Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Gegužė 29 Sekmadienis
 

Replika. Kodėl???

2011-11-10 11:26 | Kultūra | Komentarų (132)

Rašytoja, nepriklausomybės akto signatarė Vidmantė Jasukaitytė. KK nuotr.


Vidmantė Jasukaitytė

Pavojingų žaidimų žaidėjai įsisiautėjo ir pradėjo daryti vaikiškas klaidas. Tos klaidos kaip tik ir parodė esmę.

Pirmoji klaida (strateginė): pasikeitus aplinkybėms jie nepakeitė scenarijaus.

Buvo numatyta pirmiausia pasiekti, kad į generalinio prokuroro vietą ateitų kitas asmuo ir tada, paviešinus liudininką “nevidimką”, per kadaise N.Venckienės iš teisėjų nepašalinimo faktą būtų nokautuota Prezidentė. “Nevidimka” jau buvo nufilmuotas, buvo sugalvota, kad kažkam teks pasiaukoti ir nusisegti antpečius, na, ir dėl viso to bus kalta Ji, stipri moteris, kuri sugebėjo nepasiduoti įtakoms. Tačiau taip neįvyko. Gen. prokuroras liko tas pats (kaip tik, manau, dėl sveiko proto, kurio Prezidentė nestokoja), o nufilmuotos medžiagos išmesti buvo gaila, ypač, jei tas darbas gal būt jau ir apmokėtas iš anksto, – reikia tęsti toliau…

Antroji klaida (taktinė): pamačius, kad su liudininku neinasi taip sklandžiai (suprantama – juk prokuroras liko tas pats ir, kaip įtariu, pats ėmėsi kontroliuoti liudininko istoriją), į spaudą ir ypač į TV ekraną buvo pradėta išmetinėti autoritetus, kurie atliktų masinę hipnozę tautai, siekdami primesti savo paruoštą versiją.

Trečioji klaida (nežymi, taktinė): “autoritetų” parinkimas.

Nei generolo laipsnis, nei ilgametė politiko biografija nėra autoritetas, kai kalbama apie kriminalinius nusikaltimus, juos įrodyti arba paneigti gali tik sąžiningas tyrimas ir teismo verdiktas.

Ši “nežymioji” klaida galutinai ir pakišo koją žaidėjams. Žaidėjai savęs nemato iš šono, jie nežvelgia į save visuomenės akimis. Tačiau tauta, vakar vakare pamačiusi ir išgirdusi per “Lietuvos ryto” TV kanalą p. A. Sadecką ir p. A. Sakalą, visiškai aiškiai suprato esmę.

Jei iki šiol beveik visuose nenormaliai išpučiamuose skandaluose kėsinimąsi į Prezidentę galėjo pastebėti tik prityrusi, politiką ilgus metus stebinti akis, tai po vakarykštės p. A. Sakalo kalbos tai tapo aišku visiems. Iš tikrųjų, kai kas pasirodė “be kaukės”… Deja…

Aistrų nesuvaldymas, dažnai toleruojamas miegamajame, dažniausiai būna kenksmingas viešoje tribūnoje. Drebančios rankos ir aktyvūs išdidinti kaltinimai Prezidentei parodė, kad prelegentas tikrai neabejingas šiai asmenybei. Tad kyla pagrįstas kaltinimas – KODĖL?

Ką Prezidentė tokio padarė, kad ją reiktų brutaliai atstatydinti? Ir kam to reikia? Tauta ja pasitiki, puikūs reitingai… Kodėl senstantys vyriškiai taip šios Prezidentės neapkenčia – smegenys suminkštėjo, ar ką? Kažkoks senstančių “diedų” klanas. Ir visi – “galingi”, visi “autoritetai”… Vieni su antpečiais, kiti Seimo koridorius šlifuoja, kiti Briuselį pažįsta… Koks čia slaptas susivienijimas prieš Valstybės Prezidentę moterį?

Ar galėtų pasitvirtinti gandai, kad visi jie kažkokiais ryšiais siejasi su vaikų namų skandalais, su nešvariomis vaikų išnaudojimo istorijomis, su vaikų namų auklėtinių “tiekimu” į kaimyninę šalį vasaros atostogoms pas kažkokius “dėdes”?.. Ne, ne, jokiu būdu nepatikėčiau! Negali būti! To juk neleistų nei aukštų valstybės tarnautojų statusas, nei generolų antpečiai, nei europarlamentarų ar politikų moralė… Galų gale – nei žmogiškumas. Tad kur vis tik šuo pakastas?

Kaip čia įvyksta, kad Atgimimo šauklys, Socialdemokratų partijos kūrėjas, signataras, ilgametis Seimo narys, europarlamentaras taip įtūžęs ant savo valstybės vadovės? Juk jis turėtų remti stabilumą, stengtis įžvelgti ir šalinti socialinio gyvenimo deformacijas, vadovaudamasis savo gyvenimo ir ilgamete politiko patirtimi, vengti nestabilumo valstybėje. Galų gale – užsirašyti į priėmimą pas Jos Ekscelenciją ir pateikti savo pastabas bei pasiūlymus… Kodėl jis griebiasi kirvio dėl tokio dalyko, kuris išimtinai Prezidentės prerogatyva? Kodėl grasina? Juk ar mažai Lietuvos plėšime dalyvavusių asmenų ramiai gyvena ir dirba,- kiti net užima svarbius valstybės ar politinius postus – nepatirdami jokio politinio persekiojimo? Kodėl laidoje gerb. A.Sakalas taip nusitaikė į Prezidentę, kad net greta sėdinčiam  p. A. Sadeckui pasidarė nepatogu?

