Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gruodis 8 Trečiadienis
 

Referendumas dėl žemės: VRK vyko demokratinio kompromiso imitavimas

2013-12-14 16:25 | Naujienos | Komentarų (100)

VRK nustatė 15 dienų terminą pažeidimams ištaisyti. V.Balkaus nuotr.

Nepaisant to, kad šeštadienis yra išeiginė diena, Vyriausiausios rinkimų komisijos nariai, kaip ir numato referendumo įstatymas, susirinko į posėdį. Šio posėdžio metu turėjo būti nuspręsta, ar iniciatyvinė grupė pateikė pakankamai galiojančių parašų referendumui dėl žemės ir reikalingų parašų kiekio būsimiems referendumams inicijuoti sumažinimo.

Dar išvakarėse šaltiniai ir pačioje VRK patvirtino, kad greičiausiai bus siekiama pripažinti šią referendumo iniciatyvą nepavykusia. Tarp dažniausiai minimų priežasčių, dėl kurių bus siekiama tokio sprendimo, buvo: vieno asmens surašyti kelių kitų asmenų duomenys, nepilnai nurodyta gyvenamoji vieta, neįrašyta pasirašymo data ir neva sunkiai įskaitomi pasirašančiojo vardas ir pavardė, klaidingai nurodytas dokumento numeris ar tokio nebuvimas.

Pažymėtina, kad dvi pastarąsias dienas referendumo iniciatyvinės grupės nariai ir jų įgalioti asmenys turėjo galimybė susipažinti su jau patikrintomis bylomis ir pateikti savo pastabas į kurias buvo žadėta atsižvelgti.

Taip tikrinant bylas buvo pateiktos pastabos dėl neva „neįskaitomų“ vardų ir pavardžių, kurių dalis galimai buvo klaidingai tokiais pripažinti . Vienas iš mano kalbintų iniciatyvinės grupės įgaliotų asmenų teigė, kad tokių parašų vien jo tikrintoje 100 lapų byloje buvo net 165. Pagrįsti priekaištai buvo išsakyti ir dėl pačios asmens duomenų autentiškumo nustatymo tvarkos, nes dažnai iš kitų pateiktų duomenų (dokumento numerio, gimimo datos ir gyvenamosios vietos) buvo galima neklystamai nustatyti pasirašiusį asmenį

Aštri diskusija bylų tikrinimo metu kilo ir dėl gyvenamosios vietos sąvokos. Įstatymas nereikalauja pateikti deklaruotosios gyvenamos vietos duomenų ir pasirašantys asmenys nurodydavo gyvenamosios vietos adresą savo nuožiūra. Taip tarp nepripažintų parašų pateko ir kai kurie emigracijoje surinkti ir dalinai kaimų, teturinčių vos vieną gatvę gyventojų, ir asmenų, neturinčių pastovios gyvenamosios vietos, ir kiti, VRK manymu, „netinkami“ parašai.

Pažymėtina, kad tikrinant bylas buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad komisijos nariai labai įvairiai traktavo gyvenamosios vietos tikslumo reikalavimą ir vienose bylose parašai buvo pripažinti tinkamais, o kitose jau nebe.

Toks pat neapibrėžtumas įsivyravo kalbant ir apie atvejus, kuomet pasirašęs asmuo, tiksliai nurodydamas visus duomenis, nenurodė pasirašymo datos. Žinant, kad parašų lapai buvo pas parašus rinkusius asmenis tik įstatymo numatytu laikotarpiu, buvo manoma, kad datos neįrašymas negali tapti kliūtimi pripažinti duomenis tinkamais, o parašai galiojantys. Išimtinais būtų galima laikyti atvejus, kuomet asmuo pasirašymo termino metu sulaukė pilnametystės ir taip būtų galima patikrinti ar pasirašyta jam jau esant pilnamečiu.

Pastabos tikrinimo metu pareikštos ir dėl ekspertų darbo nustatant pasirašiusių asmenų duomenų autentiškumą ir pripažįstant negaliojančiais „viena ranka“ įrašytus duomenis, kurie dažniausiai mano paties byloje matyti buvo vieno iš šeimos narių surašyti kitų šeimos narių duomenys. Tikrintojų buvo pagrįstai tikimasi, kad tokiu atveju bent jau vienas parašas iš grupės parašų privalo būti pripažintas tinkamu. Taip pat tinkamais turėjo būti pripažinti ir už neįgalius asmenys pateikti duomenys, pagal kuriuos galima tiksliai nustatyti abu asmenis (pildžiusio ir pasirašiusio).

Nepaisant pateiktų pastabų šeštadienio posėdis, kaip buvo galima suprasti, vyko vien pagal VRK scenarijų. Susirinkus gausiam būriui referendumo iniciatyvoje dalyvavusių iniciatyvinės grupės narių ir aktyvistų 12 val. susirinkusiems sugiedojus Lietuvos himną buvo pradėtas referendumo klausimo svarstymas.

Iš pat pradžių susirinkusiems buvo pateikti duomenys, iš esmės nesiskiriantys nuo tų, kurie jau buvo žinomi vakare. Taip nekviescionuojami buvo nei 16 805 rašysenos ekspertų išbrokuotų parašų, nei 5 481 parašas nepripažintas dėl neva blogai nurodytos gyvenamosios vietos. Taigi galima jau nuo pat pradžių drąsiai teigti, kad visas bylų tikrinimo darbas nuėjo per niek.

Tačiau tolimesnė eiga susirinkus nuteikė teigiamai, nes pateikiant sprendimo siūlymus VRK pirmininkas Z.Vaigauskas pateikė 2 jo variantus, kurių vienas – atmesti referendumo iniciatyvą, antrasis – leisti ištaisyti per 15 dienų VRK nežymiais pripažintus trūkumus. Tiesa, iš pat pradžių vis tik nebuvo aišku, kokie gi šie trūkumai.

Su antruoju pasiūlymu referendumo iniciatyvinės grupės nariai buvo linkę sutikti. Buvo akivaizdu, kad iki neginčijamo teigiamo sprendimo trūkstamus 7800 parašus iš beveik 30 tūkst VRK manymu ginčytinu parašų pavyks patikslinti nesunkiai.

Deja, tolimesnė posėdžio eiga priminė nei tai Dž. Orwell ar F.Kafkos kūrinius. Pirmiausiai Z.Vaigauskui pateikus iš anksto paruoštą lentelę, kurie gi duomenys yra tikslintini dėl „nedidelių trūkumų“, tapo aišku, kad į juos nepatenka nei ekspertų darbo dėka nustatytas tariamas brokas, nei pasirašymo datos nebuvimas. Na, o peržvelgus kitas eilutes tapo aišku, kad nebuvo atstatyti galioti ir įskaityti „neįskaitomi“ parašai ar „netikslų adresą“ turintys.

Na, o tam, kad datos nebuvimą pripažinti šiurkščiu pažeidimu, buvo net surengtas parodomasis balsavimas pritariant šiam siūlymui.

Tokiu būdu iniciatyvinei grupei buvo pasiūlytas neva demokratinis ir kompromisinis variantas – per 15 dienų patikslinti vos daugiau nei 11 tūkst. parašų ir iš jų rasti bent 8000 tinkamų.

Jei kas nesupratote, iniciatyvinės grupės nariams, neturintiems prieigos prie asmens duomenų bazių, netiesiogiai siūloma surasti aplankyti kiekvieną iš tariamai netikslius duomenys pateikusių asmenų.

Be abejo, ne visi susirinkę tokiam siūlymui norėjo pritarti.

Tačiau tolimesnė diskusija, nepaisant signataro, taip pat dalyvavusio posėdyje, Z.Vaišvilos pastangų, neįvyko. Tad tariamai demokratinis sprendimas taip ir buvo priimtas. Tokiu būdu referendumo iniciatoriai buvo pastatyti prieš neįvykdomą užduotį .

Posėdžio daliai, skirtai referendumo iniciatyvai pasibaigiant, referendumo iniciatorius P.Šliužas padėkojo VRK už atliktą darbą .

Po posėdžio tarp lauke aptarinėjusių įvykį dalyvių vyravo įvairios nuomonės. Vienas iš mano kalbintų dalyvių – Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos Vilniaus sk. Pirmininkas, šiuo metu kaip tik gilinantis savo teisės žinias, Arminas Mockevičius stebėjosi, kodėl apskritai buvo vadovaujamasi metodika, kurį buvo sukurta VRK tuomet, kai jau buvo pateikti parašai ir komisijoje buvo žinomąa, kokios yra parašų lapų silpnosios vietos. „Įstatymas negalioja atgaline data. Tai yra visų demokratinių valstybių teisės pagrindas. Jei VRK parašų pateikimo metu neturėjo savo metodikos, ji privalėjo vadovautis ne tik referendumo įstatymų, bet klausimuose, kurie jame liko neapibrėžti, rinkimų ir kitais įstatymais. Na, o kur ir tai neįmanoma, – Lietuvos Respublikos Konstitucija, kuri yra tiesioginio taikymo dokumentas“

Vitalijus Balkus

P.S. „Karštas komentaras“ primena, kad rytoj 13 val. Vilniuje Nepriklausomybės aikštėje bus rengiamas pilietinis mitingas siekiant priminti valdžiai apie Tautos balso svarbą.

Komentarai

 

 

 
 1. Kas gali paneigti prielaidą, kad betvarkę bei nusikaltimus rinkiminės kampanijos metu įtakojo KGB generolas Henrikas Vaigauskas, Vyriausiai rinkimų komisijai tebevadovaujančio stalinizmo „mokslininko“ Zenono Vaigausko brolis? Kiek maišų biuletenių buvo parduota, nupirkta ir suklastota? Tereikia paskelbti referendumą dėl stojimo į SSSR ir komunizmo pergalė garantuota.
  Kodėl nedesovietizuotiems kolaborantams, KGB‘istams bei komunistams leidžiame kiršinti žmones ir griauti valstybę? Ar nepakanka, kad komunistai – pirmininkai sugriovė ir išvogė kolūkius?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. niekaip nesuprantu, kaip ta Jusiene taip graziai čiulba, kad saugokime Lietuvą, o kodel jos vaikai ne Lietuvoje? Ko jie bėga iš jos?

  Jusienė nori geros reklamos ir į Seimą, nes vieną kart nepavyko, tai bando dar kartą. Na, negražu, pone Jusiene.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 3. pats rašai “iniciatyvinės grupės nariams, neturintiems prieigos prie asmens duomenų bazių, netiesiogiai siūloma surasti aplankyti kiekvieną iš tariamai netikslius duomenys pateikusių asmenų” betgi prieš tai labai normaliai išdėstei, kad yra skirtumas tarp deklaruotos gyvenamosios vietos ir gyvenamosiso vietos. Laikantis įstatymo raidės gyvenamosios vietos nustatymui negali padėti jokia asmens duomenų bazė… padėti gali tik deklaruojama gyvenama vieta. Taigi laikytina, kad gyvenama vieta PRIVALO būti parašyta kur gyvena miestas, miestelis, kaimas ,gatvė, namo Nr ir buto Nr. Viskas. Štai taip (pagal įstatymą) ir turi būti parašyta.Pagarbiai aAlgirdas

  Thumb up 1 Thumb down 1

 4. .Parašus rinko visi savanoriai,nepriklausomai nuo partijos ar tikėjimo.Tai buvo Lietuvos piliečių pilietinė akcija.Todėl tokia demagogija,tik demagogija.Niekam nebuvo įdomu ar Petras blondinas, ar tikintis, o Jurgis ar lanko pramoginius,o Algis kokią spaudą skaito.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 5. Tai taip paskui gavosi, kad patsai Vitalijus Balkus nutarė, kad užgrobė Frontą netikę stalinistai, o kaip kažkada Lenino – Trockio Frontą, tai paskui pasiuntė į vieną vietą visą tą paleckinę grupuotę, taip palikdamas visą Frontą be jokios prasmės, tiktai kaip susibūrusią kažkokių ten Latvių gatvės emanacijų remiamą šutvę, katroji gi neturi jokios ateities, nes ji be ateities, nes kovoja ne trockistinę laisvę, ne prieš išnaudojimą ir priespaudą, o tiktai dėl kokių tais ten kažkieno tenais interesų.

  Taip čia dabar sako vienareikšmiai: idėjos turi būti idėjiškos!

  Todėl čia dabar ir matome, kad išties tikrasai leninizmas/trockizmas turi žmogišką veidą, o kovoja už visų gerovę, prieš kapitalizmo grimasas ir už Lietuvos nepriklausomumą nuo ES, todėl čia yra žmogus, kuris yra už Nepriklausomybę, kurią pamynė purvinas NATO čebato aulas bei visokia prichvatizacija, remiama JAV pinigais!
  Už mūsų ir jūsų laisvę! Visų šalių proletarai, vienykitės!

  Thumb up 2 Thumb down 4

  • tikriau paskleidus tiek daug “ideologinės” informacijos galima būtų ir prisistatyti,nes istorija daug praras. Pagarbiai aAlgirdas

