Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 26 Pirmadienis
 

Prezidentas su regiono kolegomis aptarė pilietinės taikos Baltarusijoje perspektyvas

2020-08-17 15:13 | Naujienos | Komentarų (7)

Prezidentas su regiono kolegomis aptarė pilietinės taikos Baltarusijoje perspektyvas. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien vaizdo skambučiu kalbėjosi su Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid, Latvijos Prezidentu Egilu Levitu ir Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda.

Prezidentas informavo šalių kaimynių vadovus, kad savaitgalį Baltarusijos režimas sugriežtino savo retoriką ES ir NATO atžvilgiu. Pasak šalies vadovo, tai nekeičia praėjusią savaitę keturių Prezidentų pasirašyto kvietimo ir siekio organizuoti nacionalinį Baltarusijos susitaikymo forumą. Šią iniciatyvą parėmė ir Baltarusijos pilietinės visuomenės lyderė Sviatlana Cichanouskaja, pasisakanti už Koordinavimo tarybos įsteigimą.

Pokalbyje keturių šalių Prezidentai sutarė, kad nauji, demokratijos standartus atitinkantys rinkimai su tarptautiniais stebėtojais yra kelias į pilietinę taiką Baltarusijoje.

Pokalbio metu Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos Prezidentai aptarė pasirengimą jų pastangomis šį trečiadienį sušauktai neeilinei Europos Vadovų Tarybai. Prezidentų bendra nuomone, Europos Sąjunga, be kita ko, turi imtis tikslinių sankcijų Baltarusijos režimo atstovų, atsakingų už rinkimų klastojimą ir represijas prieš taikius protestuotojus, atžvilgiu.

Per pokalbį keturių šalių vadovai taip pat aptarė iniciatyvas, susijusias su pagalba Baltarusijos pilietinei visuomenei ir nukentėjusiesiems nuo represijų.

Komentarai

 

 

 
 1. Kai peržvelgi visą, jau paviešintą diktatoriaus A.Lukašenkos valdymo laikotarpį, tai susimąstai kas Pasaulio istorijoje jam tiktų į bendražygius. Tokių nėra labai daug ir dauguma jų jau baigė savo karjeras sušaudyti, kartuvėse ar ant kalėjimo gultų. Manau, kad Aliaksandras žino, kas jo lauktų, jei būtų įvertintos jo veikos pagal tarptautinius baudžiamuosius principus. Jo aplinka, vykdžiusi smurtą prieš taikius demonstrantus taip pat nusipelno teisinio įvertinimo. Teisingumas Pasaulyje turi laimėti. Kitu atveju žmonija negalės tapti saugi nuo iškrypėliškų monstriškų teroristų.

  Smurtautojų apdovanojimas medaliais – A.Lukašenkos spjūvis Baltarusijos visuomenei į veidą. Neaišku ar visi tie virš 300 prievartos struktūrų tarnautojų aktyviai smurtavo. Jei kas to nedarė, tai tokiems verta atsisakyti tokio šlykštaus pagerbimo. Manau, kad apie psichologinį terorizmą prieš S.Tichanovskaja dar sužinosim. Kol kas tam dar ne laikas… Vyriausios rinkimų komisijos pirmininkės kabinetas galimai laimėjusiai kandidatei tapo spąstai. Ką kalbėjo du kagėbistai pasilikę vieni su šia jauna moterim? – galima tik spėlioti . S.Tichanovskajos spaudos konferencija Vilniuje buvo labai trumpa, o jos atsakymai labai atsargūs. Tačiau, kiekvienas jos teiginys ar reikalavimas buvo labai tikslus ir išgrynintas. Kada jos atsakymai cituojami -išryškėja, kad pati esmė buvo pasakyta. Koordinacinis komitetas jau persekiojamas, Pagrindinė lyderė būtų A.Lukašenkai tik “pasigardžiavimas”. Kol kas jos saugumo Minske niekas negalėtų užtikrinti. Kaip, beje, ir padėti pasiekti sostinę.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Baltarusijos OMON’as po jo smurto protrūkių jau gali būti šiek tiek sutrikęs. Net ir paskutiniam… gali būti nemalonu, kai jo veiksmai tautiečiams primena fašistinių esesininkų siautėjimus. Todėl visai netenka stebėtis, kad A.Lukašenka ieško atramos karinėje struktūroje, kurioje įsakymai vykdomi be jokių išlygų. Tačiau taip būna tol, kol patys aukščiausi karininkai nenutaria pasipriešinti. Ypač, jei koks diktatorius ĮSAKO ŠAUDYTI Į NEGINKLUOTUS TAIKIAI BESIELGIANČIUS CIVILIUS. Pasaulio istorija žino tokių ątvejų, kai totalitarinio režimo smurtas apsisuka prieš patį lyderį. Tada karo lauko teismas sprendžia problemą nedelsiant.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Totaliniais autokratiniai režimai turi bendrą nuostatą. Jokios permainos jiems nereikalingos, o demokratijos žodžio reikšmė jiems keiksmažodžio vietoje. Baltarusijoje vykstančiose demonstracijoje hitu tapo tragiško likimo Viktoro Cojaus 1986 m.kūrinys “Permanos”. (“Peremeny”) . Jo reikšmė artima mūsų pamėgtai ;Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…” Dabartiniai atlikėjai Minske patapo OMON smurto taikiniu… Taikiniu patapo netgi Rusijoje vykusių futbolo rungtynių sirgaliai panaudoję šūkį “Tegyvuoja Baltarusija”. Represinės struktūros savo esme taip pat panašios. Ir jei Minske jiems, kaip teigiama, mokamas mėnesinis atlygis 5000 balt. rublių (2000 dol.), tai kaip nemušti tautiečių, jei taip dosniai “batia” atsilygina? Argi jiems rūpi, kad eiliniai gyventojai gauna dešimt kartų mažesnius atlygius…

