Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 26 Antradienis
 

Prokuroro Artūro Urbelio spaudos konferencija, arba iki meilės žurnalistams – vienas žingsnis

2013-02-04 12:57 | Teisėsauga | Komentarų (36)

Generalinės prokuratūros prokuroras A.Urbelis, pasirodo, turi neeilinių aktorinių sugebėjimų. KK nuotr.


Kristina Sulikienė

Kai penktadienį apsilankiau Generalinės prokuratūros organizuotoje vadinamojoje spaudos konferencijoje, kur turėjo nutarimo dėl tyrimo Vytauto Pociūno nužudymo esmę pristatyti Organizuotų nusikaltimų tyrimo ir korupcijos departamento prokuroras Urbelis, ilgai negalėjau suprasti, kur patekau – į dramos teatrą ar prokuratūrą? Todėl svarsčiau – rašyti teisinę spaudos konferencijos apžvalgą ar recenziją teatro spektakliui?

Nežinau, kur A.Urbelis mokėsi oratorystės ir demagogijos meno, bet šioje „spaudos konferencijoje“ jis pademonstravo savo „gebėjimus“. Beveik nei vienam žurnalistui nepavyko užduoti jokio teisinio klausimo – tik išgirdęs klausimą apie bylą, A.Urbelis pradėdavo pasakoti ką nors būtinai „ne į temą“.

Galiausiai paklaustas (kai šiaip ne taip pavyko surasti sekundės dalį Urbelio monologe, kai jis atsikvėpė) apie tai, ar mirusiojo poza iš viso būdinga kritimui iš aukštumos, prokuroras labai susijaudino ir pakeltu tonu pasakė, jog būdinga. Ir pridūrė vieną įdomų dalyką – jog neva Vytauto Pociūno ranka netgi nutrūko, amputavosi, neva jam užkliuvus už statybinių pastolių.

Kadangi pati tyrinėju analogišką bylą, kur žmogus neva iškrito per neatsidarantį ir vinimi užkaltą langą, ir Vilniaus apygardos teismas pirmiausia prokurorams liepė aiškintis būtent, ar žuvusiojo poza iš viso atitinka kritimą iš aukštumos, tai šioje byloje ir peršasi prielaida – jog ir Vytautas Pociūnas galėjo iškristi kaip toje byloje – per neatsidarantį langą.

Na, kur jūs pasaulyje matėte žvalgybininką, kuris rinktųsi nesaugų viešbutį? Nors prokuratūra bandė ir tebebando įrodyti, jog Vytautas Pociūnas nebepriklausė VSD, ir nebuvo joks žvalgybininkas, ir nevykdė jokios užduoties tada Baltarusijoje, kur jūs rasite kad ir buvusį žvalgybininką, kuris rinktųsi nakvynei viešbutį su atsidarančiais langais?

Pavyzdžiui, kai Vilniuje Crowne Platz hotel praėjusiais metais vyko NATO logistikos konferencija, viešbutis buvo pasirinktas galimai dėl saugumo – nei vienas langas šiame viešbutyje neatsidaro. Oras į patalpas patenka per ventiliatorius.

Todėl Urbelio paskaičiavimai, jog neva viešbutyje, kuriame buvo apsistojęs V.Pociūnas, langas ganėtinai platus, kad galima iškristi, neįtikina – o kur įrodymai, kad tas langas iš viso atsidaryti gali?

Į vienos žurnalistės klausimą, ar tik tame kambaryje nebuvo labai plati palangė, jog net ir norint neįmanoma pro tokį langą iškristi, prokuroras pradėjo kalbėti nebūtus dalykus, kurie jau seniai paneigti (kai buvo šmeižiamas V.Pociūnas, tik jį radus žuvusį – neva persisvėręs darė kažką per langą). Jog neva labai norint, galima gi taip pasistumti per langą.

Kai paklausiau, „tiksliau – labai norint išmesti?“, prokuroras pasimetė. Prieš tai, beje, paaiškino, jog nustatyta, jog apalpus iškristi buvo neįmanoma, nes kūnas būtų suglebęs ant palangės.

Tokių klausimų – kaip kokie sužalojimai priešmirtiniai, kurie pomirtiniai – paklausti nebuvo įmanoma, nes A.Urbelio monologo pjesės žanras neleido.

Čia ir yra bylos alogizmas – neva V.Pociūnas krito per langą (už kurio stovėjo pastoliai), ant pastolių nenukrito, nukrito šalia jų, užsikabino už pastolių krisdamas, nusitraukė ranką. Tai kur ta ranka liko – ar įsipainiojusi pastoliuose, ar šalia kūno? Ar iš viso nebuvo rasta? Ir kodėl prokurorai tokią svarbią detalę slėpė ir netyrė kritimo kampo (jeigu kritimas iš viso įvyko) ir aukščio, iš kurio galėjo būti numestas ar nukrito V.Pociūnas?

