Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 22 Antradienis
 

Rusai sugalvojo, kaip būtų galima atkeršyti D.Grybauskaitei

2014-11-25 10:32 | Užsienis | Komentarų (73)

"Mes turime aiškiai ir garsiai lietuviams kartoti – kad Rusija nenutrauks dujų tiekimo į Lietuvą, nors Lietuvos Prezidentė mus vadintų žemės kirminais ir kitais įžeidžiančiais žodžiais.  Ir tai labai apsunkins poniai Grybauskaitei toliau lobuoti jos vienminčių norvegų interesus,“ - toks receptas siūlomas rusų žiniasklaidoje. president.lt nuotr.

„Greičiausiai Lietuvos Prezidentė prisiskaitė ukrainietiškos spaudos ir tiki viskuo, kas ten rašoma. Tuo galima paaiškinti tą faktą, kad Dalia Grybauskaitė pavadino Rusiją „teroristine valstybe“ ir apkaltino ją bailumu“, – rašoma Rusijos žiniasklaidoje.

„Baili Rusija“ netruko atsakyti: Rusijos muitininkai pasienyje praleidžia 20 kartų mažiau krovininių mašinų nei anksčiau. Lietuvos eksportas į Rusiją beveik sustojo.

„Ko tikėjosi ponia Grybauskaitė, kai kando rusiškai meškai į koją?“ – klausiama Rusijos žiniasklaidoje. Ir daroma prielaida, kad Lietuvos Prezidentė perskaitė Ukrainos spaudoje straipsnį apie badą Maskvoje: „Artėjančios produktų apokalipsės baimės Rusijoje įgauna siaubingas formas. Maskvos priemiesčio gyventojai tikisi išgyventi badą, kaupdami žiemai maisto atsargas.<…> Neistovo kaime pasiruošimas vyksta pilnu tempu. Šviežiai sušaldytas ežys labai lengvai valosi, beveik neturi cholesterolio ir kvapu primena nutriją. Ypač gerai ežys su makaronais“.

„Greičiausiai Lietuvos Prezidentė pamanė, kad rankos Rusijai jau išsukinėtos, ir mes bet kokiu atveju su džiaugsmu pirksime lietuviškus sūrius ir kitą produkciją: kad nors kiek sušvelnintume sankcijomis sukelto bado pasekmes“, – rašoma Rusijos žiniasklaidoje. Ir toliau paaiškinama, kad jokio bado Rusijoje kol kas nesimato, asortimentas parduotuvėse mažai pasikeitęs, o dolerio kurso svyravimas nors ir privertė rusus pakeisti planus dėl kelionių po užsienius, tačiau maisto produktų kainoms didesnės įtakos neturėjo. Tuo tarpu „Lietuvos ekonomika jau stipriai nukentėjo dėl savo plepaus Prezidento neprotingo poelgio“.

Rašoma, kad krovininių mašinų patikra pasienyje – tik pradžia. Pažymima, kad dar yra Lietuvos uostas, per kurį vyksta tranzitas į Rusiją ir iš Rusijos. „Mes galime perjungti tą tranzitą į savo Ust-Lugą arba į Latvijos ir Estijos uostus – kurių prezidentai išmintingai susilaiko nuo demonstratyvaus spjaudymosi į šalį, kuri juos maitina“, – rašoma Rusijos žiniasklaidoje.

Ir galiausiai prieinama prie pagrindinio klausimo – naftos ir dujų.

„Kadangi ponia Grybauskaitė dėl savo žodžių apie teroristinę valstybę neatsiprašys, būtų logiška sustabdyti „teroristinių“ angliavandenilių eksportą.

Ką Lietuva darytų tokiu atveju?

Jeigu Lietuva dėl kokių nors priežasčių nustotų gauti rusiškas dujas, ji būtų priversta pereiti prie kur kas brangesnių norvegiškų dujų.

Keistas sutapimas: Klaipėdoje kaip tik neseniai atidarytas terminalas priimti dujas iš Norvegijos, ir Lietuva pasirašė kontraktą su Statoil dėl 540 mln. kub.m. dujų (20 proc. nuo bendro suvartojimo).

Pirkti daugiau norvegiškų dujų lietuviams kaip ir neapsimoka: jeigu rusiškos dujos kainuoja 370 JAV dol. už kubinį metrą, tai norvegai parduoda po 440 JAV dol., tačiau kontrakte su norvegais dar yra ir paslėpti mokesčiai, kurie kur kas labiau pabrangina jų pristatymą.

Tačiau, jeigu norvegams pavyktų kaip nors supykdinti Lietuvą su Rusija ir pasiekti, kad sutartis su „Gazpromu“ būtų nutraukta, tada norvegai galėtų padidinti savo dujų eksporto apimtis į Lietuvą nuo 540 mln. iki 2,7 mlrd. kubinių metrų“, – pažymima rusų žiniasklaidoje.

