Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 16 Šeštadienis
 

Pristatyta knyga apie Rolandą Paksą

2016-12-19 12:18 | Aktualu. | Komentarų (16)

Pristatyta publicisto Juozo Ivanausko knyga „R.P. Vardan ko?“. KK nuotr.

Seime pristatyta publicisto Juozo Ivanausko knyga „R.P. Vardan ko?“. Kaip teigia autorius, šios knygos tikslas – pabandyti sukurti paminklą tiesai ir teisingumui, kuris buvo sutryptas prezidentinio skandalo metu.

„Rengiant spaudai knygą norėjosi dar kartą prisiminti, išsiaiškinti ir suvokti, kaip apskritai galėjo kilti prezidentinis skandalas Lietuvoje, įstūmęs mūsų šalį į gilią politinę krizę, saujelei „teisuolių“ – fariziejų neva apsivalymo vardan verčiant iš posto demokratiškai žmonių išrinktą Respublikos Prezidentą?“, – sakė knygos autorius Juozas Ivanauskas.

Anot jo, po tokio „apsivalymo“ prasidėjo akivaizdus regresas: daugelyje sričių – vidaus ir užsienio politikoje, teisėje, kultūroje, švietime, visuomenės informavime – ėmė dominuoti prisitaikėliškumas.

„Bene absurdiškiausia yra tai, jog bemaž tie patys ambicingi veikėjai, 2004 metais atlikę gėdingą vaidmenį antikonstituciniame valstybės perversme, politiniai avantiūristai, valdžios privilegijų „paveldėtojai“, iki šiol užima atsakingus postus, aštuonkojo čiuptuvais yra apraizgę teisėsaugą ir teismus, valstybines institucijas, specialiąsias tarnybas, ženkliai įtakoja sisteminę žiniasklaidą, taip vadinamą „nacionalinį transliuotoją“, bei priiminėja sprendimus Lietuvos Respublikos vardu“, – pristatydamas knygą kalbėjo Juozas Ivanauskas.

Jis mano, kad Rolandas Paksas galėtų pretenduoti į Gineso pasaulio rekordų knygą: „Ko gero, pilotas Rolandas Paksas galėtų pretenduoti į Gineso pasaulio rekordų knygą kaip vienintelis prezidentas, pasiryžęs tokiam žygdarbiui – mažu, vienmatoriu lėktuvu apskristi žemės rutulį. O taip pat kaip vienintelės Europos Sąjungos šalies prezidentas, kuriam politinis elitas, remdamasis iš piršto laužtais kaltinimais bei konstitucinėmis dvasiomis, 2004 m. balandžio 6 d. įvykdė apkaltą. Sakyčiau, antikonstitucinį valstybės perversmą. Ir po to netgi iki gyvos galvos uždraudė dalyvauti rinkimuose Lietuvoje.“

„Pasak Prezidento Rolando Pakso, niekas negimsta iš neteisybės, niekas negimsta iš neteisingumo. Negalima ant tokių pamatų toliau statyti mūsų valstybę. Negalima.

Mes būsime sudedamąja dalimi tų žmonių, pasiryžusių kurti nacionalinę, demokratinę, konstitucinę valstybę, kuria lietuviai galėtų didžiuotis.

Aš kartais pagalvoju: kai grabnyčia tau prie galvos degs, iškils pagrindinis gyvenimo klausimas – ar tu viską padarei, ką galėjai padaryti, gyvendamas savo laiku ir šioje vietoje. Tai esminis klausimas, į kurį kiekvienas žmogus turėtų sau atsakyti,“ – Rolandą Paksą citavo Juozas Ivanauskas.

Knygos pristatyme taip pat dalyvavo leidyklos „Gairės“ direktorius Povilas Masilionis.

„Noriu pasveikinti Juozą Ivanauską ir jam padėkoti, surinkusiam šioje knygoje, pasišovusiam surinkti ir apibendrinti faktus tos didžiausios aferos nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. O ta afera – pašalinti tautos išrinktą prezidentą Rolandą Paksą ir net dvylika metų sąmoningai nenorint atkurti pilietinių ir politinių teisių.

Šios knygos pasirodymas ypač svarbus yra dabar, kai mūsų tautos, skurdinamos ir mulkinamos, balsavimo poveikyje jau ima aižėti ir skeldėti sisteminės Lietuvos partijos.

Šiandien kaip niekad svarbu išsiaiškinti, vardan ko ištisą ketvirtį amžiaus mūsų šalyje siautėjo tos nesugaunamos dvasios, žlugdžiusios Lietuvą ir vijusios iš jos aktyviausius bei talentingiausius jaunus žmones,“ – sakė leidyklos „Gairės“ vadovas Povilas Masilionis.

Profesorius Saulius Arlauskas buvo Seimo laikinosios komisijos prezidento Rolando Pakso teisėms atkurti ekspertas.

„Seimo laikinoji komisija tai ne politinė institucija buvo, o grynai institucija, kuri norėjo pažvelgti į problemas labai aiškiais teisiniais argumentais. Ir problemą vis dėlto užfiksavo. Kada Aukščiausias Teismas užbaigė Prezidento Rolando Pakso persekiojimą byloje dėl valstybinės paslapties atskleidimo Jurijui Borisovui, pasigirdo tokios nuomonės, kad yra konstitucinė atsakomybė ir yra teisinė atsakomybė. Ir čia jokios problemos lygtai nėra. Bet Seimo laikinoji komisija pastebėjo, atkreipė dėmesį į tokį dalyką, kad tiek konstitucinė atsakomybė, tiek teisinė atsakomybė bendra yra tai, kad tiriami asmens konkretūs veiksmai. Šiuo atveju prezidento Rolando Pakso veiksmai. Jeigu veiksmai buvo, vadinasi, bus teisinė atsakomybė. Jeigu veiksmai buvo, bus ir politinė atsakomybė. Sakykim, mūsų Konstitucinis Teismas ir vertina konkrečius veiksmus – ar jais šiurkščiai buvo pažeista Konstitucija ir sulaužyta priesaika. Taip, kad negalima griežtai atskirti šitų procedūrų ir, kaip jau minėjau, Seimo laikinoji komisija tokią problemą konstatavo“, – pažymėjo Saulius Arlauskas.

Jo teigimu, yra pareiga vykdyti Europos žmogaus teisių teismo sprendimą. „Tai – valstybės pareiga. Ir ar galime mes įvykdyti nepakeitę Konstitucijos? Pas mus sako: padarysim Konstitucijos pataisą ir tada prezidento Rolando Pakso teises galėsime atkurti. Teisingai, jeigu tai būtų pavykę padaryti prieš Naujuosius metus, antrą kartą balsuojant. Ko gero, ir šiandien čia nebūtų susirinkę. Tačiau Seimo laikinoji komisija pastebėjo tokį dalyką, kad Europos žmogaus teisių konvencija yra Europos Sąjungos teisės šaltinis. O Europos Sąjungos teisė, pagal mūsų respublikos Konstituciją, yra tiesioginio taikymo. Ir pagal Europos Sąjungos teisę, taikyti sankciją, draudžiančią būti Seimo nariu visą likusį gyvenimą, negalima, Tai reiškia, faktiškai, kad Seimas gali individualių priemonių srityje, ko reikalauja Europos Taryba, susirinkti į specialų posėdį ir kvalifikuota balsų dauguma, kaip kad pašalino prezidentą Paksą iš pareigų, taip lygiai taip pat gali ir nutraukti šitą sankciją, kitaip tariant, panaikinti, atkurti jo politines ir pilietines teises Seimo sprendimu. Ir tai būtų galima padaryti net kitą savaitę, jeigu būtų politinė valia“, – kalbėjo S.Arlauskas.

„Vieni sako: Paksas toks anoks, vieni myli, kiti nemyli to Pakso – Prezidento, aš turiu omeny. Bet esmė čia visai ne Pakso asmenyje, ne jo asmenybėje – koks jis bebūtų didvyris, pilotas, žemaitis charakteriu. Esmė yra tame, kad prezidento Rolando Pakso asmenyje yra sutrypta prezidento institucija. Jo asmenyje. Koks jis bebūtų, šioks ar anoks, oponentų teigimu, jis nepadarė nieko tokio, už ką jį reikėjo nuversti – elitui, šitiems fariziejams, kurie šiandien diktuoja madas politines ir uzurpavo valdžią Lietuvoje,“- įsitikinęs knygos autorius Juozas Ivanauskas.

Knygos pristatyme taip pat dalyvavo daugelio istorinių knygų autorius Algimantas Liekis, humanitarinių mokslų daktas Algirdas Degutis, Seimo narys Juozas Imbrasas, disidentas Stasys Stungurys.

Naujoji knyga, fragmentiškai atspindinti Europos Parlamento nario, partijos Tvarka ir teisingumas lyderio, buvusio du kartus Vilniaus mero, du kartus premjero, Prezidento Rolando PAKSO neblėstančią aistrą skraidyti, politinę veiklą, laikmečio iššūkius, minties kelią, nepretenduoja tapti „fundamentaliu monumentu“, prislegiančiu istorines asmenybes. Tai, sako knygos autorius, veikiau gyvas nervas, nerimstanti širdis, talpinanti savyje neužmirštamą vakar dienos patirtį, jautriai reaguojanti į nūdieną, su nerimu žvelgianti į ateitį.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Dar ir E.Jakilaitis iš LRT ir A. Paulauskas liko. Gerai papurčius tą laidos vedėją-žurnalistą būtų galima sužinoti kas užvirė tą košę,nes tą patį penktadienį.kai darbo pabaigoje penktadienį A.Paulauskas atnešė tą pažymą,tai TV jau sėdėjo R.Juknevičienė ir kiti konservatoriai ir Jakilaičio laidoje taršė ir naršė R.Paksą,o buvo praėję tik pora valandų po pažymos įteikimo R.Paksui.
  Jei ką suklydau-pataisykite…

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • Šiaip tai pati pradžia prasidėjo truputį kitaip. Pralaimėjęs rinkimus V.Adamkus, pasitaręs su V.Landsbergiu,kreipėsi į JAV, nes abu su R.Paksu turėjo savo sąskaitų nuo MN dovanojimo laikų ir paprašė pagalbos ir patarimo, kaip su tuo naujuoju prezidentu susidoroti. R.Pakso išrinkimas tiek Lietuvos ponams, „valstybininkams“, tiek JAV valdžiai buvo netikėta ir labai nemaloni staigmena. Pažymos direktyvą prieš naujai išrinktą prezidentą paruošė CŽV, o pristatė į Lietuvą URM ministras Valionis. Pagal tą pažymą M.Laurinkus, (net tiesiogiai išvertęs „let him to know“ į „leidimą suprasti“), dar gerokai pridėjęs savo lakios fantazijos, sukurpė saviškę ir atidavė A.Paulauskui, kuris tuoj pat ją išviešino Seimui ir žiniasklaidai. Aršiausiai puolė dergti naująjį prezidentą R.Valatka, E.Jakilaitis ir visa eilė kitų konservatorių partijos gausiai finansuojamų žurnalistų. Nuo to ir prasidėjo…

   Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Taigi per rinkimus buvo vieno konservatoriaus garsiai pasakyta per TV,kad,jei laimės r.Paksas,tai suras priežastį apkaltai ir jis nebus Prezidentu. Tai tuoj ir atsirado priežasčių net 13,o galutinai liko tik viena,kad Borisovui suteikė pilietybę,nors prieš tai pats V.Adamkus jam buvo suteikęs pilietybę. Tai tik dėl to jam neleidžiama kandidatuoti.. Čia Lietuva,čia tokie įstatymai,tik ne visiems vienodai…

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • Norėčiau truputį Tamstą patikslinti. VSD vadas M.Laurinkus, pagal A.Paulausko užsakymą, buvo pažymėlėje ne 13, o 17 nusikaltimų punktų pripaistęs, iš kurių nei vienas nepasitvirtino. Jokia teisinė instancija, išskyrus KT Pirmininko E.Kūrio Konstitucines Dvasias, net su žiburiais ieškodama, jokio Prezidento nusikaltimo pažeidus Konstituciją ar kokį nors Įstatymą nerado.
   O Jurijui Borysovui ne V.Adamkus, o A.M.Brazauskas suteikė LR pilietybę, Adamkus tik apdovanojo medaliu „Už nuopelnus aviacijai“,(kurį, kilus skandalui nesėkmingai ir gėdingai bandė atsiimti), o R.Paksas tik patvirtino Pilietybių suteikimo komisijos pateiktą ir Premjero pasirašytą dekretą, apie J.Borysov’ui turėtos LR pilietybės grąžinimą.
   Neklaidinkite, prašau, skaitytojų.

   Thumb up 2 Thumb down 0

 3. aiškiai pasakyti,jau tada jautėsi Kremliaus ranka.Taip kad “elitas” čia nei prie ko,jau tada rusai puolė.

  Thumb up 0 Thumb down 4

 4. argi galima dvasios ligonio paksiaus ligos istoriją viešinti? Gal palatos prezyyydentas savo sapnų knygelę palatos kaimynams tegul prieš miegą skaito…

  Thumb up 0 Thumb down 8

 5. Vieną kartą niekšų era anksčiau ar vėliau vistiek baigsis. Nieko ant šio svieto nėra amžino.
  Minėsite dar mano žodį – pakils Rolandas Paksas iš to sutrypto politinio purvo, kaip Feniksas iš pelenų. Tikrai pakils.
  Niekšybe jokios tiesos ir teisybės jokiais leidimais suprasti ir jokiomis konstitucinėmis dvasiomis neužmaskuosi.
  Iš prezidentinio perversmo organizatorių ir vykdytojų dešimtuko Seime trys (S.Šedbaras, J.Sabatauskas ir G.Steponavičius, kuris, beja, jau irgi kabo ant voratinklio) tik ir beliko. Taps ir jie tokiais politiniais lavonais, kokiu bandė padaryti Rolandą Paksą.

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • Dar ir E.Jakilaitis iš LRT ir A. Paulauskas liko. Gerai papurčius tą laidos vedėją-žurnalistą būtų galima sužinoti kas užvirė tą košę,nes tą patį penktadienį.kai darbo pabaigoje penktadienį A.Paulauskas atnešė tą pažymą,tai TV jau sėdėjo R.Juknevičienė ir kiti konservatoriai ir Jakilaičio laidoje taršė ir naršė R.Paksą,o buvo praėję tik pora valandų po pažymos įteikimo R.Paksui.
   Jei ką suklydau-pataisykite…

   Thumb up 1 Thumb down 0

   • Tamsta labai plaukioji ganduose ir prielaidose – jokios pažymos R.Paksui niekas niekada neįteikė. VSD vadas M.Laurinkus pažymą su 17 prezidento R.P., atseit, „nusikaltimų“ punktų įteikė Seimo Pirmininkui A.Paulauskui.
    Ir tos fiktyvios pažymos pagrindu A.Paulauskas su savo chebryte, naudodamasis JAV doleriais ir konservatorių finansavimu, užsuko per visus kanalus neįtikėtiną šmeižto apie Prezidentą R.P. ir sąmokslo kompaniją

    Thumb up 1 Thumb down 0

 6. O šita knyga ar bus pristatoma Lietuvos miestuose ir miesteliuose,kaip kad buvo pristatinėjama prof. Vovėrienės knyga apie prezidentę D.Grybauskaitę. Būtų įdomu žinoti ir pasiklausyti.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 7. Prisiminkit Borisovą, kerėtoją, kas sėdėjo už Rolando nugaros. Kas užsitvirtinti su šeima lėkė pas Popoiežių. Kas ardė, draskė prezidento būstą? Grindė “akmenais” laiptus prie tvenkinio t. ir t. Švaistė milijonus. Laiku buvo pašalintas. Geras pilotas, dar nereiškia – geras prezidentas. Kiekvienam reikia būti savo vietoje.

  Thumb up 2 Thumb down 13

 8. Atrodo žmonės Pakso nepamiršo. Peržiūrėjau vaizdo įrašą iš knygos pristatymo, žiūriu, peržiūrėję dar per tris tūkstančius žmonių. Dabar suprantu, kodėl elitas to Pakso bijo. Jis vis dar žmonių prezidentas.

  Thumb up 16 Thumb down 4

 9. O dabar apie tuos, kuriu pavardes ir nuotraukos yra sioje knygoje. Kadangi si knyga yra faktais, dokumentais ir liudijimais paremtas zurnalistinis tyrimas, todel busiu konkretus ir isvardinsiu visus sioje knygoje paminetus esamus ir buvusius auksciausius salies politikus. Tai kas gi tie Lietuvos politikai vienaip ar kitaip tureje ir, galbut, vis dar tebeturintys vienokiu ar kitokiu reikalu su mafija?

  Thumb up 16 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...