Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 7 Penktadienis
 

Malaizijos keleivinio lėktuvo Boeing 777 (MH17) tragedija rytų Ukrainoje – atsitiktinumas ar JAV/NATO provokacija prieš Rusiją?

2014-07-19 16:15 | Nuomonių ringas | Komentarų (120)

Malaizijos lėktuvas buvo įviliotas į iš anksto suplanuotus mirties spąstus?


Ramūnas Alaunis

2014 liepos 17 dieną rytų Ukrainoje 60 km nuo Donecko sudužo Malaizijos avialinijų lėktuvas Boeing 777 – 200 (reiso Nr. MH17), skridęs iš Amsterdamo (Nyderlandai) į Kuala Lumpurą (Malaizija). Lėktuvu skrido 283 keleiviai ir 15 ekipažo narių. Visi žuvo. Lėktuvas buvo techniškai tvarkingas. Visos lėktuvo ryšių sistemos dirbo normaliu režimu.

Daugelis klausia, kodėl lėktuvas skrido per šią pavojingą teritoriją? Teigiama, kad lėktuvas sprogo ore, kai į jį pataikė žemė – oras raketa. Šios lėktuvo tragedijos nebūtų buvę, jei rytų Ukrainoje nebūtų JAV ir NATO šalių sukurstyto karo, nebūtų karinių veiksmų pietryčių Ukrainoje.

Malaizijos lėktuvas buvo įviliotas į iš anksto suplanuotus mirties spąstus?

Oro kelias virš Ukrainos, kuriame įvyko Boeing 777 – 200 (MH17) buvo dažnai naudojamas Europos skrydžiams į Aziją. Tuo pačiu metu tuo pačiu oro keliu skrisdavo ir kiti lėktuvai, kaip ir ne vieną savaitę prieš tai. Malaizijos MH17 lėktuvo reisas skrido 10,600 metrų aukštyje. Šis skrydžio aukštis buvo patvirtintas tinkamu tarptautiniams skrydžiams Tarptautinės Civilinės Aviacijos Organizacijos (ICAO), nors 2014 m. liepos 8 dieną Ukrainos aviacijos tarnyba priėmė rekomendacijas tarptautinių reisų lėktuvams neskristi žemiau 9000 m aukščio dėl Ukrainos vykdomos anti-teroristinės operacijos tose vietovėse, kuriose karines užduotis vykdė Ukrainos kariniai lėktuvai ir oro gynybinės sistemos.

Balandžio mėnesį Tarptautinė Civilinės Aviacijos Organizacija buvo nustačiusi, kad skristi virš Krymo pusiasalio yra rizikinga. Atsižvelgdamas į tai visą tą laiką MH17 reisas skrido pagal ICAO patvirtintą oro erdvės skrydžio planą, nors oro skrydžio saugumo rizika buvo akivaizdi.

MH17 skrydžio planas buvo patvirtintas Eurokontrolės, kuri išimtinai yra atsakinga už civilinės aviacijos lėktuvų skrydžio kelių per Europos oro erdvę nustatymą. Eurokontrolė yra oro navigacijos tiekėja Europai pagal ICAO taisykles.

Malaizijos avialinijos pareiškė, kad Boeing 777 skrydžio MH17 planas buvo parinktas tinkamai, kaip buvo reikalaujama skristi 35 tūkstančių pėdų aukštyje (daugiau, kaip 10,000 m) skrendant per Ukrainos teritoriją.

Deja, skrydžio metu lėktuvo skrydžio aukštis buvo nustatomas oro kelių kontrolės antžeminių tarnybų. Prieš įskrisdamas į Ukrainos oro erdvę, MH17 pilotų ekipažas Ukrainos oro kelių kontrolės dispečerių buvo instruktuotas skristi 10 km aukštyje, t.y. buvo priverstas sumažinti skrydžio aukštį 600 metrais. Iki Ukrainos draudžiamo skrydžio aukščio buvo likę 1000 metrų.

Iš radarų grafinių duomenų, fiksuojančių lėktuvų judėjimą, matyti, kad dešimt MH17 reiso skrydžių oro keliai vedė gerokai aplenkdami Donecko regioną pietuose ir kirto Azovo jūros regioną, tačiau liepos 17 Malaizijos lėktuvo MH17 reisas, pasibaigęs tragedija, buvo nukreiptas nuo įprastinio kelio 500 km į šiaurę vedančiu keliu per Donecką, kurio oro erdvė Ukrainos vyriausybės buvo riboto skraidymo.

Šioje vietoje atkreipsiu dėmesį, kad 2014 m. kovo 8 d. dingusio ir iki šio nerasto Malaizijos lėktuvo “Boeing 777” (MH370) tos dienos reisas taip pat buvo nukreiptas nuo įprastinio kelio kitu oro keliu.

http://edition.cnn.com/2014/03/19/world/asia/malaysia-airlines-flight-path-change/index.html

JAV FAA paskelbė Ukrainos oro erdvę draudžiamą skrydžiams dar prieš 3 mėnesius

Nors JAV Federalinė Aviacijos Administracija (Federal Aviation Administration FAA) viešai paskelbė Ukrainos oro erdvę draudžiamą visiems lėktuvams, esantiems jos jurisdikcijoje dar prieš 3 mėnesius, tačiau pasirodo, kad kitų avialinijų lėktuvai toliau tęsė skrydžius per jau keletą mėnesių trunkančią karo zoną.

Dauguma aviacijos tarnybų tikrai žinojo apie šią pavojingą oro erdvę. Beveik prieš 3 mėnesius JAV Federalinė Aviacijos Administracija savo tinklapyje “Specialių taisyklių” dalyje paskelbė įsakymą, draudžiantį Amerikos pilotams, oro transporto bendrovėms, užsakomiesiems lėktuvams ir visiems kitiems, kurie yra FAA jurisdikcijoje, skristi per bet kurią Ukrainos teritoriją.

Tad kyla klausimas, kodėl per Ukrainą, kurioje jau keletas mėnesių vyksta karinis konfliktas ir kurioje jau buvo numuštas ne vienas Ukrainos lėktuvas, vis dar skrisdavo visi civiliniai lėktuvai, žinodami, kad gali būti numušti? Kodėl nebuvo sustiprinta Ukrainos oro erdvės kontrolė?  Tik JAV Federalinės Aviacijos Administracija įvedė draudimą civiliniams lėktuvams skristi per Ukrainos teritoriją.

https://www.youtube.com/watch?v=mrHc7wEcgjE

Malaizijos lėktuvo numušimas – atsitiktinumas ar apgalvota provokacija?

Vietovėje, virš kurios buvo numuštas lėktuvas, iš tikrųjų vyksta smarkūs mūšiai tarp reguliarios Ukrainos armijos dalinių ir rytų Ukrainos sukilėlių. Liepos 15 dieną Ukrainos ginkluotosios pajėgos rytų Ukrainoje netoli Donecko dislokavo priešlėktuvinę sistemą „Buk“. Kita tokia pati priešlėktuvinė sistema buvo dislokuota Charkove. Lėktuvą, skrendantį daugiau kaip 10,000 m aukštyje, gali numušti tik raketa S-200 arba „Buk“ sistema. Tokių ginklų sukilėliai neturi ir negali leisti sau turėti. Tą patvirtino ir Ukrainos Gynybos ministras V. Galetejus likus kelioms dienoms iki lėktuvo MH17 tragedijos.

Rusijos karinio eksperto Igorio Korotčenkos teigimu, katastrofą virš Donecko galėjo sukelti Ukrainos priešlėktuvinės „Buk“ sistemos operatorių nekompetentingumas ir profesionalumo trūkumas išbandant raketas naujose dislokavimo vietovėse. Jo teigimu, Ukrainos priešlėktuvinės gynybos daliniai neturėjo jokių tinkamų apmokymų nuo tada, kai subyrėjo TSRS.

Liepos 17 virš Ukrainos numuštas Malaizijos keleivinis lėktuvas Boeing 777, (MH17) primena 2001 spalio 4 dienos tragediją, kuomet virš Ukrainos per klaidą buvo numuštas Rusijos Sibiro avialinijų lėktuvas TU-154  (reisas 1812), skridęs iš Tel Avivo į Novosibirską. Tuomet žuvo 66 keleiviai ir 12 įgulos narių, kuriuos Ukrainos karinių pratybų metu per klaidą virš Juodosios jūros numušė Ukrainos priešlėktuvinė raketa.

