Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Prezidentės iniciatyva – vasaros atostogos šimtams Lietuvos vaikų

2016-08-12 13:27 | Politika | Komentarų (15)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paparčių kaime (Kaišiadorių r.) lankėsi Šv. Juozapo šeimos namuose ir dalyvavo vaikų dienos stovyklos uždaryme. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paparčių kaime (Kaišiadorių r.) lankėsi Šv. Juozapo šeimos namuose ir dalyvavo vaikų dienos stovyklos uždaryme. Šalies vadovė susitiko su bendruomene, domėjosi, kaip organizuojamas vaikų užimtumas, aptarė kampanijos „Už saugią Lietuvą“ vaikų atostogų akcijos rezultatus.

Pasak Prezidentės, Lietuvoje yra daugybė vaikų, kurie nežino, ką reiškia prasmingos atostogos, vasaros stovyklos, nėra buvę prie jūros ar šventę tradicinių Joninių. Valstybė turiningas vasaros atostogas gali suteikti tik kas dešimtam Lietuvos vaikui, todėl tik susitelkę ir bendromis pastangomis galime pradėti keisti šią situaciją bei užtikrinti vaikams ne tik saugų, bet ir įdomų laisvalaikį.

Šalies vadovės kvietimą atkreipti dėmesį į vaikų užimtumo problemą vasarą išgirdo šalies žmonės, verslo įmonės, savivaldybės ir valstybės institucijos. Į akciją „Padovanok vaikui vasarą“ itin aktyviai įsitraukęs socialiai atsakingas verslas ne tik prisidėjo finansiškai – skyrė net 2/3 visų iniciatyvos lėšų, bet ir patys inicijavo veiklas. Šimtai vaikų turėjo galimybę praleisti vasarą turiningai. Pavyzdžiui, Šv. Juozapo šeimos namai – vienas gerųjų akcijos pavyzdžių, kai informacinių ir ryšių technologijų įmonių asociacija „Infobalt“ dvidešimčiai dienos centrą lankančių vaikų padovanojo Robotikos stovyklą.

Akcijos įkvėpti galimybę vaikams pirmą kartą pamatyti jūrą dovanojo kampanijos partneriai radijo stotis „ZIP FM“ (40 vaikų), UAB sveikatos centras „Energetikas“ (15 kelialapių), Palangos savivaldybė (360 vaikų). Druskininkų „Snow arena“ pakvietė vaikus į nemokamas slidinėjimo pamokas, Lietuvos kelių direkcija surengė saugaus eismo pamokėles dienos centruose, po visą šalį keliavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuota socialinių įgūdžių dienos stovykla (dalyvavo 100 vaikų). Akcija paskatino 162 švietimo įstaigas, bibliotekas, muziejus, kultūros centrus 52 savivaldybėse suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti laisvalaikį. Tai tik masiškiausi pavyzdžiai – veiklas turiningam vaikų laisvalaikiui užtikrinti siūlė daug privačių iniciatyvų, organizacijų ar verslo įmonių.

Vizito metu šalies vadovė apžiūrėjo Šeimos namuose esančius laikino apgyvendinimo kambarius, kur teikiama pagalba krizės ištiktoms motinoms su vaikais, taip pat lankėsi vaikų dienos centre ir globos namuose, kuriuose jau inicijuojama pertvarka. Juose, iškėlus 8 vaikus, dar liks gyventi 16 globotinių.

Pasak Prezidentės, modernias socialines paslaugas teikiantys Šv. Juozapo šeimos namai – geriausias pavyzdys, kaip savivaldybių bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis ir verslu gali išspręsti socialinės atskirties mažinimo ir vaikų užimtumo problemas. Pagrindinis finansavimo šaltinis mišrias socialines paslaugas vaikams ir tėvams siūlančiuose Šv. Juozapo namuose – Kaišiadorių rajono savivaldybė, kuri perka visas teikiamas paslaugas. Tai išskirtinis atvejis Lietuvoje ir puikus pavyzdys kitoms savivaldybėms, kaip efektyviau pasirūpinti vaikais, augančiais socialinės rizikos šeimose.

Komentarai

 

 

 
 1. Isverstaskuriai, pirma isvagia viska ,isnaikina imones, nemoka padoriu atlyginimu ,pensiju-paskui susirinke vagisiai aukoja.Tfu! Sie vaikai padorioje salyje pastoviai turetu atostogas ir nereiketu sitiems nevykeliams cia sulekus demonstruoti savo “geruma”

  Thumb up 4 Thumb down 0

 2. 2015 m. pradzioj kilo didelis skandalas, kai buvo isryskintas pedofilas A.Liaudaitis – Viesviles vaiku globos namu direktorius.
  Byla nuo pat pradziu vystesi ‘teisinga” linkme. Jo pavaduotoja J.Bastiene, nuo pat pradziu (2002 m.) dirbusi kartu su Liaudaiciu, “nieko negirdejo” nors visa Viesvile apie tai kalbejo. Mazyciukas miestelis zino – jo vienintele gyventoja J.Bastiene – ne. Todel ministerija tuo nuosirdziai patikejo ir pavede J.Bastienei eiti direktoriaus pareigas. Tiesa, ministerija Bastienei skyre ziauria nuobauda – pastaba. Uz tai, kad “pazeide informavimo apie ypatingus atvejus tvarka ir nepasirupino, kad vaikams butu suteikta psichologine pagalba”. Po sios pastabos akivaizdu, kad kaip ji tinka buti vaiku globos namu direktore. (Mano asmenine nuomone – turejo buti atleista, ateityje uzdraudziant dirbti su vaikais).
  Galima priminti, kad jos vyras Bastys NUOLAT uzeme ir uzima aukstas pareigas. Buvo Taurages apskrities policijos vadovas, dabar – Nacionalines zemes tarnybos prie Zemes ukio ministerijos Jurbarko skyriaus vyriausiasis specialistas (tai labai SVARBI tarnyba, uzssimanti zemes skirstymu, grazinimu, zemes paskirties ir pan. reikalais).
  Tiek apie doraja J.Bastiene.
  Griztam prie Liaudaicio.
  Jis buvo nusalintas nuo pareigu, atsirado dar keli berniukai, kurie kaltino ji seksualiniais veiksmais ju atzvilgiu. Byla igavo pagreiti, pedofilas prisipazino ir pripazino kaltinimu teisinguma, jam grese iki 5 metu laisves atemimo bausme.
  Tada prokuratura pasiule BEPRECENTINI dalyka toiose bylose – pasiule pedofila nuteisti Baudziamuoju isakymu isvengiant teismo proceso !!!!!!
  Sitas biznis nepraejo, nes perdaug jau idiotiskas ir akivaizdiai saliskas.
  Teismas prasidejo. Prokuratura vel mete “koziri”: paprase pedofila nubausti tik pinigine bauda ir dvejus metus neiseiti is namu nuo 22 iki 5 val. !!!
  (Net specialistai nustebo. “Kauno advokatas Egidijus Grigaravičius, kuris beveik 20 metų yra dirbęs teisėju, taip pat stebėjosi prokurorės pozicija: „Per savo darbo praktiką dar negirdėjau, kad už nepilnamečio lytinį išnaudojimą siūloma taikyti baudžiamąjį įsakymą.“).
  Teismas prasidejo 2015 liepos menesi. Posedziai tai vyko, tai buvo atidedami. Atsirado dar nukentejusiu berniuku, kuriu 2015 gruodzio menesi buvo jau sesi….
  Ir……
  Viskas.
  Paskutine informacija apie sia byla – 2015.12.15. Kad kitas posedis ivyks 2016.01.20, kad pareiksti ieskiniai, kad liudytoju apklausa bus tesiama, kad A.Liaudaitis teisme dar neapklaustas, kad pedofilas savo kalte pripazista…..
  Nuo 2015.12.15 iki siol (8 menesiai) – niekur JOKIOS informacijos apie sia pedofilijos byla.
  P.S. Gal kas zinot – parasytkit.
  P.S.S. Na o venckines sektos pedodebilams puiki proga pasireiksti – jusu nuzmogejusi venckiene niekad nepadejusi jokiam vaikui, jokiam zmogui, tik savo klanui.
  Va jums pedofilas. Bent pasidomekit ar jis nubaustas. Tai butu jusu pirmas ir vienintelis indelis gelbstint vaikus. Nors vienas.
  Pasidomekit ar tokia “neziniuke” gali dirbti su vaikais ir dar vadovaujanti darba.

  Thumb up 3 Thumb down 2

  • Savaime aisku, nei Statytine, nei jos ruporas Goriene, tokiu reikalu nepasidomes.
   Juk nebus nuotrauku glazuruotiems zurnalams….

   Thumb up 2 Thumb down 1

   • tik venckiniai sektantai be perstojo zviegia, kad lietuvoje pedofilijos nera.
    va tokie issigimeliai venckiniai kaip tu, is rimto dalyko daro tryda. nes juk uzkabintas pedofilas – jusu dvasios brolis.
    bet kuri lietuvos baba padare ir padarys daugiau, kad pedofilai butu isryskinami ir baudziami, nei visa venckine sekta per visus savo egzistavimo laikus.
    tu puikiai tai irodai, venckede

    Thumb up 1 Thumb down 1

 3. Grybauskaitė rankose su agurku. Čia jos naktinis “partneris”, sugulovas?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Ir vel su vaikais pijarinasi. O visi issisiepe iki ausu. Tai pasiimkit, panele, nors 2 vaikus globot, ko tik kitus raginat? Juk jus pinigu turit daugiau nei proto. Kam paliksit savo milijonini turta? Pasireklamuot jus megstat. Bet daugiau nieko. Vaikai gal nepaklausia nesuderinti klausimu, tai nebijot su jais fotkintis, ar ne?

  Thumb up 8 Thumb down 1

 5. KGB prostitutė Grybauskaitė vėl su vaikais reklamuojasi kaip ir kuprotas KGB-istas Lansbergas.
  KPCC propogandos metodai niekuo nesiskitia nuo nacių , tą patį mėgo daryti Leninas , Hitleris .
  Šita KGB tarnavusi prostitutė dangsto labai sunkius nusikaltimus prieš mažamečius vaikus bei dangsto kartu su prokuratūra smurto , pedofilijos , alkoholizmo , narkomanijos ir vagysčių iš parduotuvių faktus Vilniaus m. ,,MINTIES,, vaikų globos namuose .
  Irodymai su audio ir video irašais mano facebook sienoje , apie visus tuos nusikaltimus buvo informuota ir prezidentūra .

  Thumb up 4 Thumb down 1

 6. Jos lygis teleidžia bendrauti su vaikais. Ką darysi – suaugusių žmonių, o ypač intelektualų, šita “tvarj” tikriausiai bijo: geriau su avinais.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 7. Graži akcija bet tai turėtu tapti norma,bet deja tuo pasidžiaugė neduog vaiku ir trumpam o atostogos vasaros gana netrumpos.

  Thumb up 4 Thumb down 2

 8. Sužavėjo vestuvinė avies su velimu nuotrauka.
  Šaunuolė prezidentė. Net avies vestuvėse su vaikais sudalyvavo.
  Beja, o už ko ta avis ištekėjo? Kas tas jos išrinktasis?

  Thumb up 9 Thumb down 1

  • P.s. O juk galėjo ir tą garbanių aviną su raudona peteliške po kaklu, vaikų džiaugsmui, šalia pastatyti ir pademonstruoti, kad ėriukai ne kopūstuose randami.
   Būtų tikra veselija…

   Thumb up 5 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...