Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 25 Antradienis
 

Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes?

2017-03-08 19:37 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (282)

Pasak Aleksandro Nevzorovo, Medininkų muitinės poste "įvyko dalis karo" už TSRS išlikimą, o "kiekviename kare būna visko". Nuotr. iš wikipedia.org

Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį Medininkų muitinės poste, kur buvo nužudyti septyni Lietuvos pareigūnai, o vienas – Tomas Šernas – sunkiai sužeistas? Pasirodo, į šį klausimą galėtų atsakyti Rusijos žurnalistas Aleksandras Nevzorovas, kuris, kaip rašo Sankt-Peterburgo portalas fontanka.ru, buvo pirmasis žurnalistas, atvykęs į Medininkus. Tiesa, portalas neatskleidžia, kada tiksliai ir kokiomis aplinkybėmis A.Nevzorovas atsidūrė Medininkuose – iš karto po žudynių, o gal Rusijos žurnalistas atsidūrė dar prieš žudynes ir pats buvo žudynių liudininku?

„Aš žinau apie Medininkus tiek, kiek jums ir nesisapnavo, ir kalbėti ta tema nenoriu. Daug gyvų ir daug nenuteistų“, – taip į portalo žurnalisto klausimą, ar Medininkuose įvyko vykdytojo ekscesas ir galbūt nebuvo komandos žudyti, atsakė Aleksadras Nevzorovas.

Paklaustas, ką mano, ar Lietuvos teisėsauga sieks nuteisti Medininkų įvykių užsakovą – tą, kuris davė įsakymą užpulti Medininkų muitinės postą ir žudyti, Aleksandras Nevzorovas taip atsakė: „Užsakovas mirė 1991 metais. Jo vardas – Tarybų Sąjunga. Ir visa ideologija. Ir vadinamasis patriotizmas. Jis seniai palaidotas“.

Pagal Lietuvos įstatymus, žinojimas apie nusikaltimą ir nusikaltėlių slėpimas – taip pat nusikaltimas. Tuo tarpu Aleksandras Nevzorovas Sankt-Peterburgo žiniasklaidai prisipažįsta žinantis apie įvykius Medininkuose tiek, „kiek nesisapnavo“.

Dar daugiau, kaip aiškėja iš A.Nevzorovo interviu Sankt-Peterburgo portalui, A.Nevzorovas buvo pirmasis iš žurnalistų, atvykusių į Medininkus. Iki šiol tokių duomenų Medininkų byloje nebuvo. Tuomet kyla klausimas: ką jis nufilmavo Medininkuose ir kieno rankose dabar ši vaizdo medžiaga?

Šį A.Nevzorovo interviu puikiai papildo ir buvusių Vilniaus omonininkų interviu Rusijos žurnalistei G.Sapožnikovai, kurios knyga „Išdavystės kaina“, išversta į lietuvių kalbą, šiandien Lietuvos teisėsaugos leidykloje „Gairės“ buvo konfiskuota.

Šioje knygoje buvę Vilniaus omonininkai prisipažįsta apie planuotą operaciją Medininkų muitinės poste, kad sekė, stebėjo Medininkų muitinės postą dar kelios dienos iki žudynių, kad buvo atvykę apsižvalgyti posto teritorijoje – kur surengti pasalą ir pan., ir kad žudynių išvakarėse Vilniaus OMON vado B.Makutynovičiaus kabinete ant lentos dar kartą patikslino operacijos detales, kad visa operacija turėjo būti filmuojama ir kad buvo planuota ją parodyti Rusijoje per televiziją. Tai yra, Vilniaus omonininkai Rusijos žurnalistei patys prisipažino, kad Medininkuose rengė operaciją ir kad buvo pasirengę tą operaciją nufilmuoti.

Tačiau septyni lavonai tą naktį ištrynė Vilniaus omonininkų prisiminimus: G.Sapožnikovos knygoje Vilniaus omonininkų pasakojimai užsibaigia operacijos detalių aptarimu B.Makutynovičiaus kabinete žudynių išvakarėse. Ir nuo išėjimo iš B.Makutynovičiaus kabineto Medininkų „filmas“ Vilniaus omonininkų atmintyje tarsi nutrūksta.

Kadangi A.Nevzorovas, kaip teigiama jo interviu Sankt-Peterburgo portalui, buvo pirmasis iš žurnalistų Medininkuose, galima susidaryti pagrįstą prielaidą, kad tos Vilniaus OMON planuotos naktinės operacijos Medininkuose filmuotojas buvo būtent jis.

Galima tik spėti, kad tos nakties vaizdo įrašas – Rusijos slaptųjų tarnybų seife.

