Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Gegužė 29 Sekmadienis
 

Popiežiaus Pranciškaus valstybinis vizitas Lietuvoje – rugsėjį

2018-03-09 13:16 | Politika | Komentarų (46)

Vatikanas oficialiai patvirtino, kad Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Katalikų Bažnyčios kvietimu rugsėjo 22–23 dienomis su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis Popiežius Pranciškus. Nuotr. iš lrp.lt

Šiandien Vatikanas oficialiai patvirtino, kad Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Katalikų Bažnyčios kvietimu rugsėjo 22–23 dienomis su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis Popiežius Pranciškus.

Valstybinis vizitas prasidės Vilniuje dvišaliu Popiežiaus susitikimu su Prezidente. Po jo Lietuvos ir Šventojo Sosto vadovai S. Daukanto aikštėje pasveikins šalies žmones, aukščiausius valstybės pareigūnus, užsienio diplomatus, akademinės, meno ir pilietinės visuomenės atstovus.

Vizito metu Šventasis Tėvas taip pat susitiks su Lietuvos tikinčiųjų bendruomene, jaunimu, neįgaliaisiais, nuo sovietinių represijų nukentėjusiais tremtiniais ir politiniais kaliniais bei Holokaustą išgyvenusiais žydų tautos atstovais. Popiežius aplankys Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, koplyčią ir Genocido aukų muziejų, antrąją vizito dieną Kaune aukos šv. Mišias Lietuvos žmonėms.

Prezidentės teigimu, Popiežiaus vizitas yra istorinis įvykis. Lietuva nuolatos jautė tvirtą Švento Sosto paramą. Vatikanas niekada nepripažino mūsų valstybės okupacijos, tvirtai palaikė rezistencijos kovą už Lietuvos laisvę ir padėjo skleisti pasauliui informaciją apie tikrąją padėtį.

Pasak šalies vadovės, Šventojo Tėvo palaikymas ir padrąsinimas yra toks pat reikšmingas ir šių dienų visuomenėje, kurioje išvešėjusios patyčių, smurto, susvetimėjimo, priklausomybių ir savižudybių problemos. Katalikų Bažnyčios pavyzdys ir solidarumas yra labai svarbus stiprinant bendruomeninius saitus, teikiant paramą socialiai pažeidžiamiems žmonėms.

Popiežius Pranciškus yra vienas reikšmingiausių pasaulio lyderių ir tvirtas moralinis autoritetas milijonams tikinčiųjų, skleidžiantis solidarumo, meilės artimui, gailestingumo ir taikos žinią. Šventasis Tėvas ne kartą ragino nutraukti agresiją prieš Ukrainą, taikiomis priemonėmis spręsti konfliktus ir padėti nuo karo siaubo bėgantiems žmonėms.

Už vilties ir padrąsinimo žinią Europai, indėlį siekiant globalios taikos, skleidžiamas gailestingumo, tolerancijos ir solidarumo vertybes Popiežiui 2016 m. įteiktas vienas garbingiausių pasaulyje Karolio Didžiojo apdovanojimas.

Popiežiaus vizito programa ir informacija dėl žurnalistų akreditacijos bus paskelbta liepos pabaigoje.

Komentarai

 

 

 
 1. Kai popiežius išgirs Karolio Venckaus kreipimąsi,pasiųs egzorcistus į Lietuvą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. kas gaunasi žinant kad Jėzus JAHVĖs tarnas pagal bibliją ir popiežius su krikščionimis keliaklupščiauja prieš Jėzaus JAHVĖs tarną?

  Thumb up 72 Thumb down 1

 3. Panagrinekit kokiai valstybei prikllauso ir kieno jis isrinktas karalium Kam ji kviesti? Kad palaimintu svarkeli? Mano nuomone!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Tai ką jau KGB prostitutė Grybauskaitė į dievą itikėjo ?
  O kur gi dingo šitos KGB kekšės ateistinė propoganda ir tikėjimas į šviesų rytojų į kurį veda KPCC partija ?

  J. Cezaris pasakė …
  Mėgstu iždavystes , o iždavikų nekenčiu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • nestojau į komjaunimą, bet norėjau mokintis. Ir dar ilgais plaukais ir dar po Kalantos. Vos neišmetė iš mokyklos. Liepė nusikirpti plikai – tik tada įleido į mokyklą. Vistiek mokiausi VISI 1 metus, bet baigiau KPI (imeni antanasa sniečkusa). Žinai, Vladai, rimas. irgi gyveno su vilko bilietu.

   Jeigu būtum paskaitęs ką aš per stojamuosius parašiau (ru asilams), – tau reikėtų mane nuskandinti balutėje kaip ŪSĄ.

   O dabar nuvažiuosiu į Kleboniškio miškelį. Pažiūrėsiu ar prokurorai, teisėjai ir mentai jau renkasi gamtoje. Naglis žada + 10. Paukščiukai čiulba. Mentas atveža Romos Popiežių į Naisių Pasaulį – parodyti…

   Thumb up 72 Thumb down 1

 5. Stebiuosi.Na.kaip jūs dar nesuprantat,kad čia Putino ataka Lietuvos valdžiagyviams.Atvažiuos popiežius,atves lietuvius į protą,jie pradės draugauti su visais kaimynais,ypatingai su Putinu.Kur tai matyta?Ir dar pagalvokit,kas pakvietė.Oi.tai bus ,ko dar nebuvę…Neduok tu Dieve tokios klaidos…Kaip paaiškinsim Kuratoriams?Tragedija…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Skvernelis jau pasakė : iš Lietuvos biudžeto kelis šimtus tūkstančių. Katalikai vagia visos tautos pinigus!

  Thumb up 72 Thumb down 1

 7. Pasinaudojus Popiežiaus vizitu į Lietuvą, reikėtų kažkam jo paprašyti tuo pačiu apsilankymu, panaudojus kodylą, išguiti Kūrio užveistas Konstitucines Dvasias iš Konstitucinio teismo, pašventinti Seimą, kuriame jau nebe darbas Tautos labui, o kažkokia velniava, o taip pat pašventinti prezidentūrą, kad naujai išrinktam prezidentui nebereikėtų kovoti su visokiausiomis velnio pagundomis beprotiškai pulti rusą, o liktų daugiau laiko sutelkti dėmesiui žmonių labui ir tautos gerovei.
  Bet kas išdrįs Popiežiaus to paprašyti?
  Nebent R.Paksas… Daugiau lyg ir nėra kam. Vieniems kinkos dreba, kiti su viskuo susitaikę, o dar kitiems ir su Dvasiomis bei Velniava gyvenimas rožėmis klotas…

  P.s. Bendrai, tai nepakenktų Popiežiui praskrendant iš lėktuvo ir visą Lietuvą švęstu vandenėliu pakrapyti. Kur pirštu bebesi,- ten velniava!

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • teisingai,velniava ir dar kokia,kad ir Garliavos 240 velniu,o kur tu juos dabar paslakstysi visi isslikaste joks popiezius nebesuras…

   Thumb up 72 Thumb down 1

 8. reikmėtu Kleboniškio girią pašventinti ir balas prie Daugų, kur ŽUVO LR patrijotas ŪSAS.

  Thumb up 72 Thumb down 2

 9. musiet žuvo nuo rusų puolimo Rūsskala Litva, o Vladas atsišaudė kalašnikovu ?

  dabar skaičiuoja kiek 100 000 rublių išsikeis į dolerius. 1 : 70 maždaug.

  Thumb up 72 Thumb down 7

 10. reiks parodyti kur kirpėja dirbo metalo apdorotoja ŪSO fabrike, kažkur už restauruojamos BAŽNYČIOS Ežerėlyje, ar kur nors kitur.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Noriu žinoti,ar Šventas Tėvas susitiks su tais,kurie nukentėjo nuo dabartinio režimo.O galėtų …

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. AMBo liftu užkelt į ekskursiją paspoksot, primenant, kad tai yra antras po NAISIO piliakalnis, parodyti Avulio BOKŠTĄ iš popieriaus, girtų prokurorų juodą būdą ir parodyti kaip naktimis liepsnoja Šnipiškės (faierwerk škia A+ klasės būdoms statyti)

  Ostra Brama ubagai, paaiškins, kad jie renka pinigus DIEVUI, bet ne sau, o šalia esančios

  Cerkvės popas pasveikins atvykus į Rusj litovskujų.

