Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gegužė 31 Sekmadienis
 

Rusijos ekonomika dugno dar nepasiekė

2015-04-15 10:40 | Ekonomika | Komentarų (55)

Rusijos rublis. sxc.hu nuotr.

Jau daugiau nei tris mėnesius Rusijos ekonomika patiria gilią recesiją – apie nuosmukio gylį galime spręsti ir iš lietuviško eksporto į Rusiją susitraukimo. Nors nesitikima, kad Rusijai pavyks iš recesijos išlipti dar šiais metais, tačiau nuosmukio dugnas turėtų būti pasiektas antrąjį šių metų ketvirtį.

Traukiasi vartojimas ir investicijos

Nors paskelbus paskutinio 2014 metų ketvirčio duomenis paaiškėjo, kad Rusijos BVP augo 0,4 proc., tai nereiškia, kad Rusijai pavyksta atlaikyti skaudžiausias naftos kainos kritimo ir Vakarų sankcijų sukeltos ekonominės krizės pasekmes. Paskutiniais 2014 metų mėnesiais Rusijos ekonomiką į priekį stūmė labai spartus vartojimas, kurį nulėmė karštligiškas rusų noras atsikratyti akyse nuvertėjančių rublių.

Naujausi 2015 metų duomenys rodo labai liūdną Rusijos ekonomikos padėtį – sausį ir vasarį investicijos traukėsi atitinkamai 12 ir 13,5 proc., mažmeninės prekybos apimtys traukėsi 4,2 ir 7,5 proc. Vidutinei pirmojo ketvirčio infliacijai siekiant 16,9 proc., natūralu, kad gyventojų realiosios pajamos traukiasi septynmyliais žingsniais – vasarį vidutinio atlyginimo susitraukimas paspartėjo iki 9,9 procento.

Politizuoti centrinio banko sprendimai

Nors oficialus Rusijos infliacijos tikslas yra 5 proc., o reali infliacija tolygiai didėja nuo praėjusių metų vidurio ir oficialų centrinio banko tikslą jau viršija daugiau nei tris kartus, Rusijos centrinis bankas nesibaimina kelti bazinės palūkanų normos. Metų pradžioje po griežtos Vladimiro Putino kritikos pakeitus už pinigų politiką atsakingą aukščiausią pareigūną Rusijos centriniame banke, šis nuo metų pradžios palūkanų normą jau sumažino du kartus – iš viso nuo 17 iki 14 procentų.

Akivaizdu, kad pagrindinė motyvacija mažinti palūkanų normą buvo ne siekis suvaldyti infliaciją, bet sustabdyti gėdingą rublio smukimą. Ir tai buvo daroma visomis įmanomomis priemonėmis – ne tik keliant palūkanų normą, bet ir leidžiant valstybės sukauptas užsienio valiutos atsargas bei verčiant dideles korporacijas iškeisti sukauptas lėšas užsienio valiuta į rublius.

Padės sustiprėjęs rublis

Tiesa, tokie centrinio banko veiksmai, bent jau kol kas, leido rublio kursui atsitiesti. Vertinant visas kylančių rinkų valiutas, Rusijos rublis yra geriausią rezultatą 2015 metais rodanti valiuta. Nors kitos kylančių rinkų valiutos dolerio atžvilgiu pinga, rublis nuo metų pradžios jau spėjo pabrangti 7 procento.

Rublio stiprėjimą pirmiausia nulėmė naftos kainos stabilizacija. Tačiau atsižvelgiant į labai sparčią infliaciją Rusijoje, niūrias augimo prognozes bei Rusijos centrinio banko norą kuo greičiau mažinti bazinę palūkanų normą, artimiausiais mėnesiais tikėtina ir vėl sulaukti rublio kurso smuktelėjimo.

Kita vertus, naftos kaina išlieka pagrindiniu veiksniu, veikiančiu rublio svyravimus, o nuo rublio kurso tiesiogiai priklauso ir visos ekonomikos sveikata.

Tad jei naftos kaina pamažu augs, tai stiprins ir rublį, o tai savo ruožtu amortizuos ekonominio nuosmukio Rusijoje pasekmes.

Aktualiausia Lietuvai – eksportas

Apie krizės Rusijoje gylį galima spręsti ir iš didžiulio importo apimčių susitraukimo. Sausį ir vasarį prekių importas traukėsi net labiau nei per 2009 metų krizę – iš viso 38 proc. Beveik tiek pat, tai yra 35 proc., traukėsi ir Lietuvos prekių eksportas į Rusiją.