Tai paaiškintų, kodėl Medininkų žudynės – Rusijos valstybės paslaptis ir kodėl Rusijos Federacijos Teisingumo ministerija, Lietuvos apeliacinio teismo paprašyta apklausti buvusį Rygos omonininką A.Kuzminą, kurio parodymai galėjo pakeisti K.Nikulino likimą, teismui atsakė, jog A.Kuzmino apklausa kelia grėsmę Rusijos nacionaliniam saugumui, todėl Lietuvos teisingumo ministerijos prašymas nebus vykdomas.

Beje, šį A.Nevzorovo interviu Latvijos portalas delfi „priklijavo“ prie buvusio Rygos OMON’o vado Č.Mlyniko interviu – iš A.Nevzorovo interviu „išmetus“ klausimą: „Ar jūs palaikote ryšius su Č.Mlyniku“ ir A.Nevzorovo atsakymą į jį, kas leistų suprasti, kad Č.Mlynikas nekalbės apie ryšių palaikymą su savimi, bei „priklijavus“ A.Nevzorovo interviu prie Č.Mlyniko interviu, galima suprasti, kad būtent Č.Mlynikas kalba apie tai, kad „žino apie Medininkus tiek, kiek jums nesisapnavo“ ir apie Medininkų posto užpuolimo užsakovą – TSRS.

Komentarai

 

 

 
 1. Žmogaus protas yra baigtinis, todėl nenuostabu, kad, aiškindamas neištirtus dalykus ar reiškinius jis dėl įgimto savo žinių ir protavimo ribotumo įsivelia į absurdiškus prieštaravimus, iš kurių negali išsivaduoti, nes begalybė dėl savo prigimties negali būti suprasta to, kas baigtina.

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • Atsakymas į KLAUSIMAS 2017-04-10 08:47 klausimą:

   Puškinas.
   Jei netiki, paklausk Audriaus Butkevičiaus. Jis tada buvo vyriausias karo vadas. Arba Zigmuko Vaišvilo. Jis tada buvo vyriausias saugumietis.
   Arba Tatos. Jis tada buvo Lietuvos galva.

   Thumb up 22 Thumb down 1

   • Kiek skaičiau gerb. I-ojo Atkurtos Lietuvos valstybės KAM ministro Audriaus Butkevičiaus pasisakymus apie Medininkų bylą, tai jis atvirai sako, kad Rygos OMON milicininkai apkaltinti dėl Medininkų tragedijos neteisingai ir neteisėtai.

    Thumb up 19 Thumb down 1

  • Nepadėjo. Net ir po 5 ar 10 metų gali atsirasti naujos aplinkybės. Kas ieško – tas randa.

   Thumb up 18 Thumb down 0

  • Jeigu jau net Landsbergis netiki tuo jūsų tašku, tai gal verčiau patylėtumėt :)

   Thumb up 12 Thumb down 3

 2. ne kartą teko susidurti su tokiu atveju: “Aš žinau, kad tu žinai, kas padarė, bet jeigu mums nepasakysi, tai pats sėdėsi”.
  ir sėdėdavo žmonės, nors tikrai nežinodavo, kas tai padarė.
  kažkokia keista “kompetencija”: arba pasakyk, arba sėdėk.
  čia tipo tokie šiuolaikiniai/modernūs ikiteisminiai tyrimai?

  Thumb up 11 Thumb down 1

  • O iš kur tas Konstantin Michailov-Nikulin’as gali žinoti, kas tai padarė, jei jis tame „žaidime“ nedalyvavo?
   Va todėl ir sėdi, kad nežino ir negali išduoti.
   Ne Nikulino reikia klausti, o A.Butkevičiaus. Tas tai garantuotai žino, kaip ir Landsbergis, Paulauskas, Liubertas, Misiukonis, Petruškevičius, Medvedjevas, Šernas ir dar nemažai žemesnes pareigas tuo metu ėjusių kitų pareigūnų, kurie pagal einamas pareigas privalėjo žinoti, kas dedasi valstybėje ar buvo tiesiogiai prie tos žudynių bylos prisilietę.
   Bet neturinčiai politinio leidimo ištirti Temidei, bent jau kol kas, tai absoliučiai neįdomu.
   Niekas konkrečiai niekada tos Medininkų žudynių bylos neyrė, o tik pritempinėjo ją prie politinių strategų sukurptos versijos, kad pasauliui paskleisti prielaidą, koks tas rusas blogas.
   Labai panašiai pasielgė ir P.Porošenka, numušdamas keleivinį lėktuvą. Tas atvejis taip pat tiriamas pagal politinę strategų versiją ir niekada nebus ištirtas, nes prikabinti rusui neišdegė.

   Thumb up 21 Thumb down 2

   • teisingos mintys. Tiktai nesuprantu, kam reikia prie sios temos pritempineti uz ausu Porosenka.? Juk ruskiu banditai ir teroristai PATYS (per skubejima)pasigyre,kad Boingas, tai ju kruvinu nagu darbas. Ta patvirtina ir vos ne 10 ruskiu spaudoje iskeltu debilisku “versiju”,tariamai “irodanciu” ju “nekaltuma”.Jos subliusko viena po kitos. Ir apie jas dabar nebedrystama net uzsiminti…. T

    Thumb up 6 Thumb down 8

  • Šiandienos ikiteisminių tyrimų kokybė dėl tyrėjų, o ypač prokurorų, “organizuojančių” ikiteisminius tyrimus ir jiems “vadovaujančių” itin menko akademinio bei profesinio pasirengimo lygio išties yra apgailėtina. Per paskutiniuosius 20, o ypatingai per pastaruosius 17 metų seimas, vietoje kvalifikacinių profesinių reikalavimų tyrėjams, prokurorams ir teisėjams didinimo ir griežtinimo, priėmė krūvas įvairiausių baudžiamojo proceso pataisų ženkliai turtėjusių ženkliai palengvinti procesą. Tačiau, vietoje tikėtosi sulaukti rezultato, įvyko atvirkštinis reiškinys – teisingumo ir teisėtvarkos sistemos institucijų kompetencijos ir profesionalumo lygis žaibiškai smuko iki anksčiau neįsivaizduojamos žemumos lygio. Kaip sakoma žmonių tarpe: “žemiau plintuso”, pagal dabartinį baudžiamojo persekiojimo proceso reglamentavimą visokiausių rangų politikierių vaizduotėje ikiteisminį tyrimą daryti gali net ir vos ne vos amatų mokyklą baigęs pusgalvis. Tada, rezultatyvumą bandyta “gelbėti” įvairiausiomis telefoninėmis direktyvomis teismams, tuo pačiu smukdant tiek teisėjų profesinės kompetencijos, tiek ir motyvacijos lygį. Plataus visuomeninio rezonanso neturinčiose bylose tokia padėtis ir absoliutus teisinės sistemos valdininkų diletantizmas niekam nekrito į akis, jei ne visa eilė paskutiniųjų 10 metų laikotarpio rezonansinių bylų, pradedant VSD pulkininko V.Pociūno nužudymo, E.Kūsaitės ” rengimosi teroristinei veiklai”, Kedytės ir Kedžio bei Garliavos istorijų, o ypač- Medininkų bylos apgailėtinais tyrimais.

   Thumb up 16 Thumb down 1

   • Ko norėti, jei riomerynas pavirtęs pinigų rinkimo konvejeriu ir pradėjo masiškai štampuoti ir kepti teisininkus, kaip blynus, dešimtimis tūkstančių, kurių, išskyrus policiją, beveik niekas nepriima ….

    Thumb up 15 Thumb down 1

  • Užtat daugumoje IT einama lengviausiu, protavimo nereikalaujančiu, keliu, išmušinėjant prisipažinimus, kaip sovietmečio nkvdistų laikais.

   Thumb up 12 Thumb down 0

  • Pas kiekvieną žmogų, kaip žinia, yra nuosavas skausmo ir baimės slenkstis. Jis yra tąja riba, peržengus kurią žmogus palūžta ir praranda gebėjimą priešinti neteisybei. Tuo tarpu, norom-nenorom tenka pripažinti ir atiduoti deramą Pagarbą tam eiliniui Nikulinui-Michailovui už jo drąsą bei ištvermę, nuosavo likimo sąskaita, pasibaisėtinos Istorinės neteisybės akivaizdoje.

   Thumb up 18 Thumb down 0

 3. Gal durni klausimai, bet jie neduoda ramybės kokie įrodymai rodo, kad iki gyvos galvos užteistas :

  1. buvo Medininkų pasienio poste?
  2. būtent jis šaudė ir į ką?
  3. ką būtent nušovė?

  Thumb up 13 Thumb down 1

   • Jeigu niekam tie klausimai neįdomus ir nerūpi į juos surasti atsakymus, kam tada reikalingos kasmetiniai minėjimai? Ar pagrindinių atsakymų politikų kalbos dar netapo pasityčiojimu iš žuvusiųjų bei jų artimųjų?

    Thumb up 15 Thumb down 0

  • Daugelis, net politikų, jau senai to klausia atvirai. Nėra tokių įrodymų. Ir prokurorai su teisėjais tą žino, bet … atvirai pripažinti BIJO.

   Thumb up 13 Thumb down 0

 4. Replika atsilikusiam nuo gyvenimo Palangos Jūzė 2017-03-27 19:14 komentatoriui į:
  „Atvirai išguldytų įrodymus tada viskas taptų aišku visiems. Kodėl slepia tiek metų?“

  Tai kad ir prie geriausių norų nėra ką išguldyti – visi įrodymai tuoj pat po to įvykio pro katilinės kaminą išėjo. O liudininkams burnelės buvo, kaip šilkiniais siūlais, banko bilietais užsiūtos.
  Ir liko tik mūsų strategų sukurta prielaidos versija, kad tai puolančio ruso darbas, kurios iki šiol visi įsitvėrę ir laikosi.
  Įrodymai šiais laikais tapo nebemadingi. Jei kažkam taip rodosi, reiškia, kad taip ir yra. Tiesa jau mažai ką bedomina.

