Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 23 Pirmadienis
 

Prezidentės prašoma vetuoti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą

2019-06-12 11:30 | Naujienos | Komentarų (18)

Prezidentės prašoma vetuoti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą. Nuotr. iš lrp.lt

Nevyriausybinės visuomeninės organizacijos ir visuomenininkai kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami vetuoti Ginklų ir šaudmenų įstatymo pakeitimo įstatymą ir grąžinti jį Seimui taisyti jį iš esmės.

„Pagrindiniu ir svarbiausiu šio įstatymo pakeitimo tikslu privalėjo būti kovos su terorizmu ir ginkluotu nusikalstamumu prevencijos bei užkardymo stiprinimas, tačiau dėl nepakankamos kompetencijos tapo įstatymu esmingai apribojančiu lojalių Lietuvos Respublikos piliečių Konstitucijos 3 str. ir 139 str. įtvirtintas pareigą ginti Valstybę, jos konstitucinę santvarka, teritorinį vientisumą ir nepriklausomybę, o taip pat ir kitas, Lietuvos Respublikos Konstitucijos 19 str.; 21 str.; 23 str. ir 24 str. saugomas bei ginamas vertybes: asmens gyvybę, sveikatą ir nuosavybę (turtą)“, – teigiama prašyme.

Anot jo, naujai priimta Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo redakcija iš esmės prieštarauja Lietuvos Respublikos Nacionalinio saugumo įstatymo bei Karinės doktrinos 466 ir 470 punktų nuostatoms, imperatyviai nustatančioms, kad „466. Pasirengimas ginti valstybę nėra suprantamas tik kaip privaloma tarnyba kariniam parengimui įgyti ar profesinis pašaukimas, nes valstybės gynybai reikalingi ne tik parengti kariai, bet ir piliečiai, turintys civilinių įgūdžių ir žinių, atitinkančių valstybės ginkluotos gynybos mobilizacinio rezervo poreikius.“; bei „470. Niekas negali varžyti Tautos ir kiekvieno piliečio teisės priešintis agresoriui ar okupantui.” (Ginkluotos gynybos ir pasipriešinimo agresijai įstatymas). Vadai (viršininkai) jokiomis aplinkybėmis negali duoti įsakymo nesipriešinti kariniam ar kitokiam Lietuvos užpuolimui, o jų įsakymai (ar šalies politikų raginimai) pasiduoti (kapituliuoti) negali būti laikomi teisėtais. …“;

Anot prašymą pasirašiusių nevyriausybinių organizacijų ir visuomenininkų, Lietuvos Respublikos Seimo priimtame Įstatyme yra teisės aktui neleistinai daug esminių, dalykinių (faktinių) bei teisinių klaidų sąvokas apibrėžiančiose ir jų taikymą nustatančiose normose. Taip pat šiame akte yra daugybė su ginklų ir šaudmenų kontrole bei jų apyvartos administravimu niekaip ir niekuo nesusijusių, kitų sričių teisės aktams priskirtinų, normų,

„Priimto įstatymo trūkumai, ženkliai sumenkindami piliečių galimybes teisėtai priešintis ginklu, sukuria korupcines „landas“, stipriai sumažina nacionalinio ir viešojo saugumo garantijas, bei esmingai susiaurina mūsų Valstybės gynybines galias“, – teigiama pareiškime.

Be to, teigiama, kad Įstatymo 13 str. 3 d. normos redakcija iš esmės kategoriškai prieštarauja 1989-11-20 Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinės Asamblėjos rezoliucija 44/25 (pagal Trečiojo komiteto pranešimą A/44/736 ir Corr.1) priimtai Vaiko teisių konvencijai (paskelbtai 1995-07-21 Valstybės žinios Nr. 60-1501), o taip pat įgyvendinamos 2017 m. gegužės 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2017/853 (OL 2017 L 137, p. 22) nuostatoms, o Seimo narių M.Puidoko ir A.Skardžiaus pateikti pataisų pasiūlymai dėl šio, t.y. 13 straipsnio taisymo, grubiai pažeidžiant Seimo statutą ir įstatymų priėmimo tvarką reglamentuojančius teisės aktus, net nebuvo svarstomi 2019 m. birželio 4 d. Seimo posėdyje.

„Pertekliniai reikalavimai bei nepagrįsti draudimai įteisino nepasitikėjimą Valstybei lojaliais, jai ištikimais, nepriekaištingos reputacijos piliečiais. Visa tai didina ir taip jau nemažą atotrūkį tarp piliečių ir jiems, t.y. Lietuvos Respublikai, tarnauti išrinktų Valdžios atstovų“, – rašoma prašyme Prezidentei.

Prezidentės prašoma nepasirašyti 2019 m. birželio 4 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimto Lietuvos Respublikos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 pakeitimo įstatymo (projekto Nr. XIIIP-2002(3)) bei grąžinti jį Seimui taisyti iš esmės ir iš naujo svarstyti.

Prašymą pasirašė Lietuvos ginklų savininkų asociacijos valdybos pirmininkas A. Marcinkevičius, nepriklausomybės akto signataras S. Pečeliūnas, Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas R. Ribačiauskas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjūdžio garbės pirmininkas J. Burokas, LR Krašto apsaugos bičiulių klubo valdybos pirmininkas A. Burokas, Vyčio Kryžiaus IV laipsnio ordino kavalierius R. Mintautas, Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiaus kavalierė N. Sadūnaitė ir kiti.

Sutrumpinta esminių argumentų lentelė: 

argumentu lentele

Komentarai

 

 

 
 1. G. Landsbergio ir R. Karbiauskio šaikos Kremliaus naudai koaliciją sudarė vardan Lietuvos nuginklavimo? :O Ką tai galėtų reikšti?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Naudingi idiotai. Reikėjo rašyti laiška prieš kelis metus Europs parlamentų ,kad nepriimtų direktyvos…

  Thumb up 0 Thumb down 3

 3. Situacija įdomi. Kuo įeis ir žmonių atminty išliks JE Dalia Grybauskaitė? Prezidente, nuginklavusia Lietuva ar išsaugojusi žmonių konstitucinę teisę į ginklus ir krašto gynybą nuo agresorių?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 4. Štai jums ir visa konservatorių esmė atsiskleidė puikiausiai. Apie patriotizmą ir Tėvynės gynybą jie tik nuo bačkų ir iš TV dėžučių loja, o realiai- Lietuvą nuginkluoja.

  Thumb up 4 Thumb down 0

  • Naujame Karšto komentaro numeryje, paskutiniajame lape puikus straipsnis apie šitą įstatymą. Kelia daugybę įvairių minčių apie tai ar Lietuva nėra rengiama naujai okupacijai?

   Thumb up 3 Thumb down 0

 5. Ot jus cia duodat. Ne apie kgb ir vatnykus ar megztaberetnykus kalba eina. Esme ta, kad musu valdzia be galo pataikauja Europarlamentui- tik nuleido is virsaus direktyva, tai sie ir puola uoliai vykdyt. Ir ne tik kad vykdyt, bet dar savo visokiu grieztinimo nesamoniu prisigalvoja kaip nuginkluoti piliecius. Lietuva rami salis, puikiai veike ir ankstesnis istatymas be situ nauju nesamoniu.

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • Tėvukas pasakodavo, kad sovietmečiu buvo griežta taisyklė: “Partija skazava nada, kamsamol atvietil – JIEST”, kas mūsiškai reiškia: Partija liepė, raudonšiknis jaunimėlis atsakė KLAUSAU, BUS PADARYTA”. Taip ir dabar po beveik 30 neprigulimybės metu, tie patys raudonšikniai, anuomet buvę, žaliu jaunymėliu, storojasi lįsti Briukseliui į sėdimąją, kaip anuomet lindo be muilo Maskvai.

   Thumb up 4 Thumb down 1

 6. Žaliagyviai gandrėnai aiškūs kremlinai, bet konservatnikai vatnikais pilnai patapo?

  Thumb up 5 Thumb down 3

  • varliagyviai tokie kaip tu ,nevarkit su tuom kremlium,nes tai net ne tavo snargletos noses supratimui,laizai tarpviete jankiams ir dziaukis,nes gali neuztekti juk lenkai labai nori atimti is taves ta “malonuma”

   Thumb up 2 Thumb down 3

  • Kas tas KGB (Kepti Gerus Blynus)? Gal turima galvoje TSRS VSK (Valstybės Saugumo Komitetas)? Tad nebūkite išprotėjusiais landzbergininkais ir nebjaurokite gražios lietuviškos kalbos.Juk savo šalį mylintis lietuvis tokių ruso-amerikoniškų bjaurasčių,kaip ”sovietai”,kolchozai”,”komsomolcai”,”KGB”,SSKP”,”SSRS” ir pan.tikrai nenaudos.Derglioti gimtąją kalbą gali tik aršiausieji tautos priešai,kuriems ”Amerika pirmiausia…”.

   Thumb up 0 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...