Ir čia užmetamas korupcijos šešėlis mūsų Prezidentei: „Šiuo metu norvegų Statoil kaltinamas tuo, kad papirko Tanzanijos valdžią, jog ši pasirašytų savo šaliai nenaudingą kontraktą, pagal kurį Tanzanija kiekvienais metais netekdavo po 800 mln. JAV dol. Jeigu turėtume omenyje tai, kad korupcija Lietuvoje, pagal pačių lietuvių prisipažinimus, yra labai paplitusi, kas gali garantuoti, kad norvegai neprišoko su kokiu nors purvinu pasiūlymu ir prie Prezidentės Grybauskaitės?“

Tai, kad Norvegijos valdžios ir Lietuvos Prezidentės veiksmai gali būti suderinti, esą gali rodyti ir šis faktas: praėjus vos dviem dienoms po to, kai Lietuvos Prezidentė išvadino Rusiją „teroristine valstybe“, Norvegija paskelbė įšaldanti visus politinius kontaktus su Rusija.

Iš to daroma tokia išvada:

„Šioje situacijoje mūsų šiaurės-vakarų partnerių planas visiškai akivaizdus: Norvegija siekia, kad Rusija nustotų tiekti dujas į Lietuvą, kad įlįstų su savo dujomis į atsilaisvinusią vietą. Lietuvos biudžetas dėl to, aišku, labai stipriai nukentės, tačiau europiečių užkariautų šalių problemos niekada nejaudino“.

Ir čia pateikiamas planas, kaip Rusija galėtų atkeršyti D.Grybauskaitei:

„Veiksmai, kurių turėtų imtis Rusija, visiškai akivaizdūs: mums reikia sumažinti iki minimumo visą nekritinį mums importą iš Lietuvos ir Norvegijos, ir tuo pačiu mes turime aiškiai ir garsiai lietuviams eilinį kartą pakartoti – kad Rusija nenutrauks dujų tiekimo į Lietuvą, nors Lietuvos Prezidentė mus vadintų  žemės kirminais ir kitais įžeidžiančiais žodžiais.

Ir tai labai apsunkins poniai Grybauskaitei toliau lobuoti jos vienminčių norvegų interesus“.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. ĮDOMU, KIEK YRA SUMOKAMA UŽ PANAŠAUS POBŪDŽIO STRAIPSNIUS JO AUTORIUI BEI “ŽINIASKLAIDOS PRIEMONEI” ?

  Thumb up 1 Thumb down 9

 2. O kaip tada su Kaliningrado gyventojais, iš kur jie gaus dujas, nes Lietuva gali blokuoti dujotiekį, taip pat padidinti įkainius už dujų tranzitą…

  Thumb up 2 Thumb down 7

 3. Rusijos imperiniai interesai pirmoje vietoje.Žirinovskio žodžiais tariant,Rusija tai buvusi Sovietų Sąjunga.Čia dar karo grobis-Karaliaučiaus kraštas.Dauguma rusų svajoja apie buvusios imperijos ribas.O mūsų socialkonservatoriai padarė viską,kad mes būtume šiandieninėje padėtyje.Sudarydami nuostolinguPasaulinės valstybei sandorius,sunaikino Lietuvos valstybingumą ir toliau praskolina valstybę.
  Apsurdiška,bet gerai suplanuota afera su suskystintų dujų terminalu,dar kartą parodė,kokie bejėgiai yra Lietuvos piliečiai.Bet koks pasipriešinimas socialkonservatorių partiniam valdymui bus prilygintas tarnystei Rusijai.

  Thumb up 16 Thumb down 1

 4. prieš ką užsimojo Rusijos “cariukas”? 2014-11-24 – 17:35

  Rusija prisipažįsta nesuvokianti strategijos dėsnių. Todėl galėtų pasimokyti žaisti Go, tai ženkliai pagerintų strategijos dėsnių suvokimo gebėjimus.

  Rusijos ekonominės galios dydis šiandien sudaro vos ne vos 2 trilijonus dolerių. Gyventojų skaičius nesiekia 143 milijonų gyventojų.

  Europos sąjungos ekonominės galios dydis šiandien viršija 25 trilijonus dolerių.
  Gyventojų skaičius viršija 503 milijonų gyventojų.

  Jungtinių Amerikos valstijų ekonominės galios dydis šiandien viršija 40 trilijonų dolerių. Gyventojų skaičius viršija 320 milijonų gyventojų.

  V. Putino režimo politiką atsisakė palaikyti Kinija, Indija, Š.Korėja, bei visos Islamo valstybės.

  čigonas 2014-11-25 – 00:02

  Norint daryti didelį pif-paf reikia pinigų, daug pinigų 😉

  O kremlinas Putka 2014-11-25 – 09:14

  jų neturi, nes viską išvogė 😀

  Thumb up 2 Thumb down 22

  • Ale koks tu nupeza “anonymouspeząmus”.Iš kokio psichdispancerio pabėgai,o vaistai tai pasibaigę,tad kempinligė kaip toli pažengus tavo smegenyse labai aiškiai matosi.Patarimas ,bandyk grįžti prie gydymo,nors jau didelių viltčių gali nebepuoselėti,nes per ilgai nenaudojai vaistų.Oi, kaip tau sunku Lietuvėle tokius debiloidus išlaikyti,ir palikti gaila,ir išmesti (sunaikinti)sunku.