  Thumb up 18 Thumb down 0

  • Nuo kada tiesiai paklaustas, tegul daug kam labai nepatogus klausimas galėtų būti ar pasidarė atsilikimo požymiu?

   Thumb up 7 Thumb down 1

 5. po Aukščiausiojo teismo verdikto jau mirusi, bet kažkas vis dar nepatenkintas, dar vis komentarus tuščiai rašinėja? 😀

  Thumb up 0 Thumb down 12

  • Teismo verdiktas turi būti pagrįstas ne politika, prielaidomis ar išvedžiojimais, bet akivaizdžiais įrodymais. Tada klausimų niekam nekils ir komentarų rašinėti nereikės.

   Thumb up 19 Thumb down 0

  • Net Šernas su Liubertu per minėjimą Medininkuose pritaria Landsbergiui, kad byla neištirta, kaip tada buvo galima bent ką nuteisti?

   Thumb up 16 Thumb down 1

  • Atvirai išguldytų įrodymus tada viskas taptų aišku visiems. Kodėl slepia tiek metų?

   Thumb up 11 Thumb down 1

  • Teisingumas ir Teisėtumas – amžinosios vertybės, todėl tokios, kaip Medininkų bylos ir kt. pan., temos neišsemiamos iki tol, kol nebus aiškiai, sąžiningai ir suprantamai išaiškintos visuomenei. Kol tai nepadaryta, tokios temos, tarsi koks pūlinys neduos ramiai gyventi daugeliui kartų.

   Thumb up 9 Thumb down 0

 6. aišku viena, kad ištiriama tik tada, kai norima ištirti, o kai nenorima ir neištiriama

  Thumb up 14 Thumb down 0

 7. atmintis 2017-03-06 11:03

  100 balų !!! 2013-03-06 – 16:52 rašė:

  Patriotizmo tema Medininkų bylos kontekste labai įdomi, o svarbiausia aktuali, kaip niekur kitur. Keista, kad šiandien 22-aisiais Nepriklausomybės metais dar atsiranda visokių molinukų nesuprantančių, kad būtina surasti ir nubausti tikruosius Medininkų pasieniečių žudikus.

  Pasakykite susimyldami, ką bendro su patriotizmu ir jo esme turi bet kurio ir bet kokio žmogaus nuteisimas be kaltės įrodymų?

  Nekalto žmogaus pasodinimas iki gyvos galvos be įrodymų ir vengimas surasti tikruosius žudikus yra aukščiausia patriotizmo pasireiškimo forma?

  Tuomet belieka atvirai pagailėti šitokių pseudopatriotų ir juos užjausti.

  Tai jau nepatriotizmas, o atviras kenkimas savo Tėvynei, slepiant nuo atsakomybės tikruosius Medininkų žudikus.

  Būtent dėl tokių, neaiškioje vietoje iškasto molio gabalo, pažiūrų šiandien, Nepriklausomoje Lietuvos valstybėje atvirai drįstama be įrodymų nuteisti Žmogų iki gyvos galvos.

  Sukrečia šiurpas nuo šitokių liguistų pažiūrų Lietuvoje išplatinto niekuo nepagrįstos neapykantos vėžio.

  Patriotai privalo patys nuspręsti ar jiems užtenka “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje ar reikia surasti tikruosius žudikus?

  Lietuvos istorijai “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje nereikia. Reikia ištirti bylą ir surasti tikruosius žudikus!

  Thumb up 19 Thumb down 0

 8. Replika į Nuomonė 2017-03-20 11:04 komentarą:
  „Landsbergis dar prieš keturis metus sakė, kad ta byla kaip Kenedžio nužudymas niekada iki galo nebus ištirta“.

  V.Landsbergis žino, ką sako. Jo vadovaujami A.Butkevičius, M.Misiukonis ir A.Paulauskas taip sukamšė į pelkę visus bylos įrodymus, kad net geriausi sekliai su šunimis šimtą metų ieškodami nesuras.
  Bepigu patriotą vaidinti, kai žinai, kad niekas neturi prieš tave jokių įrodymų.

  Thumb up 14 Thumb down 2

  • Kažkada Karštame komentare skaičiau straipsnį, kuriame buvę pareigūnai atvirai sakė, kad Medininkų nusikaltimą ir dabar dar būtų galima ištirti ir atskleisti. Tam reikia valstybės vadovų Noro ir Valios.

   Thumb up 19 Thumb down 0

  • Pagalvokim kodėl „Landsbergis dar prieš keturis metus sakė, kad ta byla kaip Kenedžio nužudymas niekada iki galo nebus ištirta“?

   Thumb up 11 Thumb down 1

  • Kas galėtų paneigti, kad dabartinis Medininkų tragedijos įvaizdis nebuvo sukurtas nuslėpti žudikus?

   Thumb up 15 Thumb down 0

 9. niekada, niekam nerupejo, ir nerupi baudziauninku nuomone. Niekam nerupi, kad zuvo keli, kelesdesimt, ar keli simtai baudziauninku. Pasaulio elitui visi pasaulio zmones, isskyrus elita, yra indenai. Geras indenas negyvas indenas. Lietuvos elitas galvoja, kad jis priimtas i elito kluba, todel mus, paprastus zmones, irgi laiko indenais. Yra geras pavyzdys-Sukasvilis. Jam irgi pasirode, kad po sukelto karinio konflikto su Rusija, jis irgi liks pasaulio elito dalimi. Realybeje, jam net darbines vizos nedave nei viena vakaru pasaulio valstybe, tenka gyvent kaip indenui, ir laukti kol taps geras indenas. Musu elitui bus tas pats.

  Thumb up 13 Thumb down 1

 10. Stolietie.ru paskelbė prieš 3 dienas kažkokio Vladislovo Šviedo straipsnį ta pačia tema. Gaila ne viską suprantu rusiškai :( Teks pavargti su vertimu. :(

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • Keistas straipsnis. Pilnas politikavimo iš tuščio į kiaurą. Kažkokios užuominos į teritorines pretenzijas, bet realiai nieko apie Medininkų bylą, ir nėra žodžio apie to Nikulino neteisingą nuteisimą ir likimą.

   Thumb up 6 Thumb down 0

   • Sprendžiant iš perversminninko Šviedo straipsnio, Medininkuose pasidarbavo vietinių komuniagų šutvė.

    Thumb up 6 Thumb down 0

    • Visko gali būti. Pas juos gi surado nužudytųjų ginklus, o iš kur anie juos paėmė?

     Thumb up 8 Thumb down 0

 11. Nepastebėjau p. Landsbergio džiugių krykštavimų, kad “pagaliau pasiektas istorinis teisingumas Medininkų byloje”.
  Kodėl visi tyli, užuot šampaną laistę?

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • Kai teisė ir teisingumo sistema nepripažįsta fizikos dėsnių nėra pagrindo džiaugtis ir krykštauti. Reikia skubiai rūpintis tyrėjų, prokurorų ir teisėjų išsilavinimu.

   Thumb up 7 Thumb down 1

   • Vaikeli, ne išsilavinimas čia esmė, o politika ir teisinės sistemos priklausomybė nuo politikų, kurie juos atrenka ir įdarbina.
    Išsilavinimo visiems užtenka, tik politiniai „dirigentai“ kūrybiškai dirbti neleidžia.
    Visos rezonansinės politinės bylos, vis dar kol kas sprendžiamos pagal politikų nurodytus scenarijus, bandant paslėpti tiesą, kuri prisidirbusiems valdovams labai nepatogi.

    Thumb up 13 Thumb down 1

   • Jeigu neatsiras profesionalų ir kvalifikacijos, mūsų visų saugumas liks nieko vertas.

    Thumb up 4 Thumb down 1

  • Nėra ko krykštauti ir laistytis šampanu, kai net pats V.Landsbergis viešai pripažįsta, kad Medininkų byla neištirta, o tas ruskelis pritemptas dėl paukščiuko prokurorų ataskaitai pagerinti.

   Thumb up 6 Thumb down 1

 12. Landsbergis dar prieš keturis metus sakė, kad ta byla kaip Kenedžio nužudymas niekada iki galo nebus ištirta

  Thumb up 6 Thumb down 1

  • Tada, kaip, kokiu pagrindu remiantis buvo galima neištirtoje byloje išvis ką nors nuteisti ? ? ? ? ? ? ?

   Thumb up 10 Thumb down 0

  • kad nereiketu taip susireiksminti,tuo labjau,- lyginti siu bylu.Tai NESULYGINAMI ,nei dydziu ,nei apimtimi nei sudetingumu, dalykai…..

   Thumb up 1 Thumb down 2

 13. Galima varinėti visokias teorijas į visas puses, bet pasižiūrėkite kokį mesidžį siunčia Rusija per Mlikyno- Neuzorovo interviu. Jiems tas Nikulinas yra ne žmogus, bet pilnas statistiniis 0 .

  Thumb up 7 Thumb down 2

  • Koks jis rusas? Greičiausia tik pagal gimimo liudijimo įrašą ir kalbą. O kas jis toje Rasiejoje? Niekas. Ten net negyveno. Būtų buvęs reikšmingesniu politiku ar bent valdininku, kita kalba dėl jo būtų.

   Thumb up 6 Thumb down 1

   • Na, žmogelis matomai įsivaizduoja, kad Putinas turėtu paskalbti karą ir su tankų divizija atvykti vaduoti Lietuvoje neteisingai nuteistą „statistinį nulį“, rusų tautybės Latvijos pilietį.

