Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 26 Sekmadienis
 

Reformuota Generalinė prokuratūra stiprina tyrimų kontrolę

2011-01-25 11:09 | Naujienos | Komentarų (48)

Generalinė prokuratūra iš esmės reformuoja savo struktūrą, keičia prokurorų darbo metodiką, stiprina specializaciją. „Dauguma Generalinėje prokuratūroje dirbančių prokurorų yra tikrai aukštos kvalifikacijos, pasišventę savo darbui. Tačiau ligšiolinė sustabarėjusi vidaus organizacija, įsisenėjusios profesinio bendravimo problemos trukdė jiems iki galo išnaudoti savo didelę patirtį, kad kuo geriau būtų vadovaujama ikiteisminiams tyrimams, paisoma, visų pirma, Lietuvos žmonių, o ne pačios prokuratūros sistemos interesų“, – sako generalinis prokuroras Darius Valys.

Generalinio prokuroro pasirašytas įsakymas įgalina optimizuoti institucijos veiklą, efektyvinti darbą pertvarkant esamus ir steigiant naujus struktūrinius padalinius. Vieną opiausių prokuratūros problemų – prokurorų veiklos kontrolės – padės išspręsti steigiamas visiškai naujas Generalinės prokuratūros padalinys – Specialiųjų užduočių skyrius. Jam tiesiogiai vadovaus generalinis prokuroras, skyriuje dirbs tik pačios aukščiausios kvalifikacijos prokurorai. Pagrindinė skyriaus užduotis – generalinio prokuroro pavedimu tikrinti pačių svarbiausių, rezonansinių, bylų ikiteisminio tyrimo eigą ir priimtus sprendimus. Specialiųjų užduočių skyrius taip pat vykdys generalinio prokuroro pavedimus tiriant aukščiausių prokurorų tarnybinę veiklą, atliekant kitus ypatingus vidaus tyrimus. Numatoma, kad bendradarbiaudamas su operatyvinės veiklos subjektais, skyrius atliks ir prokuratūros imuniteto užtikrinimo funkciją.

Efektyvesnį Generalinės prokuratūros darbą po reformos užtikrins ir du naujai pertvarkyti departamentai: Baudžiamojo persekiojimo departamentas bei Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas, kiekvienas turintis po tris skyrius.

Įsteigus Baudžiamojo persekiojimo departamentą, atsiras galimybė visiškai naujoviškai įgyvendinti itin svarbų prokurorų specializacijos principą. Viename padalinyje apjungus iki šiol išskaidytas bendros baudžiamojo persekiojimo praktikos formavimo, metodinio vadovavimo, koordinavimo ir kontrolės funkcijas, prokurorai specializuosis griežtai dalykiniu būdu, pagal atskiras tiriamas nusikalstamų veikų rūšis. Pasak generalinio prokuroro, yra nenormalu, kai vieni prokurorai specializuojasi atlikti ikiteisminį tyrimą, o kiti – palaikyti valstybinį kaltinimą teismuose. D. Valio teigimu, būtina naikinti takoskyrą tarp ikiteisminio tyrimo ir valstybinio kaltinimo bei siekti šias sritis kiek įmanoma suartinti. Pagal naująją tvarką, kiekvienas prokuroras, pagal jam priskirtą nusikalstamų veikų tyrimo specializaciją, bus atsakingas ir už valstybinio kaltinimo palaikymą Lietuvos apeliaciniame teisme bei Lietuvos Aukščiausiajame Teisme, ir už baudžiamojo persekiojimo praktikos formavimą, metodinį vadovavimą ir kontrolę.