Manome, kad antroje metų pusėje Rusijos ekonomikos nuosmukiui pradėjus lėtėti, Lietuvos eksporto susitraukimo tempas taip pat apmažės. Tačiau tai nepadės išvengti maždaug 30 proc. prekių eksporto ir 25 proc. prekių ir paslaugų eksporto į Rusiją susitraukimo šiais metais.

Ilgai trukęs ir daug lengvų pajamų atnešęs Lietuvos gamintojų ir prekybininkų plėtros etapas Rusijoje užsibaigė. O ar situacijai stabilizavusis ir vėl lipsime ant to paties grėblio, priklausys jau tik nuo mūsų.

Rokas Grajauskas,

„Danske Bank“ analitikas Baltijos šalims

Komentarai

 

 

 
 1. 1981m.amerika turejo skola 1 trilijona doleriu-dabar jau apie 20.ir toliau spausdina doleirus,atiduot skolos neimanoma fiziskai.Amerikos skola auga astronominiais tempais ir doleris gali nuverteti,bet kazkodel tai niekam neidomu,visiems rupi tik rusu problemos.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. O kada Lietuva pradės nesiskolinti ? O jei nenustos skolintis – kada Lietuva skelbs defoltą? Preliminariai?

  Thumb up 5 Thumb down 1

 3. Džiamba

  2015-04-15 – 11:10

  Bedugnėje pasiekti dugną? Sudėtingas uždavinys!

  Thumb up 1 Thumb down 2

 4. Vingri ..kas ten tos apklausos antroje vietoje įvardintas .. Ledi Gaga ? :) Jus gal dar karta perskaitykite ta str. ir pats nuspręskite po kokia žymą papuola Putinas ..?? pakeitė pasaulį į gerąją ar blogąją pusę ..? Iš tos apklausos aišku kad taikos prioritetas Amerikoje vis dar pirmoje vietoje .:) o mes matyt skirtingai suprantame ta žodį „įtakingas“. 

  Thumb up 1 Thumb down 4

 5. RUSU EKONUMIKA 5 PASAULIJE IR 1 EUROPOJE!!!!!!
  MALONU BUTU JOS APLENKTI AŠ TIK UŽ ,BET LIETUVA UŽIMA TIK 47 GEDINGA VIETA PASAULIJE . KAM JUOKTIS, KAD PAS RUSA PAIŠINA NUOSIS ,JEIGU PAS LIETUVI KELNES PRIŠIKTAS

  Thumb up 12 Thumb down 2

  • NA PARAŠĖI BIŠKI I PIEVAS,NA NIEKO TOKIO TU TAM IR SUTVERTAS!
   RAŠYT Į PIEVAS!!

   Thumb up 2 Thumb down 8

 6. To Stasiui,
  Atvirai šnekant,negi mes vis dar manome,kad rusai privalo gyventi taip,kaip to norime mes?Atleisk,bet tai daugiau nei kvaila.Vadinti Putiną durnium,kai Taims skaitytojai jį vėl išrenka įtakingiausiu pasaulio žmogumi,vadinasi,arba absoliučiai nieko nesuprasti,arba save patį išstatyti pajuokai.Kvailių valstybės vadovais niekalas nelaiko ir tai-aksioma.Kitas klausimas ar tas vadovas tikrai dirba savo piliečių naudai.ar kokiai svetimai galiai.Manau,kad Putino negalima apkaltinti tarnystę svetimiems,jis dirba savo valstybei.Manau,todėl rusai jį ir gerbiamO mes?Ką mes?Mes jo nesuprantame,nes nesuprantame kaip gali būti Lietuva svarbiau už JAV,ES ar NATO.O kai nesuprantame,tai įvaryti mums baimės – didelių pastangų nereikia.

  Thumb up 17 Thumb down 3

 7. Koks daunas čia visokio absurdo prirašė….
  Rusijos biudžetas yra pliusinis ir skolų jinai beveik neturi (atvirkščiai-turi suteikusi daug paskolų), todėl kol Rusija bankrutuos…, tai, amerikonai ir Europa spės subankrutuoti dešimt kartų.

  Thumb up 20 Thumb down 4

  • koks durnius Murzius taip greit jau pamirso,
   kaip “amerikonai ir europa” gelbejo savo broileriais ruskius nuo vazinejimo traukiniais i Pribaltika mesos?

   Thumb up 2 Thumb down 6

  • Murziaus,jis nežino kokias kiekiais štampuojami rusiški rubliai…
   O dėl pirmavimo tai kur bežiuresi jie atsilieka… Na ginklavimosi srityje jie pirmauja pinigais žinoma..

   Thumb up 1 Thumb down 8

 8. Turtinga šalis ta Rusija savo gamtinėmis iškasenomis , turtinga kažkada buvo ir kultūrine prasme ..Bet vertinant tai kas buvo ir tai kas liko..matau labai didelė praraja ..netgi liginant su tokia kaip Lietuva ..Jos ekonominiai, socialiniai pasiekimai , prie tokių jos galimybių, gana kuklus ir visiškai nedinamiški . Imkit tokia šalį kaip Norvegija su jos išgaunama nafta ir gana kuklia pramone ..šalis pirmauja pasaulyje beveik visose socialinės gerovės grupėse ..Gal dėl to mums Lietuviams taip sunku ja kartais suprasti ..ar šeip perprasti ..bet pinigus mes mokame skaičiuoti to neatimsi ..:) Grįžtant prie Rusijos , duok Lietuvai nors viena dešimtaja jos galimybių ir mes lygiuotumėmės su senąją Europa .. Lietuvoje dar daug žmogiško s iniciatyvos potencialo,.. kai iš paprastos idėjos ..ant plyno lauko, gimsta labai vykę projektai .. o drąsa ir užsispyrimu susitelkus,.. mes ne tik tokiai kaip Rusija galime nušluostyti nosį ..mūsų galimybės praktiškai bėrybės ..mažai šaliai visada lengviau ten kur kiti dideli klumpa ir gana smarkiai ….Padėk dieve Rusijai ne dėl to kad ans labai man rūpėtų ..ne ..kaip ir ką aš apie ja begalvočiau ..ji yra ir bus to pasaulio svarbi dalis ..kiekvienoje šeimoje rastume nevykėli antanėlį (Ivaną) kuriam vis dar kažkodėl atrodo kad turį kažkokia prigimtine teisę į kažką svetimo …

  Thumb up 3 Thumb down 11

 9. sugalwuojuo Deutschland Ursule unabombereis rublio niekanom ispūgatj. a ne ?

  Thumb up 0 Thumb down 5

  • Tu rimai durnas ir nesigydai…rašinėji beleką ir manai esas protingas.Man tai būtų gėda taip save išjuokti.

   Thumb up 2 Thumb down 0

   • gerai.

    tik kvailio ‘sprogdintojo’ neutralizavimas man pasirodė žiauriai kvailas. su visais tv mikčiais – netgi …….. . todėl parašiau kaip matau.

    visada rašau kaip matau.

    Thumb up 0 Thumb down 1

 10. valdziagyviai ,nesenai Gruzija tokia mandri buvo ,o ruseliai kai dejo malku tai ir kaklaraisti Sakasvilis valgyti pradejo .

  Thumb up 14 Thumb down 2

 11. griunu is juoko ,analas is danske .rusija neperka is Lietuvos ne todel ,kad neturi pinigu o tam kad susikistumet savo prekes i anala ,parduos Iranui ginklu ,tures pinigu sociai ,valgys ikrus .tik zydams bus kelnes pilnos is baimes . nereikia rusijos gasdinti,o su tuom grebliu tokie analai tikrai gali gauti .vauksi ciauka kad Grybauskytei itikti,kad Danskes nesubankrotintu.o ta pinigus tik tasko ant ginklu ,greitai busim labiausiai ginkluota valstybe EU.ir vis rusai puola .Vilniui troleibusai visai isklere ,ziema nusalti gali ,gatves kaip arimas pas ukininka ,balkonai griuna ant galvu ,ir vis rusai puola o pries 25 metus tiems rusams subines buciavo ,Marksizma deste.nevienas komunistpalaikis viesai neatsiprase uz koloboravima su okupantais.

  Thumb up 23 Thumb down 1

  • Verkia ne dėl to kad neperka ,.o dėl to kad rusija jau ir tokių prekių neiperka ,.O ka Iranas ..? gal jam Putinas ir iškis tas savo senas raketas ..bet aišku Įranui tai naudingiau kaip gera politinė paspirtis ,..spaudžiant pasauline bendruomene derybose dėl jo atominės programos ir įvestų sankcijų .Tame plane toks tokį glosto . Oi ..:)

   Thumb up 1 Thumb down 15

 12. Tai,kad Rusija nuo pat įsikūrimo kaip pradėjo vaikščioti dugnu taip ir tebevaikšto.Jeigu atsitinka taip,kad gyvenimas rusų tautai nei iš šio,nei iš to ima gerėti,Rusijos valdovai visus atliekamus pinigus ima kišti į karą ir svetimų teritorijų grobimą.Per karą lieka tik 1/5 sveikų vyrų,bet rusės sugeba jais naudotis pagal grafiką,todėl gimstamumas po karo nenutrūksta.

  Thumb up 2 Thumb down 22

 13. Senas metodas kaimynus peikti ir jiems greitą galą pranašauti.Jei jau kalbėti atvirai,tai tų Pranašų.girdėjome jau devynias galybes,o Rusija kaip stovėjo,taip ir stovi. Manau ,vargiai išvysime jos žūti.net jei vilkais staugtume ar kardais žvangintume.

  Thumb up 26 Thumb down 1

  • Niekam Jos galas nereikalingas , nereikia čia tirštinti spalvas ..Gal vingri ir norisi tau tuo tikėti ..bet realybėje apie ta Putina ir jo klika ,.pasaulis gana ilgai šoko ‘viliotinį’ ..kol suprato kad durnius ir yra durnius ..Jam kad ir pasaulis ims suktis į kita puse ..vis tiek ant to savo sėdės užsispyręs .ir tiek tos jo teisybės. Kaip man tai koks skirtumas ..tegul jie kiniečiams ir į siauraja sulenda ..bet klausimas kiek ilgai ten taip sėdės ..

   Thumb up 1 Thumb down 15

 14. Kam naudingas tas verkslenimas del Rusijos ekonomikos???Kam lietuviams idomus tas jos nuosmukis ar ne.Pagaliau,jeigu ten viskas taip blogai,tai ,pagal rasytojus apie ekonomika,parasykit,kiek Rusija vien siais metais tonu nupirko aukso atsargu???? Ir bus viskas aisku.Ir butinai,nepamirskit parasyti,kiek aukso tonu nupirko Lietuva,su savo paciais geriausiais ekonominiais rodykliais eurosojuze??? Va palyginkime tuos du rodyklius ir atsakymas bus labai aiskus.Nors paskaicius si rasineli,manau,kad uz toki rasytojas gavo irgi solidu honorara,kadangi pylant pamazgas ant Rusijos,tampi Lietuvos kovotojas .O as ,manau,kad vistik Lietuva turetu su kaimynais sugyventi bent jau nekurstyti peklos.Bet ,matyt,kazkam reikalingas tas niekinimas kaimynines salies,kuris tikrai paciai Lietuvai nieko geresnio neduos.

  Thumb up 31 Thumb down 4

  • Tau matyt žiopliui niekas nepriminė kad ta pati Rusijos pramonė išgauna auksą pas save , o tai ka pats čia vadini ‘pirko’ tėra tik formalumas užėjus sunkmečiui ,..sukaupti papildoma rezervą ..krentančiai ekonomikai amortizuoti ..Va butų Kirkilas taip mastęs ir mes ta savo sunku laikotarpį butume visai kitaip išgyvenę ..be tu baisių kataklizmų ,..mažinant visas socialines programas ir pensijas ..pakeltas tik prieš pusmetį ..Nesusivokimas ekonomikos dėsniuose visada priveda , prie to kad kažkam tenka taisyti kitų glušių klaidas prisiimant ir tu klaidų autoryste ..Viena gerai kad Butkevičius panašu jau persirgo socialinio teisingumo ligomis ir šiandiena jau visai kitaip mato tokias perspektyvas ..gaila tik kad Lietuva turį taip brangiai mokėti už tai ….

   Thumb up 1 Thumb down 9

     • 8 metai atgal…o per tuos 8 metus kiek viskas pabrango…kokioje skylėje esame baisu net galvoti.

      Thumb up 10 Thumb down 1

     • neginčijų aš to fakto ..tiesa daug skaudesnė ,.nei tai ką čia palietėme .. įšaldytos pensijos tik pyrago viršus ..

      Thumb up 2 Thumb down 5

   • …dabar visiskai plika, visas aukso atsargas perdave ES fondui. Mes turtingi tik skolomis …..labai turtingi.

    Thumb up 3 Thumb down 0

 15. Gal jaują laikas paskaityti analitikas,kad ir Bloomberg analizės centro išvadas?

  Thumb up 9 Thumb down 2

 16. Vienintelis kelias pulti Rusiją.Pralaimėjimas garantuotas,bet nereikės rengti referendumo dėl išstojimo iš ES tuo sutaupysime referendumui skirtus pinigus.

  Thumb up 14 Thumb down 5

   • tamsta dar ne Amazonės džiunglėse?Rusija didi valstybė būtų garbė būti jos piliečiu,bet esu lietuvis ir gyvenu Lietuvoje ir nežeminu nė vienos valstybės.