    Thumb up 11 Thumb down 1

 14. Kas bendro tarp Medininkų, Garliavos ir Kėdainių įvykių?
  Bendra tai, kad tikros tiesos niekada nesužinosime.
  Tai, kas oficialiai pateikiama – tik butaforija. Tikroji tiesa po devyniais politikų ir teisės sargų užraktais paslėpta, o raktai politinėje melo pelkėje nugramzdinti.
  Kas išdrįs rūdijančias spynas pajudinti ir po jomis slepiamas istorijas išlaisvinti?
  Gaila, kad mūsų laikais nebeliko anų laikų pasakų didvyrių, devyngalviams slibinams galvas kapojančių…

  Thumb up 19 Thumb down 2

  • P.s. Prie Medininkų, Garliavos ir Kėdainių, dar drąsiai galima pridėti Mažeikius, Pakaunę, Brestą, Antavilius, Bražuolę, Konstitucines Dvasias ir visą eilę smulkesnių rezonansinių įvykių, apie kurios visos tiesos niekada nesužinosime.
   Ir visą tai tik vienos, pačios „geriausios iš geriausių“ partijos grietinėlės dėka.

   Thumb up 13 Thumb down 3

    • O Tamstai tiesa – kaip rakštis subinėje? Ane? Labai patinka po melo liūną taškytis? Žiūrėk – neprisprok tose melo srutose besimurkdydam-a(as).

     Thumb up 10 Thumb down 4

   • sakoma,kad tiesos ir ylos maise nepaslepsi.Anksciau ar veliau ji islys.Po 20,ar po penkiasdesimt metu.Bet esme tame,kad niekam,su retomis isimtimis, ta tiesa tuomet jau nebebus idomi.O mes, paprasciausiai jos nebesulauksime…

    Thumb up 6 Thumb down 1

 15. Reikia pripažinti, kad Diedo aiškinime tikrai daug tiesos.
  Ir dar…
  Vertinant, kam “žudynės Medininkuose” buvo naudingos, reikia atskirti keletą esminių to laikotarpio dalykų:
  1. Maskvos Kremlius (TSKP CK) tada kovojo už Tarybų Sąjungos išlikimą;
  2. Maskvos Lubianka (KGB) siekė turtingą gamtos išteklių Tarybų Sąjungą transformuoti pagal su amerikonais suderintą planą;
  3. Lietuvos valdžiai Vilniuje (atskiras klausimas “kam asmeniškai”) šios žudynės buvo naudingos parodant JAV prezidento vizito Maskvoje metu “kokia ta Tarybų Sąjunga yra blogą”.
  Taigi, žudynės buvo naudingos ir “Lubiankai”, ir “Lietuvos valdžiai”.
  Atitinkamai, aiškiau, kodėl dabartinė kgb’istinė Rusija “nesirūpina Nikulinu”.
  Ir nereikia aiškinti, kad šios žudynės buvo inicijuotos Maskvos Kremliaus.

  Thumb up 9 Thumb down 3

  • Gaunasi, nuteistas už Lietuvai padarytą politinę paslaugą? Eina sau…..

   Thumb up 9 Thumb down 0

   • Norit pasakyti, kad Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje 1990-1991 m. įvykiai buvo gerai surežisuotas Gėrio kovos su Blogiu spektaklis? Kas tada buvo Režisieriumi?

    Thumb up 10 Thumb down 0

    • Tikriausiai, vienas iš pagrindinių režisierių buvo toks Zbigniew Brzezinski…

     Thumb up 6 Thumb down 1

    • spektakliuose tenka vaidinti įvairiausius vaidmenis. juos paskirsto režisierius, kam – blogiukus, o kam – geriečius….

     Thumb up 3 Thumb down 0

 16. Teisėjai seime patys prisipažino bijantys išteisinimais sugriauti prokuratūros reputacijos likučius? Na, štai jums akivaizdus tos baimės įrodymas. Ar turime nepriklausomą teismą?

  Thumb up 12 Thumb down 0

 17. Geras klausimas: kiek Nevzorovas norėtų už tą įrašą? Gal galėtume visi susimesti po eurą ir nupirkti tą svarbiausią bylos įkaltį?

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • Tegul MG-B pasiūlo jam milijoną, juk ko negali nupirkti už pinigus, gali gauti už laaabaai didelius pinigus.

   Thumb up 6 Thumb down 1

    • Tiems, kurie taip dėl to įrašo svaigsta, klausimėlis:
     Įdomu, ką su tuo įrašu veiktumėte ir kur jį kištumėte?Geriausiu atveju su juo pikete kur nors gatvėje pastovėtumėte, kol policija privažiuos. Po to be pėdsakų dingtumėte amžiams kartu su tuo visu įrašu ir liktų iš jūsų, gerbiami pretendentai į pirkėjus, trumpam tik šviesus prisiminimas.
     Jeigu manote, kad tas įrašas kažką čia domina ar kam reikalingas, kad juo pasinaudotų, tai labai klystate. Na, nebent, jei kitos nesurastų išeities, gal tik nuo Nikulino kokiam „paksoidui“ perkabintu. Blogiausiu atveju visą kaltę suverstų ant R.Pakso, kad jis tas žudynes organizavo.Tuom viskas ir pasibaigtų.

     Thumb up 10 Thumb down 5

     • Situaciją suprantantis protingas žmogus tokio įrašo neimtų net su priemoka.
      Bet tokio įrašo tikrai nėra, o tas avantiūristas “žurnalistas” blefuoja.
      Gal ir turi kokį įrašą, kuris padarytas praėjus kelioms valandoms po žudynių, bet tame įraše tikrųjų žudikų tikrai nėra užfiksuota…

      Thumb up 9 Thumb down 4

     • O kodėl reikėtu parodyti Gorbačiovui, o ne Landsbergiui? Juk Landsbergis labiau pamatęs apsidžiaugtų!

      Thumb up 9 Thumb down 0

 18. Vaikeliai,aš jau ganėtinai senas,gimęs dar Smetonos Lietuvoje,bet karą prisimenu tik vieną – vokiečių ir sovietų.Kito karo,ačiū Dievui, nebuvo,todėl kalbėti apie kažkokius karo nusikaltimus 1991 yra kvaila.Aš suprantu rezistento Nr 1,kuris be jokių abejonių išvardintų pianino sandarą,bet apie automatą žino tiek,kiek kiaulė apie debesis norą palikti save istorijoje ne tik Seimo pirmininku,bet ir genealiu valstybės strategu “karo su Rusija”laike,kadangi tapti Prezidentu nepavyko.Suprantu ir tuos,kurie visa gerkle ratavoja ir visom galūnėm balsavo už “karo nusikaltimo”įstatymo priėmimą,bet nesuprantu tos karingos ir protingos istorinės praeities palikuonių,kurie tokiais niekai tiki.

  O dėl to Nevzorovo….,tai šis užmirštas žiurnalistas jums ne to pripasakos.Aš visada palaikiau KK redaktorės žiurnalistinį tyrimą.Tai milžiniškas darbas ieškant tiesos,bet,atrodo,ir ji pavargo,nes palaipsniui suka į pramintą propogandinį kelią – “Maskvos darbas”.Kas tai?Baimė ar neviltis?Visada reikia pirmiausiai atsakyti į klausimą:ar tai buvo atsitiktinumas?Jei ne,tada į klausimą:”Kam tai buvo naudinga?”
  Nors mums tas Medininkų įvykis atrodo istoriškai ypač reikšmingas,bet pasauliui tai,deja,- tik eilinis įvykėlis,apie kurį už mūsų valstybės ribų menkai kas ir prisimena.
  Tokia – ta tiesa,todėl nemanau,kad Kremlius 1991 metai neturėjo kitų problėmų kaip visas jėgas skirti “mirtinai provokacijai Medininkuose”,ar labai rimtai mastyti kaip laimėti “karą”prieš Lietuvą,kuris tada ir dabar tik mūsų sukurta iliuzija.O mūsų indėlis į TSRS žlugimą,švelniai tariant,gerokai išpūstas.

  Thumb up 10 Thumb down 7

  • Kodėl I.Stazdauskaitės pradingimas buvo svarbesnis Lietuvai už pasieniečių išžudymą Medininkų poste?

   Thumb up 12 Thumb down 1

  • Replika į Diedas 2017-03-13 16:03 komentarą:

   Redaktorė tikrai nepalūžo. Tokie žmonės nepalūžta. Ją arba palaužė, arba papirko, kad laikytųsi pirminės politikų sukurtos mistinės versijos.
   Visi, kurie ką nors konkretaus žino apie tą įvykį ar bando kažką iškapstyti – užtildomi. Ne išimtis ir KK redaktorė.
   Belieka tik daryti išvadą, kad mes labai mylime savo valstybę ir visomis išgalėmis stengiamės jai nepakenkti?

   Thumb up 7 Thumb down 5

  • Visi tyli, vadinasi, niekas nežino, tačiau užsispyrusiai teigia, kad buvo būtent taip, nors patvirtinti neturi kuo :(

   Thumb up 7 Thumb down 0

 19. Perskaičius apie interviu montažą ir originalą fontanka.ru susidarė įspūdis, kad Rusija, Mliniko ir Nevzorovo lūpomis, atvirai prisipažino paaukojusi Nikuliną Lietuvos Temidei dėl ramybės ir bylos uždarymo visiems laikams.

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • Lietuvos Apeliacinis teismas po daugkartinių Konstantino Nikulino gynėjų prašymų galiausiai nusprendė per Lietuvos Teisingumo ministeriją kreiptis į Rusijos Federacijos Teisingumo ministeriją, kad Rusijos teisme būtų liudytojais apklausti buvęs Vilniaus omonininkas V.Pužajus, gyvenantis Tomsko apsrityje, ir buvęs Rygos omonininkas A.Kuzminas, gyvenantis Maskvos apskrityje.

