Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

Replika V. Landsbergiui:perversmininkų ir bailių verčiau paieškokite savo aplinkoje!

2011-01-18 11:14 | Naujienos | Komentarų (170)

JAV Prezidento G.Busho ir atkurtos nepriklausomos Lietuvos premjerės K.Prunskienės susitikimas Baltuosiuose rūmuose. "Prunskienė buvo stipri, griežta patriotė, plačios erudijos. Man atrodė prasmingiau bendrauti su ja negu su Landsbergiu", - G.Bush (Iš JAV žiniasklaidos)

Sausio 13 –osios minėjime V.Landsbergis, neminėdamas pavardžių, kalbėjo apie „politinę asmenybę“- „ponią“, ,agitavusią „sukilti prieš budintį ir kovojantį Parlamentą“ , „pasiskirti vykdomosios valdžios galva“, „bendrauti su agresoriumi“ bei parlamentarus, išsilaksčiusius po kaimus ar lindusius „Draugystės“ viešbutyje po lova“.

Yra politikų, kuriems vietos istorijoje vis per maža, todėl jiems nuolat reikia kurti naujus prasimanymus apie kitus, kurie atgaline tvarka turi būtinai tapti arba „bailiais“, arba „perversmininkais“, „išdavikais“, arba tiesiog nereikšmingais. Nes jei nepavyktų jų – tų kitų – išstumti iš tos vietos, kur jie istorijos raidoje buvo ir, ko gero, pasiliks, tai kaipgi jam, „pirmajam valstybės vadovui“ (juo tapusiam irgi atgaline tvarka, o dabar dar trokštančiam ta pačia tvarka tapti dar ir prezidentu ), ten išsitekti? Juk jei Lietuva turi Landsbergį, tai kam dar jai reikia kitų asmenybių? Juk jis – „valstybės vadovas“ – išvadavo Lietuvą! (Tai, beje, visai kitokia išvadavimo istorija nei toji, apie kurį būsimasis pretendentas į valstybės vadovus rašė savo pareiškime stojant į komjaunimą. To pareiškimo faksimilė buvo atspausdinta „Politikos“ žurnale: “Kai Tarybinė Armija išvadavo Lietuvą, mane ir motiną…“). Taigi, nepelnytai kažkada atiduotą išvadavimo misiją būtina atsiimti, juk laikai kiti, chameleono spalvos keičiasi.

Žmonės dažnai klausia, kodėl V. Landsbergis daugybę metų mane taip įnirtingai puola? Visuomet apgailestaudama atsakau, kad į šį klausimą nėra trumpo atsakymo, tačiau keletą akivaizdžių priežasčių, manau, neapsirikdama galiu išdėstyti:

* Pirmiausia, tai tas istorinio vaidmens godumas. Kad ir kaip pūsies, žmogau, tvirtindamas uolą nustūmęs vienas, bet ir naivuoliams aišku, jog taip nebuvo. Nepriklausomybę Lietuva gavo ne Landsbergio dėka, o visos tautos pastangomis ir pasiaukojimu. Taip pat ir didžiulėmis Pirmosios Vyriausybės (jeigu Jūsų liguistoje vaizduotėje jai dar yra vietos) pastangomis (Žr. jos narių atsiminimus knygoje „Pirmoji Vyriausybė“, Vilnius, „Pradai“, 2000).

*Viena po kitos išeina ir kitos knygos, įrodančios Nepriklausomybės įtvirtinimui pasiaukojamai dirbusių ir kitų, taip pat pasaulyje vadintų Lietuvos lyderiais, vaidmenį. O juk knygos – ne žmogus, jų nesusprogdinsi kaip Bražuolės tilto ar Juro Abramavičiaus. Jos vis tiek prabils, pone!

*Puolėjas – intrigų meistras puikiai supranta, kiek daug pasibaisėtinos tiesos apie jo tikrąjį veidą ir vaidmenį aš žinau, nes buvau šalia ir patyriau tą jo tulžingą dvasią iki kartėlio. Tuo ir esu nepatogi, ypač būdama ne kur nors šešėlyje, o matoma ir kalbanti. Nepasidaviau intrigoms, neišdaviau savo laiku Vyriausybės vicepremjero A.Brazausko ir kitų kolegų, užtat dabar patiriu jo kerštą pati. Pasigirsta naujos užuominos apie neva mano „išdavystes“ ir trokštus įvykdyti „perversmus“. O kiek tokių pasakų prisiklausiau 1990 metais apie kitus, anksčiau už mane užsipultus ir bandytus nuversti ar apšmeižti, tik, va, trukdžiau. Kiek jo pastangų tai daryti mano pačios rankomis kažkada man teko atlaikyti!

*Norėčiau tikėtis, kad pagaliau atsiras Lietuvoje istorikų ar nuo politikų ir nuo pelningų užsakymų laisvų žurnalistų, kurie objektyviai išnagrinės visą faktų visumą: nuo kažkieno tarytum nekalto užsilikimo Sąjūdžio pirmininku, kai rotacinis periodas jau buvo pasibaigęs, iki pat šių dienų. Norėčiau todėl, kad į šį laikotarpį sutilpo daug tikrų, Lietuvos naujųjų laikų istoriją temdančių dalykų, apie kuriuos nesinori nė kalbėti. Bet, pasirodo, kad kalbėti reikia, nes tylėjimas sudaro sąlygas tarpti melui ir iš neapykantos inkščiančiam klastūnui.

Taigi: jei jau Landsbergis prabilo apie perversmininkus ir bailius, tai atrodo, kad apie tokius kaip jis daugiausiai ir telkiasi panašūs tipai ir personažai. Prisiminkime, kuris iš mūsų pasiruošė tunelį ir lėktuvą sprukti iš Lietuvos? Ne į „ Draugystės“ viešbutį ar netolimą kaimą, iš kur per valandą gali sugrįžti, o į saugų užsienį. Tad manau, kad tik bailiai meluoja taip gėdingai ir niekšiškai kaltindami kitus, kad patys išvengtų nešlovės viskam paaiškėjus.

Argi pirmosios, ekonominę blokadą atlaikiusios bei Lietuvos Nepriklausomybės siekį ir teisėtumą Vakarų pasauliui pristačiusios, pirmąsias diplomatines pergales laimėjusios Vyriausybės puolimas ir spaudimas jai atsistatydinti grėsmės visai Lietuvai akivaizdoje yra „drąsus“ Jūsų žingsnis, o ne bailumas? Argi paaukojimas kitų – Vyriausybės – galvų, kad išliktute vienintele „valstybės galva“ ir rengimasis bėgti kilus sąmyšiui užuot išsaugojus valdžios stabilumą – yra garbingas ėjimas? Ar ne šiam tikslui – pasitraukti į Vakarus – buvo ruošiamasi ilgokai užtrunkant Jungtinėse Valstijose 1990 m. gruodyje, o avantiūrų talkininkui Čepaičiui tuo pat metu jau raginant deputatus, pasak jo, „bailų pirmininką“, t. y. Vytautą Landsbergį, nušalinti nuo pareigų? Tik nebuvo kam šitai atlikti. Jei toji „paslauga“ būtų buvusi atlikta, būtų sudarytos tarsi objektyvios prielaidos Jums pasitraukti dar agresijai neprasidėjus ir neva komunistams (taip buvo vadinami A. Brazausko bendrapartiečiai) Jus „nuvertus“.

Kokie jie nesusipratėliai, tie buvę deputatai (signatarai)! Ar prielaida tam pasitraukimui nebuvo gruodyje paskubomis Jūsų vardu perimta sąskaita su taip sunkai Vyriausybės sukauptu šešetu milijonų litų, skirtų litams spausdinti? Ar nesiruošėt su jais ilgus metus „vaduoti“ Lietuvą iš anapus „balos“? Tokio pobūdžio klausimų, negarbingasis pone, turėčiau kelias dešimtis. Ir ne tik aš.

Yra Lietuvoje dar ir garbingų žmonių, ir ne bailių. Galbūt kai kurie bailiai šiuo Jūsų naujo „pūtimosi“ laikotarpiu sukasi apie Jus ir liaupsina. Šitai Jūsų ambicijas glosto ir ugdo. Bet melas ir iš jo sulipdyta „didvyrio“ molinėmis kojomis figūra nėra ilgaamžiai kaip ir nevykusi šios Seimo kadencijos valdžia, ieškanti atpirkimo ožių savo reitingams išgelbėti. Tik aš, skirtingai nei Jūs, pone Landsbergi, nekeičiu nei savo pažiūrų, nei elgsenos, kai laikai pasikeičia. Nes nebijau Jūsų, kaip ir anų agresorių nebijojau sausio 13-osios naktį (nors R. Ozolas telefonu ragino nevykti ­– esą nesaugu), važiuodama per miestą, kurio gatvėmis žlegėjo tankai, kad padėčiau savo buvusiems kolegoms – Vyriausybės nariams ir, žinoma, kad būčiau kartu su visais signatarais. Jūsų nelaimei, man pavyko apčiuopti keletą sunarpliotų siūlo galų premjero A. Šimėno dingimo istorijoje. Toji istorija ir daugelis kitų Lietuvai gėdą darančių faktų rimtą istorijos tyrinėtoją būtinai atves į tikrųjų sąmokslininkų irštvą. O kol kas ir toliau skubėkite ieškoti svetimų „išdavysčių“ savosioms niekšybėms pridengti!

