Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gruodis 3 Penktadienis
 

Pseudoopozicija kaip garo nuleidimo mechanizmas

2010-03-03 13:22 | Komentarai | Komentarų (61)

K.Čilinsko oficialioje biografijoje galima aptikti žodžius – „vienas Lietuvos teisinės sistemos kūrėjų“. Gal pamąstykime kartu, kokia teisinė sistema yra sukurta? (KK nuotr.)

Gyvename iliuzijomis. Ką padarysi – tokia žmogaus prigimtis. Esame linkę pamiršti, kas buvo blogo, ir linkę tikėti, kad jei kažkas tris kartus mumis pasinaudojo, tai ketvirtą kartą jau taip nepasielgs. Savajame krašte surandame pranašų net tarp tų, kurie buvo mūsų antipodai.

Su dideliu nerimu stebiu, kaip Lietuvoje gimsta eilinis „tautos gelbėtojas“, kurio veiksmų taktika puikiai atkartoja prieš tai buvusių „tautos gelbėtojų“ taktiką. Kartais pikta, kartais juokinga matyti, kaip tie, kurie keiksnoja esamą sistemą ir jos įkūrėjus, kažkodėl staiga suserga amnezija, kai pradėdama kalbėti apie naujai iškeptą „opozicionierių“ K. Čilinską.

O prisiminti yra tikrai ką. Visai nesenai vienoje jo oficialioje biografijoje dar buvo galima aptikti žodžius – „vienas Lietuvos teisinės sistemos kūrėjų“. Gal pamąstykime kartu, kokia teisinė sistema yra sukurta? Beje, nuoširdžiai juokiausi, kai iš tos pačios biografijos „mistiškai“ išnyko faktas, kad šis veikėjas buvo G. Vagnoriaus vyriausybės kancleris. Matyt, biografijos redaktoriai visiškai pagrįstai suprato, kad ankstesnis aukštas postas (žurnalistai K. Čilinską tada vadino „pilkuoju kardinolu“ ir nuolat jį stebėjo dėl postu dalybų) tikrai neprideda politinių dividendų dabartiniam tariamai „antioligarchinio“ K. Čilinsko įvaizdžiui.

Toje pačioje biografijoje galima rasti, kad jis yra Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) veikėjas. Galėtume, aišku, garsiai ploti ir džiaugtis, kad K. Čilinskas gina žmonių teises, jei žinotume, ką jis tame institute iš tikrųjų veikia. Dar paminėsime jo darbą Seime – K. Čilinskas buvo išrinktas su Tėvynes Sąjungos palaiminimu ir tapo Tėvynės Sąjungos frakcijos nariu.

Tačiau reikia liautis narplioti jo biografiją ir pereiti prie svarbesnių dalykų – prie jo judėjimo programinių nuostatų, nes man (tikiuosi – jums irgi) nepakanka tik išgirsti žodį „antioligarchinis“, kad pulčiau karštai palaikyti jį ištarusį.

Labiausią mane nustebino ypač skurdi medžiaga, pateikta Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) tinklapyje. Judėjimo programoje aptikau apie penketą deklaratyvių punktų, pvz., „Valdžios atstovai nepiktnaudžiautų savo pareigomis, valdžios įstaigos tarnautų žmonėms, kad teisėti žmogaus ir verslo interesai būtų ginami, o varžomi tik tiek, kiek tai būtina viešajam interesui garantuoti“. Arba: „Nebūtų diskriminuojami atskiri asmenys ir visuomenės veiklos sritys (mokslas, kultūra, švietimas, medicina, teisėsauga)“, ir t.t.

Trumpiau tariant, neradau nė vieno punkto, su kuriuo nesutikčiau, tačiau tuo pačiu neradau ir nė vieno punkto, po kuriuo nebūtų sutikusi pasirašyti BET KURI Lietuvos politinė organizacija. Be to, neradau nė vienos nuorodos į konkrečius veiksmus, kaip tikimasi siekti užsibrėžtų tikslų. Galimų veiksmų nutylėjimas šiuo atveju atrodo visiškai natūralus, nes prieštaravimai atsiranda ėmus kalbėti apie taktiką, o JDJ programos kūrėjai norėjo patikti visiems. Prisiminkime, kaip vadinama politinė platforma, kuri surašoma siekiant patikti visiems? Ogi vadinama populizmu.

Be abejo, neišraiškinga programa kartais nėra tokia svarbi, kaip konkretūs dokumentai, o ypač veiksmai. Naujausias viešai prieinamas dokumentas pavadintas JDJ manifestu Šis dokumentas iš tiesų yra šiek tiek griežtesnis ir pagal bendrąjį toną atitinka liberalios pakraipos politinės jėgos retoriką. Vis dėlto jame aptikau tokį „perlą“: „Pasiekti, kad svarbiausi valdžios institucijų sprendimai būtų pagrįsti ne jos „kišeninių” tarybų ar savo rato „ekspertų” patarimais, o nešališkai sudarytų mokslo tiriamųjų grupių nešališkomis rekomendacijomis, patikrintomis jų laisvais debatais.“

Mintis iš esmės teisinga? Taip. Tik kaip ji siejasi su jų pačių siūlymu plėtoti tiesioginę demokratiją? T.y. jei padarysime prielaidą, kad JDJ paėmus valdžią, tarybos staiga tapo demokratiškomis (t.y. atitinkančiomis tautos valią), tai kaip atrodys nekontroliuojamas visuomeninis (beje, ar tikrai visuomeninis?) organas – „mokslo tiriamoji grupė“, a? Juk vadinamosios „visuomeninės tarybos“ yra itin mėgstamos ten, kur demokratijos nerasta (pvz., Rusijoje jų veikia net dvi) Argi tai nėra panašu į konstrukciją, kurioje renkamoji valdžia veiks nominaliai, o viską spręs „visuomeniniai organai“? Tarp kitko, K. Čilinsko „demokratizatoriai“ labai meistriškai apeina klausimus apie valdžios decentralizavimą – neradau nė vienos užuominos apie procesus, kurie galėtų vykti be vertikalios valdymo sistemos.

Galime pakalbėti ir apie „Čilinsko ir Ko.“ taktinius veiksmus. Nenoriu priminti paties K. Čilinsko skandalingų bylų, tad kalbėsiu apie JDJ judėjimo veiklą. Visų pirma, buvo surengti keli mitingai, kuriuose organizacija vienu metu stengėsi suburti ir pensininkus, ir pareigūnų profsąjungas (darykite išvadas), ir dar daug ką. Pats buvau vieno jų dalyvis (nors greičiau stebėtojas), tad galiu drąsiai teigti, kad jokios apibendrinančios idėjos ten nebuvo išgirsta. Veikiama pagal principą „Sakyk tą, ką žmonės nori išgirsti“.

Be abejo, JDJ labiausiai išgarsino aktyvi veikla skandalingosios Kauno istorijos fone. Kaip ir minėjau, K. Čilinsko meilė skandalingoms byloms žinoma nuo seno. Lygiai kaip ir jo gebėjimai bylai pasibaigus apie ją neprisiminti. Čia paminėtinas vokelių skandalo herojės Dalios Budrevičienės atvejis, kuomet ją pradėjo ginti kitas advokatas. Teisininkui K. Čilinskui turėtų būti žinoma, kad asmens kaltę nustato teismas, tačiau ši tezė niekaip neatsispindėjo nei jo, nei jo šalininkų kalbose. Suprantu, kad istorija nevienareikšmė, tačiau kažkodėl nepastebėjau nė vieno paprasčiausio analizės bandymo, o mačiau tik labai gerai organizuotą vaizduojamosios propagandos akciją, kurios tikslas – eilinį kartą atsidurti TV ekrane.

Todėl, mano kuklia nuomone, mes visi privalome gerai įsidėmėti ankstesnius „pranašus“ bei „gelbėtojus“ ir ramiai stebėti K. Čilinsko organizacijos veiksmus, o ne kurti juos palaikančią aurą, paremta vien jausminiu (impresijų) principu. Geriau būsime triskart neteisūs savo abejonėse nei nusivylę praėjus trumpalaikei euforijai.

Vitalijus Balkus

2010-03-03

Komentarai

 

 

 
 1. Niekada nebuvo šitame jovale ir nemanau, kad šitas žemo lygio advokatėlis yra vertas kokių nors diskusijų. Koks pirmininkas, toks ir judėjimas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. kaip laiva pavadinsi taip jis ir plauks. zodziu kapitonas su tokia kepure atrodo nerimtai. toli su juo nenuplauksit. o bandydami pries jo valia pasikeisti vadova ir mutuoti i partija pries ateinancius rinkimus patirsite feasko. Kitokia Lietuva jus sutraiskis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Puiku, kad atsiranda nors kažkas ginantis šiuos žmones, ant kurių purvą pila Lietuvą valdantys nusikaltėliai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. 1. Negalima smerkti zmogaus, jei jis neturi tiek energijos, charizmos kad padarytu dar daugiau. Pagal Cilinsko situacija, jis padare labai daug. Zmogus,kuriam pensija, kuris autoritetingas ir sokti pries sistema (kad ir pries LEO,kai buvo Seimo narys) yra labai saunu. Gal galit isvardint daugiau teisininku, kurie dejo didesni zingsni pries sistema? ±±±±±±

  2. Autorius nori daugiau ir is JDJ. Kiek visi inese indelio, tiek ir turim. Beje idomu koks autoriaus indelis? Nora ikasti, jau matome. Labai giliai knista, bet nieko rimto neisknista.±±±±±

  3. Suprantu is autoriaus, kad biografijoje buvo, tai reiskia istaise. Kam kabiniesi?

  4. Pagalvok autoriau ar ne pats nori is kitu daugiau, nei pats duodi?

  5. Visiems linkiu santaikos. JDJ nera vien tik Cilinskas.

  Su pagarba,
  w w w CrimeRangersCom/profile/EthicRanger

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Kiek rašinyje tiesos, nenoriu ginčiotis,bet viename autorius tai tikrai klista. K.Čilinskas, dar ne visas JDJ. Man svarbiau yra mano skirio nariai su kuriais darome realius darbus, ginan viešajį interesą. Kaip sekasi kita kalba, bet svarbiausia mes žinome, kad nesame vieni. Visą laiką šalia yra bendraminčiai,kuriais gali pasikliauti.
  Taip, kad autorius perdeda, dėdamas lygybės ženklą tarp K.Čilinsko ir JDJ. K.Čilinskas yra tik JDJ vadovas ir kol kas tinkamas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Nesmerkiu autoriaus kuris rašo: "jidi-m – 2010 03 03 15:50

  1. Cilinskas padejo Salaseviciutei gaut kazkoki zmogaus teisiu saukles titula. absurdas. 2. nueikite pas sita veikeja paprasyt apginti pazeidziamas Jusu teises. Su jumis jis kalbes tik tuo atveju jeigu uz valanda 600lt mokesite. geriau jau 1valanda 40 minuciu seks telefonu uzsimineti. reziumuoju- sis judejimas neisgyvens iki kitu metu."
  Gerbiamas jidi-m, jei judėjimą sudarytų tik Čilinskas, JDJ gal ir žlugtų ,bet Jungitis demokratinis judėjimas nesiriame demokratiniu centralizmu, kur viską valdo vienas žmogus! Judėjimo valdymas vyksta iš apačios į viršų, tad, jei jūsų minimas Čilinskas bandytų šiai organizacijai neteisėtai komanduoti, būtų nedelsiant perrinktas į kitą pirmininką, kuris nesivadovautų demokratinio centralizmo principais.
  Ir norint tokį centralizuotą pirmininką pašalinti, reiktų stoti į tą judėjimą ir ginti ne tik savo, bet ir kitų teises!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Taip, matosi aiškus siekis, juodinant K. Čilinską apjuodinti JDJ .O gal kas patikės? Ir nieko naujo neatrado,tik tuos pat nučiulptus faktelius.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kuo čia dėtas Čilinskas?
  Juk yra JDJ ir be Čilinsko. Ar autorė rašo apie Čilinską, kaip asmenį, ar nori sukritikuoti, o gal sukompromituoti visą judėjimą?
  Judėjimas nėra Čilinskas, judėjimas tai žmonių sambūris, sąšauka, kuri turi savas nuostatas, įsitikinimus, poreikius ir galimybes. Ir neverta vieno žmogaus nuodėmių, net jei jos ir buvo, tapatinti su visu judėjimu, tai elementariai negražu ir paprasčiausiai nesąžininga.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Nenoriu įžeisti rašliavos rašytojo, bet toks angažas , kad sunku susilaikyti nesusijuokus.Matyti gerai gyvenASI BUTKUI, AR GERAI APMOKA.KAIP SUPRATAU JIS SUTINKA SU DABAR ESANČIA LIETUVOJE TVARKA IR JIS YRA JOS PRODUKTAS. TOKIU ATVEJU SU JUO DISKUTUOTI – BEPRASMIŠKA.JIS TIK KNAISOJASI IR IEŠKO SLIEKŲ, NORS MEŠKERĖS NETURI.DAUG PASEKĖJŲ -SLIEKAUTOJŲ.gAL KĄ NORS RIMTESNIO PARAŠYTŲ, KAIP lIETUVOJE TVARKĄ ĮVESTI, BET SMEGENĖLĖS MINKŠTOS. GAILA.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Karšta komentaram belieka save sukritikuoti, kodėl jis visada gina Prunskienę, Paleckį ir Paksą.

  Tada bus atsakyta į visus neaiškumus.

  Jeigu jau nuskalpavom visus iš eilės, metas pabūti savikritiškiems, ir atsakyti į esminius klausimus: kas esame mes?

  Jeigu nėra atsakymo, tada "mes esame apmokami darbuotojai"

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Re: "18v – 2010 03 03 16:40

  …..Teisininkui K. Čilinskui turėtų būti žinoma, kad asmens kaltę nustato teismas, tačiau ši tezė niekaip neatsispindėjo nei jo, nei jo šalininkų kalbose. V.Balkau ir tu manai , kad kalte nustato teismas?". Labai humaniškas požiūris, kad kaltę nustato teismas – yra ne kas kita kaip sąmoningas teisės iškraipymas. Akivaizdu – kad nusikaltėlio kaltę apibrėžia jo padaryto nusikaltimo sudėtis. Aiškinimas, kas kaltę nustato teismas – iš mūsų visų atima teisę į teisingą pasaulio supratimą ir teisingumas tampa ne viena iš Tautos suvereniteto sudėtinių dalių – o vagiančių ir meluojančių valdžios atstovų pažeidžiant pagrindines Konstitucijos teisines normas pasiskirtų teisėjų klano savivalės arena. Teismas turi tik patikrinti nusikaltimo sudėties faktus ir paskiria atitinkamą bausmę. Civilinio Proceso Kodekse nustatyta kad teismo sprendimai turi būti argumentuoti ir jei tie sprendimai priimami neargumentuoti – Tauta turi turėti teisę teisėją ar teisėjų kolegiją paklausti – kodėl taip yra.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Re: "Emilija – 2010 03 03 16:28

  JDJ narys Ivanauskas parašė apie Pūko nuodėmes, Gorienės laikraštis apie Čilinsko. Kažin ar patys rašytojai yra tokie jau be nuodėmių, nedarantys klaidų? Taip ir riejasi kaip šunys, nepasidalijantys kaulo. O juk vietos visuomeninėje veikloje yra visiems sočiai, tik dirbk dėl bendro visuomenės intereso. Nors kažkam galbūt svarbiau ne visuomenės interesas, bet pasidraskyti, įrodyti savo pranašumą." Gerbiama Emilija, Jūs labai klystate. Užeikite į mano asmeninę svetainę: "ŽMOGAUS TEISĖS POSOVIETINĖJE LIETUVOJE" (rasite per Google paiešką), perskaitykite straipsnio: "KAIP_POSOVIETINĖJE_LIETUVOJE_ŽLUGDOMAS_ŽMOGAUS_TEISIŲ_GYNIMAS" abi dalis ir įsitikinsite, kad valdžios pripažįstami "žmogaus teisių gynėjai" net atvirai trukdo – kad patys žmonės neapsigintų savo pažeistas teises. Labai malonu, kad žmonės pagaliau pradeda suprasti, jog: "ne viskas auksas, kas auksu žiba". Laikas organizuotis patiems ir sukurti savo žmogaus teisių gynimo instituciją – kurioje nebūtų jokių susikompromitavusių buvusių ar esamų "politikų".

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. …..Teisininkui K. Čilinskui turėtų būti žinoma, kad asmens kaltę nustato teismas, tačiau ši tezė niekaip neatsispindėjo nei jo, nei jo šalininkų kalbose. V.Balkau ir tu manai , kad kalte nustato teismas?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. JDJ narys Ivanauskas parašė apie Pūko nuodėmes, Gorienės laikraštis apie Čilinsko. Kažin ar patys rašytojai yra tokie jau be nuodėmių, nedarantys klaidų? Taip ir riejasi kaip šunys, nepasidalijantys kaulo. O juk vietos visuomeninėje veikloje yra visiems sočiai, tik dirbk dėl bendro visuomenės intereso. Nors kažkam galbūt svarbiau ne visuomenės interesas, bet pasidraskyti, įrodyti savo pranašumą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. 1. Cilinskas padejo Salaseviciutei gaut kazkoki zmogaus teisiu saukles titula. absurdas. 2. nueikite pas sita veikeja paprasyt apginti pazeidziamas Jusu teises. Su jumis jis kalbes tik tuo atveju jeigu uz valanda 600lt mokesite. geriau jau 1valanda 40 minuciu seks telefonu uzsimineti. reziumuoju- sis judejimas neisgyvens iki kitu metu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Vagnoriaus prie valdžios negalima prileisti nė per snaiperio šūvį.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Atsibuskite žmonės, su Čilinsku tautai tikrai ne pakeliui,už jo Vagnorius stovi. Čilinskas tik priedanga ir "reklama". Vagnoriaus negalima įleisti į valdžią.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. paziurekite filmuka – tyrimas, sudrebines klana. ten yra daug ir pedofilijos bylos nematomu veikeju. taf.lt

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Aš manau, kad jau žmonės po biškį atsirenka, kas yra kas ir supranta, kad už Čilinsko stovi Vagnorius, kad ir kad Čilinskas jį bando pridengti intelektualais, pvz., aktoriumi Remigijumi Adomaičiu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Žmonės jau primiršo, ką veikė Čilinskas pas Vagnorių Vyriausybėje, todėl būtų gerai, jei kas pasidalintų prisiminimais su Lietuvos žmonėmis. Gal tada tauta pamatys, kad karalius nuogas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Asmeniškai aš pasibjaurėjau K. Čilinsku, kada jis, žiniasklaidos tituluotas "žmogaus teisių vienu gynėjų", utiko varžytis dėl Seimo nario mandato Alytaus rinkiminėje apylinkėje, kada buvo aišku, kad jo pagrindiniu varžovu bus V. Uspaskich. Tai buvo varžytuvės sveiko su luošiu, o "luošiu" uvo V. Uspaskich, kuriam buvo uždrausta beveik viskas iš to, į ką turi teisę kandidatas rinkiminės kampanijos metu. Gėda buvo ne tik laimėti, bet ir dalyvauti rinkimuose nelygiomis sąl. Tai konsvų "trjos arklys" abartinėje politinėje situacijoje bandantis praskinti kelią pseudokrikščioniui ir didybės manija sergančiam G. Vagnoriui

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. ačiū autoriui, dabar supratau, kodėl Čilinskas neina prieš šitą supuvusią teisėsaugos sistemą – jis pats jos kriktštatėvis

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. isidemėsiu šį veida ir jums taip patarčiau,kad nepapulčiau pas tokį "profesonalą"…

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Namų diagnostikos ekspertai. Kurie yra geriausi?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...