Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 17 Ketvirtadienis
 

Rusų žiniasklaida apie D.Grybauskaitės ir P.Porošenkos telefoninį pokalbį: „Kam Lietuvai reikia, kad jų kariai grįžtų karstuose?“ [Papildyta KAM pozicija]

2014-07-15 23:20 | Užsienis | Komentarų (119)

Pasak rusų žiniasklaidos, mūsų Prezidentė  su Ukrainos Prezidentu telefonu aptarė Lietuvos ir Lenkijos karių įvedimą į Ukrainą "per bendros karinės brigados su Ukraina sudarymą". Nuotr. iš lrp.lt

Vakar Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka.

„Lietuvos ir Ukrainos vadovai aptarė padėtį Rytų Ukrainoje bei priemones, kurios padėtų užkirsti kelią tolesniam konflikto eskalavimui“, – taip vienu sakiniu apie Prezidentės D.Grybauskaitės ir Ukrainos Prezidento P.Porošenkos telefoninį pokalbį pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

Tuo tarpu Rusijos televizijos TV kanalas „Rossija 24“ šiandien paskelbė, kad Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos Prezidentas Petro Porošenko telefonu aptarė Lietuvos ir Lenkijos karių įvedimą į Ukrainą.

Pasak rusų žiniasklaidos, Ukrainos armijai reikalinga pagalba kariaujant Rytų Ukrainoje, todėl bus sudaryta bendra Ukrainos-Lenkijos-Lietuvos karinė brigada Lvove, ir tokiu būdu į Ukrainą bus įvesti NATO – Lietuvos ir Lenkijos – kariai. Būtent šios bendros karinės brigados su Ukraina sudarymą ir Lietuvos bei Lenkijos karių įvedimą į Ukrainą vakar, pasak „Rossija 24“, ir aptarė telefonu Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenko.

Pasak Rusijos TV, Lenkija turi priežastį įvesti savo karius į Ukrainą: 80 000 lenkų yra pateikę prašymus Ukrainai dėl restitucijos Lvove ir Vakarų Ukrainoje.

Tuo tarpu kodėl Lietuva ves savo karius kariauti į Ukrainą, Rusijos TV nesupranta.

„Kam Lietuvai reikia, kad jų kariai grįžtų karstuose, kaip grįždavo iš Irako ir Afganistano?“ – jau iš anksto pradėjo skaičiuoti būsimus lietuvių karių „karstus“ Rusijos TV.

Papildyta: KAM pozicija

“Žiniasklaidos priemonėse pasirodžius Rusijos šmeižtui dėl planuojamos steigti trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados, pateikiame oficialią KAM poziciją šiuo klausimu:

Trišale Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada siekiama padėti Ukrainai vykdyti demokratines reformas ir plėtoti efektyvias ir demokratiškai atskaitingas karines pajėgas.

Tikime, kad panašiai kaip savo laiku bendro su NATO šalimi – Lenkija – bataliono sukūrimas Lietuvai padėjo pagal vakarietiškus standartus reformuoti savo pajėgas ir įdiegti reikiamus standartus, taip ir būsima trišalė brigada padės Ukrainai siekti tų pačių tikslų.

Brigadą planuojama formuoti pagal Europos Sąjungos kovos su krizėmis daugianacionalinių kovinių grupių pavyzdį. Brigados kariai bus dislokuoti juos priskyrusių šalių teritorijose, o priėmus sprendimą aktyvuoti brigadą arba jos dalį – į užduoties vietą vyks junginio sudėtyje.

Planuojama, kad brigada dalyvaus bendruose mokymuose ir pratybose. Prireikus, brigada ar atskiri jos elementai galės būti siunčiami į tarptautines operacijas, kurioms būtų suteiktas JTO Saugumo Tarybos mandatas”, – teigiama KAM puslapyje socialiniame tinklapyje “Facebook”.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Aš nemanau, kad to reikia. Gal būt kalinius reikėtu ukrainiečiams į pagalbą siusti.
  Tokie prezidentės veiksmai gali supykdinti Rusiją ir dėl to manau gyvenimo paprastų Lietuvos žmonių lygis jei jie dar liks tik posunkes. Neatmestinis variantas, kad Rusija per pusdienį dėl tokių prezidentės veiksmų galės okupuoti Lietuvą iš Kaliningrado pusės visiškai nematant NATO.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. tukstanciai is musu priversti emigruoti ir dirbti juodziausius darbus “demokratijos” labui iskirtinai demokratiskose “klestinciose” vakaru salyse , todel net neverta galvoti , kad musu politiku kitokia padetis -“demokraiskiems” vakarams jie tokie pat antrarusiai ir judadarbiai todel yra priversti dirbti juodziausius darbus politikoje , o tai nepalyginamai baisiau nei lietuvaitis valytojas uzsienyje ……nes nori nenori teks susitepti savo tautieciu krauju

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. O kam Rusijai reikia jog jos vaikinai jau grizta karstuse,ar laidojami ezeruose,ar pakelese ?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Pirma reikia savo vaikus užsiauginti, o tada lengvai pasiųsti į mėsmalę…

  Thumb up 5 Thumb down 0

 5. jau ir pačios fufaikės painiojasi žiūriu vremia viena fufaikė rėkia kad tą lėktuva numušė ukrainos naikintuvas , kita po kelių minučių jau kad ukrainos raketinis kompleksas ..o pats fufaikinis strelkovas girkinas giriasi nukales ukrainos transporto lėktuva ….be reikalo bernelis gyrėsi kad tas nukrito kažkur netoli šaxtų , pasirodo nukrito ne tas kuris turėjo nukristi o keleivinis

  Thumb up 3 Thumb down 9

 6. Įdomios tos “demokratinės reformos”, kad joms vykdyti reikalingos karinės brigados…
  :))

  Thumb up 14 Thumb down 3

  • ” ir plėtoti efektyvias ir demokratiškai atskaitingas karines pajėgas.” Vadinasi, Ukraina ruošiasi į NATO.
   Duskit pavidolei. 😉
   Xай живе Україна! 😀 😀 😀

   Thumb up 3 Thumb down 9

 7. “naujos skaudžios Vašingtono sankcijos jo šaliai kaip bumerangas smogs JAV nacionaliniams interesams” -atsake Vova.
  Vovocka klysta. Kur Vova klysta, as jam neaiskinsiu: -durnius nesupras, o …normaliam ir aiskinti nereikia.

  Thumb up 3 Thumb down 13

 8. nei garbes viska parduotu kad likt prie lovio o steigti karini jungini ir itraukti musu zmones i kara pries rusija tai jau nusikaltimas su baisiomis pasekmemis

  Thumb up 18 Thumb down 0

 9. Leiskite mums daryti ką mes norime, užimti visas žemes, kurias mūsų vadas Putinas nuri užimti. Nesipriešinkite ir tada išvengsite bereikalingų žūčių, nereikės laidoti jūsų jaunų karių. Tai labai paprasta – nekariaukite prieš Rusiją, pasiduokite, ir viskas bus gerai.

  Thumb up 6 Thumb down 19

    • ir kas blogai su tuo tavo peleckiuku? kai tavo oligarchas dariukas, norėdamas suskaldyti socdemus ir konservus atvesti į valdžią, tą peleckiuko partiją įkūrė, tai visi socdemų nemylėtojai plojo katučių, o paskui, po seimo rinkimų, kai mauras padarė savo darbą, mauras buvo patvarkytas, viskas laba elementaru.

     Thumb up 8 Thumb down 0

 10. Tai cia viesai isreiskiama pozicija,kai musu ,tiksliau isvardintu keturiu valstybiu kariai ,kovos svetimose salyse,siuo atveju Ukrainoje? Apgailetina pozicija,ir ,manau,nepamatuoti sprendimai.Cia tas pats,kai siunteme savo karius iki dantu ginkluotus kariauti,o viesai atsistojusi tuomete gynybos ministre Jukneviciene ,pute migla visai Tautai,ir aiskino ,kad musu kariai su taikdariska misija,ten padeda atstatyti sugriautas teritorijas,o veliau netgi melavo,kad kariai sodina azuolu giraites.Tai cia tas pats melas.

  Thumb up 24 Thumb down 3

 11. visi pasiduokite mums be kovos, nesipriešinkite. Taip išvengsite bereikalingų aukų, kraujo praliejimo. Mes norime visą pasaulį užimti be kovos, be žuvusių karių ir civilių. Svarbiausia tik kad visi mums pasiduotu ir viskas bus gerai.

  Thumb up 6 Thumb down 14

    • Jooooo, aš ir esu varna bailė, todėl ir nekurstau kitų ir nežadu eiti kovoti. Dėl ko visi karai kurstomi? Atsakau asilo beretėm: dėl pelno, dėl iškrypimo (kitiem smagu pasislėpus po lapais žiūrėti kas bus) ar didelio susireikšminimo…. ir daugiau

     Thumb up 5 Thumb down 0

 12. per lietuvos tv beganciame tekste parasyta,kad “britu policija sueme virs 600 itariamu pedofilija jei neklystu

  Thumb up 26 Thumb down 1

  • tai laimė kad lietuvoj taip nebūna bbc.co.uk/news/uk-28326128

   Thumb up 2 Thumb down 0

   • norėjau pasakyti kad lietuvoj “tokiuose sluoksniuose” pedofilų nebūna……

    Thumb up 15 Thumb down 0

 13. “Чьи те шахты, чьи те недра, чьи реки, все приватизировано. А мы должны головы класть, за что? Они покрали миллиарды, пусть вкладывают свои миллиарды, нанимают своих людей и пусть воюют. Или пусть берут своих детей и там воюют, дармоедов держим “, – pareiškė ukrainiečių karių motinos

  «Вчера был на Майдане. Собрались в палатке 15-ой сотни, те кто провёл осень и зиму в противостояниях с янучарами. В ней чистота и порядок, молодёжь исправно несёт вахту. Начали обзванивать своих, которые на передовой. Все единогласно просили майдан не расходиться. Говорили, что вы наша единственная поддержка. Обещают вернутся в Киев, но уже с оружием. Мнение таково: «Мы на майдане стояли не за то, чтобы с Россией воевать. А за то, чтобы своих бандитов уничтожить.» – o čia karys iš Rytų Ukrainos

  Thumb up 19 Thumb down 0

 14. ——–2009 liepos 12 Apie 11.30 val. Seime prisiekė D.Grybauskaitė.
  ——–2014 liepos 12 Šeštadienį Seime iškilminame Seimo posėdyje prezidentė Dalia Grybauskaitė antrą kartą davė priesaiką tautai.

  ——–Per apkaltą beveik prieš dešimtmetį iš prezidento pareigų atstatydintas Rolandas Paksas trečiadienį viešu pareiškimu atsiprašė

  Priesaika… Kiek laiko galioja? Koks Priesaikos terminas? Ar praėjus penkiems metams TSKP platformininkė (neminėsiu pavardės nes tai tik mano nuomonė… ) galės parduoti Lietuvą už sviestą nepažeisdama Priesaikos?
  Jei Dalei Priesaikos galiojimas yra tik penki metai , tai kodėl Paksui Priesaika galioja iki mirties?

  Kas čia ir kurioj vietoj susimovė?

  Thumb up 18 Thumb down 0

  • Kūrio konstitucinės dvasios persistengė. Kas daugiau? Politikai čia „ni pri čiom“. Jie tiki dvasiomis ir besąlygiškai įgyvendina jų direktyvines nuorodas. Politikams į pasaulinės visuomenės nuomonę – tris kart apppčččyyyy!
   P.s. (Ne į temą). O Kūrio dvaselėms G.Steponavičiaus kavutė, sako, ne tik labai patiko, bet nuo jos ir sukvailiojo taip, kad jau dešimtį metų kvailioja ir niekaip nustoti nebegali.

   Thumb up 13 Thumb down 0

 15. “į užduoties vietą” – į Donecką ir Luganską? Tai nuo šiol vadinsis “užduotimi”??

  Thumb up 18 Thumb down 0

 16. jeigu tai tiesa tai galiu pasakyti kad musu prezidente isprotejo. kodel ir del ko musu vaikai turi ten zuti? uztai kad maidanas valdzios nepasidalijo? juoketes piktinotes kad rusai siunte karius y afganistana o koky nusikaltima dabar ruosiate. matomai dabar bus daugiau begancio jaunimo tolyn nuo lietuvos. zinoma jeigu tai tiesa tai tikrai beprotybe.

  Thumb up 25 Thumb down 0

  • tegu tik pradeda “mobilizaciją” tai išvažiuos paskutiniai dar sugebantys pastovėt ant kojų kad ir už kastuvo pasilaikydami (o gal jiems to ir reikia “lietuva be lietuvių”?

   Thumb up 27 Thumb down 0

   • O prezidentę, kuri mūsų jaunimėlio karstuose sugrįžtančio laukti ruošiasi, tikriausiai, antrai kadencijai kažkokie ufonautai išrinko? Negi mes, tokie protingi, būtūmę ja antrai kadencijai rinkę?

    Thumb up 20 Thumb down 0

    • vytautas kažkada pasakė mažaug-šunaujos balsas į dangų neina-ir aš šventai juo tikiu neinu balsuot,o išrenka ką reikia manau zenius-jis ten svarbiausias

     Thumb up 17 Thumb down 0

 17. lietuviai ukrainoj kariaus pagal priesaiką ar už dolerius?

  Thumb up 22 Thumb down 0

 18. ir dar šis neobolševikinio Paleckio Fronto globojamas laikratis vaidina palaikantis Prezidentę? Nebent pagal Fronto stratego Sergėjaus Sokolovo (saulėlydis) strategiją: kuo labiau liapsinsim Prezidentę, tuo labaiu vii manys, kad ir ji neobolševikė:)

  ir rekia gi ieškoti durnių, kurie patikėtų, jog Prezidentė karinius veiksmus derina telefonu, kad visa Rusija, Baltarusija ir koks mosadas aiškiai girdėtų? Juk niekam ne paslaptis, kad telefnai plačiai girdimi.

  Thumb up 4 Thumb down 13

 19. gudrus dezinformacinis info karas Rusijos vedamas, o KK platinamas. Žiūrėkit tik – lenkai jau pateikę restitucijai. O kiek lenkų buvo restitucijai pateikę pas mus? Dar nesigirdėjo, nors kone visa lenkų vadovybė – ir Prezidentas ir Seimo pirmininkas yra iš Lietuvos kilę.

  Thumb up 4 Thumb down 7

 20. Europos Parlamento narys Rolandas Paksas šiandien Strasbūre balsavo prieš, kad Lietuvai būtų leista įsivesti eurą.

  Thumb up 27 Thumb down 0

 21. Jankiai siunčia lėles,kad pakurstytų karą,nes kitaip jankių dolcui pareina kapai.

  Thumb up 21 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...