Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 27 Ketvirtadienis
 

Reikia naujo santykių su Rusija modelio? Modelis yra!

2009-02-20 17:23 | Komentarai | Komentarų (6)

Arūnas Daugėla

Tikriausiai niekas nesiginčys, jog Kremliuje tvirtai įsikūrė pragmatiška ir iš politikos verslą daranti publika. Jei taip – poveikį jai gali turėti tik jėga ir pinigai. Lietuva neturi nei vieno, nei kito.

Įsižiūrėjus į Kremliaus politiką atidžiau, galima įsitikinti, jog bet kokie lygiaverčiai santykiai tarp Lietuvos ir Rusijos neįmanomi iš principo. Nepanašu, kad Maskvą tenkintų koks nors dvišalių santykių modelis, kuriuo Lietuva turėtų bent minimalios naudos. Hilari Klinton teisi – Vladimiro Putino akyse nėra dvasios, jose – trys raidės: K, G ir B. Teoriškai Maskvą gal būt tenkintų tik laisvanoriškai į Rusijos Federacijos sudėtį įstojusi Lietuva ir būtinai be lietuvių tautos, galinčios „užkrėsti“ rusų tautą vakarietiška bacila. Panorėjusi prisiderinti prie Lietuvos laikysenos, Rusija turėtų daug ko atsisakyti.

Iš kitos pusės, pripažinkime, jog normalių santykių su Rusija nenori ir Lietuva. Vien todėl, kad jos netenkina ir negali tenkinti Kremliaus politinė linija, arogancija, imperinė laikysena ir kt.

Žodžiu, dvišaliai santykiai yra aklavietėje, ir taškas. Taip ir bus tol, kol Kremliuje lindės tos aukščiau paminėtos trys raidės.

Tiesa, tai nereiškia, kad turime į Rusiją žvelgti tik pro šautuvo taikiklį. Iš tikrųjų mes Kremliui beveik neegzistuojame, nes neturime pinigų, ginklų, kitų galios šaltinių. Primygtinai siūlytis jam į draugus reiškia atsidurti kvailio vietoje. Geriausias būdas palaikyti gerus dvišalius santykius su Rusija – nekreipti į ją jokio dėmesio. Tiesiog kuo dažniau apsimesti, kad Kremliaus nėra. Verslininkai savo reikalus susitvarkys patys.

Rusijos visuomenės gyvenimo dėsniai padarys darbą už mus. Per kokius penkiasdešimt metų pasikeis Rusija – tada susitvarkys ir Vilniaus-Kremliaus santykiai.

Jūs tikriausiai nustebsite, bet Rusija yra daug svarbesnė lietuviškoje žiniasklaidoje, nei kitos kaimyninės šalys. Vienos viešųjų ryšių bendrovės monitoringo duomenimis, straipsnių skaičius apie Rusiją yra didesnis, nei apie Lenkiją, Baltarusiją ir Estiją kartu sudėjus. Kiekvieną mėnesį maždaug 210-240 straipsnių. Antrąją vietą dalijasi gerokai atsiliekančios Latvija ir Lenkija. Daugiau nei kas dešimtame straipsnyje įvairia politine tematika – Rusija. Ir kas iš to? Diskutuojame be jokios naudos ilgus metus, tik gadindami popierių ir vietą serveriuose. Kremliui darome per daug garbės.

Manau, geriausias ginklas prieš oficialią Kremliaus propagandą – ignoravimas. Veltis į ginčus dėl 1940-jų okupacijos traktavimo, sovietų valdžios „pasiekimų“ ar Rusijos „didžiavalstybinių interesų“ – beprasmiška. Nėra prasmės ir svarstyti net teoriškai sunkiai įmanomus kitus Lietuvos ir Rusijos santykių modelius. Rusijai mes per maži partneriai, todėl būtų geriausia vystyti santykius per ES ir NATO institucijas, jei konstruktyvesnių politinių santykių būtinai reikia. Neverta gaišti laiko ir pamokymams iš oficialiųjų tribūnų. Tai tik piltų alyvą į ugnį. Geriau ugnis ramiai gęsta pati.

2009-02-20

Komentarai

 

 

 
 1. Sutinku su autoriumi ir ES laikosi tokios pacios taktikos, ir aplamai blaiviai mastantis zmogus. Bet turime mes savo tevyneje tokiu individu kurie kaip imanydami neleidzia mums pereiti prie civilizuotu bendravimo budu. Ir jei tie ar tas individas taps Lietuvos prezidentu, mes dar labiau kentesime nuo Rusijos. O kad jis gali tapti prezidentu rodo logiska ivykiu analize. Juk per socialdemokratu valdymo metus buvo dveji prezidento rinkimai kuriuose tai personai nieko nesviete, bet sugrizus konservatoriams, tapo vos kadidatu nr1.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Taigi taip ir parasyta: "Panorejusi prisiderinti…" Hipotetika. Jei panoretu, reiketu daug ko atsisakyti.
  O Suomija nebuvo okupuota, todel ji ir maziau jautri imperinei Kremliaus laikysenai. Jei rimtai, okupacijai Lietuva priesinosi ne ka maziau uz Suomija – kovose su ginkluota rezistencija zuvo per 5000 NKVD kariu (parodykite kita Europos sali, kurioje zuvo, tarkime, 5000 gestapininku?), tai paciu sovietu duomenimis. Net Berija akcentavo pasipriesinimo Lietuvoje mastus. Kiek zuvo Raudonosios Armijos kariu, niekas neskaiciavo. Suomija pralaimejo kara, bet issaugojo nepriklausomybe, Lietuva – pralose del valdzios (ne tautos!) kapituliacijos. Todel Lietuva ir jautresne.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Jūs labai teisngai pastebėjote:"Ji atsikels, išsities, susitvarkys", nes juk ne rusai darė spalio revoliucją, ne rusams atiteko ( po TSRS griūvimo ) žemės turtai ir ne rusai
  kiršino tautas ir o …..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. V.Ladas
  Neissiblaivinantis šiaudinis demokratas Jelcinas parklupdė Rusiją. Dabar ji sunkiai keliasi, rusų įpročiu keikdamasi ir grūmodama. Ji atsikels, išsities, susitvarkys, bet tai truks ne vienus metus. Kas Rusijos nemoko gyventi, neprikiša jos trūkumų, laimi ekonomiškai. Suomija- puikus pavyzdys. Tarybiniais metais jie net "Katiušą" dainavo, bet savais žodžiais -apie karelų mergaitės meilę suomių kareivėliui.
  Kai Lenkijoje pasikeitė Vyriausybė, iš jos mėsos , vežamos į Rusiją, dingo bacilos. To -to. Elkimės oriai, mandagiai,kaimyniškai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Arūnas Daugėla neturi daugiau apie ka rasyti? Jau senai niekam nepaslaptis kad Rusija nebegroja pirmuoju smuiku, o ir nepriklauso Rusija rusams, uztenka paziuret i oligarchus ar televizijos "zvaigzdes". Kiek is ju rusu? 100 metu mes jiems reikalingi, is kur krize atsirado tai niekas neparaso. Demokratineje salyje atsirado "cenzura"? Geriausias ejimas "paloti" i ta puse is kurios atsako nesulauksi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Sutinku su daugumą autoriaus išreikštų minčių, tik, ko gero pasamprotavimas :"Panorėjusi prisiderinti prie Lietuvos laikysenos, Rusija turėtų daug ko atsisakyti." iš fantastikos pasaulio, kur gi matyta, kad galingas žvėris taikytusi prie mažyčio šunelio ( atsiprašau, už palygimą, bet kitaip nesigauna, nes mes visa laiką reikia ar nereikia lojame). Ir dar su kuo nenorėčiau sutikti:"nenori ir Lietuva. Vien todėl, kad jos netenkina ir negali tenkinti Kremliaus politinė linija, arogancija, imperinė laikysena ir kt."), nes nemanau, kad Lietuvai turėtų rūpėti Rusijos vidaus reikalai. Tad mokykimės iš Suomijos, nors ši šalis žymiai labiau priešinosi Tarybų Rusijai, bet gyvenimas yra gyvenimas. Su visom kitom mintim pilnai sutinku

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...