    Thumb up 17 Thumb down 2

 17. kai krenti, dugnas visada yra gerai, nes tik atsispyręs į dugną gali vėl kilti aukštyn

  Thumb up 13 Thumb down 2

 18. EKS KOMUNISTU IR KONSERVATORIŲ NUOPELNAS LIETUVAI –SABOTAŽAS PRIEŠ LIETUVA

  1- LIETUVA TVIRTAI ŪŽIMĄ 1-aija VIETA PAGAL SAVIŽUDŽIU KIEKI PASAULYJE
  2- LIETUVA TVIRTAI ŪŽIMĄ 1-aija VIETA PAGAL KALINIU SKAIČIŲ EUROPOJE
  3- LIETUVA TVIRTAI ŪŽIMĄ 3-aija VIETA PAGAL PIJOKU KIEKI PASAULYJE
  4- IŠ LIETUVOS PABĖGO 1 000 000 LIETUVOS PILIEČIŲ
  5- VALDININKŲ KIEKIS PADIDĖJO NUO 7 000 IKI 78 000 , 1 000 %
  6- SUGRIAUTA LIETUVOS INDUSTRIJA IR ŽEMES ŪKIS
  7- IŠVOGTA EUROPOS PARAMA LIETUVAI
  8- KAINOS MAISTUI IR BŪSTUI PAKILO 1 000 %- 2 000 %
  9- SUNAIKINTA NACIONALINE VALIUTA LITAS
  10- LIETUVA ATVESTA PRIE KARO SLENKSČIO SU RUSIJA

  Thumb up 23 Thumb down 5

  • oficiali informacija:
   11. Lietuva pirmauja Europoje pagal gydytojų skaičių 100000 gyventojų
   12. Lietuva pirmauja Europoje pagal trumpiausiai gyvenančių gyventojų, ypač vyrų, statistiką
   13. Lietuva pirmauja pagal nusižudžiusių pareigūnų skaičių 100000 gyventojų
   14. Lietuva pirmauja pagal onkologinių susirgimų skaičių
   15. Lietuva pirmauja pagal greičiausiai senstančios visuomenės kriterijų
   …pirmauja pagal mažiausią minimalų atlyginimą…
   …pirmaują pagal minimalią pensiją…

   ir tt ir tt – kas Lietuvai belieka? Turbūt iš tiesų vienintelė išeitis ir telieka – karas su Rusija

   Thumb up 23 Thumb down 4

 19. Mes gyvename tokioje santvarkoje, kurioje viskas priklauso valdžiai, net žmonių turtas ir gyvybė.

  Thumb up 23 Thumb down 1

 20. „Mes gyvename tokioje valstybėje, kurioje sistemine valdžia savo nuolat naudojamą antirusiškumo strategiją ne tik yra pavertusi visos valstybės privaloma politika. Dar blogiau. Gyvename valstybėje, kurioje kiekvienas, bandantis nesilaikyti Grybauskaites ir Tėvynės sąjungos kurso, yra tapatinamas su nepatriotu ar net valstybės išdaviku. Ši strategija yra ne daugiau kaip asmeninių nuodėmių dengimas. Bandoma parodyti, kad tokie antirusiški žmonės, kaip konservatoriai ar Grybauskaite, savo biografijoje negali turėti nieko blogo, pvz., KGB kvapelio.

  Thumb up 20 Thumb down 2

 21. LIETUVOJE 1 000 000 LIETUVOS PILIEČIŲ NETURI NET UNITAZU NAMUOSE IR GYVENA LŪŠNOSE ,

  Thumb up 18 Thumb down 2

 22. KĄ SLEPIA PROJEKTAS ,,RUSAI PUOLA,,

  LIETUVOJE:
  -VALDININKŲ KIEKIS PADIDĖJO 1150%
  -KAINOS PAKILO 1000%–2000 %
  -MOKESČIAI PAKILO 1400%
  -LITAS NUVERTĖJO 1500% (SUNAIKINTAS )
  -NUSIKALSTAMUMAS PADIDĖJO 400%
  -SAVIŽUDŽIU PADAUGĖJO 100%
  -IŠ LIETUVOS PABĖGO 1500 000 LIETUVOS PILIEČIU
  -EKS KOMUNISTU IR KONSERVATORIŲ PRAIDO PADARYTA ŽALA LIETUVAI SIEKIA 800 000 000 000
  AR TAI NE SABOTAŽAS PRIEŠ LIETUVA

  VALDŽIA MANO ,KAD KARAS VISKĄ NURAŠYS

  Thumb up 18 Thumb down 2 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
STT vadovui – nemalonūs Seimo narių klausimai: nuo ryšių su kadriniu KGB darbuotoju iki į azartinius lošimus įnikusio STT agento (1)
    Šiandien, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnio 1 dalimi, Specialiųjų...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...