Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 15 Trečiadienis
 

Prezidentė siūlo, kaip trumpinti eiles gydymo įstaigose

2015-09-21 13:25 | Politika | Komentarų (34)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas, kurios padės sumažinti eiles gydymo įstaigose ir padidins jų veiklos skaidrumą. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas, kurios padės sumažinti eiles gydymo įstaigose ir padidins jų veiklos skaidrumą.

Įstatymo projekte siūlomi maksimalūs terminai, per kuriuos žmogui turi būti suteikta gydymo paslauga, ir numatoma aiški atsakomybė, jeigu terminų bus nesilaikoma. Taip pat įvedama gydymo įstaigų veiklos vertinimo sistema ir reitingavimas.

„Nepateisinama, kad žmonės mėnesių mėnesius laukia vizitų pas specialistus ir gyvybiškai svarbių modernių tyrimų. Tokia praktika turi baigtis. Kiekvienas žmogus pagalbos turi sulaukti laiku ir nebūti verčiamas už ją mokėti iš savo kišenės“, – sakė Prezidentė.

Dėl ilgų eilių pas gydytojus Prezidentūrai skundžiasi gyventojai, esamą tvarką kritikuoja pacientų organizacijos. Šią problemą įvardija ir Ekonominės bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, kurios narystės siekia Lietuva.

Prezidentės siūlomos pataisos numato, kad šeimos gydytojo konsultacija turi būti suteikta ne vėliau kaip per 7 dienas, gydytojo specialisto – per 30 dienų, brangūs tyrimai turi būti atlikti taip pat ne vėliau kaip per mėnesį, o planinė operacija – per 60 dienų. Gydymo įstaigos, pažeidusios šiuos maksimalius terminus, už laiku nesuteiktas paslaugas negaus apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Ši tvarka būtų taikoma ir valstybinėms, ir privačioms gydymo įstaigoms, gaunančioms apmokėjimą iš PSDF.

Prezidentė taip pat siūlo didinti valstybinių gydymo įstaigų motyvaciją ir įvesti jų veiklos vertinimo sistemą pagal 15 svarbiausių kriterijų. Už nuolatinę stebėseną būtų atsakinga Sveikatos apsaugos ministerija. Geriau už šalies vidurkį veikiančios įstaigos gautų papildomą apmokėjimą, o vidurkio nesiekiančios įstaigos būtų priverstos gerinti savo veiklą, to nepadarius būtų taikomos sankcijos – nuo vadovų atsakomybės iki įstaigos reorganizavimo.

Valstybinių gydymo įstaigų veiklos rodikliai turėtų būti vieši. Pagal juos vyktų šių įstaigų reitingavimas, kuris taikomas taip pat ne vienoje Europos šalyje. Dėl to jos būtų suinteresuotos teikti paslaugas greitai ir kokybiškai, nes reitinguojant būtų atsižvelgiama ir į pacientų nuomonę.

Sveikatos apsauga išlieka viena labiausiai korumpuotų sričių. Valstybė už gydymo paslaugas kasmet sumoka apie 1 mlrd. eurų, todėl šios lėšos turi būti naudojamos kuo efektyviau ir skaidriau.

Komentarai

 

 

 
 1. Patarčiau Grybauskaitei nors po dvi dienas padirbti su BPG, ginekologaiskardiologais ir co, o po to reikšti savo pasiūlymus.Pati dar jaunystėje irgi pas gydytojus eidavo ne eilės tvarka. O dabar visokie seimūnai ir co t.p. be eilių vaikšto ir dar laukia, kad gydytojai jiems lankstytųsi…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Į stasys 2015-09-22 – 09:40 komentarą:

  Apie kokį nemokamą medicininį aptarnavimą čia pliurpi? Žmonės visą darbingą gyvenimą nuo savo gaunamų atlyginimų moka mokesčius tam, kad juos saugotų, gintų, mokytų ir, susirgus, gydytų. Tiek, kiek per visą gyvenimą sumokame už gydymą, niekada net neišnaudojame. O tu sakai – nemokamas. Atsikvošėk! Nemokamas būna tik sūris spąstuose…

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • kažkas moka kažkas nemoka, o dar kažkam patogiau čia sugrįžti iš UK ir pasigydyti su tokia pat mintimi juk jis visa dora gyvenimo kažką kažkada mokėjo, o dabar reiktu ta ‘skola’ susigrąžinti su procentais . Mieloji baba kol tokios paikos bobelės ir toliau spekuliuos savos filosofijos petnešomis ( patempti – pritraukti) ta valstybė visam laikui liks tokia pat kokia matome šiandiena ..Nėra tokio dalyko kaip kažkada visa gyvenimą mokėjo ..bolševikinės utopijos tinka tik tai santvarkai ir jokiai kitai ….taip kaip gyventi tenka mums šiandiena ir ateities nesuplanuosi .

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. reikia mažinti daktarų apetitus.Jei žmogus neturi iš ko mokėti ,tai prie tavęs net nesiteikia prieiti.Reikiant skubios pagalbos priėmimuose lauki valandas,pakol nesusimoki,kad suteiktų pagalbą,o be pinigų stacionaruose vietos nebūna,o kai pakiši stebuklingai atsiranda.

  Thumb up 3 Thumb down 1

 4. Pas šeimos gydytoją konsultacijai reikia laukti net savaite? Fantastika, netikėtina. Prieš 20 metų aš dar nueidavau pas savo apylinkės gydytoją ir tą pačią dieną priimdavo. Šitų naujų terminų net nežinojau. Na, bet tikiuosi, kad numirsiu be gydytojų pagalbos, tad ir eilių laukti nebereikės.

  Thumb up 15 Thumb down 0

 5. Tokie pasiulymai – nesuvokiancio situacijos asmens minciu (pageidavimu) kratinys. Ar zinote, kad UK planines operacijos apie 20 % ligoniu laukia daugiau kaip 12 menesiu ? Ar galima butu padaryti sias eiles trumpesnes ? Galima, bet tai kainuos papildomai tiek ir tiek milijonu euru. Ar zinote, kad Svedijoje nuvykus i ligonines priemima ( tai reiskia, kad atvejis skubus) gali tekti laukti gydytojo iki 20 valandu. Ir tai yra norma. Jeigu tektu laukti virs 20 valandu, tai jau butu neeilinis atvejis, kuris butu specialiai tiriamas, nagrinejamas, siekiant nustatyti kas ir kur padare klaidas. Ar zinote, kad USA Harvardo Universiteto ligonineje planines gydytojo konsultacijos gali tekti laukti 3-4 menesius, nepaisant to, kad uz ta konsultacija sumokesite 400-500 USD. o Harvardo universitetas medicinos srityje yra 1-2 pasaulio mastu.

  Thumb up 5 Thumb down 10

  • Ar žinai kad mėnulyje makakas priima be eilės,ar žinai kad marse vaikšcioja su pampersais,tad nereikia cia pusti migla ir užsiimti demagogija,ar žinai kad ankciau susirges visada papuldavai pas gydyjoja be problemu,ar žinai kad kai lietuvoje buvo žymiai daugiau gyventoju ir gydymo istaigos turėjo maziau lėsu tai netrugdė ligoniams patekti pas gydytojus,ar žinai kad pas gydytoja pagal talona pateksi po tik po mėnesio o už papildoma užmokesti ta pacia diena,ar žinai kad talonu nėra bet gydytojas iš nuobodulio baigia užmigti,o ar žinai kad abrikoj net medicinos nėra,o ar zinai kad kylant civilijacijos raidai blogėti pragyvenimo kokybė negali.

   Thumb up 12 Thumb down 1

   • Žmogus linkęs kurti kitiems paradoksus jų gyvenimuose, bet labai nemėgsta kai tuos pačius paradoksus pritaiko jam pačiam ..Nemoka medicina viena iš tokiu ..ir čia jokios Prezidentūros inicijuotos pataisos tvarkos neatneš, kai problema tuščiavidurės žmoniu galvos .

    Thumb up 1 Thumb down 9

    • Primenu kiekvienas dirbantysis moka kas mėnesį PSD !!!
     Sveikatos priežiūra Lietuvoje finansuojama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

     Thumb up 5 Thumb down 0

     • atsimoku tuo pačiu : glūšiau ar bent žinai kiek valstybė išleidžia tai sričiai ir kiek surenka to PSD ..?? mielai paskolinčiau tau savo berete kad nors kiek proto įgautumei ..

      Thumb up 0 Thumb down 6

     • Ačiū, bet tavo prikakotos beretės man per prievartą neįkištum :)
      Jei turi už ką mokėti, mokėk, bet kiti gaudami minimumus ir pensijas 100-200 eurų TOKIŲ GALIMYBIŲ NETURI !
      Socialinė atskirtis ir žinai kas tai ? Gerai tau svaigti, kai makšna prikimšta doliarų. Nors neerzintum dorų žmonių, ką pastoviai čia darai. Vienetai tokių kaip tu turtuolių, kurie galėtų užsimokėti už gydymą, vienetai, kas tau dar neaišku ?
      Pinigų ginkluotei yra, imigrantams yra, o saviems gydymui jau nėra ?Užsičiaupk nelaiminga berete :)

      Thumb up 5 Thumb down 0

     • tai asilo beretei > visi sąžiningi žmonės dirba ,..ir apie prikimštus dolerius ‘marškoje’ čia netauzija. Antra jei nori geros paslaugos atitinkamai turi už ja ir susimokėti. Papildysiu savo prieš tai komentarą … jei negerbi svetimo darbo ,.kaip gali reikalauti sau pagarbos iš kitu ..? o didėjanti socialinė atskirtis ne visraktis visoms problemoms .. tai greičiau rezultatas to kiek smarkiai yra susiskaldžiusi visuomenė savo viduje.

      Thumb up 0 Thumb down 2

     • Kažin kur tamsta stasy dirbi, kokioje srityje, jei taip agituoji už mokamą mediciną ?
      Galiu tau pasakyti vieną, jog už pinigus gali nusipirkti gydytojo paslaugas, bet ne sveikatą, už pinigus gali nusipirkti kraujo, bet ne gyvybę.
      2 klausimas : Ir kas gi tavo supratimu taip suskaldė tą visuomenę ?Ar kartais ne socialinė atskirtis ?

      p.s. Įtariu, jog pats nedirbi, nes pastoviai nuo ryto iki gilaus vakaro “sėdi” komentaruose.

      Thumb up 3 Thumb down 0

     • Socialinė atskirtis nėra kažkoks naujas ir nežinomas veiksnys visuomenėje ..atitinkamai ir jos dydis neturėtų ka nors stebinti ..gal nebent tuos kuriems įprasta svetimus skaičiuoti, o jei jau prakalbote apie tikra žmogiškos vertės turtą ..kam ja teplioti visokiomis savomis prielaidomis, kur dirbi , kiek uždirbi , ko gali ir ko negali ? Sena liaudies išmintis jau seniai atsakė į klausimą kas tai yra nemokama paslauga ..ir tai ką šiandiena matome sveikatos paslaugų srityje, tik parodija to ką norėtume turėti bet negali dėl per brangios kainos ..Nemokama medicina pati brangiausia paslauga kokia begali pasiūlyti valstybė ir tai yra faktas..Kodėl ??sumaniam žmogui to aiškinti nereiktu. Ir išeitis čia gali būti tik viena ..padaryti ja mokama .

      Thumb up 0 Thumb down 5

   • Dirbau medicinoje ( med.sesuo ) rusų laikais. Man iš vis nesuprantama kodėl kai Lietuvoje gyveno 3,7 milijono, eilių pas gydytojus nebūdavo.
    Priimdavo tą pačią dieną, tą pačią dieną ir tyrimus ekstra atlikdavo (esant poreikiui) ir EKG. Sudėtingesnius tyrimus atlikdavo per savaitę (maksimum ).
    Dabar kai neliko žmonių, eilės laukti tenka 2 mėnesius, vien talono pas šeimos gydytoją savaitę ir tik po to gali registruotis pas konsultantą-specialistą.
    Kas per rebusas, kurio išspręsti negaliu.

    Thumb up 11 Thumb down 0

 6. NETAIKYTI LIETUVOS PILIEČIAMS JOKIU MOKESČIU, KURIOS PRIVALO MOKĖTI
  LANKYDAMI PRIVAČIAS GYDIMO ĮSTAIGAS
  JEI VALDIŠKA MEDICINA NEMOKAMA , TAI PRIVATI PRIVALO BŪTI NEAPMOKESTINTA JOKEIS MOKESČIAIS VALDŽEI
  VAISTAMS IR MAISTUI NETAIKYTI JOKIU MOKESČIU

  Thumb up 9 Thumb down 1

  • Tave da žemė nešioja?visiškas nukvakes rašytojas!
   Eitum geriau jau į antrą klasė pasimokinti

   Thumb up 0 Thumb down 2

   • tai tave berete durna kaip zeme nesioja,berastis esi dar kitus varineji mokytis,debilas ble patarineja ka reik daryti protingam,na ka tu cia zmogau daugiau ir bepasakysi,avinu krastas

    Thumb up 2 Thumb down 0

  • Toks klausimas iš vis neturėtų kilti. Bus. Ir dar kaip bus. Po sirų antplūdžio iš vis daktaro nebepasieksime.
   Pamąstykime:
   Sakykim eilinė musulmono siro šeima susideda iš vyro, jo keturių žmonų ir kokio bendro, minimum, dešimt vaikų. Viso 15 žmonių.
   Tai šeimos pajamos 15x 600€=9000€/mėn. Plius – komunalinis bustas ir nemokamos komunalinės paslaugos. Gyvenk ir žvenk.
   Reikia būti absoliučiu idiotu, kad bandyti dar kokio darbo ieškoti. Jie gi augins tik savo gausias atžalas, mokins juos Korano įstatymų bei rūpinsis jų sveikata ir gerbūviu. Ar tai ne darbas? O iš tokios gausios šeimos, būtinai kas nors sirgs ir reikės daktaro. Ir čia jiems, ko gero, bus be eilės. Kaip gi svečio neužleisi…

   Thumb up 13 Thumb down 0

   • – man belieka tik stebėtis babos matematikos žiniomis. ta pridėjo ta padaugino o galiausiai ėmė ir sulygino su vidutine pensija ..Kol vieni ieško išeičių, kiti kuria pasakas ir paradoksus joms ..

    Thumb up 0 Thumb down 4

    • Tau iki Babos mąstymo ir proto šviesmečiai :)
     Slėpkis po rudeniniais lapais, o dar gali ir užsikasti…niekas tavęs nepasiges ir neieškos branguti.

     Thumb up 3 Thumb down 0

 7. tik per tas 30 dienų dėl širdies žmogus gali ir numirti, su širdimi turėtų būti ekstra terminai

  Thumb up 13 Thumb down 2

  • O kodėl tas su širdimi turėtų būti labiau privilegijuotas prieš tą, kuris be širdies?

   Thumb up 5 Thumb down 5

 8. Reikia dar labiau mažinti poliklyniku,ligoniniu skaičių.Tolinti nuo gyvenamų vietų.Kuo toliau bus,žmogeliai nenueis,nebus jokių eilių.

  Thumb up 15 Thumb down 1

 9. Seniai reikėjo.
  Tik nesutinku su 30 dienų. Jeigu žmogui reikia echoskopiją ar širdies kardiogramą pasidaryti ŠIANDIEN, tai po 30 dienų jam jau gali būti PER VĖLU.
  Be to, pats esu liudininkas, kai man reikėjo pasidaryti echoskopiją, pasakė, kad tik po dviejų mėnesių, o kai nuėjau pažiūrėti, gydytojas buvo laisvas ir tiesiog gėrė kavą.
  Gal tuos gydytojus reikėtų filmuoti? Kiek jie iš tiesų dirba, o kiek specialiai sudaromos eilės?

  Thumb up 16 Thumb down 0

 10. aga,pakalbesim,pautorosim ir eiles sutrumpes,ka ten sutrumpes,visai neliks eiliu…vaikai smelio dezeje…

  Thumb up 12 Thumb down 0

 11. Ir aš manau, kaip reikia trumpinti eiles gydymosi įstaigose. Patarimas. Pradėti pacientus priiminėti ir eilę skaičiuoti nuo paskutinio. Manau jau vienu eilė sumažėtų.

  Thumb up 8 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...