Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 21 Penktadienis
 

Prezidentė tiesiogiai D. Trumpui pristatė specifines Lietuvos grėsmes

2017-07-06 14:19 | Politika | Komentarų (37)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja regiono lyderių susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentu Donaldu Trumpu. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja regiono lyderių susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentu Donaldu Trumpu. Pagrindinis susitikimo, į kurį atvyko 12-os Rytų ir Vidurio Europos šalių vadovai, tikslas – JAV Prezidentui išsakyti, su kokiomis grėsmėmis ir iššūkiais susiduria regionas.

Susitikime Prezidentė JAV vadovui tiesiogiai pristatė specifinę regiono saugumo situaciją ir Lietuvos gynybos poreikius.

Pasak šalies vadovės, aktyvus JAV vaidmuo yra kertinis visos Europos saugumui. Susiduriant su Rusijos karine ir nekonvencine grėsme, galingiausios pasaulyje valstybės – JAV – kariai ir iš anksto regione dislokuota technika yra geriausia atgrasymo priemonė. Valstybės vadovės teigimu, Amerikos indėlis būtinas ir užtikrinant regioninę oro gynybą.

Prezidentė pabrėžė, jog šiuo metu susiklosčiusi geopolitinė ir karinė įtampa neslūgsta. Rusija toliau aktyviai militarizuojasi – ženkliai išaugo šios valstybės kariniai pajėgumai Kaliningrade, rengiamasi agresyvaus pobūdžio pratyboms „Zapad 2017“. Nuolatinės kibernetinės atakos, kuriomis siekiama paralyžuoti strateginius NATO valstybių sektorius, tapo neatsiejama Rusijos karinio planavimo dalimi. Vien tik propagandai ir melagingų žinių skleidimui, kuriomis siekiama kurstyti visuomenės įtampą ir nepasitikėjimą NATO, ši šalis kasmet skiria milijardą dolerių.

Lietuvos vadovė taip pat atkreipė JAV ir kitų šalių prezidentų dėmesį, kad „Rosatom“ statoma nesaugi Astravo AE, kurios branduolinė tarša avarijos atveju gali pasiekti 16 Europos sostinių, ir dujotiekis „Nord Stream 2“ gali būti Rusijos naudojami kaip nekonvencinio šantažo įrankiai.

Prezidentės teigimu, Lietuvai ir kitoms regiono valstybėms taip pat itin reikšminga JAV parama užtikrinant Baltijos šalių ir visos Europos energijos šaltinių įvairovę, sėkmingą elektros tinklų sinchronizaciją bei atsikratant energetinės Rusijos įtakos.

Lietuva jau nuo kito mėnesio per Klaipėdos terminalą pradės importuoti suskystintas dujas iš JAV. Pasak šalies vadovės, tai labai svarbus žingsnis įtvirtinant viso regiono energetinę nepriklausomybę.

Aptariant bendradarbiavimą NATO, valstybės vadovė pabrėžė, jog Aljansui būtina atsinaujinti. Pasak Prezidentės, Lietuvai ir kitoms narėms reikalingas dar greitesnis ir efektyvesnis NATO. Būtina reformuoti ir greitinti sprendimų priėmimą, perdislokuoti karines pajėgas ir jų valdymą į rytinį Aljanso flangą, parengti nuolatos atnaujinamus gynybos planus su priskirtais konkrečiais kariniais pajėgumais, rasti sprendimus, kurie užkirstų kelią galimai karinei Baltijos šalių izoliacijai, kibernetinę gynybą įtraukti į 5-ąjį Vašingtono sutarties straipsnį.

Prezidentės teigimu, Lietuva taip pat aktyviai prisideda prie tarptautinės bendruomenės pastangų kovoje su terorizmu. Esame pasirengę padidinti karių skaičių JAV vadovaujamoje anti-ISIS operacijoje, NATO misijoje Afganistane ir JT misijoje Malyje.

Komentarai

 

 

 
 1. Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

  plus.google.com/104930148289526971655/posts

  gražių paveiksliukų galerija:

  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Pažiūrėkit atydžiau- Dalytė turėtų greit pagimdyti įpėdinį(pilvas kaip būgnas)Turim Gabrėliuką,turėsim Daliuką.Tai bus šventė… Į krikštatėvius paimsim Donaldą(jeigu sutiks).Jei ne,paimsim Porošenką(tas tai sutiks).Bet gal jis ir yra kaltininkas,kad Dalytė tokia stora.Tada į krikštatėvius netiks.Dar yra viena versija: Dalytė kaupia dujas Rusijai sunaikinti: atsisukus į vakarus pūstels į rytus ,ir viskas išspręsta.Nebereikės NATO,nebereikės 2 procentų , valdysim visą pasaulį.Gyvensim kaip amerikonai.Kolūkiečiai ir policajai,kaip jums tokia Valstybės konsepcija?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. neseniai Maskvoje vykusio forumo Primakovui pagerbti įrašas,kuriame kalba du diplomatijos gigantai Lavrovas ir Kisindžeris.Jiems nėra lygių.

  Thumb up 13 Thumb down 1

 4. apibendrintos biografijos ​NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, kolaborantė,​ Lietuvos Nepriklausomybės priešininkė, komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Thumb up 12 Thumb down 1

 5. Pas mūsų bobą jau pilvas už papus didesnis. Nesolidu prezidentei.

  Thumb up 15 Thumb down 2

  • O tave ką, ženytis ją kas prievartauja, kad taip išvaizda užkliūvą? O į vidų žiūrėjai?

   P.s. Tarp kitko, o, pavyzdžiui, Donaldas trumpas laižosi į ją žiūrėdamas…

   Thumb up 2 Thumb down 12

 6. Jeigu taip Daliai pasisektų iš Trumpo iškaulyti dar kokį tuziną raketinių bazių dislokuoti Lietuvoje, tai gyventume saugūs, turtingi ir laimingi, kaip pono Die…
  Ne – geriau, – kaip pono Donaldo užantyje.
  Tik paklausykit, kaip gražiai skamba: laisva nepriklausoma Lietuva pono Donaldo užantyje! Fantastika!
  Net su savo valstybe kovojanti Ukraina mums pavydėtų…

  Thumb up 23 Thumb down 3

 7. Tokia prezidentė kaip Grybauskaitė yra didžiausia grėsmė Lietuvai. Jei mano šalis taip skurstų ir vargtų, aš , iš gėdos, ir nosies nekiščiau iš Lietuvos

  Thumb up 26 Thumb down 3

  • kad yra toks daiktas kaip vyriausybė . ( dabar kolchoznykų rankose )

   žinai – nežinai ?

   Thumb up 2 Thumb down 13

   • ar NEŽINAI, kad Lietuvą suvarė į ožio ragą koncerųsocdemų jungtis per 4-tį amžiaus ir jiems kiek metų dirigavo tai Adamsus, tai dalytė. o prie ko čia valstiečiai. Nežinau ar jiems pasiseks JĄ atgaivinti, per daug anie nuvarė, o nuvarytus arklius nušauna, bet viltis ,kad atsigausim, tik su šita valdžia (išskyrus Garliavos vaiko plano grobimo” didvyrį -tą jis sugeba, nepaneigsi) – RUSENA, jei aišku visokie mateliai parsidavėliai va tokiem kaip tu nesuraizgys smegenėlių, galvok pats….

    Thumb up 12 Thumb down 1

   • ar NEŽINAI, kad Lietuvą suvarė į ožio ragą koncerųsocdemų jungtis per 4-tį amžiaus ir jiems kiek metų dirigavo tai Adamsus, tai dalytė. o prie ko čia valstiečiai. Nežinau ar jiems pasiseks JĄ atgaivinti, per daug anie nuvarė, o nuvarytus arklius nušauna, bet viltis ,kad atsigausim, tik su šita valdžia (išskyrus Garliavos vaiko plano grobimo” didvyrį -tą jis sugeba, nepaneigsi) – RUSENA, jei aišku visokie mateliai parsidavėliai va tokiem kaip tu nesuraizgys smegenėlių, galvok pats….

    Thumb up 10 Thumb down 1

 8. Tiesiogiai pristatė…tas kvailas ”tiesiogiai”,tik įrodymas,kad Donis ir vėl nepanoro kalbėtis su lietuvių tautos koloborante.

  Thumb up 20 Thumb down 3

  • slengas “Donis” tik įrodo, kad pienas ant lūpų nenudžiūvo, o jau eini kariauti, pradžioje kartu su KaKa.

   Thumb up 2 Thumb down 9

 9. Dalia pasiskundė Donaldui, kad Vladimiras ją siaubingai puola. 50000 atakų per metus! Ir visos sėkmingai atmuštos. Kita jau nuo tokio puolimo būtų seniai išprotėjusi. O Daliai, kad nors kas. O jei dar Donaldas kokį šimtą kitą tankų su haubicomis mestelėtu, ne, geriau kokį desėtką kitą balistinių su atominėmis galvutėmis… visai įdomu ir linksma būtų gyventi.

  Thumb up 21 Thumb down 2

  • kabinėtis prie kablelio.

   Gyvenom : Tėvai gim. 1923……. vaikai iki dabar.

   ŽINOM, MATĖM

   AČIŪ to kas buvo. O tu ilgiesi. Tikiesi gal kad į istriebitielius priims ir postą gausi kaip girkinas?

   Nebijai skristi kaip GYVIS -nežmogus ?

   Kas tau YRA ? tau duoda rublį prisidurti prie pencijos ?

   NEIMK !

   Thumb up 3 Thumb down 15

 10. Tai, ką pasakė Grybauskaitė, tai galima buvo numanyti. Ji tą patį kartos iki kadencijos pabaigos, bei kiek jai tauta leis. O ką į tai pasakė jai Trumpas?

  Thumb up 25 Thumb down 2 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...