Generalinės prokuratūros reforma itin didelį dėmesį skiria kovai su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija. Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje įkurtas ir reikšmingą vaidmenį atlikęs Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas (ONKTD) pertvarkomas taip, kad galėtų efektyviai kovoti su šiuolaikinėmis organizuoto nusikalstamumo keliamomis grėsmėmis. Naująjį ONKTD sudarys du specializuoti nusikalstamų veikų tyrimo skyriai ir vienas operatyvinės veiklos kontrolės skyrius. Reorganizacija siekiama stiprinti prokurorų specializaciją tiriant svarbiausius ekonominio, finansinio ir korupcinio pobūdžio bei organizuotus smurtinius nusikaltimus. Taip pat atveriama galimybė daug efektyviau koordinuoti operatyvinę veiklą ir priartinti ją prie ikiteisminio tyrimo. Tai įgyvendinus, operatyviniai tyrimai bus vykdomi kryptingiau, racionaliau, sudarys būtinas sąlygas sėkmingai baigti pradėtus ikiteisminius tyrimus. Generalinio prokuroro D. Valio teigimu, tolesniam prokuratūrų veiklos tobulinimui gali būti reikalingi ir kai kurie įstatymų pakeitimai. Generalinė prokuratūra šiais klausimais aktyviai bendradarbiauja su Seimo komitetais bei kitomis valstybės institucijomis.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. zvenk zirgeli lankoj… kliunka pats isejo :)))))) Tikrai galima pazvengti is tavo arklisko jumoro :))) Dar ne vienas iseis is ten, gerai kad tik ne kojom i prieki. Kai Betingis eis as pats pirmas stovesiu su svabra ir jam pagarba atiduosiu :))

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Reformuota Generalinė prokuratūra
  anegdotas
  idomu kokios ten reformos ivyko ? kad kliunka savo noru isejo is darbo ,tai cia visa reforma ,gal dar koks pareigunas isejo i pensija ? gal koks gen,prakur,pavaduotojas pakeistas ,kokia cia reforma ,ar as ka nors praleidau

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. neverta sureiksmint tokiu rasiniu ir pacio valio kol bus tyla del Drasiaus nuzudymo mergaites prievartavimo byloj.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Tai kas vyksta Generalinėje prokuratūroje,-tai viso labo vaikų darželio lygio žaidimėliai.Suprantama,jeigu Valys nori ką nors padaryti,tai jam dantis rodo visa Paulausko,Valantino sukurta neočekistinė komanda.Stebėtina,kad šito “nematė” V.Landsberg,Fermer,o AMB šita komanda tik padėjo daryti nusikaltimus.Daša Polikarpovna su savo draugės dukterimi Cirtautiene ir V.Adankaus bobelėmis bęzdančiomis Prezidentūroje nieko nepadarys.Kaip ne keista “teisėsaugos” reformos visai nenori senų čekistų per 20 Neprilkausomybės metų išperėti čekistukai,save laikantys vakarietiško tipo teisininkais.Štai kuo atsirūgsta Tatos irb Fermer palikta čekistinė teisėsauga.Rusija -čekistų tėvynė -i9nteligentijos reikalavimu ruošiasi kardinaliai teisėsaugos reformai.O štai Lietuvos Bažnyčios herarchai sovietmečiu kovoję už žmonių teises,šiandien patenkinti Lietuvoje klęstinčia čekistine teisėsauga.Pasigirsta niurzgėjimas ,kam tas Garliavos altarista VARKALA lenda ne į savo reikalus.
  Savo laiku Kauno turgaus berniukai didžiavosi komunistų mylimu kunigu MIKUTAVIČIUMI,kurį draugystė su kriminalinio pasaulio atstovais nuvedė į kapus.Dvasiškija Mikutavičiaus fenomeną labai tyliai apėjo,nors AMB komunistai ir spekuliantai ruošėsi pasidaryti savo vyskupu..Bažnyčios herarchų pasitenkinimas Lietuvoje karaliaujančia čekistine teisėsauga -blogas ženklas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. puiku kai visdelto yra zmogus-ir tikiu ne vienas toje generalineje,bet iki tol buvo bordakas-nes lindejo kai kurie kliunkiniai pakalikai,drebanciom rakelem ir prakaituojantys nezinia del ko…..stai taip ir reiketu uzlaikyti ta nama kreivais langais……..

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras