Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 28 Sekmadienis
 

Prezidentas: Lietuva, jei bus išrinkta į Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 metais, orientuosis į pažeidžiamiausių grupių teisių apsaugą

2021-02-22 13:55 | Naujienos | Komentarų (21)

Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu dalyvavo 46-ojoje Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesijoje, aukšto lygio segmente. Savo kalboje pasaulio lyderiams Prezidentas pristatė Lietuvos prioritetus kandidatuojant į ŽTT nares 2022–2024 metų laikotarpiu.

Prezidento teigimu, išrinkus Lietuvą ŽTT nare, didžiausią dėmesį ketinama skirti pažeidžiamiausių grupių: vaikų, žmonių su negalia, žmogaus teisių gynėjų ir asmenų, gyvenančių konfliktų zonose, teisių gynimui ir skatinimui.

Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuva aktyviai veiks įgyvendindama vaikų teisių apsaugos darbotvarkę pagal UNICEF vykdomas veiklas, taip pat prisidės ginant moterų ir mergaičių teises, žurnalistų saugumą, žodžio, taikių susirinkimų ir asociacijų laisves, religijos ir įsitikinimų laisvių apsaugą regione ir pasaulyje. Pastaruosius prioritetus Lietuva jau dabar aktyviai įgyvendina tarptautiniu lygmeniu.

Savo kalboje Prezidentas priminė žmogaus teisių situaciją kaimyninėse šalyse – Baltarusijoje ir Rusijoje. Pasak šalies vadovo, Baltarusijoje režimo naudotas brutalus masinis smurtas prieš taikius protestuotojus, politinę opoziciją, pilietinę visuomenę, žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus turėtų būti ištirtas ir įvertintas tarptautinių organizacijų. Tam svarbu tobulinti atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus mechanizmus.

Kalbėdamas apie žmogaus teisių padėtį Rusijoje, Prezidentas oficialiai pasmerkė bandymą nunuodyti Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, neteisėtą jo įkalinimą ir politizuotą teismo procesą, taip pat politizuotą žmogaus teisių gynėjo ir istoriko Jurijaus Dmitrijevo nuteisimą. Prie šių žmogaus teisių pažeidimų Prezidentas priskyrė ir veiksmus, vykdomus neteisėtai aneksuotame Kryme, Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamose Rytų Ukrainos teritorijose bei okupuotuose Gruzijos Abchazijos ir Pietų Osetijos regionuose.

Lietuva paragino sustabdyti sisteminius tarptautinės teisės pažeidimus šiose valstybėse naudojant Jungtinių Tautų žmogaus teisių apsaugos mechanizmą bei atsakingus asmenis patraukiant baudžiamojon atsakomybėn.

Baigdamas savo kalbą šalies vadovas pabrėžė, kad šiuo metu didžiausias iššūkis geopolitinėje arenoje yra įstatymų viršenybės principų įgyvendinimas ir puoselėjimas. „Dirbkime kartu, skatinkime įstatymų viršenybę ir kurkime geresnę ateitį visiems pasaulio žmonėms!“ – kalbą baigė Prezidentas.

Lietuva apsisprendė kandidatuoti į ŽTT 2015-aisiais, prieš tai rinkimuose į ŽTT dalyvavo 2006 metais. Lietuva kandidatuoja į vieną iš dviejų Rytų Europos grupei skirtų vietų JT ŽTT. Rinkimai vyks 2021 m. spalio mėnesį JT Generalinėje Asamblėjoje slaptu balsavimu.

JT ŽTT įkurta 2006 metais. Ji yra pagrindinė JT institucija, atsakinga už žmogaus teisių apsaugą ir skatinimą visame pasaulyje bei reagavimą į žmogaus teisių pažeidimus.

Lietuva yra viena aktyviausių žmogaus teisių padėties Baltarusijoje, Ukrainoje rėmėjų, taip pat nuolat palaiko Sakartvelą, kai ŽTT darbotvarkėje keliami žmogaus teisių padėties Abchazijoje ir Pietų Osetijoje klausimai. Lietuvos iniciatyva nuo 2012 m. aktyviai vystomas ES ir Rytų partnerystės valstybių dialogas bendradarbiavimo ŽTT darbotvarkės klausimais.

Prezidento komunikacijos grupės inf. 

