Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 17 Sekmadienis
 

R. Karbauskis: vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų pateikimo atidėjimas naudingas tik politinėms spekuliacijoms

2019-01-14 11:04 | Politika | Komentarų (14)

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. KK nuotr.

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis neigiamai vertina opozicijos pastangas vilkinti vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų bei jas lydinčių teisės aktų svarstymus. Šeštadienį opozicija net neleido pristatyti pataisų dėl vaiko teisių apsaugos tobulinimo – vos įtraukus R. Karbauskio projektą į Seimo rudens sesijos darbų programą, opozicijos atstovas paprašė padaryti pertrauką ir nukelti svarstymą iki kito posėdžio, kuris buvo planuojamas tik vasario viduryje.

„Esame pripratę, kad opozicija, siekdama bet kokia kaina stabdyti ar vilkinti mūsų siūlomų sprendimų priėmimo procesus Seime, naudojasi visomis Statute numatytomis procedūromis. Tačiau šis epizodas skaudus tuo, jog neapykantos nepavyksta užgniaužti net sprendžiant itin jautrias ir aktualias problemas, šiuo atveju – susijusias su vaikų teisių užtikrinimu. Toks poelgis tik sustiprina įspūdį, kad opozicijai svarbi tik ji pati ir jos menama kova su Karbauskiu, o ne šalies reikalai ir visuomenės lūkesčiai“, – sako LVŽS seniūnas. Pasak jo, įstatymo priėmimo vilkinimas sukuria palankias sąlygas pseudo politikams, kurie klaidina visuomenę ir  politinių dividendų siekia krautis iš vaikų ir šeimų nelaimių.

Projektą R. Karbauskis registravo po pasitarimų su nevyriausybinėmis organizacijomis. Pasitarimai vyko Seime jau pradėjus nagrinėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas Vaiko teisų apsaugos sistemos pataisas, numatančias, kad vaikai iš šeimos taip pat būtų paimami tik kraštutiniu atveju. Šios pataisos buvo pateiktos gruodį reaguojant į visuomenėje kilusį rezonansą dėl iš šeimos paimtų vaikų. Po pateikimo Seime joms pritarta bendru sutarimu.

„Nevyriausybinės organizacijos ir ekspertai pasitarimuose įvertino naują ministerijos projektą ir pasiūlė jį papildyti. Pasitarus su teisininkais buvo nuspręsta, jog siekiant užtikrinti vaiko teisių apsaugą į pastabas turi būti įsiklausyta. Taip, pavyzdžiui, pataisose numatyta nuostata, kad pirmenybė teigiama pagalbai šeimai, padedant jai geriau rūpintis savo vaikais, mokant socialinių įgūdžių ir tik tais atvejais, kai vaikui šeimoje nesaugu (jo sveikatai ar gyvybei gresia pavojus), vaikas gali būti paimtas. Be to, projekte siūloma užtikrinti, kad sprendžiant dėl vaikų paėmimo teisme tėvus privalo atstovauti advokatas, o valstybė advokato teisinę pagalbą turi garantuoti savo lėšomis – taip bus apginti nepasiturinčių tėvų interesai, kuomet jie negali pasisamdyti gynėjo“, – sako R. Karbauskis.

Politiko teigimu, nerimą kelia melagingų žinių dėl vaiko teisių apsaugą reglamentuojančių teisės aktų projektų gausa, todėl R. Karbauskis kviečia visuomenę pasitikėti valstybės institucijomis ir specialistais.

„Informuoju, jog Seimas priėmė sprendimą daryti nenumatytą posėdį artėjantį antradienį, todėl opozicijos pastangos trukdyti įstatymo pateikimą neturės ilgalaikių pasekmių. Esu tikras, jog vasarį Seimas priims reikiamas vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas ir įstatymas atitiks mūsų visuomenės lūkesčius“, – sako R. Karbauskis.

Komentarai

 

 

 
 1. O kam yra naudinga kelti sumaištį ir lengvinti sąlygas vaikmušiams? Tai parengite pataisas vagims, žudikams, kad galėtų išsisukti nuo atsakomybės. Reikia saugoti vaikus, o ne vaikmušių fantazijas. Tėvai melu pasidengę toliau talžys vaikus ! Jūsų politika- kriokiančių reitingai! Ar vertybė yra skriausti bejėgį vaiką? Negalima liesti vaikų!!!Tegul mokosi pagaliau vaikmušiai kaip gražiai auginti vaikus be streso , o ne reikalauja nuolaidų!!!

  Thumb up 0 Thumb down 3

 2. Jei estai su latviais atsakingai vysytdami savo valstybes išsiviešino su kgb.. kad įtampų neliktų, baigia jų valstybių skolas gražinti kad palūkanos ir kreditorių įtakos neslėgtų – Lietuvoj priešingai. Ir šie valdžioje pradėję nuo embrionų link vaikų atiminėjimų, tik draust… Ir pakilt rimčiau nelemta.

  Thumb up 1 Thumb down 3

 3. 40 tukst zmoniu padoriu beliko Lietuvoje ?kitiems gerai ir taip .nepageres gyvenimas ir po prezidento rinkimu .jus to nusipelnote .

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. 1.Ir Karbauskis tik avelo:Briuselio ziurkenas…2.Nieko nebus kol nebus lietuvio Tautos Vado!3.Zuresma kap bus su varliaedziais ir Makaronu…nu ir vokietys soko :skirkimes zydui…..!

  Thumb up 7 Thumb down 2

 5. Ramūnai turi autoritetą ir nemažai palaikančių gelbėkit Lietuvos šeimas nuo to baisaus įstatymo. Nenori Šakaliai papildymų, naikinkit tą įstatymą visai iki kol rasit ne norvegišką pavyzdį. Negi nematot kad norvegų išlaikomos NVO jau apraizgė Lietuvą. Ateity dar bus baisiau.

  Thumb up 15 Thumb down 0

 6. Pagoglinkite straipsnį “Ar gali vagis būti kandidatu į šalies prezidentus?

  Thumb up 11 Thumb down 2

 7. Gak reikalas priverte atdeti pataisu svarstyma?? Gal pinigeliai uz vaikus jau paimti,tik belieka daryti viska,kad spetum pateikti preke?? Kiek sendien pazadeta uzsienieciams Lietuvos vaiku patiekti??O po pataisu priemimo galbut bus uzdrausta prekyba vaikais uzsienio pirkliams??

  Thumb up 13 Thumb down 0

 8. Gal jau nustok valkioti tuos pačius argumentus- pliauksteleti, truputi musti ir t.t. Tai taip banalu, nuvalkiota.pasiulysiu dar viena argumentą- laikyti 2 lygio pavojumi, kai tėvai, stovėdami nugara į vaiką, garsiai nusiperdzia ir taip pažemina vaiko orumą, todėl greitai ji ISIMTI iš šeimos kaip valstybes nuosavybe ir po metu ekspertize nuspręs, ar tas vaikas nebuvo apdegintas.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 9. Karbauskis blaškosi, neturi stuburo, tai metėsi prie Šakalienės, tarkavo Puidoką, bet kai pamatė, kad tūkstančiai palaiko ne Šakalienės pusę, metėsi į kitą pusę. Manau, kad po kitų Seimo rinkimų neturintis tvirto stuburo Karbauskis liks prie suskilusios geldos. Džiugu, kad kuriasi nauja politinė jėga šeimų gynimo pagrindu.

  Thumb up 8 Thumb down 3

 10. Perbėgėlis Dziugelis, perbegele Sakaliene…Prarasti du LVZS mandatai. Ką tai reiškia išrinktai į Seima daugumai? Pozicija silpnėja, opozicija stiprėja.
  Kada bus svarstomas šis klausimas? Jeigu nebenori vykdyti pažadu pagal programa, pasikeitė pažiūros, privalo aplamai trauktis iš Seimo, užleisdamas vieta kitam nariui. Ir, mano manymu, tikrai bus mažiau skaldymosi. Dabar aš dėl šių perbėgėliu jaučiuosi apgautas.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 11. Ar jums vaikmušiai; ar vaikai rūpi? Skirkite skriaudžiamą vaiką nuo blogų įpročių turinčių tėvų. Leisite truputį mušti ir kaltinsite kaip visada opoziciją. Neleiskite, kad ant sprando liptų vaikmušiai, ,negerbiantys vaiko. Ieškantys užtarėjų vaikų pliaušknimui. Nejaugi Lietuva žengs atgal. Čia turi būti ginama ori, graži vaikystė, o ne žiaurios šeimos, kurios nenori tobulėti

  Thumb up 1 Thumb down 13 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...