  Thumb up 3 Thumb down 4

 4. Gal neteisingai supratau: organizuojamas DRANG NACH BELARUS.Su medpunktais,nukentėjusiems ,su naujais biuleteniais.Stebėsim.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 5. Paaiskinkit man kaip cia suprasti,kad vyks Baltarusijoj rinkimai kalbeta jau labai senai.Kodel i visu valstybiu europoje ir salia europos valstybese vykstanciuose rinkimuose,visada jevrosojuzas deleguodavo simtus stebetoju,o si karta nebuvo ne vieno?? man panasu ,kad cia ivykdytas toks planas,kad nuversti Batka??Kas mate balsavimo biuletenius,kas mate kaip biuleteniai buvo skaiciuojami?? Kol kas kalbama apie laimejusi prezidenta rinkimuose tik VBS (viena boba sake) ??Ar piliecius siai galingai pasipriesinimo akcijai nepadejo suorganizuoti panasus ,kaip Batka buvo sulaikes pries 2-3 savaites??Lietuva turi zurnalistu,zzurnalistu -tarptautininku,zurnalistu-tyreju,ar bent vienas reportazas buvo paruostas is kaimynines Baltarusijos rinkimu metu,po rinkiminej protestu minioj,??Juk aiskinat ,kad Lietuva turi nacionalini radija ir nacionaline televizija su pasakisku biudzetu??? gal ne visos priemones priklauso valiutinei erdvei???

  Thumb up 11 Thumb down 0

 6. Lietuvos „pasiekimai“ per 30 nepriklausomybės metų ir ES kūrėjų planai paskelbti ir žinomi. ES yra lietuvių ir kitų Europos tautų kapinės. ES tam ir buvo suplanuota, kad europiečius išmarinti, o prieš tai paversti belyčiais, berasiais, betaučiais, bedvasiais idiotais.

  Kaip galima broliškai tautai linkėti kapinių? O juk linki. Gitanas Nausėda, metus miegojęs letargo miegu ir pramiegojęs visą COVID-19 pandemiją, staiga pabudo, karingas toks: marš-marš-tra-ta-ta į Minską. Net komjaunuolis-atsiprašinėtojas, sovietinės sistemos degeneratas storu pilvu, sujudo, baltarusius pasišovė gydyti negydomų lietuvių šalyje. Dar kitas ura-idiotas sugalvojo rankomis kabintis su baltarusiais, pamiršęs visas baikes apie COVID-19 pandemiją. Iš paskos visas kagalas fake-news. Šposininkai.

  Batkai riesta. Ne sala. Aplink pilna kraujo ištroškusių, Baltarusiją apiplėšti norinčių. O liaudis? Bydlo! Mes už alų ir proškus į ES stojome suklastotame referendume. Juos irgi įstatys, ten kur tik norės.

  O ES marionečių ir chalujų akys išverstos, o putos ant lūpų, ir Batka „rinkimus falsifikuoja“, ir „blogai su protestuojančiais elgiasi“. O Vilniuje geriau elgėsi? O Paryžiuje, o ką Makronas visus metus su „geltonosiomis liemenėmis“ daro? O ES rinkimus pamiršo? Kur jie buvo per sufalsifikuotus rinkimus Austrijoje? O Švedijoje? Komedija. Geriau patylėtų. O ką jau kalbėti apie rinkimus JAV, apie ten tvyrantį BLM chaosą? Jau dabar Donaldas Trampas kalba, kad demokratai biuletenius falšyvus spausdina!

  Tik draugas pas Batką vienas – Kinija, bet jis labai toli. O Putinas – joks draugas, apipjaustytų afšorinių oligarchų norų vykdytojas. Rusijos naikintojas. Bet jei jis Batkai nepadės, jį patį po pusės metų nuvers. Ir jam nėra kur dingti. Nėra kur dingti ir ES su JAV, o ir Kinijai. Resursai planetoje baigtiniai, plėstis nėra kur. Suės Baltarusiją ir Rusiją – prailgins agoniją.

  Aš turiu baltarusiams pranešti liūdną žinią – jų tėvynės greitai neliks. Aš gi jau žvalgausi aukšto medžio. Įlipsiu, kad į vakarus bėgantys baltarusiai nesutryptų. Ten taip jų laukia, nes juodų darbų nėra kam dirbti. Juodi žmonės ten dirba reproduktoriais ir „svečiais-prieglobsčio prašytojais“. O „svečiai“ neprivalo dirbti. Taigi, siabry, welcome!

  Thumb up 15 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...