Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

S.Stulpinas:„Jei nieko nebus daroma, sulauksime dar vieno prezidentinio perversmo“

2011-03-09 15:36 | Naujienos | Komentarų (203)

Stanislovas Stulpinas mano, kad, jeigu nebus pažabotas Valstybės saugumo departamentas, sulauksime dar vieno prezidentinio perversmo (KK nuotr.)

Straipsnis „Tie, kas rengia kilpą D.Grybauskaitei, tą kilpą gali pasiruošti sau“ tikrai yra labai geras – tai yra labai rimtas signalas gerbiamai Prezidentei, kad pertvarkų užsienio ir vidaus politikoje  bijančios jėgos tikrai viską daro, kad ji būtų sukompromituota – yra pajungtos pačios juodžiausios viešųjų ryšių. technologijos.

Tikrai kelia susirūpinimą tai, kad mūsų valstybės specialiosios tarnybos,,teisėsaugos institucijos, Valstybės Saugumo Departamentas visiškai nereaguoja į tai, kad valstybės vadovė jau senokai yra įžeidinėjama ir visokiais būdais kompromituojama. Kyla pagrįstas klausimas – kam jos tarnauja?

Ar neatrodo keista, kad kai kurie dienraščiai, atskiri žurnalistai, politologai jau senokai visuomenei perša mintį, kad visos teisėsaugos institucijos yra nepriklausomos ir Prezidentė neturi teisės kištis į jų veiklą? Tokias nesąmones aiškinti gali tik valstybės priešai ir užsienio žvalgybų koordinatoriai bei agentai.

Niekas neturi teisės kištis tik į konkrečių baudžiamųjų bylų tyrimą ar nagrinėjimą, įtakoti, kad būtų priimti norimi sprendimai.

Tuo tarpu mūsų šalies Prezidentė pilnai atsako už visų teisėsaugos institucijų, specialiųjų tarnybų veiklą, nes ji pati paskiria šių institucijų vadovus. Ji ne tik turi teisę, bet ir privalo kontroliuoti, kaip jos paskirti vadovai dirba, bei reikalauti jų atsakomybės už blogą darbą.

Jeigu Generalinėje prokuratūroje pradedamos reformos (nors ir joms kaišiojami pagaliai į ratus), tai Valstybės Saugumo Departamente jau 20 metų nieko nevyksta.

Valstybės Saugumo Departamentas tikrai yra valstybė valstybėje. Atrodo, kad šis departamentas iš vis mūsų valstybei nepriklauso, o yra užsienio žvalgybos padalinys (JAV). Atrodo, kad jis greičiau reaguotų, jei būtų Lietuvoje šmeižiamas JAV Prezidentas, o ne mūsų valstybės. Ar ne taip, ponai?

Teisėsaugos institucijų, spec tarnybų reitingai mūsų valstybėje artėja prie nulio. Visuomenė pasipiktinusi visomis teisėsaugos institucijomis, jose klesti korupcija, piktnaudžiavimas, visuomenės pagrįstų teisių ir teisėtų interesų ignoravimas. Žmonės metų metais negali šalyje rasti teisybės. Kas turi pinigų advokatams, kreipiasi į Strasbūrą, Briuselį, Ženevą. Kai kurie visiškai sugniuždyti – žengia paskutinį žingsnį ir su skausmu širdyje palieka šį pasaulį.

Jeigu kartais ir išaiškėja korupcijos ar piktnaudžiavimo faktai tose institucijose, tai dažniausiai jų vadovai patys save pasitikrina ir patikina mus, kad faktai nepasitvirtino.

Ar atsimenate, kiek kartų A.Valantinas tikrino pats save – ir dėl “Samanėlės”, ir dėl milijoninių lėšų iššvaistymo, statant prokuratūros pastatą… Kad patikrintų, ar A.Valantinas nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi, jis pats savo įsakymais paskirdavo tikrintuoju savo dešiniąją ranką G. Jasaitį. G.Jasaitis patikrindavo ir savo šefui raportuodavo:”Bose, tu esi šventas”.

Visa tai yra todėl. kad kai kurių teisėsaugos ir spec tarnybų vadovai yra pasijutę vos ne viešpačiais -jie yra aukščiau Prezidentės, Seimo, visos valstybės ir visuomenės. Jie tarnauja ne Valstybei, o dažnai klaniniams, korupciniams interesams arba galimai vykdo ir užsienio spec. tarnybų nurodymus.