Komentarai

 

 

 
 1. Gal ponas prezidentas pasižiūri kas vyksta Lietuvoje.
  Pirma išsikuopkim savo kiemą,o paskui dairykimės į kaimynų kiemą.
  Pasižiūrėkite,kas sėdi semei r kuom ten visi užsiėmę Atsigręžkite į savo žmones,pažiūrėkite kaip jie gvena,kuom kvėpuoja it t.t.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Perskaičiau straipsnio visus komentarus. Prezidente, negražūs atsiliepimai apie Jus. Man rūpi teisingumas Lietuvoje. Per Klaipėdos apygardos nupirktą teismą aš praradau virš 100 000 eurų. Lietuvoje klesti įteisinti sukčiai, turto prievartautojai ir jiems talkininkauja kai kurie teismų teisėjai. Aš pernai rugpjūčio mėnesį du kartus su plakatais piketvau prie prezidentūros, Aukšč. Teismo. Argi Jus, Prezidente, nematote kas dedasi prezidentūros kieme? Jums rašiau daug kartų, bet Jūsų aptarnaujantis personalas blokuoja informaciją Jums. Kaip man prisibelsti iki Jūsų? Ar Jūsų nejaudina mano šitas piketo plakatas; ,,LR PREZIDENTE, ATSAKINGAI PAREIŠKIU IR TVIRTINU, KAD LIETUVA (teismai) NUSIKALSTAMAI ŽMONIŠKUMUI MANE APIPLĖŠĖ. Ir tai Jūsų nejaudina? Po karantino vėl mane pamatysite ,,Jūsų kieme”. LR Prezidente, prabuskite.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. Pritariu šio straipsnio turiniui ir gerbiu šių žmonių iniciatyvai.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. Slykstu skaityti. Jei jau taip tam zyydeliui bankininkui rupi zmogaus teises tai tegu varo y afrika arba pas muslimus kur y kalnus o ne pastovei nuo grybauskes tos senmerges laiku kad rusija da rusija baltarusija rusija rusija. Vemt vercia nuo tokios valdzio. Bendriau zmones ka issirinko ta ir turi as skatinau liaudy isvis nebalsuoti ir nerosyti jokio aktyvumo bet zmones vistiek tikisi kazkokii stebuklu iss liandzbergines-milicines bananu salies

  Thumb up 4 Thumb down 0

 5. Kaip Nauseda issizioja-taip anekdotas! Dar gerai, jei lietuviskais, o ne tarptautiniais ir bankomatiniais zodziais pasako-nors suprasti galima.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 6. Pritariu šio straipsnio turiniui ir gerbiu šių žmonių iniciatyvai.Šaunuoliai.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Tik priespauda suvienija žmones dėl savo teisių. Jau dabar juntamas tautos vienijimasis. Jokie įstatymai neveiks kai tauta vieningai Seimą stums į Nerį.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 8. ta bankomata rusams reik i teisma paduoti,del analno “nunuodijimo”,jei butu nuodija tai ir nunuodytu

  Thumb up 7 Thumb down 0

 9. Supratau,kodėl Nausėdai nerūpi 400 druskininkiečių šeimų likusių be darbo,nuteistas protestuotojas, [Lietuvoje],10 metų nevykdomu EŽTT sprendimu prezidento Pakso byloje… jis neturi laiko tokiems… menkniekiams.
  Svarbiau PASIRODYTI ,,svarbiu” Europos žmogumi.
  Neįsivaizduoju,kaip šalis nevykdanti EŽTT sprendimų gali PRETENDUOTI į ŽTT nares.

  Thumb up 26 Thumb down 0

 10. gražių paveiksliukų galerija:

  liaudiesmenas.livejournal.com

  P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”

  Thumb up 2 Thumb down 0

 11. Na klounų klounas tas Nausėgda… Žiūrėtu geriau savo “laisva Lietuva”… Laisva nuo savo ekonomikos, elektroenergetikos, pramonės ir ūkininkavimo! Greitai jau ir nuo miškų bus LAISVA!

  Thumb up 32 Thumb down 0

 12. Lietuvos prezidentas nežiūri savo šalies problemų
  Jam tik rūpi kaimynai
  Turėtų būti gėda ir dar kartą gėda

  Aukštas ir gražus!!!

  Thumb up 53 Thumb down 1

 13. Lietuvoje labiausiai pažeidžiami yra politiniai kaliniai, tokie kaip Paleckis ir Venckienė. Jų teisės yra šimtą kartų pažeistos. Kažkodėl niekas nesiūlo Lietuvos rėžimui sankcijų

  Thumb up 37 Thumb down 4

 14. Prezidentas neziuri kaip musu tauta nyksta,ziuri i kitas salis(geradaris)mes paliekam nuosaly,greit zmones nebekes nei prezidento nei visu likusiu valdininku.

  Thumb up 40 Thumb down 3

 15. -“Respublikai”, “Delfi”, “Laisvam laikraščiui”, ir kitiems, kurie blokuojate, arba ištrynėte Dieviškąsias Apraiškas:
  -“Karžygiams”, kurie atmetate Jėzaus paliktąją maldą. Gyvename Apokalipsėje, bet ne pagonybėje, kurios puslapis užverstas prieš 2000 metų. Vadovaukitės naujausiu įstatymu, jei norite vesti tautą teisingumo keliu. Lietuva- Baltojo Žirgo šalis, paskutinė- tapusi pirmąja, Jėzaus Širdies Kontūrų šalis- Naujoji Jeruzalė.

  Tautoje visos bėdos dėl to, kad sudaužyta Eucharistija modernistų kardinolų, vyskupų, kunigų, kunigų Bažnyčiose, išniekinta palikta tikroji Jėzaus malda Tėve mūsų, turinti didžiausią galią. Užgesinta tautos dvasinė elektrinė. Kol ji nebus paleista, turėsime daug bėdų.
  Sukalbėta viena Sveika, Marija malda ir įterpta į Tėve mūsų maldą- sudaužo visą maldų grandinę, tame tarpe ir Tėve mūsų maldą. Pažeidžiamas 1 Dievo įsakymas- “Neturėk kitų Dievų”.

  Tautos išsigelbėjimas- Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančius, 2010 04 27 Jėzaus apreikštas, Dvasinį Išpažintis ir Dvasinė Komunija, skelbtos naujausios dieviškosios Apraiškos, kurias atmetėte.

  Dar kartą visiems primenu citatą iš Evangelijos.

  Citata iš Evangelijos:

  “Suaktyvėjus didžiajam Antikristui žemėje yra sustabdyta “Sveika, Marija” maldų vibracinė dažnio rodyklė. Reiškia, kad Šventoji Dievo Motina nepajėgia apginti gyvųjų sielų nuo liucifieriškų išpuolių. Nepaklusus skelbiančių pranašų sintezei turės žūti milijoninis skaičius gyvųjų sielų. Susiformavus naujai pasaulėdarai žemėje, po didžiųjų kataklizmų atsigaus Švč. Mergelės Marijos pulsacinių dažnių rodyklė, bus nuplautas blogis pusiau ir pilnutine kraujo kančia. Nusižudę iš baimės ir nedvasingi nebesudarys atsiteisiamosios sintezės orbitrų.
  Šiuo metu (1997m.) kalbamas Švenčiausiosios Mergelės Marijos Garbingasis rožančius nebeduoda apsauginės sintezės. Atkalbėtasis šventasis rožančius iš “Sveika. Marija” maldų turi galią sindikatoriuje 12348900 skaičių, žemės matais skaičiuojant – 1kg.820gr. “Teve mūsų…” malda sudaro žemės dėsnyje 140829147000 skaičių, kuris prilygsta 149 tonoms (atskaityta eiliškai). Patį aukščiausią vienos “Tėve mūsų…” maldos svorį sudaro skausminių kryžminių dalių sukauptoji malda. Žemės matuose sudaro 749 milijonus tonų. Išgulėjus kryžiumi prieš Nukryžiuotajį ir apmąstant ar išbučiuojant žaizdas, maldų galingumas sudaro žemes matuose septyniolika trilijonų tonų…. citatos pabaiga

  Thumb up 1 Thumb down 8

  • Vadinamasis ,, LR pilieti,, o tikrovėje – žydų verge! Kas buvo taip vadinamas Kristus? ŽYDAS! Mergos vaikas! Jis sakė :Aš žydams atėjau! Kaip atėjo, taip ir išėjo. O kvailiai padarė jį dievu ir per jį dabar vergauja žydams.

   Thumb up 4 Thumb down 1

 16. Prezidente mokate skaityti,skaičiuoti…bet nematyti mąstymo…tokiose pareigose….kam Jums tokia našta……

  Thumb up 31 Thumb down 3 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...