Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 15 Sekmadienis
 

Replika. Kodėl???

2011-11-10 11:26 | Kultūra | Komentarų (132)

Rašytoja, nepriklausomybės akto signatarė Vidmantė Jasukaitytė. KK nuotr.


Vidmantė Jasukaitytė

Pavojingų žaidimų žaidėjai įsisiautėjo ir pradėjo daryti vaikiškas klaidas. Tos klaidos kaip tik ir parodė esmę.

Pirmoji klaida (strateginė): pasikeitus aplinkybėms jie nepakeitė scenarijaus.

Buvo numatyta pirmiausia pasiekti, kad į generalinio prokuroro vietą ateitų kitas asmuo ir tada, paviešinus liudininką “nevidimką”, per kadaise N.Venckienės iš teisėjų nepašalinimo faktą būtų nokautuota Prezidentė. “Nevidimka” jau buvo nufilmuotas, buvo sugalvota, kad kažkam teks pasiaukoti ir nusisegti antpečius, na, ir dėl viso to bus kalta Ji, stipri moteris, kuri sugebėjo nepasiduoti įtakoms. Tačiau taip neįvyko. Gen. prokuroras liko tas pats (kaip tik, manau, dėl sveiko proto, kurio Prezidentė nestokoja), o nufilmuotos medžiagos išmesti buvo gaila, ypač, jei tas darbas gal būt jau ir apmokėtas iš anksto, – reikia tęsti toliau…

Antroji klaida (taktinė): pamačius, kad su liudininku neinasi taip sklandžiai (suprantama – juk prokuroras liko tas pats ir, kaip įtariu, pats ėmėsi kontroliuoti liudininko istoriją), į spaudą ir ypač į TV ekraną buvo pradėta išmetinėti autoritetus, kurie atliktų masinę hipnozę tautai, siekdami primesti savo paruoštą versiją.

Trečioji klaida (nežymi, taktinė): “autoritetų” parinkimas.

Nei generolo laipsnis, nei ilgametė politiko biografija nėra autoritetas, kai kalbama apie kriminalinius nusikaltimus, juos įrodyti arba paneigti gali tik sąžiningas tyrimas ir teismo verdiktas.

Ši “nežymioji” klaida galutinai ir pakišo koją žaidėjams. Žaidėjai savęs nemato iš šono, jie nežvelgia į save visuomenės akimis. Tačiau tauta, vakar vakare pamačiusi ir išgirdusi per “Lietuvos ryto” TV kanalą p. A. Sadecką ir p. A. Sakalą, visiškai aiškiai suprato esmę.

Jei iki šiol beveik visuose nenormaliai išpučiamuose skandaluose kėsinimąsi į Prezidentę galėjo pastebėti tik prityrusi, politiką ilgus metus stebinti akis, tai po vakarykštės p. A. Sakalo kalbos tai tapo aišku visiems. Iš tikrųjų, kai kas pasirodė “be kaukės”… Deja…

Aistrų nesuvaldymas, dažnai toleruojamas miegamajame, dažniausiai būna kenksmingas viešoje tribūnoje. Drebančios rankos ir aktyvūs išdidinti kaltinimai Prezidentei parodė, kad prelegentas tikrai neabejingas šiai asmenybei. Tad kyla pagrįstas kaltinimas – KODĖL?

Ką Prezidentė tokio padarė, kad ją reiktų brutaliai atstatydinti? Ir kam to reikia? Tauta ja pasitiki, puikūs reitingai… Kodėl senstantys vyriškiai taip šios Prezidentės neapkenčia – smegenys suminkštėjo, ar ką? Kažkoks senstančių “diedų” klanas. Ir visi – “galingi”, visi “autoritetai”… Vieni su antpečiais, kiti Seimo koridorius šlifuoja, kiti Briuselį pažįsta… Koks čia slaptas susivienijimas prieš Valstybės Prezidentę moterį?

Ar galėtų pasitvirtinti gandai, kad visi jie kažkokiais ryšiais siejasi su vaikų namų skandalais, su nešvariomis vaikų išnaudojimo istorijomis, su vaikų namų auklėtinių “tiekimu” į kaimyninę šalį vasaros atostogoms pas kažkokius “dėdes”?.. Ne, ne, jokiu būdu nepatikėčiau! Negali būti! To juk neleistų nei aukštų valstybės tarnautojų statusas, nei generolų antpečiai, nei europarlamentarų ar politikų moralė… Galų gale – nei žmogiškumas. Tad kur vis tik šuo pakastas?

Kaip čia įvyksta, kad Atgimimo šauklys, Socialdemokratų partijos kūrėjas, signataras, ilgametis Seimo narys, europarlamentaras taip įtūžęs ant savo valstybės vadovės? Juk jis turėtų remti stabilumą, stengtis įžvelgti ir šalinti socialinio gyvenimo deformacijas, vadovaudamasis savo gyvenimo ir ilgamete politiko patirtimi, vengti nestabilumo valstybėje. Galų gale – užsirašyti į priėmimą pas Jos Ekscelenciją ir pateikti savo pastabas bei pasiūlymus… Kodėl jis griebiasi kirvio dėl tokio dalyko, kuris išimtinai Prezidentės prerogatyva? Kodėl grasina? Juk ar mažai Lietuvos plėšime dalyvavusių asmenų ramiai gyvena ir dirba,- kiti net užima svarbius valstybės ar politinius postus – nepatirdami jokio politinio persekiojimo? Kodėl laidoje gerb. A.Sakalas taip nusitaikė į Prezidentę, kad net greta sėdinčiam  p. A. Sadeckui pasidarė nepatogu?

Kol šių eilučių autorė neras paaiškinimo šiems veiksmams, kad nebūtų padaryta dar ne viena klaida, kurių šalinimas pareikalaus daug jėgų ir ilgų procesų, ji siūlo:

Nebesuteikti viešos tribūnos vyriškiams – „vystantiems bambukams“, kuriems akivaizdžiai trūksta savitvardos, politinės kultūros, ir psichoemocinio stabilumo.

Ir svarbiausia – žvilgsnio į save iš šono. Na, tokio, kuriuo mes, eiliniai piliečiai, juos matome.

—-

P.S. – Palaukit, kilo mintis! Gal čia kalta DNR? Gal jie apskritai, na, tiesiog… zoologiškai neapkenčia moterų? O gal jie visai ne “apšalę bambukai”, o kokie nors lytiniai rasistai? Tuomet – pavojus motinai Tėvynei…

Komentarai

 

 

 
 1. O niekam nekilo klausimu, kodel as taip norejau isidarbinti vaiku namuose ? chi-chi-chi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Tu Vidmante, gerai išsamprotavai.Aš su juo ir panašiais atkurinėjau LSDP. Tą ką Vidmante dabar rašai, jau pastebėjau prieš 20 metų.Tikrai Vidmante, pavojus motinai Tėvynei. Jau 6 TS – KD seimo nariai balsuoja už alkoholį: Kauno Klinikų žymus daktaras A. Dumčius, Tik pamanykite daktaras, per kūrio rankas praėjo ne vienas per alkoholį tapęs ligoniu… žymusis Jurgis Raz -dva….Nejaugi tai Suslovo palikuonys. Vidmante, padėk Tėvynei Lietuvai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Programos be kuriu mano telefonas vtkeru:- AlarmDroid (labai geras standartinis, tik gaila, kad po minutes nustoja skambeti)- Barnacle Wifi Tether- CRKO Commander- Dialer One (visus isbandziau, prilipo tik si)- GO SMS Pro (pradzioje buvo super, dabar jau sunkoka’ pasidare)- HelixLauncher (tik nepamenu kuri versija, nes ne visos tinka siam modeliui, +)- imo instant messenger- JustPictures!- Minimalistic Text- MortPlayer Music (super grotuvas!)- Pips (pypteli kas valanda, kartais pravercia)- Quick Settings- – TuneIn Radio- WiFi Manager- Camera Advance Lite- lgCamera- VignettePagrindine problema baterija. Katik pradejau krauti po 8 dienu, pries tai padares Wipe Battery Status’. Telefonas darbinis, kadangi nedirbau tai beveik ir nenaudojau: 5 trumpi skambuciai, ~1-1.5 h wifi, ~10 sms, ~20 padarytu nuotrauku (kelios persiustos bluetooth), keliavo ne mazai laiko (cia visur prastas rysys), zadintuvas ir naudojimas vietoj laikrodzio. Tokio rezultato nesitikejau. Matysim kaip bus toliau.+

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Kol nesutvarkys pedofilų klano tol rasis lavonai, tik niekam nesvarbu kas čia dedasi. “Informatorius” nekalba apie pedofilų sučiupimą, o apie žudiką. Žmonės, pasakykit, jei Jūsų vaiką privartautų ir niekas nereaguotų, ką darytumėte? Reikia ieškoti priežaščių dėl ko atsirado ir toliau randasi lavonai. Pedofilai toliau viską naikina, kad nebūtų pėdsakų. Nejaugi nėra nepriklausomų ekspertų, kad išaiškintų pedofilų lizdą. Jau ir prezidentė užkliuvo…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • kad niekas nenori ieškot tavo klano.Venckus praso atidet pedofilijos byla.Pacia svarbiausia byla,o taip reke visi kad kuo greiciau butu isnagrineta.Pagalvokit,bambukai,kodel.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • kažkada buvau kaltinamas panašiom noudemėm (apie vadovavimą, varantį iš proto). Tik ta patirtis buvo gerokai mažiau sėkminga ta kūno dalis charizma matyt mažiau treniruota buvo 😀 Reiks paskaityti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Ir aš taip supratau,kad kasasi po Prezidente. Valy, žemaiti, laikyk vadžias tvirtai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Tie rimti ir pripažinti kitų rimtųjų tarpe — tikrai užsirimtinę iki išprotėjimo ir neuisokvamo įmantrumo, kai, atrodo, jog siekiama, kad tie kūriniai būtų kuo sunkiau suvokiami, kuo komplikuotesni ir suprantami gal 1 iš milijono. O užsienio klasikinėje literatūroje, kiek esu skaičiusi, pastebėjau, kad, nors idėja ir pati rimčiausia, bet stilius ir pasakojimas yra skaidrūs bei pakankamai išgryninti.Nesiimu prognozuoti, kas nutiktų su pasauliu, žmonija ir kultūra, jei meną atkirstume nuo paprastų žmonių ir iškeltume kaip tik itin protingų ir išsilavinusių privilegiją.Ir, beje, kur dingo sena gera estetinė meno funkcija?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Jau seniai aišku visiems kam Sakalas tarnauja. O mūsų Prezidentei tik ištvermės prieš tuos …………… .

  Thumb up 0 Thumb down 0 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams 1
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (1)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...