Be pagarbos ponui Landsbergiui,

Kazimiera Prunskienė

Pirmosios Nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės Ministrė pirmininkė

2011 m. sausio 15 d.

Komentarai

 

 

 
 1. Perskaitykit Petkeviciaus “Durniu laiva”,pamatysit kas Landsbergi paskyre Sajudzio pirmininku-KGB vadas Eismuntas ir KP CK.Ir ,kad jis buvo KGB informatorius.Del minetu faktu paviesinimo Landsbergis i teisma Petkeviciaus netempe,teisesi tik del tevo.Nebukite fanatikais ir ortodoksais.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Tai ,pasirodo susireikšminusi persona “Šatrija” viena nuvertė uolą,į kurią dabar visom keturiom įsikibusi laikosi.Kol jinai šlaistėsi po pasaulį,save demonstruodama su Bušu ir kitais,-Landsbergis ir kiti sąjūdiečiai,sutelkę patriotiškai nusiteikusius Lietuvos piliečius atlaikė tos uolos kėslus.Paskui lakstė pas Gorbačiovą užtarimo,bet buvo išspirta ir iki šiol turi atidirbinėti,nes giliai įklimpo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. ACIU brangioji pradziuuginai seni marksizmo destitojas RESISTENTAS N1 GAVO PER NOSI

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Kiek tas be pagarbos ponas dar perrašinės mūsų istoriją ir darys iš savęs didvyrį nuo kurio ir koktu darosi. Sausio 13 minėjime buvo pasiekta viršūnė. Nieko niekada protingo nepadaręs iš kažkur susikrovęs milijonus, sukiršinęs visą tautą toliau sau moko mus gyventi.
  Nė žodžiu neužsiminta apie pirmąją vyriausybę, kuri mano manymu buvo pati geriausia iš visų buvusių. Tas nemalonus ponas taip įkyriai peršasi, kad laikas parodyti jam savo vietą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Paprasti Lietuvos žmonės neturėjo jokių faktų apie “Vytauto” raudonumą, bet ir Sąjūdžio laikais ir vėliau jis nebuvo mylimas politikas. Sąjūdis man asocijuojasi su gerb. A.Juozaičiu, R.Ozolu, staipsnio autore ir kt. O “Vytautas” vis kažkaip slidžiai prasibraudavo pasiimt laurų. Tiesą mes, žmonės, jaučiame širdimi, todėl jo kuriamas “geraširdžio senuko” įvaizdis, man primena Lenino įvaizdį.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Zydelis Lansbergis ir Prunskiene-abu velniu prisveite,bet tai,ka raso expremjere-tai tik lasas juroje,ka sitas zydas pridirbes gyvenime…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Kazimiera Prunskienė, viso gero tik eilinė rusiška šliūcha. Tokia ji buvo,yra ir bus visada.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Landsbergiui tos ponios raganos nei pagarba,nei nepagarba visai nereikalinga.Savo neaiškiais ryšiais ta Šatrija pati verta didelės nepagarbos.Sąjūdžio laikais man jinai patiko,bet vėliau išlindo tikrasis jos veidas.Bijočiau su ja susitikti Labanoro girioj,fui,būtų nemalonu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Galima patalpinti du “genialius” rašytojus LANDSBERG senąjį ir jaunesnyjį spausdinti,jeigu tik Sorošas mokėtų pinigus,o šiaip Landsbergų knygos keliauja į Grigiškių kartomo ir tualetinio popieriaus fabrikėlį.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. išeina, kad “Karštas komentaras” jau visai susidirbo.Na niekada negalvojau, kad galima taip vergauti piniguočiams.Juk tai didžiausia Lietuvos išdavikė, visą laiką susieta su rusiškomis KGB tarnybomis.Ir dar jos paistalus skleisti čia, kur žmonės gaudavo kažkokią informaciją.Labai labai pakenkė sau Gorienė,leisdama čia reikštis šatrijai

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Ale Gorienė tapo kniaginios Utiugovpos leudies partijos nare.
  O gal ir visada buvo.
  Ale hop patriotės.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Prunskijini šmeižike, nurodik iš kur ėmei šiuos žodžius”ČIURLIONĮ SUPRASTI GALI TIK ŽMOGUS,IŠAUKLĖTAS KOMUNISTINE DVASIA.”, žinai kas būna už šmeištą. O gal pasislėpęs jautiesi drąsus. Bailį nelaimingas, nustok dirbti čekistams

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras