Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 15 Penktadienis
 

Prezidentė: Aukščiausiasis Teismas turi stiprinti pasitikėjimą teisingumu

2015-01-20 19:20 | Teisėsauga | Komentarų (139)

Pasak Prezidentės, žmonių pasitikėjimas teismais priklauso nuo profesionaliai ir efektyviai vykdomo teisingumo. Nuotr. iš prezidente.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Aukščiausiajame Teisme ir su šio teismo teisėjais aptarė svarbiausias teismų sistemos problemas, galimybę paspartinti bylų nagrinėjimo trukmę, užtikrinti principingą teisėjų darbo vertinimą bei didinti pasitikėjimą teismais.

„Aukščiausiasis Teismas yra visos teismų sistemos atspindys, nuo jo sprendimų priklauso ne tik žmonių likimai, bet ir teisinė valstybės raida. Visi šio aukščiausios grandies teismo sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami, jais formuojama šalies teismų praktika. Todėl visuomenei neturi kilti nė menkiausių abejonių dėl teisėjų kompetencijos, darbo kokybės ir sąžiningumo”, – sako Prezidentė.

Žmonių pasitikėjimas teismais priklauso nuo profesionaliai ir efektyviai vykdomo teisingumo. Todėl Prezidentė ypač atkreipė dėmesį į pernelyg ilgą baudžiamųjų bylų nagrinėjimo trukmę Lietuvos teismuose. Tai lemia žmonių nusivylimą visa šalies teisine sistema, pernelyg ilgus suėmimo terminus ir žmogaus teisių pažeidimus. Beveik penktadalyje Lietuvos pralaimėtų bylų Europos Žmogaus Teisių Teisme konstatuoti pažeidimai dėl pernelyg ilgos baudžiamojo proceso trukmės.

Prezidentės teigimu, bylų vilkinimas yra netoleruotinas ir iš teismų turi būti išgyvendintas. Pavyzdžiui, Apeliaciniame teisme, kurio veiklos kontrolę privalo užtikrinti Aukščiausiasis Teismas, viena baudžiamoji byla 2014 metais vidutiniškai buvo nagrinėjama net devynis mėnesius ir šių bylų nagrinėjimo tendencijos tik blogėja.

Dauguma Aukščiausiojo Teismo teisėjų dalyvauja teismų savivaldoje, todėl Prezidentė atkreipė dėmesį ir į principingą teisėjų darbo vertinimą. “Nuo kiekvieno teisėjo reputacijos priklauso žmonių pasitikėjimas teisingumu ir visa teismų sistema, todėl šiurkštūs teisėjų darbo ar etikos pažeidimai negali būti toleruojami”, – pažymėjo Prezidentė.

Aukščiausiojo Teismo teisėjai įeina į Teisėjų tarybos, Teisėjų etikos ir drausmės komisijos, Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos, Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos bei Teisėjų garbės teismo sudėtį.

Prezidentė pabrėžė ir būtinybę teismų sistemai nuolat atsinaujinti. Pernai Aukščiausiajame Teisme iš 35 teisėjų pasikeitė penktadalis, taip pat buvo paskirtas ir naujas teismo pirmininkas.

Komentarai

 

 

 
 1. gerai kad ponia davė Direktyvą Aukščiausiam teismui, kad jis “turi STIPRINTI pasitikėjimą teisingumu”…
  O aš maniau, kad AT turi klausyti TIK ĮSTATYMO ir nieko nestiprinti o BŪTI TEISINGU visiems vienodai….

  Thumb up 10 Thumb down 0

 2. Alvydas Veberis 2015-01-22 10:07 : – “Jei tauta panorės, gaudysit jūs ir peles ”

  “Savo laiku TSRS prezidentas M.Gorbačiovas taikliai pasakė TSRS lyderiams: ,,Jei tauta panorės, jūs ir peles privalėsit gaudyti, nes valgot jų duoną‘‘. Šis posakis tinka ir mūsų valstybės ,,karaliams“ ir ,,karaliukams“.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 3. “Teisės viršenybė – viena iš kertinių vakarietiškos civilizacijos pamato akmenų.”

  O pačiai Lietuvai šis principas negalioja?

  Thumb up 12 Thumb down 0

 4. Skaitai komentarus ir galvoji, pagrinde zmogeliai skundzias suklastotom bylom, sudauzytais zmoniu likimais ir tai vyksta ES, o musu prezidentei ir prezidentes tarnams giliai dzin. Padejo pas save JE kriziuka, kad pakalbejo ir vel viskas bus taip pat. Teiseju baust negalima jie neprilieciami, o tuo labiau Je kumcio smugi zino jau visi. Ir sliauzia visi aplink Daukanto aikste ant keliu. JE, kaip Leninas atejo visiems laikams!

  Thumb up 11 Thumb down 0

 5. gerb kolegos komentatoriai turiu klausimą nepaprastą-ar galiu kažkur iš anksto atiduot savo (šuns balsą) už trečia kadensiją? kad “ir šviesa ir tiesa mūs žingsnius lydėtų”…

  Thumb up 5 Thumb down 2

 6. Kol nebus pašalintas įtakojimas įtaka, t.y. kol teisinė sistema bylas spręs vadovaudamasi politikų bei Prezidentės skambučiais, o ne Konstitucija ir Įstatymais, tol absurdiška kokio tai teisingumo tikėtis. Gražūs žodžiai čia nieko nepakeis.
  Laisvę teisėjams ir prokurorams nuo politinės priespaudos!!!

  Thumb up 16 Thumb down 0

 7. Anonymous

  2015-01-20 – 20:48

  Kaip ponia prezidentė supranta teisingumą, kokiu ji tą teisingumą įsivaizduoja ir kokio teisingumo ji pageidauja iš Aukščiausiojo teismo? Apie tai nieko šitame prezidentūros pranešime nepasakyta. Lyg apmaudu, bet tuo pačiu savaime labai iškalbinga.

  Thumb up 17 Thumb down 0

 8. prezidentūrai

  2015-01-20 – 20:58

  Kodėl Prezidentė nesiima inicijuoti teisėjų ir prokurorų personalinės atsakomybės už neteisingus sprendimus ir suklastotas bylas Įstatymo?

  Thumb up 18 Thumb down 0

 9. klausimas Prezidentei

  2015-01-20 – 19:28

  Teigiate, kad Aukščiausiasis Teismas turi stiprinti pasitikėjimą teisingumu? Visose bylose ar su politikų nubrėžtomis išimtimis, kaip pvz.: Medininkų, Sausio 13 arba pedofilijos bylose? Ko iš esmės reikalaujate iš teisėjų? Galima būtų tikėtis, kad reikalaujate ne kišeninio ar telefoninio, t.y. politiškai korumpuoto, o tikrojo teisingumo?

  Thumb up 14 Thumb down 0

 10. Reikejo pasiziuret Janutienes laidas pirmadieni ir vakar. Viskas pasakyta,. koks pas mus teisingumas.

  Thumb up 15 Thumb down 1

 11. Įdomu, ar teisėjai pasakė prezidentei, kad Ulbinaitė negalėjo būti grąžinta į darbą, kol nuosprendis neįsiteisėjęs?

  Thumb up 17 Thumb down 0

  • matyt kažką ne taip supratote: Prezidentė labai aiškiai lietuviškai pasakė, kad ji klaidų nedaro.

   Thumb up 17 Thumb down 0

  • Gal kaip tik užgarantavo iš anksto, kad prokuratūros apskundimai per teismus nepraeis? Ne todėl ir į pareigas atgražino? Kas gali paneigti?

   Thumb up 5 Thumb down 0

 12. Turėtų leisti Čiulbonaitei platinti informaciją “Slapta” bet kada panorėjus.
  Tai yra MANO nuomonė.

  Thumb up 19 Thumb down 0

 13. Kurie nesilaiko teisingumo?Ar jie pradės teisingai teisti,tik po prezidentės žodžių?

  Thumb up 19 Thumb down 0

 14. Neradau ka pakomentuoti ,..na susitiko Prezidentė su aukščiausio teismo teisėjais ,.aptarė jų problemas ..o gal ir musų problemoms dar rado laiko ,..ir kas ? kur str. vedamoji mintis ? deklaruojamos antraštės ? kaip tos senos na reikia ir kas ?va BABA žino kur kablelį nutrinti ..kur naujai padėti ..kad jie gražus atrodytų ..o jei dar matematikos butų mokiusis žinoti ir kaip suapvalinti į didesne puse ..na panašiai kaip litai vertėsi į eurus ..:) tai vizgi kame to str. mintis .. leisti paubauti ononimusui ? ..

  Thumb up 7 Thumb down 5

 15. Grybauskaite, Grybauskaite, vietoj deklariatyvių raginimų geriau įveskit teisėjų atsakomybę už priimtus sprendimus. Kodėl už žmogaus teisių pažeidimus turi mokėti visi Lietuvos žmonės? Juk sprendimus priima tik teisėjai, tai teisėjai ir turi atsakyt

  Thumb up 27 Thumb down 0

 16. Neinformuojama kaip bus su Ulbinaitės byla.
  Nepasibaigus Teismo procesui,kur viena iš įtariamųjų gali būti ir pati Prezidentė,Seimas PRIVALĖTŲ įvertinti Prezidentės ,,vojažus” ,kaip PREKYBA ĮTAKĄ Teisėjams.

  Thumb up 23 Thumb down 0

 17. Teismai nei silpnina,nei stiprina teisinguma.Teisingumas yra arba jo nera.Ir viskas.

  Thumb up 24 Thumb down 0

 18. Juokingai čia..Patys nieko nestiprina be teisės ginti teisėjų atlyginimų grąžinimo teisių ir pan. O čia nuoširdūs raginimai skamba plačiai ir garsiai.Iš aukščiausiūjų tribūnų.Lygtai jiems nuskambėjus staiga automatiškai įsijungs jugiklis, kuris ir paskleis tą ,,sustiprinimą”visur ir kiekviename iš mūsų:DDD

  Thumb up 21 Thumb down 0

 19. lozungai ir tuscios deklaracijos… Na pasitikejimas yra vienas is zmogiskuju pojuciu, tad kaip ir isimylet neina is issskaiciavimu taip ir pasitikejimo paliepus neis ispkiepyt, tam reikia ilgo ir skaidraus darbo, o ne lozungu antrastese…

  Thumb up 19 Thumb down 0

 20. Jau antra kadencija isibegejo,bet gyvenimas tik blogeja. Kame reikalas pone prezidente. Ir dar vienas klausimas,kiek mums kainuoja pagalba Ukrainai,gal verciau LIetuva rupinkites,arba eikit nx i ta Ukraina,jus ten metu zmogus jiems,o mums tik nelaime cia.

  Thumb up 22 Thumb down 1

 21. Panic At Davos After Swiss Move As Bank Runs Accelerate And Financial System Begins To Implode

  Thumb up 2 Thumb down 3

 22. NEJUOKINKIT SVIETO

  Kopija: na
  2015-01-20 – 21:06
  Ulbinaitės išteisinimas – antausis Paulausko klanui. Paulausko įtaka susvyravo?

  Nejuokinkit svieto su tuo Paulausku…Jis yra politinis lavonas, kokia dar įtaka? Buvo kadaise…Bet nereikia taip prisirišti prie praeities. Jis jau neturi nieko. Anei dūdos, anei smuiko, anei pyragėlio, kaip sakoma…
  O kas dėl “rezonansinių bylų”, tai…NEI VIENAS TŲ BYLŲ LAPAS NEĮSEGAMAS BE PREZIDENTĖS ŽINIOS. Gal ir jai reikalingas “įtakingo Paulausko” mitas kaip klaidinanti kelrodė bei “sąmokslų” prieš ją “modelis”. Juk sąmokslai, net jei yra sumodeliuoti ( ar išgalvoti), didina reitingus, tiesa?
  Kai kas turbūt mano taip- jei Paulausko nebūtų, jį vertėtų išgalvoti. Čia kaip ir su likusiais “sąmokslais prieš prezidentę”…

  Thumb up 21 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...