  Tik gaila žydų nebus. Tik arkašos vinokūrva ir dar iš Kauno….

  Amžinoji šlovė MENTUI, sugebėjusiam rusiškai paaiškinti POPIEŽIUI wellcome tu lithuanija. O gal InCultas sugrįž padainuoti savo garsiausią šliagerį ? A ?

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • dainuoti trio su Mamonovu ir Staniku.

   Bonkė su treningine mergička – beack vocal būtų.

   Thumb up 72 Thumb down 1

 13. Kaip ir mano proproproseneliai iki kruvino ir prievartinio iš vakarų primesto apkrikštijimo netikiu nei į ”dievus”,nei į ”velnius”.Giliai tikinčių,kurie kiekvieną sekmadienį eitų į maldos namus,atliktų visas religines apeigas,aukotų vargšams,laikytųsi 10 dievo įsakymų ir t.t. netgi katalikų tarpe tėra vos kokie 7-9%. O katalikai tarp visų lietuvos gyventojų besudaro vos 42%.Tad kam tada Lietuvai tas Popiežius,kam bereikalingai švaistyti varganas lėšas,pykinti jokių popiežių nepageidaujančius žmones,toliau skaidyti visuomenę,Manau,kad esantiems valdžioje rinkiminių balų tai nepridės.

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • 2011 m. surašyme 83,7 % deklaravo kokį nors tikėjimą, 6,1 % teigė esą netikintys ir 10,1 % nenurodė arba negalėjo atsakyti. Tikinčiųjų pasiskirstymas pagal religiją:

   Romos katalikai – 77,2 % (2 350 tūkst.)
   Stačiatikiai – 4,1 % (125,2 tūkst.)
   Sentikiai – 0,8 % (23,3 tūkst.)
   Evangelikai liuteronai – 0,6 % (19,6 tūkst.)
   Evangelikai reformatai – 0,2 % (6,7 tūkst.)
   Jehovos liudytojai – 0,1 % (3,5 tūkst.)
   Musulmonai sunitai – 0,08 % (2,8 tūkst.)
   Charizmatai – 0,06 % (2,2 tūkst.)
   Sekmininkai – 0,04 % (1,3 tūkst.)
   Judėjai – 0,04 % (1,3 tūkst.)
   Senojo baltų tikėjimo – 0,04 % (1,4 tūkst.)
   Kitų tikybų – 0,3 % (11 tūkst.)

   Thumb up 72 Thumb down 1

   • Tai”blefas”.Mano brolis per tą surašymą irgi atsižymėjo,kaip Romos katalikas.Nors iš tikrųjų nekrikštytas,nekonfirmuotas,bažnyčiose niekada nebuvęs ir negalvojantis jose lankytis. O tokių katalikų,kaip jis tūkstančiai….

    Thumb up 72 Thumb down 0

 14. “Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Katalikų Bažnyčios kvietimu”.
  O dabar žiūrim ką turim

  2013 m. rugsėjo 19 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius oficialaus vizito Vatikane metu, per audienciją pas Popiežių Pranciškų, kalbėjosi apie dvišalius Lietuvos ir Šventojo Sosto santykius, Bažnyčios atsinaujinimą Lietuvoje. Lietuvos Vyriausybės vadovas padėkojo už Popiežiaus sveikinimus Žemaičių krikšto 600-ųjų metų jubiliejaus proga ir Lietuvos žmonių vardu pakvietė apsilankyti mūsų šalyje.

  2015-04-23 Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Vatikane audiencijos metu visos Lietuvos žmonių ir ypač neįgaliųjų vardu pakvietė Popiežių Pranciškų atvykti vizito į Lietuvą. Popiežius padėkojo už kvietimą.

  2015-06-02 Vatikane pirmadienį vykusiame Lietuvos vyskupų susitikime su popiežiumi Pranciškumi Vyskupų konferencijos pirmininkas Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas kalbėjo apie artimiausius svarbius minėjimus ir kvietė popiežių atvykti į Lietuvą.

  2015-10-29 Lietuvos ir Vatikano pilnai atkurtų diplomatinių santykių 25-metis. Per audienciją šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pakvietė Šventąjį Tėvą atvykti į Lietuvą.

  2016-12-17 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis išsiuntė laišką Popiežiui Pranciškui, Lietuvos žmonių ir Vyriausybės vardu sveikindamas su garbingu jubiliejumi ir linkėdamas stiprybės garbingame dvasiniame kelyje. “Jūsų Šventenybe, naudodamasis proga, Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu norėčiau Jus pakviesti atvykti į Lietuvą. ” rašoma laiške.

  2017-10-06 Jo Šventenybė popiežius Pranciškus Vatikane priėmė Lietuvos ministrą pirmininką Saulių Skvernelį su šeima. Visų Lietuvos žmonių vardu ministras pirmininkas pakvietė popiežių Pranciškų atvykti į Lietuvą
  .
  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. gerb Nijole Sadunaite tures galimybe kalbetis su popieziumi asmeniskai. Neabejoju, kad ji butinai primins Garliavos Mergaites istorija. Dabar amerikieciai masiskai pasirasineja peticija Amerikos prezidentui. Pasirasykime ir mes. Peticija skelbiama Tiesos. lt portale.

  Thumb up 72 Thumb down 2

   • o ka pas jus ten palatoje protingesni?na labai ir labai abejoju,todel siulau toliau gyditis ir nekriukseti

    Thumb up 72 Thumb down 0

 16. Tai iki rugsėjo mėnesio liberastai ir feministės Stambulo konvencijos neratifikuos

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. …..ir bus garantuotas pamišimas kelti kainas už bet ką tomis dienomis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. Mane labjausiai liudina tas momentas,kad tie visi ,kurie ant baznyciu sventoriu fotografuodavo ne tik i Baznycia einancius ,bet ir per sventoriu praeinancius trumpinant kelia.Visi tie stukaciai,kurie skunde keliaujancius i Kryziu kalna,kurie dirbo nkvedistams ir panasiems persivadinusiems,dabar neislenda is po baznytininku sutanu.kaip gali popiezius spausti ranka ir laiminti tuos,kurie net tris kartus arde Kryziu kalna?? Vis tik tikiuosi ,kad Sventas Tevas atsisuks ir i tuos,kurie kovojo uz Sventas vietas ir uz teise pasirinkti tikejima.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. Šaunuolis Skvernas. Nuvyko į Vatikaną, suorganizavo popiežiaus apsilankymą. Nuvyko į Lenkiją – normalizavo užšalusius santykius su svarbia kaimyne. Pagaliau pajudėjo reikalai ir užsienio politikoj.

  Thumb up 72 Thumb down 8

 20. Puiki žinia, pasitikime Šventąjį Tėvą įvykdę visuotinę desovietizaciją, dekolonizaciją ir dekagėbizaciją.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Visi senieji komuniagos,ir vietinė KGB agentūra nuodėmingomis akimis,su rožančiais klūpos ant kelių,ir poteriaus “Dzeržinski mūsų”.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 21. Ar prokurorams, “tiriantiems” Snoro bylą, kaip ir pedofilų klanui diriguoja eksKBGbistų būrelis su “Magnolija” priešaky?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Visi puola ant Karbauskio. Karbauskis tai verslininkas, uždirbo ir gali turėti babkių. O Grybauskaitė iš kur gavo? Snoro bankroto administratoriai Kuperis ir
   Adomonis “otkatus” sunešė? Tai tada Ponia dar ir korumpuota ???

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • čia visiems aišku,kad leizbė su debilium užgrobė banką ir
   pasidalijo,todėl jei ir reikalingi amerikoniški pedo-filai,kad apgintų

   Thumb up 72 Thumb down 0

 22. Pasirodo ir Vatikanui, ir Maskvai, ir Briuseliui, ir Vašingtonui labiau patinka silpna, nuskurdusi, nuolankiai prašanti, nereikli, baili, paklusni ir lengvai iš išorės valdoma/įtakojama Lietuva.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • milicijos školą aprodyti su paveikslais (portretais tak skazatj). Ir Svirnelis Garliavoj galėtų pasimelsti už savo nuodėmes.

   O nuo ko jam taip akys iššoko ? Gal per giliai į šikną sugrūdo ?

   Thumb up 72 Thumb down 3

  • nuvežt prie Kauno Jūros danielių pamedžiot, pernakvot, apie ddt į Italiją susitarti…. ten dabar saviškiai ( naši )

   Thumb up 72 Thumb down 5 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras