Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 26 Pirmadienis
 

Prezidentas: būtina tinkamai pasiruošti galimai antrai koronaviruso bangai

2020-08-18 14:21 | Naujienos | Komentarų (3)

Prezidentas Gitanas Nausėda. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su medikų bendruomenės atstovais aptarti šalies pasiruošimo galimai antrajai koronaviruso pandemijos (COVID-19) bangai. Susitikime aptarti sveikatos paslaugų prieinamumo ir sveikatos priežiūros įstaigų apsirūpinimo asmens apsaugos priemonėmis klausimai, finansinių įsipareigojimų medicinos įstaigoms ir medikams vykdymas, strategija tolesnei kovai su COVID-19 virusu.

Prezidentas išklausė Respublikinės Panevėžio ligoninės, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos, Jaunųjų gydytojų asociacijos, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos ir Lietuvos medikų sąjūdžio atstovų įžvalgas apie esamą situaciją sveikatos apsaugos sistemoje. Pokalbio dalyviai akcentavo, kad pasigenda glaudesnio dialogo tarp Sveikatos apsaugos ministerijos ir medicinos įstaigų, ypač regioninių.

„Stebėdami užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiaus augimą šalyje, privalome tinkamai pasiruošti kovai su galima antrąja pandemijos banga. Asmens sveikatos paslaugos turėtų būti teikiamos visa apimtimi, o Sveikatos apsaugos ministerija privalo parengti ir pateikti rekomendacijas, kaip užtikrinti kuo didesnį sveikatos paslaugų Lietuvos žmonėms prieinamumą. Būtina pasimokyti iš kitų valstybių, kurios sugebėjo suderinti griežtas apsaugos priemones, greituosius testavimus, tačiau stengėsi užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą normaliu lygiu“, – sakė šalies vadovas.

Susitikimo dalyviai akcentavo problemas ir neišspręstus klausimus, susijusius su vėluojančiu įstaigų finansavimu. Prezidentas pabrėžė, kad šie klausimai turi būti sprendžiami kuo skubiau, norint gydymo įstaigoms suteikti galimybes kuo geriau pasiruošti artėjančiam rudeniui.

Šalies vadovas domėjosi, kaip užtikrinamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų privalomas apsirūpinimas asmens apsaugos priemonių rezervu. Susitikime prieita išvada, kad Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktas įstatymo projektas, įpareigojantis savivaldybes, gydymo įstaigas ir kitas institucijas apsirūpinti asmens apsaugos priemonių rezervu, yra nepakankamai konkretus: nenurodomas kiekis ir laikotarpis, kuriam reikės kaupti rezervą, taip pat neaiškus ir finansavimo šaltinis.

Susitikime taip pat kalbėta apie artėjantį mokymo sezoną, kurio sklandžiam pasiruošimui būtina savalaikė ir konkreti informacija, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veikla turi būti stiprinama tiek finansiškai, tiek žmogiškųjų išteklių prasme.

Komentarai

 

 

 
 1. Klobalistu geico rokfelerio planas visus sucipuoti per vakcinacija uzdrausti grynus ir visi bus elektroniniam konslageri

  Thumb up 7 Thumb down 0

 2. AVIES ZENKLAS BEI REKOMENTACIJOS BESIMPTOMINIAMS IQ NESIOTOJAMS

  Avies antspaudas ant Nausedos – gumines pirstines ant jo ranku, neva apsaugai nuo Covid-19.
  Jei jis butu baiges bent mokykla, zinotu jog zmogaus oda turi apsauga tokia stipria, kad jokie gamtiniai virusai ar bakterijos neprasikverbia pro ranku oda !
  Reiskia, kad sis zmogus visiskai neturi kritinio mastymo, o gal ir isvis – gebos savarankiskai mastyti ir elgtis paciam pagal save, o ne pagal kitu nemastanciuju komandas !!!…
  Juk mes savame gyvenime rankomis lieciame viska ir neisgyventume nei metuku, jei mums dar esant vaikams ir sliauziojant grindimis ar besikapstant zemeje, butume infekuoti. Kadangi musu aplinkoje nuolat yra visi galimi virusai bei bakterijos, tukstanciai ju rusiu…
  Turiu pasakyti dar daugiau :
  – APLINKOS LIETIMAS RANKOMIS YRA BUTINAS ZMOGUI, NES TIKTAI ISIMTINAI TOKIU KELIU – PATENKANT APLINKOS VIRUSAMS IR BAKTERIJOMS ANT MUSU KUNO ODOS, VYSTOSI MUSU ODOS APSAUGA, JI STIPREJA, KAS REISKIA, KAD TIKTAI BUTENT TUO KELIU YRA VYSTOMAS MUSU ODOS IMUNITETAS APLINKOS MIKROORGANIZMAMS, KURIE MUMS GALI BUTI ZALINGI, JIEMS PATEKUS I VIDINES KUNO ERTMES AR SISTEMAS.
  Vaikai turi aukstesnio lygmens imuniteta, nes igavo ji is mamos, o ir butent-svarbiausia – todel kad viska liecia ir daznai kapstosi netgi zemese, kas leidzia jiems ”pasi’update’inti” savaja ”antivirusine” igauta is mamos. Ten yra kita gresme – kirmeliu ir kitu padaru lervos, kurios gali patekti i vaiko burna, nes vaikai daznai ksa pirstus i burna, taciau ne virusai…
  Suaugusieji pagrindinai turi zemesni imuniteta, nes gyvena higieniskiau, maziau liecia aplinkos pavirsius, kurie ne namuose, todel ju ”antivirusine” yra daug maziau ”papildoma”. Suaugusieji apleidzia sava kuna, maziau judedami fiziskai, turedami kenksmingu iprociu, nemastydami ir visko bijodami lyg cia nuotraukoje netgi patsai Prezidentas, kuris normaliai turetu buti tautai – Auksto IQ nesiotojo pavyzdys…
  DAR; pan. tas pat yra ir su kvepavimo takais – butent tik laisvas zmogaus kvepavimas gamtinio oro ir ypac jei turincio kitu zmoniu iskvepiamo oro daleliu, vysto zmogaus vidini imuniteta ore gebantiems issilaikyti virusams ar bakterijoms !
  Ikvepiant labai mazas is neartimo zmogaus iskvepto oro,- kad ir su virusais ar bakterijomis, daleles, jas iskart pasigauna musu vidines kvepavimo taku gleivines, kuriu paskirtis nemaza prasme ir yra butent – kovoti su intervenciniais virusais ir bakterijomis, t.y. jas apdoroti-nugaleti ir isirasyti ju ”duomenis” i savo imuniteto sarasa, kartais netgi DNR – t.y. pasipildyti-pasitobulinti musu vidine ”antivirusine” ar antibakterine imuniteto programa. Tokiu keliu susikuria imuniteto – antibakterines ir antivirusines daleles; kai mazas kiekis naujuju virusu ar bakteriju patenka i musu gleivines ! Kitu keliu susikurti organizmo imuniteta,- nera !
  As nekalbu apie vakcinas – jos kol kas dar yra labai netobulos ir beveik visai visos sukeliancios salutinius poveikius, kurie daznai yra baisesni uz paties viruso ar bakterijos pasekmes !
  Taciau, musu organizmas turi daug geresne sistema kuriancia tobulesnes apsaugas nuo svetimuju bakteriju ar virusu nei bet kuri vakcina, bent jau iki siu laiku…ir salutines pasekmes del musu igyto savarankiskai, imuniteto antibakteriju ar antivirusu, yra nezinomas…
  Tad kaip apsisaugoti nuo infekcijos ? :
  – Neiti i viesuma tiems, kurie jau aiskiai serga pavojinga infekcine kvapavimo taku liga. Nesimptominiai zmones – nera niekam pavojingi !
  – Plautis rankas, kai tik buna proga ir kai galima tai padaryti, kur nors atejus ir is kur nors atejus
  – Pasitraukti nuo asmenu, kurie atsiranda per arti jusu ir elgiasi itartinai – kosi, sloguoja, o ypac jei ciaudi pakartotinai ir jums buna panasu kad jie serga…
  – IR JOKIU VEIDO KAUKIU AR JOKIU PIRSTINIU NEDEVETI TADA, KAI TO NEREIKIA TIKSLU APSISAUGOTI NUO SALCIO AR CHEMINIU MEDZIAGU, CHEMINIO AR BAKTERIOLOGINIO GINKLO !!!
  Tai yra simptominio IQ nesiotojo patarimas visiems, pagal aviu bandos valdytojo komanda, issijungusiems savaji kritini ir iprastaji mastyma bei tiems kas turi koronavirusinio laipsnio mastymo bei elgsenos sutrikima.

  Thumb up 6 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...