Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 6 Šeštadienis
 

Popiežiaus Pranciškaus valstybinis vizitas Lietuvoje – rugsėjį

2018-03-09 13:16 | Politika | Komentarų (46)

Vatikanas oficialiai patvirtino, kad Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Katalikų Bažnyčios kvietimu rugsėjo 22–23 dienomis su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis Popiežius Pranciškus. Nuotr. iš lrp.lt

Šiandien Vatikanas oficialiai patvirtino, kad Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Katalikų Bažnyčios kvietimu rugsėjo 22–23 dienomis su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis Popiežius Pranciškus.

Valstybinis vizitas prasidės Vilniuje dvišaliu Popiežiaus susitikimu su Prezidente. Po jo Lietuvos ir Šventojo Sosto vadovai S. Daukanto aikštėje pasveikins šalies žmones, aukščiausius valstybės pareigūnus, užsienio diplomatus, akademinės, meno ir pilietinės visuomenės atstovus.

Vizito metu Šventasis Tėvas taip pat susitiks su Lietuvos tikinčiųjų bendruomene, jaunimu, neįgaliaisiais, nuo sovietinių represijų nukentėjusiais tremtiniais ir politiniais kaliniais bei Holokaustą išgyvenusiais žydų tautos atstovais. Popiežius aplankys Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, koplyčią ir Genocido aukų muziejų, antrąją vizito dieną Kaune aukos šv. Mišias Lietuvos žmonėms.

Prezidentės teigimu, Popiežiaus vizitas yra istorinis įvykis. Lietuva nuolatos jautė tvirtą Švento Sosto paramą. Vatikanas niekada nepripažino mūsų valstybės okupacijos, tvirtai palaikė rezistencijos kovą už Lietuvos laisvę ir padėjo skleisti pasauliui informaciją apie tikrąją padėtį.

Pasak šalies vadovės, Šventojo Tėvo palaikymas ir padrąsinimas yra toks pat reikšmingas ir šių dienų visuomenėje, kurioje išvešėjusios patyčių, smurto, susvetimėjimo, priklausomybių ir savižudybių problemos. Katalikų Bažnyčios pavyzdys ir solidarumas yra labai svarbus stiprinant bendruomeninius saitus, teikiant paramą socialiai pažeidžiamiems žmonėms.

Popiežius Pranciškus yra vienas reikšmingiausių pasaulio lyderių ir tvirtas moralinis autoritetas milijonams tikinčiųjų, skleidžiantis solidarumo, meilės artimui, gailestingumo ir taikos žinią. Šventasis Tėvas ne kartą ragino nutraukti agresiją prieš Ukrainą, taikiomis priemonėmis spręsti konfliktus ir padėti nuo karo siaubo bėgantiems žmonėms.

Už vilties ir padrąsinimo žinią Europai, indėlį siekiant globalios taikos, skleidžiamas gailestingumo, tolerancijos ir solidarumo vertybes Popiežiui 2016 m. įteiktas vienas garbingiausių pasaulyje Karolio Didžiojo apdovanojimas.

Popiežiaus vizito programa ir informacija dėl žurnalistų akreditacijos bus paskelbta liepos pabaigoje.

Komentarai

 

 

 
 1. Kai popiežius išgirs Karolio Venckaus kreipimąsi,pasiųs egzorcistus į Lietuvą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. kas gaunasi žinant kad Jėzus JAHVĖs tarnas pagal bibliją ir popiežius su krikščionimis keliaklupščiauja prieš Jėzaus JAHVĖs tarną?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 3. Panagrinekit kokiai valstybei prikllauso ir kieno jis isrinktas karalium Kam ji kviesti? Kad palaimintu svarkeli? Mano nuomone!

  Thumb up 4 Thumb down 0

 4. Tai ką jau KGB prostitutė Grybauskaitė į dievą itikėjo ?
  O kur gi dingo šitos KGB kekšės ateistinė propoganda ir tikėjimas į šviesų rytojų į kurį veda KPCC partija ?

  J. Cezaris pasakė …
  Mėgstu iždavystes , o iždavikų nekenčiu.

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • nestojau į komjaunimą, bet norėjau mokintis. Ir dar ilgais plaukais ir dar po Kalantos. Vos neišmetė iš mokyklos. Liepė nusikirpti plikai – tik tada įleido į mokyklą. Vistiek mokiausi VISI 1 metus, bet baigiau KPI (imeni antanasa sniečkusa). Žinai, Vladai, rimas. irgi gyveno su vilko bilietu.

