Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gegužė 31 Sekmadienis
 

Prezidentė: Darbo kodeksas turi užtikrinti socialinį darbuotojų saugumą [Siūlo darbuotojų naudai pataisyti 22 iš 260 DK straipsnių]

2016-07-04 13:22 | Politika | Komentarų (26)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pataisyti Darbo kodeksą. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžina Seimui taisyti prieštaravimus visuomenėje sukėlusias Darbo kodekso nuostatas.

Prezidentės požiūriu, dauguma kodekso nuostatų yra reikalingos ir turi būti kaip galima greičiau įgyvendintos, nes senasis kodeksas stabdo valstybės pažangą.

Tačiau naujajame didelės svarbos ir apimties dokumente liko paminti pažeidžiamiausių žmonių poreikiai.

Iš viso darbuotojo naudai Prezidentė siūlo pataisyti 22 nuostatas iš 260 Darbo kodekso straipsnių, kad balansas tarp darbdavio interesų ir darbuotojų apsaugos būtų atkurtas, išsaugant esmines darbo santykių reformai būtinas nuostatas.

Prezidentė į Darbo kodeksą pirmiausia grąžina konstitucinę nuostatą, kad darbuotojas socialiniu požiūriu yra silpnesnė, mažiau derybinių galių turinti darbo santykių šalis. Kilus ginčui kodekso nuostatos turi būti aiškinamos darbuotojo naudai.

Taip pat siekiama užtikrinti tinkamą apsaugą socialiai pažeidžiamiems žmonėms – neįgaliesiems, vieniems vaikus auginantiems, nepilnamečiams, sulaukusiems pensinio amžiaus, kenksmingomis sąlygomis ar naktimis dirbantiems asmenims.

Socialiai jautriausioms darbuotojų grupėms, kai žmogus atleidžiamas iš darbo be jo kaltės darbdavio iniciatyva, įspėjimo terminas ilginamas iki 3 mėnesių.

Taip pat, atleidžiant darbdavio valia, išeitinė kompensacija didinama nuo 6 iki 8 darbuotojo vidutinių darbo užmokesčių (VDU).

Kai darbo sutartis nutraukiama darbuotojo iniciatyva dėl svarbių priežasčių, siūloma mokėti ne 1, o 2 VDU dydžio išeitinę išmoką.

Tais atvejais, kada darbdavys delsia atsiskaityti su darbuotoju, turi būti numatytas neribotas netesybų dydis, netaikant naujajame kodekse nustatytų 3 darbuotojo VDU „lubų“.

Užtikrinant Konstitucijoje įtvirtintą žmogaus teisę laisvai pasirinkti darbą ir turėti saugias darbo sąlygas, siūloma atsisakyti socialiai nesaugiausių – vadinamųjų nulinių, nenustatytos apimties darbo sutarčių. Jos galioja tik 3 ES šalyse, tebekeldamos daug aštrių diskusijų.

Terminuotos darbo sutartys nuolatiniam darbui gali būti taikomos tik kolektyvinėse sutartyse numatytais atvejais. O viršvalandžiams siūloma nustatyti ne vieno, bet trijų mėnesių apskaitinį laikotarpį.

Į Darbo kodeksą grąžinama sudėtingiausiomis sąlygomis dirbančių darbuotojų apsauga. Kai žmogus dėl kenksmingų ar kitokių sąlygų dirba sutrumpintą darbo laiką, jam turi būti apmokama kaip už visą darbo laiką.

Už nepertraukiamą darbą toje pačioje darbovietėje siūloma suteikti papildomas kasmetines atostogas.

Pasak šalies vadovės, darbo santykių lankstumas nenukentės, jeigu į kodeksą sugrįš daugiau socialinio jautrumo.

Prezidentė atkreipia dėmesį, kad neįsiklausius į žmonių lūkesčius kai kurios priimtos Darbo kodekso nuostatos ignoruoja Trišalėje taryboje pasiektus kompromisus, todėl būtina įgyvendinti socialinių partnerių susitarimus.

Šalies vadovė sprendimą dėl vetuojamų Darbo kodekso nuostatų priėmė po konsultacijų su ekspertais, teisininkais, darbdaviais ir darbuotojų profesinėmis sąjungomis.

Komentarai

 

 

 
 1. Raudonoji KGB moterėlė vėl bando atidaryti kelią konservų šmėklai. Būkit prakeiksmu prakeikti Dėdulės niekšeliai, Jūsų duonos mes priragavau, užspringti nenorim…..

  Thumb up 6 Thumb down 1

 2. Tas Darbo kodekso laiko tempimui grąžinimas Seimui nereikšmingoms pataisoms, tai eilinė surūdijusi politinė prezidentūros vinis į socdemų karstą bei dar vienas rinkiminis laurų vainikas konservatoriams, ir nieko daugiau.
  Tai eilinis prezidentūros bandymas naujojo Darbo kodekso autorinę karūna būtinai užmaukšlinti ant Senelio padovanotos partijos vadovo Anūkėlio galvos, pripiešiant jo partijai be visų kitų „gerų darbų bei dorybių“ Tautai, dar ir šiuos darbo žmonių labui priešrinkiminius nuopelnus.

  P.s. Kas tuo netikite, kreipkitės į Pikasą. Jis jums pateiks visų buvusių, esamų ir būsimų konservatorių partijos gerų darbų Lietuvai tokį sąrašą, kad iki pat rinkimų skaitysite ir dar liks neperskaityta…

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • Jei grąžinama teisė žmonėms dalyvauti profsąjungų veikloje, o profsąjungoms organizuoti streikus, tai jau vien tik šitos pataisos labai reikšmingos. Nes buvo įteisinta visiška baudžiava. Nekalbant jau apie darbuotojo pripažinimą silpnesniąja puse ar tas tuščias sutartis.
   O tą vinį į savo karstą valdantieji patys į rankas prezidentūrai įteikė, tai nėra čia ko virkauti.
   Laurų vainikas konservatoriams neatiteks nes daugiau kaip pusė jų taip pat balsavo už Vyriausybės palaimintą DK, kuriame buvo išmesti visi su profsąjungomis suderinti punktai.
   Beje, Butkevičius siūlo Seimui atmesti Veto, vadinasi galutinai prakišti rinkimus. Ir vėl Grybauskaitė bus kalta?

   Thumb up 3 Thumb down 2

 3. Svarbiausia vetavo. O kad valdantiesiems nuo to blogai, tai patys pasistengė, kad taip būtų. Butkevičius ir šiandien bukai tvirtina “modernus DK, mokslininkų paruošas, bus darbo vietų, bus investicijų, etc.” Tik nepaaiškina iš kur tos vietos atsiras? Sapnuoja apie kažkokias iš dangaus kaip mana pradėsiančias kristi investicijas, bet kukliai nutyli apie specialistų išvadas, kad investicijų Lietuvoje mažai visai ne dėl DK, bet dėl korumpuotos aplinkos. Jei dabar žmonės dirbo už pavalgymą, tai darbdaviams turint tokį DK, iš viso dirbtų už utėles. Žmogelis lenda į užpakalį verslininkams, bet pamiršta jog yra ir kita Lietuva iš kurios nuolatos tyčiojantis galima sukelti valstybėje nestabilumą.
  Pagarba Grybauskaitei už abu vetuotus įstatymus. Ir pati giliausia panieka sysokratams ir kitiems balsavusiems už tą niekšybę.

  Thumb up 3 Thumb down 2

 4. Na ir pridirbo Prezidentė: seimo nariai atšaukiami iš paplūdimių, nes socdemai šauks neeilinę sesiją :)

  Thumb up 9 Thumb down 0

 5. aga “turi”,arba “privalo”,o viskas bus kaip jie panores,o jie tai vergvaldziai kurie dar gudriai vadinami-darbdaviais

  Thumb up 8 Thumb down 1

 6. Butkevičiaus vienamandatėje tai darbdavys oficialiai neformina 5 mėn. pasiskūsti baisu, nes Vilkaviškyje Butkevičiaus vienmandatėje suformuota praktika susidoroti su tais kurie bando vadovautis įstatymais – Butkevičiaus vienmandatėje tokia demokratija – turiu Butkevičiaus stogą ką noriu tą darau?

  Thumb up 4 Thumb down 2

   • tai kad baisu kreiptis į žiniasklaidą – žiniasklaida skelbia žmogų kaltu nesant nustatytai kaltei įstatymo numatyta tvarka ir įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu – taigi LR Konstitucija žurnalistams negalioja – čia irgi demokratija?

    Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Nieko ji del zmoniu nedare ir nedarys.Taip,ji praregejo.Kai pamate,kad laikas pakeisti kaili,veliavas,retorika ir t.t. Nes taip naudingiau ir pelningiau.Taciau sovietines funcionieres veidmainiskumas ir chameleono savybes isliks per visa gyvenima.Lietuviai yra asilai.Gali stumdyti,apgaudineti juos kiek nori.

  Thumb up 15 Thumb down 1

 8. Esame laimingi, jog galime imti pavyzdį iš savo Prezidentės.
  Kiekvienos šalies priešakyje stovi jos atstovas, išrinktas pačios tautos. Šiandieną Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė, vienbalsiai išrinkta antrąjai prezidentavimo kadencijai, yra orus bei įkvėpiantis mūsų, lietuvių tautos, atspindys.
  Didis lietuvių tautos gerb. Vytautas Profesorius Landsbergis, pagarbiai tituluotas ,,tautos sąžine“, yra pasakęs: „Aš didžiuojuosi, kad esu Landsbergis. Tuo pačiu noriu pridurti, kad būti Landsbergiu labai sunku. Tragiškai sunku… Kai neskauda, tai labai graži Lietuva, bet kas ją išgelbės?.. AS – tik as ir mano Statytine“.
  Mūsų Prezidentė yra pasakiusi: „Tikrasis patriotizmas, tikroji lyderystė ir yra nestovėti po medziu. O veikti ir padėti savo šeimai, užkirsti kelią puolantiems rusams, žalojančiam mūsų gyvenimą Putinui“
  Daugelis jaunų Lietuvos žmonių yra pasiryžę siekti aukštumų įvairiose srityse ir dažnai mums reikia labai nedaug norint tapti stipria jėga. Uztenka tureti Seneli gerb. Vytauta Profesoriu Landsbergi.
  Šiandieną mes esame laimingi ir galime didžiuotis turėdami savo šalies Prezidentę – Statytine, kurios plati veikla yra ne tik apdovanojimas valstybei, tačiau ir puikus pavyzdys kiekvienam iš mūsų. Nesunku atspeti, kas si apdovanojima padovanojo Lietuvai.
  Ori Statytines laikysena kitų šalių akivaizdoje yra pavyzdys, parodantis kaip reikia elgtis su puolanciais rusais ir visokeriopai palaikyti jaunima, kuriam Senelis perleido partija ir Statytine.
  Esame laimingi, jog galime imti pavyzdį iš savo Prezidentės.
  ——————————–
  Pisako kalba pasakyta permanentiniame garbinimo mitinge vadovaujame ger. GG ir vykstanciame siame portale.

  Thumb up 8 Thumb down 3

 9. Pagaliau pirmas geras darbas is prezidentes.Gal jau praregejo ir pamate uzguitus darbo zmones, nes uz darba negauna deramo uzmokescio, o dar tas baudziauninko darbo kodeksas… Gana tyciotis “viarslinykai”!

  Thumb up 11 Thumb down 3

   • stebuklas neivyko,nes bus nauji mokesciai ir islaidos policines/karines valstybes kurimui.pensijos nekyla,o pensininkai badauja.emigrantai deja pinigu irgi maziau siuncia…

    Thumb up 5 Thumb down 0

  • Gal jau praregejo ir pamate uzguitus darbo zmones…
   ———————————–
   Ir tu rimtai tiki, kad praregejo?!!!
   Nebukim naivus. Tai tik eilimis priesrinkiminis kovos triukas. Juk Statytine arsiai niekina ir juodina sia valdanciaja daugume ir vyriausybe. Tai ji daro daugiau nei atvirai.
   Todel bet koks kabliukas, kad dar labiau apjuodinti – iprasta konservatoriu taktika. Jei si DK butu prastumusi Anuko nr.1 partija, Statytine net zagsetu is pasitenkinimo ir kaisiotu kaip absoliutaus teisingumo irodyma.
   Pamatysi, po rinkimu valdys jos seimininkai ir tas pats DK praeis uz gryna piniga. Nes naudingas darbdaviams, o ne “uzguitiems darbo zmonems”.
   Luktelk rinkimu.

   Thumb up 9 Thumb down 1

 10. 2015 m. birželio 3 d. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje įvykęs forumas „Mūsų valstybės tikslas“ konstatavo, kad po 25-erių Lietuvos Nepriklausomybės metų valstybės pasiekimus nustelbia nestabdoma ir grėsminga emigracija, savižudybės, nepaliaujamai didėjanti korupcija, dvasinis ir fizinis Tautos nykimas.

  Forumas konstatavo, kad Lietuvos valdžia nenori, nesugeba ir nežino, kaip užtikrinti Tautos ir valstybės išlikimą.

  Forume buvo įkurta „Birželio 3-iosios“ grupė (B3) – bendrų siekių erdvė, veiksmų koordinavimui.

  Pagrindinis B3 principas – prie šios erdvės jungiasi visi pageidaujantys, turintys kažkokių idėjų, tikslų, savo pobūdžiu sutampančių su pirmaisiais B3 gairių vektoriais, ir žinantys kaip tais įgyvendinti arba tie, kurie turi savų idėjų, tačiau neturi pakankamai pajėgų joms įgyvendinti ir ieško bendraminčių.
  *
  B3 erdvė yra atvira kitų politinių partijų bei visuomeninių judėjimų idėjoms ir kviečia jungtis bendriems veiksmams.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 11. Lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra kaip ES vakaruose, o algos ir pensijos yra bemaž keturis kartus mažesnės nei ES vakaruose. Ši klaiki aplinkybė priverčia Tautą išsikraustyti iš namų ir gyventi svetur. Daugiau nei trečdalis lietuviškos bendruomenės žmonių dingo iš Lietuvos ir bijo grįžti.
  Labai blogai
  ***
  Skurdas. Emigracija. Tai yra ir Grybauskaitės laikmečio neliustruotosios cccp komunist/kgb’istinės lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaujos siautėjimo sunkūs padariniai Lietuvai.
  _______________
  Lietuviai, Lietuva – tvirtovė. SĄJŪDIS 2

  Thumb up 3 Thumb down 1

 12. Lietuviškame ES pakraštyje,
  prie MMA dydžio, mokesčiai socialiniam draudimui yra 525 litai (apie 152e).
  **********************
  Vakariniame ES pakraštyje,
  prie keturis kartus didesnio nei lietuviško MMA dydžio, mokesčiai socialiniam draudimui yra 250 litų (apie 72e).
  ***
  2016 metų skaičiai

  Thumb up 4 Thumb down 0

  • Lietuviškame ES pakraštyje,
   prie kiek didesnio nei MMA dydžio, mokesčiai socialiniam draudimui yra 440 litų.
   Vakariniame ES pakraštyje,
   prie keturis kartus didesnio nei lietuviško MMA dydžio, mokesčiai socialiniam draudimui yra 225 litai.
   *
   2015 metų skaičiai

   Thumb up 1 Thumb down 0

 13. Vakariniame ES pakraštyje maisto produktams ir vaikiškiems drabužiams PVM = 0. Valdžia nedaro biznio šitoj vietoj.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje dujoms ir elektros energijai PVM-5 %. Valdžia neskriaudžia šeimų.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje, neapmokestinamasis pajamų dydis 4284 litai/mėn. Tai yra neliečiamybė. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje, atskaitymai socialiniam draudimui yra tik nuo pajamų didesnių nei 3258 litai/mėn. Tai yra neliečiamybė. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  ***

  Nuo rudens, vakariniame ES pakraštyje mažiausia pensija 3179 litai/mėn. Papildomai dar taikomos kompensacijos visų rūšių energijai. Naudojimasis viešuoju transportu – nemokamas. Vaistai nekainuoja. Gydymas nemokamas (ir kyšininkavimo nėra). Neturintiems savos pastogės, nuomą padengia valdžia. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  *****************************
  (2015 metų skaičiai)

  Thumb up 5 Thumb down 1

  • brolyti tau smegenis praplauti,rasai visiskas nesamones da nica durnesni uz save sumastes….nabagas

   Thumb up 1 Thumb down 3 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
STT vadovui – nemalonūs Seimo narių klausimai: nuo ryšių su kadriniu KGB darbuotoju iki į azartinius lošimus įnikusio STT agento (1)
    Šiandien, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnio 1 dalimi, Specialiųjų...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...