Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugsėjis 23 Trečiadienis
 

Priimtas procesinis sprendimas ikiteisminiame tyrime dėl I.Matijošaitienės mirties

2013-10-25 15:18 | Teisėsauga | Komentarų (25)

 Irena Matijošaitienė. KK nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis, išanalizavęs šią savaitę gautas I. Matijošaitienės mirties aplinkybių tyrimo išvadas, gautas iš Teismo medicinos ekspertų, priėmė procesinį sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Prokuroro priimtu nutarimu konstatuota, jog I. Matijošaitienės mirčiai įtakos neturėjo jokie kitų asmenų galimai padaryti neteisėti veiksmai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įvykio vieta, iki atvykstant pareigūnams, ir dar kurį laiką po to buvo išlaikyta nepakitusi, todėl buvo geros sąlygos tinkamai apžiūrėti įvykio vietą: paimti pėdsakus, surinkti visą reikalingą informaciją, formuoti galimus sužalojimo mechanizmo variantus, pateikti išsamią informaciją teismo medicinos specialistams.

Kadangi tuo metu patalpose buvo atliekamas remontas, taip pat rekonstruojami laiptai bei turėklai, kaip paaiškėjo, laiptai buvo rekonstruoti ir pastatyti prieš nelaimingą atsitikimą, tačiau turėklai nebuvo uždėti.

Tyrimo metu nustatyta, kad remonto darbams vadovavo pati I. Matijošaitienė, joks specialistas ar įmonė, kurie turėtų pasirūpinti darbų sauga, nebuvo samdomi.

Be to, buvo tiksliai nustatyti visi I. Matijošaitienės kūno sužalojimai ir pakitimai, buvo aiškiai atriboti sužalojimai, padaryti įvykio metu nuo padarytų medicininių procedūrų metu.

Žinant visas aplinkybes bei patirtus sužalojimus įvykio metu, nustatytas I. Matijošaitienės sužalojimo mechanizmas – kritimas iš aukščio (nuo laiptų) be pašalinės jėgos poveikio.

Atliekant tyrimą buvo aiškiai ir detaliai atkurta visa įvykio chronologija, taip pat surinkti visi tyrimui reikšmingi gretutiniai ir I. Matijošaitienę bei jos aplinką charakterizuojantys duomenys, galutinai parodę, jog I. Matijošaitienės mirtis – nelaimingas atsitikimas.

Prokuratūros inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Ir šitiek ilgai reikėjo lementi, lementi, lementi apie nužudymo versiją, kad pagaliau pasakyti , jog a.a.Matijošaitienė pati nuėmė turėklus, pati ir nukrito, pati kalta.

  P.S. O gal per tą laiką iš Matjo šaicio sunkė pinigėlius?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. KK SLEPIA JO DABARTINEI LINIJAI NEPALANKIĄ NUOMONĘ?

  Šiandien KK portale atsirado du nauji straipsniai,-R. Alaunio bei V. Mikalausko. Tačiau…Ar daug kas juos matė? Jie IŠ KARTO įdėti į “nuomonių ringą”. Taigi, KK kaip ir “įdėjo” šių autorių straipsnius, bet kartu ir galimai slepia juos kuo toliau nuo skaitytojų akių.
  Priežastys galimai slypi tų straipsnių teiginių prasilenkime su dabartine KK linija ( neklystanti prezidentė, rusai puola, Rusijos penktosios kolonos sąmokslai,ir t.t.).
  Pavyzdžiui,V.Mikalausko “nuomonių ringe” paslėpto straipsnio pastraipa:
  “….Šį kartą tai gali būti ypač aktualu, nes kasdien vis labiau lenda sąmoningi pereitos Vyriausybės darbai, kurie ženkliai atsiliepia kiekvieno mūsų kišenei ir visos Lietuvos gerovei. O „prabudusios rusiškos meškos baubas“, „prorusiškų politinių jėgų sąmokslas prieš Jos Ekscelenciją“ – puiki širma nuo visų galimų demaskavimų. Kaip kitaip? Juk konservatorišką vyriausybę gali pulti ir jos darbus peikti tik didžiosios kaimynės penktoji kolona: visokio plauko buvę ir nebuvę, bet vis vien pakliuvę į anos pinkles. Jei reikės, tai visa likusi tauta gali būti pripažinta priešiškų jėgų tarnais ir antipatriotais. Tiek to, durnumui ribų nėra….”
  Suprantama, jog “rusofobija” bei dvasine-idėjine giminyste su konservatoriais užsikrėtusiam dabartiniam KK tokios mintys netinka. Todėl jas ir mėginama slėpti kuo toliau. KK kratosi kitos nuomonės. O tai primena AGITACINIO LAPELIO stilių, deja…
  P.S. Jei atsiranda kad ir diletantiškiausias straipsnis “už prezidentę” ar apie “prorusiškų jėgų sąmokslus”, tai toks straipsnis kaipmat būna įdedamas į priekį ( kiek tai iš tikrųjų naudinga prezidentei,- kita tema). O jei straipsnio mintys neatitinka dabartinės ( dešiniosios,provakarietiškos, proESiškos) KK linijos–straipsnis iš karto paslepiamas kuo toliau….