   Jeigu būtum paskaitęs ką aš per stojamuosius parašiau (ru asilams), – tau reikėtų mane nuskandinti balutėje kaip ŪSĄ.

   O dabar nuvažiuosiu į Kleboniškio miškelį. Pažiūrėsiu ar prokurorai, teisėjai ir mentai jau renkasi gamtoje. Naglis žada + 10. Paukščiukai čiulba. Mentas atveža Romos Popiežių į Naisių Pasaulį – parodyti…

   Thumb up 3 Thumb down 1

 5. Stebiuosi.Na.kaip jūs dar nesuprantat,kad čia Putino ataka Lietuvos valdžiagyviams.Atvažiuos popiežius,atves lietuvius į protą,jie pradės draugauti su visais kaimynais,ypatingai su Putinu.Kur tai matyta?Ir dar pagalvokit,kas pakvietė.Oi.tai bus ,ko dar nebuvę…Neduok tu Dieve tokios klaidos…Kaip paaiškinsim Kuratoriams?Tragedija…

  Thumb up 10 Thumb down 0

 6. Skvernelis jau pasakė : iš Lietuvos biudžeto kelis šimtus tūkstančių. Katalikai vagia visos tautos pinigus!

  Thumb up 11 Thumb down 1

 7. Pasinaudojus Popiežiaus vizitu į Lietuvą, reikėtų kažkam jo paprašyti tuo pačiu apsilankymu, panaudojus kodylą, išguiti Kūrio užveistas Konstitucines Dvasias iš Konstitucinio teismo, pašventinti Seimą, kuriame jau nebe darbas Tautos labui, o kažkokia velniava, o taip pat pašventinti prezidentūrą, kad naujai išrinktam prezidentui nebereikėtų kovoti su visokiausiomis velnio pagundomis beprotiškai pulti rusą, o liktų daugiau laiko sutelkti dėmesiui žmonių labui ir tautos gerovei.
  Bet kas išdrįs Popiežiaus to paprašyti?
  Nebent R.Paksas… Daugiau lyg ir nėra kam. Vieniems kinkos dreba, kiti su viskuo susitaikę, o dar kitiems ir su Dvasiomis bei Velniava gyvenimas rožėmis klotas…

  P.s. Bendrai, tai nepakenktų Popiežiui praskrendant iš lėktuvo ir visą Lietuvą švęstu vandenėliu pakrapyti. Kur pirštu bebesi,- ten velniava!

  Thumb up 12 Thumb down 2

  • teisingai,velniava ir dar kokia,kad ir Garliavos 240 velniu,o kur tu juos dabar paslakstysi visi isslikaste joks popiezius nebesuras…

   Thumb up 4 Thumb down 1

 8. reikmėtu Kleboniškio girią pašventinti ir balas prie Daugų, kur ŽUVO LR patrijotas ŪSAS.

  Thumb up 10 Thumb down 2

 9. musiet žuvo nuo rusų puolimo Rūsskala Litva, o Vladas atsišaudė kalašnikovu ?

  dabar skaičiuoja kiek 100 000 rublių išsikeis į dolerius. 1 : 70 maždaug.

  Thumb up 1 Thumb down 7

 10. reiks parodyti kur kirpėja dirbo metalo apdorotoja ŪSO fabrike, kažkur už restauruojamos BAŽNYČIOS Ežerėlyje, ar kur nors kitur.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 11. Noriu žinoti,ar Šventas Tėvas susitiks su tais,kurie nukentėjo nuo dabartinio režimo.O galėtų …

  Thumb up 13 Thumb down 0

 12. AMBo liftu užkelt į ekskursiją paspoksot, primenant, kad tai yra antras po NAISIO piliakalnis, parodyti Avulio BOKŠTĄ iš popieriaus, girtų prokurorų juodą būdą ir parodyti kaip naktimis liepsnoja Šnipiškės (faierwerk škia A+ klasės būdoms statyti)

  Ostra Brama ubagai, paaiškins, kad jie renka pinigus DIEVUI, bet ne sau, o šalia esančios

  Cerkvės popas pasveikins atvykus į Rusj litovskujų.

  Tik gaila žydų nebus. Tik arkašos vinokūrva ir dar iš Kauno….

