Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 15 Trečiadienis
 

S. Gorodeckis. Bakteriologinė gynyba ar puolimas?

2020-04-07 15:44 | Naujienos | Komentarų (11)

Lietuvos tautininkų ir respublikos sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis. Nuotr. Sakalo Gorodeckio paskyros FB

Sakalas Gorodeckis 

Taigi, kas nutiko per šiuos kelis mėnesius pasaulyje su tuo virusu?

Aš drįsčiau teigti, kad komunistinė Kinija pravedė didžiausio masto pasaulyje bakteriologinio ginklo panaudojimo ar/ir gynybos pratybas, kurioms rengėsi ir sakosi sėkmingai jas suvaldžiusi.Žinoma, čia tiesiog sutapimas, kad Uhane veikia toks kuklus virusologijos insitutas (Wuhan Institute of Virology). Kažkodėl jų nėra prikurta kiekviename Kinijos mieste.

Faktas, kad šis institutas savo saugyklose turėjo šio viruso štamą ir spėčiau, kad su juo buvo dirbama vystant jį. Mikrobiologijos specai sako, kad prie pasklidusio viruso gyvybingumui padidinti yra prikabintos kelios amino rūgštys, kurios natūraliu būdu beveik neįmanoma, kad atsirastų. Galbūt, jei tai buvo neplanuota ir nespecialiai, bedirbant įvyko kokia nelaimė. T.y. nenumatytas patekimas iš izoliuotų patalpų į išorę ir kinai su panika bei visu rimtumu ėmėsi bakteriologinio ginklo apsaugos priemonių vykdymo.

Kodėl visą informaciją apie pasklidusius susirgimus toje vietovėje sovietinės cenzūros būdais pradėjo riboti? Pradžioje reikėjo patiems užmaskuoti kilmę ir pavojaus lygį, susivokiant kas kur. Užmaskavimui atsirado legendos apie turgaus bobą išvirusią lietuviams negirdėtų skujuočių sriubą ir pamaitinusią alkaną liaudį turgaus rajone. Kas praėjus keliems mėnesiams siaučiant epidemijai, galėtų taip imti ir atsekti, pas kurį ar kurią ten virėją buvo išvirtas tas viralas? Tikimybė arti nulio, bet sovietinio lygio teisingumas, gali ją „surasti“ ir surengti kokį parodomąjį kaltininko/ės teismą. Visa ta maskavimo legenda netyčia atitinka 2011 metų „Contagion“ filmo eigą apie šikančius šiknosparnius ir europiečius ją išnešiojusius iš Kinijos po pasaulį, labiausiai po JAV. Kam kurti propagandines istorijas, jei jas tik galima nukopijuoti ir skleisti pasauliui?

Suvokus, kad epidemija paliečia vieną regioną, įvedama jo blokada (karantinas/izoliavimas), kas greitai įmanoma tik autoritarinėse valstybėse, nes negaištama laiko diskusijoms su amžiams užkonservuota opozicija. Izoliavimą vykdo kariuomenė, o ne policinės pajėgos. Į epicentrą siunčiami ne civiliai medikai, o būtent kariniai medikai. Visas personalas turi visas įmanomas gynybos priemones, kurias reikia turėti pasigaminus, išbandžius ir sukaupus atsargose. Beveik tikras, kad tai jokie medikai tikrąja žodžio prasme iš med.tarnybų, o NBC (nuclear/ biological/ chemical) dalinių kariškiai, kurie yra parengti vykdyti tiek gynybos, tiek ginklo naudojimo operacijas. Beje, apie susirgimus jų tarpe jokių žinių nėra, tik informacija, kad jie įvykdę sėkmingai savo misiją grįžo į pastovią dislokacijos vietą. Viešai žinoma, kad miršta tik tikri medikai, susidūrę su pirmąja susirgimų banga.

Na ir ką, tada virusas su repatrijantų ir migrantų pagalba paskleidžiamas šalyse ir demokratijose, kurios nėra pasirengusios nei bakteriologinei gynybai bei tuo labiau kontrapuolimui, kuriam reikia turėti tokias pajėgas, kurios draudžiamos tarptautinėmis konvencijomis. Beje, viena iš pirmųjų sureaguoja Rusija, įdomiai „uždarydama“ sienas ir rodydama mums vis dar nesuvokiamą santūrumą epidemijos metu. Atrodo, kad kinai ir rusai turi savo vidinį komunikacijos kanalą ta tema. Afrikos šalyse, kur Kinija jau dabar turi įtaką, apie susirgimus kažkodėl nėra raportuojama.

Tada pasauliui siūlosi į pagalbą gerietė patyrusi Kinija, nes mirštantysis priima bet kokią išsigelbėjimo požymių turinčią pagalbą. Ar nekeista, kad Italijai skrenda padėti Rusijos „medikai“? Esu tikras iš tų pačių NBC dalinių (chimvoiska, paslėpti po kokia med. tarnyba), kuriems reikalinga tikra kovinė praktika, vykdant tokias operacijas. Dar kažkokie kubiečiai, kurie irgi visur nori sutramdyti bet kokius virusus pasaulyje, lyg nebūtų jiems patiems pavojų ir problemų.

Taigi, ką per pastaruosius tris mėnesius pasiekė komunistinis Kinijos režimas?

(dėkui už surinkimą bei nuorodas Artūrui Grigui, Živilei Kriščiūnienei).

1. Kinija veiksmingai pasirengė naujos kartos karui – biologiniam karui. Jie pravedė pratybas ir parodė pasauliui ne tik aukštą meistriškumo lygį bet ir tai, kad biologinis karas neveiksmingas Kinijos atžvilgiu.

2. Atliko žmonių surašymą. Greitai ir efektyviai.

3. Sustiprino skaitmeninę diktatūrą. Įvedė socialinių tinklų ir kitų ryšių kontrolę. Kremliui belieka kopijuoti.

4. Sukūrė sistemą, leidžiančią greitai išskaičiuoti visus norimo asmenis socialinius ryšius: kas su juo kontaktavo, su kuo važiavo traukinyje, kur buvo, su kuo bendravo. KGB ar Stasi pavydėtų to.

5. Identifikavo visus nelegalius imigrantus bei daugelį jų išsiuntė iš šalies. Šengenas tyliai rūko kamputyje.

6. Iš šalies išsiuntė daug užsieniečių, tiksliau užsieniečiai patys skuodė kiek gali. Likusieji buvo identifikuoti ir yra kontroliuojami.

7. Sukūrė bei atidirbo masinio ir staigaus visos šalies blokavimo mechanizmą.

8. Visam pasauliui pademonstravo, ką sugeba Kinija. Į karantiną susodinti 1,5 milijardo žmonių, visiems uždėti kaukes – tai įspūdinga, kaip per savaitę pastatyti mega ligonines.

9. Visą šalį išmokė, kaip prižiūrėti asmens higieną. Misteris Properis liks be darbo.

10. Priėmė įstatymą, draudžiantį maistui vartoti laukinius gyvūnus, kas iki tol, daugelyje provincijų buvo laikoma norma.

11. Parodė visam pasauliui, kaip stipriai jis priklausomas nuo Kinijos.

12. Užšaldė gamybos grandines visame pasaulyje, taip sukeldami pasaulinę krizę.

13. Policijos ir reagavimo tarnybose masiškai pradėti naudoti dronai ir automatizuotos sekimo priemonės.

14. Pasirengta masinių šiluminio vaizdo sistemų sukūrimui su galimybe automatiškai išskaičiuoti nurodytas anomalijas.

15. Atnaujintos bei patobulintos vaizdo kameros, kurios sugeba identifikuoti kaukes dėvinčius žmones, taip pat atpažįstant asmenybę atsižvelgiama ir į asmens eiseną.

16. Masiškai ir operatyviai kuriamos automatinio prekių pristatymo sistemos.

17. Sukurta ir suderinta elektroninės koncentracijos stovyklos sistema bei išbandyta su uigūrų tauta.

18. Nutraukti protestai Honkonge ir Tibete, Kinijos vyriausybės įtaka ten išaugo.

19. Pavojingiausia yra kol pasaulis diena po dienos vis giliau grimzta į krizės sūkurį, Kinija iš jos jau išlipo ir yra pasirengusi:

– supirkti nuvertėjančius aktyvus;

– padėti finansiškai silpstančioms valstybėms, taip didinant savo globalią įtaką;

– išnaudoti naftos kainos mažėjimą;

– sudarinėti naujas sąjungas bei aljansus.

JAV prezidentui D. Trumpui tiesiai šviesiai virusą užvadinus “kinietišku”, šie atsakė pereidami į piarinį kontropuolimą, kad tai buvo amerikiečių karinis antpuolis. Iš kur tokia karinė retorika, jei tai tik civilinė pandemija? Gal kiniečių atstovas spaudai netyčia perskaitė ne tą lapą, paėmęs iš karinių pratybų scenarijaus failų?

Dar tenka klastočių (fake) ir propagandos kovoje tenka atskleisti Kinijos „sėkmės“ kovoje su koronavirusu mitus visuomenėje. Vienas iš jų, kad Kinija, atsigavus po „savo“ krizės, dabar mielai padės/padeda pasauliui tiekdama humanitarinę pagalbą. T.y. melas, nes tai to pačio hibridinio karo dalis. Bus duodama, kad tik sėstume ant jų tiekimo adatos, ir nevystytume savo gamybos, tame tarpe ir biotechnologinių, ir kitų pajėgumų. Iš tikrųjų Kinija siekia sustiprinti savo pozicijas pasaulyje: kol krizė tęsis, matysime kinų pastangas atšildyti santykius su įvairiomis vyriausybėmis, siekiant savo grobuoniškų tikslų. Naivu prašyti kinų pagalbos ir įžūlu viešai girtis jau gauta parama, o Lietuvoje tai, deja, jau vyksta. Kitas klausimas, kiek ta Kinijos ekonomika neturės pati problemų dėl nutraukytų ryšių. CCCP (Sovietų Sąjunga) prieš Černobylį mums ir Vakarams irgi atrodė neįveikiama imperija, bet išsprūdęs taikus atomas ir kritusios naftos kainos pakirto jo molines kojas per metus kitus.

Ką gali Lietuva spręsdama pokario laikų dilemą, t.y. ar mes jau vėl „Vienų vieni“?

Kritinis yra logistikos veikimas gyvybinėms medžiagoms, jei tik įmanoma išnaudojant savo tranzitinę padėtį, gaunant naudos, nebijokite to žodžio, iš besinaudojančių tuo tranzitu. Deja, tai bus aktualu tik Baltarusijai, Latvijai, iš dalies Estijai, Ukrainai (LDK erdvė be …kų). Dar sykį sužinojome, kad egocentristinei ar vėl pasimetusiai Lenkijai mes nereikalingi, nebent mūsų biotechologinė pramonė parodytų stebuklus, kurių produktų visiems prireiktų adekvačia kaina.

Tragedija, bet Lietuva garsėjusi savo lengvąja pramone, nesugeba pati pasigaminti pakankamos apsaugos kaukių ar kombinezonų. Vietoj to, kad skatintume savo verslą, dabar leidžiame valstybės pinigus komunistinėje Kinijoje. Suprantame, kad laiko negalime nupirkti, bet toliau gal reikėtų remti savo piliečius per uždarbį, staigiai perorientuojant pramonę į valstybinius užsakymas, nes laiko tai nelieka.

Savo civilinės aviacijos neišlaikėm, išdidūs Žiemelio verslų pagalbos prašyti negali. Gerai, kad nors keli KOP Spartanai dar negenda ir jų nereikia taisyti sukritusioje Italijoje. Dabar beveik vyriausybės krizė, jei prarandame reagentų siuntą tarp Londono ir Varšuvos ir tenka vykdyti beveik karinę logistikos operaciją. Gerai, kad nereikėjo šturmuoti ginklu paskirties aerouosto, kaip kokiems žydams per Adis Abebos operaciją.

Lietuvos Kariuomenės kūrimo strategijoje neatsirado vietos NBC ir medicinos batalionų (t.y. ne tik med. tarnybos ar šios srities įgūdžių buvimas kituose daliniuose) kūrimui. Turint šiuos rezervus, valstybė kitaip ramiau elgtųsi žinodama, kad turi buferį. Čekai išlaikė savo kariuomenėje nuo sovietinių laikų NBC dalinius, tad jų reakcija šios aplinkybėse daug griežtesnė, atėjusi net iki tranzitinių siuntų rekvizavimo.

Faktas, kad Lietuva po Kovo 11-sios 30-mečio jau yra kitoje epochoje, kur gyvenimas lengvai ir aiškiai sudėlioja kas yra kas. Kuo daugiau krizių, tuo mažiau lieka tik pažįstamų, o daugiau tikrų draugų ir sveikesnė mūsų visų gyvensena.

Nb. Sovietiniais laikas studijuojant Maskvos universitete teko ragauti mokslų MGU karinėje katedroje, kuri vienintelė CCCP CA (tarybinei armijai) rengė atsargos karininkus NBC daliniams (chimvoiska), tame tarpe ir bakteriologiniam ginklui.

Vėliau dirbant LR KAM teko gyvenime sutikti šiose srities specialistą lietuvį patriotą a.a. plk. Gediminą Puloką (1939-1998).

Manau, jei ne jo staigi ir mistiška man mirtis, Lietuva dabar turėtų pilnakraujį CSD (civilinės saugos departamentą), kurios funkcijos dabar išskaidytos tarp PAGD, LK, SAM ir t.t. Svarbiausia turėtume pakankamai žmonių, turinčių saugaus elgesio kompetenciją šiose sąlygose. Nesilaikant šios kultūros, beveik tikras, didžiąja dalimi ir turime medikų apsikrėtimus.

Bet turime, ką turime, laikas veikti.

Tautos jėga – vienybėje! Ne laikas verkti, kad saldainiai ne tie.

2020-03-23

Komentarai

 

 

 
 1. Gerai,kad žmonės domisi ir dalijasi savo informacja .Mes nei vienas nieko tiksliai nežinome,bet matome,kad žmogus savo nenuspėjamais veiksmais yra pats pavojingiausias padaras .Nesvarbu kokios kilmės šis virusas,bet tai žmogaus veiklos rezultatas.Straipsnyje įdomūs samprotavimai,bet aš dar pridurčiau,kad pas mus nėra net strategų,kurie padarytų išvadas ir numatytų kuo mažesnį ekonomikos smukimą. Teisingai rašote,kad pasaulis nebebus toks koks buvo ir reikia tam ruoštis. Gaminti apsaugos priemones įvairiems atvejams :tiek bakteriologiniam užterštumui,tiek radiologiniam . Nežlugdyti žemdirbystės,o gaminti kuo daugiau maisto produktų rezervui.Pieno miltelius,sausus davinius ,įvairius konservus ir vandens atsargas tikrai galime gaminti ne tik sau ,bet ir eksportui. Labai norėtųsi,kad valstybės galvos imtų galvoti ,o ne piarintis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Beje, siek tiek idomu kaip tautininku vadu galejo buti zmogus su tokiomis paziuromis, tokiu suvokimu (kuris grynai landsberginis) kaip ir tokia nelietuviska pavarde. Tai siek tek rezia ausi… Na Dolskis, Donskis, Streckis, Gronskis, Gurskis ir aisku kad Gorodec-kis, tikrai zydiska kilme demonstruojancios pavardes. As suprantu kad gali buti Lietuvos patriotu ir galbut net lietuvybe puoselejanciu, Gorodeckis, bet kas tuo patikes ?! …ir kas patikes, kad tai nera tik tradicinis visu galimu lietuviu org. peremimas, valdymas ir kontrole, kad tie gojai lietuviai kada nors is tikro nepradetu kokiu nors nacionalizmu… O gi si org buvo irasyta i pasaulini nacionalistiniu judejimu sarasa, ten ir Gorodeckio pavarde minima… Turiu ta dokumenta. Kazkaip kitaip turejo buti, bet matyt kad lietuviai net savo naciu org nebepajegus susikurti…

  Thumb up 4 Thumb down 2

 3. Labai tikėtina, kad virusinės gyvybės formos yra vienos iš seniausių Žemėje. Žmonės per palyginti trumpą laikotarpį sugebėjo sukaupti reikalingą imunitetą kovoti ar prisitaikyti prie įvairių užkratų. Tame tarpe ir virusinių. Didžiausią pavojų kelia naujų genetinių formų virusų kūrimas. Ypač tokių, kurios gali būti panaudotos kaip masinio žmonijos naikinimo ginklas. Bakteriologinis ginklas nėra vienišas šia prasme. Jis tik papildo branduolinių ir cheminių masinio naikinimo ginklų arsenalą. Visuomenė dabar susidūrė jau ne su SARS-CoV-2 virusu , o COVID-19, kurio genetiniai pasikeitimai galėjo įvykti visaip, nes ir mokslininkų nuomonės iš esmės skiriasi. Tiems medikams ir specialistams , kurie domisi 2019 metų koronoviruso kilme, vertėtų paklausyti ką kalba vienas iš Rusijos virusologų , besidarbuojančių Italijos Bergamo mieste, Aleksandr Semionov. (TV RBK ČEZ balandžio 05d. 07:40 val.) Apart visokių jo aiškinimų apie situaciją tame labai infekuotame mieste, prasitarta ką kiniečiai mokslininkai išdarinėjo su koronoviruso genetika.. Rusijos mokslininkas – virusologas Aleksandr Semionov aiškina, kad jis moksliniuose straipsniuose sužinojo apie tai, jog grupė Kinijos mokslininkų analizavo ankstesnes koronavirusų (rytietiško sindromo) formas nuo 2003 m ir dirbtinai kūrė naujas. Virusas, mokslininko V.Semionov nuomone, NUĖJO VIRUSOLOGŲ NUMATYTU KELIU. Anot Rusijos specialisto, labai gabių virusologų grupė rekonstravo naują virusą, kuris mokslininkų spėliones apie viruso patogeniškumą ŽMOGUI patvirtino. Ir tai mokslininkai pamatė praktiškai. (Beje, visas pasaulis pamatė -P.) Moksliniai žurnalai bet kokių rašliavų nespausdina. Tai ne tas populistinis lygis, kuris valdo tą žiniasklaidą, kuri bando užčiaupti kai kam nepalankias mokslininkų nuomones. . Minėtas A.Semionov aiškina, kad jam labai liūdna, kad eksperimentai pavyko ir naujas koronavirusas pereina iš žmogaus žmogui, tai yra pasiekė naują etapą. Mokslininkas aiškina, kad, jo nuomone, karo tikslams ta forma netinka ir kad jis nebuvo kurtas karui. Tikėti tuo ar netikėti? – kiekvienas galim spręsti pagal savo supratingumą. Galima suprasti , kad Rusija nenori atsakyti už Kinijos kolegų “rankdarbius”. Ar tie tyrimai buvo derinami ir su kitų valstybių virusologais? – kol kas informacijos neteko pastebėti. Visaip gali būti.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 4. Pasaulio visuomenė įspėta apie galimą virusų pavojų žmonijai. Jei gyventojai neturėtų galinčio kovoti su virusais imuniteto – baigtis būtų absoliučiai katastrofiška. Toks įspėjimas pirmoje eilėje liečia tuos mokslininkus, kurie atlieka genetines intervencijas, galinčias sukelti netgi pandemijas. Nors Rusijos televizijoje buvo teigiama, kad būtent šis virusas karo reikmėms netinka ir ne tam jis buvo specialistų mokslininkų sukurtas, bet tada iškyla klausimas – kam jis skirtas? Mokslininkai atskleidę fizikines, biologines ir kitokias paslaptis turėtų suprasti, kad jomis pirmiausia bando pasinaudoti karo pramonės specialistai. Prisiminkime, kaip pergyveno A.Sacharovas, kai jo branduolinės teorijos atradimai buvo taikomi ir masinio ginklo kūrimui. Didžiausia žmonijos problema ateičiai – gyvybės Žemėje išsaugojimas. Tame tarpe ir “homo sapiens” populiacijai. Pasivadinome protingais, tai tokie turime ir būti…

  Thumb up 1 Thumb down 2

 5. pasirodo kad jusu c e n z u r a nepraleidzia vardo G i e d r e…
  oi, juokinate… :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Is kur G. G., toki ‘specialista’ paemete, kuris nezino kas pastate ir irenge ta Wuhan lab’a ir kad tas labas priklauso amerikeciu lab’u tinklui pasaulyje bei – kad Wuhan yra ne Kinijos valdzios, bet didziausiasis ir butent patsai arsiausiasis opozicijos Kinijos valdziai, centras !
  Stinga zodziu man… kaip abibudinti toki KK posuki tarptautineje politikoje – ar prisijungete prie DELFI ir kitu opozicijos ‘info’ saltiniu grupes ?! 😉

  Thumb up 3 Thumb down 0

 7. tavo mintys labai logiškos, neparašei, kad pirmasis Kinijos gydytojas, kuris apie šitą baisią zarazą pranešė dar gruodžio mėnesį jau Amžiną Atilsį žmogelis, kas gali paneigti, kad komunistų nenužūdytas ??,

  Thumb up 3 Thumb down 3

 8. 2019 rugsėjo mėn.Rusijos Novosibirsko srityje įvyko sprogimas užkrečiamųjų ligų tyrimų centre, kuriame anksčiau taip pat buvo vykdomi biologinių ginklų tyrimai.
  „Vektor“, kuris netoli Novosibirsko buvo įkurtas 1974 metais, buvo uždaras institutas ir kūrė vakcinas bei apsaugos nuo bakteriologinio ir biologinio ginklo priemones.„Vektor“ saugo vieną didžiausių pasaulyje virusų kolekcijų, kurioje, be kitų, yra Ebolos hemoraginės karštligės, Marburgo hemoraginės karštligės, SARS, raupų sukėlėjų.

  Thumb up 2 Thumb down 3

  • Taciau amerikieciu bio-laboratoriju tinklas yra vos ne visose pasaulio salyse ir ju skaicius yra keli simtai. Taciau Rusija isvis beveiki neturi kitose pasaulio salyse savo biolaboratoriju, todel pvz i Italija, Serbija ir JAV, nuvyko Rusijos oagalbos komandos ir todel, kad pasiiimti tu siaucianciu virusu pavyzdzius ir parsigabenti pas save i Rusijos bio-labus, kad juos pilnai istirti, suzinant ju biologine kilme ir pagaminimo kilme bei suzinant ar skirtingi virusai plinta kitur ir isvis ar jie plinta… Aisku kad visose pagr, salyse tyrinejami ir vystomi tie ginklai, bet JAV peremusi Vokietijos galimybes po WWII, pirmavo ivairiu bio-eksperimetu srityje. Ir antroji salis pagal gebas toje srityje galbut buvo TSRS, bet nebutinai, nes ir kitos Vakaru salys, juk nesnaude…

   Thumb up 5 Thumb down 0

 9. Nenuobodu karantinuotis, kai skaitai tokius straipsnius. Dar vienas minfo.lt apie Trampą.

  Thumb up 2 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...