Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 24 Ketvirtadienis
 

Prezidentei – aukščiausias Maltos ordino apdovanojimas

2015-10-28 23:24 | Politika | Komentarų (18)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su oficialiu vizitu apsilankė Maltos ordine. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su oficialiu vizitu apsilankė Maltos ordine, kuris tarptautinėje erdvėje turi ypatingą teisinį statusą. Ordinas veikia kaip atskira valstybė, turi savo Konstituciją, kala savo monetas, palaiko diplomatinius santykius su 104 valstybėmis, tarp jų ir Lietuva. Ordiną sudaro riteriai ir Pagalbos tarnyba. Lietuvoje veikia Pagalbos tarnyba, kurią globoja Vokietijos Maltos ordinas.

Daugiau kaip 80 tūkst. savanorių tinklą turintis Maltos ordinas veikia visame pasaulyje, teikdamas pagalbą skurstantiesiems ir ligoniams, pastaruoju metu ypatingą dėmesį skiria pagalbai pabėgėliams.

Susitikime su Maltos ordino Didžiuoju Magistru Kunigaikščiu Matthew Festingu valstybės vadovė aptarė šios organizacijos veiklą Lietuvoje, savanorystės ir pagalbos vieni kitiems projektus, jų svarbą kuriant socialiai atsakingą visuomenę.

Prieš 24 metus Lietuvoje įkurta Maltos ordino pagalbos tarnyba šiuo metu vienija beveik tūkstantį savanorių ir teikia socialinę paramą 28 Lietuvos vietovėse. Dešimtyje Lietuvos miestų veikia maltiečių įsteigti socialiniai vaikų dienos centrai, vykdomi „Maistas ant ratų“ ir „Socialinės priežiūros namų“ projektai, kurie teikia pagalbą vienišiems ir skurde gyvenantiems senoliams. Šiemet jau dešimtą kartą Lietuvoje vyks akcija „Maltiečių sriuba“.

Maltos ordinas prisideda prie kasmet Prezidentės inicijuojamos kalėdinės nevyriausybinių organizacijų mugės Prezidentūroje, kurios metu renkamos lėšos socialiai pažeidžiamiausiems žmonėms.

Už ypatingą Maltos ordino veiklą Lietuvoje, labdarą ir humanitarinių vertybių skatinimą Didžiajam Magistrui Prezidentė įteikė Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine.

Lietuvos Respublikos Prezidentei, aktyviai remiančiai Maltos ordino veiklą, už ypatingus nuopelnus skatinant labdaringą veiklą, savanorystę, humanitarines vertybes ir paramą kenčiantiesiems įteiktas aukščiausias Maltos ordino apdovanojimas „Pro merito Melitensi“ su aukso grandine.

„Daugiau nei dvidešimt metų maltiečių vykdoma labdaringa veikla Lietuvoje išmokė mus savanorystės, parodė, kaip galima padėti šalia esančiajam, ir dalintis tuo, ką turime. Šalyje kasmet daugėja savanorių ir pagalbos vieni kitiems projektų, mažinančių susvetimėjimą ir socialinę atskirtį, padedančių likimo išbandymus patiriantiems žmonėms. Visi galime prisidėti prie geresnio pasaulio kūrimo“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, Maltos ordino veikla yra išskirtinis pavyzdys, kai skatinama savanorystė ir paprastais, bet veiksmingais būdais padedama labiausiai nepasiturintiems ir likimo nuskriaustiems žmonėms. Pasitikėjimą Maltos ordino veikla išreiškė ir Lietuvos žmonės. Skiriant 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio, 2014 metais mūsų šalyje šiai organizacijai buvo pervesta beveik 36 tūkst. eurų.

Komentarai

 

 

 
 1. Nepavydekit vatinukai:
  – Jusu Chuilo nuvaziaves i Krima, galejo dulkint savo Meskiuka kiek galejo.
  Stoja, lioza i s kalena…

  Thumb up 1 Thumb down 4

  • tu pavydi, kad nebegali nei stoja, nei lioža nei na kolieni ? Ai, ai, mažiau gerk bambalinio :)))))))))))))))))))))))

   Thumb up 1 Thumb down 1

 2. Kaži ar verta taip džiūgauti.Kai pasipila įvairiausio plauko apdovanojimų “lietus”tai gali reikšti tik viena – artėja fiasko.

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • Man tai tie visokie ordinai labai jau primena Rusiją :) jų vadai labai mėgo vienas kitam kabinėti ordinus, medalius.

   Thumb up 3 Thumb down 0

 3. Už savanoryste bei labdarą niekas auksinių ordinų nedalina.Tai tik viešumai.Todėl labai paprastas klausimas – už ką?Rimtas klausimas.Yra apie ką pamastyti.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 4. O buvo taip:
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Maltos ordino Didžiuoju Magistru kunigaikščiu Matthew Festingu apsikeitė valstybiniais apdovanojimais.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 5. Kandys lenda?Lietuvos prezidentė gerbiama pasaulyje,
  O čia turbūt vienintelis kandžių portalas kuriame viskas priešingai.
  Matyt gerai yra financuojamas rusijos agentų…

  Thumb up 1 Thumb down 12

 6. Kodėl Lietuvos teismų teisėjai susirietę kvatoja iš valstybės įstatymų?

  Kažkas nepaprastai iškreipta ir nenormalaus yra įvykę Lietuvoje, jei net atsakomybė už nepranešimą apie nusikaltimą yra negaliojanti. Iki tiek išsiplėtė pasityčiojimas iš valstybės ir jos įstatymų, kad net į nusikalstamą veiką galima žiūrėti, kaip į civiliniame procese hipotetiškai nustatytą aplinkybę. Europos valstybėse išskyrus Lietuvą, bet kuris tarnautojas, pilietis, tuo labiau teisėjas nepranešęs prokuratūrai apie galimą nusikaltimą, traktuojamas, kaip asmuo talkinantis, skatinantis kriminalinius nusikaltimus.

  Žiūrint iš civilizuotų valstybių rakurso, valstybės teisėjui nesivadovauti valstybės įstatymų reikalavimais reiškia tą patį, kaip pačiam atlikti nusikalstamą veiką, eliminuoti save iš teisinės visuomenės tarpo ir tapti kriminalinio pasaulio dalimi.

  Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 184 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad teismas gavęs pranešimą apie galimą suklastojimo faktą tai yra apie nusikaltimą, praneša valstybės prokuratūrai. Kitu atveju neištyrus ar byla nenagrinėjama oficialaus dokumento, ar klastotė pagrindu, teismo sprendimas surašomas be pilietinės atsakomybės, toks sprendimas – profesionalus teisėjo ištižėlio pasiseilėjimas.

  Bet… Lietuvos teismai vadovaujasi neadekvačia logika – kuo daugiau nesąmoningų sprendimų, tuo lengviau apgauti visuomenę, kad nepakeliamai užimti visų lygių teismai, tuo daugiau uždirba besidalinantys advokatai, nes piliečių nelaimės, dramos, skurdas, suluošinti gyvenimai, emigracija, sočiai maitina teismus ir jų teisėjus.

  Net ir vaikui žinomą faktą, apie Lietuvos teismų pasaką dėstau dėl to, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė Edita Rutkauskaitė vadovaudamasi Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio galimai suklastotu 2013-09-16 raštu Nr. R3-(4.1.14)-6872, ėmėsi ginti viešąjį interesą ir inicijavo civilinę bylą Nr. 2-286-164/2014, kurios pagrindas ir yra oficialiame valstybės dokumente parašyta nesąmonė, kad Rusnės žiemos polderio pylimo 1700 m. ilgio dalis atlieka polderio apsauginę funkciją ir apsaugo Rusnės miestelį nuo apsėmimo potvynio metu.

  Seimo narys Remigijus Žemaitaitis „Lietuvos ryte“ viešai išgąsdino Lietuvą ir apgavo generalinę prokuratūrą, kad greitai prakiurs Rusnės žiemos polderio vakarinio pylimo 1700 m. ilgio jau minėta atkarpa ir prasiveržęs vanduo užlies Rusne ir jos žmones… o tą atkarpa yra visiškai ne Rusnės žiemos polderio pylimo atkarpa, bet tvenkinių priklausiniai, kurie nieko bendra neturi nei su potvyniais, nei su apsaugine polderio pylimų sistema. Šilutės rajono savivaldybės administracija tuo laiku įgyvendino projektą – „Rusnės žiemos polderio rekonstrukciją“, už kurią Nacionalinė mokėjimo agentūra kompensavo 1,9 milijonus litų (tai kokia projekto kaina?) ir rekonstravo ne polderio bet kitos paskirties neatliekantį jokių apsauginių funkcijų 1700 m. ilgio pylimą, tai yra išplovė milijonines valstybės lėšas.

  Tvarkos ir teisingumo partiečio Seimo nario R. Žemaitaičio apmulkinta Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Šimkienė 2014 m gruodžio 5 d. nutartimi Lietuvai įrodė beprotybę, kad Google žemėlapio paieškoje užrašius „Rusnės tvenkiniai“ – matosi ne tikrasis polderio pylimas, o nesąmonė, kad Maskvos hidrotechnikos instituto projektuotojai, Šilutės melioracijos statybininkai, Nacionalinės žemės tarnybos 2011-10-21 raštas Nr. 17SS-1047, Rusnės žiemos polderio rekonstrukcijos SAZ ribų planas, Rusnės žiemos polderio pylimo identifikuotų ribų planas ir tai atlikę tarnautojai – kvailiai. Tai netiesa.

  Civilizuoto pasaulio istorijoje dar nėra buvę tokios pašlemėkų valdomos valstybės, kaip šiandienė Lietuva, bet… niekas nesitęsia amžinai. Atkūrę valstybingumą ir atsivertę Google žemėlapį matysim įrodymą – įvykdytas nusikaltimas, žinosim, kas įvykdė nusikaltimą prieš valstybę ir jos žmones.

  Alvydas Veberis rašo:

  Taip ir yra. Jie juk milijonieriai. Vagys, kuriuos saugo jų pačių sukurtas įstatymas. Teisingumą pavertė verslu, kad visi turėtų darbo (tyrėjai, advokatai, prokurorai, teisėjai, išsunkdami teisųjį iki panagių, o iš kaltojo kuo daugiau pralobtų, imdami vienokia ar kitokia forma ,,atlygį”). Kalėjimuose tik smulkios ,,žuvelės”. Rykliai patys sau ,,dievai”‘, kol suklumpa ir išsitiesti nebegali. Teisingumas tik parodija. Dėl akių dūmimo išimtinais atvejais viena kita nereikšminga byla išsprendžiama teisingai, kad nebūtų 100 % teisingumo dugnas.

  Thumb up 2 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...