Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

Prof. K Prunskienė: „Pirmoji Vyriausybė situaciją valdė efektyviai“

2011-03-17 10:15 | Naujienos | Komentarų (36)

Pirmoji atkurtos nepriklausomos Lietuvos valdžia: AT pirmininkas V.Landsbergis, premjerė K.Prunskienė, vicepremjeras A.Brazauskas (LLP archyvo nuotr.)

Šiandien, kovo 17 dieną, sukanka dvidešimt vieneri metai, kai Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje buvo pradėta formuoti Pirmoji Vyriausybė; pirmąja ministre pirmininke tapo Sąjūdžio Tarybos narė, ekonomistė, prof. Kazimiera Danutė Prunskiene. Jos siūlymu tą pačią dieną buvo paskirti du pavaduotojai: Algirdas Brazauskas ir Romualdas Ozolas. Apie Ministrų kabinetui tekusius išbandymus, įveiktas negandas ir pamokas dabartinei valdžiai kalbamės su Pirmąja Premjere prof. Kazimiera Prunskiene.

– Kai stojote prie Vyriausybės vairo, beveik visas šalies ūkis: finansai, energetika, transportas, telekomunikacijos, stambiausios pramonės įmonės buvo tiesiogiai valdoma arba šimtu procentu priklausė nuo Tarybų Sąjungos. Lietuvos vis dar nepripažino užsienio valstybės, sienas kontroliavo svetima kariuomenė, netrūko priešiškų jėgų, trukdančių Nepriklausomybės realizavimui. Kas lėmė, kad esant tokioms aplinkybėmis sugebėjote ne tik perimti svarbiausių sričių kontrolę, išvengti suirutės, bet net ir išlaikyti ekonomiką tame pačiame lygyje?

– Pirmosios Vyriausybės sudėtį formavau vertindama žmonių kompetenciją ir profesionalumą. Komandoje praktiškai beveik nebuvo „grynųjų politikų“ ar atsitiktinių asmenų, dirbo aukščiausios klasės savo sričių specialistai. Šiandien, deja, tapo įprasta, jog postus lemia partiškumas, asmeninės pažintys, protekcijos, tačiau Pirmojoje Vyriausybėje kartelė buvo pakelta labai aukštai – diletantai ar sukčiai neturėjo jokių šansų.

Kitas svarbus sėkmės faktorius – vieningas ir kryptingas darbas vardan bendro tikslo, turint profesionaliai parengtą ir laikmečiui adekvačią strategiją. Neveltui gavome Santarvės Vyriausybės vardą, o praėjus eilei metų, ir Santarvės ordiną.

Galbūt tai lėmė ir situacija – politiniams žaidimams paprasčiausiai neturėjome laiko, kadangi privalėjome atlikti milžinišką darbą, jautėme didžiulę atsakomybę prieš Lietuvą.

Pereiti iš planinės į socialiai orientuotos rinkos ekonomiką, iš centralizuoto valdomo – iš TSRS centro į suverenų atkurtos savo valstybės reikalų valdymą, prasiveržti į ekonominius ryšius su Vakarų partneriais reikėjo gilaus supratimo, maksimalaus susitelkimo ir pastangų. Privalėjome Lietuvos naudai perimti strategines ūkio šakas – energetiką, transportą, pramonę. Nesugriauti, o išsaugoti, stiprinti ir panaudoti mūsų valstybės augimui.

Valdymo reforma, kariuomenės kūrimas, pasiruošimas nacionalinės valiutos įvedimui – šie ir daugybė kitų šalies egzistencinių klausimų gulė ant mūsų Vyriausybės pečių. Mes sugebėjome situaciją valdyti efektyviai ir savo misiją atlikome garbingai.

-Vienas didžiausių išbandymų, kuriuos patyrė Jūsų vadovaujama Vyriausybė, tai ekonominė – energetinė blokada, tačiau net ir tokia drastiška priemonė nepalaužė jaunos valstybės ryžto. Kaip įveikėte šį iššūkį?

-Blokados pasekmes kuo mažiau turėjo pajausti Lietuvos žmonės – tokį tikslą sau išsikėlėme. Glaudžiai bendradarbiavome su Baltijos šalimis, siekėme išsaugoti svarbius ūkinius ryšius su atskiromis tuometinėmis tarybinėmis respublikomis, kad tik gautume reikalingų resursų. Sugebėjome tiesiogiai susitarti su Maskvos ir Leningrado valdžiomis, šiems miestams tiekėme lietuvišką maisto produkciją, mainais gaudavome kuro, kitų resursų.

Šiemet Vienoje Tarptautinės Ekonomistų sąjungos sesijoje buvęs Maskvos meras prof. G. Popovas viešai padėkojo man už tuometinę paramą maistu. Turėjau ir aš už ką jam padėkoti.

Beje, tuomet, 1990-iais, pavyko susitarti ir su savo kaip valstybės statusą vis labiau suvokiančios Rusijos Federacijos vyriausybe, piktinantis silpnėjančiai centrinei TSRS valdžiai. Skatinome ir mūsų įmones plėtoti prekybinius ryšius su buvusiais partneriais Rytuose bei naujais partneriais – Vakarų kompanijomis. O svarbiausia, nė akimirkai nesudvejojome savo tikslų prasmingumu, išlikome vieningi ir ryžtingi. Pirmoji Vyriausybė iki šiandien bendrauja.

Nors situacija buvo labai grėsminga, dėl efektyvaus Vyriausybės darbo pasekmės buvo palyginti švelnios. Pustrečio mėnesio trukusios blokados metu Lietuvos BVP sumažėjo 11 procentų, tačiau jau iki metų pabaigos praradimus kompensavome – bendrasis vidaus produktas nuo 1989 metų lygio atsiliko vos 3 procentais, o darbuotojų atlyginimai dargi padidėjo 6 %.

-Jūsų Vyriausybės vizitinė kortelė – visą pasaulį apskrieję vaizdai – Gintarinės ledi susitikimai su didžiųjų Vakarų valstybių lyderiais: JAV prezidentu Džordžu Bušu, Didžiosios Britanijos premjere Margaret Tečer, Prancūzijos prezidentu Fransua Miteranu, Vokietijos kancleriu Helmutu Koliu. Kokią reikšmę Lietuvos valstybingumui turėjo šios kelionės?

-Balandžio viduryje prašydama Lietuvos palaikymo, lydima vos poros asmenų, aplankiau Skandinavijos valstybes, o dar po kelių savaičių pavyko atverti ir didžiųjų šalių – JAV, Kanados, D.Britanijos, Vokietijos ir Prancūzijos vartus, susitikti su aukščiausiais šių valstybių vadovais, užsitikrinti jų ir visuomenės palankumą Lietuvos atžvilgiu, suorientuoti sprendimo paieškai. Tai vyko ne tik kabinetuose. Visur buvo daug žiniasklaidos iš įvairių pasaulio šalių. Jungtinėse Amerikos Valstijose Nacionaliniame spaudos klube man buvo surengta spaudos konferencija, kurioje susirinko didžiausių televizijų, laikraščių, naujienų agentūrų žurnalistai. Laikiau viešą „egzaminą už Lietuvą“.

Didžiulį žiniasklaidos susidomėjimą jaučiau ir kitose šalyse, tad galėjau labai plačiai paskleisti žinią, jog Nepriklausomybę atkūrusi Lietuva savo laisvės kelyje nesitrauks nė per žingsnį. Lietuvai prašiau tarptautinės bendruomenės paramos ir palaikymo.

Netrukus po mano vizito Vašingtone lankėsi ir Tarybų Sąjungos Prezidentas Michailas Gorbačiovas, tačiau jis jau neturėjo galimybės vienpusiškai pateikti informacijos – Vakarai buvo išgirdę ir laisvos Lietuvos balsą. Po tokio pripažinimo TSRS vadovybė su mumis jau negalėjo nesiskaityti. O ir Vakarų lyderiai negalėjo mūsų ignoruoti vardan M. Gorbačiovo politikos ir Tarybų Sąjungos stabilumo. Jų šalių piliečiai sužinojo Lietuvos siekius ir daugelis simpatizavo mūsų Nepriklausomai valstybei.

Šią kelionę, remdamasis tikrais faktais ir dokumentais, savo knygoje „Pirmoji diplomatinė pergalė“ aprašė mano brolis ir tuometinis padėjėjas Rimantas Stankevičius.

-Nors anuometinių ir šiandieninių problemų mąstus lyginti būtų nelabai korektiška, tačiau dabarties iššūkiai Lietuvos valdžiai sunkiai įveikiami. Nedarbas, emigracija, skurdas artėja prie grėsmingos ribos. Kokios galėtų būti Pirmosios Vyriausybės pamokos nūdienos Ministrų kabinetui?

-Jie vadovaujasi visai kitais kriterijais – žinome, kad aukštuose postuose dirba premjero bičiuliai, bendramoksliai. Įsigalėjęs principas darbu pirmiausia aprūpinti „savus”, o ne tuos, kurie geriausiai išmano, labiausiai sugeba. Tokios politikos rezultatai matomi, deja, jie labai niūrus.

Niekas nesiginčija, kad operaciją gali atlikti tik kvalifikuotas chirurgas, tačiau vyrauja klaidinga nuomonė, kad šalies ekonomikai gali vadovauti bet kas. Todėl nekeista, kad dominuoja mąstymas: kiek procentų mokesčius padidinsiu, tiek procentų daugiau surinksiu į biudžetą, nors tai absoliutus ekonomikos nesuvokimas. Naktinės reformos buldozeriniu principu važiuojama ir toliau. Panaikintos socialiai reikšmingos PVM lengvatos, pakelti mokesčiai visiškai paralyžavo vidaus vartojimą. Žinant kokiame kontekste teko dirbti Pirmajai Vyriausybei, dabartinio premjero pasiteisinimai pasauline krize skambai juokingai. Norint, jog šalis kiltų iš duobės, valdžia privalo įsiklausyti į ekspertų nuomonę, liautis demonstruoti aroganciją, pripažinti savo klaidas ir skubiai jas taisyti, rūpintis ekonomikos sektorių gyvybingumu, o ne juos žlugdyti. Be kompetentingo valstybės valdymo galutinai pavirsime gūdžiu Europos užkampiu.

-Dėkojame už pokalbį.

Komentarai

 

 

 
 1. kirjoitti:Hanna olisin otsnaut ne nettikaupasta, mutta joku e4lyke4e4pif6 oli laittanut ne toodella ike4ve4e4n kellonaikaan alennukseen, eike4 mun kokoa ollut luonnollisestikaan ene4e4 kun Vagabondin sivuille taas eksyin. Mutta ehke4 sielte4 Vaasasta Peippo jee! Ja lainaile ihmeesse4 :)

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Dirbo efektyviai? Iskart pasimate… Trumpiausiu keliu nuejo iki sausio 13d. Kruvinos rankos, plauk neploves…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Sterva (moksliškai syndromus staervosis) – moteris, o kartais gi ir vyras, nors dažniau gėjus gali būti koks, tai bendras bruožas – klasta bei savanaudiškumas, ypačiai išnaudojant vyrus, o neretai ir moteris. Tai aišku, vyrų irgi būna visokių, kaip kuriems juk sterva – idealus partneris, tai taip jiems ir reikia.

  Charakteris stervos bjaurus, tačiau dažniausiai užmaskuotas. Išoriškai sterva dažnai atrodo, lyg nekalta būtybė, tačiau nuolat yra graužiama neapykantos aplinkiniams, skirsto visus į dvi rūšis žmonių: žertvas ir pyderus. Pyderas – tai tasai, kasai nepasiduoda stervos pinklėms, gi žertva – kasai pasiduoda. Dar neretai bukesnė sterva susipainioja savo klasifikacijose ir ima vadinti priešingai, bet tai jau antrinis efektas, susijęs su bendru giluminiu entelekto trūkumu. Bendru atveju dažniausiai būdingas įtarumas, nuolatinis manipuliavimas aplinkiniais, kerštingumas, savanaudiškumas, humoro jausmo trūkumas, savimyla, jautimasis pasaulio bamba.

  Tiksliau klasifikuojant, kaščenitai išskiria du patogenezės atvejai: įgimta sociopatija ir įgyta neurozė, neretai susijusi su analiniu kompleksu. Gydymas priklausomai nuo patogenezės – įgimtų faktorių atveju – lobotomija, įgytų faktorių atveju – EKT.

  Gauta iš „http://www.pipedija.com/index.php/Sterva“

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Pirmoji vyriausybė-gerai kacapams ant dančio ėmė su padla šatrijauskiene prieky :) gnyda kacapiška :)

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. o kur apanavos tekstai??? ikvepimas dingo? Kristina rasyk, pasiilgom taves, palinksmink tauta, buk gera.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Is tikruju, net neidomu pasidare. Norit is skaitytoju atimti dziaugsma pasijuokti is teisininkes sapaliojimu?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Bet kai stribai per rezervisto Valionio kotorą runkeliams pribaigti iš Leningrado kunigaikštienes regalijas rusiško proso dėžutėj suveikė,tai čia jau lygis buvo.Nors ir nemažai kaštavo,ale gi ne savo,dar ir sau gi nubyrėjo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • tai jau net kažkaip asocijuojasi su po krikštynų rengtom Kedytės “vestuvėm”.Arba netgi primena įžymią dėdės Pūlinio pasaką Seime,kai šis daug visko gyvenime matęs pasakorius aiškino,kad Kedys su sulaužyta koja prie Marių atėjo,išgėrė,nusiskandino,apsivėmė ir apsidaužė…Iškrypėliai žodžiu.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 7. gana normaliam portalui reklamuoti Šatriją? net lietrytis su ja neprasideda

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Efektyviausias tos vyriausybės nuopelnas – moratoriumas nepriklausomybei.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Terve Jyrki,Vaikka palvelumme on stunnatuu ensisijaisesti erilasiin naapuriavun muotoihin eike4 ole siis varsinaisesti tarkoitettu ammattimaiseen tyf6tilaisuuksien etsinte4e4n, on sielle4 mahdollista tarjota hierontaa palveluksena, ja pyyte4e4 siite4 vastineeksi rahaa. Kassi on kuitenkin jaoteltu niin, ette4 se se muodostuu erillisiste4 pienyhteisf6iste4, joita erilaiset yhdistykset tai muut porukat (taloyhtif6t, kaupunginosayhdistykset) voivat perustaa ensi vuodesta alkaen. Parhaiten tuollainen hierontatarjous sopisi siis esimerkiksi omalla asuinalueellasi toimivaan Kassi-yhteisf6f6n, kunhan sellainen perustetaan. Tarjouksen saa myf6hemmin halutessaan ne4kyme4e4n myf6s muiden Kassi-yhteisf6jen hakutuloksissa.Te4lle4 hetkelle4 projektimme on kuitenkin niin varhaisessa vaiheessa, ette4 toiminnassa on vasta yksi Kassi-yhteisf6, jossa on pe4e4asiassa Aalto-yliopiston opiskelijoita. Te4sse4 vaiheessa ammattimaisten tyf6tilaisuuksien etsije4n kannattaneekin suunnata katseensa esimerkiksi tai palveluihin, jotka on tarkoitettu nimenomaan palkkatf6iden tarjoamiseen ja pyyte4miseen. (Ja joista ne4kf6je4e4n ei viele4 montakaan hierojaa lf6ydy.)Jos ajatus oman alueen Kassi-yhteisf6ste4 kiinnostaa, voit toki myf6s itse perustaa sellaisen! Ja sama mahdollisuus koskee muitakin te4me4n kommentin lukevia. Mahdollisuus uusien yhteisf6jen perustamiseen avautuu 2011 vuoden aikana, ensin muutamalle pilottiyhteisf6lle ja myf6hemmin kaikille. Niiden, jotka mielive4t olla ensimme4isten joukossa, kannattaa je4tte4e4 yhteystietonsa -sivun lomakkeella, ja otamme heihin yhteytte4 heti kun pilottiyhteisf6je4 keve4e4lle4 aletaan avata.Toivottavasti te4me4 selvensi palvelun ideaa ja te4me4n hetken tilannetta. Jos jotain je4i epe4selve4ksi, niin piste4ke4e4 ihmeesse4 lise4e4 kysymyksie4 kommentteihin.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Šatrija stipriai giriasi,tarsi jos būtų laukęs Bušas,Tečer ar Miteranas.Ponią Šatriją pas Bušą nuvedė buvęs lietuvis ,o dabar Amerikos milijonierius KAZICKAS.Su Kazicko protekcijų pagalba Šatrija pateko pas Tečer ir Miteraną.Pasiskaitykite Kazicko knygelę.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. prisimenam, kaip tu valdei Lietuvą, dar džiaukis kad kelėjime nesupuvai, kai specialiai paleidai kainas, o po to komunistinė kagėbistinė girtuoklių klika puolė seimą, vat tavo demagogiene ir besotė karjerise kokie nuopelnai

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • dirbantis vadovas kaltas,o ne priešai jedinstvenininkai,kurie vistiek būtų puolę,juk jų minioje net perrengti rusų kareivėliai nesunkiai atpažystami.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • tas brudas nusiaubė kitą puikų Europos miestą Taliną,tai gal ir vėl “nepastebėjai” puikiai paruoštų Masvos agentų?

    Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Turbūt geriausia mūsų premjerė.Kaip mat pusę Tarybų Lietuvos ministerijų-tik bžik ir nėr.Bet tie stagnatoriai jau kitą savaitę atsigavo-Asociajom pasivadino ir toliau “savo” fabrikam ant sprando sėdėjo.Ale kiek žmogus moment įtakingų priešų užgyveno.Kaip mat KGB agentu patapo.Štai ir tarnauk tu tautai,kai pati tauta,kaip papūgėlės.Daugiau durnelių ir neatsiranda.O aš tai už ją balsavau,ne už jums įpyarintą Dalytę,kurios net nepažinojau.O ir šiandien ne ką težinau-skirtingai nuo jūsų-visažinių.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. KK pati silpniausia vieta – Ekonomika – pazhiurekite kokie ir kada paskutini karta rashyti straipsniai. Neapverskite realybes aukshtyn galva – tai, ka rashote yra svarbu, bet dar svarbiau komentatoriams paesti ir uzh shiluma bei i-neta susimoketi… Visi tie puliniai trykshta ish ekonomines veiklos plotmes, kur zhymiai daugiau bardako ir apie tai zhurnaliugos turetu rashyt…

  P.S. Ar chia tik mano FireFox’as taip rode, ar ish tikruju Kubilius kai stojo valdzion, zhadejo INVENTORIZUOTI VISUS NETEISETUS ZHEMES PARDAVIMUS UZHSIENIECHIAMS? Kokia info turi KK apie tai?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Jei Varno akyse krito KK tai reiškia KK teisingam kelyje. Ar piktinosi Varnas kai užsienio reikalų ministras ir net saugumo vadas buvo KGB rezervas ir skiriant juos į tuos postus konservatoriai balsavo už juos?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Klausimas Prunskienei: nuolat iš jūsų girdimi kritiką Kubiliaus Vyriausybės atžvilgiu, pasisakote tik ekonominiais klausimais, norėtųsi sužinoti jūsų nuomonę ir apie tai, ką manote apie gėjų ir lesbiečių paradus bei tai, kad vaikai mokyklose bus mokomi, jog turi patys pasirinkti lytinę orientaciją? Labai pasigendame jūsų pasisakymų vertybių klausimais. O ekonomika – tai kosmopolizimas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Kiek jinai gali girtis ta pirmąja Vyriausybe?Juk žinom,ką jie veikė per blokadą,ypač AMB,pati kniaginia .Įsidėmėjau buvusio ministro Sinevičiaus susireikšminimą.Kaip pati “Šatrija” lėkė užtarimo pas Gorbačiovą,bet buvo išspirta.Mačiau jos prisipažinimą Pangonytės filmuotoje medžiagoje,kaip patapo “Šatrija”.Buvo ir padorių ministrų,kaip V.Antanaitis,Saudargas,Kuolys.Įsipainiojo moteriškė visam gyvenimui.Negi jos nepaleidžia ir senatvėje ?

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • Per kurią vieta “padorus” Saudargas už ministro postą išdavęs Krikdemų partiją? Tokiems svetimas dalykas įdėjos. Jiems šventas dalykas tik postas

    Thumb up 72 Thumb down 0

 15. O pirmoji Vyriausybė irgi vadovavosi savais kriterijais – nomenklatūrai postuose pirmenybė

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras