Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 17 Ketvirtadienis
 

S.Skvernelis: “Itin didelė problema Lietuvoje ir toliau lieka smurtas ir patyčios”

2017-04-18 12:00 | Politika | Komentarų (16)

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. KK nuotr.

Šiandien Seimui Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pristatė Vyriausybės metinę veiklos ataskaitą, kurioje pateikiamas padėties įvertinimas septynioliktajai Vyriausybei pradėjus darbą 2016 m. pabaigoje, o ne atsiskaitoma už buvusios Vyriausybės veiklos rezultatus.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad socialinėje srityje didžiausią susirūpinimą kelia skurdo ir socialinės atskirties rodikliai. „2015 metų duomenimis asmenų, patiriančių skurdo riziką, socialinę atskirtį šalyje buvo daugiau negu 29 proc. Tuo tarpu pajamų nelygybė Lietuvoje yra viena didžiausių Europos Sąjungoje ir auga nuo 2012 metų. 2015 metais 20 proc. turtingiausių žmonių pajamos šalyje buvo septynis su puse didesnės nei 20 proc. neturtingiausių žmonių“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak Ministro Pirmininko, itin didelė problema Lietuvoje ir toliau lieka smurtas ir patyčios. „Bent kartą per du mėnesius patyčias mokykloje patiria net 57 proc. vienuolikos metų ir 49 proc. penkiolikos metų mokinių. Nors gimstamumo rodiklis palyginti su 2011 metais šiek tiek pakilo, tačiau tai vis tiek neužtikrina natūralios gyventojų kaitos. Vienai moteriai tenka 1,7 vaiko“, – sakė premjeras. Tačiau, S. Skvernelio tvirtinimu, ne visi rodikliai prastėja – nuo 2011 metų nuosekliai mažėja gyventojų nedarbas ir auga užimtumo lygis, užimtumo rodiklis jau yra šiek tiek didesnis nei Europos Sąjungos šalių vidurkis.

„Dabartinė Vyriausybė socialines problemas užsibrėžusi spręsti konkrečiais darbais. Jau gegužės mėnesį teiksime Seimui Nedarbo socialinio draudimo įstatymo projektą, siekdami padėti asmenims, netekusiems darbo, saugiau jaustis dėl savo ir šeimos materialinės padėties darbo netekimo atveju. Ilginsime nedarbo socialinio draudimo išmokų mokėjimo trukmę nuo šešių iki devynių mėnesių. Taip pat siūlysime papildyti Užimtumo įstatymą nauja darbo įgūdžių įgijimo priemone, kad padidintume bedarbių galimybes greičiau įsilieti į darbo rinką, sustiprinus jų socialinius ir darbo įgūdžius. Siekiant mažinti socialinę atskirtį ir pajamų nelygybę, įvertinsime socialines išmokas ir susiesime jas su minimaliu vartojimo krepšeliu“, – apie būsimus darbus kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad sprendžiant socialinių įmonių veiklos problemas ir siekiant užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui, pasinaudoti socialinės įmonės statuso suteikiamomis lengvatomis, jau artimiausiu metu Seimą pasieks naujos redakcijos Socialinių įmonių įstatymo pakeitimo įstatymo projektas.

Tarp svarbių darbų S. Skvernelis taip pat akcentavo Darbo kodekso pataisas, kuriomis sudaromos sąlygos įtvirtinti lanksčius darbo santykius išlaikant darbuotojų ir darbdavių interesų pusiausvyrą, išmokos vaikui įteisinimą, mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos įgyvendinimą, klasės krepšelio įtvirtinimą, mokytojų darbo sąlygų gerinimą, nacionalinio saugumo klausimus ir kt.

S. Skvernelis vieną iš svarbiausių Europos Sąjungos ir Lietuvos nacionalinių tikslų paminėjo energijos vartojimo efektyvumo didinimą, prioritetiniu įvardijamą išmaniosios apskaitos ir energijos suvartojimo valdymo sistemų diegimą.

Pristatydamas veiklos ataskaitą premjeras įvardijo, kad vienas svarbiausių rodiklių, atspindinčių visuomenės psichikos sveikatos būklę, yra savižudybių skaičius. „Lietuvoje jis vis dar lieka itin didelis. 2016 metais šimtui tūkstančių gyventojų teko 29 savižudybės. Tuo tarpu Europos Sąjungos vidurkis 12 savižudybių šimtui tūkstančių gyventojų. Moksliškai įrodyta, kad savižudybių riziką didinantys veiksniai yra alkoholis, narkotikai, psichikos sutrikimai, patyčios ir depresija. Vyriausybė jau ėmėsi užtikrintų veiksmų siekdama sumažinti alkoholio prieinamumą, pritarė ir pateikė Seimui išvadą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų. Taip pat dirbama, siekiant reorganizuoti priklausomybių centrus, peržiūrima psichikos sveikatos centrų veikla“, – pažymėjo Vyriausybės vadovas.

„Lietuvos pozicija pagal korupcijos suvokimo indeksą: per metus iš 32 vietos nukritome į 38 vietą iš 176 valstybių. Rodiklių mažėjimas rodo, kad Lietuvoje trūko reikšmingų antikorupcinių pertvarkų“, – posėdyje akcentavo premjeras.

Ministrui Pirmininkui S. Skverneliui pristačius Vyriausybės ataskaitą toliau ją svarstys Seimo komitetai. Balandžio 27 d. Seimo posėdyje numatoma surengti specialią diskusiją, kurios pabaigoje, kaip įtvirtinta Seimo statute, Seimas gali priimti rezoliuciją.

LRS inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Manai,kad,susirasinejimai,,,Dek ,ka nusprendei,lietuvos gerovei,,,,m…..nieko netutri,,,,,,,….Nieko neturi sitie ……..,….duok dieve,,eina sita parazityne…..vadinasi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. šlovė supuvusiam šungrybynui!
  2017-02-22 00:43
  Kapitalistinę Lietuvą vagys sukūrė,
  Už valdžią ir turtą kovojo ilgai.
  Kur Vilnius, kur Nemunas, Baltijos jūra,
  Ten nyksta mūs miestai, parduoti laukai.
  Europos Sąjungoj šlovingoj,
  Tarp bomžų klūpinti , biedna
  Gyvuok kaip vergė, būk išmirus,
  Brangi Buržujų Lietuva!
  Į skurdą mums landsbergis nušvietė kelią,
  Padėjo kovoj didi žydų tauta.
  Mus šungrybis grūda į žopą totalią,
  Mūsų vergystė kaip plienas tvirta.
  Europos Sąjungoj šlovingoj,
  Tarp lygių lygiai pavergta,
  Gyvuok per amžius, būk laiminga,
  Brangi pedrylų Lietuva!
  Tėvynė parduota, nebijom maskolių,
  Teskamba padangėj pindosų kalba.
  Mes prievarta bruksim iškrypėlių rojų
  Kol žemę nušluos sodomitų banga.
  Europos Sąjungoj šlovingoj,
  praradus tautą ir tuščia,
  Vergauk per amžius, būk niekinga,
  Brangi bevalių Lietuva!
  Prigrūsim čia negrų, babajų, beždžionių,
  Paruošim indėnų likimą baltiems,
  Padėsim ant trypiamos liaudies dejonių
  Bandysit kelt balsą-kulka snukin lėks!
  Europos Sąjungoj šlovingoj,
  Tarp biednų biedna ir kvaila,
  Gyvuok kaip vergė, būk išmirus,
  Brangi konservų Lietuva!
  18 0
  Atsakyti
  ⦁ Nuuu geras
  2017-02-22 10:24
  Tu tikras poetas. Grybauskaite

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Taip,smurtas ir patyčios didelė problema,kuri visuomenei pradėjus vartoti įvairius alkoholio surogatus,narkotikus tik didės.Tačiau žymiai didesnė problema nedarbas (jeigu iš užsienio šalių sugrįžtų tas milijonas tikrų,norinčių dirbti bedarbių,tai bedarbystė pas mus sudarytų ,ne 10,o 55%.Baisu.),skurdas,socialinė atskirtis ir kitos nevaldomos kapitalistinės blogybės.Ypač atskirtis didėja tarp šalies ūkį sąžiningai kūrusių pensininkų,kai vieniems prie pensijų pridedama 50,o kitiems tik 10 eurų.Jeigu kareivio maitinimui per dieą numatoma skirti 8,tai neretas pensininkas turi prasimaitinti už 1-2 eurus.Todėl tikėtina,kad aktyviausieji rinkėjai pensininkai už tokią valdžią niekada nebebalsuos.Kodėl esantieji didindami karines ir kitas ne pirmo būtinumo išlaidas pensijas padidino per metus vos 7%,kai tuo tarpu vartojimo prekių krepšelis pabrango 13%? Kur nueisime su tokia bukagalviška ekonomine ir socialine politika?

  Thumb up 4 Thumb down 0

 4. Ar verta tuščiai šnekėti, jei nesiruoši nieko pakeisti. Jau auga antra karta matanti per televiziją, internete, kompiuteriniuose žaidimuose ir mokykloje tik smurtą ir patyčias. Ir greitai žmonių, kurie nemato nieko smerktino prievartoje bei smurte bus dauguma. Pavyzdys: žinomą detektyvų serialą (ne patį blogiausią) reklamuoja džiaugsmingu balsu ” mes paskaičiavome, kad kiekvienoje serijoje ne mažiau trijų žmogžudysčių”

  Thumb up 6 Thumb down 0

 5. O kas davė įsakymą smurtauti Garliavoje? ir tyčiotis iš nekaltų žmonių bei vėliavos.

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • kad ji butu pikta tai tokie nevadovautu lithuanijai,o tautele yra runkeline,viskas jai gerai su viskuo ji sutinka,zodziu plastelinas o ne tauta,tame skaiciuije ir as toks pats

   Thumb up 1 Thumb down 0

 6. Tenka pripažinti, kad tikrai “Itin didelė problema Lietuvoje ir toliau lieka smurtas ir patyčios”, ypač istorinėse – rezonansinėse bylose,

  Thumb up 10 Thumb down 0

 7. O ar skurdas,nedarbas nėra didesnė problema, ar tik nėra smurtas ir patyčios skurdo,nedarbo pasekmė, alio skverneli.

  Thumb up 12 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...