Tikriausiai mes nenorime, kad pasikartotų valstybės perversmo scenarijus, kai Valstybės saugumo departamento direktorius M. Laurinkus organizavo “pučą” prieš savo valstybės prezidentą R. Paksą.

Manau, kad pats laikas visas teisėsaugos institucijas – ne tik saugumo departamentą – pastatyti į savo vietą. Valstybės valstybėje negali būti. Visų teisėsaugos institucijų, spec tarnybų vadovai pastoviai privalo atsiskaityti Prezidentei už atliktą darbą, ko šiandiena nėra.

Manau, kad gerbiama Prezidentė nėra pajėgi viena ar su turima komanda atlikti tokią kontrolę. Manyčiau, kad prie Prezidentės turėtų būti įsteigta teisėsaugos institucijų, spec. tarnybų vidaus kontrolės(audito) tarnyba, kuri būtų pavaldi tik Prezidentei. Šioje tarnyboje galėtų dirbti apie 10 pareigūnų, kurių etatai galėtų būti suformuoti teisėsaugos institucijų sąskaita.

Ši tarnyba turėtų ne tik analizuoti ir įvertinti šių institucijų darbą, bet ir operatyviai reaguoti į bet kokius skundus, pareiškimus, gautą informaciją apie piktnaudžiavimo, netinkamo pareigų atlikimo ar korupcijos faktus šiose institucijose. Turėtų teikti pasiūlymus Prezidentei dėl teisėsaugos institucijų darbo pagerinimo bei kaltų pareigūnų atsakomybės. Tam reikėtų padaryti įstatymines pataisas, bet, manau, kad Seime niekas nedrįstų joms pasipriešinti.

Būtina imtis priemonių, kad Valstybės saugumo departamente būtų atliktas tarnybos pilnas auditas. PASITVIRTINUS FAKTAMS, KAD DEPARTAMENTAS KIŠASI Į TEISMŲ, PROKURATŪROS DARBĄ, REIKIA NEDELSIANT TOKIUS “VEIKĖJUS” VYTI LAUK IŠ DEPARTAMENTO.

Tik veiksmingos priemonės gali priversti teisėsaugos institucijas tarnauti savo Valstybei ir Visuomenei. Tik atsakomybės jausmas gali priversti visus pakeisti savo mąstyseną ir suprasti, KAD GERBIAMA PREZIDENTĖ YRA MŪSŲ VALSTYBĖS VADOVĖ, KURIĄ PRIVALOME GERBTI IR DUOTI ATKIRTĮ BET KAM, KAS DRĮSTA JĄ ĮŽEIDINĖTI AR KOMPROMITUOTI.

Jei nieko nebus daroma, turėsime tai, ką turime.

Stanislovas Stulpinas

Komentarai

 

 

 
 1. Jei galetumete elgtis vietoj Prezidento, kas ka darytumete, kokie pasiulimai butu? :)
  Asmeniskai, tai vietoj Prezidento, tai pasinaudoti reiketu tu kas ja palaiko ir iseiti is visu remu! Yra istatymai kai yra pasakyta kad atskirais atvejais galima imtis savarankiskumo ir iseinant is sveiku istatymo remu! Kitaip sakant turima teise kurti teisine praktika!!!!!!!!!!!!! :)

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Be abejo sie procentai yra tiesa, bet tik gyvenanciu tuo metu Lietuvoje! Kur dabar pamateme kad tuo metu Lietuvoje buvo like tik 30% sveika prota ir neiskrypusiu Lietuviu, ir siai dienai is siu likusiu ISGAMU 65% teliko nei puses! O rinko deja ne sie %, o dydzioji dalis Lietuviu migracijoje! LABAI DYDZIULIS SKAICVIUS kurie patikejo Pakso perversmo AFERA, siai dienai yra kuo puikiausiai suprate kad juos ISDURE, APGAVO, ISPLOVE SMEGENIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tik tokie kaip tamsta cia svaigsta relikvinem idiologijom ir sklaidotes ISGAMU sukurtais makaronais, bet zinote jie niekam nebelimpa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :) 😀