   Thumb up 1 Thumb down 0

 6. Vitalijus Balkus – didis nepriklausomas ideologas įvairių komunistų naujosios kartos, kuris kaip vietinis Leninas yra Lietuvoje. Gi kai senoji buvo visoks ten Mykolas Burokevičius ir Valerijus Ivanovas, tai nauji realybės vėjai nupūtė tą seną nomenklatūrinę kartą, kaip šiukšles bei šūdus nuo pietų stalo nupučia uraganas. Taip ir gavosi, kad Frontas, kurtas be jokios idėjinės bazės, nebūtų galėjęs nei egzistuot, nes kokia nors NK-95 pernelyg visokius vėjus, dekonstrukcijas ir paradigmas peza, tad reikėjo tikro marksizmo irgi trockizmo žinovo, sugebančio žmonėms suprantama kalba pasakyt ir pagrįst išnaudotojų blogį, taip ir gavosi, kad nors Paleckiukas ir vadas, betgi tikrasai viso ko kūrėjas ir idėjinis žmogus – tai Vitalijus Balkus.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 7. HOLODOMORO metu buvo sunaikinta kone 6 milijonai ukrainiečių, į jų vietą užvežant rusų. Tai kone dvi Lietuvos. Nenorėdami šių faktų pripažinti bolševikiniai NKVD bando gintis puolimu kaltindami ukrainiečių tautą žydų žudymu, nors tą darė kitas totalitrinis režimas, didelis bolševikų draugas – Hitlerio naciai.

  Ribentropo – Molotovo paktas liudija apie jų artimą draugystę naikinant tautas ir kuriant kone vienodus koncentracinius “kurortus”, bei kartu dalinantis Europą… Angliška wikipedija sako, kad Molotovo paktu Rusijai buvo priskirta Suomija, o Lietuva Vokietijai. Bet kai Stalinas pralošė karą prieš Suomiją, jis nusprendė atsiimti Lietuvą. Dėl to greičiausiai “draugai” ir susipyko.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 8. Ar tikite, kad Oligarchai inicijavo Ukrainos mitingus?

  O kai lietuviai mitingavo dėl atsiskyrimo nuo Rusijos dar jokių oligarchų nebuvo.
  Tai gal klystate ir dėl Ukrainos, kartu su savo liaupsinamu rusų autoriumi.

  Ukraniečiai ne nuo rusų bėga – Ukrainoje jų kone pusė, bet tik 20 procentų Ukrainos piliečių palaiko Rusijos pusę. Vadinasi ir Ukrainos rusai bėga nuo Rusijos diktato, kuris kaip jie jučia, tebėra bolševikinis. Tik pažoūrėkite į tuos vaizdelius iš Kremliaus, į tuos pažus, kurie pasitinka mažąjį “leniną” Putiną… Mąstantys rusai TIKRAI NIEKAD NESVAJOS APIE TOTALITRINĖS BOLŠEVIKINĖS DIKTATŪROS SUGRĄŽINIMĄ.

  O juolab ukrainiečiai, kurių atminty dar toks gyvas HOLODOMORAS, kuriuo bolševikai keršijo jiems už nepriklausomybės paskelbimą 1918 metais.

  Thumb up 1 Thumb down 4

  • atsiprašau, bet po tokių istorijos aiškinimų savaime iškilo klausimas –
   kas Jūs mokė istorijos ?

   Thumb up 4 Thumb down 1

 9. Karštas Komentaras užmiršo priminti, kad Vitalijus Balkus yra a. Paleckio bolševikinio FRONTO vienas iš lyderių, jų politinis ideologas.

  Tad dėl kokios DEMOKRATIJOS šitaip stengiasi draugai bolševikai su Vaišvila? Juk pats Orwelas jau aprašė jų DEMONO-KRATIJĄ su visišku totalitarizmu iki “minčių policijos” ir aprašė taip aiškiai, kad jokių abejonių dėl jų plano nekyla. Tad kam teplioti kitus tuom kuom pats kvepi, Vitalijau?

  Thumb up 1 Thumb down 3

  • viskas normalei. Kas nemiega , tas mato, žiūri . Galvona . Viskas yra OK.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Nieko cia gero.
    Konservu sukcius prie savu provokatoriu,peleckiuko su balkum,bando dar nepakabinta Vaisvila pripaisyt.
    Man jie juokingi.
    Tu su savo Betuku -irgi.

    Thumb up 0 Thumb down 2

 10. dar parašysiu Kauno mergičkoms . Mano Dianukas sukišo gal 3 – 4 000 į visokias lempas ir dažus .

  padėkite jai susigrąžinti tą, ko ji tikėjosi. Bent jau būtų virš 300 algos .

  Diana Grinienė . Veidaknygėje . Mano kaimynė .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • kiek lietuvos respublika duos baudos už nelegalią veiklą ? 300 ant dviejų 3 kambarių bute , o dar ir mokintis sugeba .

   Ir ant panelės nestovi. Dar savigarbos turi.

   lietuva jau nebeturi jokios savigarbos .

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. “Tarp dažniausiai minimų priežasčių, dėl kurių bus siekiama tokio sprendimo, buvo: vieno asmens surašyti kelių kitų asmenų duomenys, nepilnai nurodyta gyvenamoji vieta, neįrašyta pasirašymo data ir neva sunkiai įskaitomi pasirašančiojo vardas ir pavardė, klaidingai nurodytas dokumento numeris ar tokio nebuvimas.”

  Net neabejoju kad elektroninėje erdvėje talkino HAKARIAI, “surinkę” tuos trūkstamus 50 ooo trūkstamų parašų kone per paskutine dieną.

  Pats gavau iš jų kelis agitacinius e-mailus su PASIRAŠYK, ir nety tuo adresu, kurio senai nebenaudoju… Gal kas renka pardavinėja duomenų bazes?
  Kaip jie surado mano adresus? Visai nenustebčiau, jei būtų pasirašę ir už mane.

  Bet labai supykčiau.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 12. nu ir miegat . Aš jau baigiu virt kuilino kanopą šaltienai . Tada gausiu už bliūdą šaltienos du bliūdus Dianos sriubos .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Kam tau ta košeliena – nevalgai. Atiduok visą Dianai – gausi sriubos kasdien iki Naujų Metų arba net iki Trijų Karalių.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 13. ar turim parengę šunį ir lietuvį sekantiems kosmoso skrydžiams ?

  Mano Diana turi tik 2 pamokas per savaitę. Ir 300 litų per mėn . Bet buvusi gimnastė. Kodėl gi nepradėti ruoštis skrydžiui ?

  Nes tėvas nepaskolino pinigų kyšiui mokyklos direktoriui. Sako nemėtyk pinigų . Nes anie kyšiai nepadėjo .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. aš neužgesinu televizoriaus, nes laukiu J.E. sveikinimo iš kosmoso. Kada translios ?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 15. man jau dabar reikia nuomotis žemę po savo nuosavu butu . Butas mano, o žemė – ne mano . Tskant gyvenam ant svetimos žemės . O jeigu nesusimokėsiu už kapo 2 kvadratus – tai , iškasę, kur mane padės ?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 16. Štai viena konservatorių lyderių Rasa Juknevičienė gali didžiuotis, jog 1986 m. baigė Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, 1976–1984 m. buvo Lietuvos komunistų partijos (LKP) Pakruojo rajono komiteto instruktore, o 1985–1991 m. darbavosi LKP Utenos rajono komiteto sekretore” – o ko Jūs norite, mieli tautiečiai ir bendrapatriotai, tikrieji europiečiai, kai “Perestroiką” pradėjo būtent CK ir KGB elitas, viršūnėlė, tiksliau, anūkėliai Maskvoje? Ne koks nors ten žemesnis visuomenės sluoksnis ar Trečiasis, ar Ketvirtasis luomas, kurio nebuvo, o bolševikinė – kagebistinė grietinėlė.

  Thumb up 2 Thumb down 1

  • Rasa Juknevičienė nieko bendra su Pkruoju neturi… nei su partine mokykla. Vaikų gydytoja 1977–1983 m. studijavo Kauno medicinos institute, baigusi studijas, 1983 m. dirbo Panevėžio centrinėje ligoninėje, 1984–1990 m. Pasvalio centrinės ligoninės pediatrė.

   1988 m. įsitraukė į Sąjūdžio veiklą, tapo Pasvalio Sąjūdžio Tarybos pirmininke. Išrinkta į Aukščiausiąją Tarybą, 1996–2000 m., 2000–2004 m., 2004–2008 m. ir 2008–2012 m. kadencijų Seimus. 1999–2000 m. Seimo Pirmininko pavaduotoja. 1992–1996 m. kadencijos Seime buvo Seimo opozicijos atstovė spaudai ir Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) frakcijos referentė. Nuo 2008 m. gruodžio 9 d. LR krašto apsaugos ministrė.

   Thumb up 1 Thumb down 1

 17. Algirdas
  2013-12-15 – 02:57

  tava Betukas nuo Zenkos kaireje.
  Mano Linute -ne.

  Tai ji šviesiais plaukučiais ? Čia kažką ne taip parašei.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. malonu, kad gana staigiai sureagavai į įvykusį informuoji apie tai visuomenę. Mano galva, šioje situacijoje (kai laimėtas pirmas žingsnis parašų rinkimo akcijoje) rašyti apie tai, kad VRK darė klaidų visai nebūtina, nes tai jau nieko nepakeis. Daba BŪTINA koncentruotis į nurodytų klaidų ir (kaip teigė VRK pirmininkas) akivaizdžių VRK kalidų ištaisymą. Metodas ieškoti VRK padarytų klaidų. šiame etape netinkamas, nes tik nuteiks VRK narius prieš. (atsimik , jie dar balsuos už galutinį sprendimą. Mano galva, šį kartą VRK dirbo tikrai geranoriškai ir akivazdžių klaidų ( suprantama jie rėmėsi ne visai tikusiu įstatymu) tikrai nedarė. Tad siūlau koncentruotis į pagrindą — laiku ir kokybiškai ištaisyti nurodytas VRK klaidas ir paties VRK paliktas klaidas. Uždavinys sudėtingas, bet su geranoriškai nusiteikusiu VRK, tikrai išsprendžiamas. Pagarbiai aAlgirdas

  Thumb up 1 Thumb down 3

 19. Išminčiai nėra ribų, kaip bet ir bepročių beprotybei ribos nežinomos.

  Kada 240 – ties sužvėrėjusi ginkluota gauja pravalė tautos žmonių saugomą kelią, kad juodasis Čiarniauskas galėtų nekliudomas tempti už kojų pagrobtą Mažąją lietuvaitę nuo tos istorinės dienos, nepadės mūsų valdžiai išsigydyti jokie bauginimai rusų tankais ar patrankom, jokie parašų anuliavimai.

  Šiandien Lietuva sprendžia savo problemas, tvarko savo rūpesčius, švenčia savo šventes. Šiandien Lietuva nepriklausomai nuo nesveikų kliedesių, rūpinasi savo vaikais ir savo tautos žemės klausimais.

  Ir nėra jau šiandien taip labai svarbu, ar dar kartą pasityčios Klanas iš Lietuvos žmonių valios ir interesų, ar dar kartą sužlugdys tautos viltį.

  SVARBU, kad parodyta Lietuvių tautos dvasinė vienybė, susitelkimas ir NEPRIKLAUSOMYBĖ nuo valstybę valdančio Kriminalo.

  Taip, tai puiku ir tai paskelbta – 300 tūkstančių parašų.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 20. Dar vienas Myzaiciu kaimo klumpius atsibudo kovot,kad tik Slunkius turi teise kvailai ukininkaut,kad tik neduok Die slubas vokietis salimais neisikutu.

  Thumb up 2 Thumb down 5

 21. Jeigu Vaigausko nusikalstama grupė neapsigalvos, neįmanomos atlikti užduoties neatšauks ir nepripažis, kad buvo surinkta reikiamas parašų skaičius, siūlau pradėti rengti sukilimą prieš Lietuvos vyriausybėje įsitaisiusius valstybės priešus, remiantis Lietuvos Konstitucija įpareigojančia kovoti už savo valstybę!

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • kad pats moki rašyti, nes galvoti ir skaityti tikrai nesugebi. Šį kartą VRK dirbo teisiškai visiškai normaliai ir net turiu pasakyti geranoriškai. Tad mažiau rašinėk, bet taisyk klaidas, jei rinkai parašus.

   Thumb up 1 Thumb down 4

  • Manau, kad vis tik nereikėtų rašyti tokio karingo komentaro, turit omenyje, kad daugiau kaip 16 tūkst. eilučių buvo užpildyta ne skirtingomis rankomis – beje šį faktą neginčija ir pati referendumo iniciatyvinė grupė. Tačiau, iš kitos pusės, skaitymas negaliojančiais parašais, jeigu nėra pasirašymo datos (kai dėl pasirašiusiojo pilnametystės pasirašant nėra abejojama), ar nėra nurodyta rajono, kuriam priklauso pasirašiusiojo kaimas yra labai rimtas priekaištas VRK adresu ir iš tikrųjų, taip neturėtų būti.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 22. Nesimiega.
  Sapnavau,kad Sabakalojus atejo pas Burokeviciute kviesti Lenina prikelti.Tai ta jam su Astuntuoju karla marla leidiniu taip uzvoze,kad tas dabar mokina Murziu,kaip tarybine desra Sabacja Radost valgyt su piautuvu ir kuju.
  Laisve Ukrainai!

  Thumb up 2 Thumb down 2

 23. pasireiškimų,jei kada nors rusų tankai važiuos per Vilnių,vėl matysime pasitinkančius su gėlėmis.Nors nekenčių okupantų,bet gal geriau jauni originalai,nei čia užsilikusios senos liekanos.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 24. KAM UKRAINOJE YRA LABIAUSIAI NAUDINGAS ASOCIACIJOS SUTARTIES SU EUROPOS SĄJUNGA PASIRAŠYMAS ?
  ( IŠTRAUKA IŠ EUGENIJAUS FILINDAŠO STRAIPSNIO)

  Visų pirma ši sutartis yra naudinga oligarchijai.
  Pirmiausia taip yra siekiama legalizuoti savo kapitalus bei padaryt juos nepažeidžiamus įvairių rizikų. Rizika gali kilti dėl Ukrainos sisteminių pertvarkų, kurias gali nulemt vidiniai politiniai pokyčiai. Riziką kelia kur kas stipresnė Rusijos oligarchija . Taip pat siekiama apsisaugoti nuo galimo ( ateity ) radikalių antioligarchinių jėgų, gebėsiančių įvykdyti nacionalizaciją, atėjimo į valdžią.
  Oligarchai siekia galutinai legalizuoti save bei savo kapitalus Vakaruose, įsijungti į Vakarų elito sluoksnius, apsaugoti savo indėlius Vakarų bankuose bei savo gausią nuosavybę,- nuo Vakaruose esančio savo nekilnojamo turto iki įmonių.
  Savo įsijungimą į transnacionalinį verslo bei politinį elitą Ukrainos oligarchai sieja su ketinimų įsigyti “stogą”,- bene galingiausią ir esą stabiliausią pasaulyje.
  Be to, būtent Vakaruose Ukrainos oligarchai gauna pigių kreditų savo kompanijų kapitalo stiprinimui. Ten jie turi ir reikšmingą tiekimo rinką savo įmonių žaliavinei produkcijai,- pirmiausia geležies rūdos bei metalų tiekimui.
  Galiausiai, Ukrainos oligarchai praleidžia daugybę laiko savo vilose bei apartamentuose, esančiuose Vakarų valstybių sostinėse bei kurortuose. Jie ten gydosi, jų vaikai ten mokosi, jų žmonos apsiperka Europos parduotuvėse, ir t.t. Net skundžia jie vieni kitus į Europos teismus….
  Jie yra daug kuo susaistyti su Vakarais. Ukraina jiems,- tik teritorija pinigų prasimanymui.
  Taigi, -turime tipišką vaizdą, būdingą KOMPRADORINEI BURŽUAZIJAI. T.y. buržuazijai, orientuotai vien į užsienio kapitalus bei rinkas, o ne į savo nacionalinės ekonomikos vystymą. Buržuazijai tų “trečiojo pasaulio” šalių, tarp kurių nūdien yra ir Ukraina….
  P.S. Visą Filindašo straipsnį ” Euromaidanas. Iš kur ir kur link” skaitykite čia, KK, portalo puslapyje, leidžiamame rusų kalba.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 25. Sunku pasakyti, kiek tikslinga buvo rengt mitingą…
  Mat mitingas gali turėti teigiamos propagandinės įtakos, jei jis gausus. O jei susirinks vos keliasdešimt žmonių ( greičiausiai taip ir bus), tai toks mitingas taps “puikia dovana” referendumo priešininkams bei jų propagandai, esą “tauta nepritaria organizatorių saujelei”.
  Mitingas,- tai propagandinis modelis. Gali padėt, bet gali ir pakenkt ( jei tinkamai jam nepasiruošta)….

  Thumb up 5 Thumb down 0

 26. nepamačiau šalia šliužo man brangių žmonių. Nes nežinau kurioj eilėj sėdėjo Betukas ?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 27. Žiūrėjau VRK posėdį tiesiogiai. Ačiū VRK narei Živilei Verbylaitei, kuri po posėdžio pasakė teisybę apie parašų (visos eilutės) tikrinimą, pateikė labai gražų pavyzdį ir išreiškė nuomonę, kad VRK turėjo pripažinti, kad 300 tūkts. parašų surinkta.

  Thumb up 14 Thumb down 0

 28. mitinguokit kiek tik norit ,niekas nepasikeis ,tik demokratinemis priemonemis manau niekada nebus galima issivaduoti is tu parazitu gniaustu.

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • o gal laikas prisiminti zodzius is “Internacionalo”
   Вставай, проклятьем заклейменный
   Весь мир голодных и рабов
   Кипит наш разум возмущённый
   И в смертный бой вести готов.
   Весь мир насилья мы разроем
   До основанья, а затем
   Мы наш мы новый мир построим,
   Кто был никем, тот станет всем!

   Thumb up 4 Thumb down 0

   • Никто не даст нам избавленья:
    Ни бог, ни царь и не герой
    Добьемся мы освобожденья
    Своею собственной рукой.
    Чтоб свергнуть гнет рукой умелой,
    Отвоевать свое добро —
    Вздувайте горн и куйте смело,
    Пока железо горячо!

    Довольно кровь сосать, вампиры,
    Тюрьмой, налогом, нищетой!
    У вас — вся власть, все блага мира,
    А наше право — звук пустой!
    Мы жизнь построим по иному —
    И вот наш лозунг боевой:
    ВСЯ ВЛАСТЬ НАРОДУ ТРУДОВОМУ!
    А дармоедов всех долой!

    Презренны вы в своём богатстве,
    Угля и стали короли!
    Вы ваши троны, тунеядцы,
    На наших спинах возвели.
    Заводы, фабрики, палаты —
    Все нашим создано трудом.
    Пора! Мы требуем возврата
    Того, что взято грабежем.

    Thumb up 4 Thumb down 0

    • Миру мы несём рассвет Вселенной,
     Нашей правды светлые слова.
     В новых песнях новых поколений
     Песня Революции жива!

     Бьёт набат, бьёт набат Интернационала,
     Пламя Октября в глазах бойца.
     Есть у Революции начало,
     Нет у Революции конца!

     Thumb up 3 Thumb down 0

 29. Visi į lietuvišką Euromaidaną!!!
  Rytoj 13 val. Vilniuje Nepriklausomybės aikštėje bus rengiamas pilietinis mitingas siekiant priminti valdžiai apie Tautos balso svarbą.
  Sistema pati save saugo, naivu būtų tikėtis sistemą įveikti tik jos pačios suteikiamais įrankiais.
  Sisteminius pokyčius gimdo tik revoliucijos ir kraujas. Per visa žmonijos istoriją, nei viena sistema be to dar nebuvo pakeista, ar modifikuota, patobulinta. Jei aš klystu, pataisyk…
  Net kai kitoms galingoms išorinėms jėgoms buvo palankus sistemos pasikeitimas, net ir tai reikalavo revoliucinių sprendimų, masių pokylio, pasipriešinimo…

  Thumb up 11 Thumb down 2

   • “Euromaidanas”- tai ne ukrainiečių tauta. Tai atplaišos, siekiantys, kad ir jų žemę atsidurtu po purvinu Vakarų kapitalisto padu.
    Janukovičius, pats būdamas kapitalistas, nenori ir negali padaryt Ukrainos sostinėje tvarkos.
    Vakarų vanagai puola, vietinės valdžios medūzos “ginasi”….

    Thumb up 5 Thumb down 3

  • Matote, revoliucija tik tada bus pažangi, jei ji panaikins kapitalizmą, o ne pakeis vienus kapitalistus kitais. O dabartinėj geopolitikoje kol kas vyrauja būtent buržuazinių revoliucijų tendencijos….
   O kas dėl Euromaidano, tai daugelis Ukrainos žmonių, ypač jaunimo, yra suklaidinti transnacionalinės buržuazijos ir aktyviai stumia nepriklausomą Ukrainą į plėšrių bei ištvirkusių Vakarų glėbį. Jie, “Maidano vanagai”, yra savo Tėvynės, nepriklausomos Ukrainos, duobkasiai.
   Visa tai rodo, kad iki tikrosios Revoliucijos, iki Socializmo Triumfo Žygio vardan visų šalių darbo žmonių išsivadavimo iš kapitalo jungo, dar labai toli.
   Bet ir nereikia “prievartaut” visuomenės vystymosi dėsnių. Tiesiog būkim nuoseklūs, skirkim spalvas, turėkime socialinės kantrybės, nesižavėkim takeliais, ateities kelius pamesdami.
   O Ateitis priklauso Socializmo bei Komunizmo Pergalei. Niekad gyvenime nebuvau tuo suabejojęs.

   Thumb up 7 Thumb down 3

    • KAD IR KIEK BEBŪTŲ PELENŲ,- IŠ JŲ FENIKSAS PRISIKELS

     Nesvaik…Kapitalizmas,- paskutinioji išnaudotojiškų santvarkų grandinės pakopa, pats, savo vidinių ( socialinių- klasinių) prieštaravimų dėka, kildina savo duobkasius. O pastarieji galiausiai ginkluojasi Komunistine Idėja. Tai vienintelė kovinga idėja, objektyviai laisva nuo kapituliantiškumo, socialinio- klasinio susitaikėliškumo, klasinio nuolaidžiavimo bei įvairaus plauko kompromisų dangstomų išdavysčių…
     Niekad niekas nesunaikins Komunistinės Idėjos. Nes…Kad ir kiek bebūtų pelenų,- Feniksas iš jų prisikels…

     Thumb up 5 Thumb down 3

    • komunistas gali būti visur .Tai yra gyvis, norintis veltui srėbti. Jų pilna visur. Tskant gali būti ir dargis su aviliu komunistai ?

     Jie net poruojasi , kaip Š. K. ?

     Thumb up 2 Thumb down 2

     • komunizmas gali būti visur.
      Vidutine gyvenimo trukme -70 metu.
      Likusius 70 burzujai skaiciuoja nukankintus.
      Fig suskaiciuosi.

      Thumb up 1 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kompiuterinės tomografijos šalutiniai poveikiai. Pasakoja medikas
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...