Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 7 Penktadienis
 

R. Šarknickas. Praeities šešėliai, arba Kaip užimti postą išdavus kolektyvą su vadovu

2021-04-19 10:27 | Naujienos | Komentarų (7)

Seimo narys Robertas Šarknickas. Nuotr. iš lvžs.lt

Robertas Šarknickas, Seimo narys

Buvo net nejauku, kažkokia gėda lakstė. Seimui praėjusį ketvirtadienį buvo pateikta nauja kandidatūra į Lietuvos gyventojų ir genocido tyrimo centro vadovus. Tai institucija, tirianti visas genocido bei kitų nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų apraiškas, Lietuvos gyventojų persekiojimą okupacijų metais. Dabar prisėskite, mielieji ponai ir ponios. Į šios institucijos vadovus siūlomas Arūnas Bubnys, kuris buvo Lietuvos ypatingojo (buv. KGB) archyvo direktorius, kurį A. Bubnys esą turėjęs palikti dėl neveiklumo ir negebėjimo sutelkti kolektyvą. Ar tai yra adekvatu ir moraliai teisinga, stipriai abejoju. Ir galutinė abejonė, kuri mane taip pat pribloškė – kad kandidato A. Bubnio parašas buvo taip pat padėtas tarp septyniolikos darbuotojų, kurie siekė nuversti buvusį centro direktorių prof. Adą Jakubauską. Perversmas įvyko, profesorius nuverstas su politiniu spaudimu.

„Jeigu būsiu paskirtas centro generaliniu direktoriumi, sieksiu, kad mūsų įstaiga ne tik atgautų pastaruoju metu pažeistą prestižą, tačiau transformuotųsi, augtų, taptų autoritetinga Lietuvos visuomenės ir užsienio kolegų ir partnerių akyse“, – ketvirtadienį Seime sakė A. Bubnys. Klausimas, ar ne jūs pats ir pažeidėte centro prestižą, gerb. A. Bubny? Mačiau, kad jums buvo gėda ir sunku Seimo tribūnoje atsakinėti į užduodamus klausimus, veido kaukė padėjo dengti veido raudonumą. Minėjote, kad parašą padėjote norėdamas, kad Seimas reaguotų dėl neva esamos prastos atmosferos darbe. Tai dar kartą patvirtina, kad jūsų veikimas buvo siekiant nuversti profesorių A. Jakubauską. Įprastai, jei yra prasta darbinė atmosfera, kaip teigia tik septyniolika darbuotojų iš septyniasdešimt aštuonių (kurie likę palaikė prof. Adą Jakubauską), yra kreipiamasi į Darbo inspekciją, darbo ginčų komisiją ir kitas įstaigas, kurios aiškinasi santykius pagal savo kompetencijas, pagal teisės aktus. Politikai to nedaro. Tai buvo akivaizdus perversmas. Supolitikavote drauge su politikais, kurie laukė savo sistemos įvedimo jūsų įstaigoje. Sveikinu, kol kas jums pavyko.

Paprastai istorija, iš kurios vis nepasimokoma, sako, kad perversmininkai įprastai tampa įvairių struktūrų vadovais, o kiti – net diktatoriais. Taip buvo visoje Europoje XX a. O dabar šie metodai vėl grįžta mūsų šalyje. Sunku net įsivaizduoti, kad taip gali vykti. Tik žinau, kad jei dabar Lietuvą valdytų bet kuri kairioji ar centrinė partija, tarkime, jei tokį veiksmą būtų padariusi nuėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) valdžia, valstybėje kiltų didžiulis nepasitenkinimas, įvairūs visuomenės veikėjai kviestų į mitingus prie Seimo, į kuriuos konservatoriai autobusais vežtų savo partiečius jame dalyvauti. Bet dabar viskas puiku. Žiniasklaida tyli. Visuomenininkai tyli. Didžiausia problema pagal žiniasklaidą Lietuvoje vis tiek išlieka homoseksualų teisių klausimai. Va taip, gerbiamieji, dirba propagandiniai valdančiųjų viešieji ryšiai, kuomet būnant opozicijoje šurmulį keldavo dėl menkiausio LVŽS sprendimo, o būnant valdžioje užglaisto bet kokį skandalingą savo politinį ėjimą, dėmesį nuo temos nukreipdami visai kita linkme. Tad apie kokią mes kalbame nepriklausomybę, kai vyksta apgaulė vidury baltos dienos?

Kai prie tribūnos stovėjo ponas Bubnys, buvo net nejauku, kažkokia gėda lakstė, bet nors ir sunkiai rinko žodžius, pristatydamas savo mini programą, jis buvo drąsus, nes turėjo didžiulį politinį užnugarį – valdančiųjų palaikymą. Tyliai, net iš pozicijos politikai kalbėjo, kad labai silpnas kandidatas, labai. Bet ko nepadarysi dėl sutarimo: „Ai, išduosim Lietuvą, paskui jie vis tiek pamirš.“ Ne, nepamiršime. Jūsų melo ir gėdos dėmė auga. Jei ponas A. Bubnys, kuris padėjo parašą prieš tiesą, bus paskirtas Genocido centro vadovu, bus pakirsta tautos tiesa, pakirstas pasitikėjimas dabartine valdžia, pakirsta Lietuvos okupacinė istorija ir nusikaltimai, vykdyti prieš Lietuvos žmones. Pagalvokite, laiko dar yra. Ieškokite kito, neutralaus, kandidato.

Laikas būtų šį Gyventojų ir genocido tyrimo centrą atskirti nuo politikos.

Komentarai

 

 

 
 1. Kai žmogelis priėmė pasiūlymą iš KGB bendradarbio dukros ir stribo vaiko sūnaus eiti Genocido centro vadovo pareigas, kurie jam ir vadovaus – reiškia neturi pagarbos ne tik sau, bet ir Lietuvos istorijai bei žuvusiems sovietų Gulago konclageriuose.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Laba diena. Kada bus tiriamas Klaipėdos krašto gyventojų genocidas? Medžiagos yra Centre ir kitose Lietuvos ir užsienio atminties įstaigose. Dar gyvi paskutiniai liudininkai. Atlikti apklausas, užrašyti, filmuoti. Iš anksto dėkui.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Dabar reikėtų, kad tie likusieji 60 pasiskųstų seimui dėl paskirtojo vadovo veiklos. Kaip pasielgtų postų valytojų, 75 metams užsislaptinusių partija?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Adas Jakubauskas tegul verčiau ne politikus oponentus kaltina, o pats į save pasižiuri. Žmogus, kuris neišmano istorinių tyrimų specifikos, kuris primena kiaušinį, kuris mokina vista. Nesugeba bendrauti su žmonėms, daro tai su tarpininku daugiau pagalba, plius dar istorikus su patirtimi vadina visaip menkinanciai. Pasiimkit Śarknickai śi lobeli sau, tegul jis Jums režisūros darbuos pavadovauja, greitai atsikasite jo. Spėju, kad apie Bubni kur kas gražiai suoktumete, jei jis būtų valstietis liaudininkai, net nelygintumete su anyone kolega

  Thumb up 1 Thumb down 2

  • Gerbiamas, Mariau. Ar per 30 metų atliktas nors vienas tyrimas, susijęs su Klaipėdos krašto gyventojų genocidu? Ar atliktas nors vienas tyrimas kaip gyvena dzūkai Lenkijoje ir Gudijoje – pusė jų atskirti nuo tėvynėje gyvenančių gentainių?
   Centre bei Lietuvos ir užsienio atminties įstaigose daugybė medžiagos minima tema. Yra gyvų liudininkų – užrašyti ir kitaip fiksuoti.
   1941 m. birželio sukimui – 80 metų, o kur monografiją, parodos, kitos sklaidos priemonės?
   Sėkmės, nes darbo – begalės.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 5. KGB ,NKVD,Gestap …vienos tautelės politikos įrankėlis ir nieko daugiau…niekur ji nedingo tik keičia pavadinimus….keičiasi valdymo forma…bet ji ne amžina :grius JAV ,grius ir jie….iki.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 6. GAL jau naujas genocido centro vadovas pradės tirti Lanzbergio tėvo nusikaltimus žmoniškumui ir veiklą Nacių okupuotoje Lietuvoje ?…
  O gal pats Lanzbergis nežinojo , kad jo tėvas tarnavo Naciams ir tapo Infrastruktūros ministru Lietuvos nacių vyriausybėje. Lanzbergis tapo vyriausiu „Žydų koncentracijos stovyklos“ viršininku ir pasirašė Žydų nuosavybės nacionalizavimo aktą.
  Bet idomiausia , kodėl jo KGB nesušaudė kaip Nacių bendradarbį , o leido sugržti iš Austaralijos ir sugražino visą turtą ir namą ?

  Thumb up 7 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...