  Amžinoji šlovė MENTUI, sugebėjusiam rusiškai paaiškinti POPIEŽIUI wellcome tu lithuanija. O gal InCultas sugrįž padainuoti savo garsiausią šliagerį ? A ?

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • dainuoti trio su Mamonovu ir Staniku.

   Bonkė su treningine mergička – beack vocal būtų.

   Thumb up 9 Thumb down 1

 13. Kaip ir mano proproproseneliai iki kruvino ir prievartinio iš vakarų primesto apkrikštijimo netikiu nei į ”dievus”,nei į ”velnius”.Giliai tikinčių,kurie kiekvieną sekmadienį eitų į maldos namus,atliktų visas religines apeigas,aukotų vargšams,laikytųsi 10 dievo įsakymų ir t.t. netgi katalikų tarpe tėra vos kokie 7-9%. O katalikai tarp visų lietuvos gyventojų besudaro vos 42%.Tad kam tada Lietuvai tas Popiežius,kam bereikalingai švaistyti varganas lėšas,pykinti jokių popiežių nepageidaujančius žmones,toliau skaidyti visuomenę,Manau,kad esantiems valdžioje rinkiminių balų tai nepridės.

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • 2011 m. surašyme 83,7 % deklaravo kokį nors tikėjimą, 6,1 % teigė esą netikintys ir 10,1 % nenurodė arba negalėjo atsakyti. Tikinčiųjų pasiskirstymas pagal religiją:

   Romos katalikai – 77,2 % (2 350 tūkst.)
   Stačiatikiai – 4,1 % (125,2 tūkst.)
   Sentikiai – 0,8 % (23,3 tūkst.)
   Evangelikai liuteronai – 0,6 % (19,6 tūkst.)
   Evangelikai reformatai – 0,2 % (6,7 tūkst.)
   Jehovos liudytojai – 0,1 % (3,5 tūkst.)
   Musulmonai sunitai – 0,08 % (2,8 tūkst.)
   Charizmatai – 0,06 % (2,2 tūkst.)
   Sekmininkai – 0,04 % (1,3 tūkst.)
   Judėjai – 0,04 % (1,3 tūkst.)
   Senojo baltų tikėjimo – 0,04 % (1,4 tūkst.)
   Kitų tikybų – 0,3 % (11 tūkst.)

   Thumb up 6 Thumb down 1

   • Tai”blefas”.Mano brolis per tą surašymą irgi atsižymėjo,kaip Romos katalikas.Nors iš tikrųjų nekrikštytas,nekonfirmuotas,bažnyčiose niekada nebuvęs ir negalvojantis jose lankytis. O tokių katalikų,kaip jis tūkstančiai….

    Thumb up 2 Thumb down 0

 14. “Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Katalikų Bažnyčios kvietimu”.
  O dabar žiūrim ką turim

  2013 m. rugsėjo 19 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius oficialaus vizito Vatikane metu, per audienciją pas Popiežių Pranciškų, kalbėjosi apie dvišalius Lietuvos ir Šventojo Sosto santykius, Bažnyčios atsinaujinimą Lietuvoje. Lietuvos Vyriausybės vadovas padėkojo už Popiežiaus sveikinimus Žemaičių krikšto 600-ųjų metų jubiliejaus proga ir Lietuvos žmonių vardu pakvietė apsilankyti mūsų šalyje.

  2015-04-23 Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Vatikane audiencijos metu visos Lietuvos žmonių ir ypač neįgaliųjų vardu pakvietė Popiežių Pranciškų atvykti vizito į Lietuvą. Popiežius padėkojo už kvietimą.

  2015-06-02 Vatikane pirmadienį vykusiame Lietuvos vyskupų susitikime su popiežiumi Pranciškumi Vyskupų konferencijos pirmininkas Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas kalbėjo apie artimiausius svarbius minėjimus ir kvietė popiežių atvykti į Lietuvą.

  2015-10-29 Lietuvos ir Vatikano pilnai atkurtų diplomatinių santykių 25-metis. Per audienciją šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pakvietė Šventąjį Tėvą atvykti į Lietuvą.

  2016-12-17 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis išsiuntė laišką Popiežiui Pranciškui, Lietuvos žmonių ir Vyriausybės vardu sveikindamas su garbingu jubiliejumi ir linkėdamas stiprybės garbingame dvasiniame kelyje. “Jūsų Šventenybe, naudodamasis proga, Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu norėčiau Jus pakviesti atvykti į Lietuvą. ” rašoma laiške.

  2017-10-06 Jo Šventenybė popiežius Pranciškus Vatikane priėmė Lietuvos ministrą pirmininką Saulių Skvernelį su šeima. Visų Lietuvos žmonių vardu ministras pirmininkas pakvietė popiežių Pranciškų atvykti į Lietuvą
  .
  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Thumb up 6 Thumb down 0

 15. gerb Nijole Sadunaite tures galimybe kalbetis su popieziumi asmeniskai. Neabejoju, kad ji butinai primins Garliavos Mergaites istorija. Dabar amerikieciai masiskai pasirasineja peticija Amerikos prezidentui. Pasirasykime ir mes. Peticija skelbiama Tiesos. lt portale.

  Thumb up 13 Thumb down 2

   • o ka pas jus ten palatoje protingesni?na labai ir labai abejoju,todel siulau toliau gyditis ir nekriukseti

    Thumb up 2 Thumb down 0

 16. Tai iki rugsėjo mėnesio liberastai ir feministės Stambulo konvencijos neratifikuos

  Thumb up 5 Thumb down 0

 17. …..ir bus garantuotas pamišimas kelti kainas už bet ką tomis dienomis.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 18. Mane labjausiai liudina tas momentas,kad tie visi ,kurie ant baznyciu sventoriu fotografuodavo ne tik i Baznycia einancius ,bet ir per sventoriu praeinancius trumpinant kelia.Visi tie stukaciai,kurie skunde keliaujancius i Kryziu kalna,kurie dirbo nkvedistams ir panasiems persivadinusiems,dabar neislenda is po baznytininku sutanu.kaip gali popiezius spausti ranka ir laiminti tuos,kurie net tris kartus arde Kryziu kalna?? Vis tik tikiuosi ,kad Sventas Tevas atsisuks ir i tuos,kurie kovojo uz Sventas vietas ir uz teise pasirinkti tikejima.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 19. Šaunuolis Skvernas. Nuvyko į Vatikaną, suorganizavo popiežiaus apsilankymą. Nuvyko į Lenkiją – normalizavo užšalusius santykius su svarbia kaimyne. Pagaliau pajudėjo reikalai ir užsienio politikoj.

  Thumb up 1 Thumb down 8

 20. Puiki žinia, pasitikime Šventąjį Tėvą įvykdę visuotinę desovietizaciją, dekolonizaciją ir dekagėbizaciją.

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • Visi senieji komuniagos,ir vietinė KGB agentūra nuodėmingomis akimis,su rožančiais klūpos ant kelių,ir poteriaus “Dzeržinski mūsų”.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 21. Ar prokurorams, “tiriantiems” Snoro bylą, kaip ir pedofilų klanui diriguoja eksKBGbistų būrelis su “Magnolija” priešaky?

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • Visi puola ant Karbauskio. Karbauskis tai verslininkas, uždirbo ir gali turėti babkių. O Grybauskaitė iš kur gavo? Snoro bankroto administratoriai Kuperis ir
   Adomonis “otkatus” sunešė? Tai tada Ponia dar ir korumpuota ???

   Thumb up 10 Thumb down 0

  • čia visiems aišku,kad leizbė su debilium užgrobė banką ir
   pasidalijo,todėl jei ir reikalingi amerikoniški pedo-filai,kad apgintų

   Thumb up 10 Thumb down 0

 22. Pasirodo ir Vatikanui, ir Maskvai, ir Briuseliui, ir Vašingtonui labiau patinka silpna, nuskurdusi, nuolankiai prašanti, nereikli, baili, paklusni ir lengvai iš išorės valdoma/įtakojama Lietuva.

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • milicijos školą aprodyti su paveikslais (portretais tak skazatj). Ir Svirnelis Garliavoj galėtų pasimelsti už savo nuodėmes.

   O nuo ko jam taip akys iššoko ? Gal per giliai į šikną sugrūdo ?

   Thumb up 6 Thumb down 3

  • nuvežt prie Kauno Jūros danielių pamedžiot, pernakvot, apie ddt į Italiją susitarti…. ten dabar saviškiai ( naši )

   Thumb up 3 Thumb down 5 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...