Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 17 Antradienis
 

Prokuroras S.Verseckas nekomentuoja A.Paulausko pasisakymo dėl Vilniaus OMON vadų dalyvavimo Medininkų žudynėse

2015-06-18 11:47 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (29)

Klausimas lieka atviras: ar prokuratūra dangsto Medininkų žudynių dalyvius, ar A.Paulauskas nusišneka? KK nuotr.

Vienas iš valstybės kaltinimą Medininkų byloje palaikančių prokurorų Saulius Verseckas nekomentuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko, buvusio generalinio prokuroro Artūro Paulausko pasisakymo, jog Vilniaus OMON vadai B.Makutynovičius ir V.Razvodovas dalyvavo Medininkų įvykiuose ir tai įrodyta baudžiamosios bylos medžiaga.

A.Paulauskas: „Jie dalyvavo Medininkų įvykiuose“

„Tai yra didžiausia nesąmonė kokią galbūt galima išgirsti paskutiniu metu. Galų gale jie dalyvavo, kai kas tiesiogiai, kai kas netiesiogiai, ir Medininkų įvykiuose. Tai yra įrodyta baudžiamos bylos medžiaga“, – taip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas žiniasklaidai pakomentavo Vilniaus OMON vadų B.Makutynovičiaus ir V.Razvodovą išteisinimą Vilniaus apygardos teisme Vilniaus OMON byloje.

Kaip žinia, Artūras Paulauskas – buvęs generalinis prokuroras (1990-1995 m.).

Medininkų žudynės įvyko 1991 m. liepos 31 d.

S.Verseckas: „Ne mano darbas komentuoti politikų komentarus“

Tuo tarpu Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas nekomentuoja A.Paulausko pasisakymo.

-Koks yra B.Makutynovičiaus ir V.Razvodovo vaidmuo Medininkų žudynėse? – paklausė „Karštas komentaras“ Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko.

-Vaidmuo? Ką turite omenyje „vaidmuo“?

-Komentuodamas Vilniaus OMON vadų B.Makutynovičiaus ir V.Razvodovo išteisinimą A.Paulauskas pasakė, kad „ jie dalyvavo, kai kas tiesiogiai, kai kas netiesiogiai, ir Medininkų įvykiuose. Tai yra įrodyta baudžiamos bylos medžiaga“.

-Aš, aišku, politikų komentarų negaliu komentuoti. Ne mano tai yra darbas. Byloje šitiems asmenims kaltinimai bendrininkavimu nužudant Medininkų muitinės posto pareigūnus nėra pareikšti. Ir tai reiškia, kad prokurorai neturėjo pakankamai duomenų, kad tokius kaltinimus jiems pareikšti.

Vilniaus omonininkų išteisinimas – jau tendencija

Kaip žinia, prieš kelias savaites Vilniaus apygardos teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį Vilniaus OMON byloje. Vilniaus OMON vadai B.Makutynovičius ir V.Razvodovas išteisinti, nes prokurorai, pasak teismo, blogai surašė kaltinamąjį aktą.

Po tokio teismo sprendimo kilo didžiulis skandalas: vieni politikai siūlė „atleisti teisėjus“ ir viešai juos apkaltino dirbant „prieš valstybę“, kiti aiškino, kad, jeigu prokuratūra padarė kaltinamajame akte broką, tai teismo darbas buvo tą broką ištaisyti.

Tačiau visi komentavusieji neatkreipė dėmesio į vieną svarbų dalyką – prokuratūros darbo brokas ir Vilniaus omonininkų išteisinimas jau tampa tendencija: 2002 m. liepos 9 d. Vilniaus apygardos teisme taip pat dėl „blogai surašyto kaltinamojo akto“ buvo išteisinti Vilniaus omonininkai A.Skliaras ir E.Petrauskas.

Kodėl prokuratūra nuolat, tarsi sąmoningai palieka spragas Vilniaus omonininkų išteisinimui? Apie tai skaitykite laikraštyje „Karštas komentaras“.

Komentarai

 

 

 
 1. klauseklis 2017-03-30 09:03

  Gal durni klausimai, bet jie neduoda ramybės kokie įrodymai rodo, kad iki gyvos galvos užteistas :
  1. buvo Medininkų pasienio poste?
  2. būtent jis šaudė ir į ką?
  3. ką būtent nušovė?

  įdomiai čia… 2017-03-27 12:52
  atmintis 2017-03-06 11:03
  100 balų !!! 2013-03-06 – 16:52 rašė:

  Patriotizmo tema Medininkų bylos kontekste labai įdomi, o svarbiausia aktuali, kaip niekur kitur. Keista, kad šiandien 22-aisiais Nepriklausomybės metais dar atsiranda visokių molinukų nesuprantančių, kad būtina surasti ir nubausti tikruosius Medininkų pasieniečių žudikus.
  Pasakykite susimyldami, ką bendro su patriotizmu ir jo esme turi bet kurio ir bet kokio žmogaus nuteisimas be kaltės įrodymų?
  Nekalto žmogaus pasodinimas iki gyvos galvos be įrodymų ir vengimas surasti tikruosius žudikus yra aukščiausia patriotizmo pasireiškimo forma?
  Tuomet belieka atvirai pagailėti šitokių pseudopatriotų ir juos užjausti.
  Tai jau nepatriotizmas, o atviras kenkimas savo Tėvynei, slepiant nuo atsakomybės tikruosius Medininkų žudikus.
  Būtent dėl tokių, neaiškioje vietoje iškasto molio gabalo, pažiūrų šiandien, Nepriklausomoje Lietuvos valstybėje atvirai drįstama be įrodymų nuteisti Žmogų iki gyvos galvos.
  Sukrečia šiurpas nuo šitokių liguistų pažiūrų Lietuvoje išplatinto niekuo nepagrįstos neapykantos vėžio.
  Patriotai privalo patys nuspręsti ar jiems užtenka “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje ar reikia surasti tikruosius žudikus?
  Lietuvos istorijai “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje nereikia. Reikia ištirti bylą ir surasti tikruosius žudikus!

  Gintas 2015-07-01 10:01

  Man labai patiko gerbiamo advokato Arūno Marcinkevičiaus vienoje iš diskusijų išsakyta mintis: “Asmuo, teikiantis pirmenybę kokiai nors nuomonei sprendimo priėmimo procese, tuo pat metu atvirai prisipažįsta ir praneša a’priori atsisakąs asmeninės atsakomybės už sprendimo kokybę ir jo teisingumą. Kitaip tariant, atsakingas asmuo asmeniškai in general atsisako teisingai išspręsti jam pavestą ar tenkantį klausimą iš esmės, remiantis faktais bei įrodymais, todėl priimąs pabrėžtinai formalų, nebūtinai teisingą sprendimą.”

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Buvęs visų prokurorų prokuroras Paulauskas sako, kad Vilniaus omonininkų vadų dalyvavimas Medininkuose įrodytas, o kažkoks eilinis prokurorėlis kalba atvirkščiai?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Tokio išteisinimo pagrindo “prokuratūra blogai suformulavo kaltinimus” įstatymas nenumato. Visuomenei tik sąmoningai įteigta tokia mintis. Jie išteisinti, “nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo požymių”. Štai taip.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. Savu nekritikuoja ir nekomentuoja.Jie dirba komandoje ir yra susiderine bendrus veiksmus mulkinti zmones!!!

  Thumb up 6 Thumb down 0

 5. Jeigu pats Paulauskas kalba apie Vilniaus omono dalyvavimą nužudant mūsiškius Medininkuose, vadinasi žino?

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • Paulaukas žino, kad įrodyta, o įrodymų nėra? Ka gauns? Prokurorai slepia įrodymus?

   Thumb up 3 Thumb down 0

 6. O man rodos , kad kremliuj ne Leninas, o Drakula. Reiktu istirt. Ir dar patikrint ar tas sutverimas tikrai sirgo sifiliu.

  Thumb up 1 Thumb down 5

 7. Jeigu buvęs generalinis prokuroras sako, kad anie dalyvavo Medininkuose, tai gal jis žino ką kalba? Į beprotį lyg dar nepanašus?

  Thumb up 7 Thumb down 2

 8. Babai tik žudynės ir da Garliavoje rūpi!! Ar tik nebuvo te prisidėjus? Padai kibą dega…..žiūrėk baba sesi ir tu į cype!

  Thumb up 2 Thumb down 7

 9. O iš tiesų, klausimą jau galima uždaryti, nes aiškiai matosi, kad prokuratūra dangstė ir tebedangsto Medininkų žudynių dalyvius, o A.Paulauskas, kaip visada, nusišneka.
  Prokurorai ištikimi duotai priesaikai – bet kokia kaina išsaugoti karaliaus karūną iki jo mirties. Tik vis sunkiau ir sunkiau vaidinti ir įtikinti liaudį visokiomis prielaidomis ir pirmo po ranka pasitaikiusio nuteisimu. Jau situacija vos ne kaip Garliavos pedofilijoje. Ketvirtį amžiaus ieškojo kaltų, kurpė bylas ir teismai, atseit, teisė taip, kad kalti liko teisėjai ir per Marytės plauką, vos pačių teisėjų nenuteisė.
  Vargšeliui Verseckui labai jau nesiseka. Kokią tik bylą besukurbtų, visose balti siūlai kyšo. Uspaskicho milijonų ieškojo ieškojo – taip ir nesurado. Medininkų žudikų ieško ieško – taip niekaip ir nesuranda. Tai ką jau čia burną beaušinti apie garliavines žudynes.
  Perfrazavus vaikišką dainelę – tikra „služba nevezenija“…

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • Padainavai tik viena savo daineles sablonini stulpeli – pasikai ant Paulausko.
   O kodel pamirsai antra stulpeli – malda apie sventaji Paksa?
   Skleroze?

   Thumb up 1 Thumb down 8

   • Kad ant A.Paulausko niekas ir nešika. Jis pats per visą savo prokurorinę ir politinę karjerą jau apsišiko iki ausų.
    O Viktorą Verseckas vistiek įkiš už grotų. Kas kad nerado tų prisisapnavusių milijonų, bet jį reikia eliminuoti kapitališkai iš politikos taip, kad niekada gyvenime į ją nebegrįžtų, kaip ir leidimą suprasti, atseit išdavęs, R.Paksas. Tokie veikėjai Lietuvai net už patį Putiną pavojingesni. Juk per juos tik visos Lietuvos netektys, skurdas ir nelaimės. Jei ne Viktoras, Rolandas ir Lietuvos pabaisa kaimynas Vladimiras, nuo gėdos prisidengdami pliką subinę delnu, seniai būtūmę net pačią Ameriką pralenkę. Na, ar ne taip?

    Thumb up 10 Thumb down 1

    • P.s. Kiek čia seniai A.Paulauskas per visus žiniasklaidinius ruporus klykavo, kad Viktoro ir Rolando vadovaujamos partijos – Kremliaus projektas. Dabar pats savanoriškai tapo to projekto sudėtine dalimi ir net nesėkmingai bandė grabaliotis už tos partijos vairo, pašalindamas jos vadovą. Kaip tai suprasti? Ar jau Kremlius to projekto atsisakė? O gal Kremlius integravo Paulauską į tą projektą, kad griauti Lietuvą iš vidaus, o Mazuronį nupirko ir paskyrė prievaizdu, tą Kremliaus integruotą veikėją prižiūrėti, kad nenukryptų nuo kurso?
     Klausimų daug, o atsakymo jokio…

     Thumb up 7 Thumb down 1

     • Projektas sėkmingai vystomas toliau. Ir visko gali būti, kad jo dalyvių seime yra daugiau.

      Thumb up 6 Thumb down 0

 10. Kur dingo dokumentai is medininku bylos tau bunant generaliniu prokuroru ?, laukia atsakymo profesorius landsbergis !

  Thumb up 15 Thumb down 1

  • Prasau neklastoti mano klausimo.
   As klausiau: kur dingo dokumentai is tos bylos.
   Ir as klausiau tik tada, kai pradejo sviltiu mano paties sikna, todel reikejo ant ko nors permesti savo bedas.
   As neklausiau, kai valdziau valstybe, kai buvo mano skirti ir kontropliuojami gen.prokurorai. As neklausiau, kai turejau buldozerine valdziai ir absoliucia savo dauguma seime, paklusnia man teisesauga.
   As paklausiau praejus keliolikai metu, kai niekas net supratimo neturejo kada tie dokumentai dingo. Nors labiausiai tiketina, kad tai ivyko man valdant.
   Taciau esminis dalykas – as paklausiau ir jus, mano istikimieji pasekejai, ta mano klausima kartojat kaip malda, kuri padaro mane sventu pasaulio, Europos, Lietuvos mastu.
   Tai jusu pareiga ginti mane, aukstinti, valyti nuo manes mano suda ir dergti
   man neitinkancius.
   Nepamirskit sios pareigos ir ateityje.

   Thumb up 12 Thumb down 3 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...