Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 20 Sekmadienis
 

Prezidentė vetavo įstatymo pataisą, sudarančią galimybes trečiųjų šalių piliečiams steigti fiktyvias įmones Lietuvoje

2016-07-13 13:13 | Politika | Komentarų (14)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo įstatymo pataisą. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Užsieniečių teisinės padėties įstatymo 12 straipsnio 1 dalį su siūlymais tobulinti šią įstatymo nuostatą.

“Šis įstatymas atitinka verslo poreikius ir šiuolaikinės globalios ekonomikos sąlygas, atveria naujų galimybių Lietuvoje kurti inovatyvų verslą, palengvina aukštos kvalifikacijos darbuotojų užsieniečių, kurių trūksta šalies verslui, įdarbinimą, nustato palankesnes sąlygas Lietuvoje įsidarbinti investuotojams, įmonių vadovams ir studentams. Tačiau viena įstatymo nuostata atveria kelią fiktyvių įmonių steigimuisi, nelegaliam darbui ir galimai sukuria sąlygas nesąžiningai konkurencijai”, – teigiama Prezidentės spaudos tarnybos išplatintame pranešime spaudai.

Iki šiol leidimą laikinai gyventi Lietuvoje gavę, o po metų pratęsti norintys trečiųjų šalių verslininkai turėjo užtikrinti, kad vykdo realią veiklą, būti įdarbinę ne mažiau kaip tris Lietuvos piliečius ar nuolat Lietuvoje gyvenančius asmenis bei būti sukaupę atitinkamą kapitalo vertę.  Tačiau Seimo priimta įstatymo nuostata panaikino šiuos reikalavimus užsieniečiams, norintiems pratęsti leidimą gyventi Lietuvoje – tai reiškia, kad nuo šiol leidimas gyventi mūsų šalyje tokiems asmenims bus pratęsiamas automatiškai be jokių papildomų sąlygų ar saugiklių.

Valstybės saugumo departamentas įspėja, kad tokia įstatymo nuostata atveria kelią piktnaudžiauti leidimų gyventi Lietuvoje išdavimo tvarka, sukuria sąlygas į mūsų šalį bei Šengeno erdvę lengvai atvykti ir pavojingiems asmenims.

Pasak Prezidentės, ši įstatymo nuostata sudarys galimybes trečiųjų šalių piliečiams steigti fiktyvias įmones vien tam, kad gautų leidimą gyventi Lietuvoje ir judėjimo Šengeno zonoje laisvę.

Lietuva yra tranzitinė valstybė ir prieš keletą metų įvedus saugiklius, apsunkinančius kelius steigti fiktyvias įmones, sprendimų išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje, pirmą kartą kreipiantis dėl jų išdavimo teisėtos veiklos pagrindu, sumažėjo keturis kartus – nuo 4278 iki 888 per metus. Todėl ši įstatymo nuostata leistų trečiųjų šalių piliečiams vėl steigti fiktyvias įmones ir pasinaudojant teisine spraga gauti leidimus gyventi Lietuvoje.

Taip pat įstatymo nuostata iškraipo ir sąžiningą konkurenciją bei sukuria diskriminuojančias sąlygas verslui. Naujai įsisteigti norinčioms trečiųjų šalių piliečių įmonėms bus taikomi reikalavimai, tuo tarpu seniau rinkoje veikiančių savininkams, siekiantiems pratęsti leidimą gyventi Lietuvoje šios įmonės veiklos pagrindu, panaikinami net ir minimalūs kriterijai. Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, kad valstybė turi įpareigojimą užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę.

Todėl Prezidentė siūlo pakeisti šią įstatymo nuostatą taip, kad ji atitiktų valstybės saugumo interesus ir sudarytų sąlygas kurti ekonominę naudą valstybei.

Komentarai

 

 

 
 1. anything about textbooks…. so… I am tempted once again to buy a textbook. This is not as simply as buying a cookbook which are cheap…and cheaper if second hand. Textbooks for what I have seen hold their value pretty well. hmm….. only a matter of time and conviction I found the must have tebkooxt….now!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. welcome to &qt;fobeauuitul british columbia", you will read that on every license plate…when in vancouver, hit up main street for excellent secondhand clothes and book shops – and the jimi hendrix shrine, ha!cheers.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Nu ir…tie kurie supriesino Tauta su V.Landszbegiu sluoja Lietuvele be jokio gailescio:) Tam ir buvo suplanuotas supriesinimas,kad Lietuva galetu samoningai sunaikinti.Su sukiu:Jeigu Lietuva ne Rusu,tai Lietuvos kad nebutu!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. O , kodėl šita KGB prostutė Grybauskaitė nevetavo neteisėtai seimo priimto istatymo , kuris uždraudė skelbti su KGB bendradarbiavusius dar net 75 metus ?
  Bet idomiausia jog LR Seimas priėmė šį įstatymą iškarto po to kai buvo išviešintas dokumentas kuris įrodo jog ji buvo pakliuvusi Leningrade už prostituciją .
  O kur šitos KGB prostitutės taip žadėtas prieš rinkimus 2009 metais liustracijos istatymo pakeitimai ?

  O dabartinė šitos KGB šliundros kova su korupcija , tik blefas , nes ji bando nuslėpti VSD ir prokurų organizuotus nužudymus , bei nusikaltimus prieš vaikus . Jos valdymo metais dvigubai suižulėjo pedofilai nes pasijautė nebaudžiami .
  Sužlugdyti ,,ŪKIO bankas,, ir ,,Snoras,, , ivykdyta garsi afera su SGD dujų terminalo laivu „Independence“ , kad apiplėšti žmones .
  Sužlugdyti ir suklastoti politinių nužudymų , bei finansinių nusikaltimų tyrimai ,,, V. Pociūno , Medininkų , VEKS , D. Kedžio , Pikeliškių , Šviekšnos pedofilų bylos .
  Visi kas susijes su nužudymų ir sunkių nusikaltimų ir pedofilų dangstymu kyla karjeros laiptais ,,,,,, R . Šalašavičiūtė , S. Skvernelis , A. Valantinas ir daugelis kitų .

  Susimastykite LIETUVIAI , ar ilgai mes būsime paklusni avių banda kuriuos valdo nusikaltėliai , inportuoti pederastai , prostitutės , žudikai ir aferistai .

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • Kas cia viska taip nebaudziamai planuoja ir rezysuoja pries Prezidente,pries Tauta ir pries Lietuva ???Gal sakau Prezidente neis pati pries save????

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • This particular blog is obviously cool and inmfroative. I have picked helluva interesting advices out of this blog. I’d love to come back again soon. Thanks a bunch!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ACIU musu salies PREZIDENTEI,kad JI dirba LIETUVAI.AS tai nors galiu dabar be baimes matyti DANGAUS PLATYBESE ZVAIGZDYNUS……

  Thumb up 1 Thumb down 7

 6. Prezidente ar jus zinote kad Sodros darbuotojai-aferistai panaudojo priimtus istatymus atbuline data.Jei istatimas buvo primtas 2003 ,2005 m.Aferistai pritaike juos 1997,1999 .nukentejo labai daug zmoniu .Pasidomekit apie tai galit pasidometi ir mano atveju dabar jis Vilniaus teisme tempia guma aferistai naudodami teisejus-aferistu-padejejus.Normalioj valstybej jie butu teisiami!

  Thumb up 1 Thumb down 0

  • pensijų daug žmonių nukentėjo, bet… pensininkai ir vėl balsuos už tuos pačius.

   Thumb up 2 Thumb down 1

   • O tu žinoma laikai save labai protingu jei kaskart balsuoji ir balsuosi už kitus, bet kalti kažkodėl pensininkai jog nepriklausomai kaip ir už ką balsuoji visuomenė vis vien pralaimi.

    Thumb up 0 Thumb down 2

   • Hallo Stieen,gespfechart werden die Informationen allemal denke ich. Zumindest verhindert man durch das Häkchen, dass diese Informationen von Dritten verwendet werden können. Ob Facebook auf eine Aufforderung per E-Mail reagiert kann ich mir zwar nicht vorstellen. Einen Versuch wär es allerdings mal Wert.Viele GrüßeThomas

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...