Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 23 Penktadienis
 

Prof. dr. Algimantas Urmonas: Kalbant apie Baltarusijos situaciją, būtina remtis šalies Konstitucija

2020-08-18 13:32 | Naujienos | Komentarų (10)

prof. dr. Algimantas Urmonas. Nuotr. iš FB

„Kalbant apie Baltarusijos situaciją, būtina remtis šalies Konstitucija. Net paviršutiniškas žvilgsnis rodo, kad beveik visos konstitucinės nuostatos yra grubiai, nusikalstamai pažeidžiamos. Taigi vertinant Lukašenkos ir jį remiančios valdžios institucijų veiklą galima inkriminuoti ją kaip nusikalstamą”, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė prof. dr. Algimantas Urmonas.

Jis siūlo pažvelgti į atskirus straipsnius:

3 straipsnis. Žmonės yra vienintelis valstybės valdžios šaltinis ir suvereniteto nešėjas Baltarusijos Respublikoje. Žmonės įgyvendina savo valdžią tiesiogiai, per atstovaujamuosius ir kitus organus Konstitucijos nustatytomis formomis ir ribomis.

Už bet kokius veiksmus, kuriais siekiama pakeisti konstitucinę sistemą ir pasiekti valstybės valdžią smurtiniais metodais, taip pat už kitus Baltarusijos Respublikos įstatymų pažeidimus baudžiama įstatymų nustatyta tvarka.

21 straipsnis. Baltarusijos Respublikos piliečių teisių ir laisvių užtikrinimas yra aukščiausias valstybės tikslas.

Kiekvienas žmogus turi teisę į tinkamą gyvenimo lygį, įskaitant tinkamą maistą, drabužius, būstą ir nuolatinį tam būtinų sąlygų gerinimą.

Valstybė garantuoja Baltarusijos piliečių teises ir laisves, įtvirtintas konstitucijoje, įstatymuose ir nustatytas valstybės tarptautiniuose įsipareigojimuose.

25 straipsnis. Valstybė užtikrina asmens laisvę, neliečiamumą ir orumą. Asmens laisvės suvaržymas ar atėmimas galimas įstatymų nustatytais atvejais ir tvarka.

Sulaikytas asmuo turi teisę į teismo sprendimą dėl jo suėmimo ar arešto teisėtumo.

Niekas neturėtų būti kankinamas, žiaurus, nežmoniškas ar žeminantis elgesys ar bausmės, be to, be jo sutikimo negali būti atliekamas medicininis ar kitoks eksperimentas.

27 straipsnis. Niekas neturėtų būti verčiamas duoti parodymų ir paaiškinimų prieš save, savo šeimos narius, artimus giminaičius. Įrodymai, gauti pažeidžiant įstatymus, neturi teisinės galios.

33 straipsnis. Visiems garantuojama nuomonės, įsitikinimų ir laisvės reikšti savo mintis laisvę.

Niekas negali būti verčiamas reikšti savo įsitikinimų ar jų atsisakyti.

Neleidžiama žiniasklaidos monopolizuoti valstybės, visuomeninių asociacijų ar atskirų piliečių, taip pat cenzūruoti.

34 straipsnis. Baltarusijos Respublikos piliečiams garantuojama teisė gauti, saugoti ir skleisti išsamią, patikimą ir savalaikę informaciją apie valstybinių organų, visuomeninių asociacijų veiklą, politinį, ekonominį, kultūrinį ir tarptautinį gyvenimą, aplinkos būklę.

Valstybinės įstaigos, visuomeninės asociacijos, pareigūnai privalo suteikti Baltarusijos Respublikos piliečiui galimybę susipažinti su medžiaga, darančia įtaką jo teisėms ir teisėtiems interesams.

Informacijos naudojimas gali būti apribotas įstatymais siekiant apsaugoti piliečių garbę, orumą, asmeninį ir šeimos gyvenimą ir visapusiškai naudotis jų teisėmis.

35 straipsnis. Valstybė garantuoja susirinkimų, mitingų, gatvių procesijų, demonstracijų ir piketų laisvę, kuri nepažeidžia įstatymų ir tvarkos bei kitų Baltarusijos Respublikos piliečių teisių. Šių įvykių vykdymo tvarką nustato įstatymas.

38 straipsnis. Baltarusijos Respublikos piliečiai turi teisę laisvai rinkti ir būti renkamais į valstybės organus remiantis visuotine, lygia, tiesiogine ar netiesiogine rinkimų teise slaptu balsavimu.

45 straipsnis. Baltarusijos Respublikos piliečiams garantuojama teisė į sveikatos priežiūrą, įskaitant nemokamą gydymą valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose.

Valstybė sudaro sąlygas prieinamai medicinos priežiūrai visiems piliečiams.

Baltarusijos Respublikos piliečių teisę į sveikatos apsaugą taip pat užtikrina kūno kultūros ir sporto plėtra, aplinkos gerinimo priemonės, galimybė naudotis sveikatos priežiūros įstaigomis ir darbo saugos gerinimas.

58 straipsnis. Niekas negali būti verčiamas vykdyti įsipareigojimus, nenumatytus Baltarusijos Respublikos konstitucijoje ir jos įstatymuose, arba atsisakyti savo teisių.

59 straipsnis. Valstybė privalo imtis visų prieinamų priemonių, kad sukurtų vidaus ir tarptautinę tvarką, būtiną visapusiškai naudotis Baltarusijos Respublikos piliečių teisėmis ir laisvėmis, numatytomis Konstitucijoje.

Valstybės organai, pareigūnai ir kiti asmenys, kuriems pavesta vykdyti valstybės funkcijas, pagal savo kompetenciją yra įpareigoti imtis būtinų priemonių, kad būtų įgyvendintos ir ginamos asmens teisės ir laisvės.

Šios įstaigos ir asmenys yra atsakingi už veiksmus, pažeidžiančius asmens teises ir laisves.

61 straipsnis. Kiekvienas asmuo, remdamasis Baltarusijos Respublikos ratifikuotais tarptautiniais teisės aktais, turi teisę kreiptis į tarptautines organizacijas, kad apsaugotų savo teises ir laisves, jei visos esamos vidaus gynimo priemonės yra išnaudotos.

62 straipsnis. Kiekvienas asmuo turi teisę į teisinę pagalbą įgyvendinant ir ginant teises ir laisves, įskaitant teisę bet kuriuo metu kreiptis į teisininkų ir kitų jo atstovų pagalbą teisme, kitose valstybės įstaigose, vietos valdžios įstaigose, įmonėse, įstaigose, organizacijose, visuomeninės asociacijos ir santykiai su pareigūnais bei piliečiais. Įstatymų nustatytais atvejais teisinė pagalba teikiama valstybės lėšų sąskaita.

Draudžiama prieštarauti teisinės pagalbos teikimui Baltarusijos Respublikoje.

81 straipsnis. Prezidentą penkeriems metams renka tiesiogiai Baltarusijos Respublikos žmonės, remdamiesi visuotine, laisva, lygia ir tiesiogine rinkimų teise slaptu balsavimu.

Kandidatus į Prezidento pareigas skiria Baltarusijos Respublikos piliečiai, turintys ne mažiau kaip 100 tūkstančių rinkėjų parašų.

Komentarai

 

 

 
 1. ATSAKYMAS tam –
  Cha
  2020-08-19 07:32

  Jomajau, paziuresime dabar ar ponas per mazai zuvies augdamas valgei, ar tau sazines stinga :
  Nesvarbu yra kad Baltarusija yra kaimynine valstybe Lietuvai – jos politiniai procesai ir rinkimu rezultatai yra TIKTAI jos reikalas ir jokia kita salis negali nieko nurodineti Baltarusijai kaip ir bet kuriai kitai saliai.
  Nesvarbu kad Baltarusija yra JTO-SNO nare ar tai kad ji yra pasirasiusi ivairius tarptautinius susitarimus – tai neliecia vidiniu politiniu Baltarusijos problemu.
  Tai tas pat kaip ir seimos atveju – visos yra Lietuvoje ir visi sutuoktiniai yra pasirase Santuokos ”Sutartis”, taciau ne valstybes Lietuvos reikalas yra kisimasis i sutuoktiniu poros ”politinius” santykius ! Tai islieka visada isimtinai tiktai ju reikalas. Jei butu kitaip, niekas nepasirasinetu tu Santuokos Sutarciu, kadangi butu prievartos gresme sutuoktiniu porai is ”isores”.
  Tas pat yra ir su valstybemis – kisimasis i kitu valstybiu reikalus yra TIKTAI kariniu situaciju kurimas ir absoliuciai neteisetas !
  Kisimasis galimas, tiktai stabdant kurios nors salies kisimasi i kita sali !
  Tadgi dabar as pritariu, kad bet kuriuo budu ateityje tures buti stabdomas vakaru valstybiu kisimasis i kitu saliu vidinius politinius prcesus – bus neisvengiamas pasaulinis karas !
  …Nes neleistina yra dvejopi standartai – i vakaru krastu reikalus kiti krastai kistis negali, o jie ir nesikisdami kaltinami nuolatos, kad kisasi… Tuo tarpu vakaru krastai gali kistis i kitu saliu bet kuria veikla, kaip ir i vidinius procesas, istatymdavyste, rinkimus, santvarkos vadyba, panaudodami netgi karine jega !
  Tai reiskia tai, kad vakaru krastai yra ne demokratijos, o Pasaulinio Tarptautinio Smurto ir Teroro krastai ir tai kad bet kuriuo imanomu budu juos reikia stabdyti, kad to negaletu daryti !
  Vienintelis atvejis gali buti pateisinimas to kisimosi, kai kuris nors krastas karine jega uzpuole kazkuri X krasta ar pasikesino i kazkurio X krasto bendravima uzsienyje. Tuo atveju X Krastu Sajunga gali apginti uzpultaji arba nuskriaustaji krasta, panaudojant bendraja ju karine jega arba tarptautines institucijas isaiskinant ir igyvendinant tvarka kuri butu teisinga tarptautineje arenoje.
  Deja, bet tiktai tie du atvejai parodytu gerybine vakaru santvarku kilme !
  Kol kas vakarai parodo absoliuciai agresyvia ir antidemokratine savo kilme ir parazitini aktyvuma pasaulyje !
  Taip kad yra du dalykai del kuriu Vakarai, o ir Lietuva, negali kistis i Baltarusijos vidaus reikalus :
  1. Baltarusijos vidaus politiniai ar rinkimiai procesai nera tarptautines kompetencijos ar atsakomybes dalykas !
  2. Vakarai yra negatyvi – agresyvi ir antidemokratine jega, todel ji is principo negali kitiems nurodineti kaip tie turi gyventi !
  Kita – Baltarusijos Konstitucija ir vidines salies politinis ar bet kurios srities gyvenimas pagal ja arba ne, yra ne kitu saliu reikalas, o tiktai isimtinai Baltarusijos !
  Dar; NEXTA yra diversine org., perversmo organizatoriu Baltarusijoje, org.
  Tai kad ten sedi baltarusiai, tai yra tiktai tuo labiau didesne kalte jiems – jie mirtini nusikalteliai pries Baltarusija, ne tik todel kad PERVERSMININKAI, bet dar todel kad ir ISDAVIKAI susideje su uzsienio jegomis siekianciomis Balrausijos sunnaikinimo…
  Ka tai keistu jei ten butu lenkai ar vokieciai ?! Butu lengviau Baltarusijai – atjungi interneta, blokuoji tuos NEXTA nusikaltelius ir isspresta ! Gi dabar jei uzblokuosi, tai gi cenzuruoji ”opozicija”, kuria klauso asilai ir teroristai – ‘protestuotojai’ Baltarusijoje… Betgi gerai yra zinoma kad visai neseniai JK princas Willjams su MI6 vadais buvo atvyke i Lenkija, padejo surengti ta antpuoli pries Baltarusija ir tai tiesiogiai turejo moraline bei finansine parama NEXTA’i.
  NEXTA veikejai verti tiktai susaudymo ! Ju informacija buvo daznai melaginga, provokacine, smeizikiska, ardomoji, isdavikiska baltarusiu tautos atzvilgiu…
  Visa tai nebutu isores intervencija i Baltarusija jei :
  – NEXTA butu Baltarusijoje
  – Rusijos medija kanalai nebutu palaike ‘protestuojanciuju’ ir skleide dezinformacijos
  – Vakaru medija kanalai taip pat nebutu palaike ‘protestuojanciuju’ ir skleide dezinformacijos
  – jei nebutu vakarieciu doleriais uzmoketa daug kam is protestuojanciu ir organizuojanciuju protestus, smurta pries policija
  – jei nebutu tiekti smurtui ir diversijai materialai protestuotojams bei organizatoriams
  – jei Sviaatlaaana Cyganovskaja butu Baltarusijoje, o ne Lietuvoje
  – jei nebutu atvyke i Baltarusija zmoniu is JK, JAV, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Cekijos, Ukrainos ir kai kuriu kitu saliu, padejusiu vykdyti smurtinius protestus bei organizuoti juos…
  – jei netgi tarptautines organizacijos tokios kaip ES ir kitos, nebutu stoje ginti ‘protestuojanciu’ ir naudoti psichologinio smurto, grasinimu, reikalavimu teisetam Prezidentui ir Baltarusijos institucijoms…
  P.S. Jei tai nera kisimasis i Baltarusijos reikalus ir jei tai yra teiseta, ka daro vakarai Baltarusijos atzvilgiu, ar reiskia kad viskas butu taip pat gerai jei pvz as apsiskelbciau taip pat sekanciu Prezidentu Lietuvoje ir su kokiu nors kitu valstybiu pagalba, isikures kitoje valstybeje kokioje NEXTOS” bustineje, reikalauciau – atsistatydinti isrinktajam Lietuvos Prezidentui ! ir pavaryciau i Lietuva burius anarchistu, antifininku, blm’istu su teroro irankiais, tikslu sumusti Lietuvos policija ir t.t. ?! Bukite tikri, rasciau valstybiu grupe, kuri man padetu spausti Lietuva, grasinti jai ir finansiskai paremti mano remejams protestuotojams teroristams… :)

  Thumb up 4 Thumb down 0

 2. geriau tvarkykit Lietuvos teisėsaugos bandityną, trypiantį žmogaus teises Lietuvoje

  Thumb up 7 Thumb down 0

 3. Gali tekti dar ilgai skaičiuoti žuvusius protestuotojus. Skaičius išryškės, kai bus paleisti smurtą patyrę mitinguotojai ir surasti dingę asmenys. Manau, Lietuvos gyventojų dauguma nėra abejinga įvykiams kaimyninėje valstybėje. Svarbiausia suprasti, kad Baltarusijoje bandomi spręsti ir geopolitiniai klausimai. Kiekviena valstybė, kuri palieka Rusijos imperiją turi teisę kurti savo valstybę pagal gyventojų daugumos valią. Ją matome Minske ir kitose Baltarusijos miestuose. Tuo pačiu, pasipriešinimas diktatūrai padaro Europą,o tuo pačiu ir Lietuvą labiau demokratiška. Lietuvoje po trisdešimt Laisvės metų pastebimi siekiai pasukti Lietuvą Kremliaus link. Nesunku atspėti kokios vidaus ir išorės jėgos tuo suinteresuotos.

  Thumb up 0 Thumb down 8

 4. P. Urmanai, o kaip su žmogaus yeisėmis Lietuvoje? Ar neskaudėjo jums širdis, kai į kaliuzę be teismo šitiek laiko prasėdėjo Paleckis? Ar nebaisu jums buvo, kai Vaišvila paaiškino, kad negali dalyvauti prezidento rinkimuose nes yra grasinama jo šeimai? Ar susimastot apie žmogaus teisių pažeidimus, kai pas valdžios oponentus Lietuvoje daromos kratos? Pirmiausia, išsikuopkime savo tvartą, tada mokykime kitus.

  Thumb up 16 Thumb down 0

 5. Tai kodėl svetimos valstybės nori kištis į Baltarusijos reikalus, nori, kad pragyvenimo lygis Baltarusijoje tapu kaip Ukrainoje, kad būtų išparceliuota kaip Lietuva.

  Thumb up 14 Thumb down 1

 6. TAI LAIKAI ATEJO,- KAI PROFESORIAI BE GALVU…!!!
  Prof. dr. Algimantas Urmonas raso :
  ”’„Kalbant apie Baltarusijos situaciją, būtina remtis šalies Konstitucija. Net paviršutiniškas žvilgsnis rodo, kad beveik visos konstitucinės nuostatos yra grubiai, nusikalstamai pažeidžiamos.
  Taigi vertinant Lukašenkos ir jį remiančios valdžios institucijų veiklą galima inkriminuoti ją kaip nusikalstamą”, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė prof. dr. Algimantas Urmonas”’
  – ‘Profesoriau’, o ”prie ko” cia Lietuva ir vakaru sistema ?!
  Tai juk Baltarusijos gyventoju reikalas, o ne NEXTA’stoties, kuri isukure Baltarusijoje, tai ne Lietuvos ir kitu interventu i baltarusiu protestus, reikalas.
  Pagaliau Baltarusija nepriklauso ES ar NATO valstybiu sajungoms, o priklauso kitoms sajungoms su Rusija ! Kuo jus giminingi Baltarusijai ?!
  Ar norite ir is Baltarusijos padaryti tik ubagu ir karo teritorija lyg padarete is Ukrainos ?!
  Gal reiktu jums nustoti nusprendineti likimus kitu saliu prezidentu ir tvarkos ten, konstituciskuma ?! Rupinkites sava valstybe, nes zmones Lietuvoje viena dienele ir jus visus gali padaryti nelegitimiais !

  Thumb up 13 Thumb down 2

  • “o ”prie ko” cia Lietuva ir vakaru sistema ?!”

   Jomajo, tai Baltarusija randasi ne kažkur Marse, bet Europoje, JTO narė, jei tamsta nežinojai. Ratifikavusi eilę tarptautinių susitarimų, jei ką.
   O Konstitucija yra aukščiausias valstybės įstatymas kuris galioja taip pat ir Lukašenkai- pirmiausia Lukašenkai.
   NEXTA platformą taip pat įkūrė ne kažkas, o baltarusis.
   Kokia ten dar išorės intervencija į baltarusių protestus? Turi įrodymų?

   Thumb up 2 Thumb down 6 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...