Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gegužė 29 Penktadienis
 

Prezidentė: Baltarusijoje statoma Astravo atominė jėgainė yra geopolitinis Rusijos projektas, keliantis pavojų visiems Europos žmonėms

2017-03-02 09:16 | Politika | Komentarų (26)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministru Sigmaru Gabrieliu. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministru Sigmaru Gabrieliu. Susitikime aptarta saugumo padėtis regione ir Europoje, Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas ES ir NATO, Astravo atominės elektrinės klausimas, priemonės hibridinėms grėsmėms atremti, ES aktualijos.

Šalies vadovės teigimu,  Lietuva vertina Vokietijos lyderystę ir prisiimtą atsakomybę vadovauti daugiašaliam NATO batalionui mūsų šalyje. Geopolitinių grėsmių akivaizdoje NATO atgrasymo priemonės regione yra gyvybiškai svarbios Lietuvai ir visam Aljansui.

Saugumui užtikrinti, pasak Prezidentės, būtinas ir tinkamas gynybos finansavimas. Nuoseklios Lietuvos investicijos į gynybą demonstruoja tvirtą valią ir pasirengimą ginti savo žmonės ir valstybę.  Planuojama, kad jau kitais metais gynybos finansavimas Lietuvoje sieks per 2 proc. BVP.

Susitikime šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad Baltarusijoje statoma Astravo atominė jėgainė yra geopolitinis Rusijos projektas, keliantis pavojų visiems Europos žmonėms. Siekiant užkirsti kelią nesaugių branduolinių objektų statybai ES kaimynystėje, būtina tvirta ir vieninga visų Europos šalių pozicija.

Susitikime taip pat aptarta, kaip stiprinti Europos šalių atsaką informacinėms ir kibernetinėms grėsmėms. Daugelis Europos valstybių susiduria su stiprėjančia propaganda, informacinės atakos taikiniu tapo ir Lietuvoje dislokuoti Vokietijos kariai. Lietuva ir Vokietija jau sėkmingai bendradarbiauja stiprindamos informacinį saugumą, tačiau vieningos visos ES pastangos būtinos toliau ugdant žmonių atsparumą melui ir propagandai.

Su Normandijos ketverte dalyvaujančiu Vokietijos užsienio reikalų ministru šalies vadovė kalbėjosi ir apie padėtį Ukrainoje. Prezidentė pabrėžė, kad ES turi vykdyti savo pažadus Ukrainos žmonėms dėl bevizio režimo suteikimo ir kuo greičiau ratifikuoti Asociacijos bei laisvosios prekybos sutartis su šia šalimi. Sankcijos Rusijai privalo būti tęsiamos, kol nebus pilnai įgyvendinti Minsko susitarimai.

Komentarai

 

 

 
 1. Prezidentė: Baltarusijoje statoma Astravo atominė jėgainė yra geopolitinis Rusijos projektas, keliantis pavojų visiems Europos žmonėms.

  Kodėl tik Europos? Juk Amerikos – irgi.
  Sklinda gandai, kad A.Lukošenka jau turi atidirbtą technologiją lygiagrečiai el. energijos generavimui ir šilumos gamybai iš atidirbto branduolinio kuro atomines bombas gaminti.
  Negi leisi panaudotam uranui dykai prapulti ir žemėje jį ilgiems metams palaidoti, kai tokia galimybė pagal tiesioginę paskirtį dar panaudoti?

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. ,Štai Ji, mūsų gelbėtoja per sekančius rinkimus, kai idėjiškai žali valstiečiai bus elito bendromis jėgomis nubuksuoti, konservai, kaip visada nesugebės pasiekti lovio, o mes, rinkėjai vėl apsišausime. O iš esmės, tai Petrikas rašo iš esmės, vyras nedurnas, tik neaišku dar, kam atstovauja?…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Sugalvojo paerzinti litovcus, tai pamėtėjo kelis milijardus ne rublių Lukai Mudiščevui, kad tas pastatydintų AE. Tai, žinoma, atsimindamas, kad Visagino AE , vis dar nuodijanti Gudiją, yra vos už kelių km. nuo Gudijos sienos, pasirinko variantą arčiausiai Lietuvos ir Vilniaus. Arčiau jau negalėjo dėl techninių aplinkybių. Akis už akį, dantis už dantį, AE už AE…

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Manau po Astravo AE atidarymo,Vilniuje butu kainos nukris 10 kartu,va kodel Lietuvos ..valdantieji..rekia ne savo balsu-nuo kasko galingo jiems klius-tik idomu kas jis ar jie.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 5. Kada baigsis tos isterijos? Atrodo, kad stato ne atominę jėgainę, o vandenilines bombas

  Thumb up 8 Thumb down 0

 6. Atsakau į OOO klausimą: “O kaip ten mūsų Visaginas?”.
  Kaip žinia, sutartį dėl mūsų atominės uždarymo pasirašė Brazauskas… ir po kurio tai laiko, kai Brazauskas nuvažiavo į Visagino atominę elektrinę, ir kai jis savo akimis pamatė kokį objektą jis pasirašė uždaryti, jis buvo šoke ir apsiverkė kaip mažas vaikas.
  Jūs net savo sapne negalite susapnuoti, kas tai yra per objektas. Tai yra didžiulis kaimas pristatytas įvairių pastatų, kuriose viskas yra padengta ir įrengta iš aukščiausios kokybės vario ir nerūdyjančio plieno….
  Ir kas skaudžiausia, kad visa tai dabar vokėčių firma drasko ir išsiveža į Vokėtiją….
  Taigi, mums nereikia savo pigios elektros mums reikia svetimos, brangios, kur gali įsiterpti įvairaus plauko perpardavinėtojai:).

  Thumb up 10 Thumb down 0

 7. Mielieji reikia gilintis į priežastis problemų kurios kyla susidūrus skirtingiems šalių interesams ..Politiniai rujojantis baubliai, nieko bendro neturi su gamtoje parėdita metu kaitos seka.. .:) Lietuva išsakė savo pozicija jai svarbiais klausimais .Deja Astravo AE jau ne tik geopolitinis Rusijos projektas ..bet ir gresiantis ekologinis , jei nepavyks susitarti .Senas str. bet kelios jame padėstitos mintys tikrai vertos atkreipti dėmesį ….ktu.edu/lt/mechanikos-inzinerijos-ir-dizaino-fakultetas/naujiena/rusijos-ir-baltarusijos-atomines-be-kruonio-ne-vietos

  Thumb up 0 Thumb down 8

 8. Kaip visada-eiliniai neadekvačios ligonės,paranojikės ir karo kurstytojos kliedesiai,
  keliantys tik graudulį…

  Thumb up 13 Thumb down 1

 9. O ektrinės Donbase kur padėtis nestabili, tos elektrinės saugios,vokiečiams nerūpi ?Nereikėjo sugriauti Ignalinos AE ir nebūtų problemos.

  Thumb up 12 Thumb down 0

 10. Jei ta elektrine statytu amerikonai,tai ji butu saugi,jei statytu zydai,tai ji butu super saugi.Jei lietuvoj ka nors didesnio statai,kysiai ir otkatai-socialdemokratam,brazausko klanui.Aferos energetikoi-lansbergio klanas kuruoja.Su Baltarusiais,nenori bendradarbiauti,todel,kad niekas nepasiule kysiu.Kai elektrine prades veikti,tai mes pirksim Baltarusiu elektra per tarpininkus,ir lansbergiu klanas,uzdirps milijonus.Bus kaip su dujom,buvo ,brangiausios europoj,dabar brangiausios,pasaulije,Paparaciam uzdrausta rasyt duju kaina uz 1000 kubu,raso kazkokiais megavatais.

  Thumb up 15 Thumb down 0

 11. O ką šito žydomasono Lansbergo partija ruošėsi statyti pas mus ,,,
  Ar ne tokią pačią branduolinę bombą su nurašytu Chitachi reaktoriumi kuriam buvo išleisti milijonai ?
  O kiek kainavo jo atvežimas į Lietuvą , buvo tiesiami keliai , sustiprinti tiltai .
  Kur dabar tas mūsų Chitachi ,,Astravas,, ir kiek kainuoja to nurašyto riaktoriaus saugojimas ?
  LATVIAI IŠKARTO ATSISAKĖ DALYVAUTI ŠIOJE MILIJARDINĖJE AFEROJE .
  Pinigus ir atkatus pasidalino Kubilius su tavim Lansbergai ir Grybauskaite , ar tik ėdate su auksiniais šaukštai ?

  Kodėl prokuratūra netiria šitos milijardinės aferos , ar ir jiems teko dalis ?

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • Vladai,negi Pats galvoji,kad Kubilius su Sekmoku neturėdami’ ,,batiuškos” sutikimo statyti prie Gudijos sienos AE,būtų išleidę netoli 100mln.eurų.
   Tai ir parodo kuo DEMOKRATAI Kubilius,Grybauskaitė,Sekmokas… skiriasi nuo ,,diktatoriaus”.
   Pirma atsiklausia kaimynų,po to pradeda projektus,statybas.

   Thumb up 5 Thumb down 0

 12. Patys leido statyti, galimai sau gavo, o dabar rėkia, kad nepirksim tos elektros. Gerai jiems rėkt, kai kišenes prisivogę, o mes durniai galėsim brangiai mokėt, bet svarbu ne iš Astravo, matyt tiems vagims irgi kris į kišenę iš tų kitų nuo kiekvienos KWH-dės

  Thumb up 8 Thumb down 0

 13. kas ten su vejiniais malunais kovojo,galvojau,kad pasaka,pasirodo musu durniu laive tai tikrove,na ir kaip netiketi pasakomis!!!

  Thumb up 10 Thumb down 0

 14. Prezidentė: Baltarusijoje statoma Astravo atominė jėgainė yra geopolitinis Rusijos projektas:

  Ant Astravo – skersą dėsim.
  Elektronus jos žymėsim.
  Ir basliais apsiginklavę,
  Mušim juos čia pasigavę.

  Su pincetais ir tinkleliais,
  Prie laidų suklaupę keliais,
  Nepraleisime nei vieno
  Jais užteršti savo kiemo.

  Nepraeis pro mūsų sietą!
  – Girsimės ant viso svieto.
  Ir skambės iš mūsų lūpų,
  – Neužkrėsit „rusų duchu!“

  Nors ir kelnes nusimausme,
  Bet su rusu nedraugausme.
  Skelbsim karą ir pavojų,
  Glausdamies prie jankio kojų.

  Thumb up 20 Thumb down 0

  • GERAS ….

   Tik glausimės ne prie jankių kojų ,,,,
   O prie subinių .

   Thumb up 13 Thumb down 0

 15. Pati diskusijos esmė – absurdas.

  Ką Lietuva galėjo padaryti, kad suvereni Baltarusija nepriimtų savo valstybei naudingo sprendimo – nestatytų jėgainės? Atsibuskit – Jėgainė JAU STOVI ir pastatyta toje vietoje, kurioje ir STOVI.

  Jeigu jėgainės vieta pasirinkta netinkamai, tai iki pradedant statyti Astravo elektrinę ir reikėjo dėti visas galimas ir negalimas pastangas šiai vietai pakeisti, o ne šiandien susėdus diskutuoti beprotybės tema, kas būtų jeigu būtų… kai šaukštai po pietų.

  Baltarusijos vadovas – Lukoševičius išmintingai ir sako: Eksploatuojam kartu. Ar nepuikus pasiūlymas iš susiklosčiusių faktinių aplinkybių, kurių jau jokiomis absurdo diskusijomis jokie pusgalviai nebegali pakeisti.

  Taip, galėtume kartu dalyvauti statant ir eksploatuojant.
  Štai apie ką turėtų kalbėti Lietuvos vadovai su savo kaimynais – apie tarpusavio pagalbą ir bendradarbiavimą,
  o ne kliedėti visokias nesąmones nesuderinamas su sveiku protu.

  Mes, kaip paskutiniai kvailiai visiškai be reikalo sustabdėm savo atominę jėgainę, nors galėjom už tuos pinigus kuriuos skyrėme uždarymui ją sutvarkyti taip, kad būtų 3 kartus saugesnė už pačią saugiausią pasaulio atominę elektrinę.

  Yra tik nuostabu, kodėl šis Astravo klausimas vis keliamas ir keliamas Klano valdomoje žiniasklaidoj?
  Manau, mūsų valdantieji beprasmiškai stūgauja todėl, kad nukreiptų pozityvios visuomenės dėmesį nuo lietuvių tautos tragedijos, nuo valdžios kryptingai vykdomo tautos genocido akto, kito paaiškinimo nėra.

  Susimastykim kodėl: nebaudžiama korupcija, kodėl teismai priima tik atvirkštinius sprendimus, kodėl totalinis nedarbas, kodėl – rusai puola, kodėl baltarusiška jėgainė – blogis, o lietuviška turėjusi iškilti vietoje Ignalinos – gėris?

  Visi iki vieno Lietuvos televizijos piliečiai yra absoliučiai tikintys, kad nugalėti korupciją valstybėje yra neįmanoma, kad valstybėje pasiekti teisingumą yra neįmanoma, kad Lietuvos valstybėje žmogiškai gyventi ir dirbti yra neįmanoma. Netiesa. Tereikia pareikalauti keleto aukštų pareigūnų atsakomybės už nuveiktas veikas ir tereiks keleto dienų daugiausia savaitės, kad valstybė atstatytų prarastą valstybingumą.

  Manau, šiandien pasaulyje nėra didesnio priešo Lietuvai, kaip ją valdantys valstybės vadovai.

  Lietuvos Valstybės Partija

  Thumb up 23 Thumb down 1

 16. KADA ELEKTRINE BEVEIK PASTATYTA MUSU KYRSINTOJEI SEDEJE VALDZIOJE JAU ANTRA KADENCIJA STAIGA PRAREGEJO O KA JUS DARET ANKSCIAU.?KADA KUBILIUS VAZINEJO APLINK ASTRAVA VISI TILEJO.

  Thumb up 16 Thumb down 0

  • Baltarusiją su statybų pradžia.Astravo elektrinė suėdė elito biznį-Hitačiui amen.

   Thumb up 8 Thumb down 0

 17. Kam ta komedija?Moterele viso lietuviu progreso nelaime….kas aisku pirmokui -siai nuotraukoje sutvei =pamoka lysti i subine…

  Thumb up 17 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (1)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
STT vadovui – nemalonūs Seimo narių klausimai: nuo ryšių su kadriniu KGB darbuotoju iki į azartinius lošimus įnikusio STT agento (1)
    Šiandien, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnio 1 dalimi, Specialiųjų...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...