Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 4 Šeštadienis
 

Prokuratūra toliau provokuoja „linčo teismus“?

2009-11-13 18:26 | Politikų tribūna | Komentarų (54)

Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Kęstutis Čilinskas mano, kad Kauno prokuratūra nepadarė išvadų po tragiškų Kauno įvykių (KK nuotr.)

Piliečių asociacijos Jungtinis demokratinis judėjimas (JDJ) pirmininkas, teisininkas Kęstutis Čilinskas kreipėsi į Generalinio prokuroro pavaduotoją Gintarą Jasaitį, siūlydamas įvertinti Kauno miesto apylinkės prokurorės elgesį, kuris, K.Čilinsko nuomone, rodo, kad Kauno prokuratūroje nedaromos išvados iš neseniai įvykusios tragedijos.

K.Čilinskas pateikė Generalinio prokuroro pavaduotojui JDJ asociacijos iš nusikaltimo nukentėjusio piliečio E.K. gautą Kauno miesto apylinkės prokurorės nutarimą.

Šiuo nutarimu prokurorė pripažįsta, kad teisės pažeidėjas L.A.A. savo vairuojamu automobiliu tyčia trankė nukentėjusiojo kūną. Nusikaltimas buvo daromas viešoje vietoje – prie „Maxima“ prekybos centro Kaune. Nukentėjusysis E.K. pastebėjo, kad neįgaliųjų transportui skirtoje vietoje stovi automobilis Honda Acord be neįgaliųjų ženklo ir už vairo sėdi nepanašus į neįgalųjį vyriškis. Nukentėjusysis nufotografavo automobilį ir paklausė vairuotojo, kodėl jis stovi šioje vietoje. Vairuotojas ėmė plūsti nukentėjusįjį necenzūriniais žodžiais, pasigyrė, kad jis esąs medikas („daktaras“), ėmė grasinti nukentėjusiajam susidorojimu ir staiga automobiliu ėmė greitai važiuoti ant nukentėjusiojo, stengdamasis jį partrenkti. „Daktaras“ trankė automobiliu nukentėjusįjį E.K., prispaudęs automobiliu prie prekybos centro vežimėlių surinkimo statinio.

Laimingo atsitiktinumo dėka nukentėjusiajam pavyko išvengti mirtino sužalojimo. Jis užsirašė įvykį stebėjusių, atsakovo grasinimus bei keiksmažodžius girdėjusių liudytojų pavardes, iškvietė policiją, įsitikino, kad prekybos centro vaizdo kameros užfiksavo įvykį, paprašė apsaugos tarnybos vaizdo įrašus išsaugoti, nuvyko pas teismo ekspertus. Jie nustatė nukentėjusiajam nesunkų kūno sužalojimą. Po to nukentėjusysis nuvyko į policijos komisariatą, kur davė parodymus apie įvykį, paprašė „daktarą“ patraukti baudžiamojon atsakomybėn už kėsinimąsi nužudyti viešoje vietoje. Jis turi nuotrauką su prie vairo sėdinčiu teisės pažeidėju automobilyje, stovinčiame neįgaliųjų vietoje.

Taigi, nurodo K.Čilinskas, sąmoningas pilietis šio įvykio metu du kartus ėmėsi darbo, kurį šiaip jau turėtų atlikti teisėsaugos pareigūnai: jis įspėjo kelių eismo taisyklių pažeidėją, kad šis neužimtų neįgaliųjų stovėjimo aikštelės, o po to, kai už tai buvo automobiliu užpultas ir sužalotas, pasirūpino, kad būtų užtikrinti gausūs tiesioginiai nusikaltimo įrodymai.

Nusikaltimas buvo padarytas 2009-04-23. Pasak K.Čilinsko, nors buvo visi nusikaltimo įrodymai, bylą tyrusi prokurorė ilgai nebaigė tyrimo ir nedavė bylos į teismą. Tik po 6 mėn., 2009-10-23, prokurorė priėmė nutarimą. Ir tai buvo nutarimas ne atiduoti kaltininką teisti, o priešingai, nutraukti prieš pilietį L.A.A. ikiteisminį tyrimą. „Daktaras“ L.A.A., nurodė prokurorė, padarė tik nesunkų kūno sužalojimą nukentėjusiajam, todėl šis turi pats kelti bylą teisme prieš „daktarą“ privataus kaltinimo tvarka. Pagal prokurorės nutarimą, jei „daktaras“ būtų netyčia užvažiavęs ant nukentėjusiojo ir jį sužalojęs, tuomet turėtų būti traukiamas atsakomybėn pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnį už nusikalstamą Kelių eismo taisyklių pažeidimą, sukėlusį kūno sužalojimą. Bet, kadangi „daktaras“ savo automobiliu pažeidinėjo Kelių eismo taisykles ir sužalojo nukentėjusįjį tyčia, tai belieka tik nukentėjusiojo teisė pačiam kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka dėl kūno sužalojimo.

Prokurorė, nurodo K.Čilinskas, savo nutarime nesurado motyvų, kodėl tyčinis kėsinimasis sutraiškyti žmogų automobiliu nėra pasikėsinimas nužudyti ir kodėl viešoje vietoje, stebint daugeliui žmonių, keiksmais ir grasinimais palydimas tyčinis kelių eismo taisyklių pažeidimas ir sąmoningas važiavimas ant žmogaus – nėra įžūlus viešosios tvarkos pažeidimas.

Pasak K.Čilinsko, jau pirmo kurso teisės studentai žino, kad viešoje vietoje atlikti įžūlūs veiksmai, grasinimai, patyčios, tyčiniai kelių eismo ar kitų bendro elgesio taisyklių pažeidimai, sukeliantys kūno sužalojimus, yra ne privataus kaltinimo bylos dalykas, o viešosios tvarkos pažeidimas, už kurį LR Baudžiamasis kodeksas nustato iki trejų metų laisvės atėmimo bausmę pagal LR Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį. Be to, žmogaus terorizavimas, grasinant suvažinėti žmogų yra baudžiami iki 2 m. laisvės atėmimo pagal LR Baudžiamojo kodekso 145 straipsnį, o pasikėsinimas nukentėjusįjį suvažinėti automobiliu, pažeidžiant viešąją varką ir Kelių eismo taisykles, yra laikomas pasikėsinimu nužudyti dėl chuliganiškų paskatų. Šis nusikaltimas numatytas LR Baudžiamojo kodekso 129 straipsnyje ir nustato laisvės atėmimo bausmę nuo 5 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Pasak K.Čilinsko, prokurorės elgesys šiuo atveju atskleidė pagrindines problemas, iššaukiančias beviltišką ir kartais tragišką nukentėjusiųjų reakciją bylose, kuriose yra įtakingi (pinigais ar pareigomis) kaltininkai. Pirma, prokurorė vilkino bylą be jokio sprendimo daugelį mėnesių. Antra, ji veikė ne kaip prokurorė, turinti kelti visus galimus kaltinimus bei atiduoti bylą teismui, kad šis spręstų, kuris kaltinimas yra pagrįstas. Prokurorė pati vietoje teismo vykdė teisingumą, sugalvodama tokius kaltininko išteisinimo motyvus, kurių neleistų sau joks teisę gerbiantis teisininkas.

Toks prokurorės elgesys pribloškė nukentėjusįjį, pakankamai apsišvietusį žmogų, kad suprastų prokurorės nutarimo absurdiškumą. Nukentėjęs nieko nebesitiki iš prokuratūros, neskundžia prokurorės nutarimo, Jis tik informavo apie situaciją piliečių asociaciją „Jungtinis demokratinis judėjimas“.

K.Čilinskas prašo G.Jasaitį įvertinti prokurorės kompetenciją, sąžiningumą, jos priimto nutarimo pagrįstumą ir jos tinkamumą prokurorės pareigoms.

Edita Milaševičiūtė

JDJ informacijos koordinatorė

2009-11-13

Komentarai

 

 

 
 1. BARKAUSKAS VIENAS PADORIAUSIU IR PROTINGIAUSIU PROKURORU IR NEKURUMPUOTAS AS TAI GERAI ZINAU

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. DELFIje parašiau komentarą į V. Landzbergio straipsnį, tačiau svetainės šeimininkų sprendimu kamentaras nepraleidžiamas. Tai kyla klausimas kieno tai svetainė ir kieno nuomonę ji atspindi. Komentarą perspausdinu karštame komentare.

  Aš norėčiau paklausti straipsnio autorių, o kur jis buvo ir koks jo vaidmuo yra, kada jo valdymo laikais buvo kastruojama prokuratūra ir policija. Aš pats kažkada dirbau teisėsaugos sistemoje ir 1992 m. išėjau į pensiją, nes pamačiau, kad reikės dirbti tiems, kuriuos iki to sodinau į kalėjimą už vagystes ir kitus nusikalimus. Po kiek laiko vėl grižau į teisėsaugą ir buvau taip sukrėstas, ką ten pamačiau, kad po penkių mėnesių vėl išėjau iš sistemos. Ogi per keletą metų policija ir prokuratūra jau buvo iškastruotos, jų darbui atvirai vadovavo kontrabandistai, vykdomosios valdžios klerkai, banditų gaujų vadeivos ir kitas elitas, kurie per tą laiką taip nusipenėjo, kad tapo elitinėmis kiaulėmis. Prokuratūroje, policijoje ir teismuose liko tik žemos kvalifikacijos specialistai, pataikųnai, bet kokia kaina lendantys viršininkams į sėdimą vietą. Dabar jau vėlu ką nors daryti, nes visa teisėsaugos sistema perpuvo. Kol lietuvių tauta nesubręs ir nesupras, kad laikas vyti iš valdžios tiek dešiniuosius bolševikus – konservus, tiek kairiuosius bolševikus – socdemus, tiek ir visus kitus bolševikus, apsijungusius į dar dvi dešimtis partijų, nieko nebus. Manau tai puikiai supranta ir straipsnio autorius, bet jis nieko gero Lietuvai nedarė ir nepadarys, o galėjo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. G. Jasaitis ištirs, ar Kauno prokurorė teisi ar neteisi?Aišku, kad teisi, nes sumokėta už jos teisumą. O G. Jasaitis jau ištyrė Kauno pedofilijos bylos eigą ir neįžvelgė nieko blogo teisėtvarkos darbe. Manau , kad reikia prašyti TTK tyrimo, nes generalinė prokuratūra neveiksni ir Valantinas su šitais pavaduotojais jau turėjo atsistatydinti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Zinau kas ten per konfliktas ir kaip viskas prasidejo :)

  Sitas ivykis labai galetu tapti K.Cilinksko judejimo zlugimo pradzia :) Labai paprasta, uztektu man parasyti i Kaunodiena visa ivykio istorija

  ir ponas K.Cilinksas taptu visu televiziju klounu bei butu suzlgudyta visa organizacija :)

  Galbut taip ir padarysiu

  Laukite tesinio :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Visiems, kas turėjot problemų su anglų kalba.

  2 dienų akcija- Platformos Vienijimuisi CrimeRangers valdymas Rusų kalba (lietuvių kol kas neįmanoma, kaip ir kiekvienam atskirai nustatyti dar negalima)

  Prašome stoti į grupes, panaršyti, o vėliau manau iš vizualinės atminties jau būsit įsivažiavę veikti.

  Kiekvieno iniciatyvas padėsime paskleisti.
  Nelik komentatorium – junkim kitą bėgį, nes niekur nenuvažiuosim.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ..Perspėjimai ir dėl straipsnio:
  delfi lt/news/daily/lithuania/article.php?id=25733277 ‘Linčiuotojų kartą augina žiniasklaida’

  Atsakymas:
  crimerangers com/profiles/blogs/lincas-trypiamos-galimybes

  Gerbiamieji,

  Nepasiduokim provokacijai. Nors ir pritarčiau neskatinti agresijos augančiam vaikui, praktiškai ir toliau siūloma likti sistemos, valdomos juodųjų jėgų aukomis.
  Ir toliau žodžiui LINČAS lipdoma tik blogio etiketė. Kaip ir daugumai kitų dalykų (pinigai, pelnas, prokuroras, globalizacija).

  Pats linčas yra tik įrankis ir nėra blogesnis ar geresnis už žmones kurie juo pasinaudos.

  Kaip ir peilis, tai yra tik įrankis.

  Aš už linčą, su tokiais požymiais:

  1. Visuomenės nariai susikooperavę pagauna ir užfiksuoja (video), registruoja nusikaltimą bei veiksmus. Vėliau perduodant policijai.

  2. Nesiima jokių papildomų nusikaltėlio žalojimų, o orientuojasi į baudą iš nusikaltėlio, kuri prilyginama pagrobtai sumai atiduoti nukentėjusiam + papildomai 1-5kart pagrobta suma nusikaltėlio sugavimo kaštams + pagavėjų uždarbiui (čia turėtų būti kad ir valstybės sukurtos mini taisyklės, kurioms remiantis pagautasis vėliau apskųstų linčiuotojų veiksmą, kaip plėšikavimą, ypač jei pagautasis nesukėlė papildomų pagavimo kaštų)

  3. Dėka tokios kontra (nusikaltimų STABDYMO) motyvacijos nusikaltimų DARYMO motyvacijai, valstybė ir visuomenė drasiau leidžia nusikaltėliams likti neuždarytiems, nes šie tokiu būdu gali atidirbti padarytą žalą be to patys save išlaikyti, be to kitą kart žinos, kad bet kuris visuomenės narys yra motyvuotas jį stabdyti (informacija, iniciatyva, turimais resursais). Daugkartiniai nepataisomi, žinoma turi būti uždaromi.

  4. Nepelnytai pažeistos nusikaltėlio teisės , vėlgi ginamos pačios visuomenės, tais pačiais principais.

  Man toks linčas šiuo metu nukonkuruotų dabartinės monopolinės teisėsaugos (teisėgriovos) vykdomą teisingumą.

  Kviečiu veikti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Kam mes mokam pinigus prokurorams, kurie realiai "nieko neveikia", tik už mūsų pinigus kėdes trina, papildydami "teisinės valstybės" įvaizdį?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. to "manipuliatorius">CrimeRangers.com ir kitiems

  Ačiū už ryžtą.
  Registracija nesiskiria nuo kitu soc. tinklu.

  Tačiau, neteigiu, kad visi turi mokėt registruotis. Noras – svarbiausia. Kurioje vietoje užstrigote? Kokia klaida raso?

  Email: CrimeRangers@gmail.com
  SKype: mindaugas867729494

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. CrimeRangers per sudėtingas ir nepatogus,net ir norėdamas negali suprasti kaip ten reikia bendrauti,vien todėl pas jus tik 100 dalyvių

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Vieni siūlo įkalinti pedofilus kuo ilgiau, N.Venckienė už mirties bausmę. Ar logiška?

  crimerangers com/profiles/blogs/vieni-siulo-ikalinti-pedofilus

  Gerb. komentuotojau. Tai ką tu dari neabejotinai rodo tavo nusiteikimą. Bet laikas įjungti pavarą, nes supranti, kad priešingu atveju mes niekur nenuvažiuosime. Būk pasiekiamas įstok į grupes ar kurk naujas. CrimeRangers com/groups Nelik neutralas. prisidėk tobulinant prie to kas nepatinka platformoje arba pradėk veikti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Generalinio prokuroro pavaduotojas Vytautas Barkauskas?? Tavarišč Barkauskas??? Maniau, kad apopleksija mane ištikss.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. jei jau toks esi geradaris tai rupinkis zmonemis kurie negali saves apginti,o nelisk prie furistu,likasenkos ir daktaru,tau ne pagal dantis sis reikalas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. kiek meteliu pas pati,gal desimt.jei sakai ,kad nieko blogo nematai apie jasaiti,tau kaimo jurgiui aiskinu,kad jis tas tavo jasaitis toks pats pedofilas kaip ir tu kaimo jurgi….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. tai JDJ nutarta kad partij7 vadai negali vadovauti JDJ.Ant dviejų žirgų iškart nepajosi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Cilinskas labai protingas issilavines zmogus,taciau Jis neturi nei charizmos nei lyderio savybiu, kuriu reikia norint vest tauta i kova. Jis gali tik stovet salia vado ir buti "pilkasis kardinolas".

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Čilinskas mano akyse prarado pasitikėjimą kai JDJ suvažiavime visaip pasistengė neprileist A.Matulevičiaus į JDJ Tarybą.Matulevičius prieš tai kilniai atsisakė kandidatuot į JDJ pirmininkus Čilinsko naudai.Tai tik patvirtina,kad ponas bijosi stiprių nasmenybių šalia,o jokių gabumų kaip tvarkyt valstybę išskyrus paskėles apie LEO neturi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Nieko blogo negali pasakyti apie genprokuroro pavaduotoją Jasaitį,o generalinis ir jo pavaduotojas Vytautas Barkauskas turi būti nušalinti nuo darbo teisėsaugoje,nes tai nusikaltėliai.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 7
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...