Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Prezidentė siūlo stiprinti teismų veiklos kontrolę

2010-10-07 15:04 | Naujienos | Komentarų (24)

'Norint sugrąžinti žmonių pasitikėjimą teismais, būtina sudaryti galimybes ir pačiai visuomenei dalyvauti teismų veikloje', - teigia šalies vadovė D.Grybauskaitė (president.lt nuotr.)

Prezidentės iniciatyva parengtos ir Seime registruojamos Teismų įstatymo pataisos, kuriomis siūloma peržiūrėti teismų vadovų įgaliojimus teismų administravimo srityje ir numatyti galimybę teismų veiklos tyrimuose (pavyzdžiui, analizuojant bylų skirstymo teisėjams objektyvumą, tiriant bylų vilkinimo atvejus ar teisėjų elgesio su proceso dalyviais kultūrą ir pan.) dalyvauti ne tik teisėjams, bet ir kitiems specialistams, mokslininkams, taip pat visuomenės atstovams. Platesnius įgaliojimus teismų administravimo srityje siūloma suteikti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

„Bylų vilkinimas, netinkamas ar aplaidus teisėjų darbas ir elgesys yra tos priežastys, dėl ko žmonės nepasitiki teismais ir teisingumu, todėl teismų veiklos kontrolė negali būti formali. Šiuo metu teismuose veikianti teismų administracinės veiklos kontrolės sistema yra sustabarėjusi ir neefektyvi, todėl ją būtina keisti ir sustiprinti. Norint sugrąžinti žmonių pasitikėjimą teismais, būtina sudaryti galimybes ir pačiai visuomenei dalyvauti teismų veikloje", – teigia šalies vadovė.

Pataisomis taip pat siūloma peržiūrėti teismų vadovų pavadavimo tvarką. Šiuo metu laikinus žemesnių teismų vadovus skiria aukštesnių teismų vadovai. Prezidentės teigimu, tokia praktika, kai žemesnio teismo vadovo skyrimas priklauso nuo aukštesnio teismo vadovo valios yra ydinga ir kelia abejonių dėl atitikties Konstitucijai. Šalies vadovė siūlo Teismų įstatyme įtvirtinti aiškias teismų vadovų pavadavimo taisykles, kuriose numatyta, kad pirmininko pareigas laikinai eina didesnį darbo stažą tame teisme turintis pavaduotojas, skyriaus pirmininkas ar kitas didesnį darbo stažą tame teisme turintis teisėjas, jei teisme nėra pavaduotojų ar skyrių pirmininkų.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

2010-10-07

Komentarai

 

 

 
 1. Outstanding post but I was wanting to know if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Bless you!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Be prisiekusiųjų (tarėjų)institucijos nieko nebus. Pūtimas prieš vėją. Primena anų laikų "troiką".

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Nežinau kam adresuoti atsakymą į kvailą komentarą,kuris skamba taip<www to Vytautas Bacevičius – 2010 1 – 2010 10 08 12:14
  Nesnekek nesamoniu. "Prezidente" zino gerai apie teismu pertvarkyma, nebereikalo stumia valantina i apyg. teisejus. Tas ren padarys tokia tvarka, kokia jiem virsuje reikalinga, nes galbut arteja laikas, kai reiks stoti pries teisma virsunem, o cia savas, kurio nutarimai galutiniai ir neskundziami.>Po Dalios Polikarpovnos nuotrauka -toks tekstas:"Norint sugrąžinti žmonių pasitikėjimą teismais, būtina sudaryti galimybes ir pačiai visuomenei dalyvauti teismų veikloje", – teigia šalies vadovė D.Grybauskaitė (president.lt nuotr.) Ar Polikarpovna suvokia,kad čekistiniais teismais Lietuvoje niekas nepasitikėjo ir nepasitiki.Jeigu J.E.Prezidentė ir toliau dėstys tokias "auksines" mintis,tai reikės jai pačiai išreikšti nepasitikėjimą.Amen.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Nesnekek nesamoniu. "Prezidente" zino gerai apie teismu pertvarkyma, nebereikalo stumia valantina i apyg. teisejus. Tas ren padarys tokia tvarka, kokia jiem virsuje reikalinga, nes galbut arteja laikas, kai reiks stoti pries teisma virsunem, o cia savas, kurio nutarimai galutiniai ir neskundziami.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. nieko jie nesuklydo, tik siandien jau IP prijungtas prie uzsienio serverio…..bet vakar buvo Vilniaus apskritis, galvoji veltui buvo nulauzti…..Aurelijus irgi taip pat prisijunges

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. .eu gal klysta? Aš "trasuoju" IP 192.219.60.17 ir man rodo Vankuverį Kanadoje. O jie tvirtina, kad tai seimo IP. Seimas į išorę turėtų išeiti per routerį ir rodytų routerio IP.
  O vidinį IP ir aš galiu pasidaryti tokį.
  my ip IP Tracing and IP Tracking (192.219.60.17)
  With our IP locator you can track IP addresses, hosts and websites. We probably use the most accurate IP address location database to determine any IP address location. Moreover you will find out the ISP, the Netspeed and more info after the tracing.

  Examples: 213.86.83.116 (IP address) or google.com (Website)
  Tracing 192.219.60.17. please wait
  192.219.60.17 IP address location & more:
  IP address [?]: 192.219.60.17 [Whois] [Reverse IP]
  IP country code: CA
  IP address country: ip address flag Canada
  IP address state: British Columbia
  IP address city: Vancouver
  IP postcode: v6b5k3
  IP address latitude: 49.2500
  IP address longitude: -123.1333
  ISP of this IP [?]: BCnet
  Organization: BCnet
  Local time in Canada: 2010-10-07 23:15

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Iš J.E.Prezidentės Dalios Polikarpovnos Grybauskaitės pasisakymo matosi,kad ji visiškai nesigaudo teismo darbe,kaip ji gali reformuoti teisėsaugą,jeigu nežino kaip ji veikia.Dabar yprasta,kas teismui priovalo vadovauti senas patįręs teisininkas-praktiškai tai sovietinių laikų čekistas,arba čekistų mokinys.Pagal Prezidentės logiką vištų fermai turėtų vadovauti višta ar bent gaidys,suprantama,kad tai nelogiška.Esu dirbęs statybose ir gamyklose,joms vadavauja žmonės žinantys vadybos principus,žinantys ekonomiką.Prezidentė ,kaip maža mergaitė klauso pasakėlių,o kaip paskirstyti bylas teisėjams??Reikia pasižiūrėti,kaip tai daroma civilixzuotuose kraštuose.Čia gali praversti kompiuterinės programos.
  Pagal Lietuvos Konstituciją Teisėjų taryba nenumatyta,tačiau ji valdo teismus.Kaip tai yra? Iš literatūros žinoma,kad teisėjų tarybos Vakarų valstybėse yra.Čia iškyla klausimas,kokiu pagrindu jos ten veikia,kokie jų įgaliojimai?!Bandžiau susirasti į lietuvių kalbą verstos literatūros,deja jos nėra.Sovietiniai čekistai-tik vienas kitas moka vieną ar dvi užsienio kalbas,o daugumai užsienio kalba -rusų,ar lenkų kalbos,o anglų,prancūzų ar vokiečių kalbų jie nemoka,nors anketose rašo,kad moka.Geriausiu atveju tik moka skaityti ir versti su žodyno pagalba. nemoka,jie tik anketose rašo.Sovietiniai teisininkai,vaizduojantys rimtus teisininkus daugumoj pusraščiai ČK ir KPSS sūnūs ar dukros.Kaip tuos V.GREIČIAUS, L.GARNELIENĖS,ar A.PAULAUSKO klanus reformuoti būtina rimta diskusija.Reikia,kad joje dalyvautų Vakarų šalyse baigusieji teisės mokslus,nes Lietuvos čekistų paruošti "teisininkais" jaunieji čekistukai geriausiu atveju yra provincialai,norintys pasauliui pademonstruoti savo "genialumą".Per 20 tariamos nepriklausomybės metų pamatėme savo bėdas,pradėkime šnekėti,kaip jas ištaisyti,nes čekistinis mandrumas,o ir landsberginis visų reikalų "žinojimas" gali privesti prie nemalonių dalykų,kurių protingi žmonės privalo išvengti.Supraskime,kad Lietuvą atkūrėme ne dėl V.Landsbergio,V.Adamkaus,D.Grybauskaitės, Kubiliaus globojamo blatno milicninko Navicko,ir ne dėl Kauno Daktaro berniukų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kad aš dar spėjau paskaityti "ekspertai EU" bet parodyti kitiems nespėjau. "ekspertai eu" neveikia. Idomu kodėl?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. kad snekasi pati su savimi, ir siulo pati sau. O tiems, kuriems siulo,yra ir bus dzin.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Tuscia sneka. Anot Valinsko, sita boba nieko nepadare ir nepadarys, kad iskrypeliu klanas butu isaiskintas. Ji tik gali trukdyti tirti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Kaip supratau iš Garnelienės pasisakymo laidoje "Kodėl", Valantiną teisėju norėjo matyti prezidentūra

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. na ir kas,kad tu sutinki?o kas ta darba atliks,ar pagalvoji?juk tuscios kalbos tik

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. per asaras,kaip viskas tuscia ir nyku,kalbos tik del kalbu,menami darbai tik del musu runkeliu,zodziu bobutes pasakos sekamos toliau…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Norint sustiprinti pasitikėjimą teismais nereikia susikompromitavusio prokuroro skirti teisėju.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. kyla didelis klausimas, ar zmones labiau pasitikes teismais, kai galimai prasizenge pareigunai idarbinami dar aukstesnese pareigose su gerb.prezidentes pagalba.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. paskaitykyt eksper-tai.eu kokius komentarus rašo iš seimo,įtariau ,kad iš valdiškų institucijų,o dabar iš seimo

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...