Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 6 Šeštadienis
 

Prieš V.Švedienę – net ir A.Kliunka bejėgis

2014-11-11 10:19 | Teisėsauga | Komentarų (16)

Vilniaus apygardos teismo teisėja V.Švedienė ir advokatas A.Kliunka. KK nuotr.

„Karšto komentaro“ redakciją pasiekė Aušros Simutytės laiškas, kuriame moteris pasakoja skaudžią savo istoriją ir prašo paviešinti išgyvenimus, susidūrus su teisėsauga, nes viešumas – paskutinė moters viltis.

Esu Aušra Simutytė, 31 m., auginu 5 metų sūnelį, kurį myliu be galo ir tik dėl jo nusprendžiau nebetylėti ir ieškoti pagalbos. Kreipiuosi i žiniasklaidą, nes turiu viltį, kad viešumas sustabdys teisėjų ir prokurorų savivaliavimą ir privers atidžiau pažvelgti į mano bylą.

Mano istorija be galo ilga ir sunki, prašau, supraskite ją teisingai, nes teisingumo daugiau niekur nerandu.

Viskas prasidėjo 2008 m., nuo tada ir išgyvenu košmarą. 2008 m. dirbau savo vyro Ričardo Jakumo ( jis buvo vienintelis akcininkas) įmonėje UAB ERSVA direktore. Pastebėjus kad įmonės kasoje trūksta virš 50 000 Lt, tai patvirtino buhalterinės įmonės vadovė, atlikusi įmonės kasos dokumentų patikrinimą, 2008-10-16 buvo kreiptasi i Ekonominę policiją dėl dingusių pinigų, įtariant galimai juos pasisavinus įmonėje dirbusią draudimo specialistę Alą Ševcovą. Ikiteisminis tyrimas ( nr. 10-1-02349-08 ) buvo pradėtas nedelsiant, nes tyrėjas Sigitas Zakarka, susipažinęs su dokumentai, konstatavo, kad pinigų pasisavinimas akivaizdus.

Tačiau po kurio laiko byla buvo perduota tirti tyrėjai Vitai Drinkienei, kuri bylą tyrė daugiau nei du metus, paskambinus jai vis atsakydavo, kad aiškinasi.

Tačiau vieną dieną buvau iškviesta pas tyrėja neva dėl bylos eigos pakomentavimo ir tada man toje pačioje byloje buvo pateikti įtarimai, kad aš melagingai įskundžiau nekalta asmenį, daviau melagingus parodymus ir dar priedo iš savo vyro bei vaiko tėvo įmonės pavogiau 90 000 Lt ( prokurorė Lolita Narmontienė ).

Noriu pabrėžti, kad pinigai, dėl kurių dingimo kreipiausi, iki šiol yra nesurasti ir neišaiškinta, kur jie dingę. O pinigai, dėl kurių pasisavinimo buvau apkaltinta, tai aiškiai matyti įmonės buhalteriniuose dokumentuose, buvo nuimti nuo įmonės sąskaitos mano paties vyro ir jo paties atsiskaityta su kita įmone už prekes.

Taip pat noriu pabrėžti, kad mano vyras niekada to neneigė, ir tai įrodė pateikdamas kasos pajamų orderį.

Ši byla nuo 2010 m. pabaigos nagrinėjama apygardos teisme, teisėjos Virginijos Švedienės. Visus tuos beveik penkis metus tylėjau, niekur nesikreipiau ir nesiskundžiau, nes tikėjau, kad teismas – tai institucija, kuri tikrai išsiaiškins tiesą, tikėjau, bus įsigilinta į bylos medžiagą, nes mano nekaltumas akivaizdus.

Tačiau viskas einasi ne taip, teisėja nenori girdėti apie mano parodymus, taip pat praėjusiais metais net buvo atsisakyta iškviesti mano vyrą kaip liudininką, kuris nori patvirtinti, kad pinigai, kurių pasisavinimu esu apkaltinta, yra nedingę, kad jis pats juos nuėmė ir panaudojo atsiskaitymui už prekes kitai įmonei.

Pabrėžiu, kad niekada nedaviau melagingų parodymų, visada kalbėjau tik tiesą.Taip pat 2014 m. teisėjai buvo pateikti (teisėja prijungė prie bylos šiuos dokumentus tik iš antro karto), mano vyrui surašyti įtarimai (jam 2008 m. iškelta byla nr. 06-1-10010-12, kurią tyrė FNTT pareigūnai) , kuriuose nurodoma, kad būtent jis nuėmė tuos 90 000 Lt. ,ir jais toliau pats disponavo. Kadangi 2008 m. spalio mėn. 22 d. FNTT pareigūnai, įtardami mano vyrą kaip faktinį įmonės vadovą, įvykdžiusį fiktyvų sandorį mano vadovaujamoje įmonėje UAB ERSVA, nuėmus tuos 90 000 Lt, sulaikė jį. Jo sulaikymo metu, UAB ERSVA įmonės kortelė, išduota mano vardu, buvo rasta tarp jo asmeninių daiktų. Klausimas, kas tuos 90 000 Lt nuėmė, net nebuvo keliamas, nes pareigūnai teigė, kad sekė mano vyrą ir patys matė kaip prie bankomato jis nuėminėjo tuos pinigus.

Taip pat buvau sulaikyta ir aš tyrėjos Irenos Azekijevienės 2 paroms. Tada buvau nėščia, prieš pusę metų buvau praradusi pirmąjį kūdikį, komplikuoto nėštumo metu. Nėštumas dar nesimatė, todėl buvau nuvežta į ligoninę patikrinimui, ar tikrai esu nėščia. Tyrėjai I. Azekijevienei pasakojau, kad neseniai praradau kūdikį, įpusėjus nėštumui, kad tai buvo be galo skausminga fiziškai, o dar labiau psichologiškai, prašiau neuždarinėti manęs, nes gali mane apklausti tuoj pat, net be advokato, jei reikės, ateisiu, kada pakvies.

Buvau verčiama pasakoti apie mano vyro įvykdytą sandorį, apie kurį visiškai nieko nežinojau, buvau šantažuojama, jei nepasakosiu, uždarys ilgam ir kad turiu rinktis, kas man svarbiau, ar kūdikis, ar vyras.

Buvau laikoma Ukmergės miesto areštinėje, kur sąlygos buvo labai baisios, išgyvenau košmarą, bijodama netekti ir antro kūdikio. Bet po 2 parų arešto – terorizmo pasakoti, tai ko nežinojau, buvau išleista.

Po visų šių įvykių susirgau depresija, kuri po gimdymo suintensyvėjo, o 2010 m., kai iš nukentėjusios tapau kaltinamąja ir buvau apkaltinta didelės sumos pinigų vagyste, visiškai sustresavau, nebegalėjau maitinti kūdikio, sunykau, kreipiausi i gydytoją psichiatrę. Tik jos dėka per visus šiuos metus nepalūžau.

2013 m. rudenį mano byla teisme ėjo į pabaiga, bandžiau teisėjai pateikti dokumentus iš vyrui iškeltos bylos, tačiau teisėja atsisakė juos prijungti, kaip ir mano vyrą iškviesti liudininku, dar pridėjo, kad, kol aš laisvėje, dar turim laiko bylą išnagrinėti.

Šie teisėjos žodžiai visiškai palaužė mane: juk aš nieko nevogiau, nieko nemelavau, kodėl turėčiau būti „pasodinta“. Visą rudenį, iki pat naujųjų metų gydžiausi pati savanoriškai Vilniaus psichinės sveikatos centre, ten lankydavausi kasdien, bet ligoninėje niekada negulėjau. Nes auginu sūnų, kuris manęs laukdavo namuose, kuriuo visada, kad ir kaip blogai jausčiausi, rūpinausi, ir iki šiol stengiuosi, kad mano problemos neturėtų jokios įtakos jo vaikystei.

Gydymo metu vyko teismo posėdžiai, į kuriuos privalėjau vaikščioti, nuolat išgyvenau didelį nerimą. Todėl 2013 m. rudenį ir žiemą jaučiausi sunaikinta, nes mačiau, kad pildosi aplinkinių žodžiai, kad teisėja Virginija Švedienė nuteisia visus, kaip prašo prokuroras, ir teisybę surasti pas ją tikrai nepavyks.