   Thumb up 17 Thumb down 1

 5. Kažkaip pamirštama Grybauskaitės kelionės į Skandinavijos šalis pirmos kadencijos pradžioje ir susitikimai su ŠIŲ ŠALIŲ BANKININKAIS.Po to sękęs veiksmas Snoro NACIONALIZAVIMAS ir jau valstybinio SUBONKROTINIMAS irgi NESKANIAI kvepia.

  Thumb up 33 Thumb down 2

 6. Nejau Jūs manote, kad Grybauskaitė pasisakė be ES vadovybės žinios? Tikrai ne, ji net savo prezidentinės kampanijos metu buvo tampoma už virvučių, kad tik ko ne pliurpteltų. Manau, jog Europoje mes galime prašyti tik priklausančio pajoko, gal dar rankutes pakilnoti. Grybauskaitei Briuselyje leidžiama, na nebent pirstelti ir viduryje nusifotografuoti. Na, toji ir pirstelėjo, bet tik tiek ,kad pasmirdo. O pasmirdo tik Lietuvoje, ne Briuselyje, ir uostysime tik mes. Turiu dvi versijas. Pirma – tai kažkas iš Briuselio norėjo pasiųsti signalą Rusijai ir leido mūsų komjaunuolei pabūti drąsiai – paprasčiausiai mus padarė atpirkimo ožiais. Antra – neatmetu komjaunuoliškos pagalbos tai pačiai teroristinei valstybei, kaip sakoma, kas pasėja, tas ir nusipjauna.

  Thumb up 26 Thumb down 1

 7. Jeigu specialiai Kubiliaus valdzia dirbtinai sukure galimybe prezidentes santaupoms investicija valstybine su beveik 10 procentu metinem palukanom ir desimciai metu,ir cia prezidente neismate afioros,tai kas sendien gali garantuoti,kad norvegai neatseikeja tam tikra procentanuo parduotu Lietuvai duju??? Gal koks sukurtas slaptas labdaros fondas,i kuri pumpuojami “labdaros” pinigeliai,o ta fonda valdo kgb majore??? Kas gali paneigti????? O kas lieia tas dujas norvegiskas,tai tik toks klausimas,kodel perkame norvegiskas uz 440 doleriu,kai is Kuveito galetume gauti uz 320 doleriu ir net pigiau????

  Thumb up 22 Thumb down 1

  • pinigėliai pumpuojami į ofšorkę Bermuduose, o va kas ten akcininkai – tai jau matote valstybinė paslaptis…

   Thumb up 22 Thumb down 1

 8. kniazioks

  2014-11-25 – 19:58

  Niverkyt bratjai y siostros rusyjanai- Lietuva jumys visus pamaytyns sava Kidainiu praduktais lyg pylno atvalo.

  Thumb up 2 Thumb down 12

 9. „Chotiat li russkije voiny?“

  Ar rusai nori karo?
  Vienareikšmiškai – ne.
  Ar nori amerikiečiai karo?
  Taip pat vienareikšmiškai – ne.
  Ar nori karo ES kuri nors iš valstybių?
  Ne.
  Ar nori karo Lietuva?
  Ne.
  Ar nori karo Ukraina?
  Taip pat – ne.
  Tai kas tada to karo nori?
  Išeitų, kad tik Grybauskaitė su Porošenka, kurie su žiburiu ieško priešų.
  O kodėl jiems nesudarius galimybės pakariauti? Kas jiems trukdo, apsivilkus kimino, išeiti į ringą ir pabandyti, kas kurį pirmas paguldys ant menčių, susiderėjus, sakykim, kad iš to rusui pagąsdinti išsinuomoto milijardais maitinamo dujų terminalo. Manau, kad net toks neblogai atsiganęs Porošenka, nepriveiks užversti mūsų Dalytės, net už jos juodo diržo sugriebęs. Neturime ką prarasti – ir Kijevo Maidanas su visomis jo prieigomis bei Janukovičiaus rezidencija – mūsų“! Tai kur kas maloniau ir naudingiau, nei prisiprašyta rusų atominė bomba ant galvos.

  Thumb up 23 Thumb down 3

  • Ar nori Baba karo?
   Vienareiksmiskai -NE.
   Baba nori atstatyt Pikeliskes “v polnom objome”!

   Thumb up 3 Thumb down 14

  • Čia jau toks bizantiškas mongoliškas gudrumas. Bet belieka teisingai atsakyti į pirmą klausimą – TAIP. ir mongolo klasta subyra.

   Thumb up 3 Thumb down 11 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...