  Thumb up 3 Thumb down 1

 3. Ar tik ne per daug save sureiksmini, toks jau visazinis,tokias teiki isvadas visiems str. Kad kartais net slykstu, taip vel brukies i ta KK, kad net muilo nepasiemei

  Thumb up 3 Thumb down 2

  • Mane sureikšmini tu. Komentarų skiltis,jei ji yra, priklauso ne tik KK redakcijai,bet ir skaitytojams. Jie reiškia savo nuomonę, taip pat ir apie patį KK. Aš–vienas iš skaitytojų.
   Ne mano kaltė, kad KK redakcija vis abejingiau žvelgia į savo straipsnių tekstus,net į antraštes. Kartais susidaro įspūdis,jog net nuolatinis “akela” taisyklingiau būtų antraštę parašęs….Matyt, nėra kada teksto žiūrėti, reikia “sąmokslus prieš JS” demaskuot bei Rusijai karus skelbti.
   Taip pat neigiamai vertinu KK dabar praktikuojamą straipsnių rūšiavimą. Jei kas neatitinka dabartinės KK linijos,-slepiama mažiau skaitomame “nuomonių ringe”. Pavyzdžiui, ten šiandien “įstumtas” objektyvus Mikalausko straipsnis…
   Taigi, mano pozicijai “muilo” tikrai nereikia. “Muilo” palik kokiai nors Apanavičiūtei, prieš savaitę čia “susireikšminusiai”….

   Thumb up 1 Thumb down 2

    • Tas “kažkas” ( t.y. aš) nepamiršo, jog tu anksčiau rašydavai TSRS, o ne “SSRS”. Na tada, kai dar nebuvai tapusi konservatorių bei “rusofobų” “dvasios sese”. Ir daugelį dalykų vertindavai per visai kitokią prizmę.
     Išsiverčiantiems nereikia nei atminties ( jiems ji tik juoką kelia), nei nuoseklumo,nei muilo. Nes jie “visada švarūs”.
     Taigi, ko dabar šiaušiesi dėl mano komentarų? Aš niekur ir nesitrauksiu iš komentarų skilties.Tad ( atleisk už plagiatą)–susitaikyk su realija ir džiaukis gyvenimu…

     Thumb up 1 Thumb down 1

    • Per 2008 rugpjūčio įvykius vienintelis KK neįsitraukė į konservatorių bei viso valdančiojo elito eskaluotą kampaniją dėl “Rusijos agresijos prieš Gruziją”. Tada vienintelis KK objektyviai vertino įvykius. Ir tokių pavyzdžių anuomet-apstu…
     Tuo tarpu, jei panašūs įvykiai būtų dabar? Juk aišku, kokia būtų KK pozicija! Ji būtų sutapusi su ES bei prezidentės pozicija. Tik KK dar labiau spalvas sutirštintų su tuo “rusai puola”. Juk reikia būt “šventesniam už popiežių”, kad jį palaikytum, ar ne?
     Ar tai- NE IŠSIVERTIMAS? JEI NE, TAI KAS TADA?
     Beje,pastaruoju metu KK ignoruoja mintis,kurias kadaise išsakydavo Redaktorė. Kitaip sakant, yra baiminamasi “savo šešėlio”. Ir ne vien dėl geopolitikos…
     Jei prieš kelerius metus pati KK Redaktorė gvildeno sausio įvykius NE per oficialiosios versijos prizmę,tai dabar jau jos straipsniuose matyti visiškas pritarimas oficialiai tų įvykių versijai bei siekis “surasti bei pargabenti kaltuosius” . Prieš 5-6 metus buvo neįmanoma įsivaizduoti tokio “posūkio”. Ponia Redaktore, tai- ne išsivertimas? Jei ne,tai kas tai?…

     Thumb up 1 Thumb down 1

  • kad Sokolovas būtų labai laimingas, jeigu KK būtų patalpintas straipsnis apie Staliną ar Beriją, tai gertų, neišsipagiriotų iš džiaugsmo

   Thumb up 1 Thumb down 1

   • Kalbama ne apie Staliną ar Berija. O apie “atsivertimus”. Antai,- “vakar taip, dabar kitaip”. Jei KK visada laikytųsi vienos ( kad ir dabartinės) linijos, tokio klausimo aš nekelčiau. Bet išsivertimų pavyzdžių pateikiau pakankamai. Tad, kalbėdamas kai kieno stiliumi, pasakysiu–NEAPSIMESK ŠLANGU….

    Thumb up 1 Thumb down 1

  • Ir dar. 2008 rugpjūtį vienintelis KK objektyviai rašė apie įvykius Pietų Osetijoje, kuriuos mūsų oficiali propaganda vadino “Rusijos karu prieš Gruziją”. Tuo tarpu šių metų rugpjūtį Alaunio straipsnis apie tuos įvykius buvo įkeltas iš karto į teminį skyrelį, kuo toliau nuo skaitytojų akių. Ar tai- ne išsivertimas?
   Panašiai dabar buvo ir su Mikalausko straipsniu, neatitikusiu dabartinės KK “pasaulėžiūros”. Mat čia “kitokia nuomonė”. Vaidinama “demokratija”. Straipsnis tarsi įdedamas, bet kartu ir gudriai paslepiamas. Na, KK puikiai pasimokė iš nūdienos “demokratijos” sistemos technologų! Dešimt balų! Kaip ir toms Rusijos spectarnyboms, neva “gėjų paradą inspiravusioms”…:)
   :)

   Thumb up 1 Thumb down 1

 4. Aš manau, kad Matjošaitis nė prie ko… Kai velionė remontavo laiptus, pati galimai demontavo turėklus, Matjošaitis to remonto nematė, gal žmogelis buvo komandiruotėje… Taip, kad skęstančiųjų gelbėjimas yra jų pačių reikalas…

  Thumb up 0 Thumb down 1

 5. Jūs per daug sau leidžiate. Jei neturite įrodymų, tai taip elgtis vyro atžvilgiu visai nepadoru. Asmeniškai manau, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas. Mano nuomonė visai nėra svarbi, bet kitokios informacijos, kuri galėtų kelti įtarimus, neturiu. Todėl belieka tik užjausti…

  Thumb up 1 Thumb down 2

  • Rašydamas komentarą dėl straipsnio pavadinimo, paprasčiausiai suklydau, ir ten pat iš karto pasitaisiau. Rašiau tik apie pavadinimą,nes buvo parašyta “Matijošaitienės ikiteisminis tyrimas”.
   O šiaip aš ta byla nesidomėjau ir nuomonės dėl mirties aplinkybių tikrai nereiškiau.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 6. ramybe seimai ir mirusiajai. Ir be visokiu isgalvotu-neisgalvotu apsnekejimu ir pavydu kencia zmones – tiek gyvieji, tiek isejusieji.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 7. LAIŠKAS IŠ ATEITIES

  “…Pas jus apie mus nerašo, nes netiki tuo, kad esame. O mes žinome apie jus! Mus nuo jūsų skiria milžiniška laiko praraja, daugybė įvykių bei sukrėtimų, be kurių mes negyventume taip, kaip gyvename savoj nūdienoj. Tačiau branginame istoriją, ir todėl puikiai nutuokiame apie jūsų epochą, pas mus vadinamą Priešaudriu.
  Praėjome liepsnas. Jūs gi norite jų išvengti….Mes, eidami ten, kur dabar esame, netekome daugybės Bendražygių. Atskleisime jums paslaptį, kodėl taip užtruko nuožmi kova, perskrosdama daugelį epochų. Jūs manote, jog tai dėl to, kad jėgos buvo nelygios. Nes, nemokėdami suprasti viens kitą, beviltiškai įpratote manyti, esą jūsų yra “mažai”….Manote, kad kova užtruko dėl to, kad ir ginklų buvo kur kas daugiau nei galėjusių juos valdyti? Ne! Kovos būta itin ilgos todėl, kad visada krisdavo ištikimiausieji, geriausieji, nuostabiausieji Žmonės! Ir ilgai neatsirasdavo juos pakeisiančių…
  Tačiau neišduosime jums kitos paslapties, nors būtent ją ir nekantraujate išgirsti- o koks kelias į mūsų nūdieną yra trumpiausias? Mes nesakysime! Nes kitaip jūs tikrai, ir tyčia, pasuktumėt priešinga kryptimi nutiestu takeliu. Kelią surasti turėsite patys. Ir tai įvyks tuomet, kai išmoksite daugelio dalykų, kurių vis dar vengiate. Jumyse turės įvykti vertybių perkainavimas bei kaita…
  Jūs vengiate kovos. O kai kažką panašaus pradedate, tai nemokate saugoti savo geriausiųjų bei ištikimiausiųjų. Įpratote siųsti juos į jau pradedančią kilti pirmąją liepsną, nes patys paniškai vengiate jos…
  Jūs neva norite taikos. Bet , pagal jūsų vertybių skalę, taika jums reikalinga vien savo turtui ir gerovei apsaugoti. “Susitaikyk su realijomis bei džiaukis gyvenimu”- mėgstate vieni kitiems sakyti, manydami, jog taip linkite gėrio bei rimties…Žmogus jums nėra Vertybė, nemokate ir nenorite kovoti, kad būtų kitaip. O tuos, šią kovą visgi pradedančius, daugelis palydite vien pagiežingais pamokymais ir siunčiate ten, kur patys nenorite patekti–į liepsnas.
  Jūsų pacifistai saugo ne Žmogų, o Mamonos gausas. Netikrus lobius. Ir būtent todėl jūsų vanagai šaudo į žmones, kai jūsų pačių išgalvotoje rimtyje kiek sužaibavus, sudūžta rūmų lango stiklas. Rūmai jums brangūs. Ir vanagams patogu pas jus…
  Rimtis prieš audrą….Nepatarsime jums, kaip išvengti audros. Nes…Jūs, aišku, galite pakeisti rūbus, galite suvaidinti, kad jau tampate kitokie…Tačiau vertybių kaita prasidės tik tada, kai viską surasite, išrasite bei atrasite patys! Kai tie, ką jūs dabar veisiate savo tylėjimu ir abejingumu, privers jus tai padaryti. Ir tada, gal net prieš savo ankstesniąją valią, jūs suvoksite, jog taika vardan gerbūvio yra niekis, lyginant su Kova už Žmogaus išsivadavimą. Suvoksite, kad tikroji yra ta Taika, kurią gina Kovinė Tvirtovė! Patirsite tai, kas vyko mūsų ilgame kelyje. O jame…Taika kratėsi pacifistų! Nes būtent jiems tyliai ir baikščiai pritariant, buvo žiauriai, ir be jokio gailesčio šaudoma į jos balandžius. Ir tęsėsi tai ligi Aušros….Žinome, jums šis žodis tereiškia saulėtekį. Nes baiminatės nakties, ir vieni kitų jos tamsoje.
  Ir žodžiai, kuriuos mes jums dabar rašome,jūsų tikrai nepasieks. Juk esame tolimoj ateity! Pakilti privalote patys. Ir…Visada pirmieji kils geriausieji… Kad rodytų Kelią kitiems, o patys Amžinąja Šviesa pavirstų. Rimtyje prieš Audrą bei po jos pašauktos Aušros. Likite, būkite, regėkite, ir išvysite..”

  Thumb up 2 Thumb down 1

 8. STRAIPSNIO PAVADINIMAS TAISYTINAS.
  Turi būti “Priimtas procesinis sprendimas Matijošaitienės nužudymo byloje”

  “Matijošaitienės ikiteisminis tyrimas”–nonsensas!

  Thumb up 4 Thumb down 0

 9. o kodėl gorė rašinėja ?

  Nesugeba patylėti. Tai gorė !!! kaip sakė betmenas . Žasiny .

  Thumb up 2 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Vilniaus universitetas baltarusių studentams siūlys nemokamas studijas ir stipendijas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (5)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Naujų potyrių miegamajame suteiks vibratoriai poroms (1)
Kas yra vibratorius, greičiausiai, sakyti nereikia. Šis malonumų šaltinis paprastai...
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (2)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...