Tad dabartinio Malaizijos lėktuvo skrydžio MH17 incidentas, sukeltas nusikalstamo neatsakingumo ar sąmoningos Kijevo provokacijos, išnaudojamas siekiant apkaltinti Rusiją ir nukreiptas prieš rytų Ukrainos sukilėlius, kad Kijevas kuo greičiau gautų tarptautinę paramą vykdant etninį valymą rytų Ukrainoje net neatlikus lėktuvo tragedijos tyrimo.

JAV analitinės bendrovės IHS (www.ihs.com) raketų ekspertas Dougas Richardsonas pateikė Ukrainos raketinės sistemos galimybių analizę:

Ukraina savo kariniame arsenale turi ilgojo nuotolio raketinių įrenginių “Buk”, galinčių numušti lėktuvus, skrendančius daugiau kaip 10,000 metrų aukštyje.

“Buk” sistemos paleistos raketos maksimalus veikimo spindulys 32 km. “Buk” raketų paleidimo sistema gali veikti ir viena (autonomiškai, be atskiro radarų centro). Sistema pati turi radarus galinčius aptikti skrendančius taikinius ir juos sunaikinti ir gali dirbti režime tik aptikti taikinius, bet jų nesunaikinti (target-detection mode) ir autonomiškai parinkti taikinį, atsiradusį radaro ekrane.

Priešlėktuvinė “Buk” sistema turi savo identifikacijos sistemą – Priešas ar Savas (Identification Friend or Foe systemą, IFF). Ši sistema tik leidžia nustatyti, ar radarų aptiktas taikinys yra “draugiškas lėktuvas”. Elektroninė sistema kaip sargybinis paklausia: “Kas ten eina?” Jei negaunamas joks atsakymas, tai reiškia, kad tai nėra jūsų karo lėktuvas. Sistema nerodo jokio įspėjimo, kad buvo sekamas (keleivinis) lėktuvas. Todėl priešlėktuvinės “Buk” sistemos įrenginio valdymas reikalauja apmokytos komandos – personalo, kuris apmokytų kaip naudotis šia sudėtinga sistema.

Ar rytų Ukrainos sukilėliai galėjo numušti Malaizijos Boeing 777, MH-17?

Jau keletą mėnesių rytų Ukrainoje sukilėliai numušinėja Ukrainos karinių oro pajėgų sraigtasparnius, karo lėktuvus ir netgi karinius transporto lėktuvus, naudodami įvairias nešiojamas priešlėktuvines raketas, kuriomis neįmanoma buvo numušti Malaizijos Boeingo 777, skridusio 10,000 m aukštyje, kuriame tokio tipo nešiojamos priešlėktuvinės raketos taikinio nepasiekia.

Sukilėlių naudojamos nešiojamos priešlėktuvinės raketos negali pasiekti 10,000 m aukštį. Optimalus nešiojamų priešlėktuvinių sistemų veikimo aukštis apie 3,000 m.

Jei sukilėliai ir turėtų “Buk” sistemas, jų būtų tikrai ne viena. Kijevas jau pareiškė, kad priešlėktuvinės sistemos tariamai buvo pateiktos sukilėliams iš Rusijos ir iš karto paneigė, kad kuri nors viena jų “Buk” sistema galėjo būti sukilėlių rankose.

Ukraina suklastojo įrodymus, kad apkaltintų Rusiją Malaizijos lėktuvo numušimu?

Visos trys šalys – Rusija, sukilėliai ir Ukrainos pajėgos sutiko, kad Malaizijos lėktuvas buvo numuštas priešraketine „Buk“ sistema, NATO vadinama SA-17.

Ukraina išplatino garso įrašą, kuriame tariamai perimti „pro-Rusiškų separatistų“ pokalbiai, kuriuose kalbama apie numuštą lėktuvą, kaip manomą Malaizijos Boeing 777 – MH17.

http://www.youtube.com/watch?v=BbyZYgSXdyw&feature=player_embedded

Deja, tariamai perimtas pokalbis sukurtas dar prieš lėktuvo sudužimą ir parodo, kad pokalbis yra klastotė.

Dabar reikėtų prisiminti kaip beveik prieš metus pasaulis buvo ant globalinio karo slenksčio, kuomet YouTube buvo išplatintas provokacinis vaizdo įrašas, “įrodantis”, kaip Sirijos prezidento Asssado režimas panaudojo nuodingas dujas prieš savo žmones, kurios (kaip vėliau buvo atskleista, buvo pagamintos Britanijoje) nunuodijo kelis šimtus žmonių. Sirijos pilietinis, kaip ir dabartinis Ukrainos pilietinis karas, – tai slaptasis JAV/NATO karas, nukreiptas prieš Rusijos geopolitinius interesus. Tuomet JAV/NATO ketinimus bombarduoti “Sirijos Assado režimą” JT ST vetavo Rusiją. Lietuvos atstovai palaikė JAV pusę ir falsifikuotą vaizdo įrašą priėmė kaip neginčijamą įrodymą.

Po metų vėl susikirto tų pačių pagrindinių žaidėjų – JAV ir Rusijos geopolitiniai ir energetiniai interesai –  tik jau Ukrainoje. Ir vėl YouTube atsirado neginčijamas įrodymas – garso įrašas, “demaskuojantis rytų Ukrainos teroristus”.

Tarp kitko, 2014 vasario 20 d. YouTube buvo išplatintas vaizdo įrašas, kuriame tariami V.Janukovičiaus snaiperiai šaudo į “taikius Maidano protestuotojus”.

JAV ir Vakarai lėktuvo tragedija naudoja savo politiniams tikslams siekiant izoliuoti Rusiją

Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį rezonansą, kadangi lėktuvas nukrito netoli Ukrainos – Rusijos pasienio,  teritorijoje, kurioje paskutinėmis dienomis vyksta smarkūs mūšiai tarp Ukrainos armijos ir sukilėlių karinių pajėgų. Oficialiai dar niekas nebuvo pripažintas atsakingu už incidentą. Tačiau globalistų valdoma propagandinė žiniasklaida jau spėjo apkaltinti Rusiją. Save pasiskelbusios Donecko respublikos atstovai pareiškė, kad jų pajėgose nėra ginklų, galinčių numušti lėktuvą, skrendantį 10 km aukštyje.

JAV/ES pagalba į valdžią atvestas Ukrainos prezidento P.Porošenkos valdomas propagandinis Ukrainos „TV5“ kanalas, pradėtas transliuoti ir Lietuvoje, paskelbė, kad „teroristai numušė Malaizijos keleivinį lėktuvą“.

Šiuo atveju nesvarbu, kas numušė, lėktuvą. Svarbu kas bus apkaltintas.

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/59457/zinios._ukraina_rusu_kalba_

Kol Rusijos prezidentas V.Putinas pareiškė, kad lėktuvo tragedija rytų Ukrainoje turi būti objektyviai ištirta, Vakarų politikai šią tragediją išnaudojo savo politiniams tikslams siekiant izoliuoti Rusiją.

Iškart po to, kai naujienų agentūros išplatino žinią apie numuštą Malaizijos avialinijų lėktuvą Boeing 777 (MH17) virš rytų Ukrainos, Donecko, Vakarų bei Lietuvos žiniasklaida ir Lietuvos politikai, neturėdami jokių konkrečių įrodymų, nedelsdami apkaltino Rusijos prezidentą V.Putiną. Šis incidentas buvo panaudotas JAV ir Vakarams toliau siekiant izoliuoti Rusiją.

Buvusi JAV Valstijų sekretorė Hilary Clinton pareiškė, kad ši krizė turi “pažadinti Europą prieš Putino keliamą grėsmę”. Iš tikrųjų šis įvykis yra palankus Jungtinėms Valstijoms, kurios nesėkmingai stengiasi įtikinėti savo sąjungininkes Europoje įvesti griežtesnes sankcijas prieš Rusiją.

NATO ir JAV provokuoja Rusiją įsitraukti į karą Ukrainoje, leisdami JAV ir Vakarų remiamam Ukrainos prezidentui P.Porošenkai žudyti etninius rusus pietryčių Ukrainoje. Negalėdamos išprovokuoti Rusijos, Jungtinės Valstijos, negaišdamos laiko, Malaizijos lėktuvo katastrofą išnaudojo savo politiniams tikslams, spausdamos ir Europą sugriežtinti sankcijas prieš Maskvą.

Kam naudinga Malaizijos lėktuvo Boeing 777 (MH17) katastrofa ?

Be jokios abejonės, per vykstančią Ukrainos krizę numuštas Malaizijos Boeing 777 (MH17) buvo kur kas patogesnis įvykis JAV/NATO ir jo atvestam į valdžią Kijevo režimui, nei Rusijai ar rytų Ukrainos sukilėliams. 2013 pabaigoje, 2014 pradžioje Euromaidano metu NATO pati pradėjo remti ginkluotus Kijevo neo-nacius, ką pripažino net Britanijos propagandinė naujienų agentūra BBC.

Kijevo karinės pajėgos, dislokuotos rytų Ukrainoje, paskutinėmis dienomis patyrė pralaimėjimą. Keletas jos dalinių apsupti ar sunaikinti. Vakarų Ukrainoje kyla didelis nepasitenkinimas ukrainiečių, nenorinčių žygiuoti kariauti į rytus. Ankstesni NATO bandymai sugundyti Rusiją įsiveržti į Ukrainos teritoriją ir pakeisti pasaulio nuomonę, nukreiptą prieš Maskvą, greit žlugo.

Paskutinė korta, kuria žaidė JAV, buvo kita eilė sankcijų, kurios beveik buvo išjuoktos, kaip neefektyvios ir bejėgės. Netgi JAV finansinės – korporacinės grupuotės pasmerkė paskutines sankcijas, pareikšdamos, kad jos buvo “vienašališkos” savo prigimtimi ir taip apribojo JAV įmones nuo bendradarbiavimo su Rusija, tuo tarpu palikdamos Europos konkurentus laisvais, galinčiais užpildyti šią tuštumą. Neefektyvi JAV priešpriešos ir Rusijos žlugdymo užsienio politika reikalauja daugiašalių sankcijų, kurias beveik visi paremtų. Tačiau tokia universali ekonominių sankcijų jėga iki šiol neegzistuoja. JAV sankcijos buvo neefektyvios dėl nesugebėjimo suvienyti Europą ir Aziją. Ir taip labiau izoliavo pačias Jungtines Valstijas nei Rusiją.

Rusija ir sukilėliai, kariaujantys rytų Ukrainoje, numušdami civilinį lėktuvą, jokios naudos negautų, tik dar labiau viską prarastų. Tad dėmesys krypsta į NATO ir jo įtvirtintą Kijevo pro-fašistinį režimą.

Numuštas lėktuvas – jau antras Malaizijos Boeing 777 lėktuvas, prarastas neaiškiomis aplinkybėmis, tad “įžvalgių” Vakarų propagandistų greit atsidūrė dėmesio centre. Šie propagandistai, dar neištyrus visų aplinkybių, dabar kaltina Rusija ir rytų Ukrainos sukilėlius.

Malaizijos lėktuvo numušimas labiau suvienys Europą ir visus kitus NATO ir JAV sąjungininkus, priimant sprendimą tiesiogiai įvesti JAV/NATO kariuomenę į Ukrainą. Ypač tai akivaizdu, kad JAV ir NATO nelinkę pripažinti Malaizijos lėktuvo katastrofos, kaip atsitiktinės klaidos.

Niujorko dienraštis “Daily News” liepos 17 pranešė: “Iškart po to, kai Malaizijos lėktuvas buvo numuštas virš Ukrainos teritorijos, Ukrainos vyriausybės atstovai nukreipė pirštus į priešingą pusę – į Rusijos prezidentą Putiną. Ir jie pradėjo maldauti pasaulio pagalbos.”

“Europa, JAV, Kanada, civilizuotas pasauli, atverk akis! Padėk mums kaip tik gali”, – savo Facebooko puslapyje rašė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos atstovas Antonas Geraščenko po to, kai danguje sprogo Boeing 777. “Tai dievo karas su velniu!”

Komentarai

 

 

 
 1. Kažkodėl Ukrainos žiniasklaida per konferenciją pateiktus Rusijos žvalgybinius duomenis ignoravo ir apie šių duomenų gavimą visai tylėjo. Kodėl nepateikia savų duomenų? Kodėl iš karto po katastrofos Ukrainos Buk’ų radiolokatorių intensyvums buvo sumažintas per pus (buvo išjungti 5 iš 9). Numušė “priešą”, kurio taip laukė? Kodėl iš paskos paskui Boingą 777 pakilo Ukrainos SU-25? Šis lėktuvas labai greitai gali pasiekti 10 km aukštį, o jo oras-oras raketų veikimo max nuotolis yra 12 km, o garantuotas iki 5 km. Kokiu tikslu Ukrainos karinis (ar du) lėktuvas skraidė civilinių lėktuvų skraidymo zonoje? Juk sukilėliai neturi aviacijos. Pasak JAV, jie turi palydovo kuris aptinka raketų paleidimą, vietovės nuotraukas nuo Liepos 17 iki 21. Kur gi tie įrodymai? Sutapimas ar ne, bet šis JAV palydovas buvo kaip tik virš katastrofos vietos. O nuotraukų vis dar nėra. Kam Ukrainos armijai buvo reikalingi Buk’ai? Ko jie laukė? Kuo numušė, Buku? Ar raketa oras-oras iš karinio lėktuvo? Kodėl nukritusiame lėktuve buvo senų keleivių lavonų tvaikas, mėtėsi medikamentai, kraujo serumas, nesimatė kraujo iš kūnų? Tuo tarpu pilotų kabina (ji visa sveika), tiesiog kraujyje. Mėtėsi nauji pasai su skylutėmis rasti vienoje vietoje kartu su naujomis tašėmis (!?) Dar įdomus faktas, lėktuvas kuris skrenda daugiau kaip 8 val. su 300 keleivių nebuvo jokio maitinimo, jokio maisto lėktuve, nors jo turėtų būti visur. Neva Borispol Kievo aerouoste ar susijusioje organizacijoje dirbęs ispanas Karlos keletas minučių iki Malaizijos Boing sudužimo savo Twitter mikrobloge parašė apie Boingą sekančius du karinius Ukrainos lėktuvus, 3 minutės iki Malaizijos lėktuvo dingimo iš radarų. Iš kur toks tikslumas fakiniam accountui? Vėliau Ukrainos žiniasklaidoje buvo paminėta, kad accoutas buvo neva netikras. Kodėl žiniasklaida nepaminėjo šio fakto? “Kuomet Boeing papraščiausiai dingo iš radarų, Kievas mums pranešė, kad jis sudužo. Kaip jie galėjo sužinoti taip greitai?” – rašo Karlos savo mikrobloge. Karlos taip pat rašo, apie užsienio bendradarbius dispečerinėje, apie numuštą lėktuvą”. Tai tebūna rusų melas, bet kodėl tada nesuinteresuota šio melo paneigti iki šiol slepia dispečerių pokalbius su Boeingo ekipažu? Daug nereikalingų ir labai pavojingų klausimų. Tuo tarpu Ukr. ofic. asmenys, prezidentas iš karto įvardino kaltuosius. Iš kur toks užtikrintumas? Atkreipkite dėmesį, kad nerodo paprastų žuvusiųjų giminaičių. Nėra artimųjų ašarų visai! Žuvusiųjų puslapiai tik su nuotraukomis facebooke, be draugų, be straipsnių, be komentarų, be patikusių puslapių visi (!) sukurti tą pačią dieną, 2013 m. sausio 21 d. Sutapimas ar ne, bet ankščiau dingo Malaizijos taip pat Boeing 777 su serijiniu numeriu 9M-MRO. 2014 kovo 8 dieną naktį su 239 asmenimis, kuris oficialiai nerastas iki šiol. Įdomu, kad šis lėktuvas vežė virš 2 tonų nedeklaruotų krovinių (pusšimtis lavonų?). Nukritęs lėktuvas sukilėlių teritorijoje yra su serijiniu numeriu 9M-MRD. O pavirto D. Istorija labai primena Rugsėjo 11 istoriją su broliais dvyniais..