Kol šių eilučių autorė neras paaiškinimo šiems veiksmams, kad nebūtų padaryta dar ne viena klaida, kurių šalinimas pareikalaus daug jėgų ir ilgų procesų, ji siūlo:

Nebesuteikti viešos tribūnos vyriškiams – „vystantiems bambukams“, kuriems akivaizdžiai trūksta savitvardos, politinės kultūros, ir psichoemocinio stabilumo.

Ir svarbiausia – žvilgsnio į save iš šono. Na, tokio, kuriuo mes, eiliniai piliečiai, juos matome.

—-

P.S. – Palaukit, kilo mintis! Gal čia kalta DNR? Gal jie apskritai, na, tiesiog… zoologiškai neapkenčia moterų? O gal jie visai ne “apšalę bambukai”, o kokie nors lytiniai rasistai? Tuomet – pavojus motinai Tėvynei…

Komentarai

 

 

 
 1. O niekam nekilo klausimu, kodel as taip norejau isidarbinti vaiku namuose ? chi-chi-chi

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Tu Vidmante, gerai išsamprotavai.Aš su juo ir panašiais atkurinėjau LSDP. Tą ką Vidmante dabar rašai, jau pastebėjau prieš 20 metų.Tikrai Vidmante, pavojus motinai Tėvynei. Jau 6 TS – KD seimo nariai balsuoja už alkoholį: Kauno Klinikų žymus daktaras A. Dumčius, Tik pamanykite daktaras, per kūrio rankas praėjo ne vienas per alkoholį tapęs ligoniu… žymusis Jurgis Raz -dva….Nejaugi tai Suslovo palikuonys. Vidmante, padėk Tėvynei Lietuvai…

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Programos be kuriu mano telefonas vtkeru:- AlarmDroid (labai geras standartinis, tik gaila, kad po minutes nustoja skambeti)- Barnacle Wifi Tether- CRKO Commander- Dialer One (visus isbandziau, prilipo tik si)- GO SMS Pro (pradzioje buvo super, dabar jau sunkoka’ pasidare)- HelixLauncher (tik nepamenu kuri versija, nes ne visos tinka siam modeliui, +)- imo instant messenger- JustPictures!- Minimalistic Text- MortPlayer Music (super grotuvas!)- Pips (pypteli kas valanda, kartais pravercia)- Quick Settings- – TuneIn Radio- WiFi Manager- Camera Advance Lite- lgCamera- VignettePagrindine problema baterija. Katik pradejau krauti po 8 dienu, pries tai padares Wipe Battery Status’. Telefonas darbinis, kadangi nedirbau tai beveik ir nenaudojau: 5 trumpi skambuciai, ~1-1.5 h wifi, ~10 sms, ~20 padarytu nuotrauku (kelios persiustos bluetooth), keliavo ne mazai laiko (cia visur prastas rysys), zadintuvas ir naudojimas vietoj laikrodzio. Tokio rezultato nesitikejau. Matysim kaip bus toliau.+

   Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Kol nesutvarkys pedofilų klano tol rasis lavonai, tik niekam nesvarbu kas čia dedasi. “Informatorius” nekalba apie pedofilų sučiupimą, o apie žudiką. Žmonės, pasakykit, jei Jūsų vaiką privartautų ir niekas nereaguotų, ką darytumėte? Reikia ieškoti priežaščių dėl ko atsirado ir toliau randasi lavonai. Pedofilai toliau viską naikina, kad nebūtų pėdsakų. Nejaugi nėra nepriklausomų ekspertų, kad išaiškintų pedofilų lizdą. Jau ir prezidentė užkliuvo…

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • kad niekas nenori ieškot tavo klano.Venckus praso atidet pedofilijos byla.Pacia svarbiausia byla,o taip reke visi kad kuo greiciau butu isnagrineta.Pagalvokit,bambukai,kodel.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • kažkada buvau kaltinamas panašiom noudemėm (apie vadovavimą, varantį iš proto). Tik ta patirtis buvo gerokai mažiau sėkminga ta kūno dalis charizma matyt mažiau treniruota buvo 😀 Reiks paskaityti.

    Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Ir aš taip supratau,kad kasasi po Prezidente. Valy, žemaiti, laikyk vadžias tvirtai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Tie rimti ir pripažinti kitų rimtųjų tarpe — tikrai užsirimtinę iki išprotėjimo ir neuisokvamo įmantrumo, kai, atrodo, jog siekiama, kad tie kūriniai būtų kuo sunkiau suvokiami, kuo komplikuotesni ir suprantami gal 1 iš milijono. O užsienio klasikinėje literatūroje, kiek esu skaičiusi, pastebėjau, kad, nors idėja ir pati rimčiausia, bet stilius ir pasakojimas yra skaidrūs bei pakankamai išgryninti.Nesiimu prognozuoti, kas nutiktų su pasauliu, žmonija ir kultūra, jei meną atkirstume nuo paprastų žmonių ir iškeltume kaip tik itin protingų ir išsilavinusių privilegiją.Ir, beje, kur dingo sena gera estetinė meno funkcija?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Jau seniai aišku visiems kam Sakalas tarnauja. O mūsų Prezidentei tik ištvermės prieš tuos …………… .

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras