Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 5 Sekmadienis
 

Prezidentė: Budinčiu globotoju galime tapti kiekvienas

2018-01-19 15:08 | Politika | Komentarų (10)

Prezidentė apsilankė budinčių globotojų namuose. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Avižieniuose (Vilniaus r.), budinčių globotojų Kristinos ir Nerijaus Svitojų namuose. Šalies vadovė čia susitiko su budinčių globotojų šeimomis iš Vilniaus regiono ir kartu su NVO, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais aptarė, su kokiomis problemomis susiduriama tapus globotojais, kokios pagalbos dar reikėtų, kad tokiai globai ryžtųsi vis daugiau šeimų.

Pasak Prezidentės, kiekvienas vaikas privalo augti šeimoje. Budintys globotojai – geriausias įrodymas, kad žmonės neabejingi kito nelaimei, yra pasirengę atverti namų duris ir savo šiluma bei meile dalintis su nelaimės ištiktais vaikais. Tokių žmonių ryžtas gali pakeisti šią situaciją iš esmės ir tapti puikiu pavyzdžiu kitiems. Tik tada, kai budinčių globėjų turėsime pakankamai, galėsime drąsiai užverti paskutinių globos namų duris. Šalies vadovė pabrėžia, kad tam labai svarbus visos visuomenės įsijungimas, pagalba ir supratimas.

Nuo šių metų įsigaliojo Prezidentės inicijuotos įstatymų pataisos, reglamentuojančios budinčių globotojų ir globos centrų veiklą. Pataisomis užtikrinamas globotojų atlygis, visapusė pagalba iškilus problemoms, galimybė derinti darbą ir globotojo veiklą ir kt.

Budintys globotojai, galintys pasirūpinti vaikais, kol jie bus grąžinti tėvams arba perkelti į nuolatinių globėjų ar įtėvių šeimą, – dar viena globos forma, galinti tapti realia alternatyva globos įstaigoms. Taigi, nuo šiol savivaldybėms sudarytos visos galimybės imtis iniciatyvos ir perorientuoti socialines paslaugas taip, kad vaikai į globos namus  nebebūtų atiduodami ir tokių įstaigų pagaliau būtų atsisakyta.

Dalis savivaldybių iniciatyvos rengti budinčius globotojus ėmėsi nelaukdamos įstatymo įsigaliojimo. Šiuo metu 26 savivaldybėse veikia 116 budinčių globotojų, o reikėtų bent 5 kartus daugiau. Nors vaikų globos įstaigose mažėja, tačiau vien per praėjusius metus ten atsidūrė dar daugiau nei 1000 vaikų.

Pasak Prezidentės, sukurti visi įrankiai, kad globos pertvarka galėtų vykti sparčiai. Kai kurios savivaldybės jau tapo puikiais pavyzdžiais, kad pradėti veikti galima nelaukiant specialių įstatymų, užtenka iniciatyvos ir nevaldiško požiūrio į vaikus. Kitų neveiklumui pateisinti nebelieka argumentų.

Prezidentės iniciatyva padvigubinta parama globai šeimoje, padidinta parama šeimynoms ir ribojamas mažiausių vaikų patekimas į globos įstaigas. Taip pat paspartinti globos ir įvaikinimo procesai teismuose, o kiekviena savivaldybė įpareigota savo teritorijoje užtikrinti globėjų ir įtėvių parengimą. Siekiant užtikrinti dar didesnį vaikų saugumą, pakeistos ir Generalinio prokuroro rekomendacijos, nustatančios privalomus vaiko advokato dalyvavimo baudžiamosiose bylose atvejus.

Šiuo metu jau pertvarkomos 23 vaikų globos įstaigos, beveik 400 vaikų iš didelių įstaigų perkelti į bendruomeninius globos namus.

Komentarai

 

 

 
 1. Siaip ,tai bergzdzia karve keleta metu iseiles,maziems verseliams tampa pavojinga.O cia irgi sunku suprasti.Kokiuo tikslu tie globos namai naikinami.Buvo ir sakalas ikures vaiku namus Pikeliskiuose,ir net pats prezidentu pasivadines.Bet tuomet zmones nebegalejo ziureti i tuntus vaik—–iu seimininkaujanciu tuose namuose,ir uzdare.Tai nejaugi ir visi iki siolei veikia tokiuo Sakalo principu? Esu isitikines,kad yra ir padoriu vaiku namu.pagaliau tiek organizaciju ,kuriems pavesta tikrinti???Bet cia matomai viskas daroma tik del magnolijos reklamos.Tikiu,kad iki vasario 16 pamatysim kiek vaikai ir ju likimai rupi rusiskai paslapciai???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. O kodėl nėra Austėjos ir Sadecko su Skverneliu šalia ?
  Sadeckui net KGB duodavo nurodymus kaip pionierius auklėti patriotiškai ir tvirkinti juos .
  O Austėja nemokamai neduoda auklėjimo ir tvirkinimo patarimų ?
  O Skvernelis galėtų papasakoti apie Stambulo konferenciją ,,, jis gi palaikė iškrypėlius kurie nesupranta kokios lyties jie yra .
  O Skvernelis žinai kas tu ,,, prasisek klyną pasitikrink.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Rūpintis teikia. Bet kaip Prezidentės lygio tik ties tokio lygio problemomis koncetruojas čia savotišai apmaudu už valstybę. Neįsivaizduojama, kad Estijos ar Lenkijos Prezidentai taip reklamuotųs. Nes ten prezidentai kelia tikslus valstybėms, kad kol eina ES parama užvest tų šalių ekonomikas taip. Kad gerintų bedrą Tautos gerovę ir tų našlaičių kuo mažiau būtų. Nes tėvai gerai uždirbdami savo šalyse patys sugeba išlaikyt oriai savo vaikus. Lietuvoj nėr pas ką net pareikalut valdžioje. Kur Seimo lygy strategijos, kad kol eina ES parama gerint bedrą tautos gerovę? Pasiekt nors lygius panašiai, ką Lenkija su Estija pasiekę. Dar šiurpiau. Štai į šias kaip pasekmių pokazukėles orentuojas ir dalis savivaldybių. Kur jų valdžiose negebėdamos vykdyt rimtų savivaldybių vystymo strategijų vietoj to, klanais ar vos ne šeimom susidarbinę į savivaldybių institucijas, paskui tokias vaikučių kaip globos schemeles imtuoja. Kur nereikia daug gabumų. Ir kaip neusgeba rimčiau, užtenka ir to pasirodo Lietuvoj. O juk ir per paskutinius metus buvo galima į sėkmingą vystymą užvest Lietuvos vystymą. Neįmanoma. Nėra palaikymo iš aukščiausių šalies vadovų. Kur net jų kaip ir vieningo sutlekto darbo tautos bendros gerovės labui nesimato. Apart patys kaip diena nuo dienos ištempt ir…Trumpiau kaip Prezidentė valstybei ir nekelia rimtų tikslų kaip priklauso pagal esamą situaciją.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. Tikras rūpestis vaikais ir kaip Estijoj gerint valstybės ekonomiką. Kad gryžinėtų iš emigracijų ir žmonėms gyvenimai gerėtų. Kaip Estijoj jau pasiekė kaip pensijos ir altyginimai žymiai didesni nei Lietuvoj. Reiškia Rstijoj tėvai gyvena geriau ir sugeba patys rūpintis savo vaikais. Nereikia kaip Lietuvoj iš stresų, sunkėjant išgyvenimo sąlygoms Lietuvoj daugėja priverstų emigruot. ar skurst.. Per ką tampa nepajėgūs savo vaikų prižiūrėt. O čia imituot rūpestį nesprendžiant pagrindinių problemų gerint Lietuvoj žmonėms išgyvenimo sąlygas -čia tik paskui pasekmes..Vienok nesimato prezidentės rūpesčio rimtais klausimais. Kaip blogėjančia padėtim teisėsaugoj ir ekonomikoj.. Tokia didėjanti emigracija ir skurdas ir nesiskaitymas su Tauta dar iki tokio didėjančio masto nebuvo. Pas Lietuvos valdžią nesimato sutelkto darbo Tautos bendros gerovės labui. Ir ko Lietuvos valdžioj kaip priešiški rimtam valstybės intereso gynimui? Nėra rimtos meilės savo Tautai. Kurios atžvilgiu tik slopint, griežtint.. link bauginimų energija didinama.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 5. ir pedofilai taps globejais,beje anglijoj buvo toks atvejis,kai vyras prievartavo,o zmona padedavo ir abu orgazme…

  Thumb up 8 Thumb down 0

 6. Kas tą KGB prostitutę prie vaikų prileido ?
  Vaikpisių bendrininkė pati dangstė labai sunkius nusikaltimus prieš vaikus ,
  smurtą , alkoholizmą , narkomaniją , vaikų prostituciją , prekybą vaikais , itraukimą į nusikaltimus , vagystes iš parduotuvių , kontrobandinių cigarečių platinimą vaikų globos namuose …..
  Viskas išviešinta mano facebook sienoje .
  Išviešinau dar apie vieną nėščią 15 metę iš Vilniaus ,,Minties,, vaikų globos namų , kuri jau buvo kolonijoje , o tik sulaukusi 16 jau pagimdė .

  Thumb up 15 Thumb down 1

  • kas per sumanymas?naikina kai kur puikius vaiku globos namus.Zinau,kur vaikai tikrai patenkinti,suziureti..Juos,tuos namus, galejo patikrint,buvo prieziuroj,o globotojai?kas juos sugaudys.”Jama”net po 6-10 vaiku..Tai meile svetimiems vaikams? ar pinigams?Kiemus aptveria auksciausiom tvorom….buna -skundziasi vaiku sunkiais charakteriais,… ir t.t.,ir t.t.Kur juos des?kas zinos?

   Thumb up 12 Thumb down 0

   • Na jei uzaugins mergaites, tai joms teks dirbti pagal seniausia profesija, manau. O berniukai-suteneriais

    Thumb up 11 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...