Tada ėmiau abejoti gynėju, galvojau, kad jis taip pat nepakankamai mane gina, ėmiau abejoti savimi, ar per tuos 4 metus viską padariau, kad įrodyčiau savo nekaltumą. Labiausiai žlugdė tai, kad mano viltys pasiekti teisingumą teisme žlugo, pasijutau labai nesaugiai, ėmiau išgyventi dėl sūnaus, kas juo rūpinsis, jei mane uždarys į kalėjimą.

Visus tuos metus auginau jį pati, be auklių ir be darželių, ugdymą gaudavo mokyklėlėse, kuriose aš būdavau su juo, todėl mudu sieja ypatingai stiprus ryšys.

2014 m. sausio mėn. kreipiausi į teismą skirti ambulatorinę psichiatrinę ekspertizę. Atlikus ekspertizę VTPT Vilniaus I teismo psichiatrijos skyriaus ( aktas Nr. 78TPK-171/2014) teismo psichiatras konstatavo, kad inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymo metu buvau veiksni, o atsakyti, ar šiuo metu galiu dalyvauti teismo posėdžiuose, negalėjo ir rekomendavo ilgalaikį stebėjimą stacionaro sąlygomis. Ekspertizė buvo atlikta šių metų birželio mėnesį, tačiau išvada buvo rašoma daugiau nei 3 mėnesius. Per tą laiką teismo posėdžiai nevyko, aš pailsėjau nuo nuolatinės įtampos, sustiprėjau psichologiškai, įgavau jėgų iki pat galo įrodinėti savo nekaltumą.

Rugsėjo mėn. gale iš teismo pasiėmiau teismo psichiatro išvada, ir pamačiau, kad man rekomenduotas stacionarus stebėjimas. Advokatas Algimantas Kliunka užgarantavo, kad ši teisėja tikrai siųs mane į Utenos ekspertinį skyrių. Tai reiškia, kad bus apribota mano laisvė, būsiu atskirta nuo sūnaus neaišku kuriam laikui.

Dar prieš tai lankiausi pas savo gydančią psichiatrę, kuriai minėjau, kad daug geriau jaučiuosi, ir laukiu teismo posėdžio, kad greičiau pasibaigtų šis etapas, nes noriu vėl gyventi ramiai. Todėl gydanti gydytoja prieš teismo posėdį parašė pažymą, kurioje konstatavo apie mano būklės pagerėjimą.

Tačiau advokatas A. Kliunka sakė, kad niekas į tavo norus ir gydytojos pažymas nekreips dėmesio, nes tai teisėja Švedienė.

Tada šių metų spalio mėn. 14 d. kreipiausi į VĮ „Nepriklausoma teismo psichiatrijos tarnyba“ , kurioje dirbantis teismo psichiatras Konstantinas Daškevičius sutiko atlikti ekspertizę dėl dabartinės mano būklės ir konstatavo psichogeninės (psichotraumuojančios) kilmės lengvą depresijos epizodą, tai yra, kad pilna apimtimi galiu dalyvauti teisme ir gintis. Mano psichikos būsena atitinka visus išsaugoto baudžiamojo procesinio veiksnumo kriterijus. Išvadoje rašoma, „kad netikslinga skirti stacionarinio ilgalaikio teismo psichiatrinio ekspertinio tyrimo, nes šiuo metu nėra objektyviai pagristų ir motyvuotų indikacijų ilgalaikiam laisvės apribojimui.“

Šių metų spalio 24 d. įvyko teismo posėdis, į kurį pristačiau visus minėtus dokumentus ir prašiau nebeskirti man jokios ekspertizės, nes jaučiuosi gerokai pasveikusi, pasiruošusi toliau ginti savo nekaltumą. O jeigu kyla abejonių, prašiau kad skirtų papildomą ambulatorinę psichiatrinę ekspertizę ( kuri gali būti ne vienadienė, o ilgo stebėjimo, tačiau neapribojanti asmens laisvės), tačiau vėl kol ji bus paskirta ir kol surašytos išvados, praeis beveik metai, o aš prašau, kad bylą greičiau išnagrinėtų, nes ir taip ilgai, bus 5 metai, kaip ji tęsiasi. Be to, auginu 5 metų sūnų, kuris be galo prie manęs prisirišęs ir bijau, kad ilgalaikis atskyrimas nuo mamos gali traumuoti jį, ir baugu kokias pasekmes sukelti. Taip pat ir aš stresuosiu be galo dėl sūnelio, izoliuotai nuo jo mano būklė gali pablogėti ir tai nebus teisingi ir objektyvūs duomenys.

Tačiau teisėja neatsižvelgė nei į vieną mano pateikta dokumentą, nei į mano prašymą ir priėmė nutartį skirti ilgalaikę stacionarią psichiatrinę ekspertizę Utenos ekspertiniame skyriuje.

Manau, kad šis teisėjos sprendimas traktuotinas kaip bylos vilkinimas: kiek galima kankinti žmogų, kai jau teigiu, kad psichologiškai sustiprėjau, ir ne tik aš viena, patvirtina kompetentingi asmenys, priimamas sprendimas vėl galintis mane psichologiškai traumuoti ir galbūt ilgam.

Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnio 1 dalis numato bešališką bylos išnagrinėjimą per kuo trumpiausią laiką, kai yra sprendžiamas tam tikro asmens civilinio pobūdžio teisių ir pareigų ar jam pareikšto kokio nors baudžiamojo kaltinimo klausimas. Taip pat LR BPK 44 str. 5 dalyje įtvirtinta nusikalstamos veikos padarymu kaltinamo asmens teisė į greitą baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Nors teisės aktai nenumato konkrečių terminų, per kuriuos bylos turi būti išnagrinėtos teisme, tačiau vadovaujantis nacionaliniais ir tarptautiniais teisės aktais, galioja principas, kad byla turi būti išnagrinėta per įmanomai trumpiausią laiką. O mano byla nagrinėjama beveik 5 metus, todėl mano teisės pažeidžiamos.

Nors Lietuvoje, kol daroma ekspertizė, daroma bylos nagrinėjimo pertrauka pagal BPK str. 1 dalį, tačiau EŽTT praktikoje kritiškai vertinama ilga ekspertizės atlikimo trukmė. Be to, manau, kad šis teisėjos sprendimas neteisingas, prasilenkiantis su žmogiškumu, pažeidžiantis mano kaip žmogaus teises pagal Europos žmogaus teisių konvencijos 9 punktą, kad kiekvienas pacientas turi teisę būti gydomas (tiriamas) kiek galima mažiau suvaržytoje aplinkoje ir kiek galima mažiau varžančiomis ar nepageidaujamomis priemonėmis, atitinkančiomis paciento sveikatos poreikius.

O juk pirminėje ekspertizėje atsakyta į pagrindinį klausimą, dėl pakaltinamumo nusikaltimo vykimo metu, klausimas, ar aš šiuo metu galiu gintis ir dalyvauti teisme gali būti atsakytas ir papildomos ambulatorinės ekspertizės metu, nes depresija nėra psichinė liga, dėl kurios turėtų būti atimta man laisvė, ir dėl kurios turėčiau būti atskirta nuo vaiko. Nes konvencijos 39 punkte nurodyta, kad iš asmens neturėtų būti atimta laisvė, jeigu neįrodyta, kad psichikos sutrikimas yra tokio laipsnio, kuris reikalauja priverstinio izoliavimo būtinybės. K. Daškevičiaus išvadoje teigiama, kad „stacionari teismo psichiatrijos ekspertizė atliekama tik ypatingais atvejais, kai padarytas sunkus nusikaltimas, kai yra neaiški psichikos būsena..“ Konvencijos 51 punktas nurodo, kad žmogaus teisių apribojimas privalo būti taikomas siekiant teisėto tikslo ir būti proporcingas tam tikslui.

Paskutinę ekspertizę atlikęs ekspertas K. Daškevičius atsakė į visus klausimus, į kuriuos negalėjo atsakyti pirmasis ekspertas, šis žmogus yra Lietuvos teismo psichiatrų ekspertų sąraše, turintis tokią pat galią nustatyti ir teikti išvadas apie žmogaus psichinę būklę kaip ir Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos Vilniaus 1 teismo psichiatrijos skyriaus ekspertai. Bet to prezidentės Dalios Grybauskaitės 2012 m. lapkričio mėn 6 d. ( Nr XI-2360) išleistas LR Sveikatos sistemos įstatymo 29 straipsnio pakeitimas, kuriame teigiama, kad „teismo psichiatrijos ekspertizė atliekama pagal ikiteisminio tyrimo teisėjo ar teismo nutarį. Ekspertizes atlieka, Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, taip pat kiti asmenys, turintys teismo psichiatro eksperto kvalifikaciją, įrašyti i LR teismo ekspertų sąrašą.“ Pagal šį Prezidentės įstatymo pakeitimą, abiejų ekspertų išvados turėtų būti vertinamos vienodai, o mano atveju teisėja visiškai neatsižvelgė į šio eksperto išvada, kuri yra atlikta neseniai, ir jos duomenys labiausiai atitinka dabartinę mano būklę.

Taip pat esu įsitikinusi, kad teisėja V. Švedienė paviršutiniškai nagrinėja mano bylą, visiškai nesigilina į bylos medžiagą. Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 10 straipsnis numato, kad kiekvienas turi visiškai lygią teisę, kad, nustatant jo teises ir pareigas ir jam pareiškus baudžiamąjį kaltinimą, jo bylą teisingai ir viešai išnagrinėtų nepriklausomas ir nešališkas teismas. Manau, kad teisėjas turi būti ypatingai atidus savo darbe, nes jis sprendžia žmonių likimus, o savo darbui neatsidavę, neatidūs žmonės teisėjo pareigų neturėtų užimti. Neteisingai priimtas sprendimas griauna ne tik nuteistojo, bet ir jo šeimos gyvenimą nepataisomai.

Po šio teisėjos Virginijos Švedienės sprendimo praėjus keletui dienų, gavau pranešimą apie būtinumą skirti stacionarią teismo psichiatrinę ekspertizę Utenos ekspertiniame skyriuje iš Vilniaus apygardos prokuratūros 3 baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Gelenos Zajenkovskajos, ikiteisminiame tyrime iškeltame 2008 m. (nr. 06-1-10010-12, vėliau atskirtas nr. 06-1-00004-14), kur buvau sulaikyta 2 parom, ir kuriame kaltinama pagal LR BK 222 str. 1 d. požymius, tai yra realiai vadovaujant mano vyrui įtraukusi į įmonės apskaitą realybės neatitinkančią sąskaitą, nors tuo pačiu metu teigiama, kad R. Jakumas pats valdė visus įmonės buhalterinės apskaitos dokumentus.

Galbūt tai sutapimas, bet kodėl tik dabar, praėjus beveik 2 mėnesiam nuo Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos ekspertų išvados surašymo, šių metų spalio 28 d. išsiųstas man šis dokumentas, netgi ne registruotu laišku, be įteikimo. Manau, kad tokie dokumentai, kurie gali būti skundžiami, sprendžiantys žmogaus likimą privalo būti įteikti į rankas. Ir kodėl prokurorė visus du mėnesius tylėjo, ir tik po teisėjos V. Švedienės nutarimo, suskubo priimti tokį sprendimą, galbūt norint pateisinti teisėjos V. Švedienės sprendimą, paliksiu spręsti Jums.

Kyla klausimas, kiek laiko gali tęstis ikiteisminis tyrimas? Pagal BPK 176 straipsnį, ikiteisminis tyrimas turi būti atliktas per kuo trumpesnį laiką, bet ne ilgiau kaip per devynis mėnesius (ilgiausias įmanomas terminas). Mano atžvilgiu tyrimas tęsiasi septinti metai.

LR BPK 2 ir kituose straipsniuose numatytos atitinkamos kompetentingų valstybės institucijų pareigos per trumpiausią laiką atlikti tyrimą ir atskleisti nusikalstamą veiką. Negi prokurorams neužteko 6 metų užbaigti ikiteisminį tyrimą ir bylą perduoti į teismą? Ar dėl įrodymų trūkumo ikiteisminio tyrimo nagrinėjimas vilkinamas, per šešis metus buvo pakankamai laiko kviesti mane i apklausas, o stacionari psichiatrinė ekspertizė tapo būtina būtent daba?. Susidaro įspūdis, kad tyrimo užbaigti nepavyksta, todėl nuspręsta padaryti mane nepakaltinama ir taip garbingai uždaryti ikiteisminį tyrimą.

Apibendrinant noriu pasakyti, kad teisme ir ikiteisminiame tyrime tiriamas tas pats faktas, tik suformuluoti skirtingi BK straipsniai, nes prokurorės abiejų bylų sėdi jei ne vienam kabinete, tai gretimuos tikrai. Vienoje byloje aš kaltinama pavogusi iš vyro įmonės 90 000 Lt, kitame ikiteisminiame tyrime ( nr. 06-1-10010-12, vėliau atskirtas į nr. 06-1-00065-14) teigiama, kad tuos 90 000 Lt. nuėmė jis pats ir toliau jais disponavo.

Šiuo savo laišku norėčiau, kad visuomenė išgirstų ne tik mano skaudžią patirtį, bet ir tai, kaip praktiškai neįmanoma pasiekti teisingumo, kad kaltinamasis ar įtariamasis nėra laikomas žmogumi, žeminamas jo orumas, priimami sprendimai traumuoja ne tik kaltinamąjį bet ir jo šeimą.

Mano atveju akivaizdžiai užvilkintas baudžiamasis procesas vyksta net nuo 2008 metų. Ilgalaikis mano padėties ir likimo neapibrėžtumas sukelia man sunkius dvasinius išgyvenimus, traumuoja mano psichinę sveikatą, ypač traumuoja neteisingumas iš teisėsaugos pareigūnų ir teismo pusės, nes jau septintus metus aš kaltinama nusikaltimų, kurių aš iš tikrųjų nepadariau, padarymu, netiriamos mane teisinančios aplinkybės.

Kaip jau minėjau, traumuojantis faktorius, iššaukęs mano susirgimą depresija, buvo būtent ilgalaikis, vilkinamas ir neteisingas baudžiamasis procesas, o skiriant stacionarią teismo psichiatrijos ekspertizę mane, iš tikrųjų nepadariusią inkriminuojamų nusikalstamų veikų, siekiama ilgam laikui prievarta atiduoti į sveikatos priežiūros – ekspertizės įstaigą ir laikyti ten iki ekspertizės akto pateikimo teismui, tuo mane papildomai nepagrįstai smarkiai traumuojant.

Kaip jau minėjau, ilgalaikė prievartinė mano izoliacija psichinės sveikatos priežiūros įstaigoje suvaržytų mano teises, ilgam atskirtų mane nuo mažamečio sūnaus, vaikas liktų be motinos priežiūros.

Asmens atidavimas į psichinės sveikatos priežiūros įstaigą yra viena griežčiausių procesinės prievartos priemonių, todėl šios procesinės priemonės paskyrimo klausimas turėtų būti sprendžiamas laikantis žmogaus teisių apsaugos standartų, tačiau nei prokurorė nei teisėja jų nesilaiko.

Nepagrįsta ir net „per ašaras“ kurioziška, kad teisėja V. Švedienė bei prokurorė G. Zajankovskaja mane nusprendė prievarta nukreipti į VTPT Utenos ekspertinį skyrių tikslu ištirti, ar aš šiuo metu pajėgi apginti save ir ar man reikalinga skirti priverčiamąsias medicinos priemones, kai tuo tarpu aš nuolat gydžiausi savanoriškai, mano sveikatos būklė pagerėjusi ir aš esu pajėgi dalyvauti teismo procese ir gintis.

Su pagarba,

Aušra Simutytė

Komentarai

 

 

 
 1. kokia skaudi istorija…PATARIMAS,NIEKADA NEITI -DIREKTORIAUTI(nors ir labai gundo garbė ir pareigos) ,JEI NETURIT PATIRTIES……..juk puikiai žinot,kad už viską atsakingas admininstracijos vadovas-direktorius……..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Kodėl paleido Kuperį ir nutraukė jam bylą? Mat, pasirodo Kuperis skundėsi savo advokatams, jog nenori būti atpirkimo ožiu – užsiminė, kad visi “veikė” kartu, o jei jį vieną patrauks baudžiamojon atsakomybėn, bus atskleisti juodžiausi susidorojimo su banku Snoras ir jo akcininkais užkulisiai. Kuperis pasakė, – tik pabandykit mane apkaltinti, viską papasakosiu, kas čia Snoro banke darosi ir kaip bankui sufabrikavo bankrotą ir t.t., mažai nepasirodys…. .įvardinsiu tikruosius Snoro duobkasius: Kubilių, Šimonytę, Vasiliauską….. o toliau gijos eina į prezidentūrą….. Tuomet, ką tik Grybauskaitės grąžintas į pareigas prokuroriausias bevalis Valys davė nurodymą savo “kišeniniam” prokurorui Verseckui ( aišku, prieš tai palaiminimą gavęs iš prezidentės) skubiai nutraukti Kuperiui bylą, net esant visiems įrodymams apie grobstomus pinigus. O, Kuperi, jei tu prabiltum……Bet juk Dievas viską mato, ar ne, “skaidrioji” mūsų prezidente??!!!

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. Tokia tyreja kuri sugalvoja nescia uzdarineti reiketu nuvezti i tiesiai i rokiski gydymui nuo ziaurumo.kaip gali nescia i tokias salygas.matomai pati neturi vaiku ir to nesupranta.

  Thumb up 8 Thumb down 4

 4. Grybauskaitės ir Kubiliaus šimtmecio afera Snoras, treti metai visi vagia ir pinigai nesibaigia, pažiūrekit , ką veikia likę darbuotojai……aukso kasyklos…..keliauskai,buinauskai,masolai, mazolevskiai…..seniai kvepia areštine, bet po kieno dangumi sėdi… stogas tai Lietuvos bankas …tiksliau prezidentūra.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 5. Vasiliauskas kartu su švedų bankininkais parengė Snoro užgrobimo ir sunaikinimo planą; Vasiliauskas iš anksto susitaręs pasikvietė į Lietuvą S.Friklį; Vasiliauskas, viršydamas savo įgaliojimus pasirašė su S.Frikliu sutartį; Vasiliauskas su S.Friklio pagalba sufalsifikavo Snoro balansus bei turto trūkumą ir tuo “pagrindu” LB inicijavo tyčinį Snoro bankrotą ; Vasiliauskas leido S.Frikliui už šį “darbą” išsimokėti 5 mln.eurų; Vasiliauskas pasiūlė S.Friklio sėbrą N.Cooperį Snoro bankroto administratoriumi, pažeidžiant galiojančius įstatymus; Vasiliauskas kartu su N.Cooperiu dabar tratina Snoro kreditorių pinigus šimtais milijonų litų; Vasiliauskas leido N.Cooperiu išsimokėti sau su komanda 180 mln.litų, o Snoro administravimas jau kainavo virš 270 mln,litų!!! Kada Vasiliauskas bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ?!!Vasiliausko vieta – teisiamųjų suole!!!

  Thumb up 3 Thumb down 1

 6. Ko norejai,ta ir gavai.Visu pirma meluoji,nes jis ne tavo vyras,nuvyliojai ji nuo zmonos.Per tave jis paliko zmona ir 2 vaikus.Paliktai seimai priberei daug druskos,bet dali tos druskos teks ir tau islaizyti.Taip,kad neverk ir nedejuok,o dziaukis savo susikurtu gyvenimu.

  Thumb up 7 Thumb down 6

   • Kai stervos pripila nuodu ir uzdumia akis, vyrai net is nuo angelu pabegtu. Tokia kaip ji nusipelne viska Ka gavo ir tegu nevaidina aukos, nekalto avinelio, Kaip sakoma lazda turi du galus! Ka padare ta gaus ir pati.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Viešumas gali viską. Jokia švedienė neįveiks Kliunkos. Visi švedai yra Karlo XII ateiviai iš Skandinavijos, o Kliunka – tai tikras lietuvis.

  Thumb up 4 Thumb down 2

 8. jau net kaltinami apsivogimu veikejai savo bylas viesai skelbdami save vien savo pateiktos versijos pagrindu issiteisina? toli nuejome. Dabar paverkite i skarele visi. Neiveike, matote, teisejos. Tai gerai, kad neiveike, tam ir teisejas , kad jo niekas isskyrus istatyma neiveiktu.

  Thumb up 10 Thumb down 4

 9. Pakliusi i maciunienes konclageri tai pamatysi kokia prasme turi gyvenimas. Maciuniene ivygdys uzsakyma, kaip to reikalaus teiseja, galvoju kad si moteris negreit isvys namus, kada nera irodymu del tavo kaltumo kisama i maciunienes kunst kamera. Gaila kad str. Taip zemai patalpintas.

  Thumb up 8 Thumb down 2

 10. Nesinorėtų tikėti, kad istorija sklandžiai sumeluota. Manau, kad advokatas A.Kliunka, visgi, įstengs padėti savo klientei. Stebiuosi dabartinės teisinės sistemos ir atskirų jos narių niekšiškumo ir moralinio supuvimo laipsniu…

  Thumb up 11 Thumb down 7 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...