Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 17 Trečiadienis
 

Prezidentės patarėjas: “Šiuo metu tikrai nėra pagrindo kviesti užsienio ekspertus”

2010-04-23 08:49 | Komentarai | Komentarų (55)

Prezidentės patarėjui V.Jacynui atvirai krimininalinė Lietuvos teisėsaugos viršūnėlė nepasitikėjimo nekelia

"Dvejomis žmogžudystėmis įtariamas Drąsius Kedys, sėkmingai pusę metų slapstęsis nuo ES teisėsaugos Ispanijoje, Anglijoje, Rusijoje ir Latvijoje prieš savaitę paspringo savo vėmalais ir mirė šalia Kauno marių, greta savęs išsaugodamas nusikaltimo įrankį – pistoletą", – šiandien pranešė Generalinė prokuratūra.

Vakar "Ekspertai.eu" kreipėsi į prezidentės patarėją Valdą Jacyną su klausimu, ką šioje pedofilijos istorijoje skubiai galėtų nuveikti Prezidentūra.

Buvo klausiama – ar įmanoma padaryti taip, kad kuo skubiau, tiriant šią bylą būtų prašoma pagalba Vakarų šalių teisėsaugininkų. Prezidento patarėjui buvo sakoma, kad daugelis žmonių, kaip turbūt ir jis pats, suvokia, kad atvirai kriminalinė Lietuvos teisėsaugos viršūnėlė tik tempia laiką ir, savaime suprantama, niekada neištirs nieko, o tik naikins įkalčius ir darys kitas nusikalstamas veikas iki kol tik turės tokias galimybes.

Todėl piliečiai kreipdamiesi į A. Jacyną tikėjosi neformalių ir konstruktyvių atsakymų.

"Visiškai nesutinku su jūsų teiginiu "kriminalinė teisėsauga". Šiuo metu tikrai nėra pagrindo kviesti užsienio ekspertus, mūsų ekspertai kvalifikuoti ir disponuoja pakankamai modernia įranga. Taip pat nekyla abejonių dėl asmens tapatybės ir giminaičiams", – šiandien lakoniškai atsakė prezidento patarėjas.

"Kalbant apie užsienio ekspertus ir tyrėjus, turėjome omenyje ne asmens tapatybės nustatymą. Dėl tapatybės jau antradienį niekam jokių klausimų nekilo, išskyrus pačius prokurorus.

Mes klausėme jūsų – ar šioje situacijoje įmanoma prašyti išsivysčiusių šalių pagalbos tiriant šią jau trigubos žmogžudystės istoriją? Todėl, kad Lietuvos prokurorai, paprastai kalbant, netiria, o daro viską, kad niekada nepaaiškėtų tiesa. Tą iliustruoja gausybė detalių, o geriausiai – teatralizuota D. Kedžio paieška Ispanijoje ir t.t.

Todėl mums klausimas kyla toks – kokiame slaptame kalėjime D. Kedys buvo nužudytas arba, sakykim, "mirė"? Jūsų žiniomis, ar prokuratūra tiria versija, kad D. Kedys buvo laikomas kalėjime ir dieną X jis buvo nužudytas, arba mirė tame kalėjime, po ko buvo išmestas į marių pakrantę?

Ir kas būtų, jei D. Kedžio giminės savo iniciatyva nebūtų radusios kūno morge?

Kodėl šeštadienį, jei jau buvo menkiausi įtarimai, kaip sako Generalinis prokuroras, nebuvo iškviesti giminės atpažinimui? O gal vyksta kažkoks slaptas tyrimas?

Taigi – ar yra tokia galimybė pasitelkti ES šalių teisėsaugą šiai bylai tirti?", – antrą virtinę natūraliai kylančių klausimų "Ekspertai.eu" pažėrė Prezidentės patarėjui.

"Neturime pagrindo abejoti absoliučiai visa teisėsauga, išankstinis nusistatymas ir tikėjimas tik savo susikurtais argumentais ar grupės emocijų protrūkiais, pasitikėjimas tik kitų valstybių ekspertais – visa tai niekur neveda. Turime būti atviri ir padėti jiems, turi būti abipusis pasitikėjimas – padarykite tai, išreikškite pasitikėjimą. Jūsų rašinyje neradau nei vieno argumento, kuris mane verstų abejoti teisėsauga. Tuo pačiu primenu, kad bet kurio tyrimo duomenys negali būti aptariami viešai, todėl siūlyčiau įsiklausyti į oficialius prokuratūros pranešimus ir nesivadovauti subjektyvia suinteresuotų šalių nuomone ar kuriamomis versijomis/detektyvais. Dėkingas, kad esate aktyvūs ir nesnaudžiate visuomenei svarbiais klausimais, pasistenkime padėti vienas kitam, ne vien tik kritika ir įtarimais", – linkėdamas geros dienos atsakė aukštas Prezidentūros atstovas.

Ekspertai.eu inf.

2010-04-22

Komentarai

 

 

 
 1. "Visuomenė Kedį padarė didvyriu, tad kodėl visi tikėjotės kad jis toks? O gal manėte kad visi prokurorai tai kvailiai, kvailesni už jus?"———————— Gal būt… Bet dar keisčiau atrodo, kad prokuratūra, kaip teisingai pastebėjo vienas komentatorius, Kedį pavertė "…persigėrusiu "bomžu", tik tą ir veikusiu, kad šlaistėsi panemune…", bet deja taip ir nesugebėjo per šitiek laiko jo surasti!!!??? Čia jau turėtų iškilti klausimų net ir tokiems naivuoliams, kaip jūs…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. "Turime būti atviri ir padėti jiems, turi būti abipusis pasitikėjimas "
  Pirmiausiai bukit saziningi ir atviri, solidarus su liaudimi…. o tada jau tauta uz jus galva guldys… Dabar gi, elgiasi kaip su baudziauninkais.
  Negalima ne vienu pasitiketi.
  Butinai reik nepriklausomo eksperto. Gal peticija reiktu rasyt ir surinkus parasus (bet skubiai) iteikt prezidentei ?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Beata2010 04 23 04:55
  DEMESIO!
  Radau info FACEBOOK:
  Jau daug zmoniu atrase facebookE kad butinai atvaziuos ir galima susitarti ten del laisvu vietu automob.
  Prasau platinkite!
  Dėmesio visiems,
  Balandžio 24dieną, 12:00 valandą visi renkamės išlydėti D.K į paskutinę kelionę.
  Susitiksime prie Kauno pilies esančioje stovėjimo aikštelėje, visų prašau atvykti su savo transportu, o neturintiems atvykti paprastai, manau, visose mašinose atsiras vietos bendraminčiam susėst, papuošt mašinas Juodais kaspinais ir lėtai su įjungtais avarinės šviesos žibintais kolona judėt link Jonučių miestelio kapinių (kur bus laidojimas D.K.)
  Taigi jau nemažai norinčių dalyvaut bus, jeigu tu taip pat palaikei D.K kai buvo gyvas,palaikyk ir toliau, nes jis – žmogus stojęs prieš sistemą ir paskyręs savo gyvenimą surast tiesą. Taigi atsineškite plakatus, vėliavas, juodus kaspinus bei žvakes palydėt žmogų, kuris to vertas…
  Vieta: Kaunas, Kauno pilies stovėjimo aikštelė
  Data: Balandžio 24d. (šeštadienis)
  Laikas: 12:00 (vidurdienis)
  Ačiū už dėmesį.
  "„Kviečiame visus, visus. Kviečiame visą Lietuvą. Atvažiuokite šeštadienį pirmą valandą į Kedžio laidotuves. Tegul Lietuva pažiūri, ką padarė… žinot kas“, – raudodama kalbėjo B.Stepankevičienė. (15min.lt)"

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. reikia masiniu mitingu, riausiu turbut, tada gal kas ir ivyks, rezidente taip pat atkreips demesi….o dabar?Juk prezidente komentaru tai neskaito, iskur ji zinos visuomenes nuomone?O kokie tie patarejai, tai niekam nepaslaptis….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. viska pamatysime per laidotuves, kokia musu tauta vieninga, jeigu tai įvyktų musulmonų šalyje, tai nekyla abejionių koks butu palaikymas. Netik tėvai auginantis mažus vaikus tai turėtų suprasti!!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Visuomenė Kedį padarė didvyriu, tad kodėl visi tikėjotės kad jis toks? O gal manėte kad visi prokurorai tai kvailiai, kvailesni už jus? Gal manote, kad egzistuojančioje sistemoje kiekvienas gali būti tos sistemos dalimi? Gal todėl visuomenė kovoja tik su prokurorais ir nemato kitų sistemos dalių? Gyvenimas rodo, kad pavargsta ir didvyriai kovodami su sistema kurios iki galo nepažįsta ir nesupranta.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. bet tai kad jis man is nuotraukos i cekanaviciu panasus,todel tikriausia ir neturi pagrindo manyti,kad kazkas dirba blogai na visumoj norejosi rimtesnes prezidentes reakcijos ir visumoj jau pats laikas pradeti visuotini valyma keiciant senus kadrus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. cia prezidenturos pozicija ? tokiu atveju viskas aisku – pedofilijos klano siautejimai ir zudynes musu prezidentei yra priimtini dalykai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Pritariu komentatoriams, bus kaip su slaptais kaleimais. Nutildys. Grybauskaite moka tik reitingus pasikelt o ka nors pakeist tikrai nesugeba.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. to: to indira
  naivuole (-i), jau net nuotraukoje,kuri buvo p.Kedienes sutikimu patalpinta 15min.lt plika akimi matosi veido suzalojimai.O siaip tai patariu daugiau dometis,tada neiskils kvailu klausimu.Nepriklausomam ekspertui reikia prokuraturos sutikimo,o jei sugalvos patys prokurorai kviestis (kaip eilini karta buvo nusimeluota su siuo pazadu),tai jie ras ir nupirks jiems reikalinga,kaip manai,kodel skubiai lavona isveze i Vilniu?Nuvyk i Kauna pati ir isitikinsi.,jau jiems morge nebuvo leista kuno nufotografuoti,pasikvietus anstoli.Ir ta viena nuotraukyte sudauzytos galvos buvo gauta is policijos,jei neklystu,ir paviesinta.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. O todėl, kad paėmę kūną į Vilnių jie specialiai nebuvo įdėję į šaldytuvą, kad kūnas greičiau suirtų, ir jau bėga skysčiai. Jei darytų tarptautinę ekspertizę, tai formalumų sutvarkymas užtruktų mažiausiai savaitę. Be to, tarptautinę ekspertizę galima daryti tik su Generalinės prokuratūros leidimu, kuri niekada tokio leidimo, kuris palaidotų jų karjeras, neduos.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Matau, kad rašote "bile" tik kad parašinėti… Jei suvoktumėte šio reikalo esmę, taip pat ir teisinę jo pusę, tokių klausimų jums net nekiltų. O dabar tik norite "pasierzinti". Ar ne taip? :-)

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Gal šie kraupūs įvykiai prabudins sąžinę tų, kas turi užslėpęs pedofilus kompromituojančių "failų". Paviešinkite,tai visai kitaip nušviestų Drąsiaus žūties aplinkybes,paverstų niekais bandymą jį padaryti persigėrusiu "bomžu", tik tą ir veikusiu, kad šlaistėsi panemune.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Nu tai gi ir taip logiska. Prokuraturos vadai tarybiniais laikais uziminejo aukstus postus, grybauskaite baige ir tas mokyklas suristas su kgb. Jie gi susisneka. Abejoju ar grybauskaite ieskos teisybes. Manau ir ji dengs pareigunus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Dieve mano, o ko gi jūs tikėjotės??? Neįžvelgiu pokyčių galimybės, kol mes neatsikratysime savo naivumo ir tik simpatijomis pagrįsto patiklumo…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. o jus man pasakykit kodel pati Kediene atsisake kviesti nepriklausomus ekspertus.gal ir pedofilu klanas trugdo,o gal nera taip kaip skelbema kad yra smurto zymiu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. As manau kad jau nieko nebeirodysi,juk cia KGB metodai, patys musa ir patys rekia.Jau toliau ner kur…reikia pilietines drasos.As tikiu jei nedabar , tai neuzilgo suzinosim tiesa.Dar tikiu Prezidente.Jos sazine.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. Visas Pasaulis rase apie slaptus kalejimus Lietuvoje, na ir kas ar tyrimas buvo atliktas iki galo?
  Tad pradekite mastyti galvomis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. Aš irgi manau, kad neverta kviesti jokių užsienio ekspertų- juk jei jis buvo paveiktas kokių cheminių preparatų, tai tokių, kurių pėdsakai greit išnyksta, pvz. ūmus širdies priepuolis ištinka ar plaučių nepakankamumas (užspringsta).

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. Pamastykite giliau. Lietuvoje veikia valstybiniai kileriai. Iskilus viesumon su tikrais ir nenugincijaamais faktais koks kiltu skandalas?! Viso pasaulio ziniasklaida apie tai rasytu. Nejaugi manote, kad Prezidente sito noretu?! Tai padarytu didziule zala salies ivaizdziui ir investicijoms. Todel ir buvo cia rasyta, kad tai valstybine paslaptis. Kito paaiskinimo nematau. Nemanau, kad kada nors bus nubausti tikri kaltininkai. Statyk koki nori gen. prokurora, jis niekada nekapstys ir neieskos buvusiu prokuroru nusikalstamos veikos.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 21. Pagerbkime pirmiausiai,nuklodami Katedros aikste deganciomis zvakutemis rytoj 13val.,kas Vilniuje,kas kituose miestuose prie savo baznyciu.Atsisveikinkime sirdimi,su malda,su viltimi,kad Auksciausis mus remtu ateities kovose,juk nuzudytas ne tik Drasius,mes visi jau nuzudyti per tuos 20 metu.,nebera Lietuvos,nebeturime i ka atsiremti,tad suglauskime pecius tie,kurie dar like ir pakilkime i paskutine kova,gal dar spesime issigelbeti,gal dar ne per velu.Po atsisveikinimo galvosime apie mitingus…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 22. Tikiuosi, bent čia skaitytojai supranta, kad kaip nutilo slaptu kalėjimų skandalas ir nebeliko kaltininkų, taip nutils ir šis skandalas. Na gal paaukos dar vieną prokurorą. Juk jau net komentaruose kai kas reiškia nepasitenkinimą, kad Kedžio byla perilgai eskaluojama. Tad tereikia tik tempti laiką ir atsiras naujų skandalų kuriais visuomenė galės piktintis….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 23. ar neaiski musu prezidentes nuomene – ji tyli ir apsimeta, kad nieko nemato ir nieko negirdi – taip demonstruoja pasitikejima musu prokuratura…ir tokio pasitikejimo pasekmes – jau 3 lavonai…juk prezidente gavo ne viena Kedio kreipimasi dar iki spalio ivykiu, bet ir tada apsimete, kad nieko nemato, nieko negirdi ir yra labai uzsiemusi kitais "svarbiais" reikalais…kiekvienas runkelis supranta, kad versijos, kurias siuo metu desto kileriai-prokurorai, visiskai prasilenkia su sveiku protu ir tiktu nebent meksikietiskai muilo operai…bet prezidentei, jos patarejams, prokurorams ir valdantiesiems tokios versijos pats tas…net nesukelia pagrindo abejoti musu teisesauga "puikiu" darbu…eilini karta kaip ir anksciau daug karta, pasirode, kad karalius nuogas…kad prezidente atstovauja klaninius interesus su smulkiais pastumdymais is vienos siltos vietos, i kita silta vieta liaudies apmulkinimui:)

  Thumb up 72 Thumb down 0

 24. kazko pastrebejau daugelis skersai kazkam stojanciu zmoniu mirtsta keistomo mirtim, tai slapinasi is 9 auksto, tai uzpsringsta vemalais tai dar kas nors. niekam nekyla itarimu? cia juk braizas tam tikru tarnybu ar klanu ir pan

  Thumb up 72 Thumb down 0



 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Elektriniai katilai plačiam pasirinkimui
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas










Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras