Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Rungtynes “dipolis prieš V.Uspaskichą” stebint

2012-12-24 22:57 | Nuomonių ringas | Komentarų (44)

Vitalijus Balkus


Vitalijus Balkus

Nevarginsiu jus ilga įžanga, nes laikas šventinis ir dar kartą rašyti, kad valstybė teoriškai – tai piliečių visuma, o praktiškai valdžioje esantis politinis ir ekonominis elitas – papildomas bereikalingas skaitytojo varginimas. Taigi eikime tiesiai prie esmės.

Uspaskicho ir Ko teisinio neliečiamumo klausimo svarstymą stebėjau lyg rungtynes tarp Londono „Arsenal“ ir Londono „Chelsea“. Aukštas sportininkų lygis, įdomios kombinacijos, intriga dėl varžybų baigties. Tik štai jokių galutinio rezultato sąsajų nei su absoliučios daugumos piliečių, nei su mano asmeniškai kasdienių gyvenimų nėra ir būti negali. Tuo įdomiau atrodė portalų komentaruose ar „Facebook“ vykusios pjautynės tarp patenkintų šių varžybų rezultatu ir tų, kurie trijulės pralaimėjimą kažkodėl palaikė savo asmenine tragedija.

Na, viena grupuotė silpnina kitą ribodama lyderio veiksmus, ir kas iš to? Ar tai pirmas kartas Lietuvos padangėje? Štai R.Paksą esant panašioms aplinkybėms, t.y. kuomet jis galėjo tapti visiškai nekontroliuojamas nei Brazausko nei Landsbergio politinių grupuočių, net ir iš prezidento posto išvertė. Ir, atkreipkite dėmesį, vertė sutartinai.

Dar 90-jų pradžioje, kuomet besiformavo valstybės valdymo modelis ir naujasis elitas, šalies, ne be pagalbos iš išorės, beje, būsimas kelias buvo nubrėžtas daugeliui metų į priekį. Dipoliarinė struktūra, kurioje iš vienos pusės – tarybinis partinis ir ūkinis elitas ir į Vakarų liberaliąją demokratiją orientuotas „dešinysis“ sparnas. T.y. iš esmės ir Lietuvoje galime aiškiai matyti JAV esantį dalijimąsi į „demokratus“ ir „respublikonus“ , kur ir vieni, ir kiti yra identiški ekonominio, valstybės valdymo ir pilietinių teisių modelių supratime. Skirtumas tik tas, kad Amerikoje interesų grupės telkiasi partijų viduje, o Lietuvoje vis bandoma kurti partijas-satelitus. Silpnos, neturinčios jokio aiškaus ideologinio pagrindo ir negalinčios pritraukti žmonės vertybiniu principu, – tai „atskalūnų“ partijų portretas. Tiesa, tarp pastarųjų Pakso, Prunskienės ir Paulausko partijos turėjo šansą įsiterpti tarp valdančiojo dipolio, tačiau tuomet visi minėti lyderiai susidūrė su milžinišku pasipriešinimu ir kam per rinkimus „kompiuteriai sugedo“, kam seną KGB istoriją priminė , o kas ir posto neteko.

Tikrai ryškiai neįsipaišančios į dipolį partijos, politikai ar visuomeniniai judėjimai ir korporacinėse medijose radikalais (o kartais ir marginalais) vadinami vis dar nekelia didelio nerimo valdantiems, tačiau prevencinės priemonės prieš juos vis tiek vykdomos.

Padėtį gerai iliustruoja „Kovo 11-osios“ eitynių istorija. Kai per jas ir net tik per jas, nes buvo ir daugiau „pasivaikščiojimų“, žygiavo saujelė fašistuojančių pitekantropų, tuomet didelio viešo ir dar „iš viršaus“ kurstomo pasipiktinimo nebuvo. Tačiau, kuomet būtent kraštutiniai nacionalistai, o jei viską vadinti savo vardais – tai nacistai, tapo nors ir triukšminga, bet akivaizdi mažuma, mes jau matome ir kasmet keliamą isteriją, o šiemet dar ir eitynių ribojimą. Nieko nuostabaus, nes tautininkai ar adekvatūs nacionalistai yra akivaizdi ir dar ideologiškai paremta valdančio dipolio priešingybė.

Visiškai identiškoje padėtyje atsidūrė ir dar labiau nei tautininkai ar nacionalistai elito nekenčiamas A.Paleckis. Kol buvo manoma, kad „Fronto“ partija ilgai negyvuos, o jei ir gyvuos, tai tebus senų komunistų, kamuojamų tarybinių laikų nostalgija, klubas, iki tol nebuvo ir didelio spaudimo. Tačiau kuomet savivaldų rinkimų išvakarėse tapo aišku, kad SLF juose bus atstovaujama, o dėl tradiciškai specifinio Vilniaus valdžioje būsiančių partijų pasiskirstymo lemiamus balsus įgauti galinti, įvyko visiems žinoma „savi šaudė į savus“ istorija, kuri tęsiasi ir šią dieną. Beje, valdžios dipoliui A.Paleckis kelia net dvigubą pavojų, nes vienai dipolio daliai nepatinka trukdymai mitologizuoti, herojizuoti ir monopolizuoti savo išskirtinai teigiamą vaidmenį istoriniuose 1989-91 m įvykiuose, kitai sukelia neigiamas emocijas vien faktas, kad atsiradus akivaizdžiai kairiai organizacijai aptirpo vadinamųjų LSDP „socialdemokratų“ kairumo mitas.

Na, o priešrinkiminiu jau dabartinių Seimo rinkimų laikotarpiu po valdžios padidinamuoju stiklu atsidūrė ir „naujojo Sąjūdžio“ idėjas bandė plėtoti visuomenininkai. Tiesa, kelios administracinės bylos už neva padarytus pažeidimus viešų renginiu metu neprilygsta tam, ką patiria realią grėsmę dipoliui keliantys, tačiau iš valdžios pusės „message“ yra visiškai aiškus.

Na, bet grįžkime nuo to, nuo ko ir pradėjome. Pagalvokime, jei prieš n-metų į valdžios dipolį būtų pavykę ne šiaip įsiterpti, bet ir išsilaikyti kaip trečiai lygiaverčiai jėgai Pakso, Paulausko ar Prunskienės politinėms grupuotėms, ar įvyktų koks esminis posūkis Lietuvos politikoje? Ar įvyktų radikalios permainos ekonomikoje ir neoliberali laisvarinkinė sistema būtų jei ne demontuojama, bet bent jau reguliuojama ir administruojama? Ar bet kuris iš trijulės siektų plėsti piliečių valdymo galias, suktu realios demokratijos link? Atsakymas aiškus – NE.

Tai ar yra prasmė pernelyg jaudintis, kad politikų „nulaužtais ragais“ gretas papildys arba nepapildys (kas mažiau tikėtina) V.Uspaskich? Tikrai ne, nes, kaip besibaigtų ši istorija, vis tik tai niekaip jums įtakos nepadarys.

Komentarai

 

 

 
 1. dar prisiminiau, kad lavonas lenin rašė, kad galima peršokti kapitalizmą.

  Tai gal rašytojas šoko tiesiai iš žuvies į žmogų ?

  Tik mes nuo bezdžionės pasiekėm tik pitekantropo lygį. Net homo sapiens mums per toli, pagal rašytoją .

  Thumb up 2 Thumb down 1

 2. yra dvi teisingos partijos – TS ir LSDP. Visos kitos turi tik viena tiksla – sugriauti tevyne! Todel rinkimai visiskai nereikalingi.Abi partijos tiesiog turi keisti viena kita kas 4 metus.. Tuo paciu issisprendzia kelios finansines problemos-nereikia babkiu rinkimams ir rinkimu komisijai. Pagalvokit kiek pinigu jau butumem sutaupe per tuos 22 metus. Be to , sumazetu darbuotoju skaiciaus poreikis kai kuriose valstybes institucijose – pvz.: VSD- nereiketu kurti nebutu istoriju apie nepageidaujamas partijas ir ju vadovus, kurti kompromatus ir rinkti juos. Visapusiska nauda valstybei. O geriausiai tai butu Lietuvai – monarchija – pastatom Liandsbergi ir jo turimus palikuonis visiems laikams. Arba atsisiusdinkim monarcha is Amerikos. Adamkus netinka – palikuoniu neturi. Geriau Kazicka – palikuoniu daug -ilgam uzteks.

  Thumb up 5 Thumb down 1

 3. Dar jeigu analizatorius kitaip manančius vadina pitekantropais – tai paaiškinu pagal Darviną.

  Žmogas kilęs iš beždžionės.

  Iš ko kilo bezdžionė ?

  Sako visi kilom iš vandens , t.y. iš žuvų. Tylu.

  Supratau, kad rašytojas , kaip ir aš nenori būti žuvimi. Bent jau – pitekantropu nori būti.

  Su pagarba pitekantropui .

  Thumb up 2 Thumb down 1

 4. kur problema 2 -3 partijų sistemoje ?

  Runkelis, o ir europietis, negali rinkti iš 40 partijų savo laiptinės partiją.

  Tada balsys rėks seime : žolėėėėės, žilvičiūūūūū, daugiau saulėėėėės, daugiau iškirsti ir sudeginti miškūūūūū !!!!!

  Kada runkeliui trenks žaibas per gaublį, kad atsikvošėtų bent jau prieš mirtį?

  Thumb up 3 Thumb down 2

 5. Žmogus net per šventas kalėdas savanoriškai dirba bepročiu. Tikiuosi jam bus atleista. Po o jis vėl dirbs iki sekančio nuodėmių atleidimo.

  Thumb up 5 Thumb down 2

 6. Idomu skaityti ne taip piktus komentarus ,matyt paveikė pasaulio pabaiga ,ar čia Kalėdos paveikė,tikrai nuteis VYKTARIUKĄ ,nes pas mus nėra PRISIEKUSIUJU TEISMO ,nors pas tuos ,kuriuos taip šmeizia musu siaudo patrijotai ,yra ,būtų toks teismas ot būtų smagu ziurėti ,odar mūsų teismai daro tokius fintus ,kad ant plikės plaukai stojasi ;pvz. kusaitė ,venskienė ,kedziai vyktariukas ,;kiek pavedzioja su antranliais ,kaip nusikaltėlius ,paskui paleidzia ,niekas neatsiprašo kaip zmonėms ziurėti i akis ,tiek vieniems tiek kitiems, kaip siaubo filme ;išgrobstyti ,isidalinti milijardai ,nera nusikaltimo sudėties ,o mes laokėme ,nauji rikimai nauji zmonės bus stebūklai o išėpiš kaip visada, su antra švenčiu diena draugai /ponai/neapsiverčia liezuvis sakyti ponas jeigu reikia nešioti terbą the end.

  Thumb up 3 Thumb down 1

 7. Keisti žmogyčiai,nejau nematote,kad šie (parsidavėliai,kolaborantai,vagys ir podchalujai) ateities nei Lietuvoje,nei Europoje neturi,viskas laikina,kol tautos akys prašviesės. Aš už Lietuvą Lietuvoje balsuoju ir balsuosiu ! Lietuviai kantrūs,bet greitai,dūmų uždangai prasisklaidžius letapėdis lietuvis pakils,bus riesta ir atrodytų stipriems,ir atrodytų įtakingiems,ir atrodytų pinigingiems.
  Lietuva juk ne kartą kėlėsi !

  Thumb up 2 Thumb down 1

 8. Kaip galima pavadinti autorių,kuris Lietuvos tautiškai nusiteikusį jaunimą nacistais vadina. Nagi nepraustaburnis,arba tiesiog – KIAULĖ !

  Thumb up 2 Thumb down 2

 9. Nesuvalgė – apkramtė ir apseilėjo. Ne pagal dantis jis vidutinybėms. O suvalgytų, tai nepraš…ktų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Pasirodo LT ELITAS linkęs į KANIBALIZMĄ- bachūrą iš Arkangelsko šventėms suėdė.

  Thumb up 3 Thumb down 1

 11. Galima su viskuo sutikti ka raso autorius jeigu ne vienas bet….jokia trecia politine jega nesugebes nei ryskiai isiterpti, nei nustumti sonan viena is dipolio pusiu, arba is vis juos pasalinti, jei netures kazko kas galima butu ivardinti kaip politiniu ginklu, kuris “nuginkluos” varzovus. Tai gali buti ir elementari tobula ekonomine programa, taciau gali buti ir kazkas ka labai tiketina gaus DP mazdaug uz pusmecio is Lietuvos isradeju, ir kam neatsispirs niekas. Manyciau ….izmu ir idealoginiu kliedesiu laikas baigiasi, uzleisdamas vieta protui. Su sv. Kaledom tautieciai! Nenusiminkit – pats idomumas dar bus.

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • Būtų gerai, kad čia ir būtų tas politinis ginklu, kuris “nuginkluos” varzovus – citata iš Respublikos”:
   “Skirtingų politinių pažiūrų Seimo nariai subūrė parlamentinį būrelį, kuriame žadama vadovautis vien sąžinės bei garbės principais, galios išpažinties ir kaltės prisipažinimo normos.Parlamentinę grupę „Už ištikimybę priesaikai“ kol kas sudaro vienuolika Seimo narių.”
   -Povilas-

   Thumb up 0 Thumb down 1

   • Mielas Povilai, tamsta esi pavyzdys teiginio, kad VILTIS MIRŠTA PASKUTINĖ.
    Su šventėmis, gerbiami (ir nelabai) internautai.

    Thumb up 1 Thumb down 1

 12. Galvoju, kad Uspaskinių papurtymas neturėtų trukdyti ir kitiems papurtymams: Kubilinių, Kirkilinių, Zuokinių… .
  Netgi priešingai – turėtų būti geras pavyzdys ir paskata, o tie papurtymai turėtų užgriebti visus, to nusipelniusius.
  Atsiprašau, užsisvajojau… . Matyt, Kalėdinė nuotaika… .
  -Povilas-

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • Tuo ir puikios Šv.Kaledos, svajonių metas.O kad prasideda gaujų karas-akivaizdu.Medžioklės plotai grėsmingai mažėja tad ir kova prie nugaišusio asilo tampa inirtinga.O apetitas ir godumas jau nekontroliuojami.Nebėgs gi “El litas” emigracijon.Tad ir belieka tik HHHRRRRRRRR.
   Visus bendraminčius sveikinu su ŠV.Kaledom, sveikatos, stiprybės, gražių svajų išsipildymo.TIESOS IR DVASINĖS RIMTIES.

   Thumb up 12 Thumb down 0

   • Lietuva – maža teritorija. O žvėrys čia tampa vis labiau įmitę. Trūksta jiems erdvės. Tai ir pradeda vienas kitą draskyt.
    Teisus Buvo “Pinčia”.
    -Povilas-

    Thumb up 5 Thumb down 0

   • begtu tas politinis el,litas is tevynes svetur, bet kad negali – labai siaura specializacija – provincines reiksmes politiniai sakalai. Ka veikti uzjuriuose su tokia kvalifikacija? Net braskes raskydamas neuzsidirbsi. Vat ir tenka cia, vietoje, vienas kitam i gerkles kabintis del kasnio. Ka daryti zmogui, jei baiges tik kokia nors liezuvio lapatavimo specialybe? Isgyventi gali tik tevyneje – uzsieniuose savu sakalu pakanka.

    Thumb up 4 Thumb down 0

 13. O vis tik įdomu iš kur tie milijonai atvažiavo,nes ir Tatos padarytas profesoriumi fizikos mokytrojas K.Masiulis nežno,kartai šneka,kad iš iš Kremliaus,kartais,kad tai Europos Sąjungos pinigai.Reikia padaryti rimtą auditą(reviziją) išaiškinti,kas prie ko.Vis tik įdomu kur Kubilius padėjo skolintus milijardus?Jeigu kaltas V.U.-tegul atsako,,A.Kubilius privalo atsakyti už savo darbelius.Tai būtina žinoti,kad būtų galima pradėti nuo švaraus lapo.

  Thumb up 8 Thumb down 1

 14. Pikasas® vos ne kiekviename komentare akcentuoja nesulaikomą neokomunizmo Lietuvoje plėtrą, kovai su kuria jis® pašventė visą savo gyvenimą, tačiau straipsnyje apie tai – nė žodžio. Tai nejaugi Pikasas® klysta?

  Thumb up 4 Thumb down 1

 15. atsinesiu kibira asaroms ir ranksluosti.Raudu,negaliu.Jau taip gaila uspaskio,Kazimiros Pakso,paleckio,jau taip gaila…
  Linksmu Kaledu!

  Thumb up 5 Thumb down 4

 16. jau nebejuokinga—-Butkevičius palįs kubikiui po padu,tai aiškiai matosi—šakalai(kam neaišku-konservatoriai)loja aršiau šunų—vienintelis tikslas tai begalinis noras valdyti—masiulis net pasiryžęs naktimis baudžiamos bylos tomus studijuoti,visas iš savęs išėjęs,mala tą patį per tą patį—-va tegu panagrinėja kur konservatoriai savo valdymo metu milijardus padėjo….milijardai tai jums ne milijonai—–kodėl jie neduoda jokios ataskaitos,juodoji buhalterija ne kitaip—nei statybos vyksta,nei atlyginimams virtšaus nieko nedadėjo,o pencininkam net sumažino—tai kur tie milijardai??????

  Thumb up 17 Thumb down 4

 17. Protingiems žmonėms aišku,kad dipolis(bet ne dvipolis kaip rašo pensininkas) į Drasos kelio partiją įkorporavo ir korporuos savo agentus,tačiau tikėkime,kad Drasos kelias yra didelio kelio pradžia,kuriuo žengs protingi ir principingi žmonės,o senas mėšlas vėl apsijungs ir pasiliks AMB neoomunistais -prisitaikėliais.,pasivadinę komformistais ar panašaus tipo parazitais,kaip buvo jų dievaitis AMB.Ką veiks pats Jaša ? nežinau.

  Thumb up 10 Thumb down 5

  • Vincai, liūdniausia tai, kad Jūsų garbinama “DK” nėra ne tik partija, bet net nevykęs sambūris. Supraskite – partija – tai IDEOLOGIJA , tokių grynų partijų Lietuvoje gal viena ar dvi ir tos liliputinės

   Thumb up 9 Thumb down 4

   • mielas pizdnente-oponente.DK kaip sykis ir turi Ideologija,o ne Hitaci ar 1509.Ar pagaidinta ereli.Tik ideologoja DK ne ta,kur tamsta galvoji,o paprastut prastutele.Bus Tiesa -bus ir Duonos.Ta prasme,pakol neturi teismo ir prokuraturos -nafiga Jums tas Hitaci.Pirma nuo palmes nulipti reikia.
    Ar is lazdyno islyst,jei lietuviskai.

    Thumb up 9 Thumb down 3

    • Teisingai, Algirdai, mąstai. Tikrai taip ir yra. Kol nebus Lietuvoje teisingumo, tol visi hitaxiai ruvon sudėjus yra grybo vietoj – vagims v zakone ganytis.

     Thumb up 9 Thumb down 1

 18. Taip, Dvipoliui (socialdemokratams+konservatoriams) trečioji jėga yra nereikalinga ir pavojinga. Ypač Dvipolis sutelktinai ir aršiai kovojo prieš galimai antisisteminį Drąsos kelią. Į jos sudėtį Dvipolis inkorporavo vasilį ir gylį ir ši partija tapo visai nebepavojinga Dvipolio elitui. Su Šv. Kalėdomis Draugai ir Ponai.

  Thumb up 5 Thumb down 2

 19. dar praso Tautos Juos gerbti ir patiems “kilpas” ant kaklouzsinerti:) ha…ha…ha…cia Lituva!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 2 Thumb down 3

 20. uzgrobusi visa Lietuva nenori Lituvos atiduoti “agurchikui” ir jo chebrai ir taskas :) O “avinu banda” mulkinama iki beprotybes tusciais pliurpalais jog nesukiltu pries “isgamas” uzgrobusius Lietuva. ha…ha…ha…cia Lituva!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 4 Thumb down 5

 21. O dabar vaukuciai,as Jums papasakosiu kaip svarscik Agurkich ant greblis lipa.
  Pakol stribai patvorinius dubasino,anis murlykal: -I zit” choroso i zizn” chorosa-.
  Bet kai anie po trenirovkos perejo prie savo prigimtiniu funkciju -raskulacit” oligarcha- Agurkiuks nebedainuoja.
  Stai ir pasaka baigta.
  O dabar vaikuciai, Jus man papasakokit.Koks durnius sita Ivana Kvaili uzsistos?

  Thumb up 3 Thumb down 1

  • Kam tau tie oligarchai? Pamiršk. Dabar mes statom socializmą s čelovečiskim licom.
   Stiklinė pusiau pilna, visada atsitinka kas nors gero ir kaip šauki, taip atsiliepiama.
   Su šv. Kalėdom Algirdai!

   Thumb up 4 Thumb down 2

   • Aciu.sv.Petras mums pades.
    Ir Jus Beta,Sveika sulaukus sv.Kaledu.
    Sakai kitamet jau svesim Vovockos gimimo diena?

    Thumb up 2 Thumb down 2

    • Nebijau jokių vovočkų. Daug baisiau vaivorykštę įšvysti būtų mūsų vargšės Tėviškės politinėje padangėje. O nuo vaivorykštės ir iki Dašos gimtadienio jau netoli.

     Thumb up 7 Thumb down 3

  • Tai tik Demokratijos išraiška ir nieko daugiau. Tai Demokratinės valdžios cirkai – mums. Kantriai pakentėkime, apkvailinti tautiečiai, nes kantrybė pilietį puošia ir mobilizuoja; gal štai nustos vergvaldžiai ir jiems bei mums “kaip gyventi” įstatymus leidžiantieji tarpusavyje dubasintis.
   Tada ir matysim vėl aštantį naują vergams o dar labiau vergvaldžiams įprastai palaimingą rytą, vėl įsivyraus visuomenėje ramybė. Grįšime prie senos mums labai įprastos, nors ir iki negaliu įgrįsusios demonokratinio gyvenimo vagos. Tada galėsime ir vėl atsipūsti, pamąstyti kaip ir po kiekvienų rinkimų: ko nepadarėme o galėjome, arba ką padarėme ne taip kaip buvo teisinga.

   Thumb up 1 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...