Nors prokuroras A.Urbelis bandė visus įtikinti, jog „visos mirties aplinkybės ištirtos“, mirties aplinkybių tyrimas prasideda visų pirma nuo mirties valandos nustatymo. Spaudos konferencijoje prokuroras pristatė, jog statybininkai kūną rado 2006 m. rugpjūčio 23 d. 8 ryto, iškvietė tarnybas, o kūnas buvo apžiūrėtas 13 valandą. Tačiau tyrimų rezultatų – kokia buvo kūno temperatūra – nepasakė.

Tačiau labai tvirtai patikino, jog įvykio laikas žinomas – tai tarp dviejų ir trijų valandų nakties (įdomiausia, jog tai yra klasikinis viso pasaulio specialiųjų tarnybų „veiklos“ laikas – čia gal nori išsiduoti, ar netyčia išdavė galimus galimo nužudymo vykdytojus?), tačiau į klausimą, kokie duomenys leidžia teigti apie tokią mirties valandą, ar lavoninis sustingimas tai patvirta – prokuroras kone išsigando šio klausimo, ir nukreipė kalbą kita linkme.

Tiesa, prokuroras, be to, pasakė dar vieną alogizmą – kai pristatomi tyrimo nutraukimo motyvai, turi būti nurodyta,

dėl kokių priežasčių nutraukiamas tyrimas. Tai aš nelabai ir supratau – pagrindinė priežastis, reikia suprasti – neturi įtariamojo. Tačiau tokiu atveju tyrimas negali būti nutrauktas, kol nesuėjo tyrimo senatis – nes tas įtariamasis gali ir atsirasti. O jeigu jau norima nutraukti tyrimą, tai ir turi būti aiškiai parašyta, jog nužudymo byloje nėra nustatytas nusikalstamos veikos subjektas – bet ne kad iš viso nebuvo nusikaltimo. Kiek dar prokurorai dirbs vien tik dėl premijų ir rezultatų? Be to, tai gal čia ir atsakymas, kodėl Medininkų byla „ištirta“ – su kažkokio laikrodžio parodija neva „surado įtariamąjį“ – Konstantiną Michailovą ir „pasodino“. Nes „turėjo įtariamąjį“.

Kiek keistoki ir A.Urbelio džiūgavimai, jog štai, tyrimo išvados analogiškos kolegų nutarimams – bet kolegų nutarimai taigi teismų buvo panaikinti – tad ko džiaugtis? Jeigu tyrimo metu nenustatytos bylai reikšmingos aplinkybės – laikas, vieta, subjektas, objektas, subjektyvioji pusė – tai tyrimo nutraukti negalima.

Prokuroras, toks įspūdis, ir dabar nežino – tai dirbo V.Pociūnas pagal VSD užduotį ar nedirbo? Atseit, taip reikėjo suprasti, čia visiškai nesvarbu. Manau, jog yra didžiulis skirtumas – nes kėsinimasis į mūsų žvalgybos darbuotoją yra galimai tarptautinis nusikaltimas, ir tyrimas turi būti vykdomas toliau, kaip turintis ne tik didelę visuomeninę, bet ir tarptautinę reikšmę.

Nors iš A.Urbelio atsakymų buvo galima susidaryti įspūdį, jog Baltarusija neva nebendradarbiavo, ir tik šiais metais yra gautas teisinės pagalbos prašymas, šaltiniai pasakojo kiek kitaip. Baltarusijos tarnybos aktyviai domėjosi labai panašiomis bylomis ir domėjosi priežastimis, kodėl tokios bylos – kur kažkas išmetamas per langą arba imituojamas žmogaus kritimas – Lietuvoje iš viso „nurašomos“ į savižudybę ar „daugiausiai“ – į nelaimingą atsitikimą.

Tokia Lietuvos prokuratūros „geroji praktika iniciatyvos požiūriu“ gal labai ramina mūsų prokurorus – kaip gerai, byla „ištirta“, įtariamojo nėra, viskas gerai, nusižudė, na, gal iškrito, mes gausime premijas – tačiau neramina užsienio valstybes: kiek dar bus „skrydžių“ per (galimai neatsidarančius) langus? Ir kiek dar bus rodoma pirštais į Baltarusiją ir teigiama – žiūrėkite, čia jų teritorijoje įvyko, labai tamsi istorija, čia jų jurisdikcija. Juk panašiai ir nuskambėjo frazė iš A.Urbelio lūpų – ko gi mes čia iš viso tiriame, jeigu viskas įvyko Baltarusijoje?

Tai leiskite paklausti, kodėl tada Užsienio reikalų ministerija mūsų žvalgybinkams suteikia diplomatinius statusus – kad būtų lengviau juos parsivežti gyvus ar mirusius ar kad kaip tik, kad nelaimės atveju būtų apsunkinamas tyrimas – juk keleri metai buvo manipuliuojama tuo faktu, jog oficialiai V.Pociūnas dirbo URM, o ne VSD. Tačiau kam tada reikalingos žvalgybininkų „priedanginės“ darbovietės, jeigu tai atsisuka prieš juos pačius ir jų reputaciją? Juk žvalgybos darbuotojų prašoma niekam nepasakoti apie jų priedangas – tačiau iš V.Pociūno bylos, peršasi išvada, jog visiems, dirbantiems po priedanga, reikia pranešti bent penkiems šaltiniams, kad mirties atveju artimieji neturėtų minti teismų slenksčių, kad įrodytų, jog žmogus buvo žvalgybininkas, o ne „tiesiog“ ministerijos darbuotojas.

Tiesa, yra viena įdomi detalė – atsimenate, koks pernai metų meškiukų provokacijai buvo pasirinktas oro uostas? Pociūnų. Taigi – skrydis. JAV nepriklausomybės dieną. Pociūnai.

Ir turime dar kartą nutrauktą ir neištirtą Vytauto Pociūno žūties bylą.

Bet gal meškiukų provokacija tyrėjams norėta ką nors pasakyti? Jog bent jau veikiantys „aktoriai“ panašūs?

Netikiu A.Urbeliu, jog „visos versijos buvo patikrintos“.

Ir nors A.Urbelis spaudos konferencijoje kone siautėjo, jog „aš jus visus labai myliu, o kodėl jūs mūsų ne“, galiu pasakyti: meilę ir pagarbą reikia pelnyti – darbais, o ne monologo žanro pjesėmis Generalinėje prokuratūroje, pasakojant pasakas apie skraidančius žmones per neaišku kokios konstrukcijos (atsidarančios, neatsidarančios, atsidarančios tik vėdinimui ir pan.) langus. Juk kokia lango konstrukcija, iki šiol žiniasklaidai ir visuomenei nėra pateikta.

Ir dar apie A.Urbelio „meilę“ žurnalistams. Spaudos konferencijos salėje buvo ir tokių žurnalistų, kuriuos jis tampė po baudžiamąsias bylas. Taigi, ganėtinai įdomi yra prokurorų „meilė“ žurnalistams.

Dėl tokios „meilės“ dramatiškai krito Lietuvos demokratijos indeksas. Apie tai, perspėdama didžiuosius žurnalistų „mylėtojus“, rašiau dar šį rudenį. Verkiama, jog demokratijos indeksas krito dėl kažkokios atleistos iš darbo žurnalistės. Ne, brangieji, – demokratijos indekso kritimas yra tiesiogiai proporcingas prokurorų sukurptos byloms ketvirtosios valdžios atstovų atžvilgiu.

Beje, kliuvo nuo A. Urbelio ir „Karštam komentarui“ – kodėl šis laikraštis kritikuoja prokurorus dėl nekompetentingo jų aiškinimo, kas yra smurtinė mirtis. Ir čia pat pridūrė, jog „Karštas komentaras“ teisus – jog ne tik nužudymas yra smurtinė mirtis, bet ir nelaimingas atsitikimas. Tačiau A.Urbelis, matai, nori visuomenei jai suprantama kalba išaiškinti, todėl, reikia suprasti, ūkiškai aiškina, ne teisiškai. O ūkiškai aiškinant, pagal ne ūkio, o prokuratūros darbuotojus, smurtinė mirtis tėra viena – nužudymas.

Bene pirmą kartą mačiau tokius nepatenkintus žurnalistus – matyt, seniai nebuvo tokios „geros pjesės“. Ir šiai pjesei kolegos nepagailėjo „recenzijų“.

Vėl Juodajame kube verks – na, kodėl jie mūsų taip nemyli? Myli, ir dar kaip – juk, jeigu myli, tai kritikuoja, ar ne? (O kai prokurorai kurį nors laikraštį „myli“ – tai su baudžiamosiomis bylomis persekioja, ar ne?). Jeigu visiškai nemylėtume mūsų puikiosios prokuratūros, tai paliktume ją tvarkytis kaip tik ji nori. Bet nepaliekame. Nes mums rūpi, kad prokurorai dirbti pradėtų, ir nustotų tirti bylas pagal išankstinę tyrimo „schemą“ – jog niekas nieko nežudė, lavonai patys per langus skraido.

Neskraido tie lavonai – tik angelai turi sparnus ir gali skraidyti. Ir tai – angelai nėra tikros, o išgalvotos būtybės. Ir lėktuvėlis, iš to oro uosto, kuris turi nuorodą į šią labai tamsią bylą, sparnus turėjo. Gal tuo lėktuvėliu norėta pasakyti, jog visų siūlų reikia ieškoti pirmiausia Lietuvoje?

Prokurorų vietoje nereikėtų taip užsispirti. Ir data keista galimam nužudymui pasirinkta – Ripentropo ir Molotovo pakto metinės. Europos padalijimo metinės. Nuo šių faktų ir reikėtų pradėti tyrimą. Nes, toks įspūdis, dar po dvidešimt metų GP ieškos V.Pociūno žudikų – kaip dabar atsitiko Medininkų byloje, kai aiškėja, jog sėdi galimai visiškai nekaltas žmogus. Dirbti reikia karštais pėdsakais, o ne palikti ateities kartoms.

Tada visuomenė ir mylės prokuratūrą, kuri dirba, o ne nutraukinėja svarbius tyrimus.

Komentarai

 

 

 
 1. Į GINESO knygą ŠITĄ nedarazumenije, ilgiausia ir kvailiausia konferencija po nepriklausomybės atgavimo, VALIO….taip ir toliau ponai prokurorai , ar jūs VISI TOKIE ? ano i vidno… :(

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. O tie kurie šmeižė, ir dyrbo jis , ar nedirbo…koks šito tipo prokuroro reikalas……… Kaip ir su jav kalėjimais, JAV žino kas pas mus buvo, o MES nežinom, maža kas pas jus po namus vaikšto, ar praskrenda NUIR KAS??? :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Nu apie nutrauktą ranką tai PIRMĄ kartą išgirdau iš šito artisto…. Tai oho , be rankų be kojų, pastolių neliko, negalėjo jie jokių pastolių išardyti, jeigu jie buvo, NES automatiškai bet kurioje šalyje, net manau ir baltarusijoje, aptveriama teritorija ir niekam nevalia TEN naisiotis…O kada ŠITAS isterikas pradėjo VĖL apie dešras ir degtinę minėti, galvoju IR VĖL tas pats ŠMEIŠTAS tęsiasi, bet paskui pasitaisė, ir koks PALENGVĖJIMAS , kad tai nebūtų pasakojama, padaryta išvada, kad smurtinės mirties nebuvo, nes NUSIKALTĖLIO nėra…… NU TOKĮ ŠŠŠŠŠŠ> iš prokuroro , nu trūksta žodžių…..dabar aišku koks prokuratūros LYGIS :(

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Panašu, kad žiūrėdami pro kreivus juodo kūbo langus, jie mato kažkaip iškreiptai:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. labai panasu i dauno sindroma turinciu zmoniu veidus :)Gal nuo irodymu ir byluklastojimu jie “sudaunejo”???:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. dar prie kito sono antra oratoriu Jovaisa ir galetume klausyti ir klausyti, kas gero vakaru fronte.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Cia ka dar vienas klounas-kalbininkas???? Gal cia valio Buferis pries ikirius zurnalistelius????

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Iš kur gerbiama Liudvika Pociūnienė gaus lėšų, pasisamdyti panašius advokatus, mkaip Medininkų byloje? Ji ne Darius Kuolys, todėl tai ne jos išgalėms.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Va, kur pedofilas pakastas.Nes Stanke is Lietuvos visas savo “garbes” kompensacijas atsiteis,

   Thumb up 2 Thumb down 0

 9. Neuprantu. Juk Liudvika Pociūnienė dar taip nesenai išsijuosusi gyrė prokurorą Urbelį. Vadinas, šitoj byloj taškas padėtas?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 10. Įdomu kieno rašius, iškėlęs pirštą, cituoja ex’policininkas Urbelis?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 11. O kame yra problema? Medininkų byloje dirbančių advokatų kontantaus galima nesunkiai rasti pasiguglinus.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 12. Senai buvo aišku, kad be profesionalių advokatų, kurie išmanytų ne vien įstatymus, bet ir gebėtų profesionaliai analizuoti įrodymus, Vytauto Pociūno byloje nebus apsieita. Reikia, kad advokatai išmanytų labai specifinius dalykus, kurių daugelis advokatų net susapnavę nebuvo.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 13. Medininkų bylos advokatai neįtinka visokiausio plauko visuomenininkams. Kuolys atvirai yra pasisakęs apie juos, kaip Tautos priešus. Tai kaip dabar į juos kreiptis? Juk tektų prašyti pagalbos tų, kuriuos ne kartą ir net ne du, viešai apdergė.

  Thumb up 1 Thumb down 0

  • Vargu ar po viso to mėšlo srauto, kurį ant jų nakartą liejo visokie baslininkai ire kuolininkai, kam nors dabar rastųsi drąsos kreiptis į juos pagalbos. :(

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Nespjauk, vaikelį, niekada į šulinį, ba nežinia, kada teks pačiam iš jo gerti…..

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • prokuraturas senoliai galvojo, kai kure si posaki. Taip, kad netersk senoliu brangaus atminimo, prokuratura lygindamas su sulinio, tais laikais, labai skaidriu vandeniu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Prokuroro Urbelio povyza, primena Lenino paminklo pozą 😀 Atsitiktinumas tai, ar- dėsningumas?

  Thumb up 3 Thumb down 0

 15. Gal reikėtų Vytauto Pociūno nužudymo tyrimui kreiptis į Medininkų bylos advokatus? Sprendžiant iš visko, Jie dirba labai atsakingai ir tiksliai. Tokie specai tikrai iškapstytų prokuratūros makles.

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • O šitie, tai garantuotai gali daug! Šita advokatų komanda- tikras galvos skausmas prokurorams. Dirba konkrečiai. Nesuprantu, kodėl nesikreipus į juos?

   Thumb up 3 Thumb down 0

   • Kaip rašė komsomolkė, Urbelį iš pusiausvyros išmušė klausimai. Tai čia kaip suprasti KK? Jis čia taip išsimušė vien nuo mirties valandos ir kritimo būdo? Tai kaip ta “byla” atrodo iš viso?

    Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Kai prokuroras Urbelis sako “tyrimo išvados analogiškos kolegų nutarimams”, jis turi mintyse kolegas iš VSD, bet ne kolegas prokurorus. Čia ne tik žurnalistui, bet ir drambliui aišku. Padėkotų, kad iš vis teikėsi kalbėti. Ir dar su meile ir dar komiko amplua. Beveik kaip Kliunka. Tik anas anuomet buvo tragikas. Bet vis tiek gražu. Aina sau!

  Thumb up 4 Thumb down 1

  • ne jis minėjo kolegas prokurorus, kurie priiminėjo analogiškus
   nutarimus nutraukti tyrimą. Nu gal tu tarp eilučių matai daugiau. Aš tai neieškočiau dramblio sėdyneje:)

   Thumb up 0 Thumb down 1

   • Tai ir sakau gi: jis turėjo mintyse kolegas prokurorus, kuriems analogiškose bylose galutinė instancija VSD liepė nesiknaisioti. Ieškokite R. V., vieno iš V. Vasiliausko tryliktuko.

    Thumb up 2 Thumb down 0

    • pagaliau supratau Jūsų lakią mintį :) jiems paskutinė galutinė ir neskundžiama instancija yra vadinamoji “kontora”

     Thumb up 1 Thumb down 0

 17. Rode televizorius ta Urbeli.Toks pat Anusauskas is Babos saraso.
  Cia tam sklerotikui,kur vis klausineja,kas tie pedofilai?

  Thumb up 6 Thumb down 1

  • Va va per tokius slaptumus ,”stebuklus”.. kitaip tariant nieko nematem ,nieko negirdejom arba fantazijos atseit kazkas kitas valdo ,manipuliuoja ir panasiai ir nyksta lietuva ir bega zmones ! Dekui!! gerbiama Kristina Apanavičiūtė uz straipsni )

   Thumb up 7 Thumb down 1

 18. Sumauta teisėsauga! Kada, pagaliau, iš ten išgirsime ką nors skaidraus?!!! O šis artistas iš vis pasitikėjimo nekelia (čia mano nuomonė).

  Thumb up 7 Thumb down 1

 19. Kiek yra iškritusių iš bendrabučių Saulėtekyje (Niujorke)? Gal apie 10 per pastaruosius 20 metų…kraštinis visai neseniai… Štai kur nusikaltelių irštva. Kur žiūri prokurorai..? :)

  Thumb up 4 Thumb down 1

  • a.a. studentas Ektis perdurtas iškrito – prokurorai nusprendė, jog pirma nusidūrė, tada iššoko. paskui jau tas prokuroras dieną geriantis alų užtiktas – matyt, tik tokioj būsenoj ir įmanoma rašyti tokius nutarimus

   Thumb up 2 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (2)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...