   Rusijos Teisingumo ministerija buvusį Vilniaus omonininką V.Pužajų Tomsko teisme apklausė ir atsakymus atsiuntė į Lietuvą. Tuo tarpu Lietuvos Apeliacinio teismo prašytą apklausti A.Kuzminą, kurio parodymai gali iš esmės sugriauti oficialią versiją – mat oficialioji versija „pastatyta“ operatyvinės pažymos, kurioje tariamai cituojamas A.Kuzminas, pagrindu, Rusijos Teisingumo ministerija apklausti Vladimiro teisme atsisakė.

   Taigi, įsivaizduokite: Lietuvos Apeliacinis teismas kreipiasi į Rusiją, kad Rusijoje liudytojais būtų apklausti du asmenys, ir Rusija vieną asmenį apklausia, o antrą, kurio parodymai sugriautų Medininkų žudynių oficialią versiją, apklausti atsisako, nurodydama į tai, kad ta apklausa neva pažeidžia Rusijos ir Lietuvos teisinės pagalbos sutartį.

   Ar suvokiate, ką čia sumalė Rusijos Teisingumo ministerija? Iš Lietuvos prašymas – vienas, tame prašyme – dvi pavardės, tačiau vieno (kurio parodymai iš esmės bylos nesugriauna) apklausa Rusijos ir Lietuvos teisinės pagalbos sutarties nepažeidžia, ir vienas yra apklausiamas, o kitas – ne?

   Ar supratote, kas čia įvyko? Ogi Rusijos Federacijos teisėsauga padėjo Lietuvos Generalinei prokuratūrai išsaugoti oficialią Medininkų žudynių tyrimo versiją. Nes dabartinė Medininkų žudynių tyrimo versija, susidaro įspūdis, Rusijos Federaciją tenkina. Kodėl?

   Thumb up 6 Thumb down 1

   • Kodėl netūrėtų tenkinti? Nuteisė nieko nežinantį Nulį ir visiems gerai. Ir vilkai sotūs ir avys sveikos.

    Thumb up 4 Thumb down 0

  • Kodėl Rusijos režimui tinka jų tautiečio nuteisimas ir pūdymas kalėjime iki mirties? Kas čia yra ne taip? Ar niekas dėl šio klausimo dar nesusimąstė?

   Thumb up 7 Thumb down 0

 20. kokia prasme konfiskuoti ta knyga,jeigu kiekvienas norintis gali perskaityti ja internete? Kol ja suradau, internete uztrukau tiktai 2 minutes

  Thumb up 9 Thumb down 3

 21. Neabejotina , kad gerb. Nevzorovas turi filmuotos medžiagos kopiją. Susimeskime po eurą ir tą filmuką nupirkime. Visi mūsų aukšti veikėjai mums brangūs, bet tiesa brangesnė..

  Thumb up 11 Thumb down 1

 22. Baba, yra toks dalykas, kaip senaties terminai Razvodovui, jei jis nežudė, o tik filmavo…

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • Kokia senatis karo nusikaltimo byloje????? Karo nusikaltimui SENATIES NĖRA, Ir net jei jis filmavo, jis – bendrininkas, nes iki šiol tylėjo.

   Thumb up 7 Thumb down 2

 23. Tai jis kartu dalyvavo zudynese ir tik dabar giriasi. Tai jis kartu su zudikais ir paspruko. Pakarti toki maza.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 24. Trumpa replika į Chm? 2017-03-09 00:48 komentarą:
  „Perskaičius ir pagalvojus, šitas ponas absoliučiai realus pretendentas į aukščiausiąjį Lietuvos Respublikos apdovanojimą ir ne vieną, su visomis iš to kylančiomis socialinėmis garantijomis. Jeigu Aleksandras Nevzorovas net ir dabar, po tiekos metų, pateiktų Lietuvai 1991 m. liepos 31 d. pareigūnų žudynių Medininkų poste videoįrašą, tikrai būtų vertas ir galėtų gauti Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine, bei Lietuvos Respublikos valstybinę pensiją. Kaip manote?“

  Bent jau aš asmeniškai manau, kad tam A.Nevzorovui ne Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine įteikti reikėtų, o Vytauto Mažojo geležinius patogius antrankius su plieniniu lenciūgėliu.
  Negi, Tamsta Chm, dar iki šiol nežinai, kad įstatymiškai, nusikaltimo slėpimas – taip pat yra nusikaltimas. Juolab, kai tas nusikaltimas ketvirtį amžiaus slepiamas.

  Thumb up 14 Thumb down 3

  • Kas tavo nuomone slepia? Nevzorovas? O mūsiškiai, tipo nuo kojų net nusivarė kaip ieško?

   Thumb up 5 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...