  Thumb up 1 Thumb down 1

 2. 1
  Kodėl lėktuvo Malaizijos Boeing 777 koridorius buvo nukreiptas per 480 km šiauriau nei įprastai juolab kad šioje zonoje vyskta karas? Kam tai naudinga? Kodėl Kievo dispečeriai nepatraukė, neįspėjo Lėktuvo iš karinės zonos? Kodėl net ir šiame oro koridoriuje lėktuvas pasuko dar 14 km šiauriau link sukilėlių teritorijos? Toks pasitraukimas gali būti sankcionuotas tik iš dispečerinės. Kur Kievo dispečerinės įrašai? Kodėl apie juos tylima? Kokiu tikslu tą pačią dieną Ukrainos kariškiai įjungė 9 Buk radarus? Juk sukilėliai neturi jokios aviacijos. Kodėl Ukrainos spaudoje pasirodė sufalsifikuotas video, neva sukilėliams atvežamas iš Rusijos Buk su nr. 312 išvažiuoja į Rusiją (video matome Ukrainios Krasoarmeiskij miesto autosaloną, esantį Dnepropetrovsko g. 32. Nuo kovo 11 šis miestas kontroliuojamas Ukrainos admijos! O tuo tarpu Buk Nr. 312 juk pačios Ukrainos žiniasklaidos pateikiamas kaip rusų)
  Reikia paminėti, kad sukilėliai buvo pasiruošę net atiduoti tyrimams pas juos esamą neveikiantį Buk’ą. JAV žvalgyba ir JAV žiniasklaida pirma be jokių įrodymų parašė apie turimus įrodymus, tačiau jie nepateikti ir šiandiena. Rusijos žvalgyba pateikė Ukrainoje veikiančius Buk’us Boingo kritimo teritorijoje ir nuotraukas. JAV savųjų nepateikia kažkodėl, nors JAV žvalgybinis palydovas kaip tik tuo metu buvo virš teritorijos. Ar nufotografavo ne tai ką “reikia”? Kokiu tikslu Ukrainos BUK’as atsirado 50 km nuo sukilėlių kontroliuojamos teritorijos kaip tik prieš pat tragediją? Rusų kariškiai pateikė visus duomenis apie toje teritorijoje skraidančius lėktuvus, įskaitant tikriausiai Ukrainos karinį (arba buvo net du kariniai, pagal dispečerį Karlos) kuris nuo Malaizijos Boingo buvo per 3-5 km ir neatsakė į dispečerio užklausimą?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 3. Sis lektuvas, savo mirties skrydziui pakilo dar Vilniuje. Olandija laikesi atsargios politikos Rusijos atzvilgiu, todel lektuve buvo daugiausia olandu. Vos lektuvas nukrito, visi kaip susitare arba paliepti tapo aiskiaregiais ir vieningai apkaltino Rusija, lyg zinodami apie tragedija is anksto, vienok, Rusijai vadovauja ne kvailiai, o ar aiskiaregiai tai zino? Jei kas atidziai klause ka sneka Putinas, tas turetu suprasti kad viska kas uzmanyta ir dar tik planuota, Rusijai puikiai zinoma, ir priversti rusa kariauti su rusu yra avantiura kuri brangiai kainuos visiems prie to prisidejusienms. Tiksliau, kose kabins paprasti zmones, uz bausme kad i valdzia isrinko zmones is gatves ir jiems patikejo savo gyvenimus. Matyt paprasti zmones per gerai gyvena, o avantiuristai uzkabino ne tuos vaikinus.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 4. Kas bebūtų tą lėktuvą numušęs ar jis pats nukrito, nesvarbu,- labiausiai gaila žuvusių žmonių, o daugiausia naudos iš to turi dabartinė Ukrainos vadžia, nes tarptautinis dėmesys Ukrainos krizei buvo priblėsęs. Manau ir JAV, nes jiems reikia karo svetimoje žemėje ginant savo geopolitinius interesus

  Thumb up 2 Thumb down 2

  • Kodėl nukritusiame lėktuve buvo senų keleivių lavonų tvaikas, mėtėsi medikamentai, kraujo serumas, nesimatė kraujo iš kūnų? Tuo tarpu pilotų kabina (ji visa sveika), tiesiog kraujyje. Mėtėsi nauji pasai su skylutėmis rasti vienoje vietoje(!?) Dar įdomus faktas, lėktuvas kuris skrenda daugiau kaip 8 val. su 300 keleivių nebuvo jokio maitinimo, jokio maisto lėktuve, nors jo turėtų būti visur. Sutapimas ar ne, bet ankščiau dingo Malaizijos taip pat Boeing 777 su serijiniu numeriu 9M-MRO. 2014 kovo 8 dieną naktį su 239 asmenimis, kuris oficialiai nerastas iki šiol. Įdomu, kad šis lėktuvas vežė virš 2 tonų nedeklaruotų krovinių (pusšimtis lavonų?). Nukritęs lėktuvas sukilėlių teritorijoje yra su serijiniu numeriu 9M-MRD. Nepatingėjo tik O perkalti į D?

   Thumb up 1 Thumb down 0

 5. Putinas besigindamas pateikė savo pirmą versiją – buvo taikytrasi į jo liektuvą, bet per klaidą numuštas keleivinis. Tokia versija jis pats išsidavė. Nejau pasauliui būtų paskelbęs, kad skrenda per savo “saugią”, separatistų saugomą teritoriją? A?

  Pirmas Malaizijos liektuvas pradingo be žinios, antras netikėtai nukrypo nuo kurso ir susprogo numuštas. “acording to Malaysia Airlines, air traffic controllers lost contact with flight MH-17 at approximately 2:15 p.m. GMT, as it flew over the Russian-Ukrainian border with 280 passengers and 15 crew. The plane was at 33,000 feet when it was shot down, according to controllers.” Parts of the plane began falling over the border town of Grabovo, locals said. ”

  Malaizijos Vyriausybės struktūra nukopijuota nuo Westministerio. Turi renkamą karalių. Religijos laisvė, bet valstybinė religija – Islamas. Mediją valdo valstybė ir partijos. Nedidelė privati medija siekia didinti kondfliktą su Neutrali šalis. Geriausiai besivystanti Azijos ekonomika, daugiausia lėšų iš turizmo, gydančio turizmo. Tačiau socialinę nelygybę kelia 1/3 kiniečių populiacijos, užvaldžiusios 70 procentų ekonomikos. Užsieniečiams Malaizija išduoda 10 metų ilgalaikes vizas ir tai kelia ekonomiką. Vysto savo kosmoso programą. Dujų rezervą turi 33 metams, o naftos dar 20 metų.

  Malaizija nepripažino Izraelio !!! ir reikalauja šiai valstybei tarptautnio teismo dėl Gazos!!!!, rašo wikipedia. Netyčia šiuo liektuvu skrido tik vienas kurdų kilmės Izraelio pilietis. Valstybinei Malaizijos oro kompanijai suduotas rimtas smūgis nuo teroristų. Kažkas aiškiai vienu šūviu pabandė nušauti kelis zuikius. Šio io skandalo priedangoj Rusijos satelitas Izraelis Rusijos metodais atakuoja Gazą.

  VERBALINĮ TERORIZMĄ ne kartą girdėjome iš Mosado agentu laikomo Dūmos nario neoliberalo Žirinovskio, kuris siūlė sunaiknt Pabaltijį. Jo niekas nestabdo.

  Kaip nestabdė ir Putino patarėjo Sergejaus Glazijevo, kuris prieš Ukrainai pasirašant su ES Asociacijos sutartį išvadino Ukrainos Prezidentą Porošenko “nacių frankenšteinu”. Nestabdė, nes žodžiai turi paruošti dirvą veiksmas. Kaip ir Hitlerio “Mano kelias’, kurį atidžiai skaitė ir jo draugas Stalinas, su kuriuo Hitleris dalinosi Europą Ribentropo – Molotovo paktu.

  Paaiškėja kas numušė ir pirmą Malaizijos liektuvą it kas žaidė su liektuvais sprokdinant bokštus dvynius JAV per rugsėjo 11 dieną ir aplamai, kas ruošia ir globoja teroristus. Daug kas atsiskleidė per šią lioektuvo katastrofą pasauliui.

  O tai kad Lietuvos neobolševikai, kuriuos globoja Dūmos oligarchas Shpygeis, Rusijos žydų kongreso prezidentas, gina Kremliaus terorizmą, irgi verčia susimąstyti, kodėl iš Kusaitės buvo bandyta pagamint “teroristę”.

  Thumb up 0 Thumb down 6

 6. Ramūnas Alaunis – žymus ir nepriklausomas politikas, labai dvasingas žmogus, tikras Lietuvos gynėjas, nes dar yra narsių kovotojų mūsų žemėje, kurie mus išgelbės nuo pragariškos NATO ir ES letenos, siekiančios užteršti, sunaikinti ir išniekinti šventą žemelę.
  Niekas neabejoja, kad Ramūnas Alaunis – aiškus ir neabejotinas kandidatas į Prezidentus!!! Kovok prieš landsbergizmą bei visą totalinį nusikalstamai nežmogišką sąmokslą! Išgelbėk Lietuvą nuo skalūnų, VAE, konservų, liberalų, Europos Sąjungos ir NATO!
  Žymus kovotojas Ramūnas Alaunis neretai ir nereto siejamas su judėjimu Būkime Vieningi, reikalavusiu antros – Rusų kalbos įteisinimo Lietuvoje. o jį remia patikimi autoritetai, kaip kad Matrica Lietuvoje ar daugelis kitų iškilių žmonių. Labai jums patariame
  ..;.
  Čia žemiau paskelbiam jums kažkokį tai atsitiktinį tekstą, tai gal čia ir jo rašytas, nors garantuoti tai ir negalėtumėme, kad čia Ramūnas Alaunis, betgi gal ir taip, nes labai įtikinamai, šiltai beigi dvasingai šitai skamba, todėl įsiklausykime į šiuosius žodžius, juosius permąstykime ir pasakykime kartu:
  Kova su konservatoriais, tai ta pati sena kova su kryžiuočiais! Landsbergizmas turi būti žingsnis po žingsnio sunaikintas!
  Tai ne paprastas rašinėjimas. Jis jau peraugo į atvirą kovą visuomenėje. Landsbergistai peržengė raudona linija. Mums paskelbtas karas!
  Privalome priešintis visais įmanomais būdais!

  Šiaip kažkokie atsitiktiniai faktai

  Buvo kažkokia istorija 2004 metais, kai Ramūnas Alaunis tebuvo VDU magistrantas, tai ten kažkaip surengė visokiems politologams susitikimą su pačiu Jurijumi Borisovu!!!!!!!!. Tai paskui buvo kalbos, kad jį gali pašalinti už šitai iš universiteto, bet kuo tai baigėsi, tai taip ir nežinom. Tik buvo kažkokios kalbos, kad visa tai yra prieš Ramūną Alaunį nukreiptas sąmokslas.
  O šiaip dar sako, kad kuriais tai metais į kokius tai rinkimus Ramūnas Alaunis buvo kandidatas nuo Paleckio Socialistinio Liaudies Fronto, neobloševikais vadinamo, , tai ten matyt nepasisekė matyt, nes paskui nesigirdėjo kažkodėl tai. Vienok kažką tas dalykas ką nors gal sako apie kokias nors kieno nors pažiūras ir sąsajas…

  Thumb up 6 Thumb down 3

 7. pats išgama nebūtų sugebėjęs taip parašyti, matyt padirbėjo “tarybiniai specialistai”.

  Thumb up 2 Thumb down 6

 8. Labai susikaupęs perskaičiau visą R.Alaunės komentarą apie man ne tik įdomius, bet ir žiaurius dabarties įvykius mano gerbiamoj Ukrainoj. Taip pat paskaičiau kai kuriuos komentariukus jau apie patį autorių. Ir susidariau savo nuomonę. O ji tokia: vienas Dievas težino kaip ir kas visus įvykius už virvelės tampė ir tebetampo, tai ar verta dar ir mums tarpusavyje drabstytis. Tas ar anas sėja mirtį…viskas ne mūsų, eilinių valioje. Ir labai žiauru. Stebiuosi, kad Dievas (aš jį vadinu GAMTA) sutvėrė tokį pykčio, keršto,nepilnaprotį Žmogų, kuris ir verda Žemėje pragarą. Vo tep, vo. Ir taškas.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 9. Rašinys vertas viešos Būdeles prie ežero sienos….sekmės šlamšto skleidejams,svarbu randat Būdeles kur parasyti,šiuo atveju ši laikrašti .

  Thumb up 6 Thumb down 10

 10. makaliauni
  jei tas debilas putinas nebutu sugalvojes uzgrobti dali ukrainos sie 295 zmones butu gyvi kaip ir tu dabar.tik tau nesuprasti to tu putino pakalike

  Thumb up 5 Thumb down 5

  • Atsakyk, kas sukele ir finansavo perversma Ukrainoje? Jei nebutu sukeltas perversmas Ukrainoje, tai dabar Ukraina turetu ir Kryma ir nebutu pilietinio karo, ir nebutu numusinejami lektuvai

   Thumb up 9 Thumb down 3

   • Ponuli, kai gausi guzą gatvėj ir neteksi lopatniko, galėsi sau teigti, jog pats kaltas, kad išėjau į gatvę netinkamu laiku ir netinkamoj vietoj, vietoj to, kad sedėčiau ramiai namuose…

    Thumb up 2 Thumb down 1

  • uz abu com 02;25 ir 02;20 padejau pliusa, nors uz rasyba minusas ir politines paziuras taip pat.
   kaip sake vienas kpi destytojas kadais, tie pliusai gi tipo uz proletarskoje proischozdenije. na vien todel kad inicialai tokie izymus… lyg pvz. aloyzas sakalas arba alvydas sadeckas. na tarkim.

   Thumb up 0 Thumb down 2

 11. dar parasykite,kad zuvusieji kalti arba lektuvu skrido negyveliai.Tegu jusu sazine bus jums teiseja.O gal ji svari-ne karto nenaudota ?

  Thumb up 4 Thumb down 2

 12. PROFESORIUI G. MERKIUI: PILKŲJŲ KARDINOLŲ ERA BAIGĖSI, PONE PROFESORIAU! JŪSŲ BALSAS Į DANGŲ NEINA

  Esate pasiklydęs “tarp trijų pušų”. Ne taip seniai pats rašydavote bei kalbėdavote, koks “baisus” mūsų režimas, aukštinote violetinius, pasakojote pasakas apie tai, kaip “režimas” jus seka, stebi, ir t.t. Tuo tarpu dabar ne Alaunis, o būtent jūs savo komentare panaudojote vis to paties, jums neva nepatinkančio, mūsų režimo “šizofreniją”, antai,- kas nepritaria Kijevo chuntai, tas “rusų samdinys”.
  Teisingai pastebėta kito komentatoriaus- inteligentija,-tai baikščiausias, ir parsidavėliškiausias visuomenės sluoksnis. Dar daugiau, – būsiu kiek nekuklus: tai yra mano citata, mano apibūdinimas, parašytas jau seniai. Ir jūs jau ne pirmą kartą patvirtinate šią tiesą. Nes “inteligentija” ( taip, ne visa, ir aš neprojektuoju į absoliutą ) gali “kovot už tiesą” tik tol, ir tik tiek, kol ( ir kiek) ji už tai gauna aukso monetų. Šlamančiaisiais, šešėline karjera, ir t.t.
  Todėl ir sprendžiate, profesoriau, pagal save. Todėl jums ir atrodo, kad straipsnio autoriui, ar dar kažkam kažkas “moka”.
  Ko jūs kišatės į KK Redaktorės valią bei veiklą? Pilkųjų kardinolų laikmetis baigėsi, pone Merky !
  Beje, o kas “sumokėjo” jums, profesoriau? Ne, ne pagal jūsų suvokimo matą, kurį naudojat “pagal atvaizdį savąjį”. Kas jums “sumokėjo” visai kita, gerąja, prasme? T.y. kam jūs esate skolingas už savo išsilavinimą, mokslinį laipsnį, už žinias? Ir ką dabar taip tulžingai nekenčiate?
  Nekenčiate TSRS, taip pat ir Rusijos. Tačiau..Pone Merky!
  1986 metais jūs nemokamai baigėte dailės studijas Šiaulių pedagoginiam institute. Vėliau dvejus metus mokytojavote pagal įgytą specialybę. Po to, 1989- 1992 metais mokėtės aspirantūroje Maskvoje ( o siaube, po “nepriklausomybės atkūrimo” ! ), kuomet ir tapote sociologu, apgindamas ten disertaciją…
  Tebūnie jūsų reikalas, pone sociologe-profesoriau, kaip jūs ten patekote, ir kaip, baigęs dailės studijas, tapote sociologu. Tačiau…Iš kur tiek tulžies iškyla jumyse kiekvieną kartą, vos tik pamatote “kitokią”, jūsų ( neva) kritikuojamo režimo ideologijos neatitinkančią nuomonę apie TSRS, Rusiją, Ukrainą, apie dabarties ar istorinius įvykius? Iš kur? Ar jūs mokslus baigėte JAV, ar Didžiojoj Britanijoj?
  Ko nerimstate, profesoriau? Pasiklydote jūs tarp trijų pušų. Tai koneveikiate tą mūsų režimą, tai ginate jo oficialios propagandos nuostatas…Apsispręskite! Ir dar, jūsų bendram išsilavinimui: vyriausybė, kurios jėgos struktūros naudoja cheminį ginklą, kasetines bombas, kasdien žudydamos civilius gyventojus ( savo tėvynainius! ) yra profašistinė pagal apibrėžimą.

  Thumb up 8 Thumb down 2

 13. šitas alaunis sėdėjo šalia paleckio ir buvo dar aršesnis už jį. Tema lyg buvo “savi šaudė į savus”. Dar pažiūrėkite į jo iškalbingą veidelį googlėj.

  Thumb up 7 Thumb down 4

  • laidos mačiau, nei žinau, kaip jis atrodo, nei man tai įdomu, svarbiausia, ką rašo

   Thumb up 5 Thumb down 0

 14. Kas per šizifreniška leksika to Alaunio: “profašistinė ulkrainos vyriausybė”. Prie ko čia Porošenka ir fašizmas??? Tai šizofreninė juodosios rusų propogandos lesika. Tai – belofinskaja voenščina, kuri 1939 m. artilerija apšaudė leningradą, tai panskaja Polša, kuri iki 1939 m. engė darbo liaudį, tai taiki socialistinė revoliucija papabltijyje 1940 m., tai – pribaltų banditai miškuose, banderovcai, tai – ribotas tarybinių karių kontikgentas Afganistane…. tai – JAV CŽV lėktuvas, kai numušė leleivinį pietų Korėjos lėktuvą. Visa tai mums labai gerai žinoma. Kiek tam Alaquniui sumokėjo latvių gatvė??? Kodėl Giedrė leidžia teršti ant savo leidinio visokiems Alauniams?????

  Thumb up 5 Thumb down 13

  • Kazkada skaiciau tam paciame KK , kad visokio plauko PROFESURA aisku nevisi yra pats bailiausias ir isdaviskiausias slauoksnis. Katik visi giedojo blogai diktarura nera laisves zodziui, o dabar jau nori riboti ir ,kad galvotu visi vienodai kaip reikia klanams oligarhams. Manau gerai,kad yra tokiu redaktoriu leidzianciu visokiu nuomoniu o ne gieda kaip kokiu gaidziu choru diktuojamo pajuodusio gaidzio uz atlanto. Net ESBO ekspertai dar nezino kaip yra o kazkoks nupiepes prof.M aiskina viska zino kas ka terse – klausimas iskur taip viska ismanai gal krumuose sikai kaip Putinas liepe sukileliams is ZRK buk sauti? Ar taip bijai kitos nuomones, kad neatimtu laipnio?”

   Thumb up 8 Thumb down 2

  • Profesoriau,mane pradziugino tavo komentaras.Reiskia ne tokie jau blogi mano reikalai.asgaliu galvoti savo galva.Galiu bet kam pritarti arba ne.Alaunis parase,na jis taip galvoja,jis taip parinko argumentus,o gal jo analize pasirodys teisinga.Tu priverstas galvoti kitaip(butent galvoti),nes nuo to priklauso tavo butis.Noretum , kad ir kiti galvotu analogiskai,bet ne taip valgo ropę…………Ten jie visi pakankamai geri , o stai niekuo detu zmoniu gaila

   Thumb up 6 Thumb down 2

   • būtent, nieko dėtų žmonių gaila,.
    Vien Luhanske ir jo rajone iki birželio pabaigos buvo nužudyti 250 civilių. Tarp jų ir vaikai…

    Thumb up 6 Thumb down 0

    • Taip…Dar praėjusią vasarą tie žmonės, gyvieji bei žuvusieji, viso to nenumatė…Jie dar ( tik) gyveno ir norėjo gyventi, džiaugtis gyvenimu, augint vaikus…
     Be galo sunku parinkti žodžius…
     Tebūnie prakeiktas tas “maidanas”. Ir prakeiksmas kris ant visų jį rėmusių politikų..Tai- Gamtos dėsnis…

     Thumb up 7 Thumb down 0

  • P.profesoriui , kuris ,,nutrūkęs nuo istorinės sampratos ,, , norėčiau paaiškinti , kad žodis ,, fašistas ,, lietuviškai bus madingas . Iš esmės šis žodis nėra
   kažkas tai blogo , bet ką pridarė ,, madingieji,, kita tema …
   ,, Bolševikas ,, lietuviškai bus ,, daugumos atstovas ,, . Jeigu ką blogo
   pridarė kita tema … Jeigu ,,bolševikas ,, atstovavo daugumai , ar tai yra
   demokratija? Beje žodis ,, demokratija ,, iš viso nieko konkretaus nereiškia .
   Ši samprata skirta naudoti JAV išorėje ….
   P.S. Lietuvos profesoriai turėtu ugdyti žmonių sąmoningumą , o ne mokėjimą
   atspėti … Taigi , vieni kovoja už ,, demokratiją ,, , kiti už ,, laisvę ,, ,
   treti įsisaviną ,, europietiškas vertybes ,, . Visa tai yra melas , kuris skirstomas į du melus ; 1Idealų ateizmą 2 Materialų ateizmą Ką manote
   Rusijoje apie tai nežinoma ?

   Thumb up 4 Thumb down 0

 15. koks šlykštus pasaulis ir kiek daug nuprotėjusių žmonių,atrodo ,kad pasaulyje trūksta žemės,vietoj to ,kad taikiai kurtų mylėtų žemę,globotų ,kaip bepročiai griauna,žaloja,po to vėl atstatinėja,ar gi čia sveiki žmonės ir visame tame daugiausia dalyvauja vyrai,žudo savo vaikus ,anūkus ,artimuosius,užsiiminėja įvairiomis sąmokslo teorijomis,iš kur šitie monstrai lenda,kas juos pagimdo…

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • Kad visi gyvunai pan. elgiasi.Kova del itakos,maisto ,pateliu.O augalai su kitais kovoja isskirdami chemines medziagas,uzgodami saules spindulius,paberdami didesni seklu sk.

   Thumb up 3 Thumb down 0

 16. Is kart po incidento pareiskiau savo nuom.,kad bus ilgas kaldros tąsymas.Man labai rūpi kaip kas istiesu buvo.Sau as neleidziu analizuoti įvykių,nes zinau kad negausiu objektyviu duomenu analizei.
  Susidauze automobiliai ,abu vaziavo per zalią…..Liudininku ner.
  Absurdas,medininkai kvadrate….
  Kam naudinga nelaime….A kren evo znaet.Bet pasinaudoti nori abi puses.
  Net lietuviai skirtinguose portaluose pateikia skirt.argumen

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • bet lietuviams Ukrainos reikalai iš vis neturi rūpėti. Tai tik mūsų Prezidentei nepavyko su Ukraina, kuri Janukovičiaus elgesiu nuplukdė jos planus tapti viena iš ES lyderių.

   Thumb up 7 Thumb down 2

   • Ir as atsiprasau.Manau,kad lietuviams galima dometis kas vyksta pas artimiausius kaimynus,paremt juos,kad ir smboliškai, kaldrom ar maisto daviniu jei pas juos ivyktų nelaime,bet nevykdydi treciu saliu pavedimu-vezti benzino molotovo kokteiliams ir vaidinti pajaco vaidmeni,o dabar būti pozoje kai vienas pirstas burnoje,o kitas apie uzpakali.Manau ,kad ir Jus panašiai norejote pasakyti.

    Thumb up 3 Thumb down 0

 17. Paskutinės babų naujienos:
  Šįryt atbėgo pas mane Antanienė su iš koto verčiančiomis naujienomis. Ji telefonu kalbėjosi su sena savo drauge kuri šiuo metu gyvena pas sūnų Luganske. Tai sakė vakar, besikapstydami po nukritusio lėktuvo nuolaužas, vaikai ištraukė iš uodegos (žinoma, ne iš jos, o nukritusio lėktuvo) raketinės galvutės skeveldrą su Putino autografu ir parsitempė į namus. Tėvai iš karto pristatė tą radinį į Lietuvos ambasadą. Ambasada nedelsiant informavo kritinių situacijų strategą A.Butkevičių (ne premjerą, o tą kitą – Audrių). Tas kitas Butkevičius po mikroskopu pakišęs tą skeveldrą rado paties Putino pirštų antspaudus ir nedelsiant pranešė apie tai B.Obamai. B.Obama po vidurnakčio paskambino ordinų kalėjui ir įsakė iki aušros suprojektuoti ir pagaminti tam kitam Butkevičiui specialų ordiną, o skeveldrą radusiems vaikams – po mašinytę „Smart“.
  O dar sakote, kad jokių įkalčių neras… Jei dar kam kas nors neaišku, dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis į Antanienę bet kuriuo paros metu.

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • komentaras, bet ..nikas “baba” na tikrai netinka. Gal jau laikas jį pakeisti, nes kai kam gali susidaryti įspūdis, kad JŪS (beje neaišku vis tik vyras ar moteris)
   eilinė turgaus bobutė. Tai tikrai netiesa ir todėl Pagarbiai aAlgirdas

   Thumb up 3 Thumb down 3

   • keistas domėjimasis lytimi….. Europoje tai nemadinga…. Jūs gi ęsate europietis? Tad nesidomėkite kokia lytis o skaitykite KĄ parašė….

    Thumb up 4 Thumb down 1

    • bet esu iš tų europiečių, kurie tikrai mato skirtumą tarp vyrų ir moterų.

     Thumb up 2 Thumb down 0

     • Vakar buvau nulekes prie juros.Daugumoj skirtumai akivaizdūs,bet yra nemazai poru,kur pilvai vienodai nukare(!),vyrai su papais,eina kaip antys – krypuodami.

      Thumb up 1 Thumb down 0

  • taigi čia putleristų shemutė, jie visur pravasektoriaus vizitines korteles randa. Tai laikykitės ir toliau jos: ukrainoje rusų žaliųjų žmogeliukų nėra, separatistų nėra, toms beždžionėms granatos į rankas niekas nedavė, Rusijoje viešų samdinių verbavimo punktų niekas neatidarė. Visur yra tik persirengę į barzdotus kadyrovcus obamos juodaodžiai.

   Thumb up 3 Thumb down 3

   • sarkazmas nieko bendro neturi su realiu gyvenimu. Atsibuskite , gyveminas žymiai sudėtingesnis nei Jūs manote.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 18. visiskai sutinku su straipsnio autoriumi,amerikonams trukdo Rusija,o lietuviai kaip tie kiemsarginiai suneliai,net neisitikine loja.Cia lygiai tas pats kaip su Medininkais,nes reikejo lavonu,ju bus,nesvarbu kokia kaina,nes kiemsargiu amerikonai turi pakankamai

  Thumb up 9 Thumb down 2

  • Jūs pastebėjote idomų faktą. Dabar pagalvokime ką reiškia kažkada (kol kas vieno veikėjo) intervju pasakyta “….Tiesiog įsitraukiau į žaidimą, aiškiai suvokdamas, kas įvyks ….
   “…. Aš ilgai bendravau su JAV Einšteino institutu, konsultavausi su profesoriumi Džinu Šarpu, kuris nagrinėja vadinamą pilietinę gynybą. Arba psichologinį karą. …….
   ….. Taip, aš sąmoningai to siekiau, galvojau apie būsimus veiksmus” Pagarbiai aAlgirdas

   Thumb up 2 Thumb down 1

 19. Man viskas tapo aišku – Gorienės “laikraštukas” yra finansuojamas iš Rusijos ir greičiausiai FSB. Gorienė, pasitelkusi pseudoistoriką Mikalauską kelia tokią sumaišti, kad net Putlierius taip nemoka.
  Štai čia VSD reikėtu rimtai padirbėti, kas yra Gorienė ir kam ji tarnauja.

  Thumb up 6 Thumb down 11

  • bet jūs esate idealus tarybinių laikų stukačus. Žinote ką ta reiškia ? nePagarbiai aAlgirdas

   Thumb up 5 Thumb down 4

  • O tu, šiukšle, esi JAV bei joms tarnaujančių konservatorių prielipa! Geriau pagalvok apie tai, kad ir tavim bus pasidomėta! Gyvenimas mėgsta staigmenas, istorijos vystymosi raida- taip pat…

   Thumb up 5 Thumb down 6

 20. Istorikas ir publicistas Andrejus Fursovas pasidalino savo nuomone apie tai, kaip Malaizijos Boeing’o sudužimas galėjo paveikti padėtį Ukrainoje.

  —KLAUSIMAS. Visas Pasaulis aptarinėja numušto Boeing’o tragediją. Daugelis pažymi, kad tai nutiko iškart po ES atsisakymo nuo dusinančių sankcijų Rusijai (o juk tragedija nutiko su europiečių lėktuvu). Pirmosiomis valandomis po lėktuvo tragedijos praktiškai tiesiogiai kaltinama Rusija. NATO griežtina retoriką Rusijos atžvilgiu, tiesiogiai kaltindama ją visais Ukrainą liečiančiais klausimais. Kas tai, Jūsų manymu? Kas slypi už šios reakcijos? Ko nori pasiekti Vakarų politikai, kokią, grubiai kalbant, naudą išpešti?—

  Kada jau nusimatė persilaužimas kovoje tarp sukilėlių ir Porošenko režimo karinių dalinių, tada tapo aišku, kad sukilėliai tuoj tuoj gali pereiti į puolimą. Kada chuntos daliniai atsidūrė apsupties kilpose, aš pamaniau, ko gali griebtis amerikiečiai, kad išgelbėtų savo marionetes; koks gali būti žaidimas. Aišku, kad amerikiečiams reikia pristabdyti karinius veiksmus, bet akivaizdu, kad sukilėliai į taikias derybas dabar neis. Ir aš taip ir nesugalvojau, ką gali padaryti amerikiečiai. Ir staiga, kaip “rojalis krūmuose” atsiranda numuštas Boeing’as. Tai man priminė situaciją su Boeing’u, kurį neva numušė Tarybų Sąjunga 1983m. rugsėjo 1d. Bet, žinoma, esmė čia ne tik sukilėlių karinių veiksmų prieš Porošenko režimą sėkmė.
  Nutiko dar du labai svarbūs įvykiai, kurie, be abejo, turėjo ne tik nuliūdinti, o tiesiog įsiutinti JAV: tai sėkmingas Putino vizitas į Lotynų Ameriką, bei tas faktas, kad europiečiai labia nenoriai imasi sankcijų prieš Rusiją, praktiškai sabotuoja amerikiečių pasiūlymus tuo klausimu. T.y., atitinkami JAV sluoksniai (visų pirma, tie klanai, kurie stovi už Obamos) atsidūrė situacijoje, kada viskas blogai, kaip filme “Briliantinė ranka”: “Šefe, viskas prarasta, klientas išvažiuoja, gipsą nuima”, sukilėliai lupa chuntą, europiečiai nenori pasirašyti po amerikietiškų sankcijų programomis, ir dar prie viso šito, Rusija renka taškus tarptautinėje arenoje. Ir čia buvo reikalinga akcija, kuri smogtų iškart per visus tris taškus: sugadintų Rusijos ir Europos santykius, pristabdytų karinius veiksmus, ir išpurvintų tą neįtikėtinai didelę Rusijos sėkmę užsienio politikoje. Ir štai čia po ranka atsidūrė Boeing’as. Kai kas pasakys, argi išdrįstų amerikiečiai arba kitos Vakarų spectarnybos aukoti tokį savų Žmonių kiekį. Na, visų pirma, paaukojo ne amerikiečius, o europiečius. Toliau, jeigu prisiminti gigantišką rugsėjo 11-osios provokaciją, amerikiečiai ir savų nepagailėjo. Kada kalba eina apie pelną, valdžią, vertybės tampa labai elastingomis. Žodžiu, kuomet Mes užduodame klausimą, kam naudinga, visiškai aišku, kad visa šita istorija labai nenaudinga Rusijai, todėl, kad šį įvykį išnaudos prieš ją. Kitas reikalas, kad greičiausiai amerikiečiams nepavyks išnaudoti incidento su Boeing’u taip, kaip išnaudojo su 83-ųjų Boeing’u, tuo pačiu Pietų Korėjos Boeing’u, kurio šiaip TSRS nenumušinėjo. Visa ši istorija labai panašį į provokaciją. Beje, mano požiūriu, tai ir yra provokacija.

  —KLAUSIMAS. Kaip Jūs manote, ši tragedija gali privesti prie konflikto deeskalacijos tyrimo metu arba supereskalacijos, kuomet pradės pasijungti kitos šalys?—

  O čia kaip korta eis. Reikalas tame, kad tokiame labai trumpame laiko tarpe labai sunku prognozuoti, bet aišku, kad tas, kuris šitą košę užvirė, visiškai rimtai pasistengs išspausti iš šios situacijos maksimumą. Kitas reikalas, kad tai bus nelengva įvykdyti, nes sukilėliai neturėjo tokių ginklų, kurie gali numušinėti 10 km aukštyje, ir visos kalbos apie tai, kad jie gali kažką užpulti, kažkur iššauti, yra niekinės. Kad iššautų, reikalingi profesionalai, kurie moka šaudyti, todėl amerikiečių spauda ir jų penktosios kolonos Rusijoje parankiniai visur lekuoja ir svarsto įvairias egzotines versijas, maždaug: ar naudinga Rusijai numušinėti, ar Rusija jį numušė. T.y., tokiu būdu įmetinėja į Žmonių Sąmonę ne tik tikimybę, bet ir galimybę, kad tai padarė Rusija arba sukilėliai. Žinoma, amerikiečiai laikysis savo versijos lyg įnirtę, todėl, kad jie kito ėjimo neturi. Jeigu jie viską pradėjo, tai kaip jie gali pripažinti, kad tai ne jie.

  —KLAUSIMAS. Sukilėliai iškart paskelbė, kad pasiruošę pristatyti juodąsias dėžes. Ko reikia Tiesos nustatymui, ir kad ji būtų ištransliuota?—

  Kad ištransliuoti Tiesą tarptautinėje arenoje mums reikalinga sava globali informacinė sistema. Aš tikiuosi, kad kartu su BRIKS (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija, Pietų Afrikos Respublika) kuro banko ir tiesiog BRIKS banko įkūrimo schemomis seks globalios informacinės BRIKS sistemos sukūrimas. Todėl, kad, ką Mes dabar bekalbėtume, kaip sukilėliai atvirai besielgtų ir kalbėtų apie pasirengimą bendradarbiauti, jiems bus sakoma, kad čia jie fašistai, kad čia jie viską padarė ir t.t. Ir kadangi Pasaulio MIP kontroliuojamos iš JAV, tai čia prisibelsti bus labai sunku ir todėl reikalinga sava globali informacinė sistema. Nesenai vienas prancūzų žurnalistas Rusijoje labai sielojosi, kad Prancūzijoje nėra prancūziškos Russia Today versijos, jie žiūri anglišką, todėl, kad, pasak jo, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos MIP visiškai kontroliuojamos amerikiečių MIP ir praktiškai sukasi vieni ir tie patys siužetai, interpretacijos. Kada reikalingas kitas požiūrio kampas, žiūrima RT, bet jie teturi ispanišką, anglišką ir arabišką versijas. Todėl, kad fizinės Pergalės prasideda nuo metafizinių Pergalių, Pergalių informaciniame kare. Reikia laiminėti informacinius karus. Kol pas mus nėra savos globalios sistemos visomis Kalbomis, Mes nesugebėsime įrodyti savo teisumo, netgi kai visiems bus aišku, jog esi teisus. Todėl, kad 99proc. MIP rėks – „nieko panašaus, jie kalba balta, o iš tiesų tai juoda. Štai jie, žudikai.“ Beje, dabar amerikiečių MIP ir penktoji kolona Rusijoje tai ir bando padaryti.

  Thumb up 13 Thumb down 1

  • Patelei ar patinui OMEI:
   Jei jums Malaizijos lėktuvas jau tapo europietišku, tai dar kartą įrodymas, kas yra kas. Gerai, kad neišvadino šio lėktuvo MARSO NUOSAVYBE.

   Thumb up 5 Thumb down 5

  • na,jus dalinai teisingai viska pastebejote.tik yra vienas bet…
   kas domisi bent truputi uzsienio politika,gerai zino,kad pagrindinis karas vyksta tarp Rotsildu ir Rokfeleriu.vieni nori issaugot doleri ir didesne ar mazesne geopolitine itaka,kiti gi nori uzvaldyti visa pasauline finansu rinka.juk ne naujiena,kad anglosaksai jau seniai planavo Rusija suskaldyti maziausiai i 4-5 atskiras teritorijas.vienas anglu politikas yra pasakes,kad labai negerai,kai viena valstybe valdo tokia didele teritorija…o juk sitos kalbos sustiprejo jau tada,kai pradejo byret britu imperija.
   ir dar sis tas…dabar visi verkia del Ukrainos ir lektuvo,kuris isvis neaisku kaip ten atsidure.
   tad tai gaunasi labai gera uzdanga Izraelio veiksmams Palestinoje.kur jus matet informacija apie tai,kiek zydai nuzude zmoniu Palestinoje,kiek namu sugriove ir kokia teritorija uzeme savo valstybes sienu ispletimui?

   Thumb up 3 Thumb down 1

  • 1983 m. Per 1 kanala buvo interviu su lakunu naikintoju kur jis pasake kad gavo tikslia komanda ir ja ivykde sunaikindamas taikini kuris skrido TSRS teritorijoje Todel sito pono nepripazinimas kad rusai tada numuse ta boinga rodo kas tai per ponas
   Geda sitam portalui

   Thumb up 1 Thumb down 2

 21. – atsitiktinumas ar JAV/NATO provokacija prieš Rusiją? -klausia aliaunis.
  Nusiramink autauni, jeigu tai ne ” JAV/NATO provokacija prieš Rusiją”,-
  …reiškia ATSITIKTINUMAS.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 22. Operacija Taifūnas

  1948 m. birželį JAV NST parengė planą “Čarioter”: karas prasidės “nuo masinių atominių bombardavimų, vykdomų iš JAV oro pajėgų bazių Vakarų pusrutulyje bei Didžiojoje Britanijoje: ant 70 TSRS miestų, įskaitant visų respublikų sostines, bus numesta 133, o vėliau – dar 200 atominių bombų bei 250 TŪKSTANČIŲ TONŲ paprastų bombų.
  1949 m. balandį JAV kongreso Atstovų rūmų finansų komiteto pirmininkas Klerenas Kenonas pareiškė: “Mes privalome pulti Maskvą bei kitus TSRS miestus. Mums tik reikia turėti lėktuvų bombų gabenimui, apginkluoti kitų tautų karius, kad mums nereikėtų siųsti savo”.
  1949 rugsėjį,TSRS susprogdinus atominę bombą, Pentagonas sukūrė planą “Trojan” – puolimą pradėti 1950 m. sausio 1 d., bet JAV strategai perkėlė jį į 1957 m. (planas “Dropšot”). Pagal naują JAV NST direktyvą rekomenduota “įgyvendinti puolimą ne tik per atvirąsias, bet ir per slaptąsias operacijas”. “Dropšot” plano koncepcijoje atsirado psichologinio, ekonominio bei pogrindinio karų strategavimas (planas “Liote” – savotiškas “lašas po lašo”).
  1962 m. Maskva per savo agentus iš Prancūzijos gavo slapčiausių NATO ir Pentagono dokumentų kopijas. Paketą atplėšė du žmonės, vienas iš jų, V. Pavlovas (1961 – 1966 m VSK/KGB Pirmosios Vyriausiosios Valdybos viršininko pavaduotojas), dalinasi prisiminimais: “Išvydau slapčiausių dokumentų kopijas, kuriose buvo nurodyti NATO bei JAV karinių pajėgų vadovybės numatyti atominių smūgių taikiniai – visi didžiausieji TSRS ir kitų socialistinių šalių miestai…” Bet… JAV buvo numačiusios smūgius ir savo pačių sąjungininkėms, tarp jų ir Vakarų Vokietijai. Buvo numatyti kai kurių Vakarų Europos šalių JAV atominiai smūgiai ne tik ten įžengus tarybinei kariuomenei, bet ir “profilaktiškai”, norint paversti šalių teritorijas “išdegintos nepereinamos žemės zona”.
  TSRS pradėjo operaciją “Taifūnas” – “JAV slaptų planų viešinimą ir sužlugdymą bei agresyviosios politikos savo sąjungininkų Europoje atžvilgiu demaskavimą”. Lygiagretūs siekiai – “JAV pozicijų silpninimas Vakarų pasaulyje bei NATO viduje”. Pentagono kėslų paviešinimas sustiprino nepasitikėjimą JAV politika Europoje ir šalyse, esančiose NATO sudėtyje. Prancūzija net buvo išstojusi iš NATO. 1969 m. vasarį Vakarų Vokietijos žurnalai “Štern” bei “Špygel” išspausdino straipsnius su visiškai įslaptintais Pentagono dokumentais. Taip buvo suduotas mirtinas smūgis JAV planams atominiu ginklu sunaikinti TSRS ir kitas socialistines valstybes.
  Operacija “Taifūnas” prisidėjo prie 1975 m. Helsinkio iniciatyvos prielaidų susikūrimo. 1975 m. Helsinkio Pasitarime dėl saugumo ir bendradarbiavimo Europoje 35 valstybės pasirašė Taikos zonos Europoje sukūrimo sutartį. Taip buvo suvaržytos JAV galimybės visų NATO narių vardu eskaluoti branduolinę grėsmę.

  Thumb up 8 Thumb down 6

 23. “Если это пассажирский самолет, то сбили его не мы” (с) Бородай

  Thumb up 7 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...