Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 14 Pirmadienis
 

S.Martinavičius. Atsakymas melagei A. Maldeikienei apie ūkininkų mokamus mokesčius

2018-02-11 13:26 | Nuomonių ringas | Komentarų (25)

Sigitas Martinavičius. asm. albumo nuotr.

Seimo narė daug primelavo konferencijos metu apie ūkininkus. Save vadinanti ekonomistė akivaizdžiai neskiria apyvartos nuo pelno, rėmėsi sena informacija, norėdama dramatizuoti vaizdą. Kažkodėl lygindama ES šalis su Lietuva nutyli, kad Lietuvos ūkininkai gauna daug mažesnes išmokas nei ES senbuvės. Todėl lyginimas mokesčių nuo apyvartos yra labai netikslus. Skiriasi ženkliai ir Lietuvos ūkininkų produktų pardavimo kainos. O svarbiausia, ką meluoja A. Maldeikienė, tai kalbėdama apie ūkininkus naudojo senus duomenis, nutylėdama, kad nuo 2018 m. ūkininkams gerokai pakilo mokesčiai.

Trumpai pateikiu, kokius mokesčius moka ūkininkai nuo 2018 m. Ūkininkai moka lygiai tokius pat mokesčius, kaip ir kiti verslo dalyviai: GPM, žemės, akcizo mokesčius, mokestį už aplinkos teršimą, taip pat valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

Ūkininkai moka mokesčius ne tik už save, kaip ūkininkus, vykdančius individualią žemės ūkio veiklą, bet ir už savo ūkyje dirbančius darbuotojus.

Žemės mokesčius 2016 m. mokėjo 482 911 asmenų, sumokėta suma siekė daugiau nei 12 mln. eurų. Beveik tokią pačią sumą 15 316 mokėtojų atseikėjo ir pridėtinės vertės mokesčiui (PVM.) Per 2016-uosius už save ir už ūkyje dirbančius darbuotojus ūkininkai sumokėjo per 81 mln. eurų.

Nuo 2018-ųjų ūkininkams, kaip ir kitiems individualia veikla užsiimantiems asmenims, padidėjo gyventojų pajamų mokesčio tarifas. Nuo 2018 metų jis priklauso nuo per metus uždirbtų apmokestinamųjų pajamų dydžio (t. y. pelno). Uždirbtos apmokestinamosios pajamos, kurios siekia iki 20 tūkst. eurų, yra apmokestinamos 5 proc. GPM tarifu, o pajamos nuo 20 tūkst. iki 30 tūkst. eurų yra apmokestinamos atitinkamai iki 15 proc. didėjančiu tarifu, priklausomai nuo pajamų dydžio. 30 tūkst. eurų viršijančios apmokestinamosios pajamos bus apdėtos 15 proc. tarifo mokesčiu.

Gyventojų pajamų mokestis apmokestinant 2018 m. uždirbtas pajamas (pelną), viršijančias 30 tūkstančių eurų, bus taikomas 10 proc. tarifas, o apmokestinant 2019 m. uždirbtas pajamas – 15 proc. tarifas.

Smulkieji ūkininkai ir toliau yra atleisti nuo GPM. Tiesioginės ir kompensacinės išmokos (tarp jų ir gaunamos iš Kaimo plėtros 2014–2020 m. programos) taip pat išlieka neapmokestintos GPM.

Nuo valstybinio socialinio draudimo įmokų ir toliau yra atleisti tie ūkininkai, kurių ūkio, žemės ūkio valdos dydis neviršija 4 ekonominio dydžio valdų (EDV) vienetų, tačiau keičiasi apmokestinamoji bazė: ūkininkams, kaip ir kitiems individualią veiklą vykdantiems subjektams, įmokos yra apskaičiuojamos nuo pusės apmokestinamųjų pajamų, t. y. nuo savo veiklos rezultato (pelno).

2018 metais keičiasi metinės apmokestinamosios pajamų sumos viršutinės ribos dydis, kuris buvo 7 vidutiniai šalies darbo užmokesčiai (5188,4 euro.) Ūkininkams, kaip ir kitiems individualią veiklą vykdantiems asmenims, yra pritaikyta 28 vidutinių darbo užmokesčių viršutinė riba, ji siekia 22 643,6 euro.

Nesvarbu, kiek per metus ūkininkas uždirbs: 22 tūkstančius, 50 tūkstančių ar 100 tūkstančių eurų pelno. Mokesčiai jam yra skaičiuojami tik nuo fiksuotos viršutinės ribos sumos, t. y. daugiausia nuo 22 643,6 eurų sumos. Taigi, jei 2018 m. vidutinis darbo užmokestis sudaro 808,7 euro (2017m jis buvo 741,2 euro), jis yra dauginamas iš 28 ir taip apskaičiuojamos vadinamosios lubos.

2018 m. Yra taikoma 14 vidutinių darbo užmokesčių viršutinė riba – 11 221,8 eurų. Tai maksimali suma, nuo kurios yra skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos už 2018-uosius.

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos 2018m padidėjo 0,2 proc. savarankiškai dirbantiems asmenims, tarp jų ir ūkininkams. Bendras įmokų tarifas išaugo iki 28,9 proc.

Anksčiau ūkininkai nebuvo draudžiami ligos atveju. Dabar, mokėdami papildomą 0,2 proc. įmoką, jie bus draudžiami ne tik pensijų, bet ir ligos bei motinystės draudimu.

Nuo 2018 m. Yra panaikintos lengvatos ūkininkaujantiems ir dirbantiems pagal darbo sutartis asmenims, taip pat panaikinama lengvata ūkininkaujantiems asmenims iki 29 metų. Šie asmenys jau privalo mokėti VSDĮ.

Seime priimtame Akcizų įstatyme nustatyta, jog gazolių, skirtų naudoti žemės ūkio veikloje, tarifas nuo 2018 metų yra padidintas nuo 21 euro už tūkstantį litrų iki 56 eurų. Todėl vieno litro kaina padidėjo 5 centais.

Padidintas gyventojų pajamų mokesčio tarifas ūkininkams, kurių apmokestinamosios pajamos viršys 30 tūkstančių eurų. Iki 2018m ūkininkams buvo taikomas 5 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifas, 2018 metais ūkininkai jau moka10 procentų, o 2109-aisiais mokės– 15 procentų. Pvz., ūkininkas, kurio 2017 metais uždirbtos pajamos sieks 35 tūkstančius eurų apmokestinamų pajamų, už metus turės sumokėti 1 750 eurų gyventojų pajamų mokesčio, o jeigu tokias pat apmokestinamąsias pajamas jis uždirbs 2018 metais, mokės dvigubai daugiau, t. y. 3 500. 2019-aisiais mokės jau 5 250 eurų.

Padidintas mokesčio tarifas palies tuos ūkininkus, kurių apmokestinamosios pajamos yra didesnės negu 20 tūkst. eurų per metus, o ūkininkai, kurie uždirba iki 20 tūkst. eurų apmokestinamų pajamų (pelno), mokės tiek pat, kiek ir mokėdavo iki įstatymo pakeitimo.

Sigitas Martinavičius

Komentarai

 

 

 
 1. Mano alga 1000 eur ant popieriaus, darbo vietos kaina 1311eur. I rankas gaunu 750eur, per menesi is viso valstybei sumoku 561 eur, per metus gaunasi 6732 EUR. Prašau jums samdomo darbo mokesčiai, taip kad Ūkininkai neverkit nes man juokas ima

  Thumb up 25 Thumb down 3

 2. 2016 m.
  vienas ūkininkas per metus sumokėjo 24,8 Eur žemės mokesčio?
  ir 784 Eur PVM?

  tai Maldeikienė teisi :)

  Thumb up 26 Thumb down 3

 3. PASISAKYMAS TV EKRANE KAINUOJA 1 000 – 2 000 EURU
  IŠ KO TV ŽVAIGŽDĖ MALDEIKIENE SUSIMOKA UŽ TV SHOU ???
  KOKIA POLITINE JEGA SUMOKA UŽ MALDEIKIENES PIARA – NEO BOLŠEVYKINES IDEOLOGIJOS SKLEIDIMA TV EKRANE ???

  Thumb up 19 Thumb down 29

 4. LŽTSS TARYBA KVIEČIA VISUS Į REFERENDUMĄ

  – PANAIKINTI VISUS MOKESČIUS ŽMOGAUS DARBUI
  – PANAIKINTI VISUS MOKESČIUS VAISTAMS , MEDICINAI , ŠVIETIMUI
  – SUMAŽINTI PVM MAISTUI NUO 21% IKI 5%
  – SUMAŽINTI PVM LT GAMYNTOJAMS NUO 21% IKI 7 %
  – PADYDINTI PVM AZIJOS GAMINTOJAMS IKI 50%
  – PADYDINTI PVM PADEVETOM ŠIUKŠLEM IKI 100%

  SURINKTUS MOKESČIUS PADALINT LIETUVOS PILIEČIAM DIRBANTIEMS IR GYVENANTIEMS LIETUVOJE

  Thumb up 8 Thumb down 20

 5. REIKIA SUPRASTI , KAD MALDEIKIANE PRIKLAUSO LIETUVA VALDANČIAI NEO BOLŠEVYKU VALDŽIAI , YRA NEO BOLŠEVYKINIU IDEJU PLATINTOJA , ATSAKINGA UŽ VERSLININKU IR ŪKININKU JUODINIMA , KLASINES NESANTAIKOS KURSTIMA SUKELENT BAISIAUSIA ŽMONIU INSTYNKTA – PAVYDĄ

  PAGAI NEO BOLŠEVYKU KONCEPCIJA VISKAS PRIVALO PRIKLAUSYTI VALDŽIAI – PARTIJAI , NET ŽMOGAUS TURTAS IR NET ŽMOGAUS GYVYBE
  NEO BOLŠEVYKAI VERČIA ŽMONES PER PRIEVARTA MOKETI MOKESČIUS VALDŽIAI , ATIMINEJA IŠ ŽMONIU PASKUTINI DUONOS
  KASNĮ – VERČIA MOKETI MOKESČIUS NET TADA , KAI ŽMOGUS NETURI JOKIU PAJAMŲ . VERČIA PER PRIEVARTA TARNAUTI VALDŽIAI , PER PRIEVARTA KARIAUTI UŽ VALDŽIA IR MIRTI UŽ VALDŽIA . IR TAI VADYNAMA SOCIALINIU TEISINGUMU IR SOLIDARUMU ……..

  Thumb up 8 Thumb down 25

 6. Jeigu Maldeikienei aplink vieni durniai, tai tegu ji užsidaro į kokią palatą ir nosies nekiša. Nefasonas juk tarp durnių ir Seime, ir visoje Lietuvoje būti, ane?

  Thumb up 22 Thumb down 14

  • jau islavintas skonis pas tamsta…O del proto, tai irgi nesigincijama.Cia irgi skonio reikalas…

   Thumb up 17 Thumb down 1

 7. “Ūkininkai moka mokesčius ne tik už save, kaip ūkininkus, vykdančius individualią žemės ūkio veiklą, bet ir už savo ūkyje dirbančius darbuotojus.” – Kas čia per pezalai? Mokesčius darbuotojai moka patys už save, jie yra nuskaičiuojami nuo darbuotojo atlyginimo ant popieriaus, darbdavys tiesiog už juos tvarko buhalterija (kaip ir betkurioje kitoje darbovietėje kuri moka su darbo santykiais susijusia algą).

  “O svarbiausia, ką meluoja A. Maldeikienė, tai kalbėdama apie ūkininkus naudojo senus duomenis, nutylėdama, kad nuo 2018 m. ūkininkams gerokai pakilo mokesčiai.” Vėl pezalaio. Už 2018 metu pajamas mokescius mokesit 2019, tada ir paziuresim kiek sumokat mokescius. O siuo metu yra butent aktuolia “pasenusi” informacija, kuri ir atspindi kiek istirko mokedavot mokesciu

  Thumb up 35 Thumb down 10

  • Tu toks “profesionalas”, kad nežinai jog savo dalį darbuotojas, okitą dalį sumoka darbdavys taip net parašyta įstatyme. O teisybės dėlei viską sumoka įmonė ar ūkininkas, nes jam kainuoja sukurti ir išlaikyti darbuotoją iš veiklos pinigų.

   Thumb up 14 Thumb down 10

 8. Kvailybė siautėja. :) Bet koks laikraštis, toks ir susivokimas. Ypač patiko samdinių mokesčiai. Dabar žinosiu, kad kokia nors gorienė išties sumoka visų savo darbuotojų ir pelių mokamus mokesčius. “)

  Thumb up 21 Thumb down 15

  • p.A.M. prie ko čia p.G. jeigu yra str. p.S.Martinavičiaus, o gal pasiutot,kad p.G. neišcenzuravo straipsnio? Tai jau nebe kelias, o greitkelis į beprotybe! 😉

   Thumb up 17 Thumb down 4

  • Aušrai reiktu į mano ferma.Prikelčiau 2 val.nakties ir eitume dirbti.Tai ji nepeizetu nesamoniu ir privargusiai nereiktu siubuoti.Ir taip visos dienos be išeiginiu.tada šudo nemaltu.

   Thumb up 7 Thumb down 4

   • Nes tikras darbas tik su šakėmis. Visiems kitiems viskas nemokamai, lengvai, už ačiū, nei dirbk, nei mokėk…

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • Kodel Karbauskis sumokejo “NET” 2% procentus mokesciu kai nuo manes kas menesi 42% nulupa, idiotai jus ginantys stambius ukininkus prisidengiant vargsais smulkiaisiais ir dar pezat apie bolsevikus. Geda!!!!!

   Thumb up 14 Thumb down 2

 9. Keista tai,kad VALSTIEČIAI atėję į valdžią,per metus sugebėjo sutvarkyti mokesčius ūkininkams,kai ,,TRADICINĖS” vien malė liežuviu 27 metus.Svarbiausia patys sau nepabijojo uždėti mokesčių.
  Dar daug MĖŠLO yra likę,bet po truputį …mėžia.Sėkmės.

  Thumb up 28 Thumb down 4

 10. !!!
  “Save vadinanti ekonomistė akivaizdžiai neskiria apyvartos nuo pelno” 😀 😀 😀

  Na žinai negerbiamas pone Martinavičiau, jau reikia būti ne šiaip avinu, bet avinų avinu, kad taip nusišnekėti.
  Gal Maldeikienė kartais ir pasikarščiuoja, bet ekonomistė ji gera. Bent jau už Nausėdą daug geresnė ir, kas svarbiausia, kaip žmogus teisingesnė.

  Thumb up 30 Thumb down 16

  • Geriausias ekonomistas Šalčiūtė,antroje vietoje maldeikiene su martinkum.Nauseda i pirmą dešimtuką nepatenka.Bet jis turi gerą atmintį ir puikiai atsimena ką jam liepia sakyti jo bankas.

   Thumb up 1 Thumb down 2

 11. )Maldeikienė ne tik melagė, bet galimai ir debilė kvadratu, nes ji debilais vadina protingesnius už save viešai ir dar rėkia visa gerkle, kaip kokia nekultūra, ir dar ,atsieit, yra pedagogė

  Thumb up 25 Thumb down 19

  • Isiklausykit ką kalba be šaukimo.
   Avinai įjungia smegenis trumpam kai šaukiama, tą ji ir daro vien tam kad butu išgirsta.

   Thumb up 8 Thumb down 4 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...