Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 22 Antradienis
 

R.Karbauskis: ką pasakyti mokytojams ar medikams, jeigu LRT už dainą mokama tūkstantis eurų?

2018-01-23 13:48 | Politika | Komentarų (30)

E.Jakilaitis ir R.Karbauskis. KK nuotr.

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis surengė spaudos konferenciją, kurioje atskleidė, kaip LRT leidžia mokesčių mokėtojų pinigus.

Būtent šiuos klausimus tirs Seime sudaryta specialioji komisija, kurios darbą Seimo opozicijoje esantys TS-LKD, G.Palucko socialdemokratai ir Liberalų sąjūdžio nariai siekia užblokuoti pasitelkiant Konstitucinį Teismą. Jam, kaip žinia, vadovauja buvęs Vilniaus miesto savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos narys, A.Kubiliaus Vyriausybės KAM ministrės R.Juknevičienės patarėjas, buvęs TS-LKD kandidatas į Europos parlamentą Dainius Žalimas.

Šį LRT tyrimą Seime, kaip buvo galima suprasti iš R.Karbauskio pasisakymų, išprovokavo pati LRT, kuri ne tik atsisakė pateikti Seimo narių prašomą medžiagą ir atsakyti į Seimo narių klausimus, tačiau iš LRT steigėjo – Seimo dar ir išsityčiojo.

Kaip teigė Seimo Kultūros komiteto pirmininkas R.Karbauskis, priežastys, kodėl buvo sudaryta komisija LRT veiklai tirti, buvo neišvengiamos.

LRT pateikė 2016 metų ataskaitą Seimo Kultūros komitetui, tačiau ji nebuvo patvirtinta ir atvirai buvo pasakyta, kad komiteto nariai, o taip pat Seimo nariai turi klausimų.

Kaip teigė R.Karbauskis spaudos konferencijoje, ankstesni Seimai tvirtindavo ataskaitas nesigilindami, kaip leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai. Pvz., kartą LRT metinės veiklos ataskaita Seimo Švietimo ir kultūros komitete buvo patvirtinta vos per 3 minutes.

Taigi, turėdami klausimų, beveik 70 Seimo narių kreipėsi į LRT tarybą, tačiau atsakymas buvo toks – kad informacija konfidenciali ir ji Seimo nariams nebus atskleista.

Tada jau 80 Seimo narių papildomai kreipėsi į LRT, prašydami, kad LRT kreiptųsi į prodiuserius, jog šie leistų LRT pateikti Seimui sutartis bei laidų sąmatas.

Ir tuomet, pasak R.Karbauskio, Seimo nariai iš LRT tarybos gavo chaotiškai pateiktą medžiagą. „Nėra dalies sutarčių, sąmatų, net tų, kurie leido pateikti“, – spaudos konferencijoje sakė R.Karbauskis.

Anot jo, Seimui pateikta taip, tarsi bandyta pasijuokti iš Seimo. Taip pat atsisakyta pateikti sutartis bei sąmatas dalies prodiuserinių kompanijų, tarp kurių – ir E.Jakilaičio. Nuo mokesčių mokėtojų taip pat slepiama, kiek, pvz., kainuoja laida „Beatos virtuvė“.

Vienas prodiuseris, kurio pavardės R.Karbauskis neįvardijo, pateikė teisininko paruoštą sutikimą LRT pateikti sutartis ir sąmatas Seimui, tačiau teisine prasme šis „sutikimas“ reiškia nesutikimą. Savo atsakyme LRT viena UAB rašo, jog neprieštarauja, kad LR Seimui būtų atskleista jį dominanti informacija, tačiau primena LRT, kad sutartys ir sąmatos yra konfidencialios, todėl, prieš pateikiant dominančią informaciją Seimui, reikėtų papildyti sutartis raštišku susitarimu, jog LRT prisima įsipareigojimus atlyginti UAB patirtą žalą, jei Seimui pateikta informacija Seimo būtų atskleista UAB konkurentams ir tokia žala atsirasti.R.Karbauskis spaudos konferencijoje pateikė ir LRT sudarytą lentelę apie 2017 m. LRT televizijų programų santykį – kad 57,8 proc. sudarė LRT rengiamos programos, 25,8 proc. – bendra produkcija su prodiuserinėmis įmonėmis, o nepriklausomų prodiuserių programos sudarė 16,4 proc.

„Tačiau dalys procentais būtų visai kitokios, jei tai būtų paskaičiuota lėšomis, ne laidomis“, – įsitikinęs R.Karbauskis.

Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad LRT 2017 m. už 10 proc. savo biudžeto (3 793 245, 94 eur) neskelbiamų derybų būdu įsigijo kilnojamą televizijos stotį.

Anot R.Karbauskio, buvo vadovautasi dar 2003 metų Vyriausybės nutarimu ir pirkimo procedūros neatitinka Viešųjų pirkimų įstatymo.

Seimo Kultūros komiteto pirmininkui kyla klausimų ir dėl darbo užmokesčio ir autorinių sutarčių santykio LRT. Pvz., vieno Lietuvos nacionalinės televizijos darbuotojo darbo užmokestis 2015 m. 3863 eurai, 2016 m. – 4362 eurai, tuo tarpu per nurodytus metus pagal autorines sutartis jam priskaičiuota: 2015 m. – 25 625 eurai, o 2016 m. – 19 499 eurai.

Kito telezijos darbuotojo darbo užmokestis 2015 m. buvo 11 157, 2016 m. – 11 359 eurai, tuo tarpu pagal autorines sutartis tas pats darbuotojas dar gavo: 2015 m. – 5986, 2016 m. – 8587 eurus.

Iš tokių lentelių R.Karbauskiui kyla darbo užmokesčio ir autorinių sutarčių santykio klausimas: kodėl LRT – dvigubos sutartys? Ar televizijos darbo santykiuose nėra tų pareigų, kurios yra autorinėse sutartyse?Seimo Kultūros komiteto pirmininkas R.Karbauskis spaudos konferencijoje taip pat pateikė dokumento kopiją, rodančią, kaip LRT leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai: jau prie pasirašytos sutarties su prodiuseriu buvo pasirašytas ir papildomas susitarimas – prodiuseriui sumokėti 111 546, 45 eurus.

R.Karbauskis atkreipė dėmesį į labai netvarkingą apskaitos vedimą. „Ant sutarčių nėra numerio, nėra netgi datų. Jeigu sutartis neturi numerio, nėra sąmatų, labai keistas apskaitos vedimas“, – pastebėjo Seimo narys.

Anot jo, daug sutarčių, kurios neatlygintinos, tačiau vėliau tampa atlygintomis – įterpiamas V sutartis dalis.

Pvz., sutartyje prodiuseris įsipareigoja neatlygintinai organizuoti ir užtikrinti kassavaitines TV programas. Sutarties IV punktas – „Programos anonsavimas“ („LRT įsipareigoja transliuoti LRT televizijos programose <…> Prodiuserio sukurtus ir pateiktus programos anonsus…“). Toliau seka ne V, o VI punktas – „Autorinės ir gretutinės teisės“. O po trijų mėnesių pasirašomas papildomas susitarimas, kuriuo žodis „neatlygintinai“ išbraukiamas, ir sutartis papildoma V skyriumi „Atsiskaitymo sąlygos ir tvarka“.

Taip pat paaiškėjo, kad vienoje laidoje dainininkams už dainą buvo mokama po tūkstantį eurų.  „Kaip paaiškinti mokytojui ar ligoninei, jeigu kitoje vietoje mes už dainą mokame tūkstantį eurų?“- klausė R.Karbauskis.

Jo tikslas – pagal BBC skaidrumo standartus dirbanti LRT.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Gaunasi,kad LRT yra atskira respublika Lietuvoje,laikas deramai sureguliuoti jos veiklą,visus darbus turėtu atlikti etatiniai LRT darbuotojai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. 1.Neskubekim:Pasaulis tvarkosi pats.Ziurim Palestina ir JAV=tragikomedija!2.Rusija:gal jau eilinis rusas zino ,kad Lenin buvo zydas…!3.Kas pasikeite Lietuvos Valdyme po TSRS isardymo:pavadinimai ir veliava su Himnu.4.Partijos tapo anegdotu,Seimas laikosi valstieciu,Prezidentura keiksmazodis…Coda:prasau Valdytojus-darykit isvadas,cia jug lietuvio Zeme ir seimininkas cia lietuvis…ir uzleiskit Valdyma man -lietuviui.Man reik lito,Tevynes,laisves ir ne ubago lazdos.Mes jau privalome gintis tik kap?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. Vakarykštė Karbauskio spaudos konferencija rodo kokioj gilioj šiknoj sėdim ir apibendrinus galima pasakyti, kad konservų – socdemų valdžia šiltnamio sąlygas yra sukūrusi saviems, kuriems milijonai plaukia be jokių sąžinės graužimų. O visa likusi tauta palikta ubagiškom sąlygom. O visa ta išskirtinė klika užvaldžiusi beveik visą žiniasklaidą, todėl jie taip ir puola Karbauskį. O jis nori vienodų sąlygų visiems.

  Thumb up 26 Thumb down 1

 4. Jeigu butu lrt ir jos paslepsniuose viskas tvarkingai ir dorai,tokio puolimo tikrai nebutu.Puola visi kas bent kiek sildesi prie tu lrt babkiu.Koncervatnyku partine gauja nebezino kaip ant Karbauskio bejodineti.Komferencijoje buvo graudu ziureti i tuos ,kurie bijo komisijos labjau nei velnias kryziaus.Idomu kaip seimo komisija dirbs,kai is viso seimo lrt tiesiog issityciojo.?Jeigu seimo komisijoje bus vel koncervatnyku ,tai is tos komisijos tiketina vel sulauksime paskutine diena,stjant ir iseinant.Ramunai,kol jus neinizijuosit rimto tyrymo pries koncervatnykus,uz snoro isvogima,uz skolinimasi valstybes vardu milijardus tris-keturis kart brangiau,uz duju gelda,kur neaiskus nei nuomininkai,nei sutartyss pasirase sukciai,uz Leo ir t.t.,tol koncervatnykai nei patys dirbs seime Tautos gerovei,nei leis dirbti kitiems.O prezidentes sioje betvarkeje irgi nera,nes jai reikia laikyti uz rankos “dedule”,kad sis nesusmuktu i savo paties aprasyta shudeli.

  Thumb up 24 Thumb down 1

 5. “Kas valdo informaciją, tas valdo pasaulį” Siauro šeimininkai stoja į žūtbūtinę kovą dėl savo propagandos tribūnos. Juokinga ir graudu buvo, kai Jakilaitis panoro būt LRT vadovu, kalbėdamas apie skaidrumą ir objektyvumą. Na, tai tas pats, kai velnias mokytų kitus laikytis Švento Rašto

  Thumb up 35 Thumb down 1

 6. reikia ištirti tas “neatlygintinas” sutartis, kurios paskui patapdavo “atlygintomis”, ar ten nėra sukčiavimo požymių

  Thumb up 33 Thumb down 0

 7. kad, Skydinės televiziją R.Karbauskis gerai išgasdno .Jeigu jų ankstesnes ataskaitas patvirtindavo ir pinigus paskirdavo per tris minutes, tai šiemet jie tikrai patyrė šoką.Jau vien E.Jekilaičio lakstymas ir baimės pilnos akys rodo, kad Karbauskis teisus……..

  Thumb up 42 Thumb down 1

  • Ir dar kaip teisus, o tai jau baisu, koks bardakas valstybėj. Dirbau buhalterijoje, tai dėl 1 cento atitikimo ieškodavau, o čia ,galimai, dalinasi tūkstančius ar dar daugiau ir visiems gerai, įkainuoja savus talentus ir nieko. Jei savus pinigus taip švaistytų, tai tiek to , čia gi mūsų visų, ir per tokius parazitus jaunimas baigia išsibėgioti,- visa viltis – KARBAUSKIS

   Thumb up 40 Thumb down 0

  • Nu tai tegul tiems laaaabai dideliems talentams moka už dainą po tūkstantį iš savo kišenės, o tai daug kas persikvalifikuos ir dar talentingiau padainuos už mūsų visų pinigus ir už pigiau

   Thumb up 29 Thumb down 0

 8. Karbauski, pakelk vienintelį turimą puikų ginklą – SNORO bylą ir iškart tiek Mėlyna tumba, tiek Ožys, tiek ir Kubiloidų vagių gauja į kelnes prišiks. Garantuoju. Kitaip tvartelinių ožių gauja tave gyvą “suės”. Skubiau revizuok Seime banko SNORAS bylą!

  Thumb up 41 Thumb down 3

 9. Tikroji mafija yra ne ta, kuri matoma, bet ta, kuri nematoma. Tai yra slaptųjų tarnybų mafija, įvykdžiusi faktinį valstybės perversma, žr. YouTube kanale “jurijradovich” vaizdo įrašą “Coup d’etat – Valstybės perversmas”. Ji neteisėtai seka jus ir pasisavina valstybės lėšas. LR slaptųjų tarnybų slaptųjų agentų bei operatyvinių mašinų valstybinių numerių sąrašas: Facebook, Jurij Radovič. Prašoma platinti.

  Thumb up 26 Thumb down 1

 10. na jau konservatoriu skaidrius projektelius tai matem ce turiu omeni duju afera paskola uz belekokius procentus ir t.t.kubilius ir simonyte daug prie to prisidejo

  Thumb up 31 Thumb down 1

 11. Esu priblokštas tokios naujienos – LRT nebuvo audituojama? Yra daugybė privačių nedidelių bendrovių, kurioms auditas privalomas. O tokiai įstaigai kaip LRT – ne? Stebuklų šalis.

  Thumb up 45 Thumb down 0

 12. AR TIKRAI TOKS jAKILAITIS NEPAKEIČIAMAS- nejaugi VU per 27 metus -NEPARUOŠĖ IR NEIŠLEIDO VAKARIETIŠKŲ ŽURNALISTŲ,KURIŲ BŪTŲ NEGĖDA…ir dar Peleckis…..gall jie ruošiasi bŪti-30 METŲ TELEVIZIJOJE,IR TEN SOVIETMETĮ tobulinti,GAL ateis laikas kaip senelis atveš saulę………10 metų negaliu žiųrėti TV kur žeminami ir niekinami dori žmonės…….

  Thumb up 34 Thumb down 0

  • Simonyte musu pensijas ateme, o kai mes atejome prie Seimo su valdzia pasikalbeti, tai dar ministru pirmininkas konservatorius Kubilius su Krasto ministre Jukneviciene mus guminemis kulkomis pavaisino.

   Thumb up 37 Thumb down 0

 13. Žinau,kaip stebimi UAB-ai.Keista,kodėl tai nelietė LRT.Vien pažiūrėjus į tų laidų rengėjus ir dalyvius nuolat,tą pati “grupė draugų”.Aš tai pavadinčiau “mažyte mafija”,pradėta kurti a.a.Brazausko laikais……..

  Thumb up 42 Thumb down 2

 14. 100 procentu palaikau Karbauska,nes esu buhalteris,man nesuprantama leidziamos milijonines sumos,o kaip rasom a nera nr,kai kur datu leidziami istaisymai,tai kur ziurejo liaudies kontrole ,vmi juk paprastam mirtingajam butu senai sedejes belangeje butu keliamos baudziamos bylos.Cia tikru tikriausias dokumentu klastojimas ir visu musu pinigu savinimasis.Tik tokiems veikejams turi buti keliamos bylos ir von is darbo .Laikykis Ramunai tu teisus

  Thumb up 56 Thumb down 0

 15. KAI NĖRA VALDŽIOS KAITOS-KAI WSIO ZAKONO-JIEMS GI LEIDO KĄ NORI DARYTI,SVARBU NEPATOGIUS KLANUI ŽMONES -ŽEMINTI……todėl nei daktarai negaus algos normalios ,nei mokytojai-KOL VALDŽIOJE BUS BEBRAI…..KAIP GALIMA LEISTI -TAI TRATINTI VALSTYBĖS TURTĄ…KĄ NETURI NORMALIŲ ŽURNALISTŲ GABIŲ-O NE TOKIu ,KAIP RUSIJOJE …..Makronas puikiai pasakė-ne žurnalistai-o propogandistai…………NEJAUGI VU neišleido per 27 metus nei vieno gabaus žurnalisto,kuris dirbtų pagal vakarietiškus principus………

  Thumb up 42 Thumb down 0

  • VU dėstytojai irgi tik propagandistai profesoeiai. Taip kaip jie gali išmokyti kitus žurnalistais, jei net nežino kaip tikras žurnalistas turi dirbti ? Tad moko tik į save panašius, kaip patys buvo išmokyti dar sovietmetyje.

   Thumb up 21 Thumb down 0

 16. Pasakyk: Šimtaprocentinė tiesa ir neginčyjami faktai rodo,kad Lietuvoje valdžiažmogių šaikoje yra įsitaisęs VAGIŲ LIZDAS SU GERU STODU DAUKANTINĖJE.

  Thumb up 48 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...