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. BE ABEJO!!!!!!!!!!!!!!!!! Visu 100% ir dar daugiau, ka siai dienai matome!!!!!!! Paksas kaip ir visi nera sventeiva, juk niekas apie tai ir nesneka! Kalba eina apie neteisetus veiksmus, apie visiska bespriediela, kai yra nesiskaitoma nei su niekuom! Kai is musu Lietuviu daro ka panoreje atvykeliai, kurie okupavo Lietuva is esmes, su kieno pagalba tai jau nebesunku susigaudyti (Lanzbergio ir Adamkeviciaus , zydo ir lenko)! Ir kodel tamsta taip nustebes esate? Tam turi buti priezastis! Arba tu vienas is siu ISGAMU arba esi tiek isplautomis smegenimis kad vargu ar kas tamstai bepades, nes patykekite yra kruvos tokiu kurie dar vis tiki geresniu Lanzbergio pazadetu rytojumi, taip kaip kazkadaise komuniagos zadejo, dabar nacistkomuniaga zada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Tai “perversmas” buvo neteisėtas pone Stulpinai ir Paksas tyrėjo teisę turėti ir rėmėją ir jam ordinus ir generolo antpečius žadėti. Pagal paties nuostata, yra postai valstybėje kuriuose sėdinčiu negalima nei kritikuoti nei sekti, nei suabejoti tame poste sėdinčio morale. O gal esi tiesiog nusenęs, o gal niekad nepakako smegenų suvokti kokioje sistemoje dirbi ir dabar matomai nepakanka. Nes nesi niekad paminėjęs tuos veikėjus kurie nepriklauso nei prokuratūrai nei VSD o turi didele įtaką, platų pažinčių ratą ir galimybes veikti. Taigi demokratiniu keliu atliekamas „perversmas“ ar apkalta yra teisėtas būdas ir ponas Paksą buvo už ką nušalinti. Tad jei bus išaiškinti panašūs faktai ir prieš esame Prezidentę, tai toks „perversmas“ bus teisėtas. Jei pone Stulpinai turi konkrečiu įrodymų apie neteisėtus veiksmus, pateik ir nepasakok savo susapnuotos pasikėsinimo teorijos

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Netelpame Lietuvoje. PrieSmetonos buvo projektas kurti antrą Lietuvą Madagaskare. Nušluostykim užmiršimo dulkes nuo jo. Užsienis padės.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Ka privalome, tai neizeidineti. O gal as ko nezinau, gal yra toks istatymas, ipareigojantis gerbti ir myleti 35 procentais liaudies balsu isrinkta prezidente? Bet dar yra like 65 procentai, tai kuri tikresne liaudis is ju?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Tai ne prokurorai valdo valstybę ir pats kažkada buvai klusnus VSD tarnas? Tai gal apie tai pasipasakok, apie savo darbą, kaip tu kovojai su kitais nesąžiningais prokūrorais ir netekai darbo. O geriau visai patilėk nes mažai kas tiki jog pakeitei tikėjimą ir tapai skaistus ir nekaltas jog dirbai prokuratūros sitemoje valdžiai o ne žmonėms.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Tu tik nekrušk proto, anonime. Girdėjom, kad neteko darbo būtent todėl, kad nebuvo klusnus VSD tarnas:)

   O žodžių darinys „prokuratūros sistema“ nėra pats savaime kenkėjiškas. Kai sistema neišsigimusi, ji tarnauja žmonėms. OK, būna ir išsigimusi. Bet mūsų atveju sistema nėra vientisa. Dalis jos tokia, dalis kitokia.

   Tad jei nori pasipilstyt šūdų kibirėliais, duok daugiau teiginių apie tą Stulpino svečių vaišinimą.

   Bet netgi jei Stulpinas kažkuomet būtų susikompromitavęs, ar tai, ką jis sako dabar, yra nekorektiška? Ar pats niekad nepagalvojai apie visokių VSD ir GP išorinį auditą? VSD turi būti laikomi neaudituojamais „šventaisiais“? Nesilaikyti įstatymų? Sutinku nebent vieninteliu atveju — kai reikia „pašalinti“ ką nors ypatingo. Pvz. Dekanidzę. Bet su juo atskiras klausimas. Ir net tokiu atveju atskaitomybės reikia, bent prieš LR prezidentą.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Taigi kad girdėjome ir skaitėme kaip Stulpinas neteko prokuroro darbo. Tai dabar tie su kuriais gerdavo ir yra negeri prokurorai. tad ir priimti reikai Stulpino rašinius kaip pensiniko laisvalaikio užsiėmimą. O laiko dabar daug daugiau nes gerti su kolegomis nebereikia.

    Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Stulpinai, tai ką dėstai visi puikiai senai supranta, bet tu nesupranti, jog D.Grybauskaitė iki šio šefuoja MAXIMOS savininkus, o lygiagrečiai (MAXIMOS kreditorius) Skandinavijos bankų veiklą Lietuvoje..

  Taigi – nesuprasdamas esmės, Stulpinai grybauji. O apskirtai, jeigu esi dar protaujantis , o ne vien besiskundžiantis, pasidomėk kiek valstybių turi viengungius vadovus. Tada suprasi amoralumo lygį Lietuvoje.

  Tik tiek, Stanislovai. Neturėdamas pamato, prisitaikai prie “formavimo nuomonės, skirtos bandai (arba miniai)”

  Prašau neprieštarauti šiam komentarui, neturint pagrįstų paneigimų. Ypač nerašykite tie, kurie vartoja alkoholį. Ačiū

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Ar visi supranta jei Stulpinas ne, jog valstybinai ar prezidentiniai perversmai planuojami ne VSD, jais o tiksliau jų techninėmis galimybėmis tik pasinaudojama. Be to kaip minėjau, paskaitę tas 12 užslaptintu VSD pažymų iš jų juokėsi, kaip dabar juokiasi iš Kreivio pažymos. Tokie popiergaliai paprastai kuriami aktyviam darbui imituoti, be to seimas ir Matulevičius dėjo visas pastangas jog VSD žaistu savo žaidimus ir nesikištu į politikos ir politikų reikalus. Taigi VSD reikalas saugoti valstybės politiką, politikus ir dėl to jog iš seimo tribūnos kai kas sakėsi turįs informacijos ir apie politikus, neteko posto. Kaip neteko darbo ir VSD bildukai kurie pabandė vienai partijai įsiteigti. Tad nevisi supranta tai ką manosi suprantas Stulpinas ir kuris nutyli tuos slaptus ir naktinius susitikimus kurie vyko prieš jo minimą „perversmą“ prieš Paksą. Sistema neleis kad bet kokia tarnyba įgautu didesnes galias nei tos sistemos viršūnės.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Stulpinai,kaip pasakė vienas protingas žmogus Algirdas Patackas,, yra tauta ir yra liaudis.Tautos išrinktuosius mes gerbiame,o liaudies išrinktieji,kažkaip pagarbos neužsitarnauja.Liaudis,man asocijuojasi su tais ,kuriuos socdemai ir lipdemai vežė masiškai į balsavimą už 10 litų ,ar bambalio butelį,tai kažkaip ranka nekyla ir noras praeina gerbti ,tokių žmonių išrinktuosius.O gal tamsta sakysit ,kad nesvarbu kas rinko,bet jeigu išrinko ,tai mes ir turim jiems melstis.Tikrai su tokia nuomone nesutiksiu ir manau ,kad nesutinka daug normalių žmonių.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Amerika,tai tikras pasaulinis zandaras, kuriam svarbus tik jos interesai ir dolerio tiesa. Paziurek, kaip Lukasenka teisingai ivardijo tos Amerikos geopolitinius tikslus visame pasaulyje ir toje pacioje Baltarusijoje. O Washington post, demokratiskiausios pasaulio salies ir jos laisvosios spaudos korespondentes interviu buvo sutrumpintas, iskerpant JAV nenaudingas Lukasenkos pasakytas mintis apie uzgrobta Iraka, Afganistana, tukstanti Guantanamo kaliniu, Wikileeks – Asandzesa, apie dabartinius Afrikos maistus, 2004 metu sutarti su Baltarusija, kuria sulauze JAV puse, apie JAV organizuota penktaja kolona Baltarusijoje, siekiant nuversti prezidenta. Ir labai teisus Lukasenka, kad su jais reik deretis, bet nebandyti “perversti” Baltarusijoje esamos tvarkos. Retas ir stiprus Lukasenkos interviu

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Straipsnio pabaiga man neatrodo logiska, autorius sako, kad Jei nieko nebus daroma, turėsime tai, ką turime, o man atrodo, kad tada neturesime ka turim :) Nezinau, cia gerai ar blogai bus.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras