Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Balandis 13 Antradienis
 

R. Karoblis: „Norime, kad JAV svarstytų Lietuvą kaip nuolatinę savo pajėgų dislokavimo vietą“

2020-11-14 13:56 | Naujienos | Komentarų (16)

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiko su laikinuoju JAV gynybos sekretoriumi Christopher C. Milleriu. Lietuvos ambasados Vašingtone nuotraukos

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiko su laikinuoju JAV gynybos sekretoriumi Christopher C. Milleriu.

„JAV yra pagrindinė Lietuvos transatlantinė partnerė, kurios indėlis į gynybos ir atgrasymo stiprinimą visame regione yra nepakeičiamas. Džiaugiuosi pastaraisiais metais suintensyvėjusiu Lietuvos ir JAV dvišaliu bendradarbiavimu, tad ir toliau sieksime dar didesnio JAV įsitraukimo į saugumo prie rytinių NATO sienų stiprinimą“, – sakė lapkričio 13 d. laikinai einantis krašto apsaugos ministro pareigas Raimundas Karoblis Vašingtone įvykusiame dvišaliame susitikime su laikinuoju JAV gynybos sekretoriumi Christopher C. Milleriu.

R. Karoblis susitikimo metu akcentavo, jog JAV karių buvimas kartu su NATO pajėgomis sustiprina viso rytinio NATO flango saugumą, todėl Lietuva siekia sukurti visas reikiamas sąlygas sajungininkų pajėgų rotacijoms Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvoje pratybų tikslais dislokuojamas jau antras rotacinis JAV karių batalionas. „Norime, kad Jungtinės Valstijos svarstytų Lietuvą kaip nuolatinę savo pajėgų dislokavimo vietą, todėl investuojame į infrastruktūrą, kurdami sąlygas amerikiečių karių dislokavimui. Esame pasirengę priimti JAV pajėgas ir sudaryti jiems visas galimybes užtikrinti karinį rengimą bei savo užduočių vykdymą“, – susitikime sakė R. Karoblis. Pasak ministro, bendros JAV ir Lietuvos karių taip pat pratybos Lietuvoje pagerina sąveiką su sąjungininkų kariais.

Laikinasis JAV gynybos vadovas gyrė Lietuvą už gynybos finansavimo įsipareigojimų vykdymą ir akcentavo, kad „2 proc. nuo BVP turėtų būti grindys, bet ne lubos“. Jis taip pat domėjosi Lietuvos pozicija Rusijos grėsmės atžvilgiu ir pabrėžė JAV gynybos ir atgrasymo įsipareigojimų tvirtumą bei tęstinumą Lietuvai. C. Miller pabrėžė, kad reikia investuoti ir į nekonvencinius pajėgumus bei didinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje bei padėkojo Lietuvai už pastangas vystant regioninį kibernetinės gynybos centrą.

Po dvišalio susitikimo Vašingtone buvo pasirašyta ir Lietuvos bei JAV sutartis dėl „Black Hawk“ sraigtasparnių platformos įsigijimo. Pagal ją Lietuvos kariuomenė įsigis 4 sraigtasparnius UH-60M „Black Hawk“ su papildoma įranga, atsargines dalis, mokymų, remonto bei logistinį paketą. „Tai neabejotinai istorinis įsigijimas: atsisakę resursą išeikvojusios Mi-8 platformos, pradedame visiškai naują Karinių oro pajėgų etapą, kuriuo žengiame koja kojon su JAV ir kitomis moderniausiomis sąjungininkių kariuomenėmis“, – sakė R. Karoblis.

Oficialaus vizito metu Vašingtone ministras susitiko ir su kitais aukšto rango JAV gynybos departamento atstovais – Oro pajėgų sekretore Barbara M. Barrett, Kongreso atstovais, su kuriais aptarė regioninės gynybos ir atgrasymo, bendradarbiavimo gynybos srityje klausimus. Susitikime su ministru JAV Sausumos pajėgų sekretoriu Ryan D. McCarthy pabrėžė, jog JAV daug dėmesio skiria Baltijos regiono saugumui, ką parodo V korpuso vadavietės elemento perkėlimas į Lenkiją ir JAV sausumos pajėgų bataliono pratybos Lietuvoje.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Šalys bendradarbiauja įvairiose srityse: vystomi bendri projektai ginkluotės sistemų įsigijimų srityje (pvz., jau daug metų iš JAV įsigyjamos prieštankinių raketų sistemos „ Javelin“, pernai Lietuva pasirašė sutartį Jungtinių Valstijų vyriausybe dėl 200 amerikietiškų šarvuotų visureigių įsigijimo).

Ypač aktyviai šalys bendradarbiauja karinio rengimo ir kt. srityse, dažnėja rotacinių JAV pajėgų atvykimas į Lietuvą pratyboms. Plačius ryšius Lietuva ir JAV plėtoja kibernetinio saugumo, kt. srityse.

JAV, įgyvendindamos paramos saugumui programas Lietuvoje, daug investuoja ir į Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymą kariuomenės reikmėms. Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įgyvendinti keli projektai – įrengtos šaudyklos, remonto dirbtuvės, kita mokymų ir poligonų infrastruktūra. Lietuva savo ruožtu taip pat plečia poligonus, gerina infrastruktūrą. Papildomai yra investuojama ir į karinio mobilumo gerinimą – pvz., šį pavasarį pradėta eksploatuoti šalia Pabradės poligono esanti Pažeimenės geležinkelio atšaka, kuri padeda užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą. Būtent JAV karių rotacinio bataliono kariai buvo pirmieji, išbandę šią atšaką savo karinei technikai pergabenti.

KAM inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Klaidos nekartosime. Neleisime Birutės į Maskvą saulės parvežti, nes yra paprastesnis būdas reikalui spręsti. Birutei nupirksime bilietą į Maskvą, o bagažu galės pasiimti visus, kurie taip kaip ji galvoja.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Yra dar, visai Europai, svarbesnis reikalas. Būtina, kad valstybės, Podsdamo susitarimo dalyvės pradėtų tą susitarimą vykdyti, nes dabartinė padėtis buvo numatyta tam tikram laikui, po kurio Prūsijos ateitis turėjo būti persvarstyta.
  Lietuva visuose tarptautiniuose pasitarimuose turi tai pabrėžti. Lietuva turi burti šalių grupę, kurioms šis klausimas yra svarbus. Šio klausimo svarstyti nenorės Rusija ir Lenkija, bet tarptautiniai susitarimai privalo būt vykdomi, nes jie liečia daugelį valstybių. Šiuo metu Europoje karo nėra ir laikas tam yra tinkamas. Valstybės, okupuojančios Prūsiją yra pakankamai stiprios, kad įvykdytų krašto deokupaciją!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Pasirodo klydau.Ir Karoblis, ir Linkevicius iseliminuojami is vaduku, kad ir labai stengesi.Apie naujai siulomus i ju vietas, is viso nesinori kalbeti.Tie “dirbs” dar arsiau.Taip ir galvojau, kad anukelis be auksto posto neliks, senelis nedaleis, o kad vietoj Karoblio Anusauskas…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Lietuvoje buvo referendumas del okupacines kariuomenes buvimo musu salyje. O sitas storabambis spiove i referendumo rezultatus ir iteisino okupantu buvima musu salyje. Ar neturetu generaline prokuratura , saugumas , prezidentas susidometi situo tipeliu.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 5. Aciu Birute už tai kad palaikote Lietuvos prijungima prie Rusijos. Su Jūsų pagalba organizuosime delegaciją į Maskvą Putino saulės iš rytų parvežti į Lietuva. Bet butina kovoti kad Lietuva išstotu iš NATO. Tada viskas bus gerai.

  Thumb up 0 Thumb down 6

  • Baikit svaigti su ta Rusija,Patys baigiame save sunaikinti,o dar svajojame,kad Rusija griebs.Vienas raketos šūvis ir neliks Lietuvos teritorijos.Man atrodo,kad reikia draugiškai sugyventi su kaimynais ir nereiks čia svetimos armijos.

   Thumb up 5 Thumb down 1

 6. Kas tie”mes norim”.Demokratinėse valstybėse sprendžia tauta.Lietuva jankių karo poligonu taps.Rusai išsaugojo Lietuvą:miškus Gedimino pilį ir kt. o dabar atiduodama sunaikinti?

  Thumb up 6 Thumb down 1

 7. Lenkija veikia ne tik kaip JAV politikos įrankis Europoje, bet ir kaip nepriklausomas žaidėjas, turintis savo geopolitinius interesus rytų Europos regione ir vadovauja Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos naci-fašistiniam blokui. Lietuvos žemę vėl mindo okupantai.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 8. Būtų nuostabu. Tai būtų tikrai garantuota apsauga nuo šlykščiųjų kaimynų rytuose.

  Thumb up 0 Thumb down 16

 9. ir nenoriu,kad būdami tarp rytų ir vakarų taptume ne valstybe,o ištisu poligonu .Skaitant apie būsimas paieškas poligonui ,karinių miestelių statybas,atrodo tuo ir tampame.

  Thumb up 14 Thumb down 1

 10. Kokia prasmė tartis su JAV vyriausybės atstovais, kurie po 2 mėnesių dings iš akiračio ir nueis į istorijos srutų duobę?

  Thumb up 11 Thumb down 0

 11. Man JAV nei brolis ,nei sesė:kas bus kai ją Valdys indėnai arba negrai!O kad valdys aišku, kai 2×2.2,Šiuo klausimu prašom:Referendumą ir užteks klijuoti durnių!Lietuvis ginasi pats!Iki.

  Thumb up 15 Thumb down 2

 12. Galvoju, kad Karoblis ir Linkevicius liks savo kedese.Lietuvai “chana”, galimai tapsim kariniu poligonu.

  Thumb up 15 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
LŠMPS pirmininkas: premjerė I. Šimonytė ir ministrė J. Šiugždinienė nenustoja stebinti blogąja prasme 1
Evaldas Rapolas: kada nepagrįsta nuomonė tampa realia grėsme įmonių reputacijai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...