Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Balandis 14 Trečiadienis
 

Rusų žiniasklaida apie D.Grybauskaitės ir P.Porošenkos telefoninį pokalbį: „Kam Lietuvai reikia, kad jų kariai grįžtų karstuose?“ [Papildyta KAM pozicija]

2014-07-15 23:20 | Užsienis | Komentarų (119)

Pasak rusų žiniasklaidos, mūsų Prezidentė  su Ukrainos Prezidentu telefonu aptarė Lietuvos ir Lenkijos karių įvedimą į Ukrainą "per bendros karinės brigados su Ukraina sudarymą". Nuotr. iš lrp.lt

Vakar Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka.

„Lietuvos ir Ukrainos vadovai aptarė padėtį Rytų Ukrainoje bei priemones, kurios padėtų užkirsti kelią tolesniam konflikto eskalavimui“, – taip vienu sakiniu apie Prezidentės D.Grybauskaitės ir Ukrainos Prezidento P.Porošenkos telefoninį pokalbį pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

Tuo tarpu Rusijos televizijos TV kanalas „Rossija 24“ šiandien paskelbė, kad Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos Prezidentas Petro Porošenko telefonu aptarė Lietuvos ir Lenkijos karių įvedimą į Ukrainą.

Pasak rusų žiniasklaidos, Ukrainos armijai reikalinga pagalba kariaujant Rytų Ukrainoje, todėl bus sudaryta bendra Ukrainos-Lenkijos-Lietuvos karinė brigada Lvove, ir tokiu būdu į Ukrainą bus įvesti NATO – Lietuvos ir Lenkijos – kariai. Būtent šios bendros karinės brigados su Ukraina sudarymą ir Lietuvos bei Lenkijos karių įvedimą į Ukrainą vakar, pasak „Rossija 24“, ir aptarė telefonu Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenko.

Pasak Rusijos TV, Lenkija turi priežastį įvesti savo karius į Ukrainą: 80 000 lenkų yra pateikę prašymus Ukrainai dėl restitucijos Lvove ir Vakarų Ukrainoje.

Tuo tarpu kodėl Lietuva ves savo karius kariauti į Ukrainą, Rusijos TV nesupranta.

„Kam Lietuvai reikia, kad jų kariai grįžtų karstuose, kaip grįždavo iš Irako ir Afganistano?“ – jau iš anksto pradėjo skaičiuoti būsimus lietuvių karių „karstus“ Rusijos TV.

Papildyta: KAM pozicija

“Žiniasklaidos priemonėse pasirodžius Rusijos šmeižtui dėl planuojamos steigti trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados, pateikiame oficialią KAM poziciją šiuo klausimu:

Trišale Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada siekiama padėti Ukrainai vykdyti demokratines reformas ir plėtoti efektyvias ir demokratiškai atskaitingas karines pajėgas.

Tikime, kad panašiai kaip savo laiku bendro su NATO šalimi – Lenkija – bataliono sukūrimas Lietuvai padėjo pagal vakarietiškus standartus reformuoti savo pajėgas ir įdiegti reikiamus standartus, taip ir būsima trišalė brigada padės Ukrainai siekti tų pačių tikslų.

Brigadą planuojama formuoti pagal Europos Sąjungos kovos su krizėmis daugianacionalinių kovinių grupių pavyzdį. Brigados kariai bus dislokuoti juos priskyrusių šalių teritorijose, o priėmus sprendimą aktyvuoti brigadą arba jos dalį – į užduoties vietą vyks junginio sudėtyje.

Planuojama, kad brigada dalyvaus bendruose mokymuose ir pratybose. Prireikus, brigada ar atskiri jos elementai galės būti siunčiami į tarptautines operacijas, kurioms būtų suteiktas JTO Saugumo Tarybos mandatas”, – teigiama KAM puslapyje socialiniame tinklapyje “Facebook”.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. „Kam Lietuvai reikia, kad jų kariai grįžtų karstuose?“
  Kam kam? Grabdirbiam. Ir politikam. Vieniems lavonai – banko bilietai, kitiems – ordinai. Man ir Antanienei – nereikia. Mes tik norėtume žinoti, ką pirmą prisiprašysime ir kas pirmas mus puls – rusas, lenkas, pedofilas ar dar kas – kad žinotume kurioje pusėje po pagalve kirvį pasidėti. Nes, kol kokia Amerikė susiruoš mus apginti, (iš karčios patirties žinome, kad oi kaip daug vandenėlio nemunais nutekės), atsikapoti nuo užpuolėjų teks patiems. Net į D.Teišerskytės savanorių komandą per daug vilčių dėti nederėtų… Kol pasipudruos, kol pasidažys, kol šukuosenas pasidarys, kol parėdnius išsirinks – ir karas bus pasibaigęs.

  Thumb up 15 Thumb down 1

 2. pati paprasčiausia informacija staiga tapo vos ne sensacija. Apie tokį aljansą Lenkija-Lietuva-Ukraina kalbama senokai, todėl jokios dezos čia nėra. Klausimas rimtesnis ar to REIKIA LIETUVOS žmonėms ?

  Thumb up 16 Thumb down 1

 3. todel ji ir šaukesi ANTROS KADENCIJOS TĘSTINUMAS,tarnavimas amerikos miliiiiiiiiiijjjjjardieriams,o kuo bus dėti lietuvos vaikai,gaunasi jau nebeturime savo sienų,moi adres nie dom ii nie ulica.a vsia ES

  Thumb up 16 Thumb down 0

 4. Ukrainoj žūsta jauni kariai. Per pasaulio Futbolo finalą su putka labai jau gražiai Europos grietinėlė bičiuliavosi. Supraskit, kad kova eina dėl babkių, o tuo labiau, kad ir žmonių per daug žemėje, o kovoja tai Amerika su Rusija. Karinė pramonė galinga ir ją reikia naudoti- lobti, o žmones mažiausiai kam rūpi. Esam ant III pasaulinio slenksčio. žiežirbą turi kažkas įskelti, spėkit kas? O šitie, kurie čia erelius vaidina – pirmi slėpsis po lapais

  Thumb up 14 Thumb down 0

 5. Nesąmonė, to daryti neleidžia Lietuvos konstitucija. Kažkokias pajėgas siųsti gali tik NATO blokas ir tik suderinus su tarptautinėmis organizacijomis.
  Jei Grybauskaitė kalbėjo telefonu su Porošenko, tai niekas nežino apie ką. Bet rusų propagandistai paleido dezinformaciją, o Karšto Komentaro puterastai platina, toks jų darbas. Tituškos, dauguma iš jų pačių redakcijos, rašinėja kvailus komentarus ir bando vaizduoti pasipiktinimą.

  Thumb up 3 Thumb down 11

  • Aha. Akurat. :))))
   Jankiai nė su kuo nederina. Norintiems leidžia prisidėti…
   :))

   Thumb up 8 Thumb down 1

 6. (gal trūksta išsilavinimo?) kas lietuvai išeina ukraina? ir kur “parašyta” kad lietuva ten turi kišti savo trigrašy?

  Thumb up 17 Thumb down 0

 7. Kas čia dabar per nesąmonės? Pakariauti norisi? Tai ko į tą Ukrainą trenktis? Kaliningradas šalia. Gal pabandykit?
  :))

  Thumb up 16 Thumb down 0

 8. Prezidente, kuo skubiau reikia įsakyti Parašenkai, kad anas ženkliai padidintų “grad” ir gaubicų kiekį…, nes kai Ukrainos armija šaudo į milijoninio miesto gyvenamuosius namus, yra permažai sugriaunama namų ir gatvėse nuo sprogstančių raketų, yra permažai ištaškytų lavonų.
  Jooo, bandau įsivaizduoti kaip atrodo gatvės su ištaškytais žmonių kūnais!:(, vaizdelis gražus….
  O idiotai skundžiasi, kad prezidentė bloga…. Žiūrėkit kaip jinai stengiasi, kad tik įtikti amerikonams….

  Thumb up 21 Thumb down 0

 9. Tai jei anot ruskpalaikiu, lenkiuksciai turi priezasti, TAI MES, EUROPOS SENIEJI VALDOVAI, TIKRAI TURIME DAUGIAU PRIEZASCIU , ten savo karius vesti ! O ka ten tie lenkai pateike ar ne,man ir mum visiem turetu buti giliai px.. ESME YRA VEIENA IR JI ATITINKA FAKTA…

  Thumb up 0 Thumb down 9

  • Žečpospolitos?
   Tai gal dabar supranti, kodėl reikia ir dvikalbių lentelių, ir lenkiškų raidžių pasuose?
   ATKURIAMA ŽEČPOSPOLITA.

   Thumb up 9 Thumb down 0

   • mm ? Prie ko cia tai ? .. Seip nereik nej jokiu dvigubu pavardziu,nei kito panasaus meslo ir lensruciu puses, o del ju tos svaigstamos zecpospolitos,ai gali but ramus-jos nebus,nes tokiu atveju ir ldk atgimt turetu,,

    Thumb up 2 Thumb down 3

    • Koks tu beraštis, fiu, dar rašinėji nesąmones, eik ir kariauk, kitiems nesiūlyk.

     Thumb up 6 Thumb down 0

 10. Kokie jus kvaili, komentuojantys sita idiotiska straipsni. Rusijos ziniasklaida raso ka nori – apie Ukraina , Lietuva , jos vadovus. Jai nereikia faktu , ji juos lauzia is pirsto. Ir atranda durneliu , tikinciu nesamonemis. Vat ir jus , jau piktinates -demokratija, nato , grybauskaite…ir dar velniai zino kuo…Pirmyn…:((((((

  Thumb up 5 Thumb down 11

 11. Nekvailiokite,jokio demokratinio pasaulio nėra,tai tik gudrių išmislas kvailiams.Jei tai tiesa ir mes,kartu su lenkais,ruošiamės tiesiogiai dalyvauti Ukrainos įvykiuose Kijevo pusėje,tai jau nebe kvailumas ar nuolankus tarnavimas svetimiems tikslams,tai jau panašu į valstybės išdavystę.Turiu vilties,kad tai eilinė žiasklaidos antis.Grybauskaitę žaidžia su ugnimi.

  Thumb up 14 Thumb down 1

  • O aš nemanau, kad čia žiniasklaidos antis. Manau, kad labai rimtai ruošiamasi įvesti mūsų karius į Ukrainą.

   Thumb up 12 Thumb down 1

 12. Tikiuosi,kad prezidente supranta,kad Lietuva NATO nare,taigi siulydama ivesti lietuviu karius i Ukraina,ji ka atstovauja NATO….Ar pati prezidente suvokia,kaaa ji daro.

  Thumb up 19 Thumb down 0

 13. Gal apsiraminkite, Polikarpovna. Gana siautėti ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Skeryčiojies dėl rusų karių “įvedimo” į Ukrainą, o ką siūlai pati??? Pagalvok prieš sakydama…….

  Thumb up 14 Thumb down 0

 14. LITUVOS VAIDMO NATO SUDETIJE-PRISTATYTI KO DAUGIAU MESOS PATRANKOMS.
  NEI VIENA PASAULIO ŠALIS TIEK NEPILA PURVO ANT RUSO KAIP LIETUVOS BUVE KOMUNISTAI IR KOMJAUNUOLIAI

  Thumb up 25 Thumb down 0

 15. „Kam Lietuvai reikia, kad…”- Jei mano bobute ilgai gyveno, tai tik todel, kad visada laiku grazindavo skolas. Laikas ir Lietuvai skola grazinti. Uz tv Boksta, uz Medininkus, uz Rainius!

  Thumb up 2 Thumb down 15

 16. Vienas video is Donecko primine ruskiu tankus Vilniaus gatvese. Uz pusmecio nudvese Blogio Imperija. Vel koloradas siunta konvulsijose. Matyt ir Tautu Kalejimas greit nusibaigs. Skaterju dorozka!

  Thumb up 2 Thumb down 12

 17. tegul geriau maskaliai žiūri savo rusijos,badaujančios,baisūs keliai,žmonės geria…o čia rūpinasi ukraina,ir taip isigijo krymą-jis bus kremliui auksinis-kainuos beprotiškus pinigus,ar tik rusai išsiblaivę iš euforijos,nenukels PU nuo sosto?

  Thumb up 5 Thumb down 15

  • putin – chuilo
   šiuo argumentu mes pagrindžiame viską. kitų neturim, bet ir nereikia.

   Thumb up 8 Thumb down 11

  • Kvaileli, kol tu labai įsijautęs rūpiniesi Ukraina ir Rusijos keliais , Lietuvoje tau numaus kelnes ir išd…

   Thumb up 16 Thumb down 2

 18. kad niekas jai nesipriešintų ir be jokios kovos atiduotų viską ko fašistinė Ruija nori.

  Thumb up 5 Thumb down 16

  • KREMLIUI reikia ,kad aplink juols visi gyventų BIEDNAI,..70 METŲ po karo ,kur dabar vokietija,O KUR rusija,ABI VIENODAI BUVO SUGRIAURTOS…todėl-kad rusijos valdžia TYRONAI STATANTYS KOMUNIZMĄ….

   Thumb up 5 Thumb down 12

 19. apie referendumus pamirskit,oziai.nereikejo suzlugdyti dabartinio,tai buvo paskutine galimybe,PASKUTINE,dalbajobai,kurie ji praignoravote.Aleliuja.

  Thumb up 22 Thumb down 5

 20. Tai kad kažkur skaičiau, kad tas junginys vyks tikį Lvovą, kad ten galėtų kažką užtikrintį (liustraciją, ar dar kažką – buvo ten toks įmantrus žodis).

  Thumb up 3 Thumb down 4 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
LŠMPS pirmininkas: premjerė I. Šimonytė ir ministrė J. Šiugždinienė nenustoja stebinti blogąja prasme 1
Evaldas Rapolas: kada nepagrįsta nuomonė tampa realia grėsme įmonių reputacijai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...