Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugpjūtis 4 Trečiadienis
 

Profesinės sąjungos prie Vyriausybės organizuoja protesto akciją “Už didesnius atlyginimus ir vaikų svajonių išsipildymą”

2016-04-24 11:22 | Renginiai | Komentarų (17)

KK nuotr.

Šiemet Gegužės 1-oji Tarptautinė Darbo diena sutampa su Motinos diena. Trišalėje taryboje darbuotojų interesus atstovaujančios profesinės sąjungos balandžio 29 dieną, 11 val. prie Vyriausybės organizuoja protesto akciją “Už didesnius atlyginimus ir vaikų svajonių išsipildymą”.

Prieš daugiau kaip 100 metų darbuotojų iškovotos teisės, šiandien yra pavojuje. Liberalizmo banga, darbą ir darbo žmogų paverčia preke, kuri parduodama esant didelei konkurencijai. Tačiau Lietuva yra konkurencinga kaip pigios darbo jėgos ir dirbamų viršvalandžių šalis.

Lietuvos darbuotojų atlyginimai vieni mažiausių ES, trečdalis jų už darbą gauna minimalų mėnesinį atlyginimą, kuris dėl infliacijos ir kainų augimo nuvertėjo ketvirtadaliu.

Nors 2016 metų mokesčių pakeitimais buvo siekiama, kad mažiau uždirbantys gyventojai bei šeimos, auginančios vaikus, gautų daugiau pajamų, NPD taikymo atveju gyventojas gautų tik 90 eurų per metus daugiau, šeima auginanti du vaikus – 216 eurų per metus daugiau, neįgalieji – apie 63 eurų.

Iki šiol nepavyksta grąžinti išmokų vaikams.

Gaunant MMA kas mėnesį, papildomi 90 eurų per metus iš esmės nieko nekeičia. Savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimai likę tokie pat nuo 2008 metų sumažinimo vykdant „diržų veržimo“ politiką, kai maisto, pagrindinių prekių, komunalinių paslaugų kainos augo. Todėl darbo rinkoje pastebimas reiškinys „skurstantys dirbantieji“, kurie nors ir dirba pilnu etatu, tačiau dėl mažų atlyginimų ir aukštų kainų sunkiai suduria galą su galu ir dėl to gauna valstybės paramą.

Ypač skursta jaunos šeimos, vieniši tėvai auginantys vaikus ir pensininkai. Darbuotojų neviltis tokia didelė, kad jie priverstinai emigruoja ieškodami geresnio darbo užmokesčio kitose ES šalyse, o tai ilgalaikėje perspektyvoje mažins Lietuvos ekonomikos augimo potencialą. Migracijos lygis pasiekė pavojingą ribą.

Lietuva yra ratifikavusi Europos socialinę chartiją ir tuo įsipareigojo užtikrinti, kad būtų veiksmingai įgyvendinta darbuotojų teisė į teisingą atlyginimą už darbą ir tokį atlyginimą, kuris garantuotų jiems ir jų šeimoms normalų pragyvenimo lygį.

Darbo užmokesčio didėjimas skatina ekonomikos augimą ir vidaus vartojimą, todėl minimalaus atlyginimo didinimas pagerins vargingiausių žmonių padėtį bei pagausins ne tik šalies, bet ir „Sodros“ biudžetą, kurs naujas darbo vietas.

Todėl reikalaujame :

1. Didinti darbo užmokestį visiems Lietuvos darbuotojams.

2. Darbo užmokesčio dydį susieti su bendrovės veiklos rezultatais.

3. Įstatymu įtvirtinti normą, kad minimalus darbo užmokestis turi sudaryti 60 proc., vidutinio šalies darbo užmokesčio.

4. Mažinti darbo jėgos apmokestinimą.

5. Didinti PNPD dirbantiems ir vaikus auginantiems tėvams iki 120 eurų už vaiką.

6. Grąžinti vaiko pinigus (16 eurų) nepasiturinčioms šeimoms iki vaikui sukaks 18 metų.

LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė

LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas

Komentarai

 

 

 
 1. niekas net nekalba,kad pakelus minimalia alga ,pensininkai ir toliau marinami badu,net Jakeliunas laidoj minejo,kad cia ir dabar valdzia TURI LESU<BET NENORI,marinamiems pensininkams(),ypac,kurie yr vienisi,)kad pensijoms padidinti po 40 euru,lesu yra,tai kur nusipenejusi socialine ministeriene juos deda-atsakykit,prasau,i kokia skyle juos gruda???

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. Ateinanciu rinkimu sukis turetu buti;Ne vienos buvusios partijos ,ypac tu sisteminiu ,seime neturi likti.Zmones,balsuodami galvokit,diskutuokit,ir suteikit bent galimybe seime padirbeti jaunimui.Seime turi buti tie,kurie neapsivoge,neteisti,nekombinatoriai,ir nera proteguojami deduliu,magnoliju,fermeriu,studentu ir dar ten visaip KGB pavadintu.O kancervatnykams,socdemams,liberastams,isvis turetu buti uzdarytos duris ,netgi patekti i seima ir vyriausybe.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 3. – antra ..neleiskime pasikartoti Kirkilo bacilos sindromui. Negalima gerinti socialinės aplinkos sąskaita busimų lūkesčių prieš rinkimus ..Kaip tie lūkesčiai atsirūgstą Lietuva nėra dar pamiršusį .

  Thumb up 0 Thumb down 6

 4. Gal didinti ir reiktu bet sąskaita tu kuriuos tektu paleisti .Lietuvos valdininkija (bendrai) ir taip ir per daug išpusta .Paradoksas ..visos paslaugos ju keliasi į internetą ..Kas reiškia pagerinta prieinamumą ..o ju vistiek atitinkamai daugėja .

  Thumb up 1 Thumb down 0

 5. Ar tokios priemones profsajungoms pades?Ar nera veiksmingesniu dalyku pries valdzios bespriediela?Kartais panasu ,kad daroma tik pakazuhai.O reiketu emusisdarbo ji atlikti iki tasko.Kazkada profsajungos sudare sutertis su vyriausybe su darbdaviais,dar ten su kazkuomi.Ar nors kas ,po tu sutarciu pasirasymo ,jas bent perverte?Juk viskas buvo tik politine reklama,kur apibudinti galima posakiu”paziurekit kaip vyriausybe stengesi pilieciams”,o is esmes visa tai buvo efisuojama ir garsiai saukiama,kad i antra plana nutempti valdzios nusikalstamas veikas,galimai, pries Tauta.Ir dabar,kai seime “ponai” svarsto darbo modeli,profsajungu ten nerasi nei su ziburiu.Po viso ,girdi,ziurekit,mes jau kovojam.Ar tokios priemones pateisina lukescius?Nors geriau ,aisku,nors tokia sueiga,negu jokios reakcijos.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 6. “2. Darbo užmokesčio dydį susieti su bendrovės veiklos rezultatais.”
  Labai teisingas reikalavimas. Tik taikymą būtina praplėsti.
  Tarkim, bendrovė tai Lietuvos respublika, Seimo nariai, ministrai tai keturiems metams samdomi darbuotojai. Labai naudinga būtų susieti jų veiklą, jų veiklos rezultatus ir atlyginimus.

  Daugiau įstatymų tikrai nepardavinės, nes daugiau jau neįmanoma- nebus perkančių. Nebent kainą pakeltų, bet čia jau ne iš mūsų kišenės.

  Thumb up 6 Thumb down 1

  • bijau nuo tokio darbdavio ir paskutiniai Seimo “GUDRUČIAI” išsilakstys .:) ka ten jau kalbėti apie nora pritraukti aukštesnės kastos (protingi , išmintingi) atstovus.:)

   Thumb up 0 Thumb down 3

 7. Akcijos organizatoriai bus paskelbti rusu agentais ir gresmemis nacionaliam landsbergiu saugumui.

  Thumb up 14 Thumb down 0

  • Kitaip valstydėje,kurioje demokratija egzistuoja tik turtingiesiems ir negali būti.Štai A.Paleckio partija pakovojo už teisėtus vargšų interesus ir dabar be jokio atokvėpio prolandzberginių veikėjų maišoma su purvais.

   Thumb up 11 Thumb down 0

   • O kodėl profsajungos ir kai kurios partijos pasidarė aktyvios artėjant rinkimams? Juk buvo pakankamai laiko kovoti ir reikalauti. Be to reikalavimas didinti atlyginimus visiems yra neįgyvendinamas, nes vyriausybė gali didinti tik minimalų ir valstybininku atlyginimus. tai rodo jog profsajungų mitingas buvo tiesiog parodomoji akcija gegužės 1 proga.

    Thumb up 6 Thumb down 3

    • butent kad pries rinkimus.
     tai normali konservatoriu rinkimines kampanijos dalis.
     juk reikia parodyti, kokia bloga dabartine lietuvos vyriausybe, kad negrazina to, ka konservatoriai ateme.
     mes atemem, jus atiduokit.mes sumazinom, jus padidinkit.
     biudzetas yra, bet pinigu naujoms islaidoms pagaminkit….

     Thumb up 3 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...