Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Birželis 26 Sekmadienis
 

Prieš „Karštą komentarą“ – nauja žurnalistų etikos sargų ataka (papildyta)

2011-01-26 13:23 | Naujienos | Komentarų (86)

Nei D.Kedžio artimieji, nei visuomenė netiki, kad D.Kedys mirė savo mirtimi. Ar tikrai turime tylėti iki tol, kol teismas nuspręs, nuo ko mirė D.Kedys?  (KK nuotr.)

Po to, kai žurnalistų etikos inspektorei Zitai Zamžickienei nepavyko tyliai ir ramiai nubausti „Karšto komentaro“ vyr.redaktorės Giedrės Gorienės pagal galimai iš anksto numatytą scenarijų (iš anksto surašytą administracinio teisės pažeidimo protokolą) ir šitas veiksmas atsisuko prieš ją pačią (nusimato ilgas bylinėjimosi laikotarpis), „Karšto komentaro“ vyr.redaktorės „ėmėsi“ Žurnalistų etikos ir leidėjų komisija.

Šiandien G.Gorienė elektriniu paštu gavo štai tokį laišką: „Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija š.m. sausio 31 d. posėdyje svarstys Kęstučio Radzevičiaus prašymą įvertinti 2010-10-30 internetinio

laikraščio „Karštas komentaras“ publikaciją „N. Venckienė: Reikalinga partija, kuri padėtų Prezidentei įvesti tvarką Lietuvoje“. Teigiama, kad žurnalistė nusižengė profesinei etikai, nes užduodama klausimus pašnekovei pateikė neteisingą informaciją skaitytojams“.

Toliau G.Gorienei persiunčiamas skundo turinys.

„Man užkliuvo štai koks sakinys straipsnyje: “Šiuo atveju – iš matomos neteisybės jūsų brolio mergaitės tvirkinimo ir jūsų brolio nužudymo bylose”.

Kaip žinia, teismas dar neįrodė D.Kedžio dukrelės tvirkinimo, lygiai taip pat neįrodė D.Kedžio nužudymo aplinkybių, todėl toks redaktorės išsakytas sakinys klaidina skaitytoją ir formuoja galimai neteisingą skaitytojo nuomonę.

Prašau ištirti, ar pagal galiojančius įstatymus toks išsireiškimas nepažeidė žurnalistų etikos kodekso ir atitinkamai jei bus įrodytas pažeidimas, prašau imtis priemonių, kad ateityje nesikartotų tokie redaktorės Giedrės Gorienės veiksmai“, – savo skunde Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai (kuriai iki paskyrimo vaiko teisių apsaugos kontroliere vadovavo E.Žiobienė) rašo Kęstutis Radzevičius.

„Man tai labai panašu į kerštą. Zita Zamžickienė juk buvo nuslėpusi nuo manęs L.Stankūnaitės ir E.Žiobienės skundus „Karšto komentaro“ publikacijų atžvilgiu ir tuos skundus ištraukė tik per administracinio teisės pažeidimo svarstymą. O E.Žiobienė juk iki paskyrimo vaiko teisių apsaugos kontroliere vadovavo Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai – o „Karštas komentaras“ E.Žiobienės, kaip vaiko teisių apsaugos kontrolierės, atžvilgiu parašė ne vieną kritinį straipsnį. Todėl, panašu, dabar atidžiai knaisiojamasi po straipsnius ir ieškoma, prie ko būtų galima prisikabinti – kaip man atkeršyti“, – savo nuomonę KK išsakė G.Gorienė.

Ji stebisi, kurioje vietoje čia buvo „suklaidinti“ skaitytojai. „Mergaitės tvirkinimo byla juk yra – juk ir kaltinamasis aktas prokuratūroje surašytas, ir mergaitė nukentėjusiąja pripažinta. Tai ką man reikia rašyti – kad jokios pedofilijos čia nebuvo, ir tada jau skaitytojas nebus klaidinamas?“ – stebisi G.Gorienė.

„Lygiai kaip ir D.Kedžio atveju – nepriklausomo eksperto išvadoje teigiama, kad D.Kedys buvo nuskandintas. Visi matėme, kaip A.Kliunkos rankos spaudos konferencijoje drebėjo, kaip R.Petrauskas prieš visą Lietuvą apsimelavo, sakydamas, kad ant pistoleto, rasto šalia D.Kedžio kūno, – D.Kedžio DNR, nors ekspertai tai paneigė. Tai argi galima tokiais prokurorais tikėti? Jeigu teisėsaugoje tokia situacija, tai mūsų, žurnalistų, pareiga ir yra padėti išsiaiškinti tiesą, o ne būti bendrininkais – padėti paslėpti galimo nusikaltimo galus“, – mano G.Gorienė.

Jos nuomone, šis puolimas prieš „Karštą komentarą“ per žurnalistų etikos sargus tik dar kartą parodo, kad pedofilijos byla ir D.Kedžio mirties byla kai kam yra labai skaudu.

„Panašu, kad norima gražiai užčiaupti – kad apie pedofilijos bylą ir D.Kedžio mirties aplinkybes visuomenei paskelbtume tik tuomet, kai viskas bus post factum – tik rezultatus. Tai yra, kad, neduok, Dieve, nesužlugdytume oficialiosios versijos… „ – tokį įspūdį per pastaruosius keletą mėnesių susidarė „Karšto komentaro“ vyr.redaktorė G.Gorienė. Mat visi skundai dėl publikacijų „Karštame komentare“ susiję išskirtinai su pedofilijos byla ir D.Kedžio mirties aplinkybėmis.

G.Gorienės atkirtis Žurnalistų etikos ir leidėjų komisijai – prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl trukdymo atlikti savo žurnalistinę pareigą ir psichologinio smurto

„Karšto komentaro“ vyr.redaktorė Giedrė Gorienė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo atlikti savo, kaip žurnalistės, pareigą ir psichologinio smurto jos atžvilgiu.

Net nuo 2010 m. spalio 20 d. pralaikiusi K.Radzevičiaus pareiškimą, Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija apie pareiškimo svarstymą G.Gorienę informavo tik šiandien, likus vos 2 valandoms iki teismo posėdžio, kur turėjo būti nagrinėjamas G.Gorienės skundas dėl žurnalistų etikos inspektorės Z.Zamžickienės nutarimo panaikinimo.

„Šį pranešimą apie svarstymą Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos atsiuntė man šiandien galimai specialiai, kad tik išsigąsčiau ir gal netgi susilaikyčiau nuo aktyvių veiksmų ginant savo teises“, – apie daromą spaudimą sakė G.Gorienė.

„K.Radzevičiaus veiksmai, kai jis kreipėsi su neteisėtu pareiškimu į Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, ir šios komisijos veiksmai, kai jie reaguoja į tokį pareiškimą, laikytina ne kuo kitu, kaip baudžiamąja veika pagal LR BK 148 str. – bandoma mane paveikti psichiškai, kad susilaikyčiau nuo veiksmų – kad nebetęsčiau žurnalistinės veiklos, toliau informuodama visuomenę apie teisines problemas teisėsaugos ir teisėtvarkos srityje.

Visa tai yra tęstinė veika, kurią pradėjo Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, vadovaujama Z.Zamžickienės, ir kas yra Konstitucijos pažeidimas, nes varžoma minties ir elgesio laisvė, ir aš esu jau veikiama psichiškai, man daromas nusikalstamas spaudimas, prieš pat teismo posėdį, ir tas įrodo sumanymo tyčią ir tęstinumą“, – teigia G.Gorienė.

Tokius pareiškėjo ir žurnalistų etikos ir leidėjų komisijos veiksmus – dėl psichologinio smurto ir trukdymo atlikti savo profesinę pareigą – G.Gorienė apskundė Generalinei prokuratūrai.

Kadangi dar neišspręstas klausimas dėl pedofilijos bylos likimo ir šis klausimas bus sprendžiamas Klaipėdos apygardos teisme, tai šiais veiksmais bandoma sugniuždyti laikraščio, kuris informuoja visuomenę apie šios bylos eigą, redaktorę. Iš K.Radzevičiaus rašto akivaizdu, kad žurnalistų ir leidėjų etikos komisijoje bus bandoma iš viso uždrausti žiniasklaidos priemonėms kalbėti apie garsiąją pedofilijos bylą ir net vadinti tai tvirkinimo byla, nors kaltinamasis aktas yra surašytas būtent pagal LR BK  153 str. – mažamečio tvirkinimas. Tai yra netgi netiesioginis spaudimas  Klaipėdos apygardos teismui, kurio žinioje yra pedofilijos byla ir nuo šito teismo sprendimo priklauso, ar ji bus tęsiama. Taigi uždraudus žiniasklaidos priemonėms iš viso kalbėti apie šią bylą, teismui yra parodoma, jog ši tema yra tabu.

„Karštas komentaras“ – prieš žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą

Šiandien Vilniaus apygardos administraciniame teisme G.Gorienė su teisininke K.Apanavičiūte dalyvavo teismo posėdyje ir pateikė naujų įrodymų byloje dėl žurnalistų etikos inspektoriaus nutarimo panaikinimo.

Teismui buvo pateiktas „Karšto komentaro“ 2010 m. liepos 9-23 d. numeris, kuriame, skirtingai, nei teigia Z.Zamzičkienė ir neįvardinta ekspertų grupė, pirmajame laikraščio puslapyje puikuojasi užrašas: „Dėmesio! Vaizdas gali šokiruoti – jaunesniems nei 18 metų žiūrėti nepatariame“, o trečiajame laikraščio puslapyje pateikiamas žuvusio D.Kedžio nuotraukos fragmentas – kaip atrodo žmogus, užspringęs švendrės lapu.

Tuo tarpu žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyboje tiek 2010-12-09, tiek 2010-12-14 buvo teigiama, kad „Karštas komentaras“ nesilaiko įstatymų reikalavimų ir nesaugo nepilnamečių nuo žalingo poveikio.

Tai dar kartą labai akivaizdžiai parodo, kad laikraštis „Karštas komentaras“ yra persekiojamas be jokio teisinio pagrindo.

Kitas teismo posėdis numatytas kovo 31 d., 10 val.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
  1. o kodel zurnalistu etikos komisijos netrikdo kai komsomolke su lovatiesems ir valatkiniais rekauja kad kedys zudikas.

    Thumb up 72 Thumb down 0

  2. o kokiai TROIKAI priklauso kap ten tas rudzevičius,ar tik ne kuriko jis draugelis,pasakyk kas tavo draugas,pasakysiu kas tu toks,chi

    Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras