Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 21 Ketvirtadienis
 

Prokuratūros fronte nieko naujo arba Generalinė prokuratūra ir toliau apsimeta stručiu

2012-01-26 12:09 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų

Kai A.Gureckis dar buvo gyvas: D.Mockus įteikia A.Gureckiui "MG Baltic" medalį. Dabar A.Gureckio nėra gyvo - likęs tik priešmirtinis raštelis, kuriame kaip kaltininkas įvardijamas D.Mockus


Giedrė Gorienė

„Jūs rašykite, o mes apsimesime, kad nieko neskaitome, nematome ir nežinome“, – panašu, tokios strategijos nusprendė laikytis Generalinė prokuratūra dėl „Karštame komentare“ aprašomos prieš metus privesto prie savižudybės Antano Gureckio bylos.

Turbūt Generalinė prokuratūra galvoja: apsimesime stručiu, įkišime galvą į smėlį, ir „Karštam komentarui“, pamačius, kad jokios reakcijos nėra, gal rašyti apie tą A.Gureckio bylą nusibos – tiesiog gal ims ir daugiau šitos bylos neeskaluos.

Deja, galime nudžiuginti – jeigu jau Generalinė prokuratūra nusprendė laikytis „stručio“ pozicijos, tai tą galvą smėlyje laikyti turės gana ilgai. Nes tylėti negalima – mat nepaisant to, kad Generalinė prokuratūra „nerado jokių duomenų“, jog A.Gureckis „būtų privestas prie savižudybės“, priešmirtinis raštelis, kuriame A.Gureckis dėl savo mirties kaltina „MG Baltic“ imperijos savininką Darių Mockų ir kišeninius pareigūnus, vis dėlto yra. Ir ekspertai nustatė, kad priešmirtinį raštelį parašė Antanas Gureckis, kad raštelis rašytas jo ranka. O argi tai – ne pakankamas pagrindas Generalinei prokuratūrai, kad A.Gureckio privedimo prie savižudybės byla būtų tiriama? Jei dabar – ne, tai gal po visų civilinių bylų – D.Mockaus bendrovių „kosminių“ ieškinių A.Gureckio našlei Violetai Gureckienei – Generalinė prokuratūra pagaliau tą „stručio“ galvą iš smėlio ims ir ištrauks?

Nes, pakartosiu (o lašas po lašo, sako, ir akmenį pratašo), – priešmirtinis raštelis, rašytas A.Gureckio ranka, kur jis kaltina dėl savo pasitraukimo iš gyvenimo Darių Mockų ir kišeninę teisėsaugą, tai yra. Tik kadangi Darius Mockus, kaip „Karštam komentarui“ yra pasakojusi A.Gureckio našlė V.Gureckienė, yra skridęs su prezidentu Valdu Adamkumi verslo reikalais į Ukrainą (taigi, suprask, turi ryšių „aukštai“), kadangi yra milijonierius ir, be to, valdo LNK televizijos kanalą, tai tokiam „aukštam“ žmogui greičiausiai prokuratūroje yra taikomi visiškai kiti standartai. Ne taip, kaip paprastiems. Ne taip, kaip, pvz., man, kai prokuratūra man labai norėjo iškelti baudžiamąją bylą dėl to, kad po straipsnio (tada dirbau kitame laikraštyje) nusišovė Alytaus policijos pareigūnas – mat aprašiau, kaip grupė Alytaus policininkų Policijos komisariate kankino vieną jauną alytiškį, kad šis prisiimtų vieną nužudymą; kadangi policininkai, kankindami, buvo su kaukėmis, alytiškis iš balso ir žiedo ant rankos atpažino ir įvardijo vieną pareigūną. Po straipsnio pareigūnų atžvilgiu buvo iškelta baudžiamoji byla ir tas atpažintas pareigūnas (matyt, kad nereikėtų išduoti kitų sadistiniame vaikinuko kankinime dalyvavusių policininkų) po pokalbio su vadovybe nusišovė. Apie tai, kad man dėl to turėtų būti iškelta baudžiamoji byla, rašė net vienas dienraštis. Bet, norinčiųjų nelaimei, nebuvo … priešmirtinio raštelio.

Tuo tarpu ši situacija – visiškai kita. Verslininkas Antanas Gureckis parduoda statybinės organizacijos „Mitnija“ savo akcijas D.Mockaus bendrovei, pagal akcijų pirkimo – pardavimo sutartį lieka vadovauti šiai įmonei, kaip direktorius vykdo valdybos, kurioje – D.Mockaus valdomos „MG Baltic“ deleguoti valdybos nariai, sprendimus, tačiau A.Gureckiui iškeliamas 77 milijonų litų civilinis ieškinys – neva dėl žalos, padarytos bendrovei, … vykdant tos pačios „MG Baltic“ valdybos narių priimtus sprendimus. Valdybos nariai, kurie priėmė sprendimus, kuriuos ir vykdė A.Gureckis, ir kurie už „kosmines“ sumas konsultavo UAB „Mitniją“, civilinėn atsakomybėn netraukiami, tuo tarpu buvęs bendrovės direktorius A.Gureckis – patrauktas.

O po „kosminio“ ieškinio (77 mln. Lt) prasideda ir derybos: restorane, netoli Vilniaus.

„Į restoraną „Keturios sostinės“ vyras nuvyko su E.Rumšu, kur susitiko su R.Kurlianskiu. Šis susitikimo metu atvirai pasakė, kad mano vyrą tampys po teismus tris metus, pasodins į kalėjimą 6-8 metams ir tuo metu perims visą mano vyrą turtą“, – teigė A.Gureckio našlė Violeta Gureckienė.

Todėl logiška, kad po to, kai visos Lietuvos akys nukreiptos į prezidento A.Brazausko laidotuves, Kaune į Gureckių namus iš Vilniaus pareigūnams atvykus daryti kratos (galimai tai – tik psichologinis spaudimas A.Gureckiui, nes kratos metu nieko nerasta ir nepaimta), A.Gureckis suprato: vyksta tai, kas buvo pasakyta restorane „Keturios sostinės“. Todėl išsitraukia šaunamąjį ginklą ir nusišauna…

„2010 metų rugpjūčio pabaigoje (A.Gureckis nusišovė 2010 m. birželio 29 d. -KK) kavinėje „Keturios sostinės“ įvyko susitikimas su R.Raulynaičiu („MG Baltic“ atstovu -KK). Raulynaitis leido suprasti, kad, jeigu mes sumokėsime 30 mln. litų, tai jie, „MG Baltic“ koncernas, paliktų mus ramybėje“, – tai Gureckių žento E.Rumšo parodymai Panevėžio apygardos prokuratūroje.

Po šių parodymų ikiteisminis tyrimas dėl A.Gureckio privedimo prie savižudybės nutraukiamas. Prokuratūros oficiali versija: „nėra duomenų“.

Tai, kad „MG Baltic“ berniukai lygiai taip pat veikė ir Latvijoje – byloje yra Latvijos verslininko V.Kalnozols parodymai (nusipirko iš jo įmonės akcijas, o po to pareiškė 29 mln. Lt ieškinį neva dėl patirtos žalos), kad jis „MG Baltic“ berniukų spaudimui nepasidavė ir teismus Latvijoje laimėjo, – prokuratūros taip pat neįvertinta kaip veikimo sistema. Kad prieš A.Gureckį buvo panaudota tokia pat schema, kokia buvo panaudota prieš V.Kalnozols Latvijoje.

Taigi, Generalinė prokuratūra ir toliau vaidina „strutį“. Galvą į smėlį – ir nieko nematau, nieko negirdžiu.

Tuo tarpu A.Gureckio našlė Violeta Gureckienė viena palikta kovoti prieš ją užgriuvusią „MG Baltic“ imperijos represijos mašiną.

Prokuratūra vyro privedimo prie savižudybės bylą nutraukė – neva nėra duomenų. Nors Antano Gureckio priešmirtinis raštelis, kad jis iš šios žemės pasitraukė dėl D.Mockaus, R.Kurlianskio psichologinio smurto – kad terorizavo A.Gureckį teisėsaugos ir teisėtvarkos, kurioje turi kišeninių prokurorų, pagalba – bado prokurorams akis.

„Kosminis“ 77 milijonų ieškinys, A.Gureckiui nusižudžius, pateiktas A.Gureckio našlei Violetai Gureckienei.

Visos V.Gureckienės sąskaitos – areštuotos. Beje, Latvijoje, kol vyko V.Zatlers teismai su „MG Baltic Investment“, latvio verslininko sąskaitos taip pat buvo areštuotos.

Net 73 tūkst. eurų (apie 250 tūkst. litų) skolos – tokią sumą A.Gureckis buvo paskolinęs „Mitnijai“, Dariaus Mockaus valdoma bendrovė A.Gureckio našlei negrąžina – kiek gali, D.Mockaus bendrovė, tiek skundžia Violetai Gureckienei palankius teismo sprendimus.

Keistas sutapimas: Violeta Gureckienė pastebėjo, kad jai palankūs teismo sprendimai būna panaikinami Lietuvos Apeliaciniame Teisme.

Dar keistesnis sutapimas: „MG Baltic“ deleguota į „Mitnijos“ valdybą valdybos narė I.Žemkauskienė, kaip išsiaiškino „Karštas komentaras“, yra dirbusi Lietuvos Apeliaciniame Teisme. Ten ji dirbo kaip tik tuo metu, kai Lietuvos teisingumo ministro pareigas G.Vagnoriaus Vyriausybėje ėjo jos tėvas V.Pakalniškis.

Taigi, mozaika dėliojasi tokia: Dariaus Mockaus bendrovės „Mitnija“ valdybos narė, kuriai už konsultacijas buvo mokami didžiuliai pinigai, ir kuri konsultavo „Mitniją“ dėl akcijų sandorio, dėl ko dabar A.Gureckio šeimai pateiktas „kosminis“ civilinis ieškinys, – buvusio teisingumo ministro duktė, dirbusi Apeliaciniame Teisme ir draugiškai bendraujanti su šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininke L.Garneliene.

Taigi, D.Mockaus ryšių teisėsaugoje schema darosi vis aiškesnė ir aiškesnė. Tik, va, kas tie kišeniniai prokurorai, kurių dėka Antanui Gureckiui buvo daromas psichologinis spaudimas?

Skaitome vieną Violetos Gureckienės raštą: „2010 metų balandžio mėnesį (likus keliems mėnesiams iki A.Gureckio nusišovimo – KK) buvo pradėta domėtis mano dukra B.Rumšiene. Buvo išgriauta dalis tvoros, esančios Lapėse, Kauno r., per kurią buvo patekta į kiemą ir buvo skaičiuojamos namo plytos. Šį „patikrinimą“ atliko Vilius Paulauskas ir Stasys Čistovas“.

Ar prokuroras Vilius Paulauskas – ne tas pats prokuroras Vilius Paulauskas, kurio tėvas yra buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas, o Artūro Paulausko žmona Jolanta – „etatinė“ tai dainų, tai šokių projektų dalyvė D.Mockaus valdomojoje LNK televizijoje?

Taigi, vaizdelis dėliojasi…

Komentarai

 

 

 


 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...