Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Prezidentūroje – pasitarimas, kaip užkardyti sisteminius ir besikartojančius viešųjų pirkimų pažeidimus krašto apsaugos sistemoje

2016-09-02 11:07 | Politika | Komentarų (37)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Viešųjų pirkimų tarnybos direktore Diana Vilyte ir Valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu aptarė priemones, kurios padėtų užkardyti sisteminius ir besikartojančius viešųjų pirkimų pažeidimus krašto apsaugos sistemoje. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  su Viešųjų pirkimų tarnybos direktore Diana Vilyte ir Valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu aptarė priemones, kurios padėtų užkardyti sisteminius ir besikartojančius viešųjų pirkimų  pažeidimus krašto apsaugos sistemoje.

Pasak Prezidentės, geopolitinė situacija, didinamas krašto apsaugos sistemos finansavimas ir atsakomybė šalies žmonėms bei mūsų partneriams NATO reikalauja, kad kiekvienas gynybai ir krašto apsaugai skiriamas euras būtų panaudotas skaidriai, racionaliai ir tikslingai.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atlikti krašto apsaugos sistemos (KAS) viešųjų pirkimų 2006 – 2016 metais vertinimai atskleidė, kad Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) neveikia vidaus kontrolės mechanizmai, turintys užkirsti kelią viešųjų pirkimų pažeidimams, jų prevencija yra labiau teorinė nei reali.

Valstybės kontrolė (VK) dar šių metų kovo mėnesį informavo krašto apsaugos ministrą apie stebimas rizikas – nepakankamą pasirengimą pabaudoti didėjantį finansavimą.

Prezidentės nuomone, būtina peržiūrėti visą krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų organizavimą, sukurti veikiantį viešųjų pirkimų kontrolės, priežiūros ir pažeidimų prevencijos mechanizmą.

Prezidentė taip pat siūlo naują tarpinstitucinio bendradarbiavimo formą, pagal kurią VPT ir VK teiktų Krašto apsaugos ministerijai reikiamą metodinę ir ekspertinę pagalbą, pradedant viešųjų pirkimų biudžeto planavimu ir baigiant skaidriu skirtų lėšų panaudojimu.

VPT atstovas yra pasirengęs dalyvauti krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų komisijų darbe.

Praėjusiais metais viešiesiems pirkimams Lietuvoje iš viso buvo išleista 4,26 mlrd. eurų. Iš jų gynybos ir saugumo srityje – 156, 7 mln. eurų (2014 m. – 135,9 mln. eurų).

Komentarai

 

 

 
 1. zARAZOS VALDE LIETUVA DVIDESIMT PENKIS METUS…………IR VEL SNULIAI IE PATYS]]]]]]]]]].mELDZIU DIEVA,kad juos PERKUNAS nutrenktu,,,,,,

  Thumb up 6 Thumb down 1

 2. Dar to nemaciau ir nemate manao vaikai,,,,,,,,Ir kur mano LIETUVA NUSUKO,,Kad juos PERKUNAS NUTRENKTU…..NUTRNKTU,,,,,,

  Thumb up 5 Thumb down 1

 3. Dar viena viltis yra,MUSU PREZIDENTE.AS LABAI Ptenkinta JOS darbu sioje kadencijoje.ACIU MUSU PREZIDENTEI.SVEIKATOS JAI.,

  Thumb up 0 Thumb down 8

 4. Lina Jazgevičienė yra Austėjos Landsbergienės (Gabrieliaus Landsbergio, konservatorių partijos pirmininko žmonos) įsteigtos Karalienės Mortos mokyklos direktorė, o jos vyras, Andrius Jazgevičius, yra UAB „Nota Bene“ bendrovės, registruotos adresu Vilkpėdės g. 22, Vilnius, direktorius. Gražiai vogti tampa dinastijos reikalu: Lansbergių, Čijauskų???…

  Thumb up 5 Thumb down 1

 5. Įdomus tas priešrinkiminis laikotarpis…Lietuva lyg pelkė burbuliuoja, dvokia, š…das aplink plaukioja, vieni kitus skandina, skęstantys gelbėjasi, traukia vienas kitą kaip beišmanydami,skandina kitus… o beje pakaitykite patys : Kas sieja „Nota bene“ su konservatoriais?
  Kas gali paneigti, jog dėl šios priežasties ir buvo 2 kartus atmestas prašymas kelti bylas?

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • na va pradeda aisket

   kas uz nugaros stovi tos firmos. nebe kazkieno paliminimo ji laimedavo tuos konkursus.

   Thumb up 6 Thumb down 0

 6. Užkardyti 2 senukų ŽUDIKĄ su “varle” po kaklu, o žuką su ūsais perkelti dirbti darželio ūkvedžiu. ( skaičiuoti kiek bobos Vaikų maisto išsineštų namo, bet dabar griežtai IŠPILA į KANALIZACIJĄ. Bijo netekti darbo už 600. Bet jei maistas taip brangz, tai . atmetus pakišas direktorei,- neliks ir 500. Reiks vėl Vogti iš KANALIZACIJOS, nes VAIKAM maistelis tik BRANGZ ir KANALIZACIJA klestės .

  NE ne, Klestės direktorės, o DARŽELIS brangs !!! Augins verktinius milijoninėse palapinėse. Nebent tėVAI išsivež juos normaliai augti kitur. Galbūt ten , kur jų nepirks per viešuosius pirkimus paslapčia.

  Neįsiwaisdinu, kaip jis pirmas bėgs į ATACK, o iš paskos atgal bėgs verktiniai. Fizionomija ir beletristika mane varo į depresūchą. Pliurpalizmas buvo mokomas russkių tskp istorijos seminaruose institute imeni antanasa sniečkūsą antanowič.Kas pasikeitė ?

  Kadangi man seminaruose (aš retas, kuris mokinosi nebūdamas komjaunuoliu, nes jau pradėjau bent taip priešintis ) nesisekdavo pliurpti NESĄMONES, nes nesupratau, tai man iš gailesčio pasirašydavo. Nes kitus dalykus mokėjau.

  Man paprasta. Jeigu negali Dale atleisti savo pačios priimto MĖŠLO, – tai imk mėšlo šakes į rankas ir eik mėžti,

  UŽTENKA !

  Thumb up 0 Thumb down 7

  • buvo toks baisus filma ” pasvolioti pasvolioti ant šienelio ” su Rmute laikėmės už rankyčių škia iš baimės.

   dabar. po amerikonų siaubo filmo – net russkis nebaisus, skia propaganda viekia ,

   Thumb up 1 Thumb down 5

 7. išlydėti klimaksines bobeles nuo valdžios lovio prie puodų ir anųkėlių auginimo.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 8. Schema paprasta…Kaip ir visos Lietuvos biudžeto ir jos žmonių apvogimo schemos…Geras kokio valdžios klano bičiulis įkuria firmą, kuri perparduoda per pirkimo konkursus įvairius daiktus toms pačioms ministerijoms dešimteriopai didesnėmis kainomis. Visi dalyviai pelną pasidalina…Tad iš gero draugo šaukštas nuperkamas ne už 1, bet už 100 eurų…visi turtingi ir laimingi, o runkeliams špyga taukuota. Kas gali paneigti? Shershe La Fam :) ???

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • Tų pačių savininkų valdoma UAB „Labochema LT“ prieš keletą metų pasirašė beveik pusės milijardo eurų vertės sutartį su Nacionaliniu vėžio institutu. Sutartis per paskutiniuosius 14 metų savo dydžiu nusileidžia tik suskystintų gamtinių dujų terminalo laivui įsigyti.

   Thumb up 12 Thumb down 0

 9. 2015 birželio 3, Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje įvykusiame forume „Mūsų valstybės tikslas“ buvo teigiama, kad po 25-erių Lietuvos Nepriklausomybės metų valstybės pasiekimus nustelbia nestabdoma ir grėsminga emigracija, savižudybės, nepaliaujamai didėjanti korupcija, dvasinis ir fizinis Tautos nykimas (b3g.lt). Tai yra ir Grybauskaitės laikmečio antilietuviškos neliustruotosios cccp komunist/kgb’istinės lsdp+ts-lkd+darbo+liberalų gaujos labai sunkūs padariniai Tautai ir Lietuvai. Šalin rankas nuo Lietuvos!

  Thumb up 7 Thumb down 1

 10. Kol Vilytė ir Dulkis visuomenei nepateIkė prezidentūros vykdytų ,,viešųjų pirkimų” ataskaitos,prezidentės kvietimas ,,KVEPIA”viešųjų ir privačių interesų supainiojimu.
  Gali susidaryti nuomonė,kad prezidentė šių žmonių pagalba DANGSTYS savo griekus.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 11. susitikimas su LIETUVOS LIAUDIES PARTIJOS kandidatais į SEIMĄ, rugsėjo 3 dieną, ŠEŠTADIENĮ, 15 val. Tvirtovės alėja 35, 217 auditorija, II a. Dalyvaus: >Rolandas Paulauskas, kuris kandidatuoja Centro-Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje. Numeris sąraše – 1. >Marius Jonaitis, kuris kandidatuoja Petrašiūnų rinkiminėje apygardoje. Numeris sąraše – 5. >Hana Šumilaitė, kuri kandidatuoja Aleksoto-Vilijampolės rinkiminėje apygardoje. Numeris sąraše – 7. >Danutė Jasilionienė, kuri kandidatuoja tik sąraše, numeris – 30.KAUNAS

  Thumb up 9 Thumb down 1

   • Gal bandysi lietuvišką ruletę ?
    Argi neakivaizdu,kad valdžiažmogiams senai nebegalioja nei Dievo,nei Žemės įstatymai.Jiems nusispjaut į juos.Kada ir kas iš jų buvo nubaustas už savo nusikaltimus Tėvynei ir Tautai?.Negi mums galima tik viena išeitis – prie grėblio,ant kurio vis lipame,koto prisirišti kirvį?Nebūkim apgailėtini kvailiai,ir dar kartą patikėję,kad su nauju seimu šikart bus kitaip.Ar mums neužtenka proto suvokti,kad ir šitie rinkimai tai tik naujas tęsinys seno etapo,ar sekanti serija serialo,su naujais pažadais labiau mylėti,rūpintis,nevogti ir nesityčioti iš padorumo bei sąžinės.

    Thumb up 6 Thumb down 0

 12. „… nepakankamą pasirengimą pabaudoti didėjantį finansavimą.“

  Na, PABAUDOS didėjantį finansavimą ir…
  Ir viskas, kaip prasidėjo, taip ir pasibaigs.
  Nei čia pirmas kartas, nei paskutinis. Jei viską kas sudėtų į vieną krūvą, kiek per ketvirtį nepriklausomybės amžiaus tų milijardų prašvaistyta, protu tikrai sunku būtų suvokti. Tie auksiniai samčiai čia tik kapeikos…

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • o kas matė paxo “RESTAKO” pastatytus buttus čiukčėm ? Net nuotraukomis nepasigyrė, kaip dukrytė-viarslinykė giriasi Karibų nuotraukytėmis . ( škia baba, gal žinai kuo ji verčiasi išskyrus balto šuniuko glostymu ?) Tik dollar smirdančius čemodanais už buttus vežėsi. Dabar biški apsiramino. Musiet nevykėlį jau nurašė, kaip ir gazoswarščiką.
   Galybė dabar musiet tikisi iš žemgrobių-milicininkų hibrido kažką gauti .Kaip manai ?

   Thumb up 0 Thumb down 3

   • Pirmiausia, pats ir esi tas nevykėlis užpudruotomis smegenimis Tatos su Mama prasigėręs garbintojas.
    O kodėl dabar tamstai taip tie čiukčiai ir kažkieno tai dukros parūpo. Savomis (jei tokias bent jau turi) pasirūpintum.
    Pavydas bambą užgraužė ar ką?

    Thumb up 6 Thumb down 0

    • Jis visad toks, jam nerūpi esminiai dalykai, jam rūpi svetimų šeimų apatiniai, lovos reikalai, paskalos. Ar bent vieną normalų komentarą yra parašęs ?Aš bent nemačiau :)

     Thumb up 6 Thumb down 0

     • normalus komentaras ? Ar toks kaip tavo ? Gal girdėjai kur nors, kad žmonės yra individualūs ir kartais net skirtingi. Šnekiesi matomai tik su pritarinčiais tau, nes mąstymas ant daugiau netraukia, A ne ?

      Thumb up 0 Thumb down 5

    • pas mane vidutiniai poreikiai. Aš nenoriu būti AMŽINAS prezidentas, darbininkas, prokuroras užrištu skrandžiu, ar koks šlykštynė TV.

     Norėčiau, kad visuomenėje žmonės būtų lygesni , bet paleckiukas man stovi akyse Laurų kvartalo viduje už tvoros bedarbis …

     Todėl manau, kad LIETUVIAI BĖGS kuo toliau nuo šitos beprasmybės.

     lietuvos valdovai savo nesąmonėmis jau ir pencininkus veja, (rusai globoja – paprasčiausiai nušauna )

     -gyvenimas gerėja. Gatvėse vis daugiau naujų AUTO iš vid, algos-

     – o kiek namukų iš vid. algos –

     V.V.LANDZBERGIS jau senai nebevaldžioj , Bet vistiek kaltas, kad mėsos yra ir žmonės bėga iš chruščiovkių rojaus.

     O ką baba siūlai ? Negerti kaip negeria rusai ir vasario 23 paskelbti desantininkų dieną paskelbti visoruskio myro himno visame pasaulyje STAUGIMO diena ? ura ura uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

     Thumb up 0 Thumb down 5

  • Lina Jazgevičienė yra Austėjos Landsbergienės (Gabrieliaus Landsbergio, konservatorių partijos pirmininko žmonos) įsteigtos Karalienės Mortos mokyklos direktorė, o jos vyras, Andrius Jazgevičius, yra UAB „Nota Bene“ bendrovės, registruotos adresu Vilkpėdės g. 22, Vilnius, direktorius.

   Thumb up 11 Thumb down 0

 13. Pažeidimai sisteminiai, nuolat besikartojantys, o Ponia juos tik po septynių metų prezidentavimo ir tik prieš pat rinkimus pastebėjo? “Genialu”.

  Thumb up 17 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...