Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 9 Antradienis
 

Nuomonė. Reitingai: paniekinta Lietuva

2012-04-30 23:19 | Naujienos | Komentarų (316)

Dar prieš kelerius metus V.Uspaskich Rusijoje prašėsi politinio prieglobsčio, o dabar jau neslepia ambicijų po Seimo rinkimų būti Lietuvos premjeru. KK nuotr.


Dr.Algimantas Matulevičius

Į Lietuvą atėjo ilgai lauktas pavasaris. Deja, pavasario nesijaučia mūsų valstybės gyvenime. Kaip masiškai emigravo lietuviai iš savo Tėvynės, taip ir toliau emigruoja. Kaip valdžia aiškino, kad gyvenimas gerėja, taip ir toliau aiškina. O žmonės kaip skurdo, taip ir toliau skursta. Jau nieko nebejaudina ir valdžios patyčios dėl minimalios algos, arba ponios, save sureikšminusios ekonomistės, vieši pareiškimai, kad pensininkai Lietuvoje iš pertekliaus tunka. Kaip vagys vogė milijonais ir milijardais, taip ir toliau vagia. O teisėsauga, kaip bylų nekėlė ir į kalėjimus jų nesodino, taip ir toliau nesodina. Jiems nėra laiko. Jiems nėra laiko, nes visos jėgos mestos sutramdyti savo nužudyto brolio mergaitę ginančią Neringą Venckienę ir paruošti plataus masto visų šalies teisėsaugos pajėgų puolimo operaciją, paimant mažąją mergaitę iš Klonio gatvės. Gal tikrai tik vienas pragiedrulys ir beliko niūrioje Lietuvos padangėje tai – Justino Marcinkevičiaus dorovinių vertybių Lietuva, susitelkusi Garliavoje ginti visų Lietuvos bedalių simbolį – mažąją mergaitę.

Tačiau besidžiaugiant, kad mergaitės gynėjų gretos didėja, o valdžios pajėgos įstumti Lietuvą į dar vieną amžiaus aferą – Visagino atominės elektrinės statybą, – sutinka vis labiau augantį pasipriešinimą, mes nepastebėjome dar didesnės sėlinančios grėsmės. Apie šią grėsmę pats kaltininkas pareiškė ciniškai ir brutaliai. Tai – ponas Viktoras Uspaskich’as, kuris dar praeitą rudenį viešai pareiškė, kad bus Lietuvos premjeru. Niekas į tai rimtai nesureagavo. Nereaguoja ir dabar. Sveiko proto logika mums sako, kad žmogus, negimęs ir neaugęs Lietuvoje, sunkiai kalbantis lietuviškai, nesugebėjęs susitvarkyti su savo asmeninėmis moralės problemomis, net galimai nusikalstamai susiorganizavęs diplomą, kažin ar gali atstovauti vienai iš valstybės valdžios grandžių.

Suprantama, kad normalioje, save gerbiančioje bendruomenėje tokios neskaidrios reputacijos asmuo apie jokią politinę karjerą net svajoti nedrįstų. Esu tvirtai įsitikinęs, kad jam jokių prošvaisčių nebūtų ir jo gimtojoje Rusijoje. Tačiau mūsų Lietuvoje yra savi ypatumai. Šis nedoras verslininkas, apgavęs ne vieną verslo partnerį, o kai ką palydėjęs net anapilin (apie tai viešai pasakojo buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, beje, po to jo paviešinti faktai nebuvo apskųsti teismui – reiškia, tai tiesa?), prasukęs ne vieną aferistinį verslo sandorį, – jau vien už tai turėjo sėdėti Lukiškėse. Tik keli faktai. Garsioji ofšorinė kompanija “Jangila”, kai jos sąskaitose buvo areštuoti 270 milijonai neteisėtai gautų litų, kurie privalėjo būti konfiskuoti Lietuvos valstybės naudai, V. Uspaskich’ui talkinančių nusikaltėlių teisėsaugininkų ir politikų dėka buvo leistos jam pasisavinti, taip padarant ne tik moralinį, bet ir rimtą materialinį nuostolį Lietuvai. O tai jau rimta baudžiamoji byla. Ir antras epizodas, kai ponas pardavė “Vikondos” bendrovei priklausiusį prekybos tinklą. Pirkėjas buvo prekybos tinklas “Ekonomija’ ir pirko “Vikondos” prekybos tinklą už 30 milijonų litų. Sandoris buvo įteisintas per ofšorinę kompaniją už 1 litą ir Lietuvos valstybė vietoj milijonų litų mokesčių gavo tik špygą. Špygą, kurią taip mėgsta rodyti lietuviams ponas Viktoras per savo gausius pasirodymus teleekranuose.

Teisingai jis daro. Nes šitie „litovcai“, kaip jis mus viešai yra pavadinęs, neturi nei sveiko proto, nuovokos, nei savigarbos.

Parodykite jūs man nors vieną civilizuotą valstybę, kur aukščiausi šalies pareigūnai su tokio masto avantiūristu ir aferistu sėdėtų prie vieno stalo ir svarstytų kaip valdyti valstybę? Kaip suprasti profesoriaus Vytauto Landsbergio abejingą poziciją, posėdžiaujant ES parlamente kartu su V.Uspaskichu, žinant, kad jis tampriai susijęs su Rusijos užsienio žvalgybos tarnyba? Kad V.Uspakichas susietas su SVR (tai rusiška abreviatūra Služba vniešneij razviedki Rosiji, kurios darbuotojai vadinami “svarščiki” – lietuviškai – “suvirintojai”… simptomatiška…) žino Lietuvos VSD. Apie tai viešai (2006 m. pavasarį), po nuvertimo iš Seimo pirmininko pareigų, kalbėjo ponas Artūras Paulauskas. Apie tai buvo skelbta ir “Wikileks” išviešintoje JAV ambasados diplomatų susirašinėjime su Vašingtonu. Apie tai yra ir Seimo NSGK parlamentinio tyrimo medžiagoje. O Seimo stenogramose galima rasti mano viešą reikalavimą Seimo pirmininkui, kad būtų suorganizuotas slaptas Seimo posėdis, kuris aptartų šio Lietuvos nacionaliniam saugumui grėsmę keliančio asmens veiklą prieš Lietuvos valstybę. Tuomet jis dar buvo Maskvoje. Ir jei tada būtų pasielgta dorai ir principingai šio žmogaus atžvilgiu, šiandieną Viktoro Uspaskich’o Lietuvoje ir nebūtų.

Neįvertinta V.Uspaskich’o veikla prieš Lietuvą ir jam būnant Ūkio ministru. Niekas nepaneigė viešai aptarinėtų faktų, kad jis už ES lėšų dalybas galimai ėmė didžiulius kyšius. Į mano žodinį paklausimą apie šiuos faktus, aukštas generalinės prokuratūros pareigūnas atsakė: “ .. lai jis (V.U.) nebando grįžti į Lietuvą, mes jį už tai tikrai pasodinsime, medžiagos daugiau nei reikia…”. O ko verta jau šeštus metus besitęsianti nelegalių 25 milijonų litų įvežimo į Lietuvą ir jų panaudojimo, neteisėtai užgrobiant šalies politinę sistemą, istorija. Yra pakankamai įrodymų, kad tai buvo jo su šeimininkais sąmoningas veiksmas, siekiant bet kokia kaina gauti valdžią, kurią būtų galima naudoti savo nuožiūra. Šis veiksmas niekuo nesiskiria nuo valstybės perversmo ir taip turi būti kvalifikuojamas. Tačiau niekšingų ir tingių prokurorų dėka, ši byla buvo specialiai supainiota, o nedorų teisėjų tempiama iki begalybės.

Pagal visas egzistuojančias teisės normas Darbo partija seniai turėjo būti uždaryta kaip nusikalstama grupuotė, o V.Uspakich’as sėdėti Lukiškėse mažiausiai 15 metų. Ko vertos kalbos apie karines grėsmes Lietuvai, kai net nesislapstant valdžią bandoma perimti taikiai, rafinuotai meluojant ir išnaudojant visas šios antihumaniškos sistemos silpnąsias puses, panašiai kaip tai padarė Adolfas Hitleris Vokietijoje.

Deja, niekas nepergyvena ir toliau abejingai stebi šį farsą, kai jau kuris mėnuo Darbo partija vyrauja reitingų viršūnėse, o V.Uspakich’as puikuojasi TV ekranuose kaip būsimas Lietuvos premjeras. Didesnio pažeminimo ir šalies prestižo sutrypimo dar mums neteko patirti per visą Lietuvos Nepriklausomybės istoriją.

Brangūs lietuviai, mane tai žeidžia. Negi tai nežeidžia jūsų? Mes tokiu savo veiksmu tik patvirtinamame savo priešų teiginį, kad lietuviai yra tokie nemokšos, jog nesugeba susitarti ir patys valdyti savo valstybę, todėl jiems būtinai reikia prašalaičio.

Nereikia mūsų kvailinti – visas šis populiarumas nupirktas juodais pinigais. Neužteks tiek pinigų vien iš Kėdainių agurkų, kiek jų reikia milijoninei reklamai ir kasdieniniams pasirodymams per TV apmokėti. Tačiau skaudžiausia yra už tuos savo tautiečius, kurie jį remia ir juo tiki. Negi, žmonės, jūs nesugebate atskirti pelų nuo grūdų. Negi jūs pamiršote, kaip jis jau ne kartą žadėjo pasidalinti savo nežinia iš kur atsiradusiais (tik ne iš agurkų) milijonais, pakelti į neregėtas aukštumas smulkų ir vidutinį verslą ir sutvarkyti valstybės valdymą.

Lietuviai, atsibuskite! Juk gavote ne tai, ką žadėjo, o tik didelę špygą. Negi jums nė kiek neužgauna ambicijos, kad jis, akivaizdžiai prisidirbęs, bėgo į Rusiją, kur jį nuo Rusijos prokurorų saugojo ta pati SVR? Negi nežinote, kad ten jis prašėsi politinio prieglobsčio? Ir patikėkite, kad 25 milijonus litų (nors tik šie fiksuoti, o jie teka ir dabar…) jis gavo ne už gražias akis, o už konkretų darbą. Pagrindinė jo veikla yra parodyti visam pasauliui, kokie „litovcai“ yra durneliai, kad verkšlendami apie stalinizmo represijas bei Rusijos okupaciją, patys savo noru suteikia valdžią susikompromitavusiam, amoraliam, apsimelavusiam, apsivogusiam veikėjui. Negana to, jei jam pasiseks, – su teisinga ir pasiturinčia valstybe galite atsisveikinti. Lietuva gyvens taip, kaip gyvena Kėdainiai, kur yra viena tiesa ir, kur eilinis žmogus jam vergauja.

Jeigu netikite, pasiklauskite Lietuvos patrioto Šarūno Paberalio, kurį jis su savo tarnu teisėju V.Kondratjevu išgujo iš Lietuvos, ir kuris JAV federalinio teismo nebuvo išduotas Lietuvai pagal mūsų generalinio prokuroro (o persekioja jį ponas V.U.) prašymą, nes JAV teismas mano, kad Lietuvoje su juo bus susidorota.

Tarp kitko, apie šį gėdingą Lietuvos Temidės fiasko mūsų “nepriklausoma” žiniasklaida tyli. Nepamirškime ir tokio, gal kai kam ir nereikšmingo, bet man esminio dalyko – šiam ponui tapus premjeru, su Lietuvos nepriklausomybe galite atsisveikinti. Netikėkite jo liejamomis krokodilo ašaromis, jis mūsų ne tik negerbia, bet ir nekenčia mūsų. Tą jis puikiai įrodė visaip dergdamas Lietuvą, kai slapstėsi nuo šalies teisėsaugos Maskvoje, o dabar tą patį daro Briuselyje.

Brangūs lietuviai, negi mes jau taip palaužti ir supriešinti, kad patys sau kilpą ant kaklo neriamės? Kviečiu atsibusti. Vienykimės. Patys galime ir privalome susikurti savo tvarkingą, teisingą ir pasiturinčią valstybę. Tikrai žinau, kaip tai galime padaryti ir su jumis būtinai apie tai pasidalinsiu. Dabar esminis visų mūsų uždavinys, kad padėtume suklaidintiems atsipeikėti nuo parsidavėlių žurnalistų kerų ir melo, be jokios doros ir sąžinės skleidžiamo iš TV ekranų ir kitų žiniasklaidos priemonių.

Netikėkite jo reklama, kad jis ne klaninis. V.Uspakich’as ir jo grupuotė tampriai veikia su “valstybininkų” klanu ir yra penktosios kolonos sudedamoji dalis, legaliai veikiančios prieš mūsų valstybę. Negi mes tokie nenuovokūs ir eilinį kartą tapsime reklamos aukomis? Jo lozungą “Mes žinome kaip…“ būtina pataisyti į “ Mes (t.y. jie) žinome kaip – vogti ir jus apgauti!”. Tada jis bus teisingas ir atviras. Jei jus tai tenkina, tada balsuokite už jį, tikai po to neverkite ir nebėkite slėptis į užsienį, bet garbingai vergaukite Kėdainių kniaziui iš Urdomo.

Komentarai

 

 

 
 1. kirjoitti:Hello There. I discovered your blog using msn. This is a very netaly written article. I’ll be sure to bookmark it and come back to read extra of your helpful info. Thank you for the post. I will definitely return.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Kardofoną su jų Kalėdine eglute esi klausęs? Paskui senkuai Rondo (netgi lygtai tebegroja?) Nematau kadaise buvusios kultine Nerijos ir dar prieš ją buvusių Kopų balsų

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Na kas liečia V. Uspaskicho asmenybę jo skleidžiamai psichologija ir daroma įtaka žmonėms turi pernelyg daug ambicingų ir liguistumo požymių ir jo valstybinėms politinėms struktūroms patartina saugotis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. kodėl visi prisidirbėliai ant Lietuvos, kalbėdami nosį rauko?… Šarkinas, “kniazius”…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. kokiu gali but premjeru, jei lietuviu kalbos nemoka. Jau but Kedainiu “kniaziu” turetu uztekti!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Alfoje yra garsaus Italijoje žmogaus Massimiliano Frassi, su pedofilija kovojančios asociacijos PROMETEO vadovo, straipsnis:

  VAIKŲ GROBUONYS SUDRASKO LIKIMUS

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Ka ne klaninis Uspaskichas ir ne klanine darbo partija daro sprendziant Mergaites likima?????Kaip jie balsavo seime del Garliavos ivykiu???Kokie buvo ju veiksmai???

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Kai Junokas Seime prakalbo apie ,,žemgrobius” Matulevičiaus pavardė labai gražiai ,,skambėjo”su kitais tokiais pačiais.Tiesa,lyginant su Uspaskicho byla [kuri atkeliavo iki teismo] tai buvo ten- nuimtas STT vadovas Junokas.Byla nepasiekė teismo.Matulevičius su kompanija liko ,,švarūs”
  Pasidomėkite,kokiais turtais disponuoja Matulevičius ir kokie aitvarai juos jam sunešė.Tada ,,Jo lozungą “Mes žinome kaip…“ būtina pataisyti į “ Mes (t.y. jie) žinome kaip – vogti ir jus apgauti!”. labai sėkmingai prisitaikys ir dr.Matulevičius.
  P.S.Įdomu ar dr.Matulevičiaus atveju nėra ,,DRAUGAS…”

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • ir sakau, agurką ar ledų ar dešrą paėmei, pasakei, ačiū, duok dar, o paskui prabalsavai kaip reikia Tėvynei

   Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Pastaruoju metu ‘kniazius” labai nosyte sniurkscioja.Zenklas,kad koksa pamiles.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. balsuos už Algimanto Matulevičiaus Tautos vienybės sąjungą o jei jie eis kartu tai už bendrą Algimanto ir Neringos komandą

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. nebalsuos nė vienas protingas, o tie, kurie balsuos, bus kniaziaus autai, taip mes, tauta, juos ir vadinsime

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Google Scholar je4tte4e4 useita taojha lf6yte4me4tte4, ja on hankala tiete4e4, mite4 julkaisuja siite4 uupuu. Ste5hlen CV (lf6ytyy verkosta) on parempi le4hde, ja sielle4 on erikseen eritelty julkaisut, joissa